Jump to content

Eşcinsel, vegan, ateist, solcu, hdp'li insan

Recommended Posts

Bu forumda bu benim.

Bu başlığı az önce ekşi sözlükte gördüm. Birisi böyle aman aman bir tespitte bulunmuş ve başlık açmış. Yazılanları da boşverin, aslında. Lümpen, şovenist ayılar pek kendilerini ifade edemezler. Ancak başlıkta kullanmak için seçtikleri sıfatlardan, kimden nefret edip yermek amacı ile bu başlığı açtıkları aşikar.

5 sıfat belirtilmiş ama yalnızca biri beni tanımlayabilir. Gerisi ile uzaktan yakından alakam yok. Ancak ne yazık ki bu bayağı toplum içerisinde bu sıfatlardan birine sahipseniz, hepsi sizsiniz ve aşağılık insanlarsınız. Sağcısı ve solcusu birlik olup size saldırır, aşağılar, zarar verebilirse zarar da verir. 

Bu ülkenin çok sorunu var ama en büyüğü lümpenlik ve beraberinde eşantiyon gelen şovenist milliyetçiliktir. Hastalığa teşhis koyulmadan tedavi bulmanın imkanı yok. Bu başlığı ekşi sözlükte görüp, yazılanları okuyunca kanıma dokundu. Bu halkın %90'ı hanzodur maalesef. Sağcı, solcu, atatürkçü, şeriatçı fark etmiyor. Hanzoluk en buyuk derdimiz. Ötesi de var ama önce farklılıklara tahammül gerek. Bunu başarmak bile muvaffak olmak değil. Düşünün artık gidecek ne kadar yol var... 

Akp öncesi internet çok yaygın değildi. Ben dahil akp öncesine kredi verip, akp'yi ülkeyi pacozlaştirmak ile sucluyoruz ama bu ne kadar dogru? Ben cevabı bilmiyorum. Gerçekten akp öncesi bu kadar hanzo varmıydı bilmiyorum. Ancak bildiğim şu ki, akp ile birlikte hanzolar iktidar oldu. Pacozluk, lümpenlik, şovenizm geçer akçe oldu. Aşağılanan özellikler, yüceltilir oldu. Toplumda oluşan 15 yıllık değişimi gördükçe, yeni nesile kızamıyorum. Anlayışımız bu ülkede öylesine değişti ki... 25 yaş ve altının bunu anlaması çok zor. Bizim komiğimiz Ferhan Şensoy'du,  onların komiği Şafak Sezer. Umarım bu son örnek, anlatmak istediğimi özetler. 

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...
  • İleti 45
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Eşcinsel, vegan, ateist ve solcusun ama HDP’ li olmanı anlayamadım?

HDP tabanı bu tür gerçekleri kabul ediyor mu acaba?

HDP bu tür sahiplenmeleri sadece oy için yapıyor, Diyarbakır belediyesi sıkıysa eşcinsele, tescilli ateiste iş versin, ve-re-mez! Götü yemez.

İlk önce kendi tabanı siktir çeker.

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, Sütlü Kase yazdı:

Her zaman eşcinselliğin bir hastalık olduğunu düşünmüşümdür. Ne yazık ki belli gerçeklerden geri adım atamıyorum.

Sanırım kalıcı bir tedavi yolu henüz yok. 

Eşcinsel yada kadın yada erkek farketmez..toplumdan itildiği zaman kötü yola sapar.

Eşcinsellere iş ve normal yaşam sunulduğunda sorun azalıyor. Toplumun tepkisini çeken şey onların para için seks yapmaları. Ama buna zorlayan da toplumun kendisi zaten.

Orospuluğu da intiharı da toplum yaratıyor sonra da lanetliyor.

Ben belediyede çalışan eşcinseller biliyorum. Onlar seks yapmıyor , herkes kadar yapıyor elbet ama para için değil.

İbnelik yada lezbiyenlik başka onlar doğal yolla bu işi seçmiyor zevk için yapıyor. Ama cinselliği bu yola sevkeden vaşka sebrpler de olabilir.

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
23 hours ago, Sütlü Kase said:

Her zaman eşcinselliğin bir hastalık olduğunu düşünmüşümdür. Ne yazık ki belli gerçeklerden geri adım atamıyorum.

Sanırım kalıcı bir tedavi yolu henüz yok. 

Escinsellik bir hastalik degildir, kimseye zarari olmayan bir farkliliktir. Bir kisi kendi cinsini seksuel anlamda cekici buluyorsa, bunu kabullenmek gerekir. Bu hep vardi ve hep de var olacak. Kotu olan sey, bu kisilerin toplum nedeniyle bunu saklamak zorunda kalmalari...

tarihinde fumes tarafından düzenlendi
imla
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, fumes yazdı:

Escinsellik bir hastalik degildir, kimseye zarari olmayan bir farkliliktir. Bir kisi kendi cinsini seksuel anlamda cekici buluyorsa, bunu kabullenmek gerekir. Bu hep vardi ve hep de var olacak. Kotu olan sey, bu kisilerin toplum nedeniyle bunu saklamak zorunda kalmalari...

Ben birilerine zararı var demedim.

Doğal olmayan her şey hastalık olarak kabul edilir bunun oluru budur. Ne biyolojik nede fiziksel olarak eşcinsellik doğal - olağan bir şey değildir. Buda onu hastalık sınıfına sokar. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Sütlü Kase yazdı:

Ben birilerine zararı var demedim.

Doğal olmayan her şey hastalık olarak kabul edilir bunun oluru budur. Ne biyolojik nede fiziksel olarak eşcinsellik doğal - olağan bir şey değildir. Buda onu hastalık sınıfına sokar. 

Serefsizlikte bir hastalık mıdır? 

Hem burda hemde çevremde çok var. Bir türlü değişmiyorlar. 

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Sütlü Kase yazdı:

Doğal olmayan her şey hastalık olarak kabul edilir 

Burada bir detayı gözden kaçırmışsın.

Neyin doğal olduğu sence tartışmasız mıdır?

Doğallığın belirli kuralları olsa da her şeyde olduğu gibi o da mutlak olmadığı için tartışılır bir konudur.

Örneğin doğada canlı oluşma özelliği vardır ama doğa canlı üretmez, canlılar tepkime sonucu oluşur.

Oluşan canlıların değişim ve gelişimi ise yine tepkiye dayalıdır.

Bu tepki ise evrim sürecinde canlının farklılaşmasını getirir.

Bu farklılaşma, erkek olmadan doğuran dişi, erkekle karşılaşmayana kadar kendisi de erkek olan cinsiyetsiz canlılar gibi türler oluşur.

Hastalık mı doğallık mı buna cevap bulma adına örneğin hormon bozukluğunun temelini saraylarda iç edilen oğlanlardan kaynaklandığını düşünebiliriz veya birbirini beceren erkek kedilerden zaman içinde dişiye ilgi duymayan erkek kedilerin de türediği gerçeği var.

Hormon bozukluğu diye tanımlanan homoseksüeller bu olaylara göre hastalık mı yoksa doğal bir sonuç mu?

Örneğin erkek kedinin erkek kediyi becermesi veya köpeklerin ya da saraylarda parlak oğlanlara ilgi duyulması hastalık mı doğallık mı?

Bu soruyu tartışmadan kesin hastalık demek pek doğru gibi görünmüyor. 

Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, bilgivehis yazdı:

Doğallığın belirli kuralları olsa da her şeyde olduğu gibi o da mutlak olmadığı için tartışılır bir konudur.

Örneğin doğada canlı oluşma özelliği vardır ama doğa canlı üretmez, canlılar tepkime sonucu oluşur.

Bu farklılaşma, erkek olmadan doğuran dişi, erkekle karşılaşmayana kadar kendisi de erkek olan cinsiyetsiz canlılar gibi türler oluşur.

Hastalık mı doğallık mı buna cevap bulma adına örneğin hormon bozukluğunun temelini saraylarda iç edilen oğlanlardan kaynaklandığını düşünebiliriz veya birbirini beceren erkek kedilerden zaman içinde dişiye ilgi duymayan erkek kedilerin de türediği gerçeği var.

Hormon bozukluğu diye tanımlanan homoseksüeller bu olaylara göre hastalık mı yoksa doğal bir sonuç mu?

Örneğin erkek kedinin erkek kediyi becermesi veya köpeklerin ya da saraylarda parlak oğlanlara ilgi duyulması hastalık mı doğallık mı?

Hormonlar görünümü değiştirir.erkeği kadınsı kadını erkeksi yapar.eşcinsel yapmaz.

Eşcinseller  ilişkiye girince çocukları  olmuyor.(çift cinsiyetli değilse tabi.)
Geriye sadece cinsel ilişkinin  sadece zevk için  yapılması kalıyor.Yüzde kaçı zevk alıyor orasıda tartışılır.

Ayrıca bir çocuğu eşcinselliğin  yüksek olduğu bir yerde yetiştirirsen  o çocuğun eşcinsel olma ihtimali artar.

Ben eşcinselliği şartlı refleks(pavlovun köpek deneyi) olarak  görüyorum.

Fransada büyüseydim tiksindiğim salyangozu domuzu afiyetle yiyecektim.
Arabistanda yaşasaydım gene tiksindiğim deve sidiğini içecektim.

Tavukçular tüy yeme hastalığına( bazıları hastalık değil alışkanlık olarak görüyor) yakalanmış civcivleri öldürüyorlar.
Tiksindirme işlemleri (tüyün tadını bozan kimyasallar) zor ve pahalı olduğu için uygulamıyorlar.
Bir tanesi tüy yemeye başlayınca hepsi yemeye başlıyor.Çünkü tüy protein kaynağıdır.
Öldürmeseler zaten birbirlerini öldürecekler.Kan çıktıkça derileri iç organlarıda  yiyorlar tüy yeme hastalığı yamyamlığa dönüşüyor.

Oysa doğada az sayıda bulundukları için ,saldırılardan kaçabildikleri için bu olaya rastlanmıyor.

Eşcinseliğin askerde  öğrenci yurtlarında sık görülmeside buna benziyor.Birlikten güç kazanıyorlar.

@Sütlü Kase  gibi eşcinselliği hastalık olarak görüyorum.

Sitelerde Paylaş

Insanda bulunan her anomali, hastalık mıdır?

Sanırım önce hastalığın tanımını iyi anlamamız gerek. Eşcinsel dürtüler ve yasam tarzı, sahibine ne kadar zarar veriyor bilmiyorum. Eğer eşcinsellik gerçekten kişinin bedenine zararlı bir farklılık ise, o zaman belki hastalık denebilir. Ancak eşcinselliği hastalık olarak gören kişilerin olaya bu kadar teknik yaklastigini da düşünmüyorum. Sanırım çoğunda oluşan hisler korku ve iğrenme, yani bir tür fobi.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, bf1942 yazdı:

Hormonlar görünümü değiştirir.erkeği kadınsı kadını erkeksi yapar.eşcinsel yapmaz.

Eşcinseller  ilişkiye girince çocukları  olmuyor.(çift cinsiyetli değilse tabi.)
Geriye sadece cinsel ilişkinin  sadece zevk için  yapılması kalıyor.Yüzde kaçı zevk alıyor orasıda tartışılır.

Ayrıca bir çocuğu eşcinselliğin  yüksek olduğu bir yerde yetiştirirsen  o çocuğun eşcinsel olma ihtimali artar.

Ben eşcinselliği şartlı refleks(pavlovun köpek deneyi) olarak  görüyorum.

Fransada büyüseydim tiksindiğim salyangozu domuzu afiyetle yiyecektim.
Arabistanda yaşasaydım gene tiksindiğim deve sidiğini içecektim.

Tavukçular tüy yeme hastalığına( bazıları hastalık değil alışkanlık olarak görüyor) yakalanmış civcivleri öldürüyorlar.
Tiksindirme işlemleri (tüyün tadını bozan kimyasallar) zor ve pahalı olduğu için uygulamıyorlar.
Bir tanesi tüy yemeye başlayınca hepsi yemeye başlıyor.Çünkü tüy protein kaynağıdır.
Öldürmeseler zaten birbirlerini öldürecekler.Kan çıktıkça derileri iç organlarıda  yiyorlar tüy yeme hastalığı yamyamlığa dönüşüyor.

Oysa doğada az sayıda bulundukları için ,saldırılardan kaçabildikleri için bu olaya rastlanmıyor.

Eşcinseliğin askerde  öğrenci yurtlarında sık görülmeside buna benziyor.Birlikten güç kazanıyorlar.

@Sütlü Kase  gibi eşcinselliği hastalık olarak görüyorum.

Tavuklar ile ilgili bilgiler bilimsel mi? 

İnsanlar doğduktan sonraki süreçte doğru büyütülmezlersede cinsel yönelim  anlamında bozulmalar yaşayabiliyor. Yani hastalık değil. Eksik veya yanlış gelişim demek lazım. 

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, yakışıklı yazdı:

Tavuklar ile ilgili bilgiler bilimsel mi? 

İnsanlar doğduktan sonraki süreçte doğru büyütülmezlersede cinsel yönelim  anlamında bozulmalar yaşayabiliyor. Yani hastalık değil. Eksik veya yanlış gelişim demek lazım. 

6797622686_90ccb98d09.jpg

debaking4.jpg

400

Gözlem ve deneye dayalı olduğu için bilimsel.

Tavuklar kümeste  toplu halde bakılacak ise tüy yemenin yamyamlığın önüne geçmek için gagalarını civciv iken kızgın tel veya bıçak  ile kesiyorlar.

Bu işlemi tırnak kesme gibi hafife alma burada canlı doku kesiliyor.Bir daha gaga büyümesin diye.

Bu işlemi yaparken bazen dillerinide kesiyorlar.

sırtı diğer tavuklar tarafından yenmiş bir tavuk.

Beak-pecked.jpg

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, bilgivehis yazdı:

9 saat önce, malta erigi yazdı:

Insanda bulunan her anomali, hastalık mıdır?

Sanırım önce hastalığın tanımını iyi anlamamız gerek. Eşcinsel dürtüler ve yasam tarzı, sahibine ne kadar zarar veriyor bilmiyorum. Eğer eşcinsellik gerçekten kişinin bedenine zararlı bir farklılık ise, o zaman belki hastalık denebilir. Ancak eşcinselliği hastalık olarak gören kişilerin olaya bu kadar teknik yaklastigini da düşünmüyorum. Sanırım çoğunda oluşan hisler korku ve iğrenme, yani bir tür fobi.

Evet öyle gibi duruyor. 

Belirli çizgiler var, bunun hastalık olarak kabul edilmemesi beraberinde bir çok hastalığında hastalık olarak kabul edilmemesini gerektirir. Şimdi oturup burada adam kesmenin, tecavüzün vs nin evrimsel örneklerini, faydalarını elbette saymayacağım ama olay ucundan kıyısından biraz anlaşılıyor sanırım. 

Hastalık dediğimiz durum tabi ki bir insan söylemi ve temeli doğal olmayan duruma karşılık geliyor. 

Yani bir hakaret olarak kullanmıyorum, yanlış anlaşılmasın. 

Ortada duygusal bir tepki var sanki.

İğrenti veya korku duymuyorum. Söylediklerim duygusal tepkilerim değil. 

Sitelerde Paylaş
50 dakika önce, bf1942 yazdı:

6797622686_90ccb98d09.jpg

debaking4.jpg

400

Gözlem ve deneye dayalı olduğu için bilimsel.

Tavuklar kümeste  toplu halde bakılacak ise tüy yemenin yamyamlığın önüne geçmek için gagalarını civciv iken kızgın tel veya bıçak  ile kesiyorlar.

Bu işlemi tırnak kesme gibi hafife alma burada canlı doku kesiliyor.Bir daha gaga büyümesin diye.

Bu işlemi yaparken bazen dillerinide kesiyorlar.

sırtı diğer tavuklar tarafından yenmiş bir tavuk.

Beak-pecked.jpg

Tavuklar doğal ortamlarında da yamyam olur mu?

Yamyam tavuk örneği sadece gezemeyen kafes tavuklarında görülüyor. Bunun dışında tavuklar leş yer bu normal. Tavuk domuz gibidir bokunu bile eşeler.

Eşcinsellik, oğlancılık yada lezbiyenlik  de doğal ortamda olmuyor. Ama bütün karılar zenginlerindir , fakirler sabretsin cennette fıstık gibi hatunlar verecez dersen hepsi sapıtır.

Erkeği hep tacizci olarak gösterirsen , kadını da hep namus gidecek orospu olacak korkusuyla yetiştirirsen sapıtmaları kaçınılmaz olur.

Pisikolojik hastalikların tamamını  ve biolojik hastalıkların bir kısmını toplumun kendisi yaratıyor.

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, Düşünen Hayvan yazdı:

Tavuklar doğal ortamlarında da yamyam olur mu?

Yamyam tavuk örneği sadece gezemeyen kafes tavuklarında görülüyor. Bunun dışında tavuklar leş yer bu normal. Tavuk domuz gibidir bokunu bile eşeler.

Eşcinsellik, oğlancılık yada lezbiyenlik  de doğal ortamda olmuyor. Ama bütün karılar zenginlerindir , fakirler sabretsin cennette fıstık gibi hatunlar verecez dersen hepsi sapıtır.

Erkeği hep tacizci olarak gösterirsen , kadını da hep namus gidecek orospu olacak korkusuyla yetiştirirsen sapıtmaları kaçınılmaz olur.

Doğal ortamlarında yamyam olmadığını daha önce söyledim.(nufus azlığı şiddet ve baskılardan kaçabilme falan filan)

Ama bu yamyam olma potansiyeli taşımadığı anlamına gelmez.

Cinselliğin zaten her türlüsü şiddet içeriyor.

insanlar  bu şiddete engel olabilmek için  ahlaki kurallar  yasaklar icat etmişler.

Yoksa hayvanlar gibi kapışıyor olacaktık istediğimiz eşi elde edebilmek için.

Avrupada daha düne kadar  kılıçlı silahlı düellolar düzenleniyordu. :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...