Jump to content

Maçoglu - Dersim

Recommended Posts

Bu adamın yapmak istediği şeyi gördükten sonra ses çıkarmayan Chp'liler Chp'li değildir. 

Yeni Chp'lidir.

Yeni Chp Sezgin Tanrıkulu'dur , Canan Kaftancıoğlu'dur, Hüseyin Aygün'dür.

Cumhuriyet'e başkaldırma girişimidir bu, buna laf etmeyen ben 6 oku savunuyorum diye ortalıkta gezinmesin.

Bir Chp'li olarak şuanki Chp'nin Kürt milliyetçisi Atatürk düşmanı kanadından illallah ettim.

Ekrem Başkan yaklaştırma bunları yanına. 

tarihinde Desert Wind tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Karşı devrim işliyor, koruyacağın o milli ülke kalmadı, Cumhuriyet yıkıldı, ülke bölündü, halklar ayrıştı, ordu dağıldı, bütün kaleler yıkıldı, ekonomi de çöktü, artık iki ayaklı kalabalıklardan oluşan bir toprak parçasından ibaret.

İran'da kadınlar zorunlu türbana karşı ayaklandı, onlar kadar dahi bu ülkede onur, şeref, haysiyet kalmadı, bu tepkiler nafile.

Bütün bunların baş sorumlusu dinci diktatör değil, Arap dini, Arap milliyetçiliğiyle asimile olmuş bizzat Orta Anadolu Türkleridir.

Sitelerde Paylaş
11 minutes ago, bilgivehis said:

Karşı devrim işliyor, koruyacağın o milli ülke kalmadı, Cumhuriyet yıkıldı, ülke bölündü, halklar ayrıştı, ordu dağıldı, bütün kaleler yıkıldı, ekonomi de çöktü, artık iki ayaklı kalabalıklardan oluşan bir toprak parçasından ibaret.

İran'da kadınlar zorunlu türbana karşı ayaklandı, onlar kadar dahi bu ülkede onur, şeref, haysiyet kalmadı, bu tepkiler nafile.

Bütün bunların baş sorumlusu dinci diktatör değil, Arap dini, Arap milliyetçiliğiyle asimile olmuş bizzat Orta Anadolu Türkleridir.

Ne karşı devrimi yahu...

Yok amerigan kabitalizmi, yok rus gomanizmi, yok yok israyil siyonezmi diye, sizden saklanmaya çalışılan gerçek ne, hiç farketmediniz di mi?

Apaçık ve gayet net şekilde, bu ülke, Arpa emperyalizm ve köleciliğine gidiyor. Hatta gitmiyor, gitti bile.

Merak eden, mesela, Digiturk araplara geçtikten sonra çalışanlar nasıl köle edilmiş, güzelce bakıp öğrenebilir. 

Sitelerde Paylaş

Normal şartlar altında beni rahatsız etmezdi. Bir şehrin adı, o şehirde yaşayanlar ne istiyorsa o olsun. Onları ilgilendiren bir konudur. Ancak ne yazık ki şartlar normal değil. Bu ülkeden Atatürk silinmek isteniyor. Atatürk unutturulmak, önemsizleştirilmek isteniyor. Bu amaca hizmet edecek her hamlenin de karşısında olmaya mecburuz. Çünkü bu uygulamaların istikameti demokrasi, özgürlük falan değil. Bu yolun sonu araplık, islamlık, medeniyetsizlik, hayvanlık.  

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, anibal yazdı:

Ne karşı devrimi yahu..

İyi okumadan hemen tepki vermişsin, karşı devrimin kimin yaptığını söylemişim, alta bak.

13 saat önce, bilgivehis yazdı:

Bütün bunların baş sorumlusu dinci diktatör değil, Arap dini, Arap milliyetçiliğiyle asimile olmuş bizzat Orta Anadolu Türkleridir

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, malta erigi yazdı:

Normal şartlar altında beni rahatsız etmezdi. Bir şehrin adı, o şehirde yaşayanlar ne istiyorsa o olsun. Onları ilgilendiren bir konudur. Ancak ne yazık ki şartlar normal değil. Bu ülkeden Atatürk silinmek isteniyor. Atatürk unutturulmak, önemsizleştirilmek isteniyor. Bu amaca hizmet edecek her hamlenin de karşısında olmaya mecburuz. Çünkü bu uygulamaların istikameti demokrasi, özgürlük falan değil. Bu yolun sonu araplık, islamlık, medeniyetsizlik, hayvanlık.  

Evet işte bu Atatürk düşmanı gerizekalılara hep bunu anlatmaya çalışıyoruz, Atatürk düşmanlığı diktatör tarafından desteklenirken, Cumhuriyet yıkılırken ve kazanılmış bütün değerler yok edilirken bir kentin adının değişmesi elbette bir hak kullanımı değil, bizzat bu yıkılışlara çanak yalamaktır.

Sitelerde Paylaş

Konu şehir adı değil.  Soner Yalçın'ın Sözcü'de bu konuda geçenlerde yazdığı yazıyı okuyun sözcü.comdan. Ona benzer düşünüyorum. 

Dersim Seyit Rıza'dır.

Tunceli Atatürk'tür.

Dersim Ortaçag feodalitesidir.

Tunceli Cumhuriyet'tir.

Dersim Alevi mezhepçiligidir ayrılıkcılıktır 

Tunceli Tam Bağımsız bolünmez Türkiyedir 

Dersim gericiliktir, ağalıktır, marabalıktır. 

Tunceli eşit yurttaşlıktır, devrimciliktir, aydınlıktır. 

Dersim Pervin Buldan'dır Tunceli Kamer Gençtir 

Dersim Yeni Chp'dir Tunceli 6 Okun Chp'sidir.

tarihinde Desert Wind tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dersim ne anlama geliyor diye baktim karsima bu cikti >>

Etimolojisi; "Dağlar" anlamına gelen TAUR kökü ile ilişkilidir. "Dağlık Bölge" anlamına gelen yerli arkaik adı, Roma döneminde Latinize olarak "Taurezium" şekline dönüşmüş; daha sonra da bölgede baskın hale gelen İrani diyalektlerin etkisi altında ve halk etimolojisi yolu ile deforme olarak "Dersim" şeklini almıştır.[3]

Ancak bu ismin kaynağına ilişkin halk etimolojisi temelli teoriler daha yaygın ve popülerdir. Örneğin kimi kaynaklara göre, bölgeye Dersim adı, zengin maden yatakları nedeniyle verilmiştir.[4] Bu görüşü esas alan yaygın kanı, Dersim sözcüğünün Farsça kökenli olduğu, "gümüş" (sim) ve "kapı" (der) sözcüklerinden oluşmuş olduğu yönündedir.[4] Kimi kaynaklara göre ise, Dersim sözcüğü bölgede yaşamış Der Simon adlı bir Ermeni dini önderin adıyla ilişkilidir.[5] Bir başka ilginç iddiaya göre ise; Dersim adı 1847 öncesinde Desim şeklinde yazılıyordu ve bu isim Desimli Aşiretinin ismiydi. Yazım hatasından dolayı Dersim'e dönüşmüştü.

....

Tunceli ismi daha hos geliyor kulaga. Birini sec deselerdi Tunceli derdim. Atatürk vermis bu ismi diye degil elbette.

Yukaridaki aciklamada yer alan Taurezium isminin nasil Dersime dönüsmüs olabilecegini sinadim kendimce>>

Taurezium > Tarzeum> Darsum >Dersim olmus olabilir.

Gümüskapi birlesik ismi de fena olmazmis aslinda. Gümüshane diye bir sehir var oralarda. Gümüs evin gümüs kapisi.

Asil mesele ne ? 

Atatürk unutturulmak isteniyormus mus!!

Tarihe derin izler birakmis birinin unutulmasi o kadar kolay mi, degil.

Sorun cok büyük gercekten. Ekonomi ucuyor, hazine agzina kadar dolup tasiyor, türkiye bu parayla nereden ne ithal edecegini sasirmis durumda, issizlik orani -10 , yani herkesin neredeyse ikinci bir isi daha var.

Ama gel görki kedinin kicindaki yara onu miyavlatiyor.

Az cesur olun, kendinize bir kürtce rumuz secin. Onlar sizin kardesleriniz. Biz türküz demeye utanmiyor cekinmiyorlar, siz neden utaniyorsunuz. Hanginiz ben kürdüm deme cesareti gösterebilir.

Hem kürt olun hem türk olun beyinsizler. Ölmezsiniz korkmayin.

Sitelerde Paylaş
On ‎1‎.‎06‎.‎2019 at 00:23, Desert Wind yazdı:

Bu adamın yapmak istediği şeyi gördükten sonra ses çıkarmayan Chp'liler Chp'li değildir. 

Yeni Chp'lidir.

Yeni Chp Sezgin Tanrıkulu'dur , Canan Kaftancıoğlu'dur, Hüseyin Aygün'dür.

Cumhuriyet'e başkaldırma girişimidir bu, buna laf etmeyen ben 6 oku savunuyorum diye ortalıkta gezinmesin.

Bir Chp'li olarak şuanki Chp'nin Kürt milliyetçisi Atatürk düşmanı kanadından illallah ettim.

Eski CHP li göstersene bize İnönü de dahil!.. Benim ülkemden bir cacık olmaz.

tarihinde poseiodon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, deadanddark yazdı:

Az cesur olun, kendinize bir kürtce rumuz secin. Onlar sizin kardesleriniz. Biz türküz demeye utanmiyor cekinmiyorlar, siz neden utaniyorsunuz. Hanginiz ben kürdüm deme cesareti gösterebilir.

Hem kürt olun hem türk olun beyinsizler. Ölmezsiniz korkmayin.

Germen veya Frenk kardeşin değil ? 

Beni kimsenin etnisitesi ilgilendirmiyor. Ülkemdeki hukuk dışı devlet ve çarkları sorunu ilgilendiriyor. Türk milleti adına katil ve eroin baronunu kaşla göz arasında salabilen ve göreve devam edebilen, hakim ilgilendiriyor.. Bu rezillikler keşke kürt- laz- çerkes milleti adına yapılsaydı, tutanağa geçseydi. Tarihe Türk milletinin mahkemelerinde adalet yoktur diye geçmeseydi. Esefle kınıyorum bu duruma gelmiş- geçmiş- halen kim sebebiyet vermişse.. Ayrıca bu mahkeme basın haberi, bize ülkemizde nasıl bir milliyetçilik sapkınlığı olduğunu da göstermektedir. Papa yı vuran ağca, hırantı vuran şahıs bu Türk milleti adına, Türk milletini aleni tarihde karalayanları nasıl görmez- duymaz? Ey milliyetçi kardeşim körmüsün? Bundan daha ala düşman mı olur?  Papa ya kurşun sıkacağına, asıl düşmanları görüp onlara bi kaç ayar vereydin de, Türk milletinin gerçek namusunu temizleyeydin. Yanlışsam şayet buyur düzelt Ağcadüşünceli kardeşlerim.. 

Sitelerde Paylaş
39 dakika önce, poseiodon yazdı:

Bu rezillikler keşke kürt- laz- çerkes milleti adına yapılsaydı, tutanağa geçseydi. Tarihe Türk milletinin mahkemelerinde adalet yoktur diye geçmeseydi. 

Bunun farkindayim. 

Bir kac kere söyledim. Ulkenin adi anadolu milletleri cumhuriyeti olsaydi kimse herseyi türkden bilmezdi. 

Anlamak istemiyorsunki.

Boksörler ringde rakibine kardesi ,arkadasi, sevgilisine sarilir gibi sarilir. Böyle sarilan birine yumruk atmak istemezsin. 

Sende saril bir türk olarak senin gibi olan kürt kardesine, haykir sonra bende bir kürdum diye.

Simsiki sarilki bir kere daha ne sen ona ne de o sana vurabilsin.

Kurtlerden sonra sira greeklere gelecek.

Bir cok yönden benzeyen iki millet iki kultur gibisiniz.

Sitelerde Paylaş

Siyaset deyince benim aklima ekonomi, iș, fabrika, calisma, üretme, yasadigin yerde huzur ve nefes alma gelir.

Bazi beyinsizlere milliyetcilik, irkcilik, dincilik, götürücülük geliyor. 

Siyaset bu degil, siyasetcileri secerken bu alttaki özelliklere göre secmeye devam ederseniz.. güzel böyle devam.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, deadanddark yazdı:

Bunun farkindayim. 

Bir kac kere söyledim. Ulkenin adi anadolu milletleri cumhuriyeti olsaydi kimse herseyi türkden bilmezdi. 

Anlamak istemiyorsunki.

Boksörler ringde rakibine kardesi ,arkadasi, sevgilisine sarilir gibi sarilir. Böyle sarilan birine yumruk atmak istemezsin. 

Sende saril bir türk olarak senin gibi olan kürt kardesine, haykir sonra bende bir kürdum diye.

Simsiki sarilki bir kere daha ne sen ona ne de o sana vurabilsin.

Kurtlerden sonra sira greeklere gelecek.

Bir cok yönden benzeyen iki millet iki kultur gibisiniz.

Japonlar çinlilerle niye sarılmıyor sence birbirine?

Japonya da % kaç çinli yaşar mesela? Bizi bir aydınlatsana..

Bir çinli çift taraflı itaat yeminli vatandaş maliye bakanı Japonya da duble yol kazığı atabilir mi japon milletine?

Şimdi bu çinli, sadakat yeminli kraliçesine mi ihanet etti sence? Yoksa Japonya ya mı?

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, point said:

Bizim Türk milliyetçileride keşke bu adam gibi şeffaf olsa.

Ne kadar sosyalist varsa hepsi Kürt milliyetçisi bir tane Türk milliyetçisi yok.

Hepsi enternasyonal sosyalist.

Sol milliyetçilik sadece araplarda olan birşey. Baas hareketinin bir ürünü. 

Sitelerde Paylaş

"Birikin insinlir ni dimik istiyirsi ini disin"

Aptal liberal safsatalarını bir kenara bırakalım öncelikle. Dersim diye bir şehir yoktur. O Dersim denilen şehrin ismi Tunceli'dir ve bu ismi Atatürk koymuştur. Kim Tunceli'ye Dersim diyorsa o kişi ya bir PKK'lı ya da bir DHKP-C'lidir ve aynı zamanda Atatürk düşmanı bir kancıktır nokta. 

Bu Maçoğlu denen herif de her yıl Seyit Rıza isimli etekli ipneyi ölüm yıl dönümünde sosyal medyadan anar. Seyit Rıza ipnesine kimin zerre sempatisi varsa o da haindir, Atatürk düşmanıdır. 

Sitelerde Paylaş
On 01.06.2019 at 00:23, Desert Wind yazdı:

Her ne kadar ben de 31 Mart'ta Ekrem'e oy vermiş olsam da ve önümüzdeki seçimde yine ona oy verecek olsam da Ekrem'in de bir Yeni CHP'li olduğu kanaatindeyim. Zaten Canan denen kadınla kucaklaştığı görüntüler de mevcut.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Faşist Ateist yazdı:

Her ne kadar ben de 31 Mart'ta Ekrem'e oy vermiş olsam da ve önümüzdeki seçimde yine ona oy verecek olsam da Ekrem'in de bir Yeni CHP'li olduğu kanaatindeyim. Zaten Canan denen kadınla kucaklaştığı görüntüler de mevcut.

Şimdilik öyle görünmek zorunda . Yoksa %20''yi geçemez. 

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, Erinc said:

Atatürk'ün bıraktığı cumhuriyet yok artık. Chp'li politikacıları izleyin, her 2 lafından birisi din, Allah, bismillah. 

Ateist bir parti kurulsa turkiyede oyların en az yüzde 10'unu toplayabilir mi? 

Ateist parti anca babayı alır Türkiye'de. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...