Jump to content

Ekrem İmamoğlu hakkında

Recommended Posts

12 dakika önce, malta erigi yazdı:

Ister gül, ister ağla. Canan bir plan yaptı ve uyguladı. Evet ,Imamoglu'nu da o teklif etti. 

En azından Atatürk düşmanı lafindan vazgeçtin, bu da birseydir. Kürtçü olmak ne kolay ya, ortada 1 tane tweet var. Ondada yaşasın apo, pkk, zart-zurt yok. Öldürülen kadınlar için üzüntüsünü belirtmiş. Ortada somut hiç birşey yokken, binmişsiniz ak-troll kayığına gidiyorsunuz. Üstelik bir de ben "nemalanıyormuşum". Ne zannediyorsunuz anlamıyorum ki, Canan Hanım'ı başarılı buluyorum diye bana harçlık mı veriyor? ?

Yoo, kadın Atatürk'ten tiksiniyor, nefret ediyor resmen. Yani Atatürk düşmanı lafımdan vazgeçmiş değilim.

Bırakın şu aman da altı, yedi sene önceki twieetler hikayesini. Nedir yani, kadın birden başkalaşım geçirip Atatürk sever birine mi dönüştü? CHP'nin ilkeleriyle barışık modern biri haline mi geldi? Bildiğin Kürtçü, Türkiye Cumhuriyeti'ne düşman, onun aleyhinde ne kadar fikir varsa barındırıyor hala. 

Ben onun yerinde olsam İngiliz Muharipleri bilmemnesi kurup başına falan geçerdim valla... Biz AKP'nin eziyetleri ve engelleri altında milli bayramlarımız sahiplenip kutlamak için çırpınıyoruz, hatun 23 Nisan'da ertesi günün Ermeni soykırımı günü olduğunu söyleyip anma yapıyor.

Neden görmezden geleyim? Bu kadın CHP'nin il başkanı yapılmasa bana ne der geçerim. Ama CHP'nin İst il başkanı.

Aslına bakarsan yine de konuşmam, bana ne deyip işime gücüme bakarım ki zaten öyle yapıyorum. Ama şu İstanbul başarısını sahiplenmeyi de aşıp bu hainin başarısı gibi gösterme, yani başarıdan nemalanma çabanız can sıkıyor. Ondan yazdım. Yoksa CHP'yle hiç işim yok, onu savunacak durumda da değilim. Kürtçüler, liberaller falan sahiplenip savunuyor artık. Bunu yaparken de partinin esas çocukları olan pırıl pırıl Atatürkçüleri "ulusalcı faşistler" diye mimleyip hakaretler ederek kovuyorlar. Vay CHP vay...

Ekrem çok çalıştı. Düzgün adam. Epeyce bir zaman negatif ön yargıyla izledim, tanımaya çalıştım, çünkü ben de tanımıyordum pek. 

Adam tırnaklarıyla kazıya kazıya geldi buraya. Umarım çok başarılı olur, çizgisini bozmadan devam eder ve CHP'nin de başına geçer. Herkesi kucaklama politikasını gayet de destekliyorum. Ancak bunu, Kürt oylara ihtiyacı olduğu için şirinlik yapıyor şeklinde okumadığım gibi, okuyanlara da kızıyorum.

Kürtlerin ona ihtiyacı var. Onun değil. Bize İstanbul'u yönetecek ve ileride belki de Tayyip'in karşısına ciddi bir rakip olarak çıkabilecek biri lazımdı, bu adam o adam olabilir diyoruz. İzleyip göreceğiz...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 331
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

15 minutes ago, Türk Ateist said:

Yoo, kadın Atatürk'ten tiksiniyor, nefret ediyor resmen. Yani Atatürk düşmanı lafımdan vazgeçmiş değilim.

Bırakın şu aman da altı, yedi sene önceki twieetler hikayesini. Nedir yani, kadın birden başkalaşım geçirip Atatürk sever birine mi dönüştü? CHP'nin ilkeleriyle barışık modern biri haline mi geldi? Bildiğin Kürtçü, Türkiye Cumhuriyeti'ne düşman, onun aleyhinde ne kadar fikir varsa barındırıyor hala. 

Tamam bırakayım da, bir tweet dışında somut birşey sunmuyorsun ki kadına "Atatürk düşmanı" derken. Ak-trollerin gazına geliyorsunuz denince haklı olarak ofkeleniyorsunuz ama onlarla aynı tutum içerisindesiniz. Bak yukarıya haber linkini bıraktım, kadının başarısı sonrası bedel ödetme derdindeler. Sevinir misiniz bilmem artık. Chp benim de umrumda degil. Üzerimize düşen bir görev vardı, seçim zamanı da Turkiye'deydim, ödev olarak gördüğümden Imamogluna oy verdim. Bu beni chp'li yapmaz. Canan Hanım ile ilgili durum ise farklı. Ismini duyalı bir sene anca oldu ama hayranlık duyuyorum kendisine.

tarihinde malta erigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, malta erigi yazdı:

Al bak, mis gibi bela...

Geri zekalılıktan başkası değil bu. Sen kalkıp PKK sevicisi, devlet düşmanı olduğu malum birini il başkanı yaparsan AKP gelir ve ona sarar. O yüzden Kürtçülerle, Fethullahçılarla, bilmem nelerle arasına mesafe koyacak ve tertemiz kalmaya devam edecekti CHP. 

Önlerine gelene Fethullahçı dediler ama hiçbirini ıspatlayamadılar. Ama bu kadının yazdığı yazılar ortada. Ne olduğu belli.

Şimdi savunsun CHP il başkanını.

Sitelerde Paylaş
34 dakika önce, malta erigi yazdı:

Herkes senin gibi düşünmeyebilir. Ben de ülkeyi, yediğim temiz bir dayak sonrasında, öfkeyle terk ettim. Sadece 1 gece boyuncaydı, diyarbakırda yapılan işkenceler gibi senelerce sürmedi. 

Benim gibi düşünmek zorunda herkes. Düşünmeyene ve gidip silahlanana terörist diyoruz zaten. Bizler normal insanlarız.

Devlet beni dışladı, polis beni dövdü diyen herkes eline silah dağa çıkmayı düşünmemeli, bunu yapmamalı. Benim, bizim gibi düşünmeli. Sen de eline silah alıp veya beline bomba bağlayıp gelip bizi patlatmayı seçmemişsin, ülkeyi terketmişsin, öyle değil mi?

Diyarbakır cezaevi hikayesi de baydı. Ülkedeki tek cezaevi oradaydı, yalnız Kürtler işkence gördü, ülkenin geri kalanı ballar kaymaklarla karşılandı falan sanacak sizi okuyan...

İnsan utanır şunları söylemeye. Dünyanın merkezi Kürtler değil. 

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Türk Ateist said:

Diyarbakır cezaevi hikayesi de baydı. Ülkedeki tek cezaevi oradaydı, yalnız Kürtler işkence gördü, ülkenin geri kalanı ballar kaymaklarla karşılandı falan sanacak sizi okuyan...

İnsan utanır şunları söylemeye. Dünyanın merkezi Kürtler değil. 

Kadın dayağı orada yedi diye yazdım. Ne diyeyim, mahmut mu diyeyim?

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, malta erigi yazdı:

Tamam bırakayım da, bir tweet dışında somut birşey sunmuyorsun ki kadına "Atatürk düşmanı" derken. Ak-trollerin gazına geliyorsunuz denince haklı olarak ofkeleniyorsunuz ama onlarla aynı tutum içerisindesiniz. Bak yukarıya haber linkini bıraktım, kadının başarısı sonrası bedel ödetme derdindeler. Sevinir misiniz bilmem artık. Chp benim de umrumda degil. Üzerimize düşen bir görev vardı, seçim zamanı da Turkiye'deydim, ödev olarak gördüğümden Imamogluna oy verdim. Bu beni chp'li yapmaz. Canan Hanım ile ilgili durum ise farklı. Ismini duyalı bir sene anca oldu ama hayranlık duyuyorum kendisine.

Ne istiyorsun? Atatürk'e küfrettiğini gösteren bir teweet ya da bir video falan mı?

Sana bin kere yazdım. Bir insan teröristleri övüyor ve savunuyorsa, açıkça Kürtçülük yapıyorsa, Ermeni Soykırımı yalanını şehvetle söylüyorsa, milli bayramlarımızı AKP baskısı altında kutlamak için çaba gösterirken kadın kalkıp 23 Nisan'ı kutlayanlara ertesi gün Ermeni soykırımı olduğunu hatırlatıp milleti yürüyüşe çağırıyorsa, milyonlarca insanın, gölgesi altında toplandığı Atatürk'e direkt laf söyleyemeyeceğini bildiği için Mustafa Kemal'in Askerleriyiz diye haykıranlara laf ediyorsa buz gibi Atatürk düşmanıdır. Bu insan doğal olarak Atatürk'ten nefret eder. Cumhuriyetten de devletten de nefret eder.

Çocuk yok karşında. Düne kadar hepiniz AKP'nin kuyruğuna yapışmış, biz Atatürkçülere saydırıyordunuz. 

Şimdi de Atatürkçü beyaz yakalı bir adamın başarısını Kürtçü bir pisliğe ihale etmeye kalkmanıza karşı çıkıyorum. CHP umurumda falan değil. 

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Türk Ateist said:

Bak bu düşünceler çok sakat. Acayip sakat ve ben buradan devam edersem çıkacağın yer hiç güzel olmaz.

Teröre bahane aramayın kardeşim. Sakine devletten dayak yedi diye gelip benim suçsuz günahsız insanımı patlatamaz. Bunu yaparsa terörist olur, ölüsüne de leş derim onun. Onu anlayışla karşılamamı bekleyene veya onunla empati yapıp hak verene de terörist sevicisi derim. Çok da haklı olurum.

Canan Kaftancıoğlu'nu savunacağım diye saçmalamış, batmışsın. 

Benim yedi sülalem Alevi. İçlerinde komünist olup 12 Eylül'de işkence görenler var. Katliamlarda ölen yakınlarım var, aile hala anar.

Ne benim sülalemden biri ne de tanıdıklarım eline silah alıp da dağa çıkmadı. Terörün de teröristin de karşısında olup mücadele etti hepsi. Senin bu savunup durduğun tipler onlara Atatürkçü olduğu ve CHP'ye oy verdiği için küfür etti, katliamcısına aşık aptallar dedi ama onlar bildiğini okumaya devam etti.

O yüzden bana masal anlatma. Devlet düşmanlığı ilkellikten başkası değildir. Devlete tapınan aptallar ne ise devlete düşman olanlar da aynıdır, üstelik onlar diğerlerinden daha tehlikeli işler yapmaya daha da uygundur.

CHP üzerinden bu ilkellikleri savunabilmenize, Canan Kaftancıoğlu'nu parlatıp başarıdan nemalanmanıza olanak sağlayan Kılıçdaroğlu da defolup gidecek partiden...

CHP'nin ilkeleri, yolu yönü belli. Kürtçülük yapmak isteyen HDP'ye gitsin orada yapsın mis gibi...

Sen bir devletten dayak ye, gidecek bir kapı falan bulama, ondan sonra bir daha görüşelim derim şahsen.

Bir parti, eğer marjinal olacam diyorsa, olacaktır, ok. Ama tüm Türkiye'yi kapsayacağım diyorsa, kürtleri vs. yok sayamaz.

Devlet sana düşmansa ve düşman kalacağım diyorsa, bu durum için ne düşünürsün, bunu bilmek gerekiyor öncelikle.

Sitelerde Paylaş
41 minutes ago, Türk Ateist said:

Çocuk yok karşında. Düne kadar hepiniz AKP'nin kuyruğuna yapışmış, biz Atatürkçülere saydırıyordunuz. 

Şimdi de Atatürkçü beyaz yakalı bir adamın başarısını Kürtçü bir pisliğe ihale etmeye kalkmanıza karşı çıkıyorum. CHP umurumda falan değil. 

Bak bunu birkaç seferdir tekrarlıyorsun, kimiz biz? Canan bitti, bana da mı Kürtçü diyorsun şimdi?

Sitelerde Paylaş
43 minutes ago, Türk Ateist said:

Ne istiyorsun? Atatürk'e küfrettiğini gösteren bir teweet ya da bir video falan mı?

Sana bin kere yazdım. Bir insan teröristleri övüyor ve savunuyorsa, açıkça Kürtçülük yapıyorsa, Ermeni Soykırımı yalanını şehvetle söylüyorsa, milli bayramlarımızı AKP baskısı altında kutlamak için çaba gösterirken kadın kalkıp 23 Nisan'ı kutlayanlara ertesi gün Ermeni soykırımı olduğunu hatırlatıp milleti yürüyüşe çağırıyorsa, milyonlarca insanın, gölgesi altında toplandığı Atatürk'e direkt laf söyleyemeyeceğini bildiği için Mustafa Kemal'in Askerleriyiz diye haykıranlara laf ediyorsa buz gibi Atatürk düşmanıdır. Bu insan doğal olarak Atatürk'ten nefret eder. Cumhuriyetten de devletten de nefret eder.

Garip, ben burada sayılanların, teröristleri övüp savunduğunu falan görmedim, eğer öyleyse, savcılığın yeri belli, terör suçtur ve suçu, suçluyu övmek, otomatikman bir suçtur. Bekliyoruz, gösterde gidip savcıya şikayet edelim şu lavukları.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, anibal yazdı:

Garip, ben burada sayılanların, teröristleri övüp savunduğunu falan görmedim, eğer öyleyse, savcılığın yeri belli, terör suçtur ve suçu, suçluyu övmek, otomatikman bir suçtur. Bekliyoruz, gösterde gidip savcıya şikayet edelim şu lavukları.

Bu saydıklarımı yazan Canan Kaftancıoğlu. İnternette her yerde döner tweet'leri, çocuk gibi onları mı getireyim anibal? 

Kim kimi içeri atıyormuş, bana ne? Bunu git AKP'lilere söyle diyeceğim, malum onlar herkeslerden çok PKK'lı. 

Beni başkaları bağlamıyor. CHP ve ilkeleri bağlamında konuşuyorum ben. HDP'den, AKP'den, MHP'den bana ne? Sen yazdıklarımı okumuyorsun galiba.

Bu tip Kürtçü tiplerin politik görüşü CHP'yle tamamen uyumsuzdur, Atatürk'ün kurduğu devletin temel ilklerine de varlık amacına da kast eden, hatta bildiğin düşmanlık eden düşüncelerdir onlar. Bu tip düşüncelere sahip insanlar CHP'de politika üretemez, üretememeli. HDP bu düşünceyi taşıyan insanlar için kruulmuş, mis gibi duruyor orada. Gidip orada çalışsınlar. Yok eğer bunlar çoğunluk olacaksa veya partinin başına bu düşüncelere sahip insanlar geçecekse de ben oy vermem diyorum.

Bu kadar açık. 

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Türk Ateist said:

Valla ben AKP ne diyor, ne anlatıyor hiç bilmiyorum, umurusamıyorum da. Canan benim için yeni bir isim değil, İstanbul il başkanı olduğunda partiden iyice iğrendim zaten ve referandumdan sonra da oy falan vermedim. 

Bugün Canan'ı parlatanlar dün AKP'nin kuyruğundan ayrılmıyor, Fethullah tipi propagandayla biz Atatürkçülerin soyunu kazımak için üstümüze yürüyorlardı. Senelerce bu pisliklerin propagandaları nedeniyle oldu ne olduysa. Kimse aptal değil, Aktrollerin dümen suyunda dönenlerin kim olduğunu ortaya çıkarmak da zor değil.

Bu köpekler açılım saçılım yaptığında, AKP'liler Apo övdüğünde de biz karşılarında olduk ve bugün söylediklerimizi o zaman da söyledik.

Hiç AKP falan karıştırma Anibal, kalbini kırarım yeminle.

Benim HDP hakkındaki fikrim açıktır. HDP bu ülkenin 6 milyon insanından oy almış, gayet meşru bir partidir. Selahattin'i içeri atan da AKP-PKK işbirliğidir. Adamı içeriden çıkarıp partisinin başına getirmeliler, Kürtler her ne istiyorsa misler gibi mecliste sonuna kadar isteyebilmeliler. 

Gel gör ki biz bunu on yıl önce, Kürtler Tayyip seviciliği yapar ve bize saldırırken de söylüyorduk. Faşist, kafatasçı, statükocu, postal yalayıcı oluyorduk o zaman...

Oh ne güzel valla...

CHP Kürtçülük yapılacak parti değil. Gitsin HDP'de yapsınlar. Amaç CHP'yi de kullanmak olunca ve Kılıçdaroğlu iyice sapıtınca Kürtçüler ve liberaller partinin esas sahibi olan bizim gibi Atatürkçüleri kovuyor falan...

Ben de diyorum ki bu noktada bize ne CHP'den. Sanki bize parti yok... Olmasa da gidip oy kullanmam ama kafam rahat yatarım.

Benim Kürtçülerle, terörist sevicilerle, Atatürk düşmanlarıyla işim olmaz. Ölürüm, onlarla aynı yolda yürümem, aynı partide olmam. İlkellerle işim olmaz.

Bugün cananı parlatanlar kim? 

Bilmiyorum, evet, şahsen çok takip etmiyorum siyaseti. Malum, Canan'ı falan TV'lerde vs. görmek mümkün değil. Ama diyorsun ki, canan şöyle, yok böyle. Oladabilir, ama benim öyle bir şey gördüğüm yok.

Ha, efenim, kürt falan yok, kardan gelen kart kurt sesi o, o zaman başka tabi.

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, anibal yazdı:

Sen bir devletten dayak ye, gidecek bir kapı falan bulama, ondan sonra bir daha görüşelim derim şahsen.

Bir parti, eğer marjinal olacam diyorsa, olacaktır, ok. Ama tüm Türkiye'yi kapsayacağım diyorsa, kürtleri vs. yok sayamaz.

Devlet sana düşmansa ve düşman kalacağım diyorsa, bu durum için ne düşünürsün, bunu bilmek gerekiyor öncelikle.

Külliyen yanlış.

PKK Kürt hakkı hukuku vb isçin kurulmuş bir örgüt değil öncelikle. PKK çok net biçimde bir narkoterör örgütüdür ve Kürtleri senelerden beri misler gibi kullanır. Aman da Kürt halkının hakları, şunları bunları diye diye on binlerce gencin iç olmasına neden oldu. 

Devlet bizi sevmiyor, bize düşman, bize bakmıyor yalanlarını Kürtler bile yemiyor artık... Oraya gönderilen ışıl ışıl öğretmenleri, doktorları öldürüp bayram edenler Kürtlerden başkası değil. Devlet, AKP'nin eline geçtikten sonra düşman oldu Kürtlere. Açılım sahtekarlığından sonra araları bozuldu ve AKP Kürtlerin tepesine bombalar yığdı ve senelerce OHAL altında yaşattı. AKP geldiğinde terör tamamen bitmişti, bu bitli APO yakalanıp "Benim de annem Kürt, devletim ne görev verirse yapmaya hazırım" diye ağladıktan sonra güzelce içeri tıkılmıştı, değil mi?

Acayip yanlış yerden bakıyorsun, bunu bilmek gerekiyor öncelikle.

Romantik mi oldun nedir...

İnsanların çoğu biraz aptaldır ve kolayca manipüle edilebilir, biliyorsun, değil mi?

Bu arada, bir pari ve birtakım insanlar marjinal olmak isteyebilirim. Acayip desteklerim.  Bir ülkede marjinal birtakım grupların olması ilerlemeyi sağlar.

Ama işte CHP marjinallerin toplaştığı bir parti değil. Marjinalleri de sahiplenen ve bir şekilde destekleyen bir parti olabilir, olmalıdır da ama kendisi marjinallerden oluşmaz ve hedefleri marjinal olamaz. CHP ortak akıldır. Öyle olmalıdır.

HDP var işte. Marjinalleri toplamaya bayılıyor. Gitsin toplansın, sabah akşam TC'ye küfretsinler. Bana ne...

Sitelerde Paylaş
Just now, Türk Ateist said:

Külliyen yanlış.

PKK Kürt hakkı hukuku vb isçin kurulmuş bir örgüt değil öncelikle. PKK çok net biçimde bir narkoterör örgütüdür ve Kürtleri senelerden beri misler gibi kullanır. Aman da Kürt halkının hakları, şunları bunları diye diye on binlerce gencin iç olmasına neden oldu. 

Devlet bizi sevmiyor, bize düşman, bize bakmıyor yalanlarını Kürtler bile yemiyor artık... Oraya gönderilen ışıl ışıl öğretmenleri, doktorları öldürüp bayram edenler Kürtlerden başkası değil. Devlet, AKP'nin eline geçtikten sonra düşman oldu Kürtlere. Açılım sahtekarlığından sonra araları bozuldu ve AKP Kürtlerin tepesine bombalar yığdı ve senelerce OHAL altında yaşattı. AKP geldiğinde terör tamamen bitmişti, bu bitli APO yakalanıp "Benim de annem Kürt, devletim ne görev verirse yapmaya hazırım" diye ağladıktan sonra güzelce içeri tıkılmıştı, değil mi?

Acayip yanlış yerden bakıyorsun, bunu bilmek gerekiyor öncelikle.

Romantik mi oldun nedir...

İnsanların çoğu biraz aptaldır ve kolayca manipüle edilebilir, biliyorsun, değil mi?

Bu arada, bir pari ve birtakım insanlar marjinal olmak isteyebilirim. Acayip desteklerim.  Bir ülkede marjinal birtakım grupların olması ilerlemeyi sağlar.

Ama işte CHP marjinallerin toplaştığı bir parti değil. Marjinalleri de sahiplenen ve bir şekilde destekleyen bir parti olabilir, olmalıdır da ama kendisi marjinallerden oluşmaz ve hedefleri marjinal olamaz. CHP ortak akıldır. Öyle olmalıdır.

HDP var işte. Marjinalleri toplamaya bayılıyor. Gitsin toplansın, sabah akşam TC'ye küfretsinler. Bana ne...

Ben PKK'yı sormadım ki?

Devletin yaptığı okulun içine sıçarım deyip ciddi ciddi sıçanları biliyoruz elbette.

Sorumuz bu değil, sorumuz, devlet sana düşmansa, ne yaparsın? Diyorsun ya, devlete düşman olmamak lazım vs. vs.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, anibal yazdı:

Bugün cananı parlatanlar kim? 

Bilmiyorum, evet, şahsen çok takip etmiyorum siyaseti. Malum, Canan'ı falan TV'lerde vs. görmek mümkün değil. Ama diyorsun ki, canan şöyle, yok böyle. Oladabilir, ama benim öyle bir şey gördüğüm yok.

Ha, efenim, kürt falan yok, kardan gelen kart kurt sesi o, o zaman başka tabi.

Benim de çok takip ettiğim söylenemez ama o kadar coştular ki, her yerde Canan parlatılıyor. Kürtçü asalaklığından başkası değil. Adam aylardır deliler gibi çalışıyor, kendini paralıyor, CHP'nin bütün silikliğine ve hatalarına rağmen başarı kazanıyor, bu beyler kalkıp Canan sayesinde kazandık diye Kürtçülük yapıyor... Canan PKK sevici zaten. Bu yeni bir b,lgi değil, kadını il başkanı yaptıklarında karşı çıktık hepimiz. 

Kürtler de umurumda değil anibal. Bıktım senelerdir. Parti kurdular ne güzel, biz destekledik, onu da beceremeyip AKP'yle evlendi ve bize saldırdılar, AKP'nin elini liberallerle birlikte misler gibi güçlendirdiler. Bugün de utanmadan ağlıyorlar.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, Türk Ateist said:

Benim de çok takip ettiğim söylenemez ama o kadar coştular ki, her yerde Canan parlatılıyor. Kürtçü asalaklığından başkası değil. Adam aylardır deliler gibi çalışıyor, kendini paralıyor, CHP'nin bütün silikliğine ve hatalarına rağmen başarı kazanıyor, bu beyler kalkıp Canan sayesinde kazandık diye Kürtçülük yapıyor... Canan PKK sevici zaten. Bu yeni bir b,lgi değil, kadını il başkanı yaptıklarında karşı çıktık hepimiz. 

Kürtler de umurumda değil anibal. Bıktım senelerdir. Parti kurdular ne güzel, biz destekledik, onu da beceremeyip AKP'yle evlendi ve bize saldırdılar, AKP'nin elini liberallerle birlikte misler gibi güçlendirdiler. Bugün de utanmadan ağlıyorlar.

Benim gördüğüm, Canan'ı parlatanlar, akitler, aktroller falan. Canan hakkında 100 şey okuduysam, yüzüde ahanda pkkcı, amanda terörist falan diyen ak bilmemnelerden başkası olmadı. Ben öyle hiç parlatılan falan görmedim. Ha, İmamoğlu bir başarı kazanmışsa, teknik olarak, bunda elbette il başkanının bir payı vardır. Bu pay çok mu büyüktür, çok mu küçüktür, yoksa negatifmidir, bunu da burada oturduğumuz yerden bilmek biraz zor, en azından benim için.

Sorun kürtlerin partisi değil, o, onların sorunu. Ha, PKK benim sorunum ve alayını görmek istediğim yer, kepçeyle kazılmıiş mezarlara kamyonla dökülmüş halleri. Burada konu PKK falan değil. 

Canan'ın PKK sevici olduğuna dair bir şeyde, dediğim gibi, akit teranelerini saymazsak, ben görmedim, şahsen.

Ha, o akitlere sorarsak, biz, alayımız vatan hayini, fedöcü, pontuscu, yunan sevicisi, pkkci falanız. 

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, anibal yazdı:

Ben PKK'yı sormadım ki?

Devletin yaptığı okulun içine sıçarım deyip ciddi ciddi sıçanları biliyoruz elbette.

Sorumuz bu değil, sorumuz, devlet sana düşmansa, ne yaparsın? Diyorsun ya, devlete düşman olmamak lazım vs. vs.

Ben ise başından beri PKK'dan bahsediyorum. HDP'den değil, PKK'dan. HDP içindeki PKK'lılar bile beni ilgilendirmiyor. Bunların CHP'de olması rahatsız ediyor beni.

Devlet bana düşmansa ben devlete hakim unsur haline gelmek için çabalarım. Bu kadar basit. Örgütlenirim, taraftarımı toplarım, bir lider çıkarır devletin başına geçmeye talip olurum. Bu sistem buna bal gibi de izin veren sistem.

Devlet dediğin benim kurduğum sistemin bütünü bir aygıt. Gökten zembille inmedi, insan değil, düşman olunacak ya da aşk yaşanacak bir şey değil. 

Kürtler devletle sorun yaşıyorsa devleti yönetmeye talip olsun. Onu yapamıyorsa devletin meclisine girsin ve demokratik zeminde sonuna kadar mücadele etsin. Özerkliğini bile istesin. Referandum istiyorum, bu toprakları bana verin desin. Bunu bile desin. Ama yolu yordamıyla yapsın bunu.

Devlete her canı sıkılan eline silah alıp beni mi patlatsın? 

İlkellik hak değildir. Yöntemdir, evet ama hak değildir, hoş görülemez. Sen teröre başvurursan devletin silahlı kuvvetleri de gelir ve seni indirir. Ağlamayacaksın.

Benim güvenliğim teröristin isyankar arabesk ruhundan daha önemli ve değerli. 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, anibal yazdı:

Benim gördüğüm, Canan'ı parlatanlar, akitler, aktroller falan. Canan hakkında 100 şey okuduysam, yüzüde ahanda pkkcı, amanda terörist falan diyen ak bilmemnelerden başkası olmadı. Ben öyle hiç parlatılan falan görmedim. Ha, İmamoğlu bir başarı kazanmışsa, teknik olarak, bunda elbette il başkanının bir payı vardır. Bu pay çok mu büyüktür, çok mu küçüktür, yoksa negatifmidir, bunu da burada oturduğumuz yerden bilmek biraz zor, en azından benim için.

Sorun kürtlerin partisi değil, o, onların sorunu. Ha, PKK benim sorunum ve alayını görmek istediğim yer, kepçeyle kazılmıiş mezarlara kamyonla dökülmüş halleri. Burada konu PKK falan değil. 

Canan'ın PKK sevici olduğuna dair bir şeyde, dediğim gibi, akit teranelerini saymazsak, ben görmedim, şahsen.

Ha, o akitlere sorarsak, biz, alayımız vatan hayini, fedöcü, pontuscu, yunan sevicisi, pkkci falanız. 

E ama ben biliyorum. İçeriden de biliyorum dışarıdan da. Şimdi şurada bir dolu şey yazarım, birileri zarar görür diye yazamıyorum. 

Kadının payı falan yok. Tek payı, geri zekalı Kılışdar'ın böyle mimli bir tipi böyle bir göreve getirerek açık vermesinden sonra zarar büyümesin diye geri planda kalması. Bu süreçte sustu, arka planda kaldı da CHP'liler de sinir olmadı.

Akit teraneleri dediklerin kadının ciddi ciddi tweet'leri. Sen böyle şeyler yazarsan birileri onları ortaya döker. Biz Tayyip'inkileri, diğerlerininkileri sermiyor muyuz? 

Bizim aptal insanımızın hala anlamadığı şu.

Tayyip PKK'yla da çalışır Fethullah'la da DHKP-C ile de. Ama döner ve misler gibi sıyrılır. Bunu becerir o. Senelerdir becerdi, dönüp bir de başkalarını Fetöcü ilan edip hapse attırabildi.

Ama sen bunu beceremezsin. Sen PKK sevicileriyle iş yaparsan o sana yapışır ve kalır. Sıyrılamazsın. Sende onu yapacak güç olmadığı gibi, ruh da yok. 

O yüzden dikkatli olacaksın, Fethullahçılardan da PKK'lılardan da uzak duracaksın.

E temizlesinler şimdi pirincin taşını. Kadının yazdığı, söylediği her şey ortada. Atarlar içeri, kalırsın öyle. Savunamazsın da, çünkü söylemiş.

İmamoğlu'na neden bir şey söyleyemediler? Neden defalarca Kürtleri, Ermenileri, Romanları vs vs kucaklıyorum, oylarını istiyorum dediği halde bir şey bulup çıkaramadılar? Selahaddin Demirtaş'ın çizgisini beğeniyorum bile dedi açık açık, ama bir şey yapamadılar.

Çünkü adam temiz. PKK'yla, Feto'yla vs işi hiç olmamış, tertemiz.

Bu kadar basit.

Sitelerde Paylaş

Iddianamenin tamamını bulamıyorum ama olabilecek en kötü ihtimali sergileyebilmesi açısından bir akp gazetesinde çıkan haberden iddianame içeriğini aşağıya kopyaliyorum. Buna "oh olsun!" diyebiliyorsaniz, sizin vicdanınıza kalmış. Canan Hanım ile ilgili bulabildikleri en suçlayıcı şeyler şunlar:

Soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamede Canan Kaftancıoğlu'nun, ''Tu¨rkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılama'', ''kamu go¨revlisine go¨revinden dolayı hakaret'', ''Cumhurbaşkanına hakaret'', ''halkı kin ve du¨s¸manlıgˆa alenen tahrik etmek'' ve ''terör örgütü propagandası yapmak'' suçlarından 4 yıl 10 aydan 17 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

İddianamede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da aralarında bulunduğu 8 kişi müşteki sıfatıyla yer aldı.

Ayrıca iddianamede, Kaftancıoğlu'nun sosyal medya hesabı üzerinden attığı tweetler nedeniyle ve yapılan şikayetler üzerine soruşturma başlatıldığı anımsatıldı.

Kaftancıoğlu'nun sosyal medyada suça konu yaptığı paylaşımlara tek tek yer verilen iddianamede, Kaftancıoğlu'nun yaptığı paylaşımlar ile ''Cumhurbaşkanına hakaret'' ve ''Tu¨rkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşalama'' suçunu işlediği, Fransa'da öldürülen terör örgütü PKK'nın kurucularından ve kadın örgütlenmesinden sorumlu olduğu gerekçesiyle kırmızı bültenle aranan Sakine Cansız hakkında yaptığı paylaşımlar ile terör örgütünün propagandasını yaptığı, bir kısmı FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yaptığı paylaşımlardan oluşan tweetleri ile de ''halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme'' suçlarını işlediği kaydedildi.

İddianamede, sanık Kaftancıoğlu'nun söz konusu sosyal medyadaki paylaşımının hatırlatıldığı bir televizyon programına geçtiğimiz haftalarda katılarak hala aynı düşüncede olduğunu söylediğine de yer verildi.

Kaftancıoğlu, iddianamede yer alan ifadesine göre, söz konusu sosyal medya hesabının kendisine ait olduğunu ve bir tweet dışında diğer paylaşımlarının da şahsının yaptığını belirterek, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

Sitelerde Paylaş

FETÖ olayları ilk patladığı zaman Kılıçdar cemaate karşı herhangi bir tepki koymadı. Bilakis 2014'teki seçimlerde onlarla ittifak yaptı. Bunu partiden kovduğu Birgül Ayman Güler söylemişti.

Kılıçdar ve arkadaşları cemaate adeta siper oldular, onların haklarını savunacağız diye kıç yırttılar. Televizyonları karartıldığı zaman hemen gidip önlerinde nöbet tutanlar Kılıçdar'ın adamlarıydı. Hatta 15 Temmuz'dan sonra dahi Altan kardeşler, Nazlı Ilıcak ve Ali Bulaç gibiler için iade-i itibar sözü verdiler. Adalet Yürüyüşü denilen saçmalığı bile Fethullahçı ya da liboş gazeteciler, yazarlar için yaptılar. Memleketteki herkesin hakkını savundun da bir tek Fethullahçı köpekler kusur kaldı değil mi?

Evet Kılıçdar elbette ki bir Fethullahçı değil ama Fethullah'a düşman falan da değil. Sen geri zekalı gibi onlara bulaşırsan Akapeliler de sana şak diye FETÖ'cü yaftasını yapıştırırlar. Hak ediyor bunlar.

Kılıçdar ve arkadaşları PKK'lılarla da, DHKP-C'lilerle de, Fethullahçılarla da arasına mesafe koymadı. Nerede bu terör örgülerinden birisine üye olan birisi tutuklansa hemen Kılıçdar onu savundu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...