Jump to content

Kur'an'da Çelişki Var Mı ?

Recommended Posts

herkes sınavda ise, deliler neden yaratılmıştır?

delilerin özgür iradesi yoktur, yaratılmış hayvanlar

gibidir, hatta hayvanlardan daha aşagılık yaratılmıştır.

deliler sınav olmadıgının en güçlü delillerindendir.(gerçeğin efendisi ayeti. özgür iradenin olmadıgının ispatları süresi)

3.186: Muhakkak siz, mallarınız ve canlarınız ve iradeniz! hususunda imtihan olunacaksınız..

inanın bana şu yazdıgım ayet bile, 6236 ayete bedeldir..  ben ayetleri daha  mantıklı yazıyorsam, 

bu tanrının değil insan aklının zihinsel pratiği oldugu içindir. 

Image result for einstein beyin bedava

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hiçbir çelişki yok.
Vâkıa şundan ibârettir ki; Çelişki olmadığını anlamaya anlayışınız yetmiyor.

Parça bütünü, bir bütün olarak göremez ve idrâk edemez.
Çelişki olmadığını anlamaya çoğu müslümânın da anlayışı yetmez fakat onlar çelişki olmadığını îmânları ile bilmiş ve kabûl etmişlerdir.
Sizin Kur'ân'da çelişki görmeniz, Allah'ı övme anlamına gelir.
Çünkü sizler, nâkıs mahlûklar olduğunuz için,, yaratılışınız insân-ı kâmil sûretinde olmasına rağmen, mikro kâinât ve her şeyi muhit bir varlık olarak yaratılmanıza rağmen,,
Noksânlıkta ısrâr ettiğiniz için, parça'lığı benimsediğiniz için sizin Kur'ânda çelişki olmadığını bu hâlinizle anlamanız mümkün değildir. Ve yine bu hâldeyken Allah'ı (c.c.) veyâ Kur'ân'ı veyâ Peygamberi (s.a.v.) inkâr etmeniz,, aslında onları övmek anlamına gelir.
Sizin açınızdan problem, bir anlama problemidir, anlayışınız da varlık seviyenizle alâkâlıdır.
O'nun ("Hû") açısından ise durum şöyledir: "Her şey O'nu övgü ile tesbîh eder, ama siz o tesbîh ve tenzîhi anlamazsınız"

tarihinde HATEM tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 minute ago, HATEM said:

Hiçbir çelişki yok.
Vâkıa şundan ibârettir ki; Çelişki olmadığını anlamaya anlayışınız yetmiyor.

Parça bütünü, bir bütün olarak göremez ve idrâk edemez.
Çelişki olmadığını anlamaya çoğu müslümânın da anlayışı yetmez fakat onlar çelişki olmadığını îmânları ile bilmiş ve kabûl etmişlerdir.
Sizin Kur'ân'da çelişki görmeniz, Allah'ı övme anlamına gelir.
Çünkü sizler, nâkıs mahlûklar olduğunuz için,, yaratılışınız insân-ı kâmil sûretinde olmasına rağmen, mikro kâinât ve her şeyi muhit bir varlık olarak yaratılmanıza rağmen,,
Noksânlıkta ısrâr ettiğiniz için, parça'lığı benimsediğiniz için sizin Kur'ânda çelişki olmadığını bu hâlinizle anlamanız mümkün değildir. Ve yine bu hâldeyken Allah'ı (c.c.) veyâ Kur'ân'ı veyâ Peygamberi (s.a.v.) inkâr etmeniz,, aslında onları övmek anlamına gelir.

Kuran'da muho'nun misafirleri ve seks ihtiyaçları ile ilgili bölümleri de parça olduğum için mi yanlış anlıyorum. "Fazla oturmayın, zıkkımlanın gidin" çok derin anlamlar ifade ediyor da, ben bu bütüne ait olmadığım için mi anlayamıyorum?

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, malta erigi yazdı:

Kuran'da muho'nun misafirleri ve seks ihtiyaçları ile ilgili bölümleri de parça olduğum için mi yanlış anlıyorum. "Fazla oturmayın, zıkkımlanın gidin" çok derin anlamlar ifade ediyor da, ben bu bütüne ait olmadığım için mi anlayamıyorum?

Aynen öyle, anlamıyorsun (kendince anlıyorsun) elbette senin anladığından kendince anladığından çok derin anlamlar var.
Şimdi herşeyi dışyüze bakarak değerlendiren ve herkesi kendisi gibi görmeye devâm eden bir mahlûk,, meselâ bir şebek,, şebeklikten öteye geçemez.
Peygamberi ziyâret edip ev sohbetini uzatanlar, peygamberi kendileriyle kıyaslayıp benzerlik kurma gafletine düşenlerdir.
Evliyânın ve Enbiyânın, bütünüyle rahmet olan yumuşak söz ve hoş tâvırlarına şâhit olanlar hemen laubali olurlar. Ve Evliyâyı ve enbiyâyı kendileri gibi zannetme gafletine düşerler.
Sen herşeyi ancak kendin kadar değerlendirebilirsin.
Kendinden daha büyük varlıklar olduğunu kabûl edip bilirsen, kendini aşma ve geliştirme yoluna girebilirsin.

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, HATEM said:

Kendinden daha büyük varlıklar olduğunu kabûl edip bilirsen, kendini aşma ve geliştirme yoluna girebilirsin.

Senin kendinden büyük gördüğün varlıklar bu kendilerine peygamber, evliya diyen sahtekar şarlatanlar mı? Yoksa aralarında kendilerini şeyh, hoca, imam, ermiş gibi tanıtan başka şarlatanlar da var mı?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, HATEM yazdı:

peygamberi kendileriyle kıyaslayıp benzerlik kurma gafletine düşenlerdir.

Senin peygamber bir insan degilmiydi. Yoksa Kriptonlumuydu. Kicindan ates cikarabiliyormuydu.Ev ziyareti uzatmamaya ayet sartmiydi. Adamin agzi yokmu , siktirin gidin , bir daha habersiz gelmeyin demeye. Peygamber olunca kicimi kalkti, artik direk muhatap olmuyormu kicindan ayrilmayan kic yalayicilariyla.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, deadanddark yazdı:

Senin peygamber bir insan degilmiydi. Yoksa Kriptonlumuydu. Kicindan ates cikarabiliyormuydu.Ev ziyareti uzatmamaya ayet sartmiydi. Adamin agzi yokmu , siktirin gidin , bir daha habersiz gelmeyin demeye. Peygamber olunca kicimi kalkti, artik direk muhatap olmuyormu kicindan ayrilmayan kic yalayicilariyla.

Peygamberim hakkında böyle konuşan adamın cezâsı ölümdür.
Üslûbuna hâkim olmazsan, Allah izin verir de fırsatım olursa ben seni öldürebilirim. Üslübunu muhafaza ederek kendine dikkat et.

Sitelerde Paylaş
27 minutes ago, HATEM said:

Aynen öyle, anlamıyorsun (kendince anlıyorsun) elbette senin anladığından kendince anladığından çok derin anlamlar var.
Şimdi herşeyi dışyüze bakarak değerlendiren ve herkesi kendisi gibi görmeye devâm eden bir mahlûk,, meselâ bir şebek,, şebeklikten öteye geçemez.
Peygamberi ziyâret edip ev sohbetini uzatanlar, peygamberi kendileriyle kıyaslayıp benzerlik kurma gafletine düşenlerdir.
Evliyânın ve Enbiyânın, bütünüyle rahmet olan yumuşak söz ve hoş tâvırlarına şâhit olanlar hemen laubali olurlar. Ve Evliyâyı ve enbiyâyı kendileri gibi zannetme gafletine düşerler.
Sen herşeyi ancak kendin kadar değerlendirebilirsin.

Madem bu sahabe bu kadar yavşaksa, enbiya'nın hoş tavırları ile laubali olan denyo tiplerse, neden hepsine istisnasız cennet mujdeleniyor? Benim gibi "şebekten" ne üstünlükleri var o zaman?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, malta erigi yazdı:

Madem bu sahabe bu kadar yavşaksa, enbiya'nın hoş tavırları ile laubali olan denyo tiplerse, neden hepsine istisnasız cennet mujdeleniyor? Benim gibi "şebekten" ne üstünlükleri var o zaman?

Yavşak ve Denyo Elbette sensin.
Bir tane şebek, Bin tane senden kıymetlidir.
Sahâbe nin hepsi cennetliktir.
Benim yazdıklarımda bir çelişki yok.
Sen her yazılanı, kendince (şebekce) anlıyorsun.

Sitelerde Paylaş
Just now, HATEM said:

Yavşak ve Denyo Elbette sensin.
Bir tane şebek, Bin tane senden kıymetlidir.
Sahâbe nin hepsi cennetliktir.
Benim yazdıklarımda bir çelişki yok.
Sen her yazılanı, kendince (şebekce) anlıyorsun.

Lan pis herif, senden alâ denyo olur mu? Kendi yazdığını sana tekrar ederek soru soruyorum sana. Işine geldiği durumda laubali olan yavşaklar, işine gelmeyince cennetlik... palavralarına pirim verilmediginde kendine hakim olamayacaksan, defolur gidersin. Senin boktan kutsalına hassasiyet göstermek zorunda değil kimse. 

Sitelerde Paylaş
46 dakika önce, HATEM yazdı:

Üslûbuna hâkim olmazsan, Allah izin verir de fırsatım olursa ben seni öldürebilirim. Üslübunu muhafaza ederek kendine dikkat et.

Yok öldürme beni, az önce tövbe ettim. Allah beni affetti ve cennet sözü verdi.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, sağduyu yazdı:

Senin kendinden büyük gördüğün varlıklar bu kendilerine peygamber, evliya diyen sahtekar şarlatanlar mı? Yoksa aralarında kendilerini şeyh, hoca, imam, ermiş gibi tanıtan başka şarlatanlar da var mı?

Senden iyi şarlatan yok burada. Neyi isbatlamaya çalışıyorsun, insân olduğunu mu?
İnsân olabilmen için belli bir anlayış seviyesinde olman lâzım ama değilsin...
Her öğrenci için ders aldığı konudaki öğretmeni, "büyük"tür.
Öğrenci,, ders aldığı konuda,, öğretmeninin büyüklüğünü kabûl etmezse, anlatılan dersi anlayamaz. Öğretmenden istifâde edemez.
Kendince çıkarımlar yapar, i'tirâz eder ve kendini geliştiremez.
Öğretmeni veyâ evliyâyı veyâ peygamberi, kendin gibi bilirsen hiçbir zaman kendini geliştiremezssin.
Bu mantık kuralı sebebiye
Şöyle buyrulmuştur:
"İnanmayanlar doğru yola eriştirilmez"

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, HATEM said:

Senin gibi beyinsizlerin peşine takılacağı adam da senin gibi beyinsizleri nasıl kukla gibi kullanacağını bilen Muhammed gibi uyanık şarlatanlar olur tabii. Gerçi senin gibi bir malı kullanmak için çok da uyanık olmaya gerek yok, kullanılmaya o kadar müsaitsin ki, Tayyip, Fethullah gibi sıradan şarlatanlar bile sizleri kukla gibi parmağında oynatıyor. Buradan anlayın ne kadar mal olduğunuzu.

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, HATEM said:

Senden iyi şarlatan yok burada. Neyi isbatlamaya çalışıyorsun, insân olduğunu mu?
İnsân olabilmen için belli bir anlayış seviyesinde olman lâzım ama değilsin...
Her öğrenci için ders aldığı konudaki öğretmeni, "büyük"tür.
Öğrenci,, ders aldığı konuda,, öğretmeninin büyüklüğünü kabûl etmezse, anlatılan dersi anlayamaz. Öğretmenden istifâde edemez.
Kendince çıkarımlar yapar, i'tirâz eder ve kendini geliştiremez.
Öğretmeni veyâ evliyâyı veyâ peygamberi, kendin gibi bilirsen hiçbir zaman kendini geliştiremezssin.
Bu mantık kuralı sebebiye
Şöyle buyrulmuştur:
"İnanmayanlar doğru yola eriştirilmez"

Öğretmenine bak, öğrencisini tanı. Şarlatanın öğrencisi de ancak senin gibi beyinsiz mallar olur.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, HATEM said:

Yalnız burada gerçek yüzünü göstermişsin işte. Foyan meydana çıkmış. Senin ve islamın.

İşte barış(!) dini islam...

İşte bir insanı dönüştürdüğü "şey"

Böyle vandallık mı olur be?!

Maide 33'ün torunları bunlar ne de olsa..

Ama aferim, hayırlı bir mesaj olmuş. ;) 

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, teflon yazdı:

Yalnız burada gerçek yüzünü göstermişsin işte. Foyan meydana çıkmış. Senin ve islamın.

İşte barış(!) dini islam...

İşte bir insanı dönüştürdüğü "şey"

Böyle vandallık mı olur be?!

Maide 33'ün torunları bunlar ne de olsa..

Ama aferim, hayırlı bir mesaj olmuş. ;) 

Bir Ülkede Suçlulara cezâ veren mahkemelerin ve hapishânelerin ve hattâ Osmanlı imparatorluğunda olduğu gibi azılı eşkiyâların (yol kesen-adam öldüren-tecâvüz eden),,
Dübüründen sokulup boğazından çıkarılan kazıkların olması,,
O ülkede Barışın ve Âdâletin ve İnsân haklarının olmadığının değil,
Bilakis olduğunun bir göstergesi, gereği ve levâzımıdır.
Ortada bir suç varsa bunun cezâsı da olmalıdır.
Suçlulara cezâ verilmezsse suç artar.
Suçlulara cezâ verilmezse suçsuzlar cezâlandırılmış olur.
Elbette İslâm barış dînidir.

Sizler Kâinâttaki en büyük cezânın mazharısınız.
Cehâletin, Karanlığın mazharısınız.
O yüzden anlamıyorsunuz,
Doğru anlayamıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

@HATEM

Muhammed’e benzemeye çalışma nedenin: onu farklı olarak kabul etmeye çalışmaktır. Dolayısıyla bir zorlama haldesin-siniz.

Bunun nedeni ise, aklın ölçüsünde; onun gerçek halde hiçbir farklılığı olmadığı gerçeğidir.

2 saat önce, HATEM yazdı:

Sen Şeytânın öğrencisi ve mal'ısın biz de inşAllah zıddının...

Allah'ın Şeytan ile hiçbir farkı yoktur, hırsız-polis maskesidir.

ateist-forumda ise zıtlarınızı bulmak için ilk önce benzemeniz gerekmektedir.

şayet biz benzer hallerde bir çok kez birbirimizin zıddıyız.

ama sen hiç birimize benzemiyorsun.

bok-forumda şansın daha yüksek.

teist-freak of the nature.

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, karamsarhuman yazdı:

6236 ayeti tek tek yazıp, çelişkilerini açıkça ispatlarsam, deist olucakmısın? önce anlaşalım, eğer ispatlıyamazsam

ben  müslüman olucam, dötün yiyiormu? benimle yarışmaya.. 

ayrıca bir iddiam daha var,  ilk parşöment ayetler yazıldıgında hadisler ve dualar yoktu.

bunun anlamı şu gerçek kuranda, hadisler ve dualar yoktur.. 

ilk yazılan ve ilk bulunan ayetler parşömentlerde aramıce ve ibranice yazıyordu, arapçaya 

selefi ve vahhabiler döneminde çevrilmiş olmalı çok büyük bir olasılıkla. 

muhammed ana dili  ibranice ve aramice oldugu için ve arapçayıda mektepte 

öğrendiği için büyük olasılıkla ayetler muhammedden önce yazılmıştır.. 

orjinal kuranda, açıkça belirtmesine rağmen, namaz ve oruç kavramları hadislerle değiştirilmiştir.

hadislerde orucun aç kalınarak yapıldıgı namazında kılınarak yapıldıgı anlatılmıştır.

ama gerçekte ise ayetlerde namazın salati oldugu açıkça belirtilmiştir. 

çok basit!  salatı 1400 yıl önce mekke ve medinede sahabelerin bir evde toplanarak günlük yaptıkları 

peygamber zikridir!!

kuşluk vakti başlar gün kararınca sona eder.

oruç ve namaz ile ilgili ayetlerin tamamında 30 gün ve 5 vakit yazmaz çünkü yapılan  fiili eylem oldukça farklıdır. 

oruç ayındada açlara yardım edilir, aşüreler  pişirilr  oruç ayı 1400 önceki bildiğimiz kurban ayıdır.

kurbanlar kesilir, adakla adanır. işte orucun gerçek anlamı budur. 

Çelişkilerini yaz. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...