Jump to content

Ten ten duruyor mu?

Recommended Posts

1 minute ago, karamsarhuman said:

sizlere mantıklı gelmiyecek biliyorum, çünkü bende atheizmden gelmeyim, ahhh pekala, atheist olduğum  dönemlerde, hiç birşey bana mantıklı gelmiyordu, aşk, sevgi, yaşam , tanrılar, ailem, benim için anlamsız ve zaman kaybıydı yaşam, takiii

bir kadına aşık oluncaya dek, uzun yıllar önce bir kadına aşık oldum, ve halada aşığım, karşılıksız bir aşk bu, 

ama aşk yüzünden deist oldum gerçekten,deist olduktan  sonra,sı ise, tam bir hayal kırıklığı oldu benim için,

aslında atheizmin ne kadar? gerçekçi olduğunu daha iyi anladım, atheizm zihinsel olarak, zihni yormaz, 

ama deizm yorar,

inan bana deist olmayı ben seçmedim, bir kadın yüzünden,aşık olmasaydım, hala atheist olarak yaşamaya devam edicektim..

aşık olupta teizmden çıkıp deist olanlarda var,hatta bir arkadaşım atheist ama aşka inanıyoru mdemişti bana,

bu kişisel tercihlerden çok, yaşam tarzıyla alakalıdır. atheist olduğum dönemlerde, değişen tek şey aşk,

ve tanrılar, onun dışında hiç birşey değişmedi, ve aslada  değişmiyecek.. 

biliyorum size mantıklı gelmiyecek, ama aşık olan siz değilsiniz malesef benim..

Yani kısaca akıl ve mantık kullanarak yapılan bir çıkarım değil, tamamen duygusal bir çıkarım.

Aşık değilim o zaman tanrı yok, aşık oldum demek ki tanrı var mantığı.

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, sağduyu yazdı:

Yani kısaca akıl ve mantık kullanarak yapılan bir çıkarım değil, tamamen duygusal bir çıkarım.

Aşık değilim o zaman tanrı yok, aşık oldum demek ki tanrı var mantığı.

malesef evet, aşka karşı direnç gösteremiyorum, kısaca, aşk en zayıf noktamdır. aşk mantıgımıda almış görünüyor.

. keşke bu durumdan kurtulmaın bir yolu olsaydı, inan eski günlerimi çok özlüyorum ..atheist olduğum zamanlarda

mantığım ve kararlılığım çok güçlüydü, ama şimdi yaşıyan bir ölüyüm..özür dilerim senide üzdüm sanırım,

saçma sapan hayallerimle.. , :(:blink:

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

biliyorum size mantıklı gelmiyecek, ama aşık olan siz değilsiniz malesef benim..

Aslında bunda üzülecek bir şey yok, çünkü siz zaten ateist olmamışsınız, olduğunuzu zanetmişsiniz.

Aşk da dahil bir çok sırlı gibi görünen her şeyi çürüttüğünüz zaman ateist olabilirsiniz.

Eğer kafamı kurcalayan en küçük bir şeyi dahi çürütmeseydim ateist olmazdım, tabi bunun için uzun yıllar süren araştırma ve okuma gerektiriyor.

Belki siz de bir gün bu mevkiye gelirsiniz, saplantıların kaynağını bulduğunuzda her şey değişebilir.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, bilgivehis yazdı:

Saçma-sapan hayaller düşüncelerin olgunlaşması için bazen gerekebiliyor, bu yüzden saçma-sapan hayallere fazla takılma ama onu da pek küçümseme.

anlıyorum.. aşk konusunda, umarım zamanla, bu psikolojık hayalleri unuturum, ve eskisi gibi, mutlu ve mantıklı  hayallerim olur, ama deizmi nasıl unuturum? sanırım benim için en  zor sorulardan biri bu..  :(

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aşk kanser gibi bir hastalıktır.. Psikiyatr bilim dalından yardım istediğinizde; size verebilecekleri, uzun vadeli ızdırabınızı dindirici hiç bir ilaçları yoktur... Bir de üstüne hocam bu nemenem şeydir diye, izahat istediğinizde.. Aşık olunanı sizin beyninizin kutsadığını, olağanüstü bir varlık yarattığınızı ifade edebilirler. Ki sizin buna inanmanız mümkün değildir. Çünkü siz isteyerek virüs kapmadığınızı biliyorsunuzdur. Belki de doktor hayatında hiç bu hastalığa maruz kalmadı. Yani yaptığı izah =mizahdır..

Reçete: Virüs kapılan canlıyı görmekten kendinizi alı koyun. Bu virüsün tek ilacı zamandır. 3 ay da da bu hastalık iyileşebilir, 10 senede de.. Onlarca senede iyileşilmese bile, uzun zaman sonra tolere edilebilir hal alır..

Hülasa hakikaten lanet bir hastalıktır. Cancer olsanız 6 ay çeker atlatamazsanız ölür gidersiniz. Bu meret hastalığın ise, nasıl ve nerede sizi vuracağı bir yana, acısını ve sevincinin şiddetini yaşayandan başkası anlayamaz..

Hatta bi de arebesk yapalım tam olsun;

tarihinde tit@n tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 saat önce, bilgivehis yazdı:

Aslında bunda üzülecek bir şey yok, çünkü siz zaten ateist olmamışsınız, olduğunuzu zanetmişsiniz.

Aşk da dahil bir çok sırlı gibi görünen her şeyi çürüttüğünüz zaman ateist olabilirsiniz.

Eğer kafamı kurcalayan en küçük bir şeyi dahi çürütmeseydim ateist olmazdım, tabi bunun için uzun yıllar süren araştırma ve okuma gerektiriyor.

Belki siz de bir gün bu mevkiye gelirsiniz, saplantıların kaynağını bulduğunuzda her şey değişebilir.

Gerçekten bilge bir kimsesiniz hocam.

İyi ki varsınız.

Sitelerde Paylaş
On 13.06.2019 at 22:46, uygur said:

Aynı görüşte olmasakda savunduğun şey ile çelişmemeye dikkat ettiğin için seninle sorunum yok.

@Magnesia @bilgivehis @Türk Ateist  ve @anibal ile sorunlarım var.:)

Senin sorunların, kendi akılsız başınla.

Salaklık tarihin her döneminde sorun olmuştur, kurtulman zor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...