Jump to content

Ekrem İmamoğlu hakkında

Recommended Posts

50 dakika önce, anibal yazdı:

Evet, hayal görmeye gerek yok. HDP falan olmadan, bu ülkeyi tayyip'ten falan kurtarması mümkün değil. 

Bir şeyi öncelikle anlamak istemiyorsun. Hiç kimse, iktidarını paylaşmak istemez. AKP bugün çok sevdiği için yanına MHP'yi almıyor. CHP'de aşık olduğu için mi İYi parti ve HDP'yi yanına alıyor? 

Ki, resmi olarak CHP'nin HDP ile birlikte olduğu bile yok. 

Ve en büyük hayaliniz de, HDP'nin bir gerçek olarak ortada olmadığı bir türkiye. Beğenmiyor olman, bu gerçeği değiştirmiyor. Ve eğer PKK olmasın istiyorsan, tek çarende HDP'yi bu sisteme tam adapte etmek. 

Bir sürü demokrasi denemeleri, bu tür örgütlerin sistemin içine alınmasının, terörü ciddi şekilde bitirdiğini göstermiştir zaten. Sinn Fenn, iyi bilinen bir örnektir. 

Aynı şeyleri, üstelik de benim itirazım olmayan şeyleri bana karşı çıkıyor gibi yazmana ne diyeyim?

Kürtler 90'lardan beri mecliste. 2000'lerin başında onları meclise sokan yine SHP idi. 

HDP'nin ortalıklarda olmasını istemiyorum diye bir şey yok, onlar meclise girmeli diyen bendim, bizdik zaten. Ancak teröre bye demedikçe mecliste de işe yaramazlar. Yaramıyorlar da zaten, üstelik asalaklıkları yüzünden artık CHP'ye de zarar veriyorlar. 

HDP'nin yaptığı tek şey var, o da ülkenin önünü tıkamak. Şimdi ekonomik kriz var, iktidarı kaybeden bir Tayyip var, ama bunlar aman da Canan'dı, şuydu buydu diyerek yine gündemi baltalıyor ve CHP'yi sabote ederek iktidar şansımızı elimizden alıyor. CHP'liler ve milletvekilleri bu ahmaklığı ne kadar görür, halkı ne kadar ciddiye alır da işe koyulur bilemem. 

Bu arada, yukarıda da söylediğim gibi AKP zaten HDP'yi direkt sistemin içine aldı, sonsuz imkan ve alan tanıdı, hatta el birliğiyle cumhuriyeti misler gibi yıktılar. Daha ne alanı tanınacaktı, sisteme daha ne kadar dahil edilecekti Kürtler?  Aynı anda ülkenin her yerlerini bombalarla donattılar, onu da bir daha hatırlatayım. 

Daha ne yapsaydık? Ülkenin tapusunu da verse miydik?

Kürtler böyle... Genetikleri böyle. Onlara bu yüzden kızmak hata bile olabilir.

Benim kızdığım senin gibi sözde okumuş etmiş, her şeyleri gördüğünü zanneden ve bu tınaklığını besleyenler. Dilerim millet bu aptal solcu masallarına kanmaz ve ekonomik krizi doğru biçimde kullanan, Kürtçülerle arasına net mesafe koymuş bir CHP görme isteğini acısız bir biçimde belirtmeye devam eder ve sorunlar çözülür.

Türklerin canı yanmış PKK'dan, hala şehit veriyor, kalkıp da HDP'yi sahiplensin demek, daha da fenası onu sahiplenmezse asla demokrat olmaz demek, bir zamanlar AKP ve HDP'lilerin yaptığı gibi benim gibilere faşist falan demek düpedüz aymazlık. 

Sen bu işlerden anlamıyorsun anibal...

Liberal mi olmuşsun, solcu mu olmuşsun ne olmuşsun bilmem ama hiç iyi olmamış.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 331
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

4 minutes ago, Türk Ateist said:

Sen bu işlerden anlamıyorsun anibal...

Liberal mi olmuşsun, solcu mu olmuşsun ne olmuşsun bilmem ama hiç iyi olmamış.

Olabilir.

Ama mesele şu, CHP'nin neresi doğru ki, burası doğru olsun, bu başka mesele.

Bugün, siyasi alanda iki şey var: Tayyip ve ötekiler. Öncelikle bilmek gereken gerçek bu sadece.

Ha, eğer böyle diyorsan, işte soylu ve şürekası, gayet HDP ezme makinesi olarak işini yapıyor, buyur, at oyunu, HDP sevmez tayyibe, seni tutan ne?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, anibal yazdı:

Olabilir.

Ama mesele şu, CHP'nin neresi doğru ki, burası doğru olsun, bu başka mesele.

Bugün, siyasi alanda iki şey var: Tayyip ve ötekiler. Öncelikle bilmek gereken gerçek bu sadece.

Ha, eğer böyle diyorsan, işte soylu ve şürekası, gayet HDP ezme makinesi olarak işini yapıyor, buyur, at oyunu, HDP sevmez tayyibe, seni tutan ne?

Valla Tayyip ve ötekiler diye bir şey yok, o senin uydurman. Soylu ve şürekası dünkü kankalarını eziyor neticede. Beni hiç bağlamaz. Kaç kere söyleyeceğim?

Kürtlerin zaten yüzde ellisi AKP'ye oy veriyor. HDP önce bir gitsin o Kürtlerin oyunu alsın, onun mücadelesini vesin, AKP de o yüzde elli Kürt nüfus sayesinde iktidar olamasın madem.

Hepsi Kürt, değil mi? Aynı dili konuşuyor, aynı kültürü paylaşıyorlar. Ona niye kimse bir şey demiyor da gelip dün bombalarla patlattığı insanlara musallat oluyor, onu da soran yok.

Ama yook, demokrasiii... Kürtleri pohpohlamazsak demokrasi gelmez. Gelmiş beni patlatmışlar senelerce, dinciyle birlik olup cumhuriyeti yıkmışlar, başkanlığın gelmesini misler gibi desteklemişler, unutalım gitsin..

Yok öyle yağma. Sen sindirebilirsin, ama halk sindiremiyor, sindiremesin de. 

AKP'yi bu kadar güçlendiren bunlar dedim bin kere. Kürtler, Fethullah ve AKP yaptı her şeyi. Bu kadar açık. 

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, arasaksoy yazdı:

Önceden öcü gibi bakılan başörtüsü yasağı nasılsa bu da kaldırılınca vatan, devlet elden gitmedi.

Kimse de vatan, devlet elden gidecek demiyordu zaten. Türban serbestisinin en ateşli karşı çıkıcılarından biriydim ve argümanım hiçbir zaman bu olmadı.

Dedik ki, türban üniversitede serbest olursa bu orayla sınırlı kalmaz, ilkokula kadar düşer. yarın öbür gün mini mini çocukların başında türbanlar, hatta çarşaflar görürüz. Olmadı mı peki? Oldu. Her yer imam hatip oldu, imam hatipli olma yaşı çocukluk yaşına kadar düştü. Şimdi millet çocuğunu gönderecek normal okul bulamıyor.

Marifetmiş gibi yazmayın şu türban serbestisini. Zararı çok büyük oldu. Tabii eğitimin kalitesi, çocuk hakları, çocukları dinle ciddi biçimde kirletmek gibi kaygılar olmayınca aman da türban özgürlüğü gelsin demek kolay oluyor... 

Basbayağı şeriat geldi ülkeye. Şeriat deyince her köşede kadınları recmetmek, herkesleri çarşafa burkaya bürümek falan geliyor herhalde akıllara.

Bizim için şeriat da bugün içinde yaşadığımız koşullar işte. Ben yaşlıyım, 90'larda genç idim ve inanılmaz özgür olduğumuzu biliyorum. Şimdiki ergen ve gençler din baskısı yüzünden özgür bile değil. Devlet dairelerinde başı örtülüler terfi ediliyor, onlar ayrıcalıklı oluyor yıllardır. Çocuklar türbana, çarşafa gömülüyor. Binlerce çocuk...

Bu da bizim için şeriat işte. Laik ve demokratik bir hukuk devletinden buralara geldik ki eskiden de demokrasimizi ve hukukumuzu hiç beğemezdik. Mumla arıyoruz şimdi.

Sitelerde Paylaş

PKK ve Kürtçülüğün erimez olduğunu ve bunun tavizle çözüleceğini düşüneneler tamamen yanılıyor.

Feto örgütü ondan katbekat daha güçlüydü, ülkenin bütün kalelerini, devleti, orduyu ele geçirmişti, bir günde bitti.

Hiç kimse bu oluşumların kendiliğinden varolduğunu zanetmesin, feto örgütü de PKK-Kürtçülük de ve AKP-Tayyip de hepsi ısmarlama bir senaryodan ibarettir, büyük abilerinden emir geldiği anda biterler.

Bu yüzden bu örgütlerin demokrasiyle, kucaklaşmayla biteceğini zanetmeyin, bu örgütleri bitirecek tek yol Atatürk'ün yoludur, onu da bu millet ya hiç anlamayacak ya da koşullar anlatacak.

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Türk Ateist said:

Bu arada, yukarıda da söylediğim gibi AKP zaten HDP'yi direkt sistemin içine aldı, sonsuz imkan ve alan tanıdı, hatta el birliğiyle cumhuriyeti misler gibi yıktılar. Daha ne alanı tanınacaktı, sisteme daha ne kadar dahil edilecekti Kürtler?  Aynı anda ülkenin her yerlerini bombalarla donattılar, onu da bir daha hatırlatayım. 

Daha ne yapsaydık? Ülkenin tapusunu da verse miydik?

Ne yaptığının çok önemi yok.

Bazı şeyleri anlamak cidden zor oluyor, farkındayım.

Karşında, koca bir faşizm var. 12 Eylül öncesinden beri sürüp gelen. En güçlü damarı MHP ve ülkücülük denen müessese ile kemikleşmiş halde. Şimdi birde buna dinci faşizm eklendi.

Şimdi okuyacaksın, iş bakacaksın, ama menzilci olmadığın için işe giremezsin. Polis olayım desen, ülkü ocağında başgandan torpilin yoksa giremezsin. Adam kardeşini bıçaklar, lükücü yada bilmem ne tarikatından olduğu için mahkemeye bile çıkmaz. Adam, katliam yapar, senelerce bulunmaz, sonra milletvekili, polis müdürü falan falan ile kamyonun altından çıkar. Sen bir eşyler dedin diye kodesin boylarsın, ama milletin önünde senin kanınla banyo yapmaktan bahseden adam alkışlanır, kimse gık demez.

Şimdi devlet mekanizması bu haldeyken, sen sığınacak bir kürtçülük varsa, ne yapardın? Önce bir bunu düşün. Faşizm gelmiyor, o zaten yıllardır burada. Kürt olduğu için değil aslında, o faşistlerden olmadığı için, her tür zulme uğrayan, hakkı yenen bir sürü insan. Ne yapsın bunlar, o faşizm adını türk milliyetçisi koyduysa? 

Bu gerçeği gözden kaçırıyorsun öncelikle. BU faşizme karşı, adamların bir sığınağı olmuş PKK, eylem yapma falan. Bu faşizmle korkutulup sindirilmiş adamlar. 

Öncelikle uğraşman gereken bu faşizm. Sanki bu hiç yokmuş gibi, amanda HDP şöyle.. Yok CHP böyle... Bunlar, 2. dünya savaşı öncesi hitlerin hikayesine o kadar benziyor ki, tarih tekrarlardan ibarettir sözü tam cuk diye oturuyor şu yaklaşımınıza.

Bak, işte olay böyle bir olay:

Görüntünün olası içeriÄi: yazı

Ve devamı:

FotoÄraf açıklaması yok.

Olay bu, bir kara propaganda ve hepiniz bu ırkçı faşist güruhun akımına kapılmış gidiyorsunuz. Baya baya, bunların değirmenine su taşımak için kendinizi yırtıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, bilgivehis said:

PKK ve Kürtçülüğün erimez olduğunu ve bunun tavizle çözüleceğini düşüneneler tamamen yanılıyor.

Feto örgütü ondan katbekat daha güçlüydü, ülkenin bütün kalelerini, devleti, orduyu ele geçirmişti, bir günde bitti.

Hiç kimse bu oluşumların kendiliğinden varolduğunu zanetmesin, feto örgütü de PKK-Kürtçülük de ve AKP-Tayyip de hepsi ısmarlama bir senaryodan ibarettir, büyük abilerinden emir geldiği anda biterler.

Bu yüzden bu örgütlerin demokrasiyle, kucaklaşmayla biteceğini zanetmeyin, bu örgütleri bitirecek tek yol Atatürk'ün yoludur, onu da bu millet ya hiç anlamayacak ya da koşullar anlatacak.

Atatürk'ün yolu da, demokrasiden geçiyordu zaten. Bizde onu diyoruz...

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Kimse de vatan, devlet elden gidecek demiyordu zaten. Türban serbestisinin en ateşli karşı çıkıcılarından biriydim ve argümanım hiçbir zaman bu olmadı.

Dedik ki, türban üniversitede serbest olursa bu orayla sınırlı kalmaz, ilkokula kadar düşer. yarın öbür gün mini mini çocukların başında türbanlar, hatta çarşaflar görürüz. Olmadı mı peki? Oldu. Her yer imam hatip oldu, imam hatipli olma yaşı çocukluk yaşına kadar düştü. Şimdi millet çocuğunu gönderecek normal okul bulamıyor.

Marifetmiş gibi yazmayın şu türban serbestisini. Zararı çok büyük oldu. Tabii eğitimin kalitesi, çocuk hakları, çocukları dinle ciddi biçimde kirletmek gibi kaygılar olmayınca aman da türban özgürlüğü gelsin demek kolay oluyor... 

Basbayağı şeriat geldi ülkeye. Şeriat deyince her köşede kadınları recmetmek, herkesleri çarşafa burkaya bürümek falan geliyor herhalde akıllara.

Bizim için şeriat da bugün içinde yaşadığımız koşullar işte. Ben yaşlıyım, 90'larda genç idim ve inanılmaz özgür olduğumuzu biliyorum. Şimdiki ergen ve gençler din baskısı yüzünden özgür bile değil. Devlet dairelerinde başı örtülüler terfi ediliyor, onlar ayrıcalıklı oluyor yıllardır. Çocuklar türbana, çarşafa gömülüyor. Binlerce çocuk...

Bu da bizim için şeriat işte. Laik ve demokratik bir hukuk devletinden buralara geldik ki eskiden de demokrasimizi ve hukukumuzu hiç beğemezdik. Mumla arıyoruz şimdi.

E ne olacaktı, dincilerin bi 50 yıl daha "başörtüsü zulmü" diye zırlayıp oy devşirmesine göz yummak daha mı iyiydi? 

Kabul etseniz de etmeseniz de bir gerçek var, bu ülke SAĞCI, bu millet SAĞCI. Bu devletin hafızası baştan aşağı SAĞCI pratiklerle dizayn edilmiş. Bütünüyle bir sağ görüşü yargılamıyorum burda, ama Türkiye'deki sağcılık tam bir verem. Hamaset edebiyatı yapıp vatandaşın malına çökmekten başka bir halt yedikleri yok. Ama ne yapacaksın, millet de aynı karakterde olduğu için devamlı onları seçiyor. Çünkü milletimiz insan hakları, hukukun üstünlüğü, ifade özgürlüğü gibi şeyleri önemsemiyor; varlığı yokluğu neredeyse aynı birçoğu için. Milletin korumak zorunda hissettiği ortak değerleri yok. Belki "Vatan bütünlüğü" bundan hariç sayılabilir o da muhtemelen asker millet olmamızdan ileri geliyor. 

Neyse, şimdi bu millet bu koşullarda hep benzer insanları başa getirecek, bu insanlar yeterli güce sahip olmadan indirilirse ne mal oldukları görülemeden kahraman ilan edilecek. Menderes ve Özal'da olduğu gibi. Şimdi Tayyip hepsini aştı, kendi devletini kurdu bir nevi. Bu da adım adım her alanda iflas ediyor ve etmeye devam edecek. Böylece insanlar kendi yarattıkları putu kendileri yıkacak ve gerçekten bir şey "öğrenmiş" olacaklar. Belki zor, zahmetli, yıllar alan bir süreç ama demokrasinin sınırları içerisinde bundan başka yol yok. (Burda demokrasiyi güzellemiyorum, sadece durum tespiti anlamında söylüyorum.)

İnsanların kutsal addettiği şeyleri yeterince ciddiye almazsan, yıllar geçse de üstünden bu unutulmadığı gibi, bu insanları radikalizmin göbeğine itmiş olursun. Hele de bu denli dinle yaşamı iç içe yaşayan toplumlarda. İstedikleri hakları alıp insanlarla iç içe yaşamaya başladıklarında hem başkalarından farklı olmadıklarını anlarlar hem farklı gruplarla -artık onları ayrıcalıklı görmedikleri için- çok daha fazla etkileşime girerler. İsteseler de istemeseler de "başörtüler" seküler yaşama uyum sağlıyor ve baştakilerin istedikleri türden insan olmayacaklar.

Kürtler de PKK'nın istediği profilde olmayacak. Ortak vatan fikrini gayet benimsemişler ve kendileri bu vatana ait hissettiklerinde PKK zaten tükenmiş olacak çünkü insan kaynağını yitirecek. Her ne kadar Ortadoğu halkları lider odaklı toplumlar olsa da, milletini tanımayan kişi lider olamaz. 

Türkiye'de İslami düşünce 70'lerden bugüne nasıl evrildiyse, Kürt hareketi nasıl evrildiyse, toplum da daha hızlı bir şekilde evrilmeye devam edecek. Ama  bu noktadan sonra bu gerçeği kabul eden kimse, kültürleri yok sayarak bir ilerleme yolunun olmayacağını görmelidir. Geçmişten beri çok farklı kültürlerin, dillerin, inançların olduğu bu coğrafya bundan sonra da ancak çeşitlilikleri kabullenip, HOŞLANSA DA HOŞLANMASA DA bunlarla bir arada yaşamayı öğrendiği zaman refaha kavuşur. 

Sitelerde Paylaş
12 hours ago, Türk Ateist said:

Bana pislik diyene bak... Bülent Arınç'a kadar düşmüş, onu referans alıp bana sarıyor faşist diye.

Sen sanıyor musun ki Bülent Arınç harbi demokrat olduğu ve Tayyip'in yanlış iş yaptığını düşündüğü için bu lafları etti? Tayyip'in haberi olmadan çıkıp o konuşmayı, o eleştiriyi yapabilir miydi?

Allaan geri zekalı liberali... İyi polis-kötü polis oyunu yine. Arınç daima partinin iyi polisi olmuş ve Tayyip'in yaptıklarını yumuşatarak senin gibi salakların gazını almıştır.

Yarın Tayyip yapsa aynı şeyi, yine eteğine koşacak, yine iş birliği yapacaksınız. Mayanız böyle. Yukarıda söylediğim gibi, yalnız ve sadece biz işbirliği yapmadık dinciyle, hiçbir zaman da yapmayız. Senin gibi yanar döner değiliz şükür.

Bülent Arınç'ın Canan denen pespayeyi sahiplenmesi de sizin utancınız olsun. Beni sahiplense anında reddeder, altında hemen hinlik arar ve şiddetle reddederim.

Sizde o yürek, o güven yok. Kemiği gösterene koşarsınız. Bayılıyorsunuz dinciden gelen demokrasiye, yelkenleriniz hemen suya iniveriyor.

Bana Bülent'e inanan keriz diyorsun ama sen de Diyarbakır hdp binası tiyatrosuna balıklama atlamışsın. Nagehan da oradaymış şimdi. Sen de katıl bence.

Ps: pislik yazmamın tek sebebi, lafını iade. Yoksa senin gibi bayağı, lümpen ve şovenist değilim Allaha şükür 

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, malta erigi yazdı:

Bana Bülent'e inanan keriz diyorsun ama sen de Diyarbakır hdp binası tiyatrosuna balıklama atlamışsın. Nagehan da oradaymış şimdi. Sen de katıl bence.

Ps: pislik yazmamın tek sebebi, lafını iade. Yoksa senin gibi bayağı, lümpen ve şovenist değilim Allaha şükür 

O Allah seni liberal, Kürtçü ve dönemim AKP işbirlikçisi yaparak belanı vermiş zaten.

Liberal demek utanmaz, arlanmaz demek. Sana bin tane laf etsem ki ettim, "Ya Rab şükür" der, yüzünü o tükürükle yıkarsın. 

Bülent'e inanıp inanmamak değil mesele. Onu bana "Bak o bile böyle düşünüyor" deyip referans gösterecek kadar çukurda olmak... Eski kankanız, o yüzden dedikleri sizin için kıymetli.

Benim, bizim tarihimizde hiç bu tür lekeler, pislikler yok, ne dinciye bulaştık ne Kürtçüye... Senin pisliğin ne menem bir ahlaksız olduğunu görmeye bin kere yeter de artar. Ben arada bir bunu hatırlatıyor, yüzüne vuruyorum ki çektiğin o özgürlükçü numaraları yemediğimi bil.

Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, Türk Ateist said:

O Allah seni liberal, Kürtçü ve dönemim AKP işbirlikçisi yaparak belanı vermiş zaten.

Liberal demek utanmaz, arlanmaz demek. Sana bin tane laf etsem ki ettim, "Ya Rab şükür" der, yüzünü o tükürükle yıkarsın. 

Bülent'e inanıp inanmamak değil mesele. Onu bana "Bak o bile böyle düşünüyor" deyip referans gösterecek kadar çukurda olmak... Eski kankanız, o yüzden dedikleri sizin için kıymetli.

Benim, bizim tarihimizde hiç bu tür lekeler, pislikler yok, ne dinciye bulaştık ne Kürtçüye... Senin pisliğin ne menem bir ahlaksız olduğunu görmeye bin kere yeter de artar. Ben arada bir bunu hatırlatıyor, yüzüne vuruyorum ki çektiğin o özgürlükçü numaraları yemediğimi bil.

O yüzsüzlük değil, sallamamak. Çok komik bir dinozorsun. ? Radikalleşmiş 1 avuç insanken mekanın sahibi gibi davranmanız, gülmeyle acıma arası bir his uyandırıyor bende. 

Bülent benim neden kankam olacakmış? Ben sadece söyleyen yerine söylenene bakıyorum. Fanatikler anlamaz. Sen liberale değil, özgürlüğe düşmansın. Komünistler ve naziler gibi çağdışı kaldınız. 

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, anibal yazdı:

Ne yaptığının çok önemi yok.

Bazı şeyleri anlamak cidden zor oluyor, farkındayım.

Karşında, koca bir faşizm var. 12 Eylül öncesinden beri sürüp gelen. En güçlü damarı MHP ve ülkücülük denen müessese ile kemikleşmiş halde. Şimdi birde buna dinci faşizm eklendi.

Şimdi okuyacaksın, iş bakacaksın, ama menzilci olmadığın için işe giremezsin. Polis olayım desen, ülkü ocağında başgandan torpilin yoksa giremezsin. Adam kardeşini bıçaklar, lükücü yada bilmem ne tarikatından olduğu için mahkemeye bile çıkmaz. Adam, katliam yapar, senelerce bulunmaz, sonra milletvekili, polis müdürü falan falan ile kamyonun altından çıkar. Sen bir eşyler dedin diye kodesin boylarsın, ama milletin önünde senin kanınla banyo yapmaktan bahseden adam alkışlanır, kimse gık demez.

Şimdi devlet mekanizması bu haldeyken, sen sığınacak bir kürtçülük varsa, ne yapardın? Önce bir bunu düşün. Faşizm gelmiyor, o zaten yıllardır burada. Kürt olduğu için değil aslında, o faşistlerden olmadığı için, her tür zulme uğrayan, hakkı yenen bir sürü insan. Ne yapsın bunlar, o faşizm adını türk milliyetçisi koyduysa? 

Bu gerçeği gözden kaçırıyorsun öncelikle. BU faşizme karşı, adamların bir sığınağı olmuş PKK, eylem yapma falan. Bu faşizmle korkutulup sindirilmiş adamlar. 

Öncelikle uğraşman gereken bu faşizm. Sanki bu hiç yokmuş gibi, amanda HDP şöyle.. Yok CHP böyle... Bunlar, 2. dünya savaşı öncesi hitlerin hikayesine o kadar benziyor ki, tarih tekrarlardan ibarettir sözü tam cuk diye oturuyor şu yaklaşımınıza.

Bak, işte olay böyle bir olay:

Görüntünün olası içeriÄi: yazı

Ve devamı:

FotoÄraf açıklaması yok.

Olay bu, bir kara propaganda ve hepiniz bu ırkçı faşist güruhun akımına kapılmış gidiyorsunuz. Baya baya, bunların değirmenine su taşımak için kendinizi yırtıyorsunuz.

Anladım... Gariban Kürt gençler AKP'nin, devletin faşizminden kaçmak için gidip PKK'ya sığınmış...

O Allah olaydı da sana akıl vereydi keşke anibal. Gitmiş sende akıl, kalmamış.

AKP'den kurtulmak için gidip teröristleri ve onların malum şubelerini sahiplenip AKP'nin faşizminden koruyalım ki birlik olmuş olalım, öyle mi?

Sana dedim ki AKP onları alabildiğine aldı içine, devletin PKK'yla senelerce mücadele etmiş ve o mücadeleyi dibine kadar kazanmış anlı şanlı askerini, paşasını, PKK'lıları tanık göstererek hem de içeri atmış. Cumhuriyeti el birliğiyle yıkmışlar. Başkanlık bizim için cumhuriyetin rövanşı olacak demişler açık açık. Tayyip bütün Türk halkına PKK-HDP güzellemesi çeker ve onlara sonsuz alan açarken bunlar yine her yerlere bombalar yığmış, Tayyip çözüm süreci bitti deyince de o bombaları halkın tepesine yığmış.

Tayyip bile bunu başaramadıysa sen asla başaramazsın şu dönemde diyorum, duymazdan geliyorsun. Bu halk Menderes'e bile güvenmedi Tayyip'e güvendiği kadar. O bile PKK'yı halka kakalamayı başaramadıysa senin gibi üç beş sözde demokrasi havarisi hiç başaramaz. Başaramamalısınız da zaten, çünkü yanlış içindesiniz.

Kimse bu ırkçı faşistlerin, Ak itlerin peşinden gidiyor değil. Onlar bu halkı PKK'nın ve meclis şubesinin peşine takmaya çalıştı çokça. Senden daha fazla çaba gösterdiler.

Olmadı, olmaz. Bin kere söyledim. Bu halk on binlerce çocuğunu şehit verdi, bu katillerden ve onları destekleyenlerden nefret eder. 

CHP'lilerin Canan'ı istememe nedeni de tam olarak budur. 

Ne zaman ki silahları bırakırlar ve insan gibi mecliste mücadele eder, ondan sonra biraz biraz güvenir toplum. Bunlar hiçbir zaman bırakmadı, Tayyip'in verdiği onca taltife rağmen.

Bunun dışında, şu sıra Kürt özgürlükçülüğü, demokrasi bilmem neciliği yapmak en büyük politik yanlıştır, esas bunu düşünün. Türk halkı Kürtlerin peşine düşene ne oy verir ne de saygı duyar. Tayyip o alanı bu yüzden terketti, siz de eşelenip durmayın aynı çöplükte.

Ekonomi konuşun, AKP'yi beslemeyin bu saçmalıklarla. AKP tam da buradan oy götürdü ise akıllı olun. O çöplük, adı üstünde, çöplük. Kürtler gittikleri yeri kurutuyor, hatırlatırım.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, malta erigi yazdı:

O yüzsüzlük değil, sallamamak. Çok komik bir dinozorsun. ? Radikalleşmiş 1 avuç insanken mekanın sahibi gibi davranmanız, gülmeyle acıma arası bir his uyandırıyor bende. 

Bülent benim neden kankam olacakmış? Ben sadece söyleyen yerine söylenene bakıyorum. Fanatikler anlamaz. Sen liberale değil, özgürlüğe düşmansın. Komünistler ve naziler gibi çağdışı kaldınız. 

Canımı sıkmaya başladın. Senin gibi terörist destekçisi, dinci destekçisi ite köpeğe kalmadı benim hakkımda konuşmak.

AKP ülkenin askerini, gazetecisini Ergenekon, Balyoz kumpaslarıyla içeri atarken Kürtler tanık diye dinleniyor, AKP en büyük özgürlükçü diyordu. Siz liberaller ondan önce ayılıp bayılıyordunuz. Biz o zaman da faşisttik.

AKP sizin kankanızdı elbette. O zaman AKP, bugün de terörist üstünden demokrasi satıyorsunuz. Ülkenin düşmanı hainlerden başkası değilsiniz.

Tükürürüm senin özgürlük sahtekarlığına da demokrasi yalanına da.

Demokrasi senin gibiler için de tramvay oğlum... Bugün o vagona binersiniz, ertesi gün ötekine. 

Pislik herifler. Kan emici asalaklar. 

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, anibal yazdı:

Atatürk'ün yolu da, demokrasiden geçiyordu zaten. Bizde onu diyoruz...

Atatürk aptal romantik değildi yalnız. Evrimi de sosyolojiyi de senden daha iyi bildiğine artık iyice emin oldum.

Kürtler cumhuriyeti istemiyoruz deyip kastettiğinde, isyanlar başlattığında aman da demokrasi deyip kucak açmadı, bombaları yığdı tepelerine.

90'larda TSK da aynısını yaptı ve terör sıfır noktasına indi. AKP gelince hortlattı., bunlar onun desteğiyle yine güçlendi ve yine ülkeyi bombalara boğdu.

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, arasaksoy yazdı:

Türkiye'de İslami düşünce 70'lerden bugüne nasıl evrildiyse, Kürt hareketi nasıl evrildiyse, toplum da daha hızlı bir şekilde evrilmeye devam edecek. Ama  bu noktadan sonra bu gerçeği kabul eden kimse, kültürleri yok sayarak bir ilerleme yolunun olmayacağını görmelidir. Geçmişten beri çok farklı kültürlerin, dillerin, inançların olduğu bu coğrafya bundan sonra da ancak çeşitlilikleri kabullenip, HOŞLANSA DA HOŞLANMASA DA bunlarla bir arada yaşamayı öğrendiği zaman refaha kavuşur. 

Pardon da bunun konumuzla ilgisi ne? Kürtler defolsun gitsin falan diyen mi var? Biz terörü ve Kürtlerin teröre verdiği desteği, HDP'nin sıkıştıkça halkı ve devleti terörle tehdit etmesinden bahsediyoruz. Bu nedenle de CHP bu partiye de terörist sevicilere de mutlaka mesafeli olmalı, çünkü Türk halkı bu ikisini doğal olarak sevmiyor ve onlara güvenmiyor diyoruz.

Geri kalan romantik masal...

Bu arada, türban serbestisinden sonra AKP babalar gibi oy almaya ve mağduriyet yaratacak başka kaynaklar bulmaya gayet de devam etti. Sizi okuyan da türban mağduriyetini ellerinden alınca oy falan kaybettiler, bir şeyler yoluna girdi sanacak.

Öyle de böyle de alacaktı oyları AKP. Bunun dinle bile ilgisi yok, bu halk da sandığınız gibi yobaz değil. Bu halk uyanık, ahlaki zaafiyetleri var ve günü birlik yaşıyor. Bütün mesele bu. 

O yüzden şimdilerde AKP'ye sırtını döndü. Ekonomik krizi evinin içinde, cebinde direkt hissedince. EN önemli neden budur, ama birtakım it köpek ikide bir Canan poropagandası, onun üstünde de HDP ve Kürtçü propagandası yapınca gündem değişiyor ve AKP misler gibi besleniyor.

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
12 minutes ago, Türk Ateist said:

Atatürk aptal romantik değildi yalnız. Evrimi de sosyolojiyi de senden daha iyi bildiğine artık iyice emin oldum.

Kürtler cumhuriyeti istemiyoruz deyip kastettiğinde, isyanlar başlattığında aman da demokrasi deyip kucak açmadı, bombaları yığdı tepelerine.

90'larda TSK da aynısını yaptı ve terör sıfır noktasına indi. AKP gelince hortlattı., bunlar onun desteğiyle yine güçlendi ve yine ülkeyi bombalara boğdu.

AKP zaten hala ayakta tutuyor ki, ırkçı oyları konsolide edebilsin. Safi bu yüzden kayyum atıyor sağa sola.

Ama soru şu, AKP demokrat mı? 

Kürt mevzusunu, ancak demokrasi içinde çözebilirsin. Bunun da yolu, öncelikle, şu kökleşmiş faşizmi kaldırmaktır.

Sitelerde Paylaş
26 minutes ago, Türk Ateist said:

Anladım... Gariban Kürt gençler AKP'nin, devletin faşizminden kaçmak için gidip PKK'ya sığınmış...

O Allah olaydı da sana akıl vereydi keşke anibal. Gitmiş sende akıl, kalmamış.

AKP'den kurtulmak için gidip teröristleri ve onların malum şubelerini sahiplenip AKP'nin faşizminden koruyalım ki birlik olmuş olalım, öyle mi?

Sana dedim ki AKP onları alabildiğine aldı içine, devletin PKK'yla senelerce mücadele etmiş ve o mücadeleyi dibine kadar kazanmış anlı şanlı askerini, paşasını, PKK'lıları tanık göstererek hem de içeri atmış. Cumhuriyeti el birliğiyle yıkmışlar. Başkanlık bizim için cumhuriyetin rövanşı olacak demişler açık açık. Tayyip bütün Türk halkına PKK-HDP güzellemesi çeker ve onlara sonsuz alan açarken bunlar yine her yerlere bombalar yığmış, Tayyip çözüm süreci bitti deyince de o bombaları halkın tepesine yığmış.

Tayyip bile bunu başaramadıysa sen asla başaramazsın şu dönemde diyorum, duymazdan geliyorsun. Bu halk Menderes'e bile güvenmedi Tayyip'e güvendiği kadar. O bile PKK'yı halka kakalamayı başaramadıysa senin gibi üç beş sözde demokrasi havarisi hiç başaramaz. Başaramamalısınız da zaten, çünkü yanlış içindesiniz.

Kimse bu ırkçı faşistlerin, Ak itlerin peşinden gidiyor değil. Onlar bu halkı PKK'nın ve meclis şubesinin peşine takmaya çalıştı çokça. Senden daha fazla çaba gösterdiler.

Olmadı, olmaz. Bin kere söyledim. Bu halk on binlerce çocuğunu şehit verdi, bu katillerden ve onları destekleyenlerden nefret eder. 

CHP'lilerin Canan'ı istememe nedeni de tam olarak budur. 

Ne zaman ki silahları bırakırlar ve insan gibi mecliste mücadele eder, ondan sonra biraz biraz güvenir toplum. Bunlar hiçbir zaman bırakmadı, Tayyip'in verdiği onca taltife rağmen.

Bunun dışında, şu sıra Kürt özgürlükçülüğü, demokrasi bilmem neciliği yapmak en büyük politik yanlıştır, esas bunu düşünün. Türk halkı Kürtlerin peşine düşene ne oy verir ne de saygı duyar. Tayyip o alanı bu yüzden terketti, siz de eşelenip durmayın aynı çöplükte.

Ekonomi konuşun, AKP'yi beslemeyin bu saçmalıklarla. AKP tam da buradan oy götürdü ise akıllı olun. O çöplük, adı üstünde, çöplük. Kürtler gittikleri yeri kurutuyor, hatırlatırım.

Pek anlamış gibi görünmüyorsun.

Garibansan, o faşizmin altında eziliyorsan, öyle hissediyorsan ne yapardın, buyur, sen ne yapardın? 

AKP onları içine falan almadı. AKP, kendince alması gereken, gene PKK ile sarmaş dolaş olan, aşiretleri, şeyhleri falan içine aldı. 

Ve hala aynı yerdesin. Elinde olan bu. Ha, dyorsan ki, gaz bombam var, atacam, bu 8 milyon insanı güzelce öldrüecem. Buyur, beraber gidelim, ben tutarım bombanın bir kulpundan. Ama bunu bile yapamıyorsun, yapamayacaksın, doğru mu?

Bir garip hayal aleminde yaşıyorsunuz. Sorun, bir kaç dallamanın kendince tabela asıp hdpcilik oynaması değil. Sorun, onları seçip belediye başkanı, vekil falan eden kocaman bir kitlenin varlığı. Bu siyaset olarakta bir sorun, kültür olarakta, ekonomik olarakta.

Buyur, nedir çözümün? Tamam verme CHP'ye oy falan. Nedir çözümün? 

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, anibal yazdı:

AKP zaten hala ayakta tutuyor ki, ırkçı oyları konsolide edebilsin. Safi bu yüzden kayyum atıyor sağa sola.

Ama soru şu, AKP demokrat mı? 

Kürt mevzusunu, ancak demokrasi içinde çözebilirsin. Bunun da yolu, öncelikle, şu kökleşmiş faşizmi kaldırmaktır.

Gerçekten sinirlenmeye başlayacağım.

Irkçı oylar ne demek ya? Kafan mı iyi, hafızan balıktan hallice mi ne acaba?

Türk halkının ki burada etnik bir kökenden bahsetmiyorum Türk halkı derken, Kürtlerle hiçbir zaman sorunu olmamıştır. Dünkü çocuk olmadığım ve bu gibi konularla ilk gençliğimden beri ilgilendiğim için çok net hatırlıyor, biliyorum. Kim Kürt, kim Alevi, kim has Türk bilmez, sormaz, merak da etmezdik. Sormak bile ayıptı.

Irkçılar elbette vardı, her toplumda olduğu kadar. Türklerin milleyetçilik anlayışı içinde özel bir Kürt nefreti hiçbir zaman olmadı, yoktu da.

Kürt terörü 90'larda başladı. Dolayısıyla halk şehit vermeye başladı. Terör büyüdü, TSK mücadelesini verdi ve bitirdi. Bu sırada bile Kürt nefreti yoktu.

Tayyip'le birlikte başladı. Elbette ülkeyi ayrıştırdı, böldü, Kürtler de terörün dozunu artırarak buna gayet güzel zemin hazırladı. Onun dışında politik olarak AKP'nin ve ethullah'ın yanında yer alıp cumhuriyetle hesaplaşma dertleri olduğunu gösterince insanlar iyice tiksindi.

Türk halkının Kürtlere gıcık olma, onları sevmem, hatta onlardan nefret etme davranışını ben o kadar doğal buluyorum ki... HAk da görüyorum ayrıca.

Beni patlatanı, benden nefret edeni, benim kimliğime her yolla saldırarak kendini var etmeye çalışan asalağı ne kardeşim olarak görebilirim ne de sevebilirim.

Türkler haklıdır sonuna kadar. Bu işte en günahsız kesim bu halktır. Siz Türklerin kafasına gökten kendiliğinden bombalar düşmüş, Allah'ın attığı molotof kokteylleriyle otobüsler binalar patlamış, Türkler de bunu Allah'tan bilmiş rahatlığıyla yazıyorsunuz ve bunun altında ben demokrasi istemek gibi bir iyi niyet göremiyorum artık.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, malta erigi yazdı:

???

Evet, siz AKP'yle cumhuriyeti bitirmek için Ergenekonlar falan tezgahlar ve AKP'yi alkışlarken de faşisttik, bugün teröre destek veren köpekleri partide istemiyoruz derken de faşist oluyoruz.

AKP'nin işbirlikçisi köpek sürüsüsünüz, başka da bir numaranız yok. Bugün de CHP'yi taciz ve sabote diyorsunuz, yine dinciye hizmet ediyorsunuz.

Mayanız aynı.

Pislik herif...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...