Jump to content

İlk kuran, yahudi dillerinde, muhammedden önceki dönemde yazılmıştır.

Recommended Posts

MUHAMMED KURANI YAZMAMIŞTIR, KURANI BİR YAHUDİ YAZMIŞTIR.evet yanlış duymadınız, ilk kuran parşömentlere, muhammedin peygamber olmadan  önceki dönemde yazılmıştır, times express de bunu doğrulamaktadır. 

times gazatesi şu an ing. bir müzede sergilenen  ilk yazılan orjinak kuranı göstermektedir.

ilk incelendiğinde ve yazılara bakıldığında, kuran ayetleri, aramice ibranice ve yahudice dillerinde yazıldığı görülmektedir.

o dönemde arabistanda matbaa olmadıgı içinde arapçaya selefiler ve vahhabiler döneminde mabaanında gelişiyle değiştirilerek ve

hadisler ve dular eklenerek, tekrar yazılmıştır.

İngiltere'de yayımlanan Times gazetesi, Birmingham Üniversitesi kütüphanesinde bir ay önce bulunan bir Kuran parşömeni üzerinde yapılan karbon testlerinin, Kuran'ın Muhammed Peygamber'den önce yazılmış olma ihtimalini gündeme getirdiğini yazdı.

Birmingham Üniversitesi'ndeki Kuran parşomeni, Orta Doğu'dan 100 yüz yıl kadar önce gelen birçok kitap ve belgenin yer aldığı bir koleksiyonda bulunmuştu.

Gazeteye göre söz konusu parşömene, hangi yıllara ait olduğunu belirlemek için Oxford Üniversitesi'nde karbon testi yapıldı.

Habere göre, testler, söz konusu parşomenin 568 ve 645 yılları arasındaki bir tarihte yazıldığına işaret ediyor.

Bu verilere göre bu parşömen en geç tarih olarak, üçüncü Halife Osman'ın emriyle ilk Kuran'ın derlendiği 653 yılından öncesine ait. En erken tarih olarak ise Muhammed'in çocukluk dönemine ait. Hatta Muhammed Peygamber'in doğumundan öncesine."

"Tarihçi ve "The Shadow of The Sword" (Kılıcın Gölgesi) adlı kitabın yazarı Tom Holland, İslam'ın kökenine ilişkin bilgilerin şüpheli hatta yanlış olduğuna ilişkin bulguların artmakta olduğunu söyledi."

"Bu özellikle MS 800'den sonra derlenen tarihi kaynaklarda tanımlandığı şekliyle Muhammed Peygamber'in çağdaşlarınınkine benzer bir siyasi düzen ve yaşam tarzı kurmaya çalışan ve takipçileri arasında El Kaide ve IŞİD'in de bulunduğu Selefiler için zor bir durum."

"Holland, 'Bu, en hafif ifadesiyle, Kuran'ın nasıl ortaya çıktığını kesin olarak bildiğimiz düşüncesini sarsıyor ve bunun Muhammed ve sahabeleri üzerinde de etkileri olabilir' diyor.

"Ancak Oxford Üniversitesi Bodleian Kütüphanesi'nden Dr. Keith Small ise, karbon testlerinin her zaman güvenilir olmadığını geçen ay (Birmingham'da bulunan Kuran parçasıyla ilgili olarak) açıklanan tarihlerin mürekkebe değil parşömene ait olduğuna dikkat çekti. Metnin kayanağı da belirsiz ve kaligrafisi sonraki dönemlere ait yazmaların özelliğini taşıyor. Dr. Small bununla birlikte tarihlerin muhtemelen doğru olduğunu ve bunun İslam'ın kökeniyle ilgili soru işaretleri doğurabileceğini söylüyor."

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

Kuran'ın Muhammed Peygamber'den önce yazılmış olma ihtimalini gündeme getirdiğini yazdı.

Yazıda:

Birmingham Üniversitesi özel koleksiyonlar bölümü başkanı Susan Worrall, araştırmacıların, kitaptan geriye kalmış bölümlerin bu denli eski olabileceğini "hayal bile edemediklerini" söylüyor. Üniversitenin Hristiyanlık ve İslamiyet dalı öğretim üyelerinde Prof. David Thomas da, "bu kitabı yazmış olan şahsın o dönemde yaşamış, Muhammed Peygamber'i görmüş, hadislerine tanıklık etmiş olabileceğini" belirtti.

"çok güzel ve şaşırtıcı derecede okunaklı durumda" olduğu kaydedildi.

British Library'deki uzmanlardan Dr. Muhammad Isa Waley, "heyecan verici bu keşfin Müslümanlar için çok büyük bir sevinç kaynağı olduğunu" söyledi.

Ben bu haberden aksine müslümanlar için iyi bir sonuç çıkarıyorum. Yahudi dilleri ile ilgili bir şey de göremedim?

Sitelerde Paylaş

işte ilk yazılan kuran parşömentleri, çeşitli dillerde yazılmıştır, ( aramice ibranice ve yahudice) yazılış tarihi,m.ö. 500 ..

henüz o tarihte muhammed peygamber değildi ve  çocuktu..

işte gerçek ispatlar, hem argümanlı hemde görsel!

belkide forum tarihinde  bir ilk yaşanıyor,, 

Image result for aramice parÅömenImage result for ibranice parÅömen

Related image

Related image

Sitelerde Paylaş

evet arkadaşlar görüldüğü gibi, kuranın islamla ve muhammedde  zerre kadar bagi yoktur, aksine, kuranı yazanlar

,kureyşli mekkelilerdir.

kureşli mekkelier o dönemde yahudice bilen putlara tapıyorlardı, israil ogullarına ve musaya isyan ederek, yeni bir kitap yazma

kararı aldılar. 

o dönemde ise, aramice ve ibranice yaygındı,

henüz arapça dil olmadıgı için çevirmenler büyük oalsılıkla, kuranı arapçaya, m.s. 8 yyda çevirmişlerdir.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, marechal1 yazdı:

Yazıda:

Birmingham Üniversitesi özel koleksiyonlar bölümü başkanı Susan Worrall, araştırmacıların, kitaptan geriye kalmış bölümlerin bu denli eski olabileceğini "hayal bile edemediklerini" söylüyor. Üniversitenin Hristiyanlık ve İslamiyet dalı öğretim üyelerinde Prof. David Thomas da, "bu kitabı yazmış olan şahsın o dönemde yaşamış, Muhammed Peygamber'i görmüş, hadislerine tanıklık etmiş olabileceğini" belirtti.

"çok güzel ve şaşırtıcı derecede okunaklı durumda" olduğu kaydedildi.

British Library'deki uzmanlardan Dr. Muhammad Isa Waley, "heyecan verici bu keşfin Müslümanlar için çok büyük bir sevinç kaynağı olduğunu" söyledi.

Ben bu haberden aksine müslümanlar için iyi bir sonuç çıkarıyorum. Yahudi dilleri ile ilgili bir şey de göremedim?

ben müslümanlar için kötü birşey  demiyorum, ben diyorumki müslüman araplar zaten yahudi soyundandır, bu yüzden iyi  birşey tabi. bu gerçek gelişme müslümanlar için..  arapların tamamı genetik olarak 

yahudidir zaten, bu çok iyi bir gelişme  gerçek atalarınızı öğreniyorsunuz,  bu çok iyi birşey.. 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, karamsarhuman yazdı:

ben müslümanlar için kötü birşey  demiyorum, ben diyorumki müslüman araplare zaten yahudi soyundandır, bu yüzden iy ibirşey tabi. bu gerçek gelişme müslümanlar için.. 

BANA CEVAP VER!

3 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

evet arkadaşlar görüldüğü gibi, kuranın islamla ve muhammedde  zerre kadar bagi yoktur, aksine, kuranı yazanlar

,kureyşli mekkelilerdir.

kureşli mekkelier o dönemde yahudice bilen putlara tapıyorlardı, israil ogullarına ve musaya isyan ederek, yeni bir kitap yazma

kararı aldılar.

Çok büyük bir  iftirada bulunuyorsun.

5 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

Image result for ibranice parÅömenImage result for ibranice parÅömenImage result for ibranice parÅömenImage result for ibranice parÅömen

ŞU AYETLERİ BANA ÇEVİR, KUR'AN'DAN MI DEĞİL Mİ!

Eğer iddiana sadıksan Kur'an diye önümüze attığın Tevrat sayfalarını çevirirsin!

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, marechal1 yazdı:

Kardeşim,kafanda sıkıntı mı var?

Seni gösterdiğin fotoğrafların hiçbiri Kur'an'a ait değil ki. Mesela o Kur'an (?) fotoğraflarından birkaç ayeti çevir bakalım Kur'an'dan mıymış yoksa Tevrat'tan mı!

bu  kuran görsellerin çeşitli yahudi dillerinde  m.s. 500 yılda karbon testleriyle, yazıldığı ispatlanmıştır, sana daha geniş bir kaynak göstericem, bir kaç gün içnde.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

bu  kuran görsellerin çeşitli yahudi dillerinde  m.s. 500 yılda karbon testleriyle, yazıldığı ispatlanmıştır, sana daha geniş bir kaynak göstericem, bir kaç gün içnde.

Bana Kur'an diye önümüze attığın yazıları çevir. Mesela Nisa Suresi, Bakara Suresi felan var mı yoksa aslında bu Tevrat mı???

tarihinde marechal1 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, marechal1 yazdı:

Öyle atıp tutmak kolay ispat lazım.

daha birşey görmedin, m.s. 500 yıllarına ait süryanice! hatta hiyoroglif mısır dilinde yazılan görselleri göstericem bu geniş çaplı bir 

araştırma, sabret biraz

bir kaç gün sonra mucizeler göreceksin.

Image result for aramice  kuran parÅömenRelated imageImage result for hiyeroglif kuran parÅömenRelated image

Sitelerde Paylaş

HİYOROGLİF!!  KURAN ,  

Musa dedi ki: “Ey Firavun!
Gerçekten de ben Alemlerin Efendisinden bir elçiyim”
(7:104)

Dediler ki: “Melikin (hükümdarın) su tasını kaybettik…”
(12:72

Yusuf Suresi GÖRSELE İYİ BAKINIZ, BU GERÇEK BİR İSPATTIR.AYETLERİN İÇİNE GİZLİ

HİYOROGLİF SİMGELER EKLENMİŞ.

GENİŞ ÇAPLI ARAŞTIURMAMIZ TÜM HIZLA DEVAM EDİYOR.

Yusuf Suresi 72. ayette Mısır Hükümdarı "Melik" diye anılmaktadır. "Melik" ifadesinin altı çizilidir..

Araf SuresiAraf Suresi 104. ayette Mısır Hükümdarı "Firavun" diye anılmaktadır. "Firavun" ifadesinin altı çizilidir.

pharao_body_featured-460x250.png

Sitelerde Paylaş

ESKİ MISIR DİLİNDEKİ İLK PARŞÖMENLER,  İLK NÜSHALAR BÜYÜK OLASILIKLA, M.Ö. 4000 YILLARINI AİTTİR.

papirüs parşömentlere yazılmış gerçek kuran!!

evet ayetlerde gerçekten sır var ama bu sırlar sahtekarlık ve pislik kokuyor iğrenç!

herşeyi deşifre edicem, hiç merak etmeyin tatlı  su müslümanları.

Firavun hanedanını öğüt alsınlar diye yıllarca kuraklık ve ürün kıtlığına mahkum ettik. (7:130)

Üzerlerine tufan, çekirge, haşerat, kurbağa ve kan gibi ayrı ayrı deliller gönderdik. Yine de kibirlendiler ve günahkar bir topluluk oldular. (7:133)

Bunun üzerine biz onları bahçelerinden, pınarlarından çıkardık. (26:57) Hazinelerinden, yüksek makamlardan da (26:58) İşte böyle; bunlara İsrailoğullarını mirasçı yaptık. (26:59)

ayrıca m.s. roma dönemınde  hiyoroglif diilnden çevrilmiş, parşömentlerde vardır.

bu diller sırasıyla 

1 :ibranice.

2 aramice.

3: galiçyaca.

:+ farsca. yani mitolojık eski iran dillerinde bile orjinal kuranı bulduk arkadaşlar. 

Image result for hiyeroglif quran

Ipuwer papirüsu

Sitelerde Paylaş

ayrıca giza  piramindede ,  arapça yazılarla, eski sümerlerin, ne hikmetse.. , hiyorogliften çevirdiği , bu yazıları görüyorsunuz.

ilk ayetler demekki, sadece parşömentlere değil aynı zamanda piramitlerin içine ve tablet taşlarada yazılmıştır..

birde hiyoroglif aldımkı aradakı  benzerliği görünüz istedim.

bu simgeler daha sonra sümerliler dönemınde parşömentlere çevrilmiştir.

Related imageRelated image

Related imageRelated image

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...