Jump to content

Türk ateistlerindeki gereksiz Alevi sempatizanlığı

Recommended Posts

33 dakika önce, bilgivehis yazdı:

Alevilere it deme gibi hakaretten vazgeç, birileri de sana it dese hoşuna gider mi?

Biz iyi niyetli müslümlere dahi böyle hakaret etmiyoruz, hatta durup-dururken geneline dahi hakaret etmiyoruz.

Alevilerle birebir tanışmadığını söylüyorsun ama onlar sana bir şey yapmış gibi hakaret ediyorsun, özel bir düşmanlığın dahi olsa hiç bir şey yokken hakaret etme hakkın yoktur.

Hakaret olarak gorulebilecegini hic hesaba katmadim. Isimleri hecelerine ayirip farkli yone cekme ,alay yukleme gibi huyu var insanlarin. Bende bazen yaparim.Bu gozumden kacmis.

Ben bu isimi boyle ogrendim. Turkcesini yazmaya ozen gosteririm bir baska yorumum olursa.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

18 dakika önce, Kafkaslı yazdı:

Bilemiyorum tabii o kısmını fakat Almanya'da yaşayan Türkler çoğu zaman yarı Almanca yarı Türkçe konuşabiliyorlar, bazen bilinçli bazen de Türkçe'yi tam bilmedikleri için olabiliyor. 

Almanyada yasayan turkiyeli degilim, 

Turkcem cok kotu, cogu zaman yardim alarak yazarim.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, deadanddark yazdı:

Almanyada yasayan turkiyeli degilim, 

Turkcem cok kotu, cogu zaman yardim alarak yazarim.

Olabilir tabii, çevremde çok örnek var yurt dışında doğup da hiç Türkçe bilmeyen hatta sözlükle dolaşıyorlar. 

tarihinde Kafkaslı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, bilgivehis yazdı:

Zaten biz niyete bakarız, kötü niyetin yoksa sorun yok.

Kotu degil. Ben o arkadaslarimi cok severim, onlar bana karsi cok iyiler.

Ben yazacagimi kendi dilimde yazarim, karsiya gonderirim ,karsidan turkce olarak alir kontrol ede google ile sonra buraya yazarim. Bu konuda ogretmen turk bir kalbim var ,bana hic hayir demez ,o yardim eder.

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, deadanddark yazdı:

Kotu degil. Ben o arkadaslarimi cok severim, onlar bana karsi cok iyiler.

Ben yazacagimi kendi dilimde yazarim, karsiya gonderirim ,karsidan turkce olarak alir kontrol ede google ile sonra buraya yazarim. Bu konuda ogretmen turk bir kalbim var ,bana hic hayir demez ,o yardim eder.

Bazı küçük hatalar dışında yazınız ve imla düzeyiniz iyi görünüyor, örneğin Türk, Türkçe gibi kelimelerin ilk harfi büyük yazılır, de, da ekleri ayrı yazılır.

İsim eklerine tırnak işareti konur, Türkçede çoğul heceleri genelde ler, lar şeklinde geçer, sıralı kelime veya cümlelere virgül işareti konur.

Örneğin:

Ben de yazı-imla konusunda hiç bir şey bilmezdim, sonradan kendimi geliştirdim.

deadanddark'ın Türkçesinin yetersiz olduğunu bu başlıkta öğrendim, o da benim gibi kendini geliştiriyormuş.

Aleviler tam olarak dinci sayılmazlar, çünkü modernliğe açık bir halktır.

Siyahla işaretlediğim yerlerden fikir edinebilirsiniz.

Sitelerde Paylaş
45 dakika önce, bilgivehis yazdı:

Pausede yardim alabiliyorum bazen, simdi burda 5 tane Turk var. Benimle alay ediyorlar, baska is mi yok diye. bazen yazarken yardim aliyorum. 

Aksam daha rahat, o zaman kiz arkadas yanimda, benimle birlikte okuyor. Ondan bilgi edinmem kolay. Bana Turkce ders veriyor. Ogretmendir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...