Jump to content

Aç bırakarak, ve öldürerek, sınav yapan allah.

Recommended Posts

aç bırakıp öldürerek sınav yapan bir allah düşünün, fazla söze gerek varmı?

dünyada hiç kimse hiç kimseye yardım etmek zorunda değil, kötülük farklı birşeydir, öldürmek ve tecavüz

kötülüktür, madem bu çocuk reşit değil, rızkı allah veriyorsa ,herşeye gücü yeten allah, rızkı mutlaka verirdi.

ama allah bu çocugu öldürerek sınıyor, fazla söze gerek varmı? sanırım yok.

bir insana yardım etmediğiniz zaman kötülük yapmış olmuyorsunuz, doğal olarakta , iyilikte yapmış olmuyorsunuz, ama burda kısas

neydi?

kötülük yapmak fiziksel veya psikolojık bir eylemdir.

hatırlıyalım,

bir insanı öldürmek veya tecavüz etmek, fiizksel eylemlerdir,

bir insana zorla vergi ödettirmekse, psikolojık kötülüktür

dinlerin mantıgına göre,

ıssız bir adada yaşıyan , ve ölen biri kötülük yapmadığı için, cennette gitmiş oluyor, kötülük kavramı, yapılam eylemler için geçerlidir.

bu yüzden hiç kimse hiç kimseye , zorla birşeyler yaptırmak zorunda değil, hele hele söz konusu küçük bir bebekse 

hiç değil,

o zaman allahın herşeye  gücü yetiyorsa, bu çocugu  öldürmek yerine yaşatması ve ileride doğacak sorumlulukları aldırmasıdır.

işte bu yüzden, sınav yoktur, allahında herşeye gücü yetmez, tekrar görmüş olduk.. 

Image result for açlıktan ölen afrikalılar

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 58
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Allah yok zaten. Birileri bu çocuğu ölüme terk ederken diğerleri hesap soramasin diye tanrılar uydurulmuştur.

Birine başka birisi Allah yardım etsin derken , Allah'ın yardım etmeyeceğini o da biliyor.  Ama böyle diyerek sorumluluğu üzerinden atıyor.

Allah yok ama kurallar var. Bir şekilde denge var. Kötü insan kötülükle karşılık bulur çünkü tavır davranışlari kendi gibileri etrafına toplar. Ama bunu bir put yapıyor diyemeyiz.

Bir olaya seyirci kalmak da onu kabul etmektir.  Bu da doğanın denge kuralıdır. Tanrı hayaleti uzaktan gelip de sen seyrederken o senin yerine çalışmaz.

Ama insanlara böyle inandirdilar ve bu sayede insanlar seyirci olup onların işlerine karismalarina engel oldular.

Tüm olup bitenlerin özeti bu.

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Allah yok zaten. Birileri bu çocuğu ölüme terk ederken diğerleri hesap soramasin diye tanrılar uydurulmuştur.

Birine başka birisi Allah yardım etsin derken , Allah'ın yardım etmeyeceğini o da biliyor.  Ama böyle diyerek sorumluluğu üzerinden atıyor.

Allah yok ama kurallar var. Bir şekilde denge var. Kötü insan kötülükle karşılık bulur çünkü tavır davranışlari kendi gibileri etrafına toplar. Ama bunu bir put yapıyor diyemeyiz.

Bir olaya seyirci kalmak da onu kabul etmektir.  Bu da doğanın denge kuralıdır. Tanrı hayaleti uzaktan gelip de sen seyrederken o senin yerine çalışmaz.

Ama insanlara böyle inandirdilar ve bu sayede insanlar seyirci olup onların işlerine karismalarina engel oldular.

Tüm olup bitenlerin özeti bu.

kuranda insanlara yardım edilmezse cehenneme gidileceği yazılmıyor, yazılsaydı teistlere hak verirdim!! ama, yazılmamış sadece eşit paylaşın denmiş bu bir anlam ifade etmez, allaha göre sapık ve tecavüzcüle bile eğer allaha iman etmişse er yada geç cennete gidicektir, sorun müslümanlarda değil sorun ayetleri egosuna göre yazan allahtadır..sorunun allahta oldugunu görmemek için kuranı anlamamış veya hiç okumamış olmak yeterlidir.sapık ve tecavüzcüleri bile sırf müslüman diye cennete alan bir allaha inanmak için gerçekten çok saf ve cahil olmak gerekır bilmem anlatabiliyormuyum?şimdi  ayetide getirdim.. daha net! anlamak için.. .hud süresi .8. 108. imanlı günahkar olanlara gelince, onlar da er yada geç cennettedirler. Rabbinin dilediği sonradan dönenler hariç, gökler ve yer durdukça onlar da orada bir lütuf olarak ebedî kalacaklardır.

allah için önemli olan tek şey imandır allah için sapık ve tacavüzcü veya kötü olmanız bile sizi cenette koymak için yeterlidir allah için imanlı kişilerin kötülükleri bir anlam ifade etmez,allah için tek birşey vardır, iman iman iman .... gerisi peri masalıdır.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, karamsarhuman yazdı:

aç bırakıp öldürerek sınav yapan bir allah düşünün, fazla söze gerek varmı?

dünyada hiç kimse hiç kimseye yardım etmek zorunda değil, kötülük farklı birşeydir, öldürmek ve tecavüz

kötülüktür, madem bu çocuk reşit değil, rızkı allah veriyorsa ,herşeye gücü yeten allah, rızkı mutlaka verirdi.

ama allah bu çocugu öldürerek sınıyor, fazla söze gerek varmı? sanırım yok.

bir insana yardım etmediğiniz zaman kötülük yapmış olmuyorsunuz, doğal olarakta , iyilikte yapmış olmuyorsunuz, ama burda kısas

neydi?

kötülük yapmak fiziksel veya psikolojık bir eylemdir.

hatırlıyalım,

bir insanı öldürmek veya tecavüz etmek, fiizksel eylemlerdir,

bir insana zorla vergi ödettirmekse, psikolojık kötülüktür

dinlerin mantıgına göre,

ıssız bir adada yaşıyan , ve ölen biri kötülük yapmadığı için, cennette gitmiş oluyor, kötülük kavramı, yapılam eylemler için geçerlidir.

bu yüzden hiç kimse hiç kimseye , zorla birşeyler yaptırmak zorunda değil, hele hele söz konusu küçük bir bebekse 

hiç değil,

o zaman allahın herşeye  gücü yetiyorsa, bu çocugu  öldürmek yerine yaşatması ve ileride doğacak sorumlulukları aldırmasıdır.

işte bu yüzden, sınav yoktur, allahında herşeye gücü yetmez, tekrar görmüş olduk.. 

Image result for açlıktan ölen afrikalılar

1-Allah her şeye hakimdir.

2-Allah özgür irade vermiştir.

3-Allah insanları  imtihan için yaratmıştır.

1  doğruysa 2 ile 3 yanlıştır.2 ile 3 doğruysa 1 yanlıştır.

Deist olsanda aynı durum.

Çelişmeyen tanrı tanımı yapılamıyor.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, uygur yazdı:

1-Allah her şeye hakimdir.

2-Allah özgür irade vermiştir.

3-Allah insanları  imtihan için yaratmıştır.

1  doğruysa 2 ile 3 yanlıştır.2 ile 3 doğruysa 1 yanlıştır.

Deist olsanda aynı durum.

Çelişmeyen tanrı tanımı yapılamıyor.

sizinle aynı fikirdeyim, yalnız deizmin mantıgında özgür irade yoktur, nedenleride açıkça bellidir.

1: deizmde dinler yoktur. .

': peygamber yoktur.

3: kitap hiç yoktur..

bu yüzden özgür irade yerine köle irade vardır yani biz ler birer robotuz.. başı ve sonu seri mamul olan mallarız. 

deizmi iyi!! tarif etmişsiniz, bravo..

Sitelerde Paylaş

Yav şu konuda Allah'a sallamaniza gerçekten kızıyorum çünkü Allah yok ve o bir hayalet.

Öldüren , aç bırakan , işkence yapan devlettir, faşist sermaye sahipleridir.

Allah imtihan ediyor diyerek sizi bizi kekliyorlar.

Bu yüzden de bütün faşist , gaddar devletler ve sistemler dini diyaneti hep destekler.

Din perdesini kaldirdigin an aç bırakan ve öldürenin kim olduğunu görmemizden korkuyorlar.

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

afrika ve benzeri müslüman kıtalar daki savaşın fakirliğin cehaletin sorumluları kafir abd ve müşrik avrupadır

bu kıtaların tarihlerini okuyunuz hindistanı ingilizler afrikayı abd ve ab nin nasıl sömürdüğü ortadadır

ne hikmet ise kafir kankalarınızı pas geçip direkmen islamı müslümanları tabii en nihayet Allahı suçlamak işinize gelse de

sizin gibi marjinaller dışında akl sahibi sıhatli kimseler aklen vicdanen izanen olayın farkında tabii.

zekat sadaka yardım kurban infak gibi kalemler ile mecburen Allahın emri olarak karşılıksız kendi helal parasından 

fakire yetime yolda kalmışa yardım eden dinin müntesipleri suçlu olmasa gerek

hala bu fakir coğrafyalara yardım eden kuyu açan hastane kuran Türkiye başta olmak üzere müslüman ülkelerdir

kafir ve ateist sistemler sırf renklerinden dolayı evrimci materyalist mantıkları ile zayıf elenir kuvvetli ayakta kalır mantığı ile ilahi adil sistemi bozmuştur

yine islam bu sistemi rehabilite edip ıslah ederek rayına oturtacaktır

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

afrika ve benzeri müslüman kıtalar daki savaşın fakirliğin cehaletin sorumluları kafir abd ve müşrik avrupadır

bu kıtaların tarihlerini okuyunuz hindistanı ingilizler afrikayı abd ve ab nin nasıl sömürdüğü ortadadır

ne hikmet ise kafir kankalarınızı pas geçip direkmen islamı müslümanları tabii en nihayet Allahı suçlamak işinize gelse de

sizin gibi marjinaller dışında akl sahibi sıhatli kimseler aklen vicdanen izanen olayın farkında tabii.

zekat sadaka yardım kurban infak gibi kalemler ile mecburen Allahın emri olarak karşılıksız kendi helal parasından 

hala bu fakir coğrafyalara yardım eden kuyu açan hastane kuran Türkiye başta olmak üzere müslüman ülkelerdir

kafir ve ateist sistemler sırf renklerinden dolayı evrimci materyalist mantıkları ile zayıf elenir kuvvetli ayakta kalır mantığı ile ilahi adil sistemi bozmuştur

tabiki

Sitelerde Paylaş
34 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

Bir de şu açıdan bak.

Ellerine kitap verilmiş her toplum inim inim somuruluyor. Eğer kitapsiz kalsalardi somurulmeyeceklerdi.

Ayrıca Afrika somurulurken senin Allah nerede yüzlerce yıldan beri. Davetiye mi bekliyor.

Sitelerde Paylaş

İslama göre,tüm ölümlerin nedeni allahtır.Açlıktan,susuzluktan ölme,kazada ölme,savaşta ölme,hastalıktan ölme vs vs bunlar ölme şekilleridir.Bu put ölüm nerede olursanız olun,öyle ya da böyle sizi bulur,sizi öldüreceğim demektedir zaten.Ayrıca sömürgeciler diye hedef saptırmaya,bunu yaparak yedi katlı göğün üstünde ki tahtında oturan putlarını gelecek eleştirilerden korumaya çalışanlar,2010 yılında haitide olan deprem sonucu ölen 360.000 kişiye,bir o kadar maddi zarara ve yaralıya ses ettiler mi?Doğa olaylarından kendilerine göre bu put sorumlu değil mi?O yapmıyor mu bu doğal afetleri?Neden putları bu depreme neden oldu ve topluca bir kıyım yaptı?Bu acılara neden oldu?Gök üzerinize düşmüyor ve böyle ölmüyorsunuz,ben çok şefkatli ve merhametliyim diyen putlarını bizi öldürmüyor diye öven bu ahmaklar,putları çeşitli yollarla canlıları öldürmeyi sürdürürken,canlıların birbirini yediği,doğum yoluyla acı,ızdırap ve ölümün dayatıldığı ve çoğaltıldığı bu düzene,bu düzeni var etti dedikleri puta tek ses etmiyorlar.Yine bu putu övmeyi,ona şükür etmeyi sürdürüyorlar.Ona alkış tutmaya devam ediyorlar.Nasıl bir tutarsızlık bu?Nasıl bir akılsızlık bu?Sizi şu şekilde öldürmüyorum diyor övüyorlar,sizi çeşitli yollarla,bazılarınızı acı çektire çektire öldüreceğim diyor yine övüyorlar.

Atalar dini islama inanmaya programlanmış,iman putuna tutsak edilerek,kuranın içeriğinde ne yazıyorsa katılmak,gerçek ve doğru olarak görmek zorunda bırakılmış,imana tutsak edilerek kuranı eleştirme,kuranda yanlış ve tutarsızlık bulma yolları kapatılmış,atalarının inanç ve öğretilerinin tutsağı olmuş kişiler gerçi bunlar.Yaptıkları çocukları,var olmasına neden oldukları,var oluşa zorladıkları kişileri gökteki bir tanrıya sınamak için yarattıran kişiler bunlar.Bunlarda akıl,mantık,farkındalık ne gezer.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu dangalakların mağduriyeti bitmez. Avrupalılar afrika'dan elini eteğini çekince sanki afrikalılar uzaya çıktı. Bugün sorsalar hepsi can atar tekrar sömürge olmak için. Osmanlı'ya küfreden mısırlılar'dan cok dinledim fransız övgülerini. Bu afrikalılar dünyanın en tırt adamlarıdır. Kendilerini bu argümanlarına malzeme yapan ampul kafalilar kadar bile ciddiye almaz. 2 gram medeniyet biliyorlarsa dahi bunu avrupa'ya borclular. Siz avrupa'ya kurban olun dangalak arap yalamaları.

Sitelerde Paylaş
On 13.06.2019 at 22:08, karamsarhuman yazdı:

kuranda insanlara yardım edilmezse cehenneme gidileceği yazılmıyor, yazılsaydı teistlere hak verirdim!! 

Kur'an'ı açıp bakarsanız onlarca ayette:

Köle azat etmek, fakirleri-miskinleri-yetimleri doyurmak, sabırlı olmak, zulme karşı gelmek gibi birçok davranış öğütlenir. Müddessir 44'teki gibi, hatta ''Malı sanki kendisini ölümsüz kılacakmış gibi..'' ayetlere bakarsan İslam'ın toplumsal anlamda bir adalet ve barışın gözetilmesi, kimsenin ezilmemesidir. Nitekim İslam'ın en çok üstünde durduğu konulardan birisi de adalettir. Tanrı bize el-ayak-akıl-irade vermiştir. Kendi irademizle, elimizi ayağımızı ve aklımızı kullanarak zulmü savabiliriz. Örneğin, aynı dediğin olay İsrailoğullarının da başına geldi ama kendi emekleri sayesinde bunu bir son vermeyi başardılar.

Sitelerde Paylaş
36 dakika önce, marechal1 yazdı:

Kur'an'ı açıp bakarsanız onlarca ayette:

Köle azat etmek, fakirleri-miskinleri-yetimleri doyurmak, sabırlı olmak, zulme karşı gelmek gibi birçok davranış öğütlenir. Müddessir 44'teki gibi, hatta ''Malı sanki kendisini ölümsüz kılacakmış gibi..'' ayetlere bakarsan İslam'ın toplumsal anlamda bir adalet ve barışın gözetilmesi, kimsenin ezilmemesidir. Nitekim İslam'ın en çok üstünde durduğu konulardan birisi de adalettir. Tanrı bize el-ayak-akıl-irade vermiştir. Kendi irademizle, elimizi ayağımızı ve aklımızı kullanarak zulmü savabiliriz. Örneğin, aynı dediğin olay İsrailoğullarının da başına geldi ama kendi emekleri sayesinde bunu bir son vermeyi başardılar.

müslümanmısınız? ona göre yorum yapıcam.. islamın mantıgına göre, birine kötülük yapmadıkça cenette 

gidersiniz imanlı olmak şartıyla, kuranda böyle bir ayet olsaydı teistlere hak verirdim ama yokki.

afrkalı çocuga yardım etmeyınce cehenneme gitmiyorsun, eğer kafir değilsen , yanı mantık 

,uçup gidiyor ayetleri anlamaya başlayınca.  6236 ayetin tamamı mantık dışıdır.. tabi anlıyana

anlamıyanlar için teist olmak bir yaşam felsefesidir.  :)

Sitelerde Paylaş
Şimdi, karamsarhuman yazdı:

yoksulları doyurmamak, ve cehenneme gitmek, peki ya sonra!  cenette gitmek, sende   bu ayeti oku!(İman edip, salih amel işleyenler Cennete girer.) [Kehf 107]

Salih amel nedir ey kardeşim?

YOKSUL DOYURMAK, İYİLİK YAPMAK, ŞEFKAT VE MERHAMET  GÖSTERMEK, YETİMİ SEVİNDİRMEK. İşte salih amel budur. Müddessir 44 zaten salih amel etmeyen kişidir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...