Jump to content

Yıkamadan GİYMEYİN !

Recommended Posts

27 dakika önce, fezadabirtürk yazdı:

bayramlık taze tşörtü giydim az önce.sadece 20 dakika içinde farkettim ki bütün bedenim BOYA olmuş.

hafif terlemiştim.ama sonuçta BOYA 'nın etkin şekilde cilt ile temas halinde olduğu kesin.

yıkamadan giymeyin taze giysilerinizi.

saygı ve sevgilerimle.

dostum hayal görmüş olmuyasın, taze giysilerde boya olmazki, sanırım bayram günü içkiyi  fazla kaçırdın, yada 

aldığın elbisenin boyası bozulmuş. sana bozuk mal satmışlar, daha doğrusu seni  ütülemişler birazcık. . ?:0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, karamsarhuman yazdı:

dostum hayal görmüş olmuyasın, taze giysilerde boya olmazki, sanırım bayram günü içkiyi  fazla kaçırdın, yada 

aldığın elbisenin boyası bozulmuş. sana bozuk mal satmışlar, daha doğrusu seni  ütülemişler birazcık. . ?:0_80cbc_37a71a73_L:

alkol hiç kullanmam.kullanmadımda.

boya oldu diyorum sen benimle kafa buluyorsun.

.

insanlık edelim dedik uyardık.

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, deadanddark yazdı:

Aldigim her yeni kiyafeti yikarim (kisa program) sonra giyerim.

Denenmis olabiliyorlar. Bir defasinda terden sirilsiklam olmus birinin kiyafetleri seri bir sekilde deneyip biraktigini gördüm. En az 30 kiyafet denedi.

aldığım yeni kıyafeti bende yıkarımda, arkadaş, gibi hiç üstüm başım boyanmadı, şimdiye kadar, orjinal boyalar akma yapmaz, ama 

bazı ürünleri sonradan sahte ve ucuz boyayala boyadıklarını duydum, sanırım arkadaşı birazcık, ütülemişler.. (kandırmışlar) ?

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, karamsarhuman yazdı:

aldığım yeni kıyafeti bende yıkarımda, arkadaş, gibi hiç üstüm başım boyanmadı, şimdiye kadar, orjinal boyalar akma yapmaz, ama 

bazı ürünleri sonradan sahte ve ucuz boyayala boyadıklarını duydum, sanırım arkadaşı birazcık, ütülemişler.. (kandırmışlar) ?

Hic basima gelmedi. Herhalde boyali ve ciplak olarak onu satin aldigim yere giderdim.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, anibal yazdı:

Bilen biri demiş ki: Ucuz mal alacak kadar zengin değilim.

Anlaşılan sen o kadar zenginsin ki, akıp gidecek tişörte para vermişsin.

Doğru bir söz ve İngiliz atasözü olarak geçer.

@fezadabirtürk 

Tekstilde kanser riski çok yüksektir, bu sebeple dikkatli olmalısın ve o tişörtü hiç kullanma derim, o kadar çok boya akması hiç normal değil.

tarihinde Kafkaslı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, Kafkaslı yazdı:

Doğru bir söz ve İngiliz atasözü olarak geçer.

@fezadabirtürk 

Tekstilde kanser riski çok yüksektir, bu sebeple dikkatli olmalısın ve o tişörtü hiç kullanma derim, o kadar çok boya akması hiç normal değil.

Akan boyanın kanserle alakası olmaz. Sadece defolu ürün satmış olurlar. İyi mordanlanmamistir. Yada kumaş boyaya uygun hale getirilmeden işleme sokulmuştur.

Kanser riski boya akmasa da ortaya çıkabilir. Su bazlı boya kullanıldığından emin olun. Azo boyar maddeler tekstilde yasaklandı. Mesela bunlar kanserojendir ama kumaşa çok iyi tutuldukları için tercih edilirler yani akmazlar. Azo boyalar çoğunlukla koyu renklerin üretiminde kullanılırdı.

Sitelerde Paylaş
51 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Akan boyanın kanserle alakası olmaz. Sadece defolu ürün satmış olurlar. İyi mordanlanmamistir. Yada kumaş boyaya uygun hale getirilmeden işleme sokulmuştur.

Kanser riski boya akmasa da ortaya çıkabilir. Su bazlı boya kullanıldığından emin olun. Azo boyar maddeler tekstilde yasaklandı. Mesela bunlar kanserojendir ama kumaşa çok iyi tutuldukları için tercih edilirler yani akmazlar. Azo boyalar çoğunlukla koyu renklerin üretiminde kullanılırdı.

Kalitesiz bir ürün olma olasılığı çok yüksek görünüyor çünkü örneğin belli bir markanın en ucuz tişörtünü alıp yıkamadan giysen bile vücudunu boyamaz. Ucuz alınacaksa da belli markaların dışına çıkmamak ve etiket okumadan asla almamak gerekiyor. 

Marka bir ürün ise zaten geri götürüp değiştirebilir yok değilse hiç kullanmamasını tavsiye ederim. Boya içinde zararlı madde varsa temas ile vücuda geçmez ancak terleme ile risk oluşur ve bu kadar kolay boya atan bir tişört de kaliteli bir ürün olmayabilir. 

tarihinde Kafkaslı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 hours ago, Kafkaslı said:

Kalitesiz bir ürün olma olasılığı çok yüksek görünüyor çünkü örneğin belli bir markanın en ucuz tişörtünü alıp yıkamadan giysen bile vücudunu boyamaz. Ucuz alınacaksa da belli markaların dışına çıkmamak ve etiket okumadan asla almamak gerekiyor. 

Marka bir ürün ise zaten geri götürüp değiştirebilir yok değilse hiç kullanmamasını tavsiye ederim. Boya içinde zararlı madde varsa temas ile vücuda geçmez ancak terleme ile risk oluşur ve bu kadar kolay boya atan bir tişört de kaliteli bir ürün olmayabilir. 

Pek belli olmuyor, en baba marka, lacoste, burberry falan filan diyorum hatta, boya verebiliyor. Fakat, arkadaşın dediği, sanki üzerine sulu boya sürüp satmışlar gibi. Hani yıkarken verir falanda, öyle üstünde vermesi..

Teknik olarak, boya vermesi beklenen, işleme ve boya tekniği nedeniyle kotlardır. Fakat bir tişörtün boya vermesi, hele hele giyerken vermesi çok ters bir durum.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Düşünen Hayvan yazdı:

ehhh nihayet biri beni anladı, teşekürler düşünen einstein. ?:lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...