Jump to content

Ihvancı Mursi geberdi

Recommended Posts

13 saat önce, malta erigi yazdı:

Yeri burası değil ama hep söylemek istemişimdir, kullandığın sloganda bir çelişki var.

Sanki başka medeniyet mümkün değilmiş gibi, sadece Avrupa için sabitmiş gibi.

Oysa medeniyet bir kazançtır, onu kazanan herkes aynı medeniyete hatta daha ilerisine sahip olabilir.

Örneğin biz Atatürk ile çok yaklaşmıştık, avcumuzun içinden kaçırıverdik.

Tabi umudumu pek kaybetmiş değilim, Atatürk'ün bizlere öğrettiği aydınlık ve çağdaşlık anlayışının öleceğini sanmıyorum.

Ölecek olsaydı 70 yıldır bu ülkeyi islamlaştırmak için her şeyi yaptılar yine de ülkenin yarısı bu anlayışa oy vermiyor.

Yani diyeceğim medeniyet sadece Avrupa için değil, onu kazanma başarısına bağlı.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, bilgivehis said:

Yeri burası değil ama hep söylemek istemişimdir, kullandığın sloganda bir çelişki var.

Oysa medeniyet bir kazançtır, onu kazanan herkes aynı medeniyete hatta daha ilerisine sahip olabilir.

Tabi umudumu pek kaybetmiş değilim, Atatürk'ün bizlere öğrettiği aydınlık ve çağdaşlık anlayışının öleceğini sanmıyorum.

Ölecek olsaydı 70 yıldır bu ülkeyi islamlaştırmak için her şeyi yaptılar yine de ülkenin yarısı bu anlayışa oy vermiyor.

Yani diyeceğim medeniyet sadece Avrupa için değil, onu kazanma başarısına bağlı.

O söz bana ait değil zaten. Atatürk'e ait. Bizimkilerin işine gelmediği için yerli kaynaklar pek bahsetmez bu vecizeden. Ilk Avrupa seyahati sonrası söylediği bir söz.

tarihinde malta erigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Alıntı

Early life and education

Mohamed Morsi was born in the Sharqia Governorate, in northern Egypt, of modest provincial origin, in the village of El Adwah, north of Cairo, on 8 August 1951.[24] His father was a farmer and his mother a housewife.[24] He was the eldest of five brothers, and told journalists that he remembered being taken to school on the back of a donkey.[25] In the late 1960s, he moved to Cairo to study at Cairo University, and earned a BA in engineering with high honors in 1975. He fulfilled his military service in the Egyptian Army from 1975 to 1976, serving in the chemical warfare unit. He then resumed his studies at Cairo University and earned an MS in metallurgical engineering in 1978.[26][27] After completing his master's degree, Morsi earned a government scholarship that enabled him to study in the United States. He received a PhD in materials sciencefrom the University of Southern California in 1982 with his dissertation "High-Temperature Electrical Conductivity and Defect Structure of Donor-Doped Al2O3".[28][29]

Academic and engineering career

While living in the United States, Morsi became an assistant professor at California State University, Northridge from 1982 to 1985. Morsi, an expert on precision metal surfaces, also worked with NASA in the early 1980s, helping to develop Space Shuttle engines.[30][31]

In 1985, Morsi quit his job at CSUN and returned to Egypt, becoming a professor at Zagazig University, where he was appointed head of the engineering department. Morsi was a lecturer at Zagazig University's engineering department until 2010.[31]

https://en.wikipedia.org/wiki/Mohamed_Morsi

Bizim cumhurbaşkanı gibi naylon eğitim almamış adam.

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, bilgivehis said:

Abi , adil olması açısından şunu da yazayım; Atatürk bu sözü söylediğinde oldukça genç bir subay. Yani bunu gençlik saikası ile de söylemiş olabilir (gerçi bu fikrinden döndüğüne işaret edecek bir konuşması yok) ama ben beğendiğim ve doğruluğuna inandığım için imzamda kullanıyorum. 

Sitelerde Paylaş

Bizim ki Müslüman Kardeşlerin kontrolü altına girmiş olan ülkelerde bu adamın arkasından Camilerde dua okutuyor. Mursi'nin ölümünden üzüntü duyanlar bilin ki ihvancıdır.

Gambiya'da ''Allah istemediği sürece görevi bırakmam'' diyen Yahya Jammeh istifa etmek zorunda kaldı ve ülkesini terk etti. 

Darfur'da insanları acımasızca katleden ve ülkesini Şeriat ile yöneten Sudan Diktatörü Ömer el Beşir, Ordu tarafından yapılan darbe ile görevinden alındı.

Müslüman Kardeşlerden aldığı destek ile Mısır'da yönetimi ele geçiren Mursi, Darbe ile görevinden alındı ve öldü.

Bunların hepsi ''Müslüman Kardeşler'' üyesiydi, sonlarının nasıl olduğu ortada...

Müslüman Kardeşler'in aktif olduğu ülkelerden geriye sadece Türkiye kaldı.

Seçim ile gelen ''İhvancılar'', seçim ile gitmiyor.  Bakalım Türkiye'yi ele geçiren ihvancılardan nasıl kurtulacağız.

Sitelerde Paylaş
15 minutes ago, Magnesia said:

Selasını okudular, namazını kıldılar. Artık darısı bizimkinin başına... Gebersin, bir Ateist olarak gidip namazını kılmazsam namerdim...

Bir yolunu bulup da gizlice tayyit'in mezarına işemezsem adam değilim. Bunu 80 yaşında olsam dahi yapacağım. Mutlaka fırsat bulunur. Örneğin bugün Özal'ın anıt mezarına işemek mümkündür. Hiç bir sorunla karşılaşmazsınız. Tayyip için de hemen olmasa dahi mutlaka mümkün olacak. Ben de mezarına işeyeceğim. Buradan namusum ve şerefim üzerine yemin ediyorum. Ömrüm yeterse mutlaka yapacağım. Forum kapanmamış olursa fotoğrafını da atacağım. 

Sitelerde Paylaş
48 dakika önce, malta erigi yazdı:

Bir yolunu bulup da gizlice tayyit'in mezarına işemezsem adam değilim. Bunu 80 yaşında olsam dahi yapacağım. Mutlaka fırsat bulunur. Örneğin bugün Özal'ın anıt mezarına işemek mümkündür. Hiç bir sorunla karşılaşmazsınız. Tayyip için de hemen olmasa dahi mutlaka mümkün olacak. Ben de mezarına işeyeceğim. Buradan namusum ve şerefim üzerine yemin ediyorum. Ömrüm yeterse mutlaka yapacağım. Forum kapanmamış olursa fotoğrafını da atacağım. 

Bana haber ver o gün. Birlikte işeyelim :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...