Jump to content

Sigara bağımlılığı ne kadar sürede geçer?

Recommended Posts

Bugün ile birlikte tam 9 gündür tek bir sigara bile içmedim. Boğazım acayip rahatladı, öksürüğüm falan geçti. Hatta daha dinç, daha az uykulu ve daha huzurlu hissediyorum.

Ama korkuyorum ya yine başlarsam diye. Acaba ne kadar sürede hiç içmemiş gibi olurum yani ne kadar süre daha içmezsem sigara isteğim tamamen geçer? 

Sitelerde Paylaş

Osho 'yu bilirsiniz.şu FBI tarafından öldürüldüğü söylenen GURU .

Osho' nun sıgarayı bıraktırma medotu ilginç bir meditasyona dayanır.

her dumanı içine çekişinizde "Tanrının ruhunu " içinize çekiyormuşsunuz gibi hayal edin.

kitabında bu şekilde sıgarayı bırakan bir tiryakinin öyküsü vardı.

sıgara içmiyorum ama bırakmak için her yolu denerdim.

bir de EFT uygulaması var :

https://holyharmony.wordpress.com/2011/06/18/eft-emotional-freedom-technique-kullanilarak-sigaranin-birakilmasi/

mantra dinleyerekte olabilir :

Sitelerde Paylaş
20 hours ago, Faşist Ateist said:

Bugün ile birlikte tam 9 gündür tek bir sigara bile içmedim. Boğazım acayip rahatladı, öksürüğüm falan geçti. Hatta daha dinç, daha az uykulu ve daha huzurlu hissediyorum.

Ama korkuyorum ya yine başlarsam diye. Acaba ne kadar sürede hiç içmemiş gibi olurum yani ne kadar süre daha içmezsem sigara isteğim tamamen geçer? 

Doktordan duyduğum kadarıyla 10 yıl gibi bir sürede kendini yeniliyor ve sigaraya başlamadan önceki haline yaklaşabiliyor. Sigara içtiğin sürede vücuduna soktuğun katran gibi ağır maddelerin bir kısmı %100 vücudunu terk etmiyor, bu da kanser riskini arttırıyor. 

Ben sosyal içiciyim. Halk ağzıyla otlakçıyım. Aylarca içmesem aramam, fakat arkadaşlarla buluşunca içerim. Sigaraya asla başlamadım, ve asla bırakmadım. Sigara "başlanan birşey" değil. Güzel bir araba almayı ya da bir paket sigara taşımayı düşündüğüm zaman parayı çöpe atmanın kötü birşey olduğunu hatırlayıp vazgeçiyorum. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...