Jump to content

Allah neden diğer kitapları korumadı?

Recommended Posts

Kitabın lafzı ve manası korunmuş 

sadece yorumlama değişir

kişi kendi çapına göre yorumlar

yorumlama esası bozmaz

daha iyi bilen lafız ortada bakar ve daha öncekilerin hilafına bir şeyler söyleyebilir düzeltebilir

tevrat ve incilde lafızda bozulduğu için 

sonra gelenler neye kime göre yorum yapacağını şaşırdı

bir şeyin aslı ortada ise bozulmamış ise mesele yok

bazı eski yazıtlar var

kimse çözememiş

ama zamanla ilim artıkça

biri çıkıp çözüyor

veya bazıları eksik yanlış tercüme ediyor

daha iyi biri gelip eksiği düzeltiyor

zira orjinal eser meydan da

Kur'an da böyle lafız ortada 

ancak mana lafızdan daha geniş olduğu için her kes bir kısmını görebilir

sonra birleştirip resmin tamamını da görevilir

bunları biz bilmiyor değiliz

bir çok arapça tefsire baksan aynı manayı veren olduğu gibi zıt mana verende var

sonra gelenler bu iki manayı birleştirip daha kamil mana ortaya çıkarabiliyor

ancak temel mesaj yıllardır aynı şekilde gelmiş

tevhid ahiret dirilme nübüvet ceza sevap cennet cehennem ruh melek şeytan vb.

bunlar ana ahkamdı diğerleri detaydır

Sitelerde Paylaş
  • İleti 53
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

45 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

burdakilerin sanki tüm meseleleri Kur'an la:)

incil ve tevrat  ile ilgili tek kelime yok.

siz atesit kılığına bürünmüş yahudi veya hristiyan misyonerler olmayasınız:)

hz isa ve hz musa ile de problemleri yok

zaten olmasın zira onlar bizimde peygamberlerimiz.

arapçasından Kur'anı okumuş anlamaya yaşamaya çalışan aciz biri olarak söylüyorum ki

bu kitap diğerlerine asla benzemiyor

okdukça bağlıyor anladıkça cezb ediyor yaşadıkça sıcak samimi bir dost oluyor

elinden tutup nuru ile güneş gibi karanlığı aydınlatıyor gözlerini aç bak 

korkma o karanlık gitti nur geldi her şey ayan beyan meydana çıktı diye sana ümit aşıla

malum dur ki insan fıtratınd karanlıktan korkma var

ve yine fıratından dır ki bir kibrit bir mum bir ampul bir fener o karanlığı aydınlattığı vakit

korkusu izale olur o nurda her şeyi hakikatini görür mest olur sakinleşi huzur dolar

bu Kitabı seviyorum kalbten bağlanmışım

üç kez öpüp başıma koyuyorum

ve hep orda duracak.

Muhterem
Başkasından gördüğüze veya duyduğunuza nasıl da hemencecik sahipleniyorsunuz, yoksa malum kitabınızda olduğu gibi, sizin cenahtakilerde de araklama geni falan mı var ?!
Hem suçlu hem de pişkin...yersen.
Gavurların, dinsiz imansızların diyarında İslami reklamlar yapanlar elbette misyonerlik yapıyorlar. Yoksa siz burada masum şiirler yazdığınızı mı zannediyorsunuz?
Sizin gibi civatası eksik bir iki tane daha var burada; harbiden misyonerliğin kralını yapıyorsunuz. Aferin size.

Bak ne diyeceğim...

İslam bizim için ne ifade ediyorsa, diğer dinler için de aynısı geçerlidir.

Yani tümünü, bak terkrarlıyorum, tümünü insanlar bir yerlerinden uydurmuşlardır.

Yeterince açık oldu mu, yani anladınız mı?

Hasılı kendi dininizi farklı bir seviyeye çekmek beyhude bir davranış olacaktır.

Sorarım size...
Burada bu ilkel saçmalıkları ısrarla yazmakla elinize ne geçeceğini zannediyorsunuz?

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

asla misyonerlik yapmam

gerçekten Kur'an la yaşadığım bir süreç oldu uzun süredir ve değişimimi anlattım

gerçekten yürekten gerçekten samimi asla yalan yok

umrumda değil bir kaç kişinin inanıp inanmaması

ateistler inansa Kur'an ne kazanır

inanmazsa ne kaybeder hiç

kaldı ki cehaletten kaynaklanan dezenformasyondan kaynaklanan küfür belki zamanla gerçeği öğrendikçe değişebilir

kalbden akıldan inanmayı silmiş biri zaten tüm ayetler ortaya çıksa sihir büyü yalan der gider  tesiri olmaz

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

Kitabın lafzı ve manası korunmuş 

sadece yorumlama değişir

kişi kendi çapına göre yorumlar

yorumlama esası bozmaz

Elif, Lam, Ra.Ayetleri harika üslup ve nazım örgüsü bakımından muhkem kılınmış, sonra hüküm ve hikmet sahibi ve her şeyden haberdar olan Allah tarafından birer birer açıklanmış bir Kitap'tır.Hud 1

Burada harika üslup ve nazım örgüsü bakımından kuranın muhkem kılındığı söyleniyor dediğin an,bu sözleri kurana eklemiş olursun.Ayet de bu şekle gelir.Bu da kuranı bozup,değiştirmek anlamına gelir.Gök sözcüğüne evren anlamı verir.Gökleri evrenlere çevirirsen,allah burada çoklu evrenlerden söz etmiş de diyebilirsin.İşin özü hep bunlar allah adına sözler uydurmak,kuranı değiştirmektir.Ayrıca allah bunu söylemeyi unutmuş,bu eksikliği ben gideriyorum demektir.Hani kuran yeterliydi,hani eksiksizdi?Allah bunları yazmamış da,sen mi onun eksikliğini gideriyorsun?Hadi eksikliği gideriyorsun.İnandığın allahtan vahiy mi aldın bu sözleri kurana yaz diye.O da yok.Tabi aldım diyip,bu sözleri ekle dedi,bana iman edin de diyebilirsin.Belli olmaz.Nereden bakarsan bak bir akıl dışılık,bir mantıksızlık,tutarsızlık.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hepsini geçtim de, bu nogodbutallah gerçekten forumdaş olmayı başarabilmiş. Defalarca şikayet ettim adamı ama yönetim umursamadı. Iyiki de umursamamış, bak adam cevap veriyor şimdi. Demek ki ben çabuk karar vermişim. Belki de insanların ortama alışması için daha fazla süreye ihtiyacı var. 

Sitelerde Paylaş

Dikkat edin.Kuran ekleme yoluyla değiştiriliyor.Aynı sözcüğe farklı anlamlar verenler var.Ayetler atılıyor felan.Ortada o yüzden birden fazla kuran var.Bunu yapanların hepsi de kendine müslüman diyenler.Sonra da kuranın bozulmadığından,korunduğundan söz ediyorlar.Hanginizin kuranı bozulmamış olan acaba?

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

asla misyonerlik yapmam

gerçekten Kur'an la yaşadığım bir süreç oldu uzun süredir ve değişimimi anlattım

gerçekten yürekten gerçekten samimi asla yalan yok

umrumda değil bir kaç kişinin inanıp inanmaması

ateistler inansa Kur'an ne kazanır

inanmazsa ne kaybeder hiç

kaldı ki cehaletten kaynaklanan dezenformasyondan kaynaklanan küfür belki zamanla gerçeği öğrendikçe değişebilir

kalbden akıldan inanmayı silmiş biri zaten tüm ayetler ortaya çıksa sihir büyü yalan der gider  tesiri olmaz

Sizin burada yaptığınız malum tanrı güzellemesi resmen inancınızı yayma amaçlıdır, dolayısıyla sapına kadar misyonerlik yapıyorsunuz.  Zannetmeyin ki bu husus sadece Hrıstiyanlara mahsus. Yoktur birbirinizden bir farkınız, ki dünyadaki dinlerin dağılımına şöyle bir baktığınızda en yayılmacı dinler Hrıstiyanlık ve İslam olmuştur.

Burada bile bizleri rahat bırakmıyorsunuz. 

Sonra da "biz misyonerlik yapmıyoruz" demeye kalkıyorsunuz.

Yemezler gülüm, yemezler.

Sitelerde Paylaş

islam tabiilerinin tüm hatalarına rağmen işid gibi kelle kesenlerin şiddetlerine rağmen yayılıyor

hristiyanlıkta tabiilerin tüm cila makyajlarına rağmen geriliyor

yahudilik zaten ırksal mantığı efendi ırk söylemi ile kısıtlanmış yayılmıyor

her şey aslına rucu edecektir

müslümanlar islama gölge  etmesinlerde  başka ihsan istenmiyor

batıda Kur'anı okuyup müslüman olan biri müslümanları tanıdıktan sonra

demiştir ki: Kur'anla müslüman olmasa idik müslümanların tutumları ile asla müslüman olmazdık demiştir.

tarihinde nogodbutAllah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

islam tabiilerinin tüm hatalarına rağmen işid gibi kelle kesenlerin şiddetlerine rağmen yayılıyor

demiştir ki: Kur'anla müslüman olmasa idik müslümanların tutumları ile asla müslüman olmazdık demiştir.

Halifelerde savaşarak,insan kese kese islamı yaydılar.Halife osman orta asya kapılarına dayanıp,hazarlarla savaşmadı mı?Ebubekir dinden dönenlere savaş açmadı mı,saldırmadı mı?Ömerin ne işi vardı iranda da,sasanilerle savaştı?Bugün kendine bu kadar müslüman varsa,bunun nedeni islamın yayılıp,atalar dini haline gelmesi ve kuşakların islama inanmaya programlanmasıdır.Hoş ortalık da kendine müslüman diyen ama kuranla ters düşen tiplerden de geçilmiyor.

Sitelerde Paylaş
14 minutes ago, nogodbutAllah said:

Cokluk artik bir sey ifade etmiyor, nitelik onemli. Muslumanlar ancak, begenmedikleri Yahudilerin ve Hristiyanlarin arabalarini alir biner, televizyonlarini alir izler, telefonlarini alir kullanir ve uredikce urer. Farkinda degiller ki dunya kaynaklari artik yetersiz geliyor. Islamiyet ve diger dinler dunyaya zarardan baska bir sey getirmedi, getirmezler de. 

Sitelerde Paylaş

müslümanların hataları beni etkilemiyor.

zira asıl mesajı kaynağı bilen biri etkilenmez

ama islamın hakiki kaynaklarını bilmeyenler etkileniyor

bahusus yabancılar diğer dinlerden olanlar zaten islamı bilmiyor yetmez tam ters manada olumsuz biliyor

müslümanların hatalarınıda gördükçe ahanda islam budur bu ise ben beriyim benden uzak dursun diyor doğal olarak

müslüman olmak kolaydır kelimei şahadet getir oldun müslim

ama mümin olmak gerçekten zordur ve kalıcı olan temel olanda odur

zira müslim zahiri olan ibadetlerdir

ancak iman batını kalbi akli olandır ki esası odur 

bir ayette mealen biz mümin olduk demeyin müslim olduk deyin zira iman daha dilinizden kalbinize yerleşmedi buyurur

ülkemizde itikad manasında  imparatorluklar etkisi ile değişik kültürlerden etkilenmiş

arab islamı fars islamı orta asya islamı şimdi birde batı islamı ile farklı kültürel boyutta karmalık var.

Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

Bu iki dinin emperyalist, yani yayılmacı tavırları günümüzde de devam etmektedir. Değişen sadece yöntemler olmuştur. Eski yöntemlere yukarıda @Buzul buna kısmen değinmiş zaten. Ancak benim sana sorduğumu ısrarla yanıtlamaktan kaçıyorsun.

Daha açık yazayım...
Sen neden buraya gelip o taptığın tanrının güzellemesini yapıyorsun?
Hani misyoner değildin ve kendi evinin dört duvar arasında inancını icra edeceğine, ne işin var buralarda?

Bu zihniyet işte tam da o kabul etmediğin yayılmacılığın, dayatmanın sadece bir şeklidir. Daha farklı şekilleri de var elbette.

Kısaca senin buradaki icraatlerin bunun en güzel örneğidir aslında.

Sitelerde Paylaş

algoritma kelimesinin kökü nedir araştırın

gözün görmenin optiğin kuralllarını yazan adeta babası olan ibni heysemi araştırın

harezmiye bakın

endülüse ibni hazma ibni rüşde bakın

abbasiler devri inkişafa bakın

musikide astronomide tıpta sosyolojide savunmada müslümanlar öncüllük etmiş batı ilmi doğu bahusus islam ilmi üzerine kurulmuştur

ilk dünya üniversitesi size garip gelecek ama

" Dünyanın en eski üniversitesi Morocco'da bulunuyor. 859 yılında kurulan Al-Qarawiyyin, UNESCO ve Guinness Dünya Rekorları Kurulu tarafından, en eski üniversite ve ilk diploma veren enstitü olarak kabul ediliyor."

islam ın ilimle keşifle akılla bilimle problemi yok

sonra gelenler yorumları ile değiştirdi

ancak orjinal mesaj elimizde ilk uygulamaları tarihte kayıtlı

bu yüzden komplekse luzum duymayız.

Sitelerde Paylaş

siz neden korkuyorsunuz

şayet kartondan ağaçsanız rüzgardan korkarsınız en ufak sarsıntıda devrilirsiniz

ama kanlı canlı devasa çınar iseniz kökünüz derinlerde ve sağlam gövde iseniz ne fırtınalar eserse essin asla korkmazsınız

benim korkum yok empozemde yok

bildiğimi inandığımı anlatıyorum o kadar

gerisi beni bağlamaz

bir kere islamın kendisi empozeye karşı  

nasıl olurda ben empoze ederim

sizde anlatıyorsunuz ben neden anlatıyorsunuz demem

islam yahudi hristiyan müşrik münafık mülhidler ile aynı ortamda doğdu  kimseyide zorla gelin inanın demedi

tam tersi diğerleri gariban zayıf fakir azınlık müslümanlara eza cefa sürgün uyguladı

hakikat sağlamdır kimseye gelin bana tabii olun demez

hz bilali kim islama zorladı

kaldi ki köle idi fakir güçsüz idi

sıcakta aç susuz bırakıldı işkence edildi

ama yılmadı

maddeyi boş verin

asıl güç mana ve imandadır

dayandığın en sağlam madde çelik olsa aşınır bozulur gider

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

gözün görmenin optiğin kuralllarını yazan adeta babası olan ibni heysemi araştırın

harezmiye bakın

musikide astronomide tıpta sosyolojide savunmada müslümanlar öncüllük etmiş batı ilmi doğu bahusus islam ilmi üzerine kurulmuştur

ilk dünya üniversitesi size garip gelecek ama

" Dünyanın en eski üniversitesi Morocco'da bulunuyor. 859 yılında kurulan Al-Qarawiyyin, UNESCO ve Guinness Dünya Rekorları Kurulu tarafından, en eski üniversite ve ilk diploma veren enstitü olarak kabul ediliyor."

islam ın ilimle keşifle akılla bilimle problemi yok

sonra gelenler yorumları ile değiştirdi

ancak orjinal mesaj elimizde ilk uygulamaları tarihte kayıtlı

bu yüzden komplekse luzum duymayız.

Anlaşıldı...
Senin yine hayati soruları görmezden gelmeye, nutuk atmaya ve monolog yapmaya niyetin var.
Yani kısaca "Ben misyonerlik yapacağım" diyorsun.
Olsun.
Farketmedik zannetme!

Sitelerde Paylaş

emevi dönemi siyasallaşma oldu

hz peygamber vefatından sonra da doğal olarak her bi halife kendi ictihadı ile yönetti

onlara vahiy gelmedi gelen vahiyi ne kadar anladılarsa onu uyguladılar

abbasi devri biraz düzeldi sonra zaten endülüs ile avrupada devam etti asya ya yayıldı

yayıldığı yerdeki kavimler kendi kültürleri ile islamı mezc ettiler bir nevi gelenek kültür de dinin içine girdi

Sitelerde Paylaş

misyonerlikle ne alakası var

az google ara görürsün

ama görmek istemezsen de bal gibi buz gibi hakikatleri görmezden gelirsin

insan inanmaya bilir ama asgari izan insafta  taşımalı

izafi şeyler söylemiyoruz

rasyonel tarihi hakikatler kayıt kuyudatı ile

bilim tarihini araştırın

bilim dahi günümüzde ideoloji oldu beşeri bir pozitivist din oldu

o yüzden bilim tarafsız filan değildir

bilimin paradigması bellidir

çoğu materyalist evrimci dinsiz ideoloji üzerine kurulu

ben bilimi değil ilim ve fenni alırım.

konu nerden nereye geldi

alakası yok.

ne ise.

Sitelerde Paylaş
37 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

harezmiye bakın

Bu saydigin isimlerin senin gibi dindar/gercekten müslüman olduguna nasil emin olabiliyorsun? Bu insanlarin ic dünyalarinda ne yasadigini nasil bilebiliyorsunuz?

ISIS tarafindan kacirilirsam tipki onlar gibi sakal birakir, namas kilar ne yapiyorlarsa aynisini yapabilirim. Bir cok bilim insanininda bu sekilde davranmis olabilecegini hesaba katiyorum.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, deadanddark said:

Bu saydigin isimlerin senin gibi dindar/gercekten müslüman olduguna nasil emin olabiliyorsun? Bu insanlarin ic dünyalarinda ne yasadigini nasil bilebiliyorsunuz?

ISIS tarafindan kacirilirsam tipki onlar gibi sakal birakir, namas kilar ne yapiyorlarsa aynisini yapabilirim. Bir cok bilim insanininda bu sekilde davranmis olabilecegini hesaba katiyorum.

'Islam alimleri' denilebilecek insanlar başta mevcuttu, ta ki Gazali itine kadar. O zamanlar tanriya inanan herkes gerizekalı değildi. Çünkü bizlerin bugün bildiklerinden habersizlerdi. Dolayısı ile hem müslüman olup, hem de kafası çalışan insanlardan bahsedebiliriz o dönem için. Sonra bu Gazali pezevengi islam alemini dinamitledi. Bugün bildiğimiz yaygın yobaz islamın bayraktarı oldu.  

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, nogodbutAllah yazdı:

bütün dinler tektir ve ismi islamdır yani zatı tektir.ancak tezahürleri tecellileri farklıdır. 

ilk incil ve tevrat zaten Kur'an ile aynı idi ama sonra çarpıtıldı yani tezahürü tecellisi değişti aslı yine aynı kaldı etkilenmedi

misal : bir adam tümsek çukur   düz gibi değişik aynaların olduğu  koridora girse 

çukur aynada şişman  tümsekte uzun veya zayıf ama düz aynada bizzat zatı ne ise o görünür

çukur ve tümsekte olan  uzama kısalma şişmanlık sadece görüntüde oldu adamın zatı değişmedi etkilenmedi

ama tümsek ve çukurda gösterilen düz aynada gösterilenden çok farklı da olsa tamamen farklı da değil yine benzer bazı şeyler görünür

Kur'an düz aynadır diğerlerinin çarpıklığını giderir aslını zatını gösterir

Kur'an hem incil hem tevrat taki çarpıklıkları düzeltmiştir bu katidir

az okuyan bilir.

misal: hristiyanlar üçleme der Kur'an tek Allah der.

kaç tane incil var

bazen iki ayna 90 derece de kesişse  zatında tek olan adam  aynalarda görüntü olarak üç  tane olur.

inciller arasında kaç derece açılar var 

görüntü iyice çoğalmış

Kur'an tek düz aynadır Allah tektir birdir ehad vahiddir.

el netice :Mesajın yani Allah indinde ki kitabın aslı zatı aynıdır değişmemiştir.

sorun olan o mesaja ayna olan tecellinin olduğu mecradır

sıratı müstakim kendisinde ne tümsek ne çukur olan şeydir diye açıklanır ayetlerde 

yani dümdüzdür doğru sebil ve yoldur

bu yüzden Kur'anı düz aynaya teşbih etmek doğru olacaktır.

bu ayna da son ayna olması itibari ile  mesajla beraber korunmuştur.

denizler mürekkeb ağaçlar kalem olsa Allahın kelamı bitmez demek

zati kelamı kast eder. aynadaki görüntü insana hitab ettiği için bir sınırı çerçevesi elbette olacaktır

yani Kur'an tenzil edilmiş kelamdır

nasıl ki bir büyük kimse tenezzül edip çocuğun seviyesine inse otursa onunla aynı boya gelse ve onun kelimeleri ile onunla konuşsa bu büyüğün öyle konuştuğu için değil

çocuk öyle konuştuğu için onun dili ile onunla iletişim kurma demektir.

yoksa Kur'an a baksan diyebilirsin ki

yahu bu beşer kelamına benziyor:)

eh neye benzeyecekti zira beşere hitap için geliyor 

ancak bunun yanında taklid edilmez  ilahi bir mühür ve damga da taşıyor

kafir ve müşrikler hz peygamber içinde yahu bu bizim gibi bir beşer yer içer gezer

bize melek gelmesi lazım değil midir

beşere elbet beşer kılvauzluk edecektir makbulu budur.

sınıfa öğretmen diye bir keçi koymak abes olur.

I am Sazan 

- İncil tahrif oldu

- hayır ben Tanrıya güveniyorum.İsa yani Tanrı İncil de "yer gök yok olur ama sözlerim asla yok olmaz "dedi.

- hayır,onu sonradan İncil' e eklediler.

- anlamadım ? Sana Tanrıya güvendiğimi söylüyorum! 

- Hayır,Allah İncil' i korumadı .Koruyacağına dair söz vermedi.bunlar yahudilerin uydurmaları.

- sana İncil de koruyacağına dair söz verdi diyorum,sen hayır onu oraya sonradan eklemişlerdir diyorsun.delilin ne ? 

-.Kuran da Allah söyluyor.

- Kuran Müslümanlar için delildir.müslüman olmayanlar için değil.

- Tevrat ve İncil Kuranı tastik eder.

- az önce tahrif oldular diyordun ! Belki tastik ettiğini iddia ettiğin ayetler İncil' e sonrada eklenmiştir.yahudiler eklemiştir .olamaz mı ?

- olamaz.

- delilin ne ?

- Kuran.

- hemşerim memleket nire ?

- anlamadım ?

- memleket dedim.neresi.?

-neyse...Allah muhakkak doğruyu söyler.Biz Allah' a inanıyor ve güveniyoruz.

-bende aynı şeyi söylüyorum:  ben Tanrıya güveniyorum.O kullarının sapıtmasımasına izin vermez.Tanrının mesajı evrenseldir,güvenilirdir,kalıcıdır,sonsuza dek sürer.asla tahrif edilemez,yok olmaz.diyorum.

-hayır yok olur.sen cehennemliksin.

- Tanrıya güvenmekle inandığın  Allah' ı öfkelendiriyor muyum ? 

- evet...şey ,hayır.tek gerçek kitap Kurandır.

- delilin ne ?

- Kuran .

- şimdi sen sanık olsan ve tek başına suçsuz olduğunu iddia etsen,sana kim inanır ?

- kimse inanmaz.suçsuzluğumu kanıtlayacak şahitler lazım.

- tamam.Kuran da ki Allahın doğru söylediğine dair şahitler getir .

- şahit Allah' tır,Kulu ve peygamberi Muhammed' dir, Tevrat ve İncil dir .

- Seninle tartışılmaz.

- niye ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...