Jump to content

Ekrem İmamoğlu hakkında

Recommended Posts

Bu Canan ilk il başkanı yapıldığı zaman da geri zekalı yandaşları "Sırf kadın olduğu için Canan Hanım'dan rahatsız oluyorlar" goygoyu yapmışlardı ciddi ciddi. Emine Ülker Tarhan, Birgül Ayman Güler ve Aylin Nazlıaka gibi Kılıçdar itinin partiden kovduğu Atatürkçüler kadın değildi sanki. Böyle de iki yüzlü ve şerefsiz bu Kürtçü liberaller.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 331
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 hour ago, Türk Ateist said:

E ama ben biliyorum. İçeriden de biliyorum dışarıdan da. Şimdi şurada bir dolu şey yazarım, birileri zarar görür diye yazamıyorum. 

Kadının payı falan yok. Tek payı, geri zekalı Kılışdar'ın böyle mimli bir tipi böyle bir göreve getirerek açık vermesinden sonra zarar büyümesin diye geri planda kalması. Bu süreçte sustu, arka planda kaldı da CHP'liler de sinir olmadı.

Akit teraneleri dediklerin kadının ciddi ciddi tweet'leri. Sen böyle şeyler yazarsan birileri onları ortaya döker. Biz Tayyip'inkileri, diğerlerininkileri sermiyor muyuz? 

Bizim aptal insanımızın hala anlamadığı şu.

Tayyip PKK'yla da çalışır Fethullah'la da DHKP-C ile de. Ama döner ve misler gibi sıyrılır. Bunu becerir o. Senelerdir becerdi, dönüp bir de başkalarını Fetöcü ilan edip hapse attırabildi.

Ama sen bunu beceremezsin. Sen PKK sevicileriyle iş yaparsan o sana yapışır ve kalır. Sıyrılamazsın. Sende onu yapacak güç olmadığı gibi, ruh da yok. 

O yüzden dikkatli olacaksın, Fethullahçılardan da PKK'lılardan da uzak duracaksın.

E temizlesinler şimdi pirincin taşını. Kadının yazdığı, söylediği her şey ortada. Atarlar içeri, kalırsın öyle. Savunamazsın da, çünkü söylemiş.

İmamoğlu'na neden bir şey söyleyemediler? Neden defalarca Kürtleri, Ermenileri, Romanları vs vs kucaklıyorum, oylarını istiyorum dediği halde bir şey bulup çıkaramadılar? Selahaddin Demirtaş'ın çizgisini beğeniyorum bile dedi açık açık, ama bir şey yapamadılar.

Çünkü adam temiz. PKK'yla, Feto'yla vs işi hiç olmamış, tertemiz.

Bu kadar basit.

İçerden bildiklerin, dışarıdan bildiklerinden çok mu farklı?

Ve evet, bilfiil, akit teranesi ve pkk'cı falan anlamı çıkmayan tweet'ler benim gördüklerim.

Bu ülkede, söylenmemiş "it" lafı için bile tutup adamı içeri atmaya çalışıyorlar zaten, hani neyin söylemesi, söylememesi? Her lafın her istediğin yere çekebilirsin, hele akitsen, oooo, seç beğen al...

İmamoğlu için, neler bulup çıkardılar, hızlarını alamadılar hala da çıkarıyorlar. Vatan hayını, pntuscu, fedöcü, pkkcı, valiye it diyen adam falan falan, denmedik şey mi kaldı? 

Artık bu ülkede, temiz pis falan yok. Sence en pis kim ve yüzde kaç oy alıyor, önce bunu düşünmen gerekiyor.

Şu an hiç bir partinin, amanda o kürtçüydü, bu ermeniciydi, beriki devrimci, hatta şu lezbiyen bu ibneydi falan diyerek, %0.1 bile olsa kimseyi dışlamaya dermanı yok. Bütün olay bu. Sen adam gibi bir demokrasi koyarsın, adam gibi her fikir temsil ediliyor, bak adam gibi diyorum, öyle çıkıp, it ürür, kervan yürür demeden, o zaman sen aşırısın, sen şucusun, sen bucusun diyecek takatin olur. Ama bugün yok bu lüks, hiç bir partide, AKP en başta olmak üzere. 

Asıl görmediğiniz taraf bu. Canan ve diğerleri için, söyledikleri şeyler, bir solcudan beklenebilecek şeyler zaten. Elemanı, bu solcu diye sol bir partide istemiyorsanız, pek anlaşılır olmuyorsunuz. 

Haa, peki bu CHP? Elimden gelse tüm CHP'yi çuvala tıkar, taş bağlar, halice atarım. Birebir'de "işte solcu, atatürkçü" falan diyebileceğim bir kişi bile göremiyorum. Bu daha ayrı bir mesele. Ama lafları tersinden anlayıp, abartıp, alakasız bağlarla büyütüp, birilerine yok kürtçü, yok yok buncu falan demenin de alemi yok.

Ermeni soykırımcısı mı imiş? Bilmem, muallak biraz, cariyeleriyle mercimeği fırına vermek derdindeki bir osmanlı dölü, zerzevatı ile öyle bir iş yapmışsa, bu da bilinsin elbette, di mi?

"Mustafa kemalin askerleriyiz" lafı da elbette bazılarınca yanlış bulunabilir. Bu da atatürk düşmanı anlamına gelmez. 

Ve dahası diyoruz, akitlerin dolduruşuna geliyorsunuz diye, şunlar gibi mesela:

canan kaftancıoÄlu tweetleri ile ilgili görsel sonucu

Ha gelelim mevzuya... Neden akitler canan efendiye böyle dalıyor? Ne yani, kala kala, istanbul il başkanı mı kaldı laf edecek? İşte görünmeyen tarafta bu. Canan efendinin istanbul'da yoğun oy potansiyeli olan kürt, ermeni, süryani gbii azınlıklar üzerinde çok iyi bir imajı, çok iyi bir pozisyonu var. Bu çok çok evvelden beri biliniyor ve AKP için ciddi tehdit oluşturuyor, özellikle kürt seçmen açısından. İstanbul dediğiniz yerdeki bir %1-2, genel seçimleri bile etkileyebilecek bir rakam ediyor. Yani, Canan, AKP için baya baya ciddi bir tehdit, işte bu yüzden daldılar öyle akitler bu vatandaşa ve görünen o ki, baya da başarılı olmuşlar.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Faşist Ateist said:

FETÖ olayları ilk patladığı zaman Kılıçdar cemaate karşı herhangi bir tepki koymadı. Bilakis 2014'teki seçimlerde onlarla ittifak yaptı. Bunu partiden kovduğu Birgül Ayman Güler söylemişti.

Kılıçdar ve arkadaşları cemaate adeta siper oldular, onların haklarını savunacağız diye kıç yırttılar. Televizyonları karartıldığı zaman hemen gidip önlerinde nöbet tutanlar Kılıçdar'ın adamlarıydı. Hatta 15 Temmuz'dan sonra dahi Altan kardeşler, Nazlı Ilıcak ve Ali Bulaç gibiler için iade-i itibar sözü verdiler. Adalet Yürüyüşü denilen saçmalığı bile Fethullahçı ya da liboş gazeteciler, yazarlar için yaptılar. Memleketteki herkesin hakkını savundun da bir tek Fethullahçı köpekler kusur kaldı değil mi?

Evet Kılıçdar elbette ki bir Fethullahçı değil ama Fethullah'a düşman falan da değil. Sen geri zekalı gibi onlara bulaşırsan Akapeliler de sana şak diye FETÖ'cü yaftasını yapıştırırlar. Hak ediyor bunlar.

Kılıçdar ve arkadaşları PKK'lılarla da, DHKP-C'lilerle de, Fethullahçılarla da arasına mesafe koymadı. Nerede bu terör örgülerinden birisine üye olan birisi tutuklansa hemen Kılıçdar onu savundu.

Burada bir şeyi kaçıyorsunuz.

Altna kardeşler, Nazlı denen mahluk falan, bunlarla uğraşılması adil mevzular değildi. Ha, ergenekon masalı neyse, bu insanlara yapılanda oydu. Böyle önünüze gelene fetoşçu diye müebbet yazamazsınız, yazmamalısınız. Bu demokrasinin ve adaletin dibine kibrit suyu dökmektir.

Ha, nazlı şöyle de böyle de. Evet, yüzünü şeytan göresice, şeyini eşşekler tepesice melunun teki. Ama işte o değil. Onunla uğraşmanın yolu, demokrasi ve insan hakları çerçevesinde olmalıydı. Böyle adaletsiz ve hukuksuz yollar değil.

Ha, kendi adıma, az biel oldu, keşke osmanlı usulü ceza verip, derisini yüzüp halice atsalardı, tuzlu su böööölee, mis gibi.. Bu şahıslara karşı hislerim bunlar, ama bu, o noktada adaletsizlik olduğu gerçeğini değiştirmiyor, ben bir anibal olarak adaletli olmak zorunda değilim, ama devlet öyle olmak zorunda. 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Faşist Ateist said:

Evet Kılıçdar elbette ki bir Fethullahçı değil ama Fethullah'a düşman falan da değil. Sen geri zekalı gibi onlara bulaşırsan Akapeliler de sana şak diye FETÖ'cü yaftasını yapıştırırlar. Hak ediyor bunlar.

Kılıçdar ve arkadaşları PKK'lılarla da, DHKP-C'lilerle de, Fethullahçılarla da arasına mesafe koymadı. Nerede bu terör örgülerinden birisine üye olan birisi tutuklansa hemen Kılıçdar onu savundu.

Hah bir de bu var elbette..

Devlet, kimseye düşman olmaz, olmamalıdır. Devlete talip olan içinde bu geçerlidir. Hak, hukuk denen mevzu bu noktada devreye girer. Öyle ki, devlet, mesela, yunanistana falan da düşman olamaz, olmamalıdır. Neden denir, dış politikada dost, düşman olmaz diye. 

İşte, aynı şekilde, devlet vatandaşı ile "dost" veya "düşman" olmaz, olmamalıdır da. Herkesle de yakın olmalıdır, hatta bu terörist olsa bile. En çok karıştırılan şey de budur. Terörist'e yakın bu demek, "la dur, o bomba ne öyle? Al şunu, at onun bin katı güçte" demek ya da "Terörist bey, lütfen teslim olur musunuz, bak size şeker de verecez" demek değildir. Teröristin de o pislikten vaz geçmesi için, ona yakın olmalıdır. Nasıl olur, mesela, terörist cenazesinde, devlette olur mesela. Ha, bu devletin valisi, şusu busu olmaz, HDP vs. neyse, devletin içinde olanlar olur. Gidilir, bu iş iş değil, çocuklarımızın böyle ölmesine müsaade etmeyelim denir mesela. Böylece devletin "seri katil" ya da düşman olmadığı gösterilir, teröriste yakın olunur, o terörden vazgeçirilmeye çalışılır. İşte o yüzden, vurulan şerefsiz pkk'lının yaralı hali, bilmem kaç bin dolar saatlik masrafı olan helikopterle hastaneye getirilir mesela...

Eğer sen devlet olarak, o şucu, bu bucu diye düşman oluyorsan, belli işte, onlarda sana düşman olacaktır ve bunun sorumlusu da, apaçık şekilde sen olursun. Basit, düşmanlık asla tek taraflı olmaz, sen birini düşman ilan ettiysen, o artık sana düşmandır, bunun ötesi yok.

Sitelerde Paylaş

Demirtaş'a hakkını teslim etmek gerekir. Akp ile anlaşıp özgür kalabilirdi ama o "seni başkan yaptırmayacağız" diyerek başladığı çizgisinden taviz vermedi. Bir de adam bildiğimiz Nedim Şener'e bakın. Kimisi biraz hapis yatınca ne hale geliyor. Nereden, nereye...

Evet, Ekrem büyük zafer kazandı ama hem Canan, hem de Selahattin bu zaferde pay sahibi.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Ben ise başından beri PKK'dan bahsediyorum. HDP'den değil, PKK'dan. HDP içindeki PKK'lılar bile beni ilgilendirmiyor. Bunların CHP'de olması rahatsız ediyor beni.

Devlet bana düşmansa ben devlete hakim unsur haline gelmek için çabalarım. Bu kadar basit. Örgütlenirim, taraftarımı toplarım, bir lider çıkarır devletin başına geçmeye talip olurum. Bu sistem buna bal gibi de izin veren sistem.

Devlet dediğin benim kurduğum sistemin bütünü bir aygıt. Gökten zembille inmedi, insan değil, düşman olunacak ya da aşk yaşanacak bir şey değil. 

Kürtler devletle sorun yaşıyorsa devleti yönetmeye talip olsun. Onu yapamıyorsa devletin meclisine girsin ve demokratik zeminde sonuna kadar mücadele etsin. Özerkliğini bile istesin. Referandum istiyorum, bu toprakları bana verin desin. Bunu bile desin. Ama yolu yordamıyla yapsın bunu.

Devlete her canı sıkılan eline silah alıp beni mi patlatsın? 

İlkellik hak değildir. Yöntemdir, evet ama hak değildir, hoş görülemez. Sen teröre başvurursan devletin silahlı kuvvetleri de gelir ve seni indirir. Ağlamayacaksın.

Benim güvenliğim teröristin isyankar arabesk ruhundan daha önemli ve değerli. 

Sizce Selahattin Demirtaş yolu ve yordamı ile söylemedi mi, söylemesi gerekenleri, bir hukukçu olarak. Adalet istesin Kürtler ama bunu adaletli bir sekilde istesin diyorsun da, sence mantıklı mı konuşuyorsun?

tarihinde memjan21 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, anibal yazdı:

İçerden bildiklerin, dışarıdan bildiklerinden çok mu farklı?

Ve evet, bilfiil, akit teranesi ve pkk'cı falan anlamı çıkmayan tweet'ler benim gördüklerim.

Bu ülkede, söylenmemiş "it" lafı için bile tutup adamı içeri atmaya çalışıyorlar zaten, hani neyin söylemesi, söylememesi? Her lafın her istediğin yere çekebilirsin, hele akitsen, oooo, seç beğen al...

İmamoğlu için, neler bulup çıkardılar, hızlarını alamadılar hala da çıkarıyorlar. Vatan hayını, pntuscu, fedöcü, pkkcı, valiye it diyen adam falan falan, denmedik şey mi kaldı? 

Artık bu ülkede, temiz pis falan yok. Sence en pis kim ve yüzde kaç oy alıyor, önce bunu düşünmen gerekiyor.

Şu an hiç bir partinin, amanda o kürtçüydü, bu ermeniciydi, beriki devrimci, hatta şu lezbiyen bu ibneydi falan diyerek, %0.1 bile olsa kimseyi dışlamaya dermanı yok. Bütün olay bu. Sen adam gibi bir demokrasi koyarsın, adam gibi her fikir temsil ediliyor, bak adam gibi diyorum, öyle çıkıp, it ürür, kervan yürür demeden, o zaman sen aşırısın, sen şucusun, sen bucusun diyecek takatin olur. Ama bugün yok bu lüks, hiç bir partide, AKP en başta olmak üzere. 

Asıl görmediğiniz taraf bu. Canan ve diğerleri için, söyledikleri şeyler, bir solcudan beklenebilecek şeyler zaten. Elemanı, bu solcu diye sol bir partide istemiyorsanız, pek anlaşılır olmuyorsunuz. 

Haa, peki bu CHP? Elimden gelse tüm CHP'yi çuvala tıkar, taş bağlar, halice atarım. Birebir'de "işte solcu, atatürkçü" falan diyebileceğim bir kişi bile göremiyorum. Bu daha ayrı bir mesele. Ama lafları tersinden anlayıp, abartıp, alakasız bağlarla büyütüp, birilerine yok kürtçü, yok yok buncu falan demenin de alemi yok.

Ermeni soykırımcısı mı imiş? Bilmem, muallak biraz, cariyeleriyle mercimeği fırına vermek derdindeki bir osmanlı dölü, zerzevatı ile öyle bir iş yapmışsa, bu da bilinsin elbette, di mi?

"Mustafa kemalin askerleriyiz" lafı da elbette bazılarınca yanlış bulunabilir. Bu da atatürk düşmanı anlamına gelmez. 

Ve dahası diyoruz, akitlerin dolduruşuna geliyorsunuz diye, şunlar gibi mesela:

canan kaftancıoÄlu tweetleri ile ilgili görsel sonucu

Ha gelelim mevzuya... Neden akitler canan efendiye böyle dalıyor? Ne yani, kala kala, istanbul il başkanı mı kaldı laf edecek? İşte görünmeyen tarafta bu. Canan efendinin istanbul'da yoğun oy potansiyeli olan kürt, ermeni, süryani gbii azınlıklar üzerinde çok iyi bir imajı, çok iyi bir pozisyonu var. Bu çok çok evvelden beri biliniyor ve AKP için ciddi tehdit oluşturuyor, özellikle kürt seçmen açısından. İstanbul dediğiniz yerdeki bir %1-2, genel seçimleri bile etkileyebilecek bir rakam ediyor. Yani, Canan, AKP için baya baya ciddi bir tehdit, işte bu yüzden daldılar öyle akitler bu vatandaşa ve görünen o ki, baya da başarılı olmuşlar.

anibal, çok önemli bir gerçeği gözden kaçırıp bu dandik liberal ve Kürtçülerin tuzağına düşüyorsun.

Millet oyunu CHP'ye vermedi. Ekrem İmamoğlu'na verdi. Bu ikisini birbirinden ayırmazsan analizlerin kökten yanlış olur. Geç Ermenisini, Süryanisini, AKP'liler bile bu adama oy verdi. Şu ilginç ortamda Kürtlerin kalkıp İmamoğlu'na oy vermesi ne ilginçtir ne de lütuf. İmamoğlu'nun Kürtlerini oyunu almak için Canan efendiye ihtiyacı yoktu, hala da yok. Bilakis, kadını pek ortalıklara çıkarmadılar ki insanları ürkütmesin, sinirlendirmesin. CHP'liler bile kadını istemiyorken diğerleri niye istesin...

Yani AKP'lilerin analizleri de kökten yanlış zaten. Onlar neyi doğru görüyor ve okuyor ki bunu okusun? Adamlar kalkıp APO'ya bel bağladı, onun kardeşini TRT Kurdi'ye çıkarıp İmamoğlu'nu kötüledi. Bu mu akılcı strateji? Kritik kitle Kürtler değildi bu seçimde. Herkesti. İyi Parti'ye kaçan CHP'liler de dönüp ona oy verdi, tatlı dili ve samimiyetiyle ikna ettiği diğer partililer de.

Ermeni soykırımı diye bir şey yok anibal. Bu iğrenç bir yalan, ülkeyi her türlü zor durumda bırakacak bir iftira. Aman da biz Ermenilere soykırım yaptık diyen ve ille de özür dileyen bir ekip var, bu kadın da onlardan biri. Hatta milleti eyleme çağırıyor.

Yav ne işi var CHP'de bu tipin? Herkes mi kafayı yedi, ne oldu? 

Bir yığın vatansever bilim adamı, iş adamı ülke dışında Ermeni diasporasıyla ölesiye mücadele ederken (Bizim Hacı ve arkadaşları da dahil), ülke içinde biz yıllardır liberal ve sözde solcularla, Kürtçülerle bu işin mücadelesini verirken bu tipin ne işi olur CHP'de?

E onlar CHP'li oldu ise ve onların borusu ötüyorsa biz de onları deşifre eder, oyumuzu da vermeyiz.

Genel seçimle belediye seçimlerini hiç karıştırmamak lazım. Dediğim gibi, bu oylar CHP'ye değil Ekrem İmamoğlu'na, Mansur Yavaş'a vb verildi. Diğer illerin il başkanları bu Canan kadar parlatılmıyor ayrıca, onu kimsenin konuştuğu yok.

"İçerden bildiklerin, dışarıdan bildiklerinden çok mu farklı?"

Değil. Keşke olsaydı, keşke yanılsaydık. Kadın başarısız üstelik. En kritik ilçelerden biri olan Maltepe'de bir dolu okul sahipsiz kalmış, Ekrem İmamoğlu basbayağı kendi örgütüyle koşturup farketmiş ve boşluğu gece yarısı doldurmuşlar. Keza Sultanbeyli....

Adam açıkça partiler üstü bir isim şu anda. Bu kadın İstanbul Büyükşehir Belediyesi eş başkanı gibi davranmayı bırakıp istifa etmeli artık. Gitsin solcu arkadaşlarıyla, solcu yoldaşlarıyla takılsın madem...  

Ekrem İmamoğlu bu kadını gönderir. Seçime ramak kala kendi istediği adaylar gösterilmedi diye küsüp ayrılan birine kimse güvenmez, sırtını dayamaz. Yapması gereken de bu zaten. 

O yüzden izleyeceğiz... Bakalım, görelim..

O getirdiğin tweet'i görmedim. Şu anda görüyorum. Ben bu tweet'leri bilmiyorum, dediğim gibi Akitlerin eleştirilerinden de haberim yok doğrusu. Ben geçen seneden beri tanıyorum bu kadını, yazdıklarını geçen seneden beri biliyorum. Akitler Kürtçü merakları ve yanlış analizleri yüzünden kadına takmış olabilirler, o kadarı beni ilgilendirmiyor. CHP savunsun, bana ne...

Türk devletini sokırım yapmakla, seri katil olmakla suçlayan, Atatürk'ten ve onun taraftarlarından nefret eden, Atatürk'ün aydınlanmacı devrimlerini sahiplenmemiş/içselleştirmemiş bir figürün Atatürk'ün partisinde yeri olmamalı. Daha da kötüsü, manipülasyon ustası liberal ve Kürtçülerin, Ekrem İmamoğlu'nun elde ettiği başarının aslında bu kadına ait olduğunu söyleyip onu partlatmasına asla izin vermemeli. Benim esas sıkıntım ise bu ikincisi. Kadın tutanaklara sahip çıkmış diye eteğini öpecektik bir de...

Rezillikten başkası değil.

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, memjan21 yazdı:

Sizce Selahattin Demirtaş yolu ve yordamı ile söylemedi mi, söylemesi gerekenleri, bir hukukçu olarak. Adalet istesin Kürtler ama bunu adaletli bir sekilde istesin diyorsun da, sence mantıklı mı konuşuyorsun?

Yanlış ileti.

tarihinde Türk Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, memjan21 yazdı:

Bana ne? AKP'ye güvenip kuyruğuna takılan ve Kemalistlere saldıran Kürtlerdi. Biz "Şeriatçıya güvenmeyin, PKK'ya sırtınızı dayamayın, teröre başvurmayın, bunu yaparsanız asker de yanıtını verir, gelin insan gibi mecliste politika yapın" derken faşisttik. 

Yetmez ama evet diyenler, HDP'liler, liberaller falan uğraşsın. Tayyip'in kankası olanlar onlardı. 

Gidip kurtarsınlar Demirtaş'ı. Onu da mı biz yapalım?

Kaldı ki yapıyoruz valla. Lanet olsun içimizdeki uygarlık ve demokrasi bilincine ki hala içeriden çıkarılmalı, partisinin başına geçirilmeli diyoruz. 

Demek istediğim, bu rezil sistemin mimarı yalnız AKP değil, aynı zamanda Kürtler ve liberallerdir de. O yetkiyi Tayyip'e verenler onlardı. Biz uyardık, anlattık. 

Sitelerde Paylaş

Bu başlıkta yapılan tartışmalarda gördüm ki, olay ve konulara bir bütün olarak bakan olmamış.

Her şey güncel, kişisel, biraz duygusal ve biraz da sempati-anipati şeklinde değerlendirilmiş.

Oysa bu konuların tarihi, siyasi, ekonomik boyutu ortaya konmadan sağlıklı tartışma olması veya olumlu sonuçlanması mümkün değildir.

Kendi görüşünüzü sağlam bir zeminde ve objektif olarak ortaya koymak istiyorsanız önce şu soruların cevabını bulmalısınız.

- CHP'yi fetocu, ayrılıkçı ve Atatürk düşmanları savunucusu duruma getiren tarihi, siyasi, ekonomik boyutu nedir?

- AKP'nin fetoyla, ayrılıkçılarla ve Atatürk düşmanlarıyla ittifak yapmasını sağlayan tarihi, siyasi, ekonomik boyutu nedir?

-Toplumun fetocu, ayrılıkçı, Atatürk düşmanı olmasını getiren tarihi, siyasi, ekonomik boyutu nedir?

Bu soruların reel cevaplarını ortaya koymadan burada yapılan bu tür tartışmalar gazete köşesi yorumlarından öte bir özellik taşımaz.

Sizlere bir ipucu vereyim, bugün at izinin it izine karışmasının asıl nedeni halkın yurttaş olma bilincinde olamamasıdır.

Bir ülkede yaşayan insanlarda yurttaşlık bilinci yoksa o ülkenin yolu her kapıya çıkar.

Bu ülkenin bugünkü halinin temel nedeni budur,  işin tarihi, siyasi, ekonomik yönünün ne gibi etkiler yaptığını da varın siz bulun.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Bana ne? AKP'ye güvenip kuyruğuna takılan ve Kemalistlere saldıran Kürtlerdi. Biz "Şeriatçıya güvenmeyin, PKK'ya sırtınızı dayamayın, teröre başvurmayın, bunu yaparsanız asker de yanıtını verir, gelin insan gibi mecliste politika yapın" derken faşisttik. 

Yetmez ama evet diyenler, HDP'liler, liberaller falan uğraşsın. Tayyip'in kankası olanlar onlardı. 

Gidip kurtarsınlar Demirtaş'ı. Onu da mı biz yapalım?

Kaldı ki yapıyoruz valla. Lanet olsun içimizdeki uygarlık ve demokrasi bilincine ki hala içeriden çıkarılmalı, partisinin başına geçirilmeli diyoruz. 

Demek istediğim, bu rezil sistemin mimarı yalnız AKP değil, aynı zamanda Kürtler ve liberallerdir de. O yetkiyi Tayyip'e verenler onlardı. Biz uyardık, anlattık. 

Kim güveniyor akp? Sizce ülkeyi yöneten parti ile yapılmayacakta kimle yapılacak bazı görüşmeler? CHP ile mi? Bugün ekremin kazanmasında ki en büyük rol Selo nundur. Kürtler esir bir liderin(Öcalan)  sözlerine inanmaktan vazgeçmişe benziyor. Artık Selo yeni liderdir. CHP nin hdp ile iyi geçinmekten başka çaresimi var zannediyorsun?

Sitelerde Paylaş
49 dakika önce, memjan21 yazdı:

Kim güveniyor akp? Sizce ülkeyi yöneten parti ile yapılmayacakta kimle yapılacak bazı görüşmeler? CHP ile mi? Bugün ekremin kazanmasında ki en büyük rol Selo nundur. Kürtler esir bir liderin(Öcalan)  sözlerine inanmaktan vazgeçmişe benziyor. Artık Selo yeni liderdir. CHP nin hdp ile iyi geçinmekten başka çaresimi var zannediyorsun?

CHP'nin HDP'ye değil, HDP'nin CHP'ye ihtiyacı var. AKP'ye yanaştı senelerce, CHP'ye ve oy verenlerine saldırıp Tayyip'in anayasanın anasını ağlatıp tek adam olmasını sağladı, sonra Tayyip alacağını alıp arkasını dönünce kötü oldular. Yani Fethullah'la olan şey Kürtlerle de oldu.

E bana ne? Güvenmese, işbirliğine koyulmaslardı.

Kürtler PKK'dan ne kadar uzak durursa o kadar kazanır ve tamamen meşru bir parti olur. Ben Selahattin'in PKK'ya mesafe koymak ve mecliste politika yapmak istediğini biliyorum, uzun süredir böyle düşünüyorum zaten.  Kürtlerin PKK'yı değil Selahattin Demirtaş'ı lider olarak görmesi ve demokratik zemine yapışması önce kendileri, sonra ülke için en iyisi olur.

Demirtaş'tan yüzde yüz emin değilim, sanıyorum kimse değil, ama PKK kartını kullanmayı bıraktığını umuyorum.

Ama bunlar bana sorulması gereksiz sorular. Bu politiklar değil benim sorunum. CHP içindeki HDP'liler, hatta PKK'lılar, Ermeni soykırımı aşığı saçma sapan tipler de değil aslında. Onlar varsa ben oy vermem der, gider başka partiye veririm. Öyle de yapıyorum.

Benim canımı sıkan ve bu başlığa yazmaya zorlayan şey, İmamoğlu'nun başarısını Canan Kaftancıoğlu'na yüklemek ve o olmazsa İmamoğlu kazanamazdı gibi göstemek. Liberaller ve Kürtçüler 7/24 bunu empoze ediyor millete.

Yemezler... Bu başarı CHP'nin başarısı bile değildir. Millet oyunu CHP'ye bayıldığı veya desteklediği veya güvendiği için vermedi. İmamoğlu'na verdi. Aynı şey Mansur Yavaş için de geçerlidir.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Faşist Ateist yazdı:

Konu Ekrem İmamoğlu'ydu ama iyice Canan'a kaydı.

Her neyse bakalım Ekrem Bey neler yapacak? Hep birlikte görelim. Peşin hüküm vermeyelim.

Her şey çok güzel olacak. Bu adam akıllı ve aynı zamanda zeki. İyi politikacı. Uyanık. Samimi. 

Şaşırmazsa, saçmalamazsa eğer, çok güzel işler yapar, alır yürür. o potansiyel ondan fazlasıyla var. Herkesi kucaklayan, barışçıl dili topluma ilaç gibi geldi. Bunu da çok abartıp doğallığından çıkarmazsa ballı kaymak olur.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Türk Ateist said:

Ağlama Melis...

Gerçekler bunlar.

Ağlayan siz olursunuz. Akp tabanındaki azılı şeriatçılar gibi azınlıksınız. 100 sene %5-%10 arası oy oranınızla kronik muhalefet şeklinde gidersiniz. Canan Hanım rüştünü kanıtladı ve siyasi geleceği parlak. Chp'den giderse de kaybeden o olmaz. Artık kıskançlık mıdır bilemem ama burada zorlama bok atma var hanımefendiye karşı. Israrla Atatürk nefreti diyorsun ama altını dolduramıyorsun. Ortada bir tweet var ama benim orada gordugum Atatürk değil, Atatürk taciri düşmanlığı. Kendinizi dev aynasında görerek anca kendinizi kandırırsınız, siyasal islam da elindeki seçmen gücüyle size "ağlama melis" der.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

CHP'nin HDP'ye değil, HDP'nin CHP'ye ihtiyacı var. AKP'ye yanaştı senelerce, CHP'ye ve oy verenlerine saldırıp Tayyip'in anayasanın anasını ağlatıp tek adam olmasını sağladı, sonra Tayyip alacağını alıp arkasını dönünce kötü oldular. Yani Fethullah'la olan şey Kürtlerle de oldu.

E bana ne? Güvenmese, işbirliğine koyulmaslardı.

Kürtler PKK'dan ne kadar uzak durursa o kadar kazanır ve tamamen meşru bir parti olur. Ben Selahattin'in PKK'ya mesafe koymak ve mecliste politika yapmak istediğini biliyorum, uzun süredir böyle düşünüyorum zaten.  Kürtlerin PKK'yı değil Selahattin Demirtaş'ı lider olarak görmesi ve demokratik zemine yapışması önce kendileri, sonra ülke için en iyisi olur.

Demirtaş'tan yüzde yüz emin değilim, sanıyorum kimse değil, ama PKK kartını kullanmayı bıraktığını umuyorum.

Ama bunlar bana sorulması gereksiz sorular. Bu politiklar değil benim sorunum. CHP içindeki HDP'liler, hatta PKK'lılar, Ermeni soykırımı aşığı saçma sapan tipler de değil aslında. Onlar varsa ben oy vermem der, gider başka partiye veririm. Öyle de yapıyorum.

Benim canımı sıkan ve bu başlığa yazmaya zorlayan şey, İmamoğlu'nun başarısını Canan Kaftancıoğlu'na yüklemek ve o olmazsa İmamoğlu kazanamazdı gibi göstemek. Liberaller ve Kürtçüler 7/24 bunu empoze ediyor millete.

Yemezler... Bu başarı CHP'nin başarısı bile değildir. Millet oyunu CHP'ye bayıldığı veya desteklediği veya güvendiği için vermedi. İmamoğlu'na verdi. Aynı şey Mansur Yavaş için de geçerlidir.

Ekrem İmamoğlu 4 milyon 170 bin 116 oy aldı..

Demirtaş, 6 milyonun üstünde  oy aldı. Biri lider oldu. Biri mahkum. Kimin kime yanaşacagıni göreceğiz. Akp her sıkıştığında Kürtlere neden yanaşıyor acaba? Ayrıca bazı işler böyle olur, hükümet kimse onunla labali olursun.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, malta erigi yazdı:

Ağlayan siz olursunuz. Akp tabanındaki azılı şeriatçılar gibi azınlıksınız. 100 sene %5-%10 arası oy oranınızla kronik muhalefet şeklinde gidersiniz. Canan Hanım rüştünü kanıtladı ve siyasi geleceği parlak. Chp'den giderse de kaybeden o olmaz. Artık kıskançlık mıdır bilemem ama burada zorlama bok atma var hanımefendiye karşı. Israrla Atatürk nefreti diyorsun ama altını dolduramıyorsun. Ortada bir tweet var ama benim orada gordugum Atatürk değil, Atatürk taciri düşmanlığı. Kendinizi dev aynasında görerek anca kendinizi kandırırsınız, siyasal islam da elindeki seçmen gücüyle size "ağlama melis" der.

Ne iş öyle azınlık falan? Ne biçim demokrat, nasıl liberalsin sen? Ben Kemalistim, kimseyi azınlık olarak nitelemiyorum.

Biz bu ülkenin ana unsuruyuz çocuğum. Ulusal bayramlarda, eylemlerde "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" diye haykıran milyonlarız. Bu ülkenin kurucu aklıyız. Ortak akılız. Ülkenin referansı olan kitleyiz. Bizim istemediğimiz, onaylamadığımız hiçbir şey hayat bulmaz bu ülkede. Bunu önce o minik kafana bi sok. 

Siz şeriatçı köpeklerin eteğine yapışmış bize saydırırken dimdiktik biz. Şeriatçı köpekle işbirliği yapıp Ergenekon ve Balyoz alçaklığına sarılarak askeri gazeteciyi içeri attırırken dimdiktik. Şeriatçı köpek size kemik atıp özgürlük ve demokrasi satmaya çağırırken biz karşınızda dimdiktik.

Siz şeriatçı köpeklerle birlik olup PKK'lı katilleri pohpohlarken, ülkenin ışıl ışıl Atatürkçüsünü postal yalayıcısı, statükocu, faşist ilan eder ve cumhuriyetin bütün değerlerine saldırırken biz dimdiktik. Ellerimizde bayraklarımızla Mustafa Kemal'in askerleriyiz diye haykırmaya devam ettik ve hep çok güçlü olduk. YAlnız şeriatçıyla değil, onun beslemesi bütün unsurlarla mücadele ettik ve elbette kazandık.

Bugün Ekrem İmamoğlu'nu başkan seçtiren bu akıldır, bu değerlerdir. Kürtçüler yine asalaklık yapıp bu aklı, bu başarıyı sahiplenme derdinde. İlk sayfadaki iletin duruyor. 

Yemezler. Hanımefendi dediğin kadın bizler için iki para etmez bir Kütçüdür, Ermeni soykırımı yalanın gönüllü taciridir, CHP'nin kurucu değerlerinin düşmanıdır.

Kılıçdaroğlu'yla birlikte hepsi defolup gidecek. Gitmezlerse siz bir avuç liberal ve Kürtçü kendi kendinize çalıp oynarsınız, bize ne...

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, memjan21 yazdı:

Ekrem İmamoğlu 4 milyon 170 bin 116 oy aldı..

Demirtaş, 6 milyonun üstünde  oy aldı. Biri lider oldu. Biri mahkum. Kimin kime yanaşacagıni göreceğiz. Akp her sıkıştığında Kürtlere neden yanaşıyor acaba? Ayrıca bazı işler böyle olur, hükümet kimse onunla labali olursun.

Sen ne anlatıyorsun arkadaşım? Demirtaş'la İmamoğlu'nun ne alakası var da aldıkları oyu kıyaslıyorsun? Biri parti başkanı öteki belediye başkanı.

Herkes gitsin kendi partisinde yapsın politikasını. Bana ne HDP'den, Demirtaş'tan? Ben CHP'den, özelde de Ekrem İmamoğlu'na ait başarıyı Kürtçü Canan'a yamama çabasından bahsediyor ve onun karşısında duruyorum.

İktidarla çalışmak, anlaşmak başka, dinci iktidarla birlik olup ülkenin kurucu değerlerine ve devrimlerine saldırıp yıkmak istemek başka.

Kürtçüler ve liberaller bunu yaptı diyorum, onu hatırlatıyorum. Şimdi de Kemalistlerden destek beklemeleri epeyce komik oluyor diyorum. Partimizden bizi kovuyorlar falan

İğrenç...

Demirtaş'ı, HDP'yi destekleyen elbette desteklesin. Parti onun için kuruldu zaten. 

CHP'den uzak dursunlar. Veya hadlerini bilsin, milletin başarısını sahiplenip asalaklık yapmasınlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...