Jump to content

Amerika hakkında neler biliyorsunuz?

Recommended Posts

• İleti 56
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 saat önce, adalet123 yazdı:

Çalışma koşullarını ve alacağım maaş ile ev kiralarını,çalışma izni almanın prosedürlerini birinci ağızdan bilenlerden bilgi almak istedim.Oysaki siz kapitalizm konusu açtınız.Bunun bana bir faydası olmaz ki.Insanları kullandığımı söylemen terbiyesizlik.Buradaki üyeleri her daim arkadaşım ve büyüğüm olarak gördüm ve görüyorum.Kullanmak ne demek! Forumlar zatem insanların fikir alışverişi ve yardımlaşma  için var.Lütfen sınırlarımızı aşmayalım.

Konu ile ilgile yazarsan da minnettar kalırım.

adalet123, ABD hakkında ne biliyorsunuz, gibi bir başlık açtığın zaman ister-istemez ortaya kapitalizm tartışması çıkar. 

Bu yüzden Düşünen Hayvan haksız sayılmaz, zira ABD kelimesi hassas bir konudur.

Yani madem böyle çatışma getirici bir başlık açtın bu durumda konunun kapitalist-antikapitalist çatışma getireceğini de kabullenmen gerekir.

En azından ABD'de yabancılar nasıl ekmek yiyebilir, nasıl iş sahibi olabilir gibi bir başlık açsaydın amacını daha doğru anlatabilirdi. 

Bu başlıkta gereksiz tartışma olacağını bildiğim için bilerek konuya girmiyorum, zaten beynim de kaldırmaz, en iyisi oradan nasıl mani koparabilirsine cevap verecekler yazsın.

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, adalet123 yazdı:

Çalışma koşullarını ve alacağım maaş ile ev kiralarını,çalışma izni almanın prosedürlerini birinci ağızdan bilenlerden bilgi almak istedim.Oysaki siz kapitalizm konusu açtınız.Bunun bana bir faydası olmaz ki.Insanları kullandığımı söylemen terbiyesizlik.Buradaki üyeleri her daim arkadaşım ve büyüğüm olarak gördüm ve görüyorum.Kullanmak ne demek! Forumlar zatem insanların fikir alışverişi ve yardımlaşma  için var.Lütfen sınırlarımızı aşmayalım.

Konu ile ilgile yazarsan da minnettar kalırım.

Heee.. sınırı asmayalim.

Önce gideceğin yerin adını düzgün öğrenmen lazım.  Imerka , ımerika... Dersen konsolosluktakiler sana Bön Bön bakarlar.  Form 4a yi doldurursun kararını onlar verir. İşine gelirse..

Bilmem faydalı oldu mu

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, anibal yazdı:

Bu beklenen bir durumdu zaten. Burada artık iyi okul falan kalmadı, bunu görmeyecek aptal değiller. Sen ben takmayız, bizim meb bakanı falan eser gürler ama, mesela ortada bir pisa testi sonuçları var, evlere şenlik. Adam neden bu kadar embesil adamı öğrenci diye alsın? Diğer yandan, bariz şekilde, yurtdışına öyle yüksek yapamya gidenler falan, genelde akademik personel oluyor ve apaçık şekilde baya baya ışid'çi falan, islamcılar oluyor. Neymiş, burada üniversitede araştırmacı imiş, devlet okutacakmış orada. Adam sokar mı, CIA uyuyor mu sanıyorlar ne?

Avrupa'da bariz bir genç nüfus kaygısı var. Avrupa kabu değiştirmek zorunda, bu da gençelşmeyi gerektiriyor. Bir sürü martaval edilir falan, o boş laflara itibar etmenin çok anlamı yok. 2 Dünya savaşının kayıplarını hala telafi edebilmiş değiller. Pek çok bilim adamı, sanatçı falan ABD'ye kaçtı, kalanlarda öldü gitti pisi pisine. Avrupa'nın işi gerçekten zor görünüyor, kuzey ülkelerini saymazsak. 

Haklısın, özellikle okuduğunu anlama konusunda Pisa testi sonuçları çok vahim ve çevremizde şahit olduğumuz olumsuz tabloyu çok iyi açıklıyor. 

Sitelerde Paylaş
On 07.06.2019 at 15:13, karamsarhuman said:

ortaçağda yaşıyan kızılderililere ait olan toprakları ortaçağda keşfedip!  işgal edip,milyonlarca kızıl deriliyi katleden  sonrada benim ülkem diyen bir bir ülke düşün işte o ülkenin adı

amerikadır. 

Yerlilerin cok buyuk bir yuzdesine soykirim yapan Ispanyollardir. Ispanyollarin oldurdugu yerli sayisi milyonlarca. Ingilizlerin tarzi soykirimdan ziyade koloni olarak kullanmaktir. Ama o donemde Ispanyollarin Amerika'da doktugu kan belki dunyanin hic bir yerinde dokulmemistir.

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, anibal yazdı:

Restoran sahibi, garson olarak değil, "bana türk yemeği yapacak şef lazım" der, seni şef olarak almak isterse, o zaman bir şansın olabilir.

Peki öyle bir durumda ben şef olduğumu kanıtlamak zorunda kalır mıyım?

Sitelerde Paylaş
18 saat önce, bilgivehis yazdı:

adalet123, ABD hakkında ne biliyorsunuz, gibi bir başlık açtığın zaman ister-istemez ortaya kapitalizm tartışması çıkar. 

Bu yüzden Düşünen Hayvan haksız sayılmaz, zira ABD kelimesi hassas bir konudur.

Yani madem böyle çatışma getirici bir başlık açtın bu durumda konunun kapitalist-antikapitalist çatışma getireceğini de kabullenmen gerekir.

En azından ABD'de yabancılar nasıl ekmek yiyebilir, nasıl iş sahibi olabilir gibi bir başlık açsaydın amacını daha doğru anlatabilirdi. 

Bu başlıkta gereksiz tartışma olacağını bildiğim için bilerek konuya girmiyorum, zaten beynim de kaldırmaz, en iyisi oradan nasıl mani koparabilirsine cevap verecekler yazsın.

Hocam siz varsa amerika hakkında bir düşünceniz buyrun belirtin lütfen.Tartışma cikarsada çıksın.

Sitelerde Paylaş
31 minutes ago, adalet123 said:

Peki öyle bir durumda ben şef olduğumu kanıtlamak zorunda kalır mıyım?

Kalman gerekir, büyük ihtimal, diploma, bilinen bir restorandan bonservis falan gibi şeyler isterler.

En kolay yolunu, başkaları da söylemiş, eğitim için git, bir kurs olur, başka bir şey olur. Başka yollardan o sınırı geçmen çok zor. Hatta ,vize falan alırsın ama havaalanından geri dönebilirsin. Trump'ın duvarı ne oldu bilmiyorum ama, inan meksika sınırından kaçak geçmek bile çok daha kolay olur genelde, ki zaten o yüzden geçerler, geçenlerde en iyi ihtimal garson olur.

Sitelerde Paylaş
20 saat önce, Erinc yazdı:

Turist vizesi ile oraya gider ve vergi numaran olmadan çalışmaya kalkarsan kaçak ve daha düşük ücretlere uzun mesailer yaparak çalışırsın. Kendi işini kyrmak için minimum 500bin usd sermayen olması lazım. Calsma vizesi almak istiyorsan spesifik ve orada ihtiyac bulunan bir meslekte tecrübeli olman ve çok şanslı olman lazım. Çünkü işveren yabancı birisine vize çıkarabilmek için ABD'yi böyle birisinin amerika'da bulunmadığına ikna etmesi gerekiyor. Prosedürleri uzun ve yıldırıcı. 

En kolay bu işler şöyle olur: work and travel ile gidersin. Vergi numaranı alırsın. Daha sonra turist vizesi ile ülkeye tekrar girersin. Bir dil okuluna yazilip vize tipini değiştirirsin ve vizeni uzatırsın. Zaten work and travel da almış olduğun vergi numarasını kullanıp yasalmıș gibi kaçak olarak çalışırsın. Ancak bu şekilde çalışırken yükselmek, iyi bir yerlere gelmek hayaldir. 

İnsanların yapmak istemediği düşük maasli işleri yapmak zorunda kalırsın. 

Amerika'yı "kapitalist" olarak tanımlayıp olumsuz sıfat takmaya çalışan birisi bana açıklayabilir mi: kuzey Amerika'daki sömürünün güney Amerika'daki sömürüden ne farkı var? Neden kuzeyin insanı zengin? Neden güneyde fakirlik var? 

@anibal Bu şekilde yaparsam bile,yina kaçak olarak çalışacağım.Doğru mu anladım?

Yani bu söylenenleri yapsamda garson ve işçi olmaktan öteye gidemeyeceğim.

Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, adalet123 said:

@anibal Bu şekilde yaparsam bile,yina kaçak olarak çalışacağım.Doğru mu anladım?

Yani bu söylenenleri yapsamda garson ve işçi olmaktan öteye gidemeyeceğim.

Yukardaki gibi yaparsan, kaçak olmazsın. Daha doğrusu, turist vizesi ile çalışırsan, kaçak olursun. Başka türlü kaçak olmaz çalışman. Çalışma iznin yoksa, kaçaksın. Fakat bunu turist vizen ile yaparsan, bela olur. Ama başka vizen varsa, el altından çalışırsın, sorun daha az yaşarsın, zira artık orada turist değilsin, abd'yi dolandırmıyorsun, ama hakkın olmayan şeyi yapıyorsun. Bunun prosedürü daha az sıkıntılı.

Fakat, doğru dürüst çalışma izni falan bulmadan gidersen, tahminen perişan olursun, bunu da söylemek lazım. Şu olası, gidersin, orada bir iş bulursun, o sayede çalışma izni alırsın. Ama bu biraz daha zor olur. Çalışma izinin olmadan, başına geleceklerin limiti yok, hani düşünmek bile zor. Ha, illa gelmek zorunda değil, fakat, gelmeyeceğine dair hiç bir şey yok.

Sitelerde Paylaş
34 dakika önce, anibal yazdı:

Yukardaki gibi yaparsan, kaçak olmazsın. Daha doğrusu, turist vizesi ile çalışırsan, kaçak olursun. Başka türlü kaçak olmaz çalışman. Çalışma iznin yoksa, kaçaksın. Fakat bunu turist vizen ile yaparsan, bela olur. Ama başka vizen varsa, el altından çalışırsın, sorun daha az yaşarsın, zira artık orada turist değilsin, abd'yi dolandırmıyorsun, ama hakkın olmayan şeyi yapıyorsun. Bunun prosedürü daha az sıkıntılı.

Fakat, doğru dürüst çalışma izni falan bulmadan gidersen, tahminen perişan olursun, bunu da söylemek lazım. Şu olası, gidersin, orada bir iş bulursun, o sayede çalışma izni alırsın. Ama bu biraz daha zor olur. Çalışma izinin olmadan, başına geleceklerin limiti yok, hani düşünmek bile zor. Ha, illa gelmek zorunda değil, fakat, gelmeyeceğine dair hiç bir şey yok.

Anibal sen olsan bu kadar sıkıntılı bir işe girer miydin? Her türlü sorunlu bir gidiş olacak çünkü.

Sitelerde Paylaş
8 minutes ago, adalet123 said:

Anibal sen olsan bu kadar sıkıntılı bir işe girer miydin? Her türlü sorunlu bir gidiş olacak çünkü.

Ben girmezdim. Sorunlar, umduğundan çok daha fazla olacak. Riskler ise, tahmin edemeyeceğin boyutlarda.

Eğer paran varsa, orada kabul görecek mesleğin varsa, ABD çok mantıklı bir yerdir. Ama değilsen, bence Japonya'ya git, çok daha rahat edersin. 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, anibal yazdı:

Ben girmezdim. Sorunlar, umduğundan çok daha fazla olacak. Riskler ise, tahmin edemeyeceğin boyutlarda.

Eğer paran varsa, orada kabul görecek mesleğin varsa, ABD çok mantıklı bir yerdir. Ama değilsen, bence Japonya'ya git, çok daha rahat edersin. 

Anibal japonya hakkında neler biliyorsun?

Japoncam yok ve orda yapabileceğim işler nelerdir?

Sitelerde Paylaş
41 minutes ago, adalet123 said:

Anibal japonya hakkında neler biliyorsun?

Japoncam yok ve orda yapabileceğim işler nelerdir?

Şu kadarını söyleyeyim, japonya çok pahalı, çok acayip falan, ama bir şekilde, parasız ve işsiz ABD'de olmaktansa, Japonya da olmak daha evladır.

Japonya'da iş falan nispeten daha kolay. Ama eşşek gibi çalışman gerekir. İyi tarafı, risklerin az. Japonca, çince kadar zor değil, biy demek 10 farklı anlama gelmiyor.

Japonya ya git demiyorum direk, ama eğer paran pulun yoksa, tam tersi istikamete git. 

Eğer biraz makul, mantıklı bir şey istersen, Avustralya örneğin. Özellikle batıya gitmek istersen, en kolay ve en sorunsuz olan o olacaktır. Öyle hoop gitmek olmaz tabi, ama en kolayı o. Sığır falan güdersin, 50 derece sıcakta pek kimse gönüllü olmaz o gibi bir sürü işe. İşin daha iyi tarafı, başını sokacak yer derdin pek olmaz, sinekler sorun olsa da, çöl yatıp kalkmaya uygundur. 

Bunun  dışında, sana diyebileceğim... Türki cumhuriyetler. Şöyle bak, zamanında türkler almancı oluyor, baya baya da burda zengin oluyorlardı ya, özbeklerin falan durumu öyle şimdi. Burada garsonluk yapanlar, orada evini arabasını falan aldı 4-5 yılda. Yani, oralar bizden de aç. 

Sana gereken bir meslek sahibi olmak ve yabancı dil. Desen ki, doğru dürüst kaynak yaparım, fayans döşerim, motor tamir ederim falan, hemen hemen nereye gitsen rahat edersin, en azından en rahat öyle edersin. Hani, iş makinesi, kamyon operatörlüğü falan yapıyor olsan, gitsen batı avustralyaya, kırmızı halı bile serebilirler. Fakat, bir şeyler bilmiyorsan, genelde hiç bir yerde hoş karşılanmazsın k, bunu ancak kabarık bir banka hesabı düzeltir. 

Meraklısına not düşelim, mesela, senegal'e gidin. Orada biraz yükü tutun. Gözünüzü gelişmiş ülkelere çevirmeyin hemen. Oralarda yaşamak cidden çok çok zor ve riskler sandığınızdan çok çok büyük, acıdık, bir tas çorba verelim derler, iki böbreğinizin gittiğini görürsünüz. 

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, anibal yazdı:

Şu kadarını söyleyeyim, japonya çok pahalı, çok acayip falan, ama bir şekilde, parasız ve işsiz ABD'de olmaktansa, Japonya da olmak daha evladır.

Japonya'da iş falan nispeten daha kolay. Ama eşşek gibi çalışman gerekir. İyi tarafı, risklerin az. Japonca, çince kadar zor değil, biy demek 10 farklı anlama gelmiyor.

Japonya ya git demiyorum direk, ama eğer paran pulun yoksa, tam tersi istikamete git. 

Eğer biraz makul, mantıklı bir şey istersen, Avustralya örneğin. Özellikle batıya gitmek istersen, en kolay ve en sorunsuz olan o olacaktır. Öyle hoop gitmek olmaz tabi, ama en kolayı o. Sığır falan güdersin, 50 derece sıcakta pek kimse gönüllü olmaz o gibi bir sürü işe. İşin daha iyi tarafı, başını sokacak yer derdin pek olmaz, sinekler sorun olsa da, çöl yatıp kalkmaya uygundur. 

Bunun  dışında, sana diyebileceğim... Türki cumhuriyetler. Şöyle bak, zamanında türkler almancı oluyor, baya baya da burda zengin oluyorlardı ya, özbeklerin falan durumu öyle şimdi. Burada garsonluk yapanlar, orada evini arabasını falan aldı 4-5 yılda. Yani, oralar bizden de aç. 

Sana gereken bir meslek sahibi olmak ve yabancı dil. Desen ki, doğru dürüst kaynak yaparım, fayans döşerim, motor tamir ederim falan, hemen hemen nereye gitsen rahat edersin, en azından en rahat öyle edersin. Hani, iş makinesi, kamyon operatörlüğü falan yapıyor olsan, gitsen batı avustralyaya, kırmızı halı bile serebilirler. Fakat, bir şeyler bilmiyorsan, genelde hiç bir yerde hoş karşılanmazsın k, bunu ancak kabarık bir banka hesabı düzeltir. 

Meraklısına not düşelim, mesela, senegal'e gidin. Orada biraz yükü tutun. Gözünüzü gelişmiş ülkelere çevirmeyin hemen. Oralarda yaşamak cidden çok çok zor ve riskler sandığınızdan çok çok büyük, acıdık, bir tas çorba verelim derler, iki böbreğinizin gittiğini görürsünüz. 

Iyide ben ne olursa olsun ülkeden gitmek istemiyorum ki.Benim ne işim var Türki ülkelerde.

Yakında Kuzey Irak a gidiyorum zaten,en iyisi orda yaşamak.

Türkiye de üst sınıf bir hayatım var.Bunu düşük profil bir hayat tarzı ile değiştiremem.

tarihinde adalet123 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
On 9.06.2019 at 09:12, adalet123 yazdı:

Iyide ben ne olursa olsun ülkeden gitmek istemiyorum ki.Benim ne işim var Türki ülkelerde.

Yakında Kuzey Irak a gidiyorum zaten,en iyisi orda yaşamak.

Türkiye de üst sınıf bir hayatım var.Bunu düşük profil bir hayat tarzı ile değiştiremem.

Rusya Ve Türki ülkelerde çalışmak Amerikaya gidebilmek için daha hızlı birikim yapabilmeni sağlar. Özellikle Rusyanın maaş skalası bir tık aşağıda olsa da sunduğu yaşam standartları ve para biriktirme oranı gayet tatmin edicidir. 

Şu videoyu izlemeni tavsiye ederim. 

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Erinc yazdı:

Rusya Ve Türki ülkelerde çalışmak Amerikaya gidebilmek için daha hızlı birikim yapabilmeni sağlar. Özellikle Rusyanın maaş skalası bir tık aşağıda olsa da sunduğu yaşam standartları ve para biriktirme oranı gayet tatmin edicidir. 

Şu videoyu izlemeni tavsiye ederim. 

İlginiz için teşekkür ederim.Sizin amerika hakkında bilginiz var mı?

Benim bir mesleğim yok.Aile olarak otelimiz var ve azda olsa tecrübeli sayılırım.New york veya New jersey de iş imkanlarının daha fazla olduğu söyleniyor.Sen ne düşünüyorsun bu konuda?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...