Jump to content

Bu kadın gibi cesur olabilir misiniz?

Recommended Posts

Diktatörlüğün hakim olduğu, faşizmin zirveye çıktığı, yüzbinlerce muhalifin zindanlara atıldığı, işsiz bırakıldığı, psikolojik işkence altına alındığı, milyonların sindirildiği, özgürlüğün iki dudak arasına sıkıştığı ve dinin toplum üzerine yağmur olup zihinleri körelttiği böyle bir ülkede bir kadın, bütün bunlara meydan okuyarak kızını zorunlu din dersinden muaf tutmayı başarma cesaretini göstermiştir. 

Bu kadının alnından öpüyor ve ondaki cesaretin zerresini de olsa köşeye sinmişlerden temenni ediyorum.

ama-biri-cok-farkliydi-14061904_m2.jpg?v

https://odatv.com/ama-biri-cok-farkliydi-14061904.html

tarihinde bilgivehis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

screenshot_12.png

Yerli ve milli bir karne olmuş tebrikler.. fen-matematik-Türkçe ders saatleri toplamı yabancı dili geçmiyor..

Bu ülke boğazına kadar riyaya batmış.. Tablonun bütününe bakan yok.. Peki yabancı dilden muaf olmak için yarın biri dava açabilecek mi onu da merakla bekliyorum.. Neden benim ülkemin dili dünya dili olamıyor da ben başkalarının dilini öğrenmek zorunda bırakılmışım? Diye sorgulayan bir tane ''yeni nesil sizlerin eseri'' sözünün düşünürü var mı? Sözde Telekom el değiştirdi arapça operatör bir şeyler geveliyor.. Arabistandasınız sanki.. E hani bu Telekom yerli ve milli bankalarca devralınmıştı?

Zorla dayatılan tek dogma sanki din.. Din de nasıl dinse artık.. 5 sure ezberle al geçer not, 10 sure ezberle koca sezon boyunca al tam not..

Şaka gibi ülke ya..

tarihinde tit@n tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dünyada Türkçe geçmiyor ama arabın dili geçiyor.. Oda ayrı bir ironi tabi.. İngiliz ve Amerikalısı arapça öğrenirken.. Bizim dilimizi ancak yabancı istihbarat ajanları öğrenirler.. Görevleri icabı.. Millet nerdeyse ışınlanıcak.. Bizim memleketin gündemi, laikliklik elden gideyoo, diğeri din elden gideyoo.. İkiside 100 senedir gideyyooo da gideyyoo.. İkinizde bi gitseniz. Acaba Türkiye yaşanır bir ülke olurmuydu? Yeni nesile yaşanılabilir bir ortam miras kalırmıydı? Düşün şu yeni doğan çocukların yakasında artık ya.. Dogmalarınızıda alın izmire-mekkeye didiniz tedavi olunuz..

Sitelerde Paylaş

Zamaninda dilini yaymak yerine sarayin haremine kadinlar getirilmis. Kendi dinini devam ettirmek yerine Muslumanliga gecilmis. Dunyaya, dogru duzgun eserlerde verilememis. Dunya ticaretinde de ust siralarda degiliz. Bu sartlarda diger milletten insanlar neden Turkce ogrensin ki? Ne faydasi olur onlara?

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, tit@n yazdı:

screenshot_12.png

Yerli ve milli bir karne olmuş tebrikler.. fen-matematik-Türkçe ders saatleri toplamı yabancı dili geçmiyor..

Bu ülke boğazına kadar riyaya batmış.. Tablonun bütününe bakan yok.. Peki yabancı dilden muaf olmak için yarın biri dava açabilecek mi onu da merakla bekliyorum.. Neden benim ülkemin dili dünya dili olamıyor da ben başkalarının dilini öğrenmek zorunda bırakılmışım? Diye sorgulayan bir tane ''yeni nesil sizlerin eseri'' sözünün düşünürü var mı? Sözde Telekom el değiştirdi arapça operatör bir şeyler geveliyor.. Arabistandasınız sanki.. E hani bu Telekom yerli ve milli bankalarca devralınmıştı?

Zorla dayatılan tek dogma sanki din.. Din de nasıl dinse artık.. 5 sure ezberle al geçer not, 10 sure ezberle koca sezon boyunca al tam not..

Şaka gibi ülke ya..

Evet aynen katılıyorum. Din hedef saptırma aracı olarak kullanılıyor halbuki sözde milli vatansever toplum dibine kadar ikiyüzlülüğü yaşıyor. Dilini konuşmayı aşağılık sanıyor ve başkasının diliyle konuşmayı da üstünlük görüyor.

Daha bu sabah sahilde üç tane sabi sübyan genç kız birbirleriyle İngilizce konuşuyorlardı. Konuşmalarından anladım ki İngiliz değiller sadece kendilerine öyle bir hava katarak aralarında uygulama yapıyorlar.

Şerefsiz bir giyim markası radyoda İngilizce reklam yapiyor. Amacı ise şu, İngilizce bilen elitler anlasın ve gelsin, İngilizce bilmeyenler cahil ve fakir gelmesin ..

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İlk okulda bile yabancı dile bu kadar çok ağırlık veriliyorsa, yurdum memleketimin insanları örneğin İngilizceyi, şakır şakır konuşmaları gerekir.

Peki, harbiden şakır şakır konuşup yazabiliyorlar mı ? :D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, kavak yazdı:

İlk okulda bile yabancı dile bu kadar çok ağırlık veriliyorsa, yurdum memleketimin insanları örneğin İngilizceyi, şakır şakır konuşmaları gerekir.

Peki, harbiden şakır şakır konuşup yazabiliyorlar mı ? :D

?

Bir komplo teorisi dolaşıyor ortada.

Devlet özellikle çocukların yabancı dil ogrenmemesi için İngilizlerin bile bilmediği dilbilgisi kurallarını öğretiyormus okullarda.

Toplumu dış dünya ile ilişkisiz yapıp a haber , halk TV ve benzeri kanallar ile rahat gudebilmek için cahil bırakiyormus.

Toplumun hafızası güçlendikçe insanları ütülemek daha zor oluyor. Ne din salatası nede kemalizm çorbası yemiyorlar.

İngilizce öğrenmeye karşı değilim ama Türkiye'de İngilizce dayatilmasina karşıyım bu bir asimilasyondur. 

TDK denen kurum artık yeni sözcük üretemiyor. Türkçe kısır bir dil değil ama günlük hayatta turkcelesmis o kadar çok yabancı sözcük birikti ki insanlar farketmez oldular artık.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Toplumun hafızası güçlendikçe insanları ütülemek daha zor oluyor. Ne din salatası nede kemalizm çorbası yemiyorlar.

İngilizce öğrenmeye karşı değilim ama Türkiye'de İngilizce dayatilmasina karşıyım bu bir asimilasyondur. 

TDK denen kurum artık yeni sözcük üretemiyor. Türkçe kısır bir dil değil ama günlük hayatta turkcelesmis o kadar çok yabancı sözcük birikti ki insanlar farketmez oldular artık.

Her dil bir zenginliktir.

Elbette evvela kendi öz diliniz önceliklidir, öyle olmalıdır ve kalmalıdır ancak yine de yabancı dil meselesini bir dayatma olarak görmemek kanaatindeyim.

Çünkü uluslararası ilişkiler o kadar içli dışlı olmaya başladı ki ve global dijitalleşme o kadar ilerledi ki, yabancı dil bilgisi zayıf olan nesiller yetiştirmek, uzun vadede ülkenin faydasına olacağını zannetmiyorum.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, bilgivehis yazdı:

Diktatörlüğün hakim olduğu, faşizmin zirveye çıktığı, yüzbinlerce muhalifin zindanlara atıldığı, işsiz bırakıldığı, psikolojik işkence altına alındığı, milyonların sindirildiği, özgürlüğün iki dudak arasına sıkıştığı ve dinin toplum üzerine yağmur olup zihinleri körelttiği böyle bir ülkede bir kadın, bütün bunlara meydan okuyarak kızını zorunlu din dersinden muaf tutmayı başarma cesaretini göstermiştir. 

Bu kadının alnından öpüyor ve ondaki cesaretin zerresini de olsa köşeye sinmişlerden temenni ediyorum.

ama-biri-cok-farkliydi-14061904_m2.jpg?v

https://odatv.com/ama-biri-cok-farkliydi-14061904.html

Herkesin cebinde mahkemeye başvuracak parası yok.

Herkes ünlü biride değil.

Gazeteler herkesi yayınlamıyor.

Vicdani red olayı var mesela.Şimdi paralı askerlik çıktı para öde kurtul diyorlar.

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, kavak yazdı:

Her dil bir zenginliktir.

Elbette evvela kendi öz diliniz önceliklidir, öyle olmalıdır ve kalmalıdır ancak yine de yabancı dil meselesini bir dayatma olarak görmemek kanaatindeyim.

Çünkü uluslararası ilişkiler o kadar içli dışlı olmaya başladı ki ve global dijitalleşme o kadar ilerledi ki, yabancı dil bilgisi zayıf olan nesiller yetiştirmek, uzun vadede ülkenin faydasına olacağını zannetmiyorum.

Yabancı dil öğrenimi ana dil ile eş düzeyde gerçekleşmelidir. Eğer böyle olmuyorsa bu asimilasyona gider. Zaten çocuklar da bu yüzden dil ogrenemiyorlar. Çünkü kendi dilinde karşılığı olmayan kavramları zihninde canlandıramiyor. Ona büyük birşey gibi geliyor. Orbital yörünge demek. Ama çocuğa fizik anlatırken yada atomdan bahsederken orbitali kafasında eslestiremeyince ezber yapmayı tercih ediyor.

Örneğin asimile sözcüğünün karşılığını bulmadan kullanmaya kalktığımızda o sözcük artık Türkçe sozlukte ana dile yerleşiyor.

Tdk bunun için kurulmuş ama artık kitaplardan bandrol parası toplamaktan başka bir işe yaramıyor.

Bandrol dedim değil mi, Türkçesi ne bilmiyorum gerçekten.

Sitelerde Paylaş

Gördüğüm kadarıyla tit@n nickli trol bir yem atmış diğerleri de o yemi bi güzel yutmuş.

Böylece  bir kadının dinci faşizme karşı cesur duruşu da konudan kaydırıvermiş.

Üstelik bu trol öyle bir başarmış ki, konuya bir tane yazan olmamış, sanki başlık bir kadının zaferi değil de dil meselesiymiş.

Başlığı görmediyseniz bari tekrar sorayım.

Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, bilgivehis yazdı:

Gördüğüm kadarıyla tit@n nickli trol bir yem atmış diğerleri de o yemi bi güzel yutmuş.

Üstelik bu trol öyle bir başarmış ki, konuya bir tane yazan olmamış, sanki başlık bir kadının zaferi değil de dil meselesiymiş.

''Trol  yem atmış'' bu itham diğer okuyucuların zekasına hakarettir. Asıl siz yemlemişsiniz ve ben sizi ifşa etmişim sonucu çıkar bu mantıkla... Demek oradan bakınca öyle gözüküyor.. Gülüp geçiyorum..

Bak işine, bizim penceremizden demek ki böyle görünmüş.. Düşünceye saygısızlık yapma.. Kırptığımız bir şey yok. Verdiğiniz fotoğraf size ait. Görünen aleni.. 16 saat haftalık ders saati 3 temel ders saati etmiyor.. Sahi Türkiye' de Türkçe - matematik -fen dersinden dahamı elzem bu yabancı dil? Tarafıma Ajitasyona devam çete üyelerince..

Sitelerde Paylaş

Internet cağında ingilizce'ye düşmanlık etmek yobazlıktır. Bu durum değişir mi? Belki çok uzun süre sonra olur ama ingilizce'nin yerini alacak olan da Turkce degildir. Ya Çince olur, ya da daha ufak ihtimal Korece. Ancak bu nereden baksanız 4 kuşak sonrasının problemi. O yüzden aklınız varsa, çocuklarınıza ingilizce öğretirsiniz.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, tit@n yazdı:

''Trol  yem atmış'' bu itham diğer okuyucuların zekasına hakarettir. Asıl siz yemlemişsiniz ve ben sizi ifşa etmişim sonucu çıkar bu mantıkla... Demek oradan bakınca öyle gözüküyor.. Gülüp geçiyorum..

Bak işine, bizim penceremizden demek ki böyle görünmüş.. Düşünceye saygısızlık yapma.. Kırptığımız bir şey yok. Verdiğiniz fotoğraf size ait. Görünen aleni.. 16 saat haftalık ders saati 3 temel ders saati etmiyor.. Sahi Türkiye' de Türkçe - matematik -fen dersinden dahamı elzem bu yabancı dil? Tarafıma Ajitasyona devam çete üyelerince..

Harbiden trolsun, hem demogoji, hem ajitasyon yapıyorsun ve hem arkadaşları savunuyor gibi ikili oynuyorsun.

Bu da yetmez gibi başlığı sulandırıyorsun.

Bu başlık dil için açılmadı, dil ile sorunun varsa başka bir başlık açarsın ama trol olduğun için başlığı başka yerlere kaydırmak nede olsa görevindir, burada bunu açıkça ifşa ettin.

Eh, kendini teşhir eden trol ünvanın olduğuna göre biz de artık öyle davranırız.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, deadanddark yazdı:

Nasil matematik dersi matematikci olmaya zorlamiyorsa din derside dindar yapmak icin verilmemeli. Veriliyorsa dinler tum gercekligi ciplakligi ile anlatilmali. Adamlar zorla kurandan zirvalari ezberletiyor. Beyinsiz yaratiklar bunu yapanlar.

Laik anayasa kendisi ile diyanet işlerini bünyesine alarak zaten çelişmektedir.

Keza gene okullarda din dersi de aynı çelişkinin bir devamıdır. Din dersi diyanet işleri kurumunca isteyenlere verilmelidir.. Bu işin çözümü bireysel dava yolu değildir.

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, bilgivehis yazdı:

Sn. @bilgivehis

Hiç tasalanmayın, kimsenin yem mem yuttuğu falan yok. En azından benim açımdan bu böyle ki zaten niyeti bozuk olanların, attıkları birkaç iletiden sonra amaçlarının ne olduğu öyle veya böyle anlaşılır.  Böylelerini de kendi hallerine bırakmak, en iyisidir. Burada uzun süreden beri İslam misyonerliği yapanlar ve dinsel nutuk atanlar var. Hatta buradaki iletilerimi izin almadan kendi Facebook sayfasına taşıyanlar bile var. Yani dert etmeyin, kimlerin kim olduğu uzun sürmeden belli oluyor.

Sorunuza gelince...

Gücü elinde bulunduranların, lamı limi yok, nihai hedefi gayet belli. Dindar nesil yetiştirme derdinler, ki uzun vadede onların üzerinden hakimiyetlerini sürdürebilsinler. Yani "Ağaç yaş iken eğilir" söylemini bire bir hayata geçirme telaşındalar. Bunun için her yolu denemek, onlar için mübah.

Hukukun üstünlüğünün bu kadar çiğnendiği ülkelerde, bu kadın kadar cesur olabilir miyim, açıkçası bilmiyorum. Yurt dışında yaşıyorum, burada da din dersleri seçmelir ancak burada kimse kimseye karışmıyor, hiçbir kurum tarafından da herhangi bir dayatma söz konusu değildir. 

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, kavak yazdı:

Sn. @bilgivehis

Hiç tasalanmayın, kimsenin yem mem yuttuğu falan yok. En azından benim açımdan bu böyle ki zaten niyeti bozuk olanların, attıkları birkaç iletiden sonra amaçlarının ne olduğu öyle veya böyle anlaşılır.  Böylelerini de kendi hallerine bırakmak, en iyisidir. Burada uzun süreden beri İslam misyonerliği yapanlar ve dinsel nutuk atanlar var. Hatta buradaki iletilerimi izin almadan kendi Facebook sayfasına taşıyanlar bile var. Yani dert etmeyin, kimlerin kim olduğu uzun sürmeden belli oluyor.

Sorunuza gelince...

Gücü elinde bulunduranların, lamı limi yok, nihai hedefi gayet belli. Dindar nesil yetiştirme derdinler, ki uzun vadede onların üzerinden hakimiyetlerini sürdürebilsinler. Yani "Ağaç yaş iken eğilir" söylemini bire bir hayata geçirme telaşındalar. Bunun için her yolu denemek, onlar için mübah.

Hukukun üstünlüğünün bu kadar çiğnendiği ülkelerde, bu kadın kadar cesur olabilir miyim, açıkçası bilmiyorum. Yurt dışında yaşıyorum, burada da din dersleri seçmelir. Burada kimse kimseye karışmıyor, hiçbir kurum tarafından herhangi bir dayatma da söz konusu değildir. 

Yaşadığınız ülkenin sizde karnesini paylaşırmısınız?

Matematik-Anadil-Fen Bilimi dersleri haftalık saati yabancı dil dersinden az olsun lütfen..

Konunun dinle ne alakası var sayın kavak? Böyle artniyetli bir çıkarıma nasıl alet olursunuz lütfen akli selim olunuz. 

Veya inceleyin TRT nin haberi ile başlık açılsaydı ve başlıkta kocaman fotoğraf olmasaydı bu yorumlar yapılabilirmiydi? 

Yani sorunu hem yaratıp, hemde niyet okuyup, karşı tarafa ifitra atan artniyetli ajitasyon yapan@bilgivehis olduğu alenidir?

bkz; https://www.trhaberler.com/egitim/mahkemeden-zorunlu-din-dersi-icin-emsal-karar-h361473.html

Bakın mesela trt haberi yalın geçmiş yukarıda.. 

Biz bu pencereden bakıp yorum yapmışız. Siz düşünceye saygı duyacağınız yerde, kalkmış niyet okuyup tarafımıza ithamlarda bulunmaktasınız..

Bir başka ders için de dava açılsa, gene aynı yorumu yapacağımdan hiç bir şüphem yok. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...