Jump to content
karamsarhuman

Forumdakı herkese, özel bir başlık.

Recommended Posts

18 dakika önce, adalet123 yazdı:

Hocam kusuruma bakmayın sizinde bayramınızı kutlayacaktım ama nedense aklımdan çıkmış,utandım.

Müslümlerin bayramı değil,bizim bayramımız.Kökeni onların olabilir ama biz kendi laik, modern yapımız içerisinde sahiplenebiliriz.

Namaz kılan bir sürü atatürkçü de var.Müslümlerin bayramı dersek onları da dışlamış oluruz.

Konuyu azıcık saptırdığımız için, konu sahibi kusura bakmasın, ama aslında önemli ve ayrı bir konu başlığına layık olan bir noktaya değindiniz.
Avrupa´da dini bayramlarda (Noel, Paskalya vs.) dindar dinsiz farketmeksizin, insanlar  bir şekilde hep beraber kutluyorlar. Elbette dinsiz imansızların, böyle günlerde kiliselere gittiği falan yok ancak dindarlara bu günlerinin kutlu ve neşeli olmasını sözlü  ifade ediyorlar ("Noel bayramınız, Paskalya bayramınız kutlu olsun" gibi). Kimsenin de gocunduğu falan yok, ki dinsel faaliyetten çok, kültürel bir faaliyet haline gelmiş neredeyse.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, uygur yazdı:

Dayanılmaz ağrı ve acılar,yükseklik korkusu vb şeyler.

dayanılmaz acılarınız kaynağı nedir? aşkmi? maddiyatmı? sevgisizlikmi? yalnızlıkmı? biraz açarsanız, sevinirim. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, kavak yazdı:

3: konu sahibi bunun yanıtını bilmek istemez.

ilginç bir yaklaşım, neden bilmek istemez? belkide bilmek ister, içten ve samimi olmak, istemezmisin? sana barış eli uzatana ,toplumsal olarak değilde, kişisel etik değeri olarak,

içten ve samimi olmak senin için ne kadar değerlidir?  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, kavak yazdı:

Ben çok ince ruhlu biriyimdir, dolayısıyla fazla kaba olmak istemedim.

Tüüh, kendimden bir şeyler mi anlatmaya başladım, ne ?!:D

ince ruhunuzdan etkilenmemek, mümkün değil, adeta büyülendim, kısaca, programcıyım diyebilirdiniz. işiniz çok zor biliyorum,

yanlış anlama ama ben size değil, işinize saygı duyuyorum, çünkü işinizle karakteriniz bir birbirini haketmiyor.  :)

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, adalet123 yazdı:

Hocam kusuruma bakmayın sizinde bayramınızı kutlayacaktım ama nedense aklımdan çıkmış,utandım.

Müslümlerin bayramı değil,bizim bayramımız.Kökeni onların olabilir ama biz kendi laik, modern yapımız içerisinde sahiplenebiliriz.

Namaz kılan bir sürü atatürkçü de var.Müslümlerin bayramı dersek onları da dışlamış oluruz.

üzgünüm ama bilgevahis'! oldukça haklıdır, :) üzülmeyin, her insan hata yapabilir, ama biri gelir bu hataları telafi etmeniz 

konusunda size yardımcı olabilr, ben iyilik meleği değilim, ama belki melek benden birşeyler öğrenebilr, diye düşünüyorum, 

karamsar hümanın, farklı bir dünyası var, o dünyada iyilik meleklerine ders veriyor.

bu tür adetler ve töreler arap zihniyetinin ürünüdür.

kurban şeker, bayramı hac ritüelleri,

tengrizimde bu tür saçmalıklar yoktur saygılarımla.. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, karamsarhuman yazdı:

dayanılmaz acılarınız kaynağı nedir? aşkmi? maddiyatmı? sevgisizlikmi? yalnızlıkmı? biraz açarsanız, sevinirim. :)

Onların hiçbiri değil.

Ağrı ve acıya sebep olan bütün hastalıklar bel fıtığı, diş ağrısı,böbrek taşı ağrısı,aşırı sıcak ve soğuk, kırıklar,vb.

7 saat önce, karamsarhuman yazdı:

içten ve samimi olalım demiştim. :)

Çin takvimine göre domuz burcundayım.:)

https://www.chinahighlights.com/travelguide/chinese-zodiac/

What-Does-Your-Chinese-Zodiac-Say-About-

tarihinde uygur tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, uygur yazdı:

Onların hiçbiri değil.

Ağrı ve acıya sebep olan bütün hastalıklar bel fıtığı, diş ağrısı,böbrek taşı ağrısı,aşırı sıcak ve soğuk, kırıklar,vb.

Çin takvimine domuz burcundayım.:)

https://www.chinahighlights.com/travelguide/chinese-zodiac/

What-Does-Your-Chinese-Zodiac-Say-About-

teşekkürler, peki farklı soralım, sence fiziksel acı ile zihinsel acı arasındakı mutlak fark nedir ?:)

1: fiziksel acılar. hastalıklar.

2: zihinsel acılar, aşk sevgi yalnızlık ve diğerleri.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şimdi, karamsarhuman yazdı:

teşekkürler, peki farklı soralım, sence fiziksel acı ile zihinsel acı arasındakı mutlak fark nedir ?:)

1: fiziksel acılar. hastalıklar.

2: zihinsel acılar, aşk sevgi yalnızlık ve diğerleri.

Zihinsel acı dediğin şeylerden korkum  yok.

Zihinsel acı dediğin şeyler  ağrı acı yerine kusma bulantı,heyecan üzülme yapıyor sadece. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

arkadaşlar, sizden ufak bir ricam daha olucak, çin takvimine göre değilde, türk takvimine göre yorumlarsak, daha iyi olur sonuçta,çinli

değiliz, saygılar. 

Çin takvimi denilen şey aynı zamanda eski Türk takvimi.:)

https://onturk.org/2011/04/24/12-hayvanli-turk-takvimine-gore-karakter-ozellikleri/

Şimdiki kullandığımız takvime göre yay burcuyum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, karamsarhuman yazdı:

ilginç bir yaklaşım, neden bilmek istemez? belkide bilmek ister, içten ve samimi olmak, istemezmisin? sana barış eli uzatana ,toplumsal olarak değilde, kişisel etik değeri olarak,

içten ve samimi olmak senin için ne kadar değerlidir?  :)

Boş laflar bunlar, hele senin ağzından samimi (!) kelimesinin çıkması çok garip.
Artı, sen eklediğim 13. soruyu yanıtla hele bir. Sonra konuşuruz kim samimi imiş. Resmen görmezden gelmişsin.

Hasılı böyle boş gevezeliklerle oyalama beni.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, karamsarhuman yazdı:

ince ruhunuzdan etkilenmemek, mümkün değil, adeta büyülendim, kısaca, programcıyım diyebilirdiniz. işiniz çok zor biliyorum,

yanlış anlama ama ben size değil, işinize saygı duyuyorum, çünkü işinizle karakteriniz bir birbirini haketmiyor.  :)

Hălă boş gevezelik yapıyorsun.

Mühendisiz dediysek, mutlaka öyledir. Ha bu arada elbette programcıyız da.

Karakter meselesini ise, sana geri iade ediyorum. Sen anladın onu!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, kavak yazdı:

Boş laflar bunlar, hele senin ağzından samimi (!) kelimesinin çıkması çok garip.
Artı, sen eklediğim 13. soruyu yanıtla hele bir. Sonra konuşuruz kim samimi imiş. Resmen görmezden gelmişsin.

Hasılı böyle boş gevezeliklerle oyalama beni.

sana sadece şunu söylemek istiyorum, ben gerçek hayatta, dünyanın en romantık, en saygıdeğer en zeki, en masum, en aşık

en dürüst, ve en mutsuz insanıyım, keşke beni gerçek hayatta tanıyabilseydin,  ama böyle bir şansımız yok, biliyorum, 

zamanında kırıcı oldum bazı üyelere , ama sonuçta bende insanım ve bu hatalardan ders aldım, çok ciddiyim, artık tamamen değiştim,

ve asla hiç kimseyi kırmaya veya üzmeye hakkım olmadıgını geçte olsa anladım. bunu zamanla daha iyi anlıyacaksın.. saygılarımla.. .. :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

3 numarali soruya cevap verebilirim;

forumdaki üyeler arasinda birbirine kafayi takma olayi var. Herhangi bir yorumunu yakalayip hemen altina hic alakasiz aksi görüs bildirme, kücük düsürmeye calisma, asagilama gibi girisimler gördüm.

Bir insan görmedigi hakkinda hicbirsey bilmedigi, hayali diyebilecegim bir karaktere neden kafayi takar.

Bu da cok ama cok acayip diyebilecegim bir baska olay. Biraz garipsiniz yani.

tarihinde deadanddark tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, deadanddark said:

forumdaki üyeler arasinda birbirine kafayi takma olayi var. Herhangi bir yorumunu yakalayip hemen altina hic alakasiz aksi görüs bildirme, kücük düsürmeye calisma, asagilama gibi girisimler gördüm.

Bir insan görmedigi hakkinda hicbirsey bilmedigi, hayali diyebilecegim bir karaktere neden kafayi takar.

Var öyle tipler. Özellikle bir faşo var, dokunan yanar. O yüzden yandan geçeceksin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, deadanddark yazdı:

çok güzel! teşekkür ederm, :) umarım her üye bu şekilde yorumlar.. içten ve samimi.. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 07.06.2019 at 17:40, karamsarhuman yazdı:

sana sadece şunu söylemek istiyorum, ben gerçek hayatta, dünyanın en romantık, en saygıdeğer en zeki, en masum, en aşık

en dürüst, ve en mutsuz insanıyım, keşke beni gerçek hayatta tanıyabilseydin,  ama böyle bir şansımız yok, biliyorum, 

zamanında kırıcı oldum bazı üyelere , ama sonuçta bende insanım ve bu hatalardan ders aldım, çok ciddiyim, artık tamamen değiştim,

ve asla hiç kimseyi kırmaya veya üzmeye hakkım olmadıgını geçte olsa anladım. bunu zamanla daha iyi anlıyacaksın.. saygılarımla.. .. :(

Bilinçli olarak birkaç gün bekledim.

Sizde fazla bir değişiklik yok ancak yine birazcık da olsa ălenen öz eleştiri yapabilmeniz, çok büyük bir gelişmedir.

Hasılı harbiden yukardaki söylemlerinizde dürüst ve samimi olup olmadığınızı zaman gösterecek.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...