Jump to content

Amerika hakkında neler biliyorsunuz?

Recommended Posts

Merhaba herkese,şu an gidebileceğimden değil ama yinede merak ediyorum.Orda bir restorant sahibi? bir türke çalışma izni çıkarması karmaşık bir prosedür müdür?

Çalışma koşulları genel olarak nasıldır?

Bir garsonun ortalama maaşı ve ev kiraları ne kadardır?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 56
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 saat önce, adalet123 yazdı:

Merhaba herkese,şu an gidebileceğimden değil ama yinede merak ediyorum.Orda bir restorant sahibi? bir türke çalışma izni çıkarması karmaşık bir prosedür müdür?

Çalışma koşulları genel olarak nasıldır?

Bir garsonun ortalama maaşı ve ev kiraları ne kadardır?

Hiçbir şey bilmiyorum.

Avrupada yaşayanlarda bulundukları yerlerde ki  ortalama maaşları alınan vergileri yazsalar iyi olur.

Sitelerde Paylaş

Ev kiraları yüksektir. Gideceğin yere göre çok çok değişir.

Tipik bir garson, ev kirası falan ödeyemez, aç kalır. Ama ev kiralaman gerekmez, oda olur, bir kaç kişi birlikte falan olur, sokakta kalınması zordur. 

Ama bunun için oturma izni alman lazım, o baya zor iştir.

Bu konular, tamam, bir federal kurallar var ama, bi de her eyaletin kendi kuralları olabiliyor. 

Şu kadarını söyleyeyim, genel olarak, çalışırsan, aç ve açıkta kalmazsın. Velakin, bir türk falan bulur "Aman hemşerim, biz seni koruruz, kollarız" diyenlere enseyi kaptırırsan, ne sefaletin biter ne de aç miden gün yüzü görür.

Sitelerde Paylaş

Eğer oraya gitme niyetin varsa, böyle sallanıp gidersen, heba olursun.

Bunun en iyi yolu, oraya bir şekilde okumaya gitmektir. Kurs bile olur, work & travel falan da. Ama sallanıp gidersen, pek şansın yok.

Biraz paran varsa, orada bir restoran açmak, burada açmaktan daha kolay olabilir. Ama ilginç şeyler, ilginç dertlerin olacaktır. Örneğin, bankada ticari hesap açmak için çok takla atman gerekebilir. 

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, anibal yazdı:

Eğer oraya gitme niyetin varsa, böyle sallanıp gidersen, heba olursun.

Bunun en iyi yolu, oraya bir şekilde okumaya gitmektir. Kurs bile olur, work & travel falan da. Ama sallanıp gidersen, pek şansın yok.

Biraz paran varsa, orada bir restoran açmak, burada açmaktan daha kolay olabilir. Ama ilginç şeyler, ilginç dertlerin olacaktır. Örneğin, bankada ticari hesap açmak için çok takla atman gerekebilir. 

Anibal ordaki bir otel diyelim ki çalışma izni yapacak,sonraki süreç nasıl işliyor?

Restorant açmak uygun değil çünkü tanımadığım bir yer.

Sitelerde Paylaş

ortaçağda yaşıyan kızılderililere ait olan toprakları ortaçağda keşfedip!  işgal edip,milyonlarca kızıl deriliyi katleden  sonrada benim ülkem diyen bir bir ülke düşün işte o ülkenin adı

amerikadır. 

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
13 saat önce, anibal yazdı:

ABD yakın zamanda duyduğuma göre, çok iyi okul ve bölümlerden mezun oldukları halde yüksek lisans öğrencilerini bile kabul etmemeye başladı. Bu öğrenciler de Avrupa ülkelerine yöneldi ve hemen kabul edildiler.

Kurs nasıl olur bilmiyorum ama Türk öğrencilere artık pek sıcak bakmıyorlar. Davetiye ile gitmek isteyenleri de kabul etmiyorlar. 

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, karamsarhuman said:

ortaçağda yaşıyan kızılderililere ait olan toprakları ortaçağda keşfedip!  işgal edip,milyonlarca kızıl deriliyi katleden  sonrada benim ülkem diyen bir bir ülke düşün işte o ülkenin adı

amerikadır. 

Hee, çünkü biz İstanbul'a davetiyeyle geldik ?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, malta erigi yazdı:

Hee, çünkü biz İstanbul'a davetiyeyle geldik ?

bu konuda haklısın, ama bende haklıyım , :) aslında ikimizde haklıyız, çünkü dünya hepimizin hakkıdır, kapitalist devletler

sadece fakirlerden vergi alarak yaşar ve nefes alır,ama zenginlerden alamaz gücü yetmez, güçlü olan asla kaybetmez,kapitalizmin mantıgı bu. 

Sitelerde Paylaş
54 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

bu konuda haklısın, ama bende haklıyım , :) aslında ikimizde haklıyız, çünkü dünya hepimizin hakkıdır, kapitalist devletler

sadece fakirlerden vergi alarak yaşar ve nefes alır,ama zenginlerden alamaz gücü yetmez, güçlü olan asla kaybetmez,kapitalizmin mantıgı bu. 

Kapitalizmi yanlış anlıyorsun. Senin dediğin fasizmdir, bizdeki olan durum bu. Köprüden gecmesen de geçtim say diyerek  yolarlar milleti.

ABD de böyle birşey yapamazsın. Örneğin bir ev 100 bin dolarsa herkese 100 bin dolardır. Ben adamına göre 200 bin yaptım dersen müfettiş gelir 100 bin dolarlık fark nerede diye sorar.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, karamsarhuman said:

Hah işte, ABD bunu yapmayan ülkedir. Zira, devlet orada yoktur, devlet, orası için bir numaralı düşmandır. Bir kuruş fazla vergi almaya çıkamaz. Alınan her kuruş verginin de hesabı verilir. Ha, bir kuruş vergi de kaçırılamaz, vatan haini olursun bildiğin.

ABD'de en çok güçlü olanlar kaybeder. Gidip bakabilirsin, ne devler tarumar olmuş, yok olup gitmişlerdir.

ABD'yi çok yanlış biliyorsunuz, hepsi bu. ABD siktir boktan bir ülkedir, bu başka mesele, ama bu dedikleriniz değildir. 

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Kapitalizmi yanlış anlıyorsun. Senin dediğin fasizmdir, bizdeki olan durum bu. Köprüden gecmesen de geçtim say diyerek  yolarlar milleti.

ABD de böyle birşey yapamazsın. Örneğin bir ev 100 bin dolarsa herkese 100 bin dolardır. Ben adamına göre 200 bin yaptım dersen müfettiş gelir 100 bin dolarlık fark nerede diye sorar.

bak gördünmü? anibal anlattı, demekki doğru anlamışım, kapitalizm demek, vergi demektir, tabiki zorla alınan haraç demektir.peki ya vergi ödüyecek gücü olmuyan işşizler ve fakirlerin suçu nedir? vatandaş olmakmı?bu çok derin bir konu.. 

;)

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, Kafkaslı said:

ABD yakın zamanda duyduğuma göre, çok iyi okul ve bölümlerden mezun oldukları halde yüksek lisans öğrencilerini bile kabul etmemeye başladı. Bu öğrenciler de Avrupa ülkelerine yöneldi ve hemen kabul edildiler.

Kurs nasıl olur bilmiyorum ama Türk öğrencilere artık pek sıcak bakmıyorlar. Davetiye ile gitmek isteyenleri de kabul etmiyorlar. 

Bu beklenen bir durumdu zaten. Burada artık iyi okul falan kalmadı, bunu görmeyecek aptal değiller. Sen ben takmayız, bizim meb bakanı falan eser gürler ama, mesela ortada bir pisa testi sonuçları var, evlere şenlik. Adam neden bu kadar embesil adamı öğrenci diye alsın? Diğer yandan, bariz şekilde, yurtdışına öyle yüksek yapamya gidenler falan, genelde akademik personel oluyor ve apaçık şekilde baya baya ışid'çi falan, islamcılar oluyor. Neymiş, burada üniversitede araştırmacı imiş, devlet okutacakmış orada. Adam sokar mı, CIA uyuyor mu sanıyorlar ne?

Avrupa'da bariz bir genç nüfus kaygısı var. Avrupa kabu değiştirmek zorunda, bu da gençelşmeyi gerektiriyor. Bir sürü martaval edilir falan, o boş laflara itibar etmenin çok anlamı yok. 2 Dünya savaşının kayıplarını hala telafi edebilmiş değiller. Pek çok bilim adamı, sanatçı falan ABD'ye kaçtı, kalanlarda öldü gitti pisi pisine. Avrupa'nın işi gerçekten zor görünüyor, kuzey ülkelerini saymazsak. 

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, anibal yazdı:

Hah işte, ABD bunu yapmayan ülkedir. Zira, devlet orada yoktur, devlet, orası için bir numaralı düşmandır. Bir kuruş fazla vergi almaya çıkamaz. Alınan her kuruş verginin de hesabı verilir. Ha, bir kuruş vergi de kaçırılamaz, vatan haini olursun bildiğin.

ABD'de en çok güçlü olanlar kaybeder. Gidip bakabilirsin, ne devler tarumar olmuş, yok olup gitmişlerdir.

ABD'yi çok yanlış biliyorsunuz, hepsi bu. ABD siktir boktan bir ülkedir, bu başka mesele, ama bu dedikleriniz değildir. 

Devlet yoksa alınan vergiler nereye gidiyor?

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, anibal yazdı:

güzel, pekiii türkiyeye gelelim, türkiyede kapitalist bir ülkedir, tıpkı amerika gibi, ama işşizlerden aylık 81 tl prim borcu kesilir.

ödemiyenler , sağlık hizmetlerinden yararlanamaz.

amerikada güçlüler asla kaybetmez, amerikayı yönetenler, trump gibi siyasetçiler değildir, 

bu konuıda zayıfsın.

amerikayı evangelist yahudiler diğer adıyla siyonistler yönetir.

ayrıca, siyonistlerin bir adı daha vardır, onlara derin devlet tabiri caizse görünmez elde diyebilirsin..

türkiyedede aynı sistem vardır. derin devlet dünyanın  her yerinde , vardır, ve mutlak gücü barındırır.. azıcık gerçekleri görmeey çalış bence.. hayal gücünü zorlama..

ozaman şu sorulara mantıklı cevabın varmı?

1 :amerika bu kadar adil  ise, neden milyonlarca dilenci sokaklarda yatıyor.

2 :bu kadar adil ve gelişmiş bir ülkede, zenciler için ırkcılık okulları var, ayrıca zenciler 2. sınıf vatandaş muamelesi

görüyor. buna ne diyeceksin? 

verginin adiil bir şekilde olmasını desteklemiyorum, vergiler her bireyden eşit biçimde alınıyor, 

fakirsen vergi ödüyorsun, aylık 2000 tl kazanan kişi vergi ödememeli, aylık 200.000 tl kazanan 

vatandaşlar vergi ödemelidir.. 

tabiki amerikada şartlar türkiyeye göre daha adildir, fakat, kapitalizmin mantığı bu değilimi? vergi sistemiyle

ayakta durmaya çalışan bir düzen.. bumu adil olan sistem, bide atheist olucaksın.. atheistler için 

adalet ve hukuk hassastır  bireyler hak hukuksal olarak eşitlik ilşkesine uygun olmalıdır.  değilmi? 

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

güzel, pekiii türkiyeye gelelim, türkiyede kapitalist bir ülkedir, tıpkı amerika gibi, ama işşizlerden aylık 81 tl prim borcu kesilir.

ödemiyenler , sağlık hizmetlerinden yararlanamaz.

amerikada güçlüler asla kaybetmez, amerikayı yönetenler, trump gibi siyasetçiler değildir, 

bu konuıda zayıfsın.

amerikayı evangelist yahudiler diğer adıyla siyonistler yönetir.

ayrıca, siyonistlerin bir adı daha vardır, onlara derin devlet tabiri caizse görünmez elde diyebilirsin..

türkiyedede aynı sistem vardır. derin devlet dünyanın  her yerinde , vardır, ve mutlak gücü barındırır.. azıcık gerçekleri görmeey çalış bence.. hayal gücünü zorlama..

ozaman şu sorulara mantıklı cevabın varmı?

1 :amerika bu kadar adil  ise, neden milyonlarca dilenci sokaklarda yatıyor.

2 :bu kadar adil ve gelişmiş bir ülkede, zenciler için ırkcılık okulları var, ayrıca zenciler 2. sınıf vatandaş muamelesi

görüyor. buna ne diyeceksin? 

verginin adiil bir şekilde olmasını desteklemiyorum, vergiler her bireyden eşit biçimde alınıyor, 

fakirsen vergi ödüyorsun, aylık 2000 tl kazanan kişi vergi ödememeli, aylık 200.000 tl kazanan 

vatandaşlar vergi ödemelidir.. 

tabiki amerikada şartlar türkiyeye göre daha adildir, fakat, kapitalizmin mantığı bu değilimi? vergi sistemiyle

ayakta durmaya çalışan bir düzen.. bumu adil olan sistem, bide atheist olucaksın.. atheistler için 

adalet ve hukuk hassastır  bireyler hak hukuksal olarak eşitlik ilşkesine uygun olmalıdır.  değilmi? 

Amerikada geliri olmayan biri eğitim,hukuk ve sağlıktan ücretsiz faydalanabiliyor mu?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...