Jump to content

Molla ile tartışmak.

Recommended Posts

On 10.06.2019 at 14:21, kavak yazdı:

Bu din bezirganlarının seviyesine inmeye gerek yok, ki elbette biliyoruz, bu safkan dindarların kendinden olmayanlara yaşam hakkı vermeye heeç niyetleri olmadıklarını.

Bırakın, tıksırıncaya kadar taptıkları tanrıyı/tanrıları sayıklasınlar. Bunların sayıklamaları, şu bir türlü ortaya çıkmaya, boyunu posunu göstermeye çekinen tanrılarını saklandığı yerden çıkarmaya yetmez. Şu taptıkları tanrı(lar) yan çizmeye devam ettikçe, bu dindarların boş beleş kudurmaktan başka seçenekleri yok. Piyasadaki hiçbir tanrı bugüne kadar varlanamadı.

Peki ne oldu ?

"Benim dinim en doğrusu, benim tanrım en yakışıklısı" diye sayıklayanlarda patlama oldu ancak bütün tanrı adayları inatla yoklukları ile nam salmaya devam etmektedirler. Mitler, masallar, efsaneler, hayaller, bilgisizlik, bilinmezlik ve elbette tahtalı köydeki mangal korkusu...ellerindeki malzeme bu. Bu arada bilim falan hak getire. Ve bunlarla güya herşeye gücü yeten bir tanrıyı varlamaya çalışıyorlar, iyi mi ?! :D

Dindarin hakkindan yine baska bir dindar gelir diyelim, birbirlerini yesinler.

Bakalim etraflarinda sayiklayabildikleri aptallar sürüsü eriyince ne yapacaklar.

Bir tanesi cikmis youtube dan bana tiklayin diye sitem ediyor. Ayni yaratik senin ne isin var marsda uzayda , parayi bana ver ben sana anlatayim diyor. dinleri imanlari ne islam ne allah, varsa yoksa para para.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, deadanddark yazdı:

Dindarin hakkindan yine baska bir dindar gelir diyelim, birbirlerini yesinler.

Bakalim etraflarinda sayiklayabildikleri aptallar sürüsü eriyince ne yapacaklar.

Bir tanesi cikmis youtube dan bana tiklayin diye sitem ediyor. Ayni yaratik senin ne isin var marsda uzayda , parayi bana ver ben sana anlatayim diyor. dinleri imanlari ne islam ne allah, varsa yoksa para para.

Evet, zaten birbirlerini de hergün yiyorlar.

Sünnisi, Sii´yi beğenmez.

Şii´si Sünni´yi beğenmez.

Fanatiği, ılımlıyı beğenmez.

Ilımlısı, fanatiği beğenmez.

Hadis´çi, sadece kitapçıyı beğenmez

Sadece kitapçısı, hadisçiyi beğenmez.

Mucize delileri, hiç birisini beğenmez.

Bu böyle uzar gider...

Yahu İran ile Irak 8 sene boyunca birbirlerini kestiler. Diğer tüm İslam dünyası bunlara sap gibi baktı. İyi, mi ?!

Sonra ne oldu ?

Hepsi tümüyle kaybetti, hălă da kaybetmekteler.

O kadar parçalanmışlar ki, bir araya gelip tek bir dinsel tavan altında birleşmeyi dahi beceremiyorlar.

Hal böyle iken, buralara kadar gelip "Benim dinim güzel, benim tanrım yakışıklı" güzellemesini yapmaya yelteniyorlar.

Sevsinler...

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 09.06.2019 at 13:44, GavsHazretleri yazdı:

Bir dergaha gittiniz karşınızda Molla veya Şeyh oturuyor. Tartışacaksınız.  Öldürücü 5 tane soru sorabilir misiniz?   Mollanın nevrini dönderecek 5 sorusu olan varsa yazsın. Ben bizzat seçtiklerimi kendi sorularıma ekleyip Molla ile canlı yayında soracağım. Kendi sorularım fıkıh üzerinden olacak. Başlığa destek verirseniz sevinirim.

bence 1 soru tüm sorulara bedeldir ,ama bunu soruyu mollalar anlamaz,

soru şu.

allahın yarattığı şeyler değil, allahın fiziksel ve metafizik olarak kanıtı nedir? 

çünkü bu soruya hiçi kimse bırak mantıgı cevap bile veremez,

molla başlar işte kuran ve peygamber der durur, iyide arkadaş ben  kuranı ve peygamberi sormuyorumki!

direk allahı soruyorum, yarattıgı şeyleri saymaya başlar işte ağaçlar , toprak su hava der. iyide arkadaş ben  onu sormuyorumki,

bu soruyu anlamaz bile zaman kaybıdır molla ile tartışmak, ben şahsen atheistlerle tartışmayı tercihn ederim... 

çünkü sordugum sorular can  yakarda ondan. 

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Düşünen Hayvan said:

Dinciler çivi gibidirler. Ateistler ise çekiç gibidirler. Siz vurdukça onlar daha çok gömülür. O zaman en iyisi çivi çiviyi söker yöntemidir. Bir molla ile bir papaz dövüştürelim?

Papazlar çok bilgil ve kültürlü insanlardır. Avrupa üniversitelerinde en köklü fakülteler teolojidir çünkü zaten çoğu üniversiteyi bulanlar din adamlarıdır. Yani lafın özü, hristiyan bir din adamı molla ile yerleri paspaslar. 

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, malta erigi yazdı:

Papazlar çok bilgil ve kültürlü insanlardır. Avrupa üniversitelerinde en köklü fakülteler teolojidir çünkü zaten çoğu üniversiteyi bulanlar din adamlarıdır. Yani lafın özü, hristiyan bir din adamı molla ile yerleri paspaslar. 

Olsun.

O kadar bilgisi var ama Meryem'in normal bir adamdan değil de kutsal ruhtan çocuk peydahladigina inanıyor. Görmediği ve şahit olmadığı halde yalancı şahitlik yapıyor ve buna inanıyor.

Bence papazla imamı tokusturalim. Hatta Caner taslaman da olabilir.

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
On 12.06.2019 at 23:21, Düşünen Hayvan yazdı:

Olsun.

O kadar bilgisi var ama Meryem'in normal bir adamdan değil de kutsal ruhtan çocuk peydahladigina inanıyor. Görmediği ve şahit olmadığı halde yalancı şahitlik yapıyor ve buna inanıyor.

Bence papazla imamı tokusturalim. Hatta Caner taslaman da olabilir.

Caneri yakalasam öpeceğim ama ne zaman yazsam engelliyor danagalak.  

Sitelerde Paylaş

Benim can alıcı sorularım şunlar:

1. Naber?

2. Nasılsın?

3. Memleket neresi?

4. Çocuk kaça gidiyor?

5. İşler nasıl gidiyor?

Çünkü ikimiz de gayet iyi biliyoruz ki inanç bilgi değildir, bunun tartışılacak bir yanı yok. 

Her şeyden daha önemli olan geçinmek. 

Biz dincisi ateisti birbirimize dangalakça hakaretler savurmak yerine ortak anlayışta bir toplum yaratabiliyorsak o zaman isterse lambadaki cine inansın farketmez.

Bunu yapmanın tek yolu da laik bir ülkede yaşamak. 

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...