Jump to content

23 haziran seçimlerinin, imamoğlu kazanırsa iptal olma ihtimali.

Recommended Posts

Emre Kongar ve Merdan Yanardağ haftanın önemli gelişmelerini mercek altına aldı. Programda, İmamoğlu’na kurulan Ordu valisi kumpasının gerçek yüzü, Medyanın bu olaydaki tutumu konuşuldu. Fatih Portakal’ın Partili Devlet Bizim devletimizdir, sözü eleştirildi. Bu hafta konuşulan Erdoğan’ın diploması ile ilgili notere açılan soruşturmaya yer verilirken, 23 Haziran öncesi, yeniden seçim iptali için gerekçe hazırlıkları söylentileri, İstanbul valisinin Büyükşehir Belediyesi çalışanlarını gösteri yapmaya çağırması üzerinden tarafsızlığı masaya yatırıldı.

birde şöyle analiz edelim, diyelimki, binali yıldırım, 15.000 oyla kazandı, y.s.k. chp nin itirazı sonucu , seçimleri

iptal edicekmi? 

hep birlikte görücez, bakalım, eğer y.s.k. böyle bir durumda, seçimleri iptal etmez ise, evrensel hukuk, kurallarını, ve özellilklede anayasa hukukunu hiçe saymış olucaktır, arzederim.....

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 64
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İptal olursa , CHP nin buna itiraz etme hakkı yok. Çünkü kendisi 16 Nisan halk oyalamasinda aday çıkarttı ve sistemi meşru gördüğünü resmen ilan etti. 

16 Nisan da aday çıkartmak şu anlama gelir, ben de bu yetkilere talibim ve eğer seçilirse aynısini yapardım... Bunu demekten başka birşey değildir.

Halk oylamasına katılmayacakti. Artık faşizm CHP ile meşruiyet kazandı bu ülkede ve seçimle gitmez. Halk ile gider ki halkı da akp yada  CHP temsil etmiyor.

Bu sistemde partili devlet lordlar ile yönetilen krallıktan  başka birşeye benzemiyor. Sivil toplum nerede?

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sivil toplum örgütleri çift taraflı ajanlarca kuşatılmış. Yani ülkede paralel devletçilik anlayışından başka bir örgüt kalmamıştır..

Avukata vekaletname verdiniz mi bilmem.. Vekaleti bir okudum. Bu yetki babanıza verilmez diyen hukukçu Baykal, M. Feyzioğlu ' nun sözleri aklıma geldi.. Ve ben sadece bu amaçla vekalet veriyorum diye yeni bir vekalet yazdırayım diyorum noterciye.. Noterci bildiğin 30, 40, 60 sene önceki devlet memuru kafasında , bir tavırla olmaz diyor. Hani diyorum hukuki dayanağı.. Koca noter müdürü giriyor araya, görüntüsünden sanırsım cağdaş, ileri düşünceli bir şahıs. O da aynı argümanda diretiyor. E diyorum böyle hukuk düzeni olmaz. Bu yetki kimseye verilmez. Diyor ki biz bu avukatı tanıyoruz tenezzül etmez.. Bu ne şakamı ya? Ben tenezzül edip etmemesinde değilim. Varsayalım para için değil, adam tehdit edildi ve bir ciddi şikayet dilekçesinden el çekti sizin adınıza.. Elinde yetki belgesi var. Bunun tenezzül etmekle ne alakası var.. Arada bir de soru soruyorum hukuk bilgisi , o soruya da yanlış , yanıltıcı cevap alıyorum.. Halbu ki o soruyu da M. Feyzioğlu' nun bi ara yaptığı canlı yayınlardan işittiğim ve emin olmam üzere sordum. Yanlış , ynaıltıcı bilgi veren bir cağdaş sözde Atatürkçü noter.. Pehh memleket ne halde... Hatta seneler önce CMK -148. md. ihlalini gözlerimle gördüm adliyede ve halen aynı usul devam ediyormuş...

Akabinde çıktım sözdeKemalist zihniyette olmayan bir başka noter buldum. Soruyorum ben buna sadece şu işlem için vekalet verebilirmiyim. Olur niye olmasın diyor. Başına kıçına şerh düşebilirsiniz diyor.. Yani orda kalsak bu çağdaş hukuk fakültesi bitirmiş noter sahibi bize zorla dogmasını dayatacak. Vekaleti kendi dogmasına göre elde edecek.. Zaten suratına söyledim.. Senin diploman geçerli değil. Git pazarda limon sat bırak bu işi dedim yani..

Hakikaten düşün bu milletin yakasından izmire-mekkeye(şey dubai 'ye) gidin artık... Orada dogmalarınızı dayatın dayatabiliyorsanız..

tarihinde tit@n tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zaten Türkiye de sivil toplum onun bunun başkanlığında , çık dersek çıkın , sus dersek susun..zihniyetiyle yönetiliyor. Zaten bu sivil toplum demek değil.

Bakın ABD de bir haber sunucusu Trump in rüşvet olayına karşı canlı yayında " seni fena halde benzetirim gotunu toplayamazsin" diyor.  Akşam magandalar evinin önünde toplanıp onu dovmuyorlar. Çünkü orada halk bir çoban ile gudulmuyor.

Bu ülkede muhalif siyasetçinin  evi basılıyor,  milletin ..mina koyacağız diyor ötekisi.. halktan gık yok. Birinden izin almak mı gerek?

Esaretin bedeli adlı filmde adam cezaevinden çıkıp iş bulduğunda tuvalet için izin istiyor, işletme müdürü bunun için izin almana gerek yok dediğinde adam " ben 40 yıldır cişimi izin alarak yaptım" diyor.

Toplum bu hale geldiği zaman yanlışı protesto etmek için de izin almak zorundadır.

Sosyal hayatta çok kez başıma geldi, arkasından konuşup şikayet ettikleri patronun yüzüne şebeklik yaptılar. Sen hakkını aramak istediğinde hepsi bir anda arkandan dağılrı patron tarafını tutar.

Cemaatler, STK lar, vakıflar, dernekler .. hepsi böyle. Yanlış olanı söylemek için lideri den izib almak zorundasın.

Toplum ne zaman değişir işler o zaman iyileşir. Bu kafayla çok zor. Hatta hiç uzatmaya gerek yok böyle ..ötü herkes biçer. Bu topluma en dürüst japon bakanı getir o da iştahla gelir allahsizim..

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, Düşünen Hayvan yazdı:

İptal olursa , CHP nin buna itiraz etme hakkı yok. Çünkü kendisi 16 Nisan halk oyalamasinda aday çıkarttı ve sistemi meşru gördüğünü resmen ilan etti. 

16 Nisan da aday çıkartmak şu anlama gelir, ben de bu yetkilere talibim ve eğer seçilirse aynısini yapardım... Bunu demekten başka birşey değildir.

Halk oylamasına katılmayacakti. Artık faşizm CHP ile meşruiyet kazandı bu ülkede ve seçimle gitmez. Halk ile gider ki halkı da akp yada  CHP temsil etmiyor.

Bu sistemde partili devlet lordlar ile yönetilen krallıktan  başka birşeye benzemiyor. Sivil toplum nerede?

olmaz olurmu yahu, adam 15.000 oyla kazanmış, ysk seçimi iptal ediyor, olucak işmi?  oldu olucak seçimleri kaldıralım, 

akp yönetsin bu ülkeyi, bu kadar rezil bir ülke göremezsiniz bu evrende, halk  hakettiğini yaşıyor ne diyelim. 

bak şuraya yazıyorum, imamoğlu 50.000 oy farkla yine kazansın, akp yine seçimi iptal edicektir.

takiii akp istanbulu alıncaya dek, bu durum alında akpnin de gücünü gösteriyor.

1: ysk ele geçirilmiş durumda..

2 :asker.

3: polıs.

4. yargı. 5 : basın. daha  fazla söze  gerek varmı? 

Sitelerde Paylaş
20 saat önce, tit@n yazdı:

Sivil toplum örgütleri çift taraflı ajanlarca kuşatılmış. Yani ülkede paralel devletçilik anlayışından başka bir örgüt kalmamıştır..

Avukata vekaletname verdiniz mi bilmem.. Vekaleti bir okudum. Bu yetki babanıza verilmez diyen hukukçu Baykal, M. Feyzioğlu ' nun sözleri aklıma geldi.. Ve ben sadece bu amaçla vekalet veriyorum diye yeni bir vekalet yazdırayım diyorum noterciye.. Noterci bildiğin 30, 40, 60 sene önceki devlet memuru kafasında , bir tavırla olmaz diyor. Hani diyorum hukuki dayanağı.. Koca noter müdürü giriyor araya, görüntüsünden sanırsım cağdaş, ileri düşünceli bir şahıs. O da aynı argümanda diretiyor. E diyorum böyle hukuk düzeni olmaz. Bu yetki kimseye verilmez. Diyor ki biz bu avukatı tanıyoruz tenezzül etmez.. Bu ne şakamı ya? Ben tenezzül edip etmemesinde değilim. Varsayalım para için değil, adam tehdit edildi ve bir ciddi şikayet dilekçesinden el çekti sizin adınıza.. Elinde yetki belgesi var. Bunun tenezzül etmekle ne alakası var.. Arada bir de soru soruyorum hukuk bilgisi , o soruya da yanlış , yanıltıcı cevap alıyorum.. Halbu ki o soruyu da M. Feyzioğlu' nun bi ara yaptığı canlı yayınlardan işittiğim ve emin olmam üzere sordum. Yanlış , ynaıltıcı bilgi veren bir cağdaş sözde Atatürkçü noter.. Pehh memleket ne halde... Hatta seneler önce CMK -148. md. ihlalini gözlerimle gördüm adliyede ve halen aynı usul devam ediyormuş...

Akabinde çıktım sözdeKemalist zihniyette olmayan bir başka noter buldum. Soruyorum ben buna sadece şu işlem için vekalet verebilirmiyim. Olur niye olmasın diyor. Başına kıçına şerh düşebilirsiniz diyor.. Yani orda kalsak bu çağdaş hukuk fakültesi bitirmiş noter sahibi bize zorla dogmasını dayatacak. Vekaleti kendi dogmasına göre elde edecek.. Zaten suratına söyledim.. Senin diploman geçerli değil. Git pazarda limon sat bırak bu işi dedim yani..

Hakikaten düşün bu milletin yakasından izmire-mekkeye(şey dubai 'ye) gidin artık... Orada dogmalarınızı dayatın dayatabiliyorsanız..

kadının beyanı esastır ilkesi problemi..

düşünsene, bir kadın tarafından iftiraya uğruyorsun, ve gerçekten masumsun, ama kanun diyorki kadının beyanı 

esastır.. kadının beyanı kanundur. diyor ve sana en az 6 yıl hapis veriyor 2 yıl denetimli 4 yıl yatıyorsun, içerdede seni öldürüyorlar. 

erkeğin beyanı esastır ilkeside olmak zorundaydı.  kadının beyanı eastır ilkesi anaya hukuk kurallarına ve evrensel 

hukuk kurallarına aykırıdır. 

ayrıca olay yanında kamera kaydı, ve ses kaydı yok ise, şahitlerinde savunuları bir anlam ifade etmez.

ispat niteliği taşımayan her argüman, hukukta ciddiye alınmaz, ama kadının beyanı esastır ilkesi,

hukuka sürülmüş en büyük lekelerden  biridir, 

feminist bir takım yargıç kadınların zoruyla tckaya sonradan eklenmiş  yargıyı kökten bitiren bir uygulamadır.. dedimya adalet ve hukuk kökten çürümüş bu ülkede...

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, İlluminatus yazdı:

iptale gerek yok.

Özel yasa çıkartıp istanbul yönetimini cumhurbaşkanına devrederler yada yapılan her şeye cumhurbaşkanı onayı diye şart yasası çıkartırlar işte o zaman kıyamet kopar

20:05  ve sonrasındakı adamın yorumların mutlaka izle, 23 haziranda büyük olaylar çıkıcakmış..

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, karamsarhuman yazdı:

kadının beyanı esastır ilkesi problemi..

düşünsene, bir kadın tarafından iftiraya uğruyorsun, ve gerçekten masumsun, ama kanun diyorki kadının beyanı 

esastır.. kadının beyanı kanundur. diyor ve sana en az 6 yıl hapis veriyor 2 yıl denetimli 4 yıl yatıyorsun, içerdede seni öldürüyorlar. 

erkeğin beyanı esastır ilkeside olmak zorundaydı.  kadının beyanı eastır ilkesi anaya hukuk kurallarına ve evrensel 

hukuk kurallarına aykırıdır. 

ayrıca olay yanında kamera kaydı, ve ses kaydı yok ise, şahitlerinde savunuları bir anlam ifade etmez.

ispat niteliği taşımayan her argüman, hukukta ciddiye alınmaz, ama kadının beyanı esastır ilkesi,

hukuka sürülmüş en büyük lekelerden  biridir, 

feminist bir takım yargıç kadınların zoruyla tckaya sonradan eklenmiş  yargıyı kökten bitiren bir uygulamadır.. dedimya adalet ve hukuk kökten çürümüş bu ülkede...

Yazdıklarınızın benim yazımla virgül kadar alakası yok.. Anlayamadım ne alaka? 

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, tit@n yazdı:

Yazdıklarınızın benim yazımla virgül kadar alakası yok.. Anlayamadım ne alaka? 

olmaz olurmu, siz hukukun ,açıklarından bahsetmişsiniz, bende hukuk eğitimi almış biri olarak, konuyu

azıcık ilişkilendirdim, verdiğiniz örneklemeler hakkında, derin  devletin oldugu yerde, hukuksal problemler, her zaman olmuştur.

ülkede evrensel özgürlüklerden bahsedilir, demokrasini,  getirdiği kişisel bir takım bireysel özgürlüklerin ne kadar değerli oldugundan bahsedilir fakat iş pratige dökülünce, devlet, korsan yasalarla (khk) veya korsan kanunlarla , vergi  haracı alır vatandaştan.

haraç diyorum, çünkü devlet işşize para vermesi gerekir iken, para  alıyor ve haraca baglıyorsa bunun adı haraçtır. 

çünkü totaliter kapitalizm devlet anlayışı içerisinde, devlet vatandası için vardır..

ama pratikte uygulanan vatandaş devlet içn vardır terimi uygun olucaktır. 

.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, tit@n yazdı:

Size bundan böyle , boyle muamele edeceğim.. 

Dolayısı ile, seçime masrafa vatandaşı yormaya gerek yoktur. Vali bey belediyeyi yönetmeye devam etmelidir. 

Ne güzel propagandaya başlamıştın, atılıverdin...

Sana edilmesi gereken muamele de bu. a haber'i kaynak diye getiren geri zekalı seni...

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, karamsarhuman yazdı:

olmaz olurmu yahu, adam 15.000 oyla kazanmış, ysk seçimi iptal ediyor, olucak işmi?  oldu olucak seçimleri kaldıralım, 

akp yönetsin bu ülkeyi, bu kadar rezil bir ülke göremezsiniz bu evrende, halk  hakettiğini yaşıyor ne diyelim. 

bak şuraya yazıyorum, imamoğlu 50.000 oy farkla yine kazansın, akp yine seçimi iptal edicektir.

takiii akp istanbulu alıncaya dek, bu durum alında akpnin de gücünü gösteriyor.

1: ysk ele geçirilmiş durumda..

2 :asker.

3: polıs.

4. yargı. 5 : basın. daha  fazla söze  gerek varmı? 

Tayyip emmiye yetkiyi verenleri de aha şuraya sıralayalım.

Başbakanlık guvenoyunu verdiren Baykal başkanlığındaki CHP dir.

Cumhurbaşkanı yapan tatile giden CHP dir.

Başkan yapan da yine gayri meşru dedikleri halkoylamasina katılan CHP dir.

Fetö isin salatasidir. Onu da yediler zaten.

Bakın şu yukaridakiler hepsi mecliste ama dikkat edin gerçekten ayağına takoz olacaklar hemen hapse atıldı.

Sitelerde Paylaş
On 16.06.2019 at 16:03, Düşünen Hayvan yazdı:

Tayyip emmiye yetkiyi verenleri de aha şuraya sıralayalım.

Başbakanlık guvenoyunu verdiren Baykal başkanlığındaki CHP dir.

Cumhurbaşkanı yapan tatile giden CHP dir.

Başkan yapan da yine gayri meşru dedikleri halkoylamasina katılan CHP dir.

Fetö isin salatasidir. Onu da yediler zaten.

Bakın şu yukaridakiler hepsi mecliste ama dikkat edin gerçekten ayağına takoz olacaklar hemen hapse atıldı.

Sitelerde Paylaş

Tayyip Demirtaş'tan havasını aldı. Selahattin rüşveti yemedi: https://tr.euronews.com/2019/06/18/demirtas-tan-istanbul-secimlerinde-imamoglu-na-destek-cagrisi-23-haziran-imamoglu-yildirim

Adama ne derseniz deyin ama dik duran bir insan. 3-5 ay hapis yatınca 180 derece dönen muhalifleri (!) de gördük.

Ayrıca bir diğer ilginç nokta ise esaret tehtidi altında olan Demirtaş dik dururken; Türkiye Komunist Partisi Akp'nin işine yarayacak şekilde boykot çağrısı yapıyor.

tarihinde malta erigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...