Jump to content

Ten ten duruyor mu?

Recommended Posts

3 saat önce, Theory_of_Everything yazdı:

Meşhur ten ten'i vardı bu forumun her uğradığımda mutlaka gorurdum ayrildi mi forumdan? 

şu an niki karabiber,son niki, karabiber ,2  haftadır aktif değil, bilgin olsun..onu en iyi ben tanırım..en sevdiğim üyedir.. kendileri... :)

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

şu an niki karabiber,son niki, karabiber ,2  haftadır aktif değil, bilgin olsun..onu en iyi ben tanırım... :)

O nicki kullanamıyorum.şifre hatalı diyor.Mail adresimde iptal olduğu için şifremide değiştiremiyorum.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, uygur yazdı:

O nicki kullanamıyorum.şifre hatalı diyor.Mail adresimde iptal olduğu için şifremide değiştiremiyorum.

hahaha  nedense hiç şaşırmadım , nerdesin yahu? özlettin kendini, teklifimi düşündünmü? hala geçerlidir... (facebookta adminlık yapma)  nasıl? imzamı  begendinmi ? kanki,  az önce oluşturdum böyle daha havalı duruyor. 

:lol:

Sitelerde Paylaş
Şimdi, karamsarhuman yazdı:

haha nedense hiç şaşırmadım , nerdesin yahu? özlettin kendini, teflifimi düşündünmü? hala geçerlidir... (facebookta adminlık yapma)   :lol:

Facebooka üye  olamıyorum.

Nufus kağıdı fotokopisi istiyor.:)

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

hahaha  nedense hiç şaşırmadım , nerdesin yahu? özlettin kendini, teklifimi düşündünmü? hala geçerlidir... (facebookta adminlık yapma)  nasıl? imzamı  begendinmi ? kanki,  az önce oluşturdum böyle daha havalı duruyor. 

:lol:

İmzanı beğendim ama çelişmeden doğru dürüst tanrı tanımı yapılamıyor.:)

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, uygur yazdı:

Facebooka üye  olamıyorum.

Nufus kağıdı fotokopisi istiyor.:)

?:0_80cbc_37a71a73_L: ohh şhitt..  seni görünce, facebook alarma geçiyor olmalı, işte geliyor, dikkatli olun, sakın bu üyeye hesap açtırmayın, 

ne telefonu var  nede? gerçek ismi.... 

warning! warning! malum şahıs şu an facebooka giriş yapmak üzere kırmızı alarm,, herkes yerini alsın.. :0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, Faşist Ateist yazdı:

Sen de şu meşhur deli Dindarr olmalısın. 

yok ben karik ateistim, atheist oldugum dönemlerde, kendi fan sayfam vardı, sonra sayfam kapatıldı... sonradan deist oldum,.şu meşhur beyin bedava olayı.. :)

Image result for karikateist einstein

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

yok ben karik ateistim, atheist oldugum dönemlerde, kendi fan sayfam vardı, sonra sayfam kapatıldı... sonradan deist oldum,.. :)

o meşhur karikateist sen miydin?

Neden şimdi kendine düşman oldun?:)

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, uygur yazdı:

o meşhur karikateist sen miydin?

Neden şimdi kendine düşman oldun?:)

aslında karamsar oldum  desem, sanırım daha iyi olur, deist! olduktan sonra,  ayetleri derinden incelemeya başladım,

evet haklısın, hayat acımasız, ve ben hayata küsmüştüm,

insanlara tanrılara kısacası herşeye.

ayetleri o kadar çok deştimki, artık  nerde bir teist görsem anında tepki veriyorum... ve tepkim çok güçlü ve etkili oluyor.  atheistlerle aramda bir sorun yok, aksine atheizmin tanrı hariç mantıgını seviyorum, fakat, 

ben daha gerçekçi olmanın farklı yollarını, keşfettim, hayat uzun oldugu kadar acımasızda..

bunu inkar edicek değilim, içimde hala atheizmin kalınıtıları var, ara sırada olsa, tanrının neden var 

olması gerektigine anlam veremiyorum... bu konuda karamsarım. 

fakat şunu çok iyi anladım, bir teiste ayetlerdeki çelişkileri anlatmaktansa, hiç varolmamayı 

tercih ederdim... sanırım bunun nedenlerini sende çok iyi biliyorsun... 

1: ayetler her zaman, çelişkiyle doludur, nesh edilen ayetler, 

2: ayetlerde çogul ekleri, tekil ekleri  olarak kullanılmamıştır.

3: öyle ayetler varki, mantıgın bittiği yer başlar, tıpkı  askerlik gibidir. 

4: tekil oldugu düşünülen, allah, çogul ekleriyle, yardıma muhtaç ama herşeye gücü yeten, olarak tabir  edilmiş fakat,herşeye gücü yeten allahın,meleklerden yardım dilemesi ise, mantık hatalarını gün yüzüne çıkarmıştır. 

5: öyle ayetler varki, allah değil muhammed yazmış gibidr, muhammedin sex hayatı, savaşları, kini nefretleri, 

cariyeleri haremleri

,kişisel hayatı, akrabaları, allahın değil ayetler resmen muhammedin kişisel sözleridir.

nasihatları emirleri kuranın allahla ibr bagı yoktur, muhammedde bir bagı vardır. ama anlıyana. 

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, uygur yazdı:

Aynı görüşte olmasakda savunduğun şey ile çelişmemeye dikkat ettiğin için seninle sorunum yok.

@Magnesia @bilgivehis @Türk Ateist  ve @anibal ile sorunlarım var.:)

Bana kalırsa aslında kendinle sorunun var.

Gözlem ve deney isteyen ve bunun önemli olduğunu söyleyen hatta bunda ısrar eden sensin ama gözlem ve deneyi doğru tespit edemeyen yine sensin.

Bakın bu okuduğun yazı mı, ortaya saçılmış şekiller mi, siyah renkte harfler kümesi mi, yoksa insanların birbirine meramını anlatmak için icat ettiği karakterler mi?

Bu sıradan "bir konu dört soruda" dahi afallıyabiliyorsun, doğru tespit edemiyorsun ya da çok zorlanıyorsun.

Şimdi burada suç "bir konu dört soruda mı" yoksa sende mi?

Dincilere "hani tanrı nerede?" dediğimizde bizlere dağı-taşı gösterirler, bizlerde onun madde olduğunu ve evrim sürecinde değişime uğradığını bilim, deney ve gözlemle anlatırız, lakin o dağı-taşı yine de tanrı yumurtladığında ısrar ederler, seninkisi de aynen buna benziyor.

Sayın teniten, önce gözlem ve deney yeteneğini ilerlet sonra eleştirlerde bulun, bu da ön yargıyı bırakarak, daha geniş araştırarak ve okuyarak mümkündür.

İlk ipucunu ben vereyim, kesinlik ile tahmini birbirine karıştırıyorsun, bu da deney ve gözlemi doğru tahlil etmene engel oluyor.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, sağduyu yazdı:

Nasıl ateist oldun, sonra nasıl deist oldun?

bu çok  uzun bir hikaye, mail adresiniz varmı acaba? mümkünse  orada yazmak isterim, bu formu özel hayatlarla meşgul etmiyelim,

bu gibi konuların yeri bu forum olmamalı..

öncelikle kişisel saygımdan dolayı, kişisel değerlere, göre mail adresiniz, p.m. atarsanız devam ederiz..

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

bu formu özel hayatlarla meşgul etmiyelim,

Söz konusu deizm-ateizm ise artık o bireysellikten çıkarak herkesi ilgilendiren konu haline gelir.

Bir insanın nasıl deist-ateist olduğu bilinmesi bakımından bu forum tam da bu işi yapmaktadır, deizme-ateizme giden yolu paylaşma ortamı sunan bir forumdur.

Bu yüzden burada anlatacaklarınız hiç de özele girmez ve hiç de forumu kirletmez, özgürce paylaşın ki, insanlar bilgi sahibi olsun.

Hatta forumda "Nasıl deist veya ateist oldum" adında bir alt sayfa açılmalı, bence artık gerekli hale geldi.

Sitelerde Paylaş
19 minutes ago, karamsarhuman said:

bu çok  uzun bir hikaye, mail adresiniz varmı acaba? mümkünse  orada yazmak isterim, bu formu özel hayatlarla meşgul etmiyelim,

bu gibi konuların yeri bu forum olmamalı..

öncelikle kişisel saygımdan dolayı, kişisel değerlere, göre mail adresiniz, p.m. atarsanız devam ederiz..

Sadece mantığı merak ettim.

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, sağduyu yazdı:

Sadece mantığı merak ettim.

sizlere mantıklı gelmiyecek biliyorum, çünkü bende atheizmden gelmeyim, ahhh pekala, atheist olduğum  dönemlerde, hiç birşey bana mantıklı gelmiyordu, aşk, sevgi, yaşam , tanrılar, ailem, benim için anlamsız ve zaman kaybıydı yaşam, takiii

bir kadına aşık oluncaya dek, uzun yıllar önce bir kadına aşık oldum, ve halada aşığım, karşılıksız bir aşk bu, 

ama aşk yüzünden deist oldum gerçekten,deist olduktan  sonra,sı ise, tam bir hayal kırıklığı oldu benim için,

aslında atheizmin ne kadar? gerçekçi olduğunu daha iyi anladım, atheizm zihinsel olarak, zihni yormaz, 

ama deizm yorar,

inan bana deist olmayı ben seçmedim, bir kadın yüzünden,aşık olmasaydım, hala atheist olarak yaşamaya devam edicektim..

aşık olupta teizmden çıkıp deist olanlarda var,hatta bir arkadaşım atheist ama aşka inanıyoru mdemişti bana,

bu kişisel tercihlerden çok, yaşam tarzıyla alakalıdır. atheist olduğum dönemlerde, değişen tek şey aşk,

ve tanrılar, onun dışında hiç birşey değişmedi, ve aslada  değişmiyecek.. 

biliyorum size mantıklı gelmiyecek, ama aşık olan siz değilsiniz malesef benim..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...