Jump to content

Zeus'un "Kur'an Kerim'in Kısa Özeti" İddiasına Cevap

Recommended Posts

• İleti 114
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

22 minutes ago, marechal1 said:

Peki ateist birinin ahlak ölçüsü nedir? Size göre ahlak biyolojik evrim sonucu gelişmiyor mu? -ki evrim karşıtı değilimdir- İçgüdülerin beni öldürmek istiyorsa bence senini için bir sakınca yok.

Sizin için kötü veya iyi neye göre kötü veya iyi?

Bu soruyu vakti zamanında sana da sordum ve hala cevap alamadım. Hangi suratla bana sen soruyorsun peki?

Benim cevabımı istiyorsan eğer bu forumda en az 40 kere yazdım. Gerekirse tekrar yazarım ama önce aç sen bi zahmet et bak bakalım.

Ahlak konusunda pert olmaya mahkumsunuz. Bu hep böyle oldu, bundan sonra da böyle olacak. Çünkü kusura bakma ama cahilsiniz.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, marechal1 said:

Muhammed'in olduğuna dair bir delilin var mı? Madem Kur'an insan uydurması, gelin siz de yapın birader. Tüm arap dil uzmanlarını toplayıp yapın. 1400 senedir hiçbir Ateist-Deist-Agnostik-Hristiyan-Yahudi çıkıp bir araya gelip '''ulan şu iddiayı çürüttük mü İslam biter'' dememiş?

"Eğer kulumuz Muhammed'e (asm) indirdiğimizden şüphe içindeyseniz, haydi onun gibi bir sûre getiriniz ve eğer doğru iseniz; Allah'tan başka bütün yardımcılarınızı da çağırınız." (Bakara, 2/23)

"De ki: And olsun, eğer insanlar ve cinler şu Kur'ân'ın bir benzerini getirmek için toplansalar, yine onun benzerini getiremezler. Birbirlerine arka çıkıp yardım etseler de."(İsra, 17/88)

"Yoksa onu uydurdu mu diyorlar? De ki: Öyle ise siz de onun benzeri on uydurulmuş (dahi olsa) sure getiriniz. (Hatta) eğer doğru iseniz, Allah'dan başka çağırabildiklerinizi de çağırınız." (Hud, 11/13)

"Yok eğer bunun üzerine size cevap vermedilerse, artık bilin ki, bu Kur'ân ancak Allah'ın ilmiyle indirilmiştir. O'ndan başka ilâh yoktur. Artık Müslüman oluyorsunuz, değil mi?" (Hud, 11/14)

Herhalde sen hayatında hiç kitap okumadın? Kuran gibi dağınık, sistemsiz, gelişigüzel yazılmış, tutarsız, çelişkilerle dolu, bir konudan bahsederken başka bir konuya atlayan, tekrarlarla dolu başka bir kitap az bulunur.

Ahzab 37. Hani sen Allah’ın kendisine nimet verdiği, senin de (azat etmek suretiyle) iyilikte bulunduğun kimseye, “Eşini nikâhında tut (onu boşama) ve Allah’tan sakın” diyordun. İçinde, Allah’ın ortaya çıkaracağı bir şeyi gizliyor ve insanlardan çekiniyordun. Oysa kendisinden çekinmene Allah daha lâyıktı. Zeyd, eşinden yana isteğini yerine getirince (eşini boşayınca), onu seninle evlendirdik ki, eşlerinden yana isteklerini yerine getirdiklerinde (onları boşadıklarında), evlatlıklarının eşleriyle evlenmeleri konusunda mü’minlere bir zorluk olmasın. Allah’ın emri mutlaka yerine getirilmiştir.

Ahzab 50. Ey Peygamber! Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helâl kıldık. Ayrıca, diğer mü’minlere değil de, sana has olmak üzere, mehirsiz olarak kendini Peygamber’e bağışlayan, Peygamber’in de kendisini nikâhlamak istediği herhangi bir mü’min kadını da (sana helâl kıldık.) Mü’minlere eşleri ve sahip oldukları cariyeleri hakkında farz kıldığımız şeyleri elbette bilmekteyiz. Bütün bunlar, sana herhangi bir zorluk olmaması içindir. Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Tahrim 4-5. (Ey peygamber’in eşleri!) Eğer siz ikiniz Allah’a tövbe ederseniz, ne iyi. Çünkü kalpleriniz kaydı. Eğer Peygamber’e karşı birbirinize arka çıkarsanız bilin ki Allah onun yardımcısıdır, Cebrail de, salih mü’minler de. Bunlardan sonra melekler de ona arka çıkarlar. Eğer o sizi boşarsa, Rabbi ona, sizden daha hayırlı, müslüman, inanan, sebatla itaat eden, tövbe eden, ibadet eden, oruç tutan, dul ve bakire eşler verebilir.

Senin eşi benzeri yazılamaz dediğin kitap bu işte.

Sitelerde Paylaş
24 minutes ago, KuranMumini2698 said:

Hasas ayar yok demek ahmaklıktır. Objektif bir şekilde bilim kitabı oku. En ünlü ateistler Richar Dawkins gib kişiler hasas ayara "tesadüf" diyerek saçmalamışlardır.  Hasas-Ayar-Big Bang gibi olaylar Tanrı'nın varlığını isaptlar. Big Bang ilk üç dakikasındaki sistemi inkar etmek ahmaklıktır. Big Bang patlamasında bile bir düzen/sistem var. Ateizme göre evrenin başlangıcı yoktur. Bilime göre vardır. Ateizm ile bilim çelişmektedir. 

https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/66075-evren-hassas-ayarlı-mıdır/page/3/

Şu başlığı otur oku allahın cahili. Adamlar zayıf kuvvetin olmadığı bir evrenin dahi gayet güzel çalışabileceğini göstermişler. Sen hala kalkmış ayardan bahsediyorsun.

O başlığı oku, cevabın varsa oraya yaz. Her tarafı çorba etme. Ben buradayım.

Bilime göre de evrenin başlangıcı yoktur. Termodinamiğe göre de yoktur. Evrenin bir başlangıcının olması mantıksal bir zorunluluk değildir. Hiçbir mantık kuralını da ihlal etmez. Tanrının aksine..Bigbang yokluktan mı çıkmıştır? Varsa böyle bir bulgu göster. Yoksa sus.

Sitelerde Paylaş
20 minutes ago, KuranMumini2698 said:

Materyalizm, maddeyi mutlak varlık sayan, maddeden başka hiçbir şeyin varlığını kabul etmeyen batıl bir düşünce sistemidir. Tarihi eski Yunan’a kadar uzanan, ama

Ben sana şunu sordum: 

Öncelikle şunu sormak lazım: Senin, ya da bir teistin ahlak ölçüsü nedir? Bu ölçüler olmasa nasıl biri olacaktın? Yani bu ölçülere seni neye göre nasıl ölçülüyor? Nasıl olacakken, nasıl bir hale getiriyor?

Ne oldu? Kastı mı yoksa? :) 

Üstteki kopyala-yapıştır yaptığın kof naneyi de git uygun bir başlığın altına koy ya da yeni başlık aç. Arkadaş ne kaypak insanlarsınız be..Göz göre göre konuyu saptırmaya çalışıyor adam canhıraş..

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, teflon yazdı:

https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/66075-evren-hassas-ayarlı-mıdır/page/3/

Şu başlığı otur oku allahın cahili. Adamlar zayıf kuvvetin olmadığı bir evrenin dahi gayet güzel çalışabileceğini göstermişler. Sen hala kalkmış ayardan bahsediyorsun.

O başlığı oku, cevabın varsa oraya yaz. Her tarafı çorba etme. Ben buradayım.

Bilime göre de evrenin başlangıcı yoktur. Termodinamiğe göre de yoktur. Evrenin bir başlangıcının olması mantıksal bir zorunluluk değildir. Hiçbir mantık kuralını da ihlal etmez. Tanrının aksine..Bigbang yokluktan mı çıkmıştır? Varsa böyle bir bulgu göster. Yoksa sus.

Big Bang'den önce hiçlik vardı. Big Bang başlangıçtır. Senin gibi cahil Ateist görmedim. "Bilime göre evrenin başlangıcı yoktur" demek salaklıktır. 

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, marechal1 said:

Diyorum ki, senin ahlağın neye bağlı? Evrimsel içgüdülerin mi yoksa uluslararası hukuksal kurallar mı?

Senin ahlakının 1400 yıl önceki cahil, yağmacı araplara bağlı olduğu belli. Sen önce kendi ahlakına bak, sonra başkalarının ahlakını eleştirirsin.

Peşinden koşturduğun adamın ahlakından bir demet.

Ahzab 37. Hani sen Allah’ın kendisine nimet verdiği, senin de (azat etmek suretiyle) iyilikte bulunduğun kimseye, “Eşini nikâhında tut (onu boşama) ve Allah’tan sakın” diyordun. İçinde, Allah’ın ortaya çıkaracağı bir şeyi gizliyor ve insanlardan çekiniyordun. Oysa kendisinden çekinmene Allah daha lâyıktı. Zeyd, eşinden yana isteğini yerine getirince (eşini boşayınca), onu seninle evlendirdik ki, eşlerinden yana isteklerini yerine getirdiklerinde (onları boşadıklarında), evlatlıklarının eşleriyle evlenmeleri konusunda mü’minlere bir zorluk olmasın. Allah’ın emri mutlaka yerine getirilmiştir.

Ahzab 50. Ey Peygamber! Biz sana mehirlerini verdiğin eşlerini, Allah’ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunan kadınları; seninle beraber hicret eden, amcanın kızlarını, halalarının kızlarını, dayının kızlarını ve teyzelerinin kızlarını sana helâl kıldık. Ayrıca, diğer mü’minlere değil de, sana has olmak üzere, mehirsiz olarak kendini Peygamber’e bağışlayan, Peygamber’in de kendisini nikâhlamak istediği herhangi bir mü’min kadını da (sana helâl kıldık.) Mü’minlere eşleri ve sahip oldukları cariyeleri hakkında farz kıldığımız şeyleri elbette bilmekteyiz. Bütün bunlar, sana herhangi bir zorluk olmaması içindir. Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

Tahrim 4-5. (Ey peygamber’in eşleri!) Eğer siz ikiniz Allah’a tövbe ederseniz, ne iyi. Çünkü kalpleriniz kaydı. Eğer Peygamber’e karşı birbirinize arka çıkarsanız bilin ki Allah onun yardımcısıdır, Cebrail de, salih mü’minler de. Bunlardan sonra melekler de ona arka çıkarlar. Eğer o sizi boşarsa, Rabbi ona, sizden daha hayırlı, müslüman, inanan, sebatla itaat eden, tövbe eden, ibadet eden, oruç tutan, dul ve bakire eşler verebilir.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, teflon yazdı:

Ben sana şunu sordum: 

Öncelikle şunu sormak lazım: Senin, ya da bir teistin ahlak ölçüsü nedir? Bu ölçüler olmasa nasıl biri olacaktın? Yani bu ölçülere seni neye göre nasıl ölçülüyor? Nasıl olacakken, nasıl bir hale getiriyor?

Ne oldu? Kastı mı yoksa? :) 

Üstteki kopyala-yapıştır yaptığın kof naneyi de git uygun bir başlığın altına koy ya da yeni başlık aç. Arkadaş ne kaypak insanlarsınız be..Göz göre göre konuyu saptırmaya çalışıyor adam canhıraş..

Benim ahlakımın ölçüsü Kur'an'dır. Peki senini nedir ?

Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, marechal1 yazdı:

Peki ateist birinin ahlak ölçüsü nedir? Size göre ahlak biyolojik evrim sonucu gelişmiyor mu? -ki evrim karşıtı değilimdir- İçgüdülerin beni öldürmek istiyorsa bence senini için bir sakınca yok.

Sizin için kötü veya iyi neye göre kötü veya iyi?

Evet ateistlere göre içgüdüsel olarak öldürme eylemini gerceklestirenlere katil pisikopat arızalı deniyor.

Peki ya İslam'a göre, mücahit deniyor..

Aradaki fark bu.

Ayrıca kurandaki bir çok çelişki bu forumda ortaya kondu zaten. Muhammed Zeynep ilişkisi buna yeter.

İslam bakire Meryem , kutsal ruh ve Burak denen kutsal essegi ispatlasin önce ben iman edecem.

Elçi gelmeyenlere azap etmeyiz derken fil olayını hatırlatırım. İki topluma da elçi gelmiş eskiden. Ama Allah isaya inananlara değil puta tapanlara torpil geçmiş.

Sence nasıl anlamalıyız bunları.

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, marechal1 said:

Diyorum ki, senin ahlağın neye bağlı? Evrimsel içgüdülerin mi yoksa uluslararası hukuksal kurallar mı?

Okuman var mı senin:

Bu soruyu vakti zamanında sana da sordum ve hala cevap alamadım. Hangi suratla bana sen soruyorsun peki?

Benim cevabımı istiyorsan eğer bu forumda en az 40 kere yazdım. Gerekirse tekrar yazarım ama önce aç sen bi zahmet et bak bakalım. Babanın uşağı yok burada. 

Yoksa yüzsüz müsün?

Sana sorduğum soru daha açıktı ama şunu alabilirsin:

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, KuranMumini2698 said:

Big Bang'den önce hiçlik vardı. Big Bang başlangıçtır. Senin gibi cahil Ateist görmedim. "Bilime göre evrenin başlangıcı yoktur" demek salaklıktır. 

Nerde hiçlik vardı cahil yaşamış cahil ölecek insan? Nerde? Göstersene?!

Hangi dağda büyüdün de geldin burada yazıyorsun?!

Hodri meydan!

Tipik bir tesitsin işte. İnancını kazıdıkça altından cahillik çıkıyor.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, teflon yazdı:

Hodri meydan!

Tipik bir tesitsin işte. İnancını kazıdıkça altından cahillik çıkıyor.

Senin Celal Şengör'ün bile Big Bang'den önce hiçlik vardır demektedir. Bilim kitapları okuduğun zaman Big Bang evrenin başlanıgıcıdır.  Dogmatik olma! 

Sitelerde Paylaş
Just now, KuranMumini2698 said:

Senin Celal Şengör'ün bile Big Bang'den önce hiçlik vardır demektedir. Bilim kitapları okuduğun zaman Big Bang evrenin başlanıgıcıdır.  Dogmatik olma! 

Hodri meydan!

Tipik bir tesitsin işte. İnancını kazıdıkça altından cahillik çıkıyor

CEVABI bekliyoruz. :) 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, teflon yazdı:

Hodri meydan!

Tipik bir tesitsin işte. İnancını kazıdıkça altından cahillik çıkıyor

CEVABI bekliyoruz. :) 

Her şeyi benden mi bekliyorsun Bilim kitaplarını oku. 

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, KuranMumini2698 said:

Her şeyi benden mi bekliyorsun Bilim kitaplarını oku. 

Ortaya attım bir halt attım, arkasında duramıyorum diyorsun. :)

Peki tamam sayın cahil.

İpucu vereyim:

Bigbang de "patlama tabiri ile" patlayan şey nedir?

Bak bu da şengör, nerde diyor hiçlik diye:

https://www.youtube.com/watch?v=xmc2CKR65w4

hawking'in kast ettiği de "no boundary" yorumudur ve mutlak hiçliğe refere etmez.

Daha yeni açıkladık bunları senin gibi bir cahile bu forumda.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, teflon yazdı:

Okuman var mı senin:

Benim cevabımı istiyorsan eğer bu forumda en az 40 kere yazdım. Gerekirse tekrar yazarım ama önce aç sen bi zahmet et bak bakalım. Babanın uşağı yok burada. 

Yoksa yüzsüz müsün?

Sana sorduğum soru daha açıktı ama şunu alabilirsin:

Benim ahlakım Kur'an'dan geliyor. Senin?

22 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Evet ateistlere göre içgüdüsel olarak öldürme eylemini gerceklestirenlere katil pisikopat arızalı deniyor.

Bir insanı öldürmek ateist için neden kötüdür? Hangi temele göre kötüdür? İyi ve kötüyü nasıl ayırt ediyorsunuz? Bir başkası için kötü olan belki sizin için iyidir, evrensel bir kabulunüz var mı?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...