Jump to content

Çinli hıyarlar insanlık suçu mu işliyor, yoksa teröristleri rehabilite mi ediyor?

Recommended Posts

Çinli hıyarlar değil, Çinli adamlar.

Gerekli olan bir eğitimi gayet güzel veriyorlar, keşke her yerde aynı eğitim verilse.

Benzer eğitimin verilmesi için ben içerdeyken müdürden psikoloğa varana kadar herkese önermiştim, hatta çıktıktan sonra serbest denetimlikte de önermiştim, hiç kimse önerimi yanlış bulmamıştı, onlar da böyle bir eğitimin gerekli olduğunu düşünüyorlardı.

Lakin böyle bir eğitimin insanların uyanmasına, sorgulamasına neden olacağı ve dinden uzaklaşacağı için bugünkü iktidarın bunu uygulaması tabi imkansız.

Bugünkü iktidar verse verse kindar ve dindar eğitim verir.

Çin'i böyle bir toplum hizmeti verdiği için takdir ediyorum.

Sitelerde Paylaş
13 minutes ago, bilgivehis said:

Çinli hıyarlar değil, Çinli adamlar.

Gerekli olan bir eğitimi gayet güzel veriyorlar, keşke her yerde aynı eğitim verilse.

Benzer eğitimin verilmesi için ben içerdeyken müdürden psikoloğa varana kadar herkese önermiştim, hatta çıktıktan sonra serbest denetimlikte de önermiştim, hiç kimse önerimi yanlış bulmamıştı, onlar da böyle bir eğitimin gerekli olduğunu düşünüyorlardı.

Lakin böyle bir eğitimin insanların uyanmasına, sorgulamasına neden olacağı ve dinden uzaklaşacağı için bugünkü iktidarın bunu uygulaması tabi imkansız.

Bugünkü iktidar verse verse kindar ve dindar eğitim verir.

Çin'i böyle bir toplum hizmeti verdiği için takdir ediyorum.

Abi gözünü seveyim ya. Şu vaziyetin yanında ikna odaları, atari salonu gibi kalır. Devlet suçluyu kısıtlayıp eğitir. Insanlari ırkı, dini, kültürü ve saireye gore ayırarak, potansiyel suçlu addedip; nazi almanyasi gibi toplama kamplarına dolduramaz. Burada hürriyetin ihlal edilmesi söz konusu. Uygur Türkü bir ateist, neden potansiyel bir müslüm terörist olarak görülerek bu hürriyet kısıtlamasına maruz kalsın? Islamın da, islami terörün de allah belasını versin ama bu insan hakları ihlalidir. Bu "ben beceriksiz bir devletim. Işimi doğru yapmak yerine, pire için yorgan yakarım" anlamına gelir.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, malta erigi yazdı:

Abi gözünü seveyim ya. Şu vaziyetin yanında ikna odaları, atari salonu gibi kalır. Devlet suçluyu kısıtlayıp eğitir. Insanlari ırkı, dini, kültürü ve saireye gore ayırarak, potansiyel suçlu addedip; nazi almanyasi gibi toplama kamplarına dolduramaz. Burada hürriyetin ihlal edilmesi söz konusu. Uygur Türkü bir ateist, neden potansiyel bir müslüm terörist olarak görülerek bu hürriyet kısıtlamasına maruz kalsın? Islamın da, islami terörün de allah belasını versin ama bu insan hakları ihlalidir. Bu "ben beceriksiz bir devletim. Işimi doğru yapmak yerine, pire için yorgan yakarım" anlamına gelir.

Her ülkede aşağı-yukarı suçluları eğiten farklı yöntemler vardır, sadece Çin için geçerli değil.

Türkiye'de de suçluyu eğiten özel odalar vardır, seçme şansın yoktur, ne gibi eğitim biçilmişse onu yapacaksın, kendim bu yollardan geçtim.

Türkiye'de bu tür resmi eğitim dışında bütün toplum potansiyel suçlu olarak görülür,, ne yöne bakacağını, nerede duracağını, ne zaman ve nerede alkışlayacağını, kimi savunacağını, hangi basını okuyacağını, kısaca yaşama şeklini iktidar belirler. 

Bu anlamda Türkiye sınırları bir açık hava kampıdır.

Bu yüzden olaya zorunlu eğitim veya kamplara zincirleme şeklinde bakıldığı gibi olumlu taraftan da bakmak gerekir.

Zaten videodan gördüğümüz kadarıyla öyle ciddi bir baskı olayı görülmüyor, haftada bir gün evlerine gittiklerini de gösteriyor.

Üstelik bunların çoğunun irili-ufaklı suçlar işlediğini de gözönüne almak gerekir.

Sitelerde Paylaş

Seyrederken ilk düsüncem ürkütücü oldugu.

Olgun insanlar cocuk gibi egitim görüyor (tam olarak neler oldugunu bilmiyorum, videoda görülen cocuk egitimi gibi oldugu)

Kendimi onlarin yerine koydum ve ilk hissettigim utanc oldu, bana yapilan sanki vahsi hayvanlar arasinda büyümüs bir insana yapiliyor gibi. Duydugum utanc bana bunu yapanlara öfke duymama neden olur.

Egitimin böylesi en güzel cocukken alinir.  Okul öncesine benziyor egitim, belkide ilk okul.

Cinde yasayan Uygur-Tajik-Kasach-Kirgyz bu insanlarin  bu ülke ile aralarindaki sorun tam olarak nedir, ne istiyorlar?

Sitelerde Paylaş
38 minutes ago, bilgivehis said:

Zaten videodan gördüğümüz kadarıyla öyle ciddi bir baskı olayı görülmüyor, haftada bir gün evlerine gittiklerini de gösteriyor.

Değerli bilgivehis, lütfen şu yazdığın cümleye bir bak. Suçsuz insana yapılan şu muamelede, bu yazdığın lütuf mudur? Durumu hafifletir mi?

Sitelerde Paylaş
15 minutes ago, deadanddark said:

Seyrederken ilk düsüncem ürkütücü oldugu.

Olgun insanlar cocuk gibi egitim görüyor (tam olarak neler oldugunu bilmiyorum, videoda görülen cocuk egitimi gibi oldugu)

Kendimi onlarin yerine koydum ve ilk hissettigim utanc oldu, bana yapilan sanki vahsi hayvanlar arasinda büyümüs bir insana yapiliyor gibi. Duydugum utanc bana bunu yapanlara öfke duymama neden olur.

Egitimin böylesi en güzel cocukken alinir.  Okul öncesine benziyor egitim, belkide ilk okul.

Cinde yasayan Uygur-Tajik-Kasach-Kirgyz bu insanlarin  bu ülke ile aralarindaki sorun tam olarak nedir, ne istiyorlar?

Çin diyor ki bu insanlar ışidci terörist ama hepsi de şuçsuz insanlar. Suçlu olsalar zaten analarını bellerler. Bunların tek suçu türk olmak. "Siz türkseniz, potansiyel teröristsiniz" denip, toplama kampına alınmış masum insanlar.

Sitelerde Paylaş

12 eylülden sonra   okul  ve askerlik günlerim aklıma geldi.

Papağan gibi istedikleri cümleleri  tekrarlatınca beyin yıkayacaklarını zannediyorlar.Ama yıkanmıyor. :)

Ruhsuz duygusuz robot gibi insan oluyorsun.

tarihinde uygur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...