Jump to content

Peygamberlik nasıl ispatlanır?

Recommended Posts

dinler nasıl ispat oluyor?

kutsal kitap iddiası+peygamber iddiası=varlık boyutu!

yehova tanrı allah ... hiçlik boyutu!

varlık boyutundaki ispatlar nasıl oluyorda hiçlik boyutundaki

ilahlara kadar gidiyor, aradaki kutsal ve tanrısal baglantı nedir?

kutsal kitap iddiası+ peygamber iddiası= varlık boyutuyla ve 5 duyu organıyla ispatlanır.

hiçlik yani tanrı boyutları nasıl ispatlanır?

tanrı boyutlarının ispatı olmadıgı gibi,

insan aklının almadıgı 5 duyu organından bagımsız

hareket eden bir varlık nasıl ispatlanır?

ben peygamber olsaydım önce inandıgım tanrıları ispatlardım.. o zaman gerçekten peygamber oldugumu

ispatlamış olurdum..

ama peygamberf ve kitap iddiası tanrı söz konusu olunca

birden anlamsız hale geliyor..

iddia şu varlık boyutu yaratılmış, fakat fantastik olarak  varlık boyutunu yaratan, yaratıcı, aniden göreceli oluyor, ve evrenle bağlantıya 

geçiyor, ve meleklerden yardım diliyerek, elçilere vahiy indirtiyor, tanrı aklıyla bakarsak hiçte akıllıca bir insanlık uyarışı değildir, 

daha etkili yöntemler vardır.

1: peygamber olucak şahıs! ilk önce  vahiy aldıgı tanrıyı ispatlar, insanlar bunun bilincinde iken, sınavda mantıklı gale gelir.

': dahasonra ise,vahiy yerine  yaratıcı ile konuşulur ve, kitap yerine muciler gösterilir ama bu mucilerin bir de ispatı olur.

çünkü tanrı bir mucize gösterdiğinde o mücize sonsuza dek iz bırakır. 

bakalım 1 :musanın asası yılan oluyor. nerde musanın asası? ve yılan oldugunda yerlere iz bırakmışmı?  hayır. 

2 nerde musanın asası? atlası 2 ye yarınca, iz bırakmışmı? gidin bakın zaten incelendi ve  herhangi bir izbulunamadı.

fantastık masallardır dinler, ispatın ne oldugunu ispatlamak!  için, ispatın ne oldugunu anlamak gerekir? 

Related image

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu işler kartopu gibi katlanarak büyür. Belirli bir boyuta ulaşacak maddi ve insan kaynağın varsa, gerisi gelir. Aynı fetö ve benzerleri gibi. Bunlar müslüm olduklarını söyledikleri ve muho kendini sonuncu ilan ettigi için peygamberlik ilan edemiyorlar ama peygamber gibi yaşayıp, o şekilde itibar görüyorlar. Yani yeterli maddi olanak ve destekleyen çevre ile sen de bir peygamber olabilirsin.

Sitelerde Paylaş

Gözlerinden laser isini cikarip bir kac kisiyi yaktin mi,  istanbulda bogaza nazir selfi cekip solugu bir saniye sonra burj khalifanin önündeki güvenlik elemanlarini pataklarken alirsan sen peygambersin artik.

Öyle isa musa muhammed zamaninda yasam sürmüs sümüklü sümsükler yok karsilarinda.

En azindan kendi yasadigim yerde mi diyeyim, cünkü dünya üzerinde koyun gibi yünü yolunmaya müsait sürüyle insan var. Onlar icin gözlerden laser firlatmaya gerek yok, bir degisik öksürmen de yetebilir.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...