Jump to content

Kuran bir kez daha doğrulandı

Recommended Posts

56 minutes ago, Emre Karaköse said:

İster müslüman ister Superman olsun, cehenneme giren cennete geçemeyecektir. Nokta.

Kaldı ki, cehennemlik kötü bir insanın inancında şirk az veya çok mutlaka olacaktır. Ama ömrünün son anında, ama tamamında...mutlaka olacaktır. Yani kendisine Müslüman demesi birşey ifade etmiyor.

İmanla ilgili bir karikatür paylaşılmış yukarıda, onun da cevabını ayetlerler, kanıtlarla yazımda vermiştim:

http://emre1974tr.blogspot.com/2011/07/kader-ve-ozgur-irade.html

Ve tekrar belirtelim, Kuran'a göre köle edinmek yasaktır.

Selam

Kuran'a göre affedilmeyecek tek davranış şirk. Yani eş koşma. Yani allah var tamam, ama odin de var ve ikisi de tanrı demek gibi birşey.

Tecavüzcü bir müslüman allah ve odin eşit güçtedir derse cehennemlik. 

Ama öyle diyen tek bir insan bulamazsın. Çünkü kimse hem allah'a inanıp hem de odin'e inanacak kadar ahmak değil. 

Tecavüzcü müslüman gözüm döndü, o saatte orada dolaşmasaydı der, tövbe eder, ardından da hooop cennete girer. İslamiyet özetle budur. Yani etik değildir.

Köle olayını da okursan öğrenirsin. Ayet yorumlayarak kölelik kalkmıştır denmez. Yeni köle edinmek yasaktır diye ayet varsa buyur göster. Köle serbest bırakmak sarp yokuştur serbest bırakın sevaptır diye getirip duracaksan boşver. 

Sitelerde Paylaş
33 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

yuhhh adama ayeti gösteriyoruz,köleliğin olduğunu ve cennete gidilebilieceğini  ispatlıyoruz,  hala cehenneme giren cennete giremez diyor yahu, akli dengesi bozuk bir teist daha..:352nmsp::smashfreak::0_80cbc_37a71a73_L:

Tam tersine, gerçeğin bunun tam tersi olduğunu ben ispatlıyorum, sizse aldığınız maaşı haketmek için robot tekrarlarınızı sürdürüyorsunuz.

tarihinde Emre Karaköse tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Emre Karaköse yazdı:

Tam tersine, gerçeğin bunun tam tersi olduğunu ben ispatlıyorum, sizse aldığınız maaşı haketmek için robot tekrarlarınızı sürdürüyorsunuz.

baksana 1 ayet daha göstericem, bu ayetide inkar ediyorsan, seni asla ciddiye almam,  emre bey,  bu ayette diyorki, dünya düz değil köşegendir.

kuturun anlamı geometrik şekil demektir. daire ve küp şeklinde oldugu tezi eskimiş ve çürütülmüştür. kimi geometrik şekillerde) köşegen.bu rahman 55/ 33 te dünyanın köşegen oldugu belirtilmiş, iyice içine etmiş mantıgın ve felsefenin mahoo ve allah bozması arap putu..

Ey cin ve insan topluluğu! Göklerin ve yerin kuturlarından geçmeye gücünüz yetiyorsa haydi çıkın. Çıkamazsınız, ancak bir imkan ile çıkabilirsiniz.”(Rahman, 55/33)

Sitelerde Paylaş

bir ayette dünya düzdür diyen, bir kitap düşünün, sonrada diğer ayettede kendini yalanlıyan ayetler düşünün, böyle bir kitaba 

inanmak için aklınızı çöpe atmalısınız..

Mûsâ, 'O, doğunun da batının da ve ikisi arasındaki her şeyin de Rabbidir. Eğer düşünüyorsanız bu, böyledir.' dedi." (Şuara Suresi 28. Ayet).

ayette açıkça belirtilmiş, batı ve doğu kavramları, yuvarlak bir dünyada işlemez, mantıksız olur, dünyanın düz oldugunu açıkça belirtmiş.

ve daha sonra demişki .. ayette dünya,geometrik köşegendir..  

Ey cin ve insan topluluğu! Göklerin ve yerin kuturlarından geçmeye gücünüz yetiyorsa haydi çıkın. Çıkamazsınız, ancak bir imkan ile çıkabilirsiniz.”(Rahman, 55/33)

ve böylece emre beyde reziil olmuştur...?:0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yine konuyu anlamamazlıktan geliyorsun. Verdiğin ayet beni doğruluyor seni yalanlıyor.

1- iyilerin cennete, kötülerin cehenneme gideceğini söylüyor.

2- Ve ilgili diğer ayetleri okuyunca cehenneme girenin asla cennete gidemeyeceğini söylüyor.

Sen bu benim söylediğime kanıt olan, ama senin söylediğini çürüten ayeti bile bana karşı birşey diyormuş gibi sunma komedisini sergiliyorsun.

Dünyanın küre olduğunu söyleyen Kuran ayetlerine de aynı robotik yöntemi uygulayıp maaşını almaya çalışacaksın.

Selam

Sitelerde Paylaş

Köleliğin yasaklandığına dair tek bir ayet göster... 

Yasaklansa bile mevcut kölelerin de salınması gerekir. Eşitlik bunu gerektirir. Yok öyle yarattığı canlıların birini köle olarak yaratıp diğerini hür diye üstün görmek. 

Böyle bir tanrıyı kabul etmek mantık dışıdır. 

tarihinde illusion_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben ayetten meteor değilde daha cok dolu denemek istedigini anladim. Üst üste yigilmis bulutlar mantiken baska neyi ifade edebilirki. Yagmur ve kar dışında. Kaldıki bu saydiklarimiz günlük yasantimizda zaten gordugumuz şeyler. Mucize değil yani. 

tarihinde Pitaya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...