Jump to content

Sizce nasıl özgür olunur?

Recommended Posts

1 hour ago, fearless1 said:

Bence ünlü düşünür Santrenin dediği gibi eyleme geçerek. Çünkü hayaller düşünceler bi yere kadar insan özgürlüğü hissedebilmek için bir eylem göstermesi gerek. Türkiye de kendimi o kadar tutsak gibi hissediyorum ki buralardan giderek farklı bi ülkeye yerleşmek istiyorum. Daha özgür olabileceğim ama türkiyenin iklimi yemeklerine de yakın olması lazım. Sanırım bu özelliklere büyük ölçüde uyan ülke Yunanistan bende buralardan gidip yunanistan da ev alıp buralardan kurtulup gitmek için biran önce eyleme geçeceğim.

Yunanistan ekonomisi sağlam değil. Yarın AB dağılırsa fena cortlarlar. Illa Akdeniz iklimi olacaksa, Italya daha iyi bir secenek.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 75
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

4 saat önce, fearless1 yazdı:

Bence ünlü düşünür Santrenin dediği gibi eyleme geçerek. Çünkü hayaller düşünceler bi yere kadar insan özgürlüğü hissedebilmek için bir eylem göstermesi gerek. Türkiye de kendimi o kadar tutsak gibi hissediyorum ki buralardan giderek farklı bi ülkeye yerleşmek istiyorum. Daha özgür olabileceğim ama türkiyenin iklimi yemeklerine de yakın olması lazım. Sanırım bu özelliklere büyük ölçüde uyan ülke Yunanistan bende buralardan gidip yunanistan da ev alıp buralardan kurtulup gitmek için biran önce eyleme geçeceğim.

sihirli kelime, düşünerek eyleme geçmek, ama nasıl olucak? herkes iyi düşünüyor, fakat eyleme gelince korkuyor, sana bir sır verimmi?

bizim en büyük düşmanımız kapitalizm değil, içimizdeki korkudur, bu korkuyu yenebilirsek, dinlerin 5000 yıllık laneti yok olur..  gerçek  bir devrimle dünyayı atheizm,

ve deizm  cennetine çeviricek gücümüz var iannıyorum.. 

ünlü düşünür descartes gibi, 3 kelime sacrifice..sacrifice...sacrifice...eylem yada eylemsizlik işte bütün mesele bu..

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 hour ago, fearless1 said:

şuan amerika yunanistana tam destek vermiş durumda akdenizde doğal bulunup ekonomisini düzelttiğinde 1 i 3 e katlayabiliriz yani biraz riskli ama buna değebilir.

Yunanistan'da kisa bir süre çalıştım. Aslında ekonomik olarak rahatsan, yaşamak için güzel bir yer. Insanların çoğu da bizde zannedilenin aksine Türkler'i severler. Hiç olumsuz birşeyle karşılaşmadığım gibi, türkçe konuştuğumuzu duyunca masamıza oturup büyük ikramlarda bulunan bar ve restoran sahipleri oldu. Ancak bir ev alıp yerleşeyim,  çalışır geçinirim dersen, risk alırsın. Evi italya, ispanya veya malta'da almak daha mantıklı.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, malta erigi yazdı:

Yunanistan'da kisa bir süre çalıştım. Aslında ekonomik olarak rahatsan, yaşamak için güzel bir yer. Insanların çoğu da bizde zannedilenin aksine Türkler'i severler. Hiç olumsuz birşeyle karşılaşmadığım gibi, türkçe konuştuğumuzu duyunca masamıza oturup büyük ikramlarda bulunan bar ve restoran sahipleri oldu. Ancak bir ev alıp yerleşeyim,  çalışır geçinirim dersen, risk alırsın. Evi italya, ispanya veya malta'da almak daha mantıklı.

evi italyadan almanızı tavsiye etmem,deprem riski en yüksek olan ülkelerden biridir, italya depremlerini duymuşsundur geçen yıl binlerce can aldı...:)

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, karamsarhuman said:

evi italyadan almanızı tavsiye etmem,deprem riski en yüksek olan ülkelerden biridir, italya depremlerini duymuşsundur geçen yıl binlerce can aldı...:)

Geçen yıl olduysa daha iyi. Aynı fay tekrar kırılmaz. Kırılır da, çok uzun yıllar sürer. Hem anakarayı istemeyene Sardegna veya Sicilya var.

Sitelerde Paylaş
  • 7 months later...
On 26.06.2019 at 17:40, haci yazdı:

Sen bu ileti ile bireysel özgürlük örneği vermeye çalışıyorsun ve kendine karşı  özgürlük ilan ediyorsun. Senin hem bireysellik hem de özgürlük tanımın yanlış.

''birey bilinç altının kölesidir'' özgürlük yoksa irade yoksa bilinç altı vardır..

tarihinde TanrıBeniNiyeKorudu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
1 saat önce, TanrıBeniNiyeKorudu yazdı:

eğer öyleyse freud gibi düşünüyorum demektir bu da evrensel süreçte doğru yolda olduğum anlamına gelir ve buda cümlenin zırva olmadığı anlamına gelmesi demek değilmidir?

Freud dünyanın en zırva düşünenlerinden biridir. Bunu forumda birçok kereler dile getirmişimdir.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, TanrıBeniNiyeKorudu yazdı:

link verebilirseniz okumak isterim merak ettim freud hakkındaki düşüncelerinizi..

Link veremem. Çoğ uğraşmam gerekir. Yıllar önce Freud'u birkaç kere tartışmıştık. Freud bilimsel olduğu iddiaları ile bilime ihanet eden ve hemen bütün iddiaları reddedilmiş bir hayalperesttir.

Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, TanrıBeniNiyeKorudu yazdı:

link verebilirseniz okumak isterim merak ettim freud hakkındaki düşüncelerinizi..

Aslında link vermesem de farketmez. Çünkü Freud'un bütün teorileri, görüşleri, düşünceleri günümüzde reddedilmişlerdir.

Cinsellikle ilgili olanları ayrıca çok, ama çok, saçmadır. Freud kendi teorilerine inananarak ölmüştür. Hemen her konuda yanlış olduğunu öğrenememiştir.

Freud fiktif romanlar yazmıştır. İyi bir yazardır.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, haci yazdı:

Aslında link vermesem de farketmez. Çünkü Freud'un bütün teorileri, görüşleri, düşünceleri günümüzde reddedilmişlerdir.

Cinsellikle ilgili olanları ayrıca çok, ama çok, saçmadır. Freud kendi teorilerine inananarak ölmüştür. Hemen her konuda yanlış olduğunu öğrenememiştir.

Freud fiktif romanlar yazmıştır. İyi bir yazardır.

ben bir freud takipçisi ,savunanı değilim onun düşünceleriyle ilgilenmiyorum,konu özgürlüktü özgürlük bana göre bilinç altıdır yani bilinç altından kastım'' inançlar'' inançlarda bir kişiye toplumdan geçer bu da bireyi ancak toplum nekadar özgürse okadar özgür kılar ,fakat birey inançlarını gözden geçirirse(ki o birey  bunu çoktan yapmıştır belkide ) toplumun köleliğinden sıyrılır(yani inançlarından) ve toplumuda kendi özgür düşüncelerini açıklayan birey haline gelir..  özgürlüğün en basit tanımı bana göre budur..

Sitelerde Paylaş

İnsanlarla ilgili her özelliği açıklamaya çalışırken insanın sosyal bir hayvan olduğu gerçeğini ihmal etmemeliyiz.

Sosyal olmak ne demek?

Toplumun insana hemen her olguyu dikte etmesi demek.

Özgürlüğü ve diğer insansal olguları insanın bu özelliğini dikkate alarak tanımlamak zorundayız.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...