Jump to content
T.TAŞPINAR

IŞIK HIZI DEĞERİNİN ALTIN ORAN İLE MUCİZEVİ BAĞINTILARI

Recommended Posts

On 22.06.2019 at 21:38, T.TAŞPINAR said:

Benim tek tanrım Allah hem kainatı yaratıp yönetir hem de kişisel toplumsal konularla da ilgilenebilir..Sizin tanıdığınız tanrılar bunları bir arada yapamıyorlar mı?:)Ayrıca yukarıda bahsettiğin konu öyle çok önemsiz kişisel bir şey de değil..Peygambere karşı haksız şekilde birbirlerine arka çıkıp herhangi bir konuda galip gelmeye çalışanlar söz konusu..Böyle bir şeye kalkışırsanız Allah ve en güçlü meleği ve diğer müminle buna karşı çıkar başarılı olamazsınız deniyor..Diğer düşmanca tavır takınacak kişilere bir ders olması için..Hem bu şekilde sadece göklerde değil hayatınızın içindedir mesajıda veriliyor bu tür ayetlerle..Ayrıca Kuran'da peygamberin kişisel durumlarıyla ilgili ayetler çoktur..Çünkü kendisinden bir  önceki peygamber insani yönü unutulup ilahlaştırılmış ve şirke dönüşmüştür..Bu tür ayetler peygamberin insani yönünü de ön plana çıkarır ki ilahlaştırmasınlar..

Peki siz bu yazdıklarınızla yukarıdaki hangi iddiamı yanlışladığınızı sanıyorsunuz..?

Işık hızını ve metre uzunluk birimini sen aritmetik hesaplarıyla sayılardan çıkarım yaparak altın oran'ı bul diye ayarlayan evrenin yaratıcısı milletin pipisiyle ne yaptığını peygamber göndererek kontrol mü etmeye çalışıyor?

Çok inandırıcı değil. 

Bir de mil olarak hesapla bakalım belki birkaç kişi inanır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
14 hours ago, bayşapka said:

Işık hızını ve metre uzunluk birimini sen aritmetik hesaplarıyla sayılardan çıkarım yaparak altın oran'ı bul diye ayarlayan evrenin yaratıcısı milletin pipisiyle ne yaptığını peygamber göndererek kontrol mü etmeye çalışıyor?

Çok inandırıcı değil. 

Bir de mil olarak hesapla bakalım belki birkaç kişi inanır.

Uluslararası bilimde geçerli olan uzunluk birimi metre sistemidir. Allah c c insanların her şeyiyle ilgilenir..bu ondan ya da peygamberinden hiçbir şey eksiltmez..bahsettiğin konular ilk bakışta Kuran ve islam konusunda fazla bilgisi olmayanların kafasını karıştırabilecek ama biraz derinlemesine araştırınca doğruluğu ve açıklamanın da gerekliliği anlaşılan konulardır.İnanmak istemeyenin aklını çeler , inanca kalbi açık olan ise üzerinde biraz araştırır ve gerçeği görür . Kuran bu açıdan da Furkan dır . Yani ayırdedicidir inanmak isteyenle istemeyeni ..Ayrıca Kuran’da peygamberin özel hayatıyla ilgili konular peygamberin insani yönünü ön plana çıkarır. Bu da gereklidir çünkü kendisinden önceki peygamber Hz İsa ilahlaştırılmıştır..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, T.TAŞPINAR said:

Uluslararası bilimde geçerli olan uzunluk birimi metre sistemidir. Allah c c insanların her şeyiyle ilgilenir..bu ondan ya da peygamberinden hiçbir şey eksiltmez..bahsettiğin konular ilk bakışta Kuran ve islam konusunda fazla bilgisi olmayanların kafasını karıştırabilecek ama biraz derinlemesine araştırınca doğruluğu ve açıklamanın da gerekliliği anlaşılan konulardır.İnanmak istemeyenin aklını çeler , inanca kalbi açık olan ise üzerinde biraz araştırır ve gerçeği görür . Kuran bu açıdan da Furkan dır . Yani ayırdedicidir inanmak isteyenle istemeyeni ..Ayrıca Kuran’da peygamberin özel hayatıyla ilgili konular peygamberin insani yönünü ön plana çıkarır. Bu da gereklidir çünkü kendisinden önceki peygamber Hz İsa ilahlaştırılmıştır..

Metrik sistem geçerli değil demiyorum.

Metrik sistemin uluslararası camiada kabul edilmesiyle ortaya çıkacak bir "mucize"nin, özellikle ikiden fazla aritmetik koşula sahip bir "mucize"nin inanılırlığı yok. Yazanı okudun mu? 299.xxx m/saniye yaklaşık 300.000 m/saniye, 300.000-299.xxx = bilmemne, şimdi bunun binler basamağının üst kısmını alıyoruz ... diye başlayan bir cümle sence evrenin yaratıcısına işaret edebilir mi? Evrensel bir kanıt bulacaksan neden ölçüm birimlerine ve yuvarlamalara bağlı? Her "mucize"yi savunmadan önce bence bir düşün.

Ya da benim adamımı çok rahatsız etmeyin evinde çok kalmayın yiyip çıkın, eşlerine de birşey diyecekseniz perdenin arkasından söyleyin diyen bir tanrı inandırıcı mı sence? 

"Gerçeği görmen için önce inanman gerekiyor" <- bunun kendi kendini kandırmaya teşvik olduğunu biliyorsun, değil mi?

İnsanlara kendi kendini kandırıp ikna etmediği için taş kalpli, kör vs. diyen bir tanrı inandırıcı değil. Sende çocuk var mı bilmiyorum, ama masalına inanılmayan 6 yaşındaki çocukların uyduracağı suçlamalara benziyor.

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
44 minutes ago, bayşapka said:

Metrik sistem geçerli değil demiyorum.

Metrik sistemin uluslararası camiada kabul edilmesiyle ortaya çıkacak bir "mucize"nin, özellikle ikiden fazla aritmetik koşula sahip bir "mucize"nin inanılırlığı yok. Yazanı okudun mu? 299.xxx m/saniye yaklaşık 300.000 m/saniye, 300.000-299.xxx = bilmemne, şimdi bunun binler basamağının üst kısmını alıyoruz ... diye başlayan bir cümle sence evrenin yaratıcısına işaret edebilir mi? Evrensel bir kanıt bulacaksan neden ölçüm birimlerine ve yuvarlamalara bağlı? Her "mucize"yi savunmadan önce bence bir düşün.

Ya da benim adamımı çok rahatsız etmeyin evinde çok kalmayın yiyip çıkın, eşlerine de birşey diyecekseniz perdenin arkasından söyleyin diyen bir tanrı inandırıcı mı sence? 

"Gerçeği görmen için önce inanman gerekiyor" <- bunun kendi kendini kandırmaya teşvik olduğunu biliyorsun, değil mi?

İnsanlara kendi kendini kandırıp ikna etmediği için taş kalpli, kör vs. diyen bir tanrı inandırıcı değil. Sende çocuk var mı bilmiyorum, ama masalına inanılmayan 6 yaşındaki çocukların uyduracağı suçlamalara benziyor.

İnanmak istemeyene hiçbir şey inandırıcı gelmez..kendi işine gelenin ise her şeyi inandırıcı gelir..mesela ateistler için evrime dair her şey inandırıcıdır.. halbuki örneğin cinsiyetler ve eşeyli üremenin başlangıcına dair en önemli aşamalar hakkında ciddi bir cevap ve hatta cevap sayılabilecek bir fikir bile yoktur.erkek tarafında penis, testis ve sperm hücreleri ve dişi tarafında vajina rahim yumurta hücresi .. bunlar birbirine tam uyumlu olarak ne zaman oluştu. Bunlarla üreme olabilmesi için hepsi nin  tam uyum içinde ve aynı anda varolması gerekmiyor mu😊

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, T.TAŞPINAR yazdı:

İnanmak istemeyene hiçbir şey inandırıcı gelmez..kendi işine gelenin ise her şeyi inandırıcı gelir..mesela ateistler için evrime dair her şey inandırıcıdır.. halbuki örneğin cinsiyetler ve eşeyli üremenin başlangıcına dair en önemli aşamalar hakkında ciddi bir cevap ve hatta cevap sayılabilecek bir fikir bile yoktur.erkek tarafında penis, testis ve sperm hücreleri ve dişi tarafında vajina rahim yumurta hücresi .. bunlar birbirine tam uyumlu olarak ne zaman oluştu. Bunlarla üreme olabilmesi için hepsi nin  tam uyum içinde ve aynı anda varolması gerekmiyor mu😊

İlk cümlende herşeyi itiraf etmişsin de göya sonra kendinizden olmayanlara topu atmaya çalışıyorsun. Aslında sadece şunu demiş oldun: "Ben sapına kadar inanıyorum!". Körü kürüne inanç, başka birşey yok.

"Benim taptığım tanrı amma da beceririksizmiş!" deki, inandırıcı olsun.

Sittin senelerdir varlayamadınız şu menem tanrıyı, o nedenle "amanda mucize canım da mucize teraneleri" bu diyarda hiç sökmez.

Ajda Pekkan´ın kulakları çınlasın, onun şarkısını("Amanda petrol, canım da petrol") andırıyor, bu bitmek tükenmek bilmeyen şapkadan tavşan çıkarma gayretleriniz.

Ama yok...bugüne kadar tavşan mavşan gören yok.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
48 minutes ago, kavak said:

İlk cümlende herşeyi itiraf etmişsin de göya sonra kendinizden olmayanlara topu atmaya çalışıyorsun. Aslında sadece şunu demiş oldun: "Ben sapına kadar inanıyorum!". Körü kürüne inanç, başka birşey yok.

"Benim taptığım tanrı amma da beceririksizmiş!" deki, inandırıcı olsun.

Sittin senelerdir varlayamadınız şu menem tanrıyı, o nedenle "amanda mucize canım da mucize teraneleri" bu diyarda hiç sökmez.

Ajda Pekkan´ın kulakları çınlasın, onun şarkısını("Amanda petrol, canım da petrol") andırıyor, bu bitmek tükenmek bilmeyen şapkadan tavşan çıkarma gayretleriniz.

Ama yok...bugüne kadar tavşan mavşan gören yok.

Körü körüne inanç olsa www.yenimucizeler.com  daki araştırmaları yapmazdım..  siz kendiniz neyi araştırıp buldunuz da sanki.. ancak birilerinin uydurup yaydığı ama tabii bilimsellik süsü verilmiş aslında ateistliklerine  fikri dayanak olmaktan başka bir anlam vermedikleri evrim iddiaları..,bak cevap verdiğin mesajımda eşeyli üremenin ve cinsiyetlerin cinsel organ ve sistemleri ortaya çıkışıyla ilgili bir şeyler yazmıştım. Her zamanki gibi ateist evrimcilerden cevap yok😊

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, T.TAŞPINAR yazdı:

Körü körüne inanç olsa www.yenimucizeler.com  daki araştırmaları yapmazdım..  siz kendiniz neyi araştırıp buldunuz da sanki.. ancak birilerinin uydurup yaydığı ama tabii bilimsellik süsü verilmiş aslında ateistliklerine  fikri dayanak olmaktan başka bir anlam vermedikleri evrim iddiaları..,bak cevap verdiğin mesajımda eşeyli üremenin ve cinsiyetlerin cinsel organ ve sistemleri ortaya çıkışıyla ilgili bir şeyler yazmıştım. Her zamanki gibi ateist evrimcilerden cevap yok😊

Atma Recep...yazdıklarının hepsi zırva. Ama hakkını yemeyelim, hayalgücün iyi.

Sen bugüne kadar şu Arap tanrısını varlayabildin mi, ondan haber ver.

Varlayabildiysen, sen çekil hele bir aradan, kendisi gelsin buraya.

İstersen sittin sene dua...gelmeyecek...gelemeyecek.

Kısa ve öz:

Piyasadaki tüm tanrılar ve kitaplarını bizzat insanlar paydahladı.

Eğer bunu kabullenemiyorsan, tanrına bizi şikayet et, tez yetişsin.

Bekliyoruz kendisini...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, kavak said:

Atma Recep...yazdıklarının hepsi zırva. Ama hakkını yemeyelim, hayalgücün iyi.

Sen bugüne kadar şu Arap tanrısını varlayabildin mi, ondan haber ver.

Varlayabildiysen, sen çekil hele bir aradan, kendisi gelsin buraya.

İstersen sittin sene dua...gelmeyecek...gelemeyecek.

Kısa ve öz:

Piyasadaki tüm tanrılar ve kitaplarının bizzat insanlar paydahladı.

Eğer bunu kabullenemiyorsan, tanrına bizi şikayet et, tez yetişsin.

Bekliyoruz kendisini...

Evrimle ilgili olanlar diyorum... cevap yine yok diyorum .😊..işte siz eşeyli üremenin cinsiyetlerin ve cinsel organ ve üreme sistemlerinin oluşumunu hem de tam uyumlu ve erkek/ dişi aynı zamanda oluşumunu evrimsel süreç ve mekanizmalarla açıklayamadığınız sürece Tanrı vardır ve canlıları yaratmıştır önermesine karşı koyamazsınız..Benim sitemde yazdıklarımdan şu örneğe de bir bakın isterseniz. http://www.yenimucizeler.com/tohum.pdf

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, T.TAŞPINAR yazdı:

Evrimle ilgili olanlar diyorum... cevap yine yok diyorum .😊..işte siz eşeyli üremenin cinsiyetlerin ve cinsel organ ve üreme sistemlerinin oluşumunu hem de tam uyumlu ve erkek/ dişi aynı zamanda oluşumunu evrimsel süreç ve mekanizmalarla açıklayamadığınız sürece Tanrı vardır ve canlıları yaratmıştır önermesine karşı koyamazsınız..Benim sitemde yazdıklarımdan şu örneğe de bir bakın isterseniz. http://www.yenimucizeler.com/tohum.pdf

Uyanık Recep...yemezler!

Hălă gelmiyor senin şu taptığın Arap tanrısı?

Var diyen sizsiniz, onu varlayamıyorsan hiç boşuna kem küm etme.

Artı; bu iş öyle önermeyle, mönermeyle veya iddia etmeyle yürümez.

Bak tane tane yazıyorum; var diyen siz oluyorsunuz, haliyle onu kulağından tutup buraya getirecek olan da sizlersiniz!

Hălă mı yan çizeceksin...tanrısı yan cizerse müridi de hay hay yan çizer.

Sen devam et ve o ne idigü belirsiz sitende kendi kendine gelin güveyi olmaya devam et.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arap tanrısı gelmez... alemlerin rabbi olan tek Tanrı ALAH ın gelmesini istiyorsan O nun acelesi yok. Nasıl olsa her zaman elindesin Ama ben hemen belamı istiyorum diyorsan😊 Çok istiyorum diyorsan büyük harfle yaz hem de üç kez:

Eğer Allah varsa 3 gün içinde başıma çok kötü birşey gelsin..gelmezse bu Allah ın var olmadığının tüm insanlığa ispatı olsun.. 

şimdi sen bunu 3 defa büyük harfle yaz ve 3 gün bekle bakalım..görelim ne olacak. Ben de meraktayım😊ama aynı sözleri 3 defa büyük harfle yazacaksın. Yazabilirsen ve 3 gün bekleyeceksin. Bekleyebilirsen sağ salim😊Sonuna kadar kışkırt bakalım ne yapacak inanmadığın Allah’

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, T.TAŞPINAR yazdı:

işte siz eşeyli üremenin cinsiyetlerin ve cinsel organ ve üreme sistemlerinin oluşumunu hem de tam uyumlu ve erkek/ dişi aynı zamanda oluşumunu evrimsel süreç ve mekanizmalarla açıklayamadığınız sürece Tanrı vardır ve canlıları yaratmıştır önermesine karşı koyamazsınız..

Bence de, bir şeylerin tam olarak bilinmemesi.. sebebin tanrı olmasından kaynaklanır zaten. Tanrıyı sokacak bir boşluk hep bulunur.

Biraz tarih bilgin olsa zaten inançlı biri olmazdın. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, T.TAŞPINAR yazdı:

Arap tanrısı gelmez... alemlerin rabbi olan tek Tanrı ALAH ın gelmesini istiyorsan O nun acelesi yok. Nasıl olsa her zaman elindesin Ama ben hemen belamı istiyorum diyorsan😊 Çok istiyorum diyorsan büyük harfle yaz hem de üç kez:

Eğer Allah varsa 3 gün içinde başıma çok kötü birşey gelsin..gelmezse bu Allah ın var olmadığının tüm insanlığa ispatı olsun.. 

şimdi sen bunu 3 defa büyük harfle yaz ve 3 gün bekle bakalım..görelim ne olacak. Ben de meraktayım😊ama aynı sözleri 3 defa büyük harfle yazacaksın. Yazabilirsen ve 3 gün bekleyeceksin. Bekleyebilirsen sağ salim😊Sonuna kadar kışkırt bakalım ne yapacak inanmadığın Allah’

Hemen deniyorum dilersen 10 farklı dilde yazıp evin duvarlarına asabilirim. 

Adam allahı '' kışkırtmanın '' yolunu biliyormuş... Senelerdir aranan yol bulundu desene. 

O değilde ya hiç bir bok olmazsa ne olacak ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, T.TAŞPINAR said:

Birşey inandırıcıysa inanırsın, inanmak isteyerek inanmaya çalışmak insanın *kendini kandırmasıdır*. Kendini kandırmadığı için insanlara hakaretler savurmak da dinin dangalaklığıdır.

Eşeyli üremenin başlangıcını bilmem, ama birinin sihirli değneğini dokundurup bu işi yaptığını söyleyenlere inanacak da değiliz herhalde.

Hepimizin buluşabileceği ortak noktalar var. Mesela dünya'nın kütlesinin büyük olması inandırıcı bir gerçek. Sihirli büyülü yaratıcılar, cinler, şeytanlar, inandırıcı değil. O kadar basit. 

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, T.TAŞPINAR said:

Din, korku ve cehaletle yayılır. 

EĞER ALLAH VARSA 3 GÜN İÇİNDE BAŞIMA ÇOK KÖTÜ BİRŞEY GELSİN. GELMEZSE BU ALLAH'IN VAR OLMADIĞININ TÜM İNSANLIĞA İSPATI OLSUN.

EĞER ALLAH VARSA 3 GÜN İÇİNDE BAŞIMA ÇOK KÖTÜ BİRŞEY GELSİN. GELMEZSE BU ALLAH'IN VAR OLMADIĞININ TÜM İNSANLIĞA İSPATI OLSUN.

Ha pardon, arap tanrısıydı, ne anlasın türkçe'den?

إذا كان الله موجودًا ، فإن شيئًا ما يجب أن يحدث لي في غضون ثلاثة أيام. إذا لم يحدث أي شيء في ثلاثة أيام ، فإن الله لا يوجد.

إذا كان الله موجودًا ، فإن شيئًا ما يجب أن يحدث لي في غضون ثلاثة أيام. إذا لم يحدث أي شيء في ثلاثة أيام ، فإن الله لا يوجد.

3 gün sonra görüşürüz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 22.06.2019 at 21:23, T.TAŞPINAR said:

"Işık hızı (fotonların hızı), kusursuz vakumda saniyede 299.792.458 metredir (m/s). "

https://evrimagaci.org/isiga-dair-en-temel-bilgiler-isik-hizini-neden-gecemeyiz-402

İnsan geri zekalı oldu mu oluyor işte, ne yaparsın. Aklını bedevi bokuyla doldurandan başka bir şey de beklenmez zaten.

Hiç düşünmez misin, elbette düşünmezsin. Kusursuz vakumdan başka her türlü yer var ve her türlü ışık hızını ölçebilirsin zaten. Seç beğen al, hangi ışık hızı lazımsa...

Hal buyken... amaaan, ne anlayıorum ki, amsatanlığı şiar edinmiş bir bedevi boku yiyicisin işte, lüzum yok daha daha kasmaya.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, bayşapka said:

@T.TAŞPINAR arap tanrısının 12 saati kaldı, pamuğu hazırla. 

Arap tanrısına istediğini söyle, hiçbir şey olmaz...😊 ALEMLERİN RABBİ OLAN TEK TANRI ALLAH  VAR,  DİĞERLERİ YOK..

kavak adlı arkadaşa yazdığım son mesajda da en baştan Arap tanrısı gelmez demiştim. Ama araya hep Arap tanrısı sıkıştırıyorsunuz bahsettiğim sözleri yazdıktan sonra da , korkudan herhalde😊

Herneyse benim bu konudaki ilk ve tek muhatabım kavak adlı kişiydi.. başkasını muhatap almadım ve almayacağım ve de kimseden öyle bir meydan okuma vs beklemeyeceğim. Sadece o anlık ve o kişinin davranışına özel bir şeydi ..şimdiye kadar neden cevap vermedi bilemiyorum Sadece Allah bilir. Benim bir iddiam yok. Sizden başka meydan okumaya hazır kişiler de çıktı zaten.. ben bunu kim yazarsa şöyle olur şeklinde bir iddiada bulunmadım..sadece o kişiye yönelikti..umarım kavak adlı kişi de yakında görülür sağ salim.. içten söylüyorum.. o konu benim için bitti ..Ama yok ben Arap tanrısı değil de alemlerin rabbi Allah a da yazarım dersen beni bulaştırmayın😊Allah ile sizin aranızda kalsın😊

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@T.TAŞPINAR

Allah Arap tanrısıdır. Çünkü cennette arapça konuşulur (hadisle sabit) ve kitabı da, arapların ve dünyadaki pek çok müslümanın iddiasına göre arapça anlaşılır, başka dillerde anlamı kaybolur. Bu sebeplerden ötürü islamiyet, arap kültür emperyalizmidir. Kültür emperyalizmi her zaman "evrensellik" kisvesi arkasına saklanır. İslamiyeti yaymaya çalışanlar da senin gibi cahil ve korkak olur. Dediğinin arkasında durmaz. Saçmaladığının farkına varınca en azından birilerini kandırıp sevaba girerim ümidiyle yüzsüzlüğe devam eder. Yani takiye insanı bu yönden şerefsizleştirir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...