Jump to content

Ekrem İmamoğlu hakkında

Recommended Posts

27 minutes ago, memjan21 said:

Erdoğan İstanbul'da kayberderse, ABD ve Batı AKP'nin gayri meşru ve  halk desteği olmayan bir  duruma düşecek olan, IŞİD(ISIS) 'i yaratan ve silahlandırıp Kürdlere saldırtan hükümetine karşı daha da kararlı  yaptırımlar uygulayabilir.

Gelecek hükümet aynı politikayı devam ettiremeyecektir. 
MHP eriyecektir.  Tutuklu Kürdler serbest kalacaktır. Kürdler ilkokullar  açma gündeme gelecektir. Ulusal kimliğin vurgulanmasının  önü açılacaktır. 

Kürd dili üzerindeki sınırlı ve kontrollü  yapı  son bulacaktır. 
Bunlar aslında 15 yıllık gerilla savaşının sonuçlarıdır. 

Bunları 20 yıl heder eden  Gerillayı iki kez imha etmeyi kabul eden Kandildir.

Kandil, gerilla katilidir. yalancıdır. 

Devletle gizli anlaşmalarını  halka  açıklamamıştır.
Karayılanın  devletle anlaşması "Biz GERİLLAYI İMHA ETTİRELİM  siz de Öcalan'ı serbest bırakın!" biçimindedir.

Ama devletin verdiği sözde durup  Öcalanı Mart ayında serbest bıırakacağını  sanacak kadar da aptaldır. Öcalan ancak ABD saldırısı olursa denetim altında sınırlı serbestlik kazanır. Ki  cezaevinden farksız olur.  Devlet yine sözünü tutmadı . Çünkü devlein amacı  Kürdleri kandırarak zayıflatrmaktı. Elinde gücü olmayanın, yaptırım gücü olmayanı , müzakere gücü de olmaz.. 

Kürdlerin ellerindeki  kozlar alınsın diye bu yalana ve oyuna başvurdu. 
Bu yüzden de devlet   Gerillayı imha ettikten sonra, hiç korkmadan, çekinmeden, 6 milyonluk bir tabanın liderini   ve liderlerini  korkmadan  hapse atmıştır.
 Kürdler gerillanın imha edilmesiyle  korumasız, güvencesiz  öksüz  kalmıştır. 
 Bugün  Kürd tabanın   kendini toparlama  dönemine girme  şansını bu seçimle yakalamış durumdadır.

TC devleti hükümete karşı referandum sayılabilecek İBB seçimlerinden önce Kürdlerin  "ileri gelenlerini" ve Kürdlerin  içinde kendilerini bir bok zannedenlerini tek-tek  konuşturdu.

Seçimlerden iki üç gün önce konuşmaları  niyeydi acaba?  Hepsinin açıklamaları da Tayyip Erdoğan'ın uzun müddet iktidardarda kalması için yapılan açıklamalardı.
Tesadüf olabilir mi?
 "Oy vermeye gitmeyin!" diyen de , "boykot ediyorum! diyen de hapsi  Tayyip çizgisine çekilmiş sözde Kürdlerdir. Ulusal mücadeleyi aşiretçilikle eş tutan ilkellerdir. PKK ile HDP ye aynı kafa ile bakan ilkellerdir. 

Çok hayalperestsin, çok...

Bunlar gerilla savaşı dediğin, rezil ve şerefsiz eşkiyalık hareketinin sonucu falan değil. O gerilla savaşı dediğin yandan yemişlik, nacak işte MHP ve AKP'nin böyle güçlü olmasına yol açtı, hepsi bu oldu. 

MHP eriyecek mi? Yaşın kaç evladım senin, kaç senedir, erimeyen, bitmeyen parti kalmadı, ANAP'ı, SHP, CHP'si, DYP'si falan, ama bak bakalım MHP bir gram eksildi mi? Aç tavuk olup, rüyanda darı görüyorsun.

Devlet dediğin şeyde, akit denen sömrücü, yiyici tayfa. Onlar için, krüt, türk hakkı falan martaval, onlar için, memleketi emip bitirmek, soyup tüketmek, buna kürdü, türkü, hepsi dahil, en kutsal görev.

Gerilla dediğin götü boklu üç beş eşkiya ile mi koruyacaksın güya kürtleri? Boş laf ediyorsun gene.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 331
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir saat önce, anibal yazdı:

Bunları kim takıyor? Bak kim takıyor:

istanbulu-yunanlilara-teslim-ettik-27061904_m2.jpg?v=1561644257

https://odatv.com/istanbulu-yunanlilara-teslim-ettik-27061904.html

Hah, aklı başında birileri taksa, neyse de, bu cahil takarsa, yarın gelir "siz yonan uşşağısınız" diye seni kesmeye çıkar. İşte mevzuda burada.

Şu "bunları" takan, en az bir %40 var ki, ciddiye alınması gereken bir rakam. İşte sorun, mesele de bu zaten tam olarak. Kurtulmak gereken, insanları böyle kıçtan uydruma nefretle dolduran tipler. Sense aynı nefreti kusarak, amanda kürtçüler diyerek, bilfiil işte bu nefret söylemine sınırsız destek veriyorsun. 

Sanırım, hala mevzunun farkına varamadın. Ortalıkta bunlar şu, bu denerek, nefret üzerine şekillendirilen bir siyaset var ve sende bizzat bu nefretin bir parçasısın. Ayırt etmen gereken tam olarak bu. Ve bu nefret söylevinin parçası olmakla da, ancak ve ancak bu akitlere hizmet etmiş oluyorsun. Ve işte tam olarak bu yüzden, bu bölücü zihniyet, %50 oy alıyor.

anibal,

Bunları bana değil, başlığa koşturup başarıyı Kürtçü takıma havale edip İmamoğlu ve küçük ekibini dışlayan sevimsiz tiplere söyle. Ben bu tiplerden zaten nefret ediyorum, bunu da hiç çekinmeden söylüyorum. 

Kürtlere şirinlik yapmaya, çirkeflik yaptıklarında yaptıkları şeyi görmezden gelip "aman ağzımızın tadı kaçmasın Ali Rıza Bey" moduna geçmeye hiç niyetim yok.

Ekrem İmamoğlu'nun aldığı oy meselesi çok önemli bir mesele. Birbiriyle ilgisiz milyonlarca insan toplaşıp bu adama oy verdi. Birilerinin çıkıp da elin terörist sevicisi sayesinde oldu, o olmasa CHP yüz sene kazanamazdı, Ekrem İmamoğlu'nu yaratan kişi bu kadındır diye sapıtık sapıtık yazmasıdır esas bölücülük.

Bu arada ben ne kadına terörist dedim ne de başkasına. Terörist sevici diyorum. İkisi başka şeyler. Kadın terörist sevici ve bunu gizleme gereği duymuyor. Değişmedim, hala aynı şekilde düşünüyorum diyor. Ben kalkıp bu kadını zinhar sahiplenmem, savunmam.

CHP'liler de benim gibi düşünüyor ve CHP'nin bu kadından ivedilikle kurtulması gerektiğini söylüyor. Aferin onlara. 

Böyle saçma sapan marjinalleri alıp da içine sokarsan başın derde girer. Sanki ülkede insan kalmadı da gidip bunu getirdi Kılıçdaroğlu... 

Sitelerde Paylaş

1 saat önce, memjan21 yazdı:

Asıl senin gibi duygusallara dişlek denir çünkü ateist denmez senin gibilere. Çapını aş ilkin sonra kimin dişlek olduğunu fark edersin umarım. Gizli siyasi anlaşmalar mutlaka vardır Kürt oylar için, Akp çözüm süreci dedi, şehirlerini yağmalandı, bombalandi falan ama sizin gibi Atatürkçüler de aynı şeyleri yapmadiniz mi? Yine aynı şeyleri yapacaksın ama anlamadığın Kürtler bu sefer akıllı oynuyorlar. Liderleri değişiyor. İstediğin kadar karakaş Kara göz muhabetti yap. Kimse de sizinkine hayran değil. Oyun değişirse bu sefer Kürtler içinde birşeyler değişecek demek oluyor bu.

Senin hakikaten kafanda var. Türkçe de bilmiyorsun

Kürtlerden bir halt olmaz, ben sana söyleyeyim. İşiniz gücünüz dinciler gibi ağlayıp zırlayıp mağdur edebiyatı yapmak. Haklıyken bile haksız duruma düşecek kadar zekasızsınız.

Siz ulus falan da olamaz, kuramazsınız. O entelektüaliteye sahip, o donanımı taşıyan yöneticileriniz vs vs yok. 

Ayrıca ulus kuracaksanız gidip öte tarafta kurun. Bu toprakları size vermezler.

Haberin olsun istedim...

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, memjan21 yazdı:

Erdoğan İstanbul'da kayberderse, ABD ve Batı AKP'nin gayri meşru ve  halk desteği olmayan bir  duruma düşecek olan, IŞİD(ISIS) 'i yaratan ve silahlandırıp Kürdlere saldırtan hükümetine karşı daha da kararlı  yaptırımlar uygulayabilir.

Gelecek hükümet aynı politikayı devam ettiremeyecektir. 
MHP eriyecektir.  Tutuklu Kürdler serbest kalacaktır. Kürdler ilkokullar  açma gündeme gelecektir. Ulusal kimliğin vurgulanmasının  önü açılacaktır. 

Kürd dili üzerindeki sınırlı ve kontrollü  yapı  son bulacaktır. 
Bunlar aslında 15 yıllık gerilla savaşının sonuçlarıdır. 

Bunları 20 yıl heder eden  Gerillayı iki kez imha etmeyi kabul eden Kandildir.

Kandil, gerilla katilidir. yalancıdır. 

Devletle gizli anlaşmalarını  halka  açıklamamıştır.
Karayılanın  devletle anlaşması "Biz GERİLLAYI İMHA ETTİRELİM  siz de Öcalan'ı serbest bırakın!" biçimindedir.

Ama devletin verdiği sözde durup  Öcalanı Mart ayında serbest bıırakacağını  sanacak kadar da aptaldır. Öcalan ancak ABD saldırısı olursa denetim altında sınırlı serbestlik kazanır. Ki  cezaevinden farksız olur.  Devlet yine sözünü tutmadı . Çünkü devlein amacı  Kürdleri kandırarak zayıflatrmaktı. Elinde gücü olmayanın, yaptırım gücü olmayanı , müzakere gücü de olmaz.. 

Kürdlerin ellerindeki  kozlar alınsın diye bu yalana ve oyuna başvurdu. 
Bu yüzden de devlet   Gerillayı imha ettikten sonra, hiç korkmadan, çekinmeden, 6 milyonluk bir tabanın liderini   ve liderlerini  korkmadan  hapse atmıştır.
 Kürdler gerillanın imha edilmesiyle  korumasız, güvencesiz  öksüz  kalmıştır. 
 Bugün  Kürd tabanın   kendini toparlama  dönemine girme  şansını bu seçimle yakalamış durumdadır.

TC devleti hükümete karşı referandum sayılabilecek İBB seçimlerinden önce Kürdlerin  "ileri gelenlerini" ve Kürdlerin  içinde kendilerini bir bok zannedenlerini tek-tek  konuşturdu.

Seçimlerden iki üç gün önce konuşmaları  niyeydi acaba?  Hepsinin açıklamaları da Tayyip Erdoğan'ın uzun müddet iktidardarda kalması için yapılan açıklamalardı.
Tesadüf olabilir mi?
 "Oy vermeye gitmeyin!" diyen de , "boykot ediyorum! diyen de hapsi  Tayyip çizgisine çekilmiş sözde Kürdlerdir. Ulusal mücadeleyi aşiretçilikle eş tutan ilkellerdir. PKK ile HDP ye aynı kafa ile bakan ilkellerdir. 

Gerillalar kovalasın seni...

Aptal adam, devlet dediğin bizzat sen idin düne kadar. Dinci zerzevatla birlikte anasını ağlatıp bitiren siz değildiniz de kimdi?

Apo bugün de devletin tepesinde. AKP senin gerilla dediğin iti köpeği tanık yapıp devletin askerini, gazetecisini hapse attı.

Dediğim gibi, Fethullah'la ilişkisi ne idiyse sizinle de aynıydı. Kullandı, işine gelmediği noktada da attı. İçerik farklı olsa da özet bu.

Sen daha gerilla, bilmem ne diye ilkel ilkel konuş. Devlet Kürdleri kandırdı, Kürdleri hep kadırıp kullanıyorlar bıdı bıdı

Ağlayıp duruyorsunuz işte böyle. Aynısınız aynı. Şeriatçılardan gram farkınız yok. Şiddetin en ateşlisini kullanırken ağlamak ve mağdura yatmak konusunda gram farkınız yok.

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, Türk Ateist said:

anibal,

Bunları bana değil, başlığa koşturup başarıyı Kürtçü takıma havale edip İmamoğlu ve küçük ekibini dışlayan sevimsiz tiplere söyle. Ben bu tiplerden zaten nefret ediyorum, bunu da hiç çekinmeden söylüyorum. 

Kürtlere şirinlik yapmaya, çirkeflik yaptıklarında yaptıkları şeyi görmezden gelip "aman ağzımızın tadı kaçmasın Ali Rıza Bey" moduna geçmeye hiç niyetim yok.

Ekrem İmamoğlu'nun aldığı oy meselesi çok önemli bir mesele. Birbiriyle ilgisiz milyonlarca insan toplaşıp bu adama oy verdi. Birilerinin çıkıp da elin terörist sevicisi sayesinde oldu, o olmasa CHP yüz sene kazanamazdı, Ekrem İmamoğlu'nu yaratan kişi bu kadındır diye sapıtık sapıtık yazmasıdır esas bölücülük.

Bu arada ben ne kadına terörist dedim ne de başkasına. Terörist sevici diyorum. İkisi başka şeyler. Kadın terörist sevici ve bunu gizleme gereği duymuyor. Değişmedim, hala aynı şekilde düşünüyorum diyor. Ben kalkıp bu kadını zinhar sahiplenmem, savunmam.

CHP'liler de benim gibi düşünüyor ve CHP'nin bu kadından ivedilikle kurtulması gerektiğini söylüyor. Aferin onlara. 

Böyle saçma sapan marjinalleri alıp da içine sokarsan başın derde girer. Sanki ülkede insan kalmadı da gidip bunu getirdi Kılıçdaroğlu... 

İşte sana da diyoruz, onu diyen birileri, yani o terörist sevici sayesinde oldu diyen birileri, işte bu nefret söylemini pompalayan akitler. Böylece, bu seçimi, teröristlerin yüzünden kazanamadık ya da burada kazanan teröristler oldu demeye vardırıyorlar. 

Senden bu akitlerin nefret pompasının kolundan son sürat çevirmeye çıkıyorsun işte.

Yeri gelecek savunacan, yoksa: 

naziler önce komünistler için geldiler, bir şey demedim çünkü komünist değildim. sonra yahudiler için geldiler ve bir şey demedim çünkü yahudi değildim. sonra sendikacılar için geldiler ve bir şey demedim çünkü sendikacı değildim. sonra katolikler için geldiler ve bir şey demedim çünkü katolik değildim. ve sonra benim için geldiklerinde ise çevremde benim için bir şeyler diyecek kimse kalmamıştı.

Martin Niemöller / Nurnberg mahkamesi ifadesi

Ve işte o yer, tam da bu yer.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, sağduyu yazdı:

Disleksin derken "disleksi"yi (Dyslexia) yani okuma bozukluğunu kastediyor olabilir. Yoksa senin dişlerinle ne alakası olsun ki?

Evet tabii, okuma bozukluğundan bahsediyordum ve bu çok netti ama gerçekten disleksik olduğu için onu da okuyamadı, anlamadı.

Ya da zekasında sıkıntı var. Bilemiyorum. 

Sağol açıklama için.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, anibal yazdı:

İşte sana da diyoruz, onu diyen birileri, yani o terörist sevici sayesinde oldu diyen birileri, işte bu nefret söylemini pompalayan akitler. Böylece, bu seçimi, teröristlerin yüzünden kazanamadık ya da burada kazanan teröristler oldu demeye vardırıyorlar. 

Senden bu akitlerin nefret pompasının kolundan son sürat çevirmeye çıkıyorsun işte.

Yeri gelecek savunacan, yoksa: 

Ve işte o yer, tam da bu yer.

Ya gerçekten mi anlamıyorsun yoksa benimle kafa bulmak mı istiyorsun anlamadım.

Akitler beni bağlamıyor anibal. Onlar herkese düşman deliler. Onlar herhangi bir kategoriye girmiyor. Tayyip ne derse onu giyinen ahlaksız sürüsü o. Bugün bana düşman der, yarın gelir en birinci vatansever, en süper insan yapar.

Akitler PKK'yı da Apo'yu da savundu yıllarca. Ben o zaman da bugün söylediklerimi söylüyordum. Canan gibi tipitiplerle o zaman da mücadele ediyorduk. 

Şimdi de aynı yerdeyim. Ama Akitler bugün yine PKK'nın, Apo'nun eteğinde. 

Korkmayın bu kadar onlardan. AKP bitti. AKP 2015'de eriyişe geçti ama ben bir seçim daha götürürler diyordum, o da olmayacak.

Kolay gitmeyecek, ortalığı talan edecek falan ama AKP'nin birilerini istediği gibi içeri atabilmesinin önünü açanlar da bu başlıkta yaza liberaller, Cana gibi açılım saçılımcı acayip tipler.

Ben sahiplenmem. Ölürüm de aynı yolda yürümem bunlarla. 

Gönlü genişler varsa onlar sahiplenip savunsun. Kendime ihanet sayarım. CHP'ye de, bu insanları barındırdığı müddetçe oy vermem. 

Benim ahlak anlayışım da bunu gerektiriyor anibal. Bunlar zaten benden nefret eden, senelerce dinciyle işbirliği yapıp benim insanımı hapislerde çürümeye terkeden insanlar.

Asla sahip çıkmam. Çıkan çıksın, ona da karışmam. Herkes hesabını kendine verir.

Sitelerde Paylaş
21 saat önce, malta erigi yazdı:

Bakınız muhterem cemaat,

Bu memlekette yeni milenyum sonrası bir pacozluk, bir lümpenlik almış başını gidiyor. Duyarlı olmak gibi insani bir hissiyat dahi, "duyar kasmak" diye itibarsizlastiriliyor ve aşağılanıyor. Liberal ne demek? Neden küfür, hakaret gibi kullanılıyor? Liberal, liberteryan demek; özgürlükçü insan demektir. Bunun nesi kötü? 

Sanırım hepimiz aşkım ve allahım Nevşin'in isyan videosunu tekrar tekrar izlemeliyiz. Bu iktidar lumpenligin ve basitliğin iktidarıdır. Ancak daha da acısı ve Nevsinimin söyleyemediği; bu ülke lumpenligin ve basitliğin ülkesi haline gelmiştir. Iktidarı ve muhalefeti ile... 

Liberalizm, pazar payını arttırma amaçlı kurnaz esnaf modelidir. Seni de seviyorum, onu da seviyorum, herkesi seviyorum, he ya..Ama yeter ki beni de sevin der bu tipler. 

Hayatta tek bir doğru vardır. Her insan, düşünce sevilmez, saygı duyulmaz. Yok edilmesi daha uygundur.

Sitelerde Paylaş
19 hours ago, AteTürk_ said:

Ekrem'in kazanmasının nedeni Canan Kaftancıoğlu olabilir mi?

AKP sadece İstanbulda değil tüm büyük şehirlerde ve diğer birkaç önemli ilde de kaybetti.

Bunlar da mı Cananın başarısı?

Mansur, Melih'e karşı da kazanmıştı. Gılıjdar basiretsizi, adayının hakkını koruyamadı. Şimdi de cıkmış yüzsüz yüzsüz "isterseniz bir daha yapalım seçimi" diye koftiden efeleniyor. "Herşey adalet yürüyüşü ile başladı" diye nemalanmaya çalışıyor. Mansur'un ismi var. Imamoğlu tanınmayan bir adaydı. Fark burada.

Sitelerde Paylaş
14 hours ago, Abdülmalik said:

Liberalizm, pazar payını arttırma amaçlı kurnaz esnaf modelidir. Seni de seviyorum, onu da seviyorum, herkesi seviyorum, he ya..Ama yeter ki beni de sevin der bu tipler. 

Hayatta tek bir doğru vardır. Her insan, düşünce sevilmez, saygı duyulmaz. Yok edilmesi daha uygundur.

Ne yapsınlar mesela? Liboşları(!) gaz odalarına doldursunlar mı? 

Sizler Atatürkçü falan değilsiniz, kendinizi kandırmayın. Şu sayfalar boyu yazılanlar hep Mussolini kafası. Modası geçmiş, 3.dünya ülkeleri dışında para etmeyecek düşünceler. Ataturk'ten ziyade; Rönesans'ı teğet geçmiş, endüstri devrimini ıskalamış Osmanoğlu'na benziyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, malta erigi yazdı:

Sizler Atatürkçü falan değilsiniz, kendinizi kandırmayın. Şu sayfalar boyu yazılanlar hep Mussolini kafası.

Atatürk’ün emperyalist kuklası bölücülere, din pezevenklerine gösterdiği tahammülü! biz de gösteriyoruz, merak etme. 

Din özgürlüğü, Kürt açılımı diye ülkenin anasını bellediler be, liboşu gaz odasına yollamayacaksın, kazığa oturtup yakacaksın, daha manidar olur.

Sitelerde Paylaş
13 minutes ago, AteTürk_ said:

İşte bu törkiş liberalleri biraz kazıyınca altından arabesk bir serseri çıkıveriyor. 

Hani nerede kaldı o müthiş entellektüelliğin senin?

Oysa "kesinlikle Kemalist değilim" derken kendini ne kadar da entel hissediyordun. 

Olduğu kadar artık.

Ne cevap vereyim ki bu kişisel laflara. Ben hiç kendim için "müthiş entelektüel" demedim. Demek ki sen beni bu şekilde görmüşsün. Ne hoş...

Hayal kırıklığına uğradıysan, bu benim hatam değil. 

Canan Hanım'ı zeki ve başarılı buluyorum. "Domuz yiyor kefere" diye köpüren ak-trollerin kıçına takılmak zorunda da değilim. 

Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, Faşist Ateist said:

Evli barklı kadın.

Kadın olarak çekici bulmuyorum. Bir politik kişilik olarak seviyorum. 

Ama kadın olarak hoşlandığım evli-barklı biri var. Nagihan'a hastayım ancak o da siyasi bağlamda 5 para etmez bir reisçi.

tarihinde malta erigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, malta erigi yazdı:

Olduğu kadar artık.

Ne cevap vereyim ki bu kişisel laflara. Ben hiç kendim için "müthiş entelektüel" demedim. Demek ki sen beni bu şekilde görmüşsün. Ne hoş...

Hayal kırıklığına uğradıysan, bu benim hatam değil. 

Canan Hanım'ı zeki ve başarılı buluyorum. "Domuz yiyor kefere" diye köpüren ak-trollerin kıçına takılmak zorunda da değilim. 

Hiç domuz yemedim. Yani bulsam yerim, tadına bakmak için en azından. Ama kalkıp da bunu sosyal medyada paylaşmam. Ne faydası var yani? Sadece akitlerin eline malzeme başka bir şey değil.

"AKP döneminde zina serbest kaldı" diyen adam da CHP'de, domuz eti yiyen adam da CHP'de. Risale-i Nur sohbeti veren adam da CHP'de, minareleri penise benzeten de CHP'de. Böyle saçma sapan bir parti haline geldik.

Sitelerde Paylaş
26 minutes ago, Faşist Ateist said:

Hiç domuz yemedim. Yani bulsam yerim, tadına bakmak için en azından. Ama kalkıp da bunu sosyal medyada paylaşmam. Ne faydası var yani? Sadece akitlerin eline malzeme başka bir şey değil.

"AKP döneminde zina serbest kaldı" diyen adam da CHP'de, domuz eti yiyen adam da CHP'de. Risale-i Nur sohbeti veren adam da CHP'de, minareleri penise benzeten de CHP'de. Böyle saçma sapan bir parti haline geldik.

Parti mi kaldı, siz nerede yaşadığınızı sanıyorsunuz ki?

Devir, rejim devri, parti falan devri değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...