Jump to content

Ekrem İmamoğlu hakkında

Recommended Posts

darılmayın, gücenmeyin, ama , , hepiniz çok safsınız çook... 23 haziran, seçimleri kumpastır! bu seçimler yapılmadı, 31 martta akp kaybedince , istanbulu, tekrar seçim kararı  alması bile kumpastır. 2 ayda tüm pislikleri temizlediler, tüm hileli ve pis argümanlar yakıldı, tüm iç savaş ve askere saldırı emri içeren iç savaş! belgeleri yakıldı artık herşey temizlendiğine göre, imamoglu başkan olabilirdi senaryo 800.000 oyla tamamlandı, tayonun gerçek amacı bopu tamamlamaktır. tükiyeyi bölmeden gitmiyecektir..

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 331
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

8 dakika önce, şeker yazdı:

Gerçi bu forumda bir haysiyet sorunu var.Sürekli sapıkça mesajlar atılıyor.Birisi sevgilisi olan kadını nasıl elde edebilirim der bir başkası azdirici ilaç arar bir başkası sabah akşam sex muhabbeti yapar bir diğeri namussuz hayallerinden bahseder bir kadının nasıl ırzına geçmek istediğini anlatır .Ne şeref var bunlarda ne haysiyet.Ama müslümanları ahlaksızlıkla elestirmeyi de bilirler.Dönün big halinkze bakın.Iğrençsiniz.

Ateizm bir din değildir bu yüzden başka bir din ile kıyaslamak saçma olur. Her ateist sütten çıkmış ak kaşık olacak diye bir kural yok. Ateizm de tövbe Edip arınmak yada can alıp başkasına yaranmak da yok.

Sapığın sapıklığı kendini bağlar. Yönetimin birşey yapmamasini ben de kınıyorum.

Yada şöyle desem olur mu, küfür edenler bana sadaka versinler affederim?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Ateizm bir din değildir bu yüzden başka bir din ile kıyaslamak saçma olur. Her ateist sütten çıkmış ak kaşık olacak diye bir kural yok. Ateizm de tövbe Edip arınmak yada can alıp başkasına yaranmak da yok.

Sapığın sapıklığı kendini bağlar. Yönetimin birşey yapmamasini ben de kınıyorum.

Yada şöyle desem olur mu, küfür edenler bana sadaka versinler affederim?

Düşünen Hayvan,bazı konularda bana kırgınsın farkındayım ama senin yazılarını sürekli takip ettiğimi bilmelisin, genel olarak tarafsızsın ve bilgili bir kişiliğin var.Beni desteklediğin için bunları yazmıyorum.

Sitelerde Paylaş
On 28.06.2019 at 13:39, memjan21 yazdı:

Erdoğan İstanbul'da kayberderse, ABD ve Batı AKP'nin gayri meşru ve  halk desteği olmayan bir  duruma düşecek olan, IŞİD(ISIS) 'i yaratan ve silahlandırıp Kürdlere saldırtan hükümetine karşı daha da kararlı  yaptırımlar uygulayabilir.

Gelecek hükümet aynı politikayı devam ettiremeyecektir. 
MHP eriyecektir.  Tutuklu Kürdler serbest kalacaktır. Kürdler ilkokullar  açma gündeme gelecektir. Ulusal kimliğin vurgulanmasının  önü açılacaktır. 

Kürd dili üzerindeki sınırlı ve kontrollü  yapı  son bulacaktır. 
Bunlar aslında 15 yıllık gerilla savaşının sonuçlarıdır. 

Bunları 20 yıl heder eden  Gerillayı iki kez imha etmeyi kabul eden Kandildir.

Kandil, gerilla katilidir. yalancıdır. 

Devletle gizli anlaşmalarını  halka  açıklamamıştır.
Karayılanın  devletle anlaşması "Biz GERİLLAYI İMHA ETTİRELİM  siz de Öcalan'ı serbest bırakın!" biçimindedir.

Ama devletin verdiği sözde durup  Öcalanı Mart ayında serbest bıırakacağını  sanacak kadar da aptaldır. Öcalan ancak ABD saldırısı olursa denetim altında sınırlı serbestlik kazanır. Ki  cezaevinden farksız olur.  Devlet yine sözünü tutmadı . Çünkü devlein amacı  Kürdleri kandırarak zayıflatrmaktı. Elinde gücü olmayanın, yaptırım gücü olmayanı , müzakere gücü de olmaz.. 

Kürdlerin ellerindeki  kozlar alınsın diye bu yalana ve oyuna başvurdu. 
Bu yüzden de devlet   Gerillayı imha ettikten sonra, hiç korkmadan, çekinmeden, 6 milyonluk bir tabanın liderini   ve liderlerini  korkmadan  hapse atmıştır.
 Kürdler gerillanın imha edilmesiyle  korumasız, güvencesiz  öksüz  kalmıştır. 
 Bugün  Kürd tabanın   kendini toparlama  dönemine girme  şansını bu seçimle yakalamış durumdadır.

TC devleti hükümete karşı referandum sayılabilecek İBB seçimlerinden önce Kürdlerin  "ileri gelenlerini" ve Kürdlerin  içinde kendilerini bir bok zannedenlerini tek-tek  konuşturdu.

Seçimlerden iki üç gün önce konuşmaları  niyeydi acaba?  Hepsinin açıklamaları da Tayyip Erdoğan'ın uzun müddet iktidardarda kalması için yapılan açıklamalardı.
Tesadüf olabilir mi?
 "Oy vermeye gitmeyin!" diyen de , "boykot ediyorum! diyen de hapsi  Tayyip çizgisine çekilmiş sözde Kürdlerdir. Ulusal mücadeleyi aşiretçilikle eş tutan ilkellerdir. PKK ile HDP ye aynı kafa ile bakan ilkellerdir. 

Götünde bi karış bokla dolanan sefil teröriste gerilla güzellemesi yapan zihniyet,bu ülkenin siyasal islamcilardan sonraki en büyük derdi olacak. 

Sitelerde Paylaş

Ulusalcılık ile kafayı bozmuşsunuz. Adolf Hitler'e, Mussolini'ye bir bak! Tarihten ders çıkarın. Kemalizm ise İngilizler tarafından Kurtuluş Savaş'ında vatanını savunan insanlara verilmiş bir ad. Atatürkçülük ile Kemalizm farklıdır. Mustafa Kemal, ırkçı değildir. Atatürk'ün türklük görüşü şudur: Türkiye Vatandaşı olan herkes Türk'tür. Mustafa Kemal'in türklük düşüncesi budur. 

tarihinde KuranMumini2698 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, KuranMumini2698 yazdı:

Ulusalcılık ile kafayı bozmuşsunuz. Adolf Hitler'e, Mussolini'ye bir bak! Tarihten ders çıkarın. Kemalizm ise İngilizler tarafından Kurtuluş Savaş'ında vatanını savunan insanlara verilmiş bir ad. Atatürkçülük ile Kemalizm farklıdır. Mustafa Kemal, ırkçı değildir. Atatürk'ün türklük görüşü şudur: Türkiye Vatandaşı olan herkes Türk'tür. Mustafa Kemal'in türklük düşüncesi budur. 

Sen de Edip'in fikirleriyle kafanı bozmuşsun.

Ayrıca Atatürkçülük ile Kemalizm farklı falan değildir, bu uydurulmuş en büyük yalanlardan birisidir. 

Kemalizm kelimesi 1920'lerden beri kullanılmakta olan bir kavramdır. 1935 CHP'de kurultayında da bu kelime geçmiştir. Mahmut Esat Bozkurt da eserlerinde Kemalizm ve hatta Kamalizm kelimesini kullanmıştır. 

Atatürkçülük kelimesi ise 12 Eylül'den sonra yaygınlaşmaya başladı. Esasında Atatürkçülük Kemalizmin Türkçesinden başka bir şey değildir. 

Kemalist kelimesi niye insanlara uydurma ve itici bir kelime gibi geliyor onu da anlayabilmiş değilim.

tarihinde Faşist Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben Atatürk'e Mustafa Kemal denmesinden ise hiç hoşlanmıyorum. Mustafa Kemal ismini çok çok nadir kullanırım. Anca işte "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" diye slogan atarken kullanıyorum.

Atatürk demek çok cezbedici geldiği halde Atatürkçülük kelimesini de pek kullanmıyorum. Sebebi ise bu yukarıdaki arkadaş gibi Kemalist ve Kemalizm kelimelerinden rahatsızlık duyanlar. Onlara inat olsun diye Kemalistim demeyi seviyorum.

Faşist ise artık dillere pelesenk olmuş, anlamını yitirmiş bir kelime. Malum zihniyetler Kemalistlere devamlı faşist dediği için ben de faşist sıfatını kullanmakta beis görmüyorum. Bir nevi onlara bir tepki bu yani. Bana faşist denmesinden hiç mi hiç gocunmam, aksine hoşuma gidiyor öyle denmesi.

tarihinde Faşist Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
53 dakika önce, Faşist Ateist yazdı:

Sen de Edip'in fikirleriyle kafanı bozmuşsun.

Ayrıca Atatürkçülük ile Kemalizm farklı falan değildir, bu uydurulmuş en büyük yalanlardan birisidir. 

Kemalizm kelimesi 1920'lerden beri kullanılmakta olan bir kavramdır. 1935 CHP'de kurultayında da bu kelime geçmiştir. Mahmut Esat Bozkurt da eserlerinde Kemalizm ve hatta Kamalizm kelimesini kullanmıştır. 

Atatürkçülük kelimesi ise 12 Eylül'den sonra yaygınlaşmaya başladı. Esasında Atatürkçülük Kemalizmin Türkçesinden başka bir şey değildir. 

Kemalist kelimesi niye insanlara uydurma ve itici bir kelime gibi geliyor onu da anlayabilmiş değilim.

Kemalizm Kurtuluş Savaşı'nda(1920) yıllarda  ortaya çıkmıştır. Atatürkçülük farklıdır. Kendilerini "Atatürkçüyüz" diyen insanlar bunun farkını bilmezler. 

tarihinde KuranMumini2698 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Faşist Ateist said:

Ben Atatürk'e Mustafa Kemal denmesinden ise hiç hoşlanmıyorum. Mustafa Kemal ismini çok çok nadir kullanırım. Anca işte "Mustafa Kemal'in askerleriyiz" diye slogan atarken kullanıyorum.

Atatürk demek çok cezbedici geldiği halde Atatürkçülük kelimesini de pek kullanmıyorum. Sebebi ise bu yukarıdaki arkadaş gibi Kemalist ve Kemalizm kelimelerinden rahatsızlık duyanlar. Onlara inat olsun diye Kemalistim demeyi seviyorum.

Faşist ise artık dillere pelesenk olmuş, anlamını yitirmiş bir kelime. Malum zihniyetler Kemalistlere devamlı faşist dediği için ben de faşist sıfatını kullanmakta beis görmüyorum. Bir nevi onlara bir tepki bu yani. Bana faşist denmesinden hiç mi hiç gocunmam, aksine hoşuma gidiyor öyle denmesi.

Mustafa Kemal, asker olan adamdır.

Atatürk ise, sivil olan. 

Aradaki fark, aslında baya önemlidir. 

Atatürk'ü, ki onun devri, sivil devirdir, faşizm olarak değerlendirmek, götverenliktir, ancak bir götverenin sayıklayacağı bir haldir. 

Faşizm, ahanda, amanda bir faşist lider, bir diktatör falan demek değildir. Faşizmin, organları vardır. Devlet gücüne dahil yada bağımsız ama devletçe göz yumulan organlar ve faşizmin liderine çalışırlar. Bu örgütler bir hiyerarşi içinde yer alır ve bir bütün olarak faşist iktidarı oluştururlar. Almanya örneğin, nazilerin kahverengi gömlekliler, akabinde, gestaposu, ss'leri falan falan gibi. En büyük, en önemli husus budur. Bunların görevi, muhalif olanları ayıklamaktır, temel olarak. Bugün iran'da falan bu gibi örgütleri görebilirsiniz. Atatürk döneminde, bu amaca yönelik bir örgütlenme falan söz konusu değildir. O nedenle de, o dönemi faşizmle ifade etmek, ancak götverenlikle mümkündür, ya da belki orospu çocukluğu ile mümkün olabilir. 

Sitelerde Paylaş

Halk TV ve krt akşama kadar akp nin neden kaybettiğini tartışıyorlar. Akp para verse bu kadar bilgiyi alamazdi herhalde.

Muhalefetin başka işi yok bunu tartışıyor.

İstanbul şu an bilerek aksatilan otobüs seferlerinin eziyetini çekiyor. Bununla ilgili bir projeleri yok mu, çalışma yok mu.. veya İstanbul'un başka sorunları falan.. onları gündeme getirip çözüm uretsinler.

Bu malum otobüs şoförlerini kime nasıl bildirecegiz. 153 telefon hattı haricinde doğrudan ayrı bir şikayet hattı kuruyorlar mi?

Beyaz masa dedikleri tamamen akp lilerin eline geçmiş. Buna bir çözüm yok mu

Ey CHP liler...

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Düşünen Hayvan said:

Halk TV ve krt akşama kadar akp nin neden kaybettiğini tartışıyorlar. Akp para verse bu kadar bilgiyi alamazdi herhalde.

Muhalefetin başka işi yok bunu tartışıyor.

İstanbul şu an bilerek aksatilan otobüs seferlerinin eziyetini çekiyor. Bununla ilgili bir projeleri yok mu, çalışma yok mu.. veya İstanbul'un başka sorunları falan.. onları gündeme getirip çözüm uretsinler.

Bu malum otobüs şoförlerini kime nasıl bildirecegiz. 153 telefon hattı haricinde doğrudan ayrı bir şikayet hattı kuruyorlar mi?

Beyaz masa dedikleri tamamen akp lilerin eline geçmiş. Buna bir çözüm yok mu

Ey CHP liler...

Imamoğlu'nun belediye başkanlığı tecrübesi var. Anasını beller onların yakında.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Hüküm giydiği ceza süresinin neredeyse 1/3´i Cumhurun başına hakaret etmekten!

Sevsinler, bu demokratik(!) ve özgürlükler(!) ülkesini...

Bu hızla gidersek, tüm dünya bize hep hayran kalacak ve ülkemizi için için kıskanacak...

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, kavak said:

Hüküm giydiği ceza süresinin neredeyse 1/3´i Cumhurun başına hakaret etmekten!

Sevsinler, bu demokratik(!) ve özgürlükler(!) ülkesini...

Bu hızla gidersek, tüm dünya bize hep hayran kalacak ve ülkemizi için için kıskanacak...

Sevgili Kavak, nazi rejimine küsüp Almanca konuşmayan bir Alman profesör varmış. Celâl Şengör anlatmıştı. Bu gidişle bu tayyip hıyarı bizleri o noktaya itecek. Çünkü bu durum  sadece bu pislik insan müsveddesi ile ilgili bir durum değil. Türk milleti ne zeki, ne de çalışkan. En az yarısı alçak, rezil, bayağı, cahil...

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, malta erigi yazdı:

Çünkü bu durum  sadece bu pislik insan müsveddesi ile ilgili bir durum değil. Türk milleti ne zeki, ne de çalışkan. En az yarısı alçak, rezil, bayağı, cahil...

Alçaklık, rezillik, bayağılık konusunu şöyle basitçe ele alalım, buna göre de Türklerin bunun neresinde olduğunu çıkaralım.

Avrupada zam olduğu zaman tüm halk anlaşmışcasına sokağa dökülür, zammı makul bir seviyeye çekene kadar protestoya devam ederler.

Hindistanda birinin onuruyla oynadığın zaman ya şikayet eder, ya özür bekler ya da intihar eder.

ABD'de devletin başı veya bir devlet mensubu bir haksızlık yaptığında veya halkın genel ahlakına aykırı bir davranışta bulunduğunda tüm kamuoyunun tepkisini çeker.

Latin ülkelerinde diktatörler uzun da kalsa mutlaka halkın sokak protestosuyla karşılaşır ve bu genelde diktatörün sonu olur.

Aborjinler (yanlış veya doğru o ayrı mesle) Avrupalıların kurallarına halen alışabilmiş değiller, doğayla doğal yaşama içgüdüleri hakim.

Aynı içgüdüleri Afrika halkında da görebilirsiniz, doğal yaşamına müdahaleden rahatsız olurlar.

Şİmdilik aklıma bu kadar geliyor.

Şimdi bu özellikleden biri Türklerde var mı, veya uyguladıkları görülmüş mü, düzene düzülmekten başka bir şey yapmış mı?

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, bilgivehis said:

Alçaklık, rezillik, bayağılık konusunu şöyle basitçe ele alalım, buna göre de Türklerin bunun neresinde olduğunu çıkaralım.

Avrupada zam olduğu zaman tüm halk anlaşmışcasına sokağa dökülür, zammı makul bir seviyeye çekene kadar protestoya devam ederler.

Hindistanda birinin onuruyla oynadığın zaman ya şikayet eder, ya özür bekler ya da intihar eder.

ABD'de devletin başı veya bir devlet mensubu bir haksızlık yaptığında veya halkın genel ahlakına aykırı bir davranışta bulunduğunda tüm kamuoyunun tepkisini çeker.

Latin ülkelerinde diktatörler uzun da kalsa mutlaka halkın sokak protestosuyla karşılaşır ve bu genelde diktatörün sonu olur.

Aborjinler (yanlış veya doğru o ayrı mesle) Avrupalıların kurallarına halen alışabilmiş değiller, doğayla doğal yaşama içgüdüleri hakim.

Aynı içgüdüleri Afrika halkında da görebilirsiniz, doğal yaşamına müdahaleden rahatsız olurlar.

Şİmdilik aklıma bu kadar geliyor.

Şimdi bu özellikleden biri Türklerde var mı, veya uyguladıkları görülmüş mü, düzene düzülmekten başka bir şey yapmış mı?

Çok haklısın abi. Güce tapan insanlar topluluğu bunlar. Hala tebaa olmak isteyen, Twitter vs de osmanoğullarına yalakalık yapan tipler bu ülkede çoğunluk. 

Sitelerde Paylaş

Türkiye'de yargı bağımsızlığı yok ki... Hukuk, bir tane diktatör "bozuntusu"nun kuklası haline getirildi maalesef. Yargıçlar, diktatör bozuntusunun memuru konumunda.

Kuvvetler ayrılığı olmadan demokrasi olur mu?

Bundan tam 28 sene önce, yani 1991'deki genel seçim kampanyasında Süleyman Demirel "Konuşan Türkiye" sloganını ortaya atmış ve sloganın altında yatan "düşünce ve ifade özgürlüğü" teması çok popüler olmuş, rağbet görmüş, Demirel de bayağı prim yapmış, halktan büyük sempati kazanmıştı. Nereden nereye? Konuşan Türkiye'den hapishanedeki Türkiye'ye...

Türkiye özgürlükler, ifade hürriyeti, demokratik toplum hususunda ileriye gideceği yerde her geçen yıl daha da geriye gitti maalesef. İşin daha da acısı, Türk halkı, bu geri, Ortadoğulu Türkiye'yi kendi elleriyle, kendi iradesiyle yarattı.

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, bilgivehis yazdı:

Türklerin en büyük aptallığı ilkel, uydurma Arap dinini gerçek sanmasıdır. Bu en temel sorunu aşamayan bir toplumdan birşey beklemeyin. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Abdülmalik yazdı:

Türklerin en büyük aptallığı ilkel, uydurma Arap dinini gerçek sanmasıdır. Bu en temel sorunu aşamayan bir toplumdan birşey beklemeyin. 

Dini sorun kaynağı olarak görmek realiteden uzak gerçekçi değil insanlar dinlerden etkilenebiliyor biz bu gerçeklikten hareketle neler yapılabileceğini düşünmeli ve yapıcı olmalıyız şunu da unutmamak gerekir bir sorunun tek bir kaynağı olabildiği gibi birden çok sebebi de olabilir bir sebebin tek bir sonucu veya birden çok sonucu da olabilir. Toplum din ile erdemli olmaya çalışır bundan kuşku yok ancak dini sömürü aracı olarak gören insanlar da dindarlıktan uzaklar bu söylediklerim veri niteliğinde, hatta bazı insanlar kendi çıkarlarını gerçekleştirmek için bile dini bahane olarak kullanabilir yada dine saygılı ve kendini günahkar olarak nitelendiren insanlar da var, nasılsa din yok diye yozlaşan insanlar da var ahiret inancı olmamasının dezavantajlarından kaynaklı olarak, önce bir sakin olmamız gerek muhatabı tanımalı ve iyi yönde gelişimine katkı sunmalıyız yapabileceğimiz en iyi şey bu bizim problemimiz monoton insanlar üretmek değil yozlaşmak.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...