Jump to content

Eşcinsel, vegan, ateist, solcu, hdp'li insan

Recommended Posts

48 dakika önce, bf1942 yazdı:

Doğal ortamlarında yamyam olmadığını daha önce söyledim.(nufus azlığı şiddet ve baskılardan kaçabilme falan filan)

Ama bu yamyam olma potansiyeli taşımadığı anlamına gelmez.

Cinselliğin zaten her türlüsü şiddet içeriyor.

insanlar  bu şiddete engel olabilmek için  ahlaki kurallar  yasaklar icat etmişler.

Yoksa hayvanlar gibi kapışıyor olacaktık istediğimiz eşi elde edebilmek için.

Avrupada daha düne kadar  kılıçlı silahlı düellolar düzenleniyordu. :)

Müslümanlar hala daha kadın için kapışıyorlar. Şiddetin kaynağı cinsellik değil. Şiddet farklı bir olgu.

Avrupalı sevişmeye başlayınca şiddeti bırakmadı ki.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 45
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Eşcinsellik hastalık mıdır? Gayet "meşru" bir soru.

Daha önce belirtilen bir hususa katılıyorum. Zaten ilk akla gelen şey bu: Hastalığın tanımı net ve iyi yapılmalı.

Ancak yalnız hastalığın değil, hastalık ile birlikte ve beraberinde; doğal ve normal gibi kavramların tanımları da iyi yapılmalı.

Doğada olan herşey doğaldır. Ama doğal olan herşey normal olmayabilir. Neden? Çünkü normal bir nevi subjektif bir kavram. Normali, "norm"u doğal seçilim belirler.

Diyeceksiniz ki, o zaman o da doğal...Ancak normal kavramı, onu yorumlayacak bir zihinle birlikte ortaya çıkar. Onu yorumlayacak bir zihin olmasa dahi genel geçer değildir. Değişken ve dinamiktir. 

Yani burada hem hastalık, hem doğal, hem de normal kavramlarını "çakıştırabilmek" gerekiyor. Hemzemin geçit gibi. 

Eşcinselliği hastalık olmayarak tanımlarsak, bir çok hastalık da o kategoriden çıkar yaklaşımı olduğu kadar, tersi üzerinden yürümek de iyi bir hareket noktası olabilir hakikaten. 

Benim aklıma tersi için bir örnek gelmedi henüz, belki de yoktur. 

WHO ve bir çok kurum tarafından eşcinsellik, hastalık(disease) ya da mental bozukluk(disorder) kategorisinden çıkarılmış durumda. Bu da önemli bir nokta.

Bu bağlamda, soru meşru ama, cevabı bence, benim de zannettiğimden çok daha "gri" bir bölgede çıkabiliyor. 

Belki de bu bizim başkaları adına yapabileceğimiz bir tanım, yakıştırma, ya da yaftalama olmayıp; "muhataplarının" sadece kendi adlarına vermeleri gereken bir karar olabilir. Ya da olmalı belki de.

Sesli düşündüm sadece. (Ya da yazılı diyelim)

2 hours ago, Düşünen Hayvan said:

Eşcinsellik, oğlancılık yada lezbiyenlik  de doğal ortamda olmuyor.

Yine her zamanki gibi yanlış bir bilgi. Gözgöre göre hem de. 

Şaşırdım mı? Hayır tabi ki. Tersi olsa şaşırırdım.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, teflon yazdı:

Eşcinsellik hastalık mıdır? Gayet "meşru" bir soru.

Daha önce belirtilen bir hususa katılıyorum. Zaten ilk akla gelen şey bu: Hastalığın tanımı net ve iyi yapılmalı.

Ancak yalnız hastalığın değil, hastalık ile birlikte ve beraberinde; doğal ve normal gibi kavramların tanımları da iyi yapılmalı.

Doğada olan herşey doğaldır. Ama doğal olan herşey normal olmayabilir. Neden? Çünkü normal bir nevi subjektif bir kavram. Normali, "norm"u doğal seçilim belirler.

Diyeceksiniz ki, o zaman o da doğal...Ancak normal kavramı, onu yorumlayacak bir zihinle birlikte ortaya çıkar. Onu yorumlayacak bir zihin olmasa dahi genel geçer değildir. Değişken ve dinamiktir. 

Yani burada hem hastalık, hem doğal, hem de normal kavramlarını "çakıştırabilmek" gerekiyor. Hemzemin geçit gibi. 

Eşcinselliği hastalık olmayarak tanımlarsak, bir çok hastalık da o kategoriden çıkar yaklaşımı olduğu kadar, tersi üzerinden yürümek de iyi bir hareket noktası olabilir hakikaten. 

Benim aklıma tersi için bir örnek gelmedi henüz, belki de yoktur. 

WHO ve bir çok kurum tarafından eşcinsellik, hastalık(disease) ya da mental bozukluk(disorder) kategorisinden çıkarılmış durumda. Bu da önemli bir nokta.

Bu bağlamda, soru meşru ama, cevabı bence, benim de zannettiğimden çok daha "gri" bir bölgede çıkabiliyor. 

Belki de bu bizim başkaları adına yapabileceğimiz bir tanım, yakıştırma, ya da yaftalama olmayıp; "muhataplarının" sadece kendi adlarına vermeleri gereken bir karar olabilir. Ya da olmalı belki de.

Sesli düşündüm sadece. (Ya da yazılı diyelim)

Yine her zamanki gibi yanlış bir bilgi. Gözgöre göre hem de. 

Şaşırdım mı? Hayır tabi ki. Tersi olsa şaşırırdım.

hayvanlarda baya bir çiftleşme yada davranış değiştirme yok. Sadece ilişki sırasında yapılan davranışlara benzeyen hareketleri bazen ilişkiye girmeden hemcinsleriyle yapıyorlar. Eğer hastalık açısından bakarsak , hayvanlar da hastalanabilirler.

Eşcinselliği tanımlayan bir hormon yada gen varsa daha net bilgiler alınabilir. Hayvanları Davranış biçimine göre yorumlamak yanlışlığa sebep olur.

İnsanlar aleminde de dayak yemekten , işkenceden hoşlanan insanlar var. Bunu da normal karşılamalımıyız yoksa hastalık mı demeliyiz...

Dur hemen şaşırma..

Hayvanlarla ilişkiye girenler de var..

Ayrıca hayvanlar tecavüz ede ede çoğalırlar... Kovalar , yakalar ,affetmezler...o zaman tecavüz de doğada vardır. Kız isteme, tanışma  falan yok yani

Şaşırdın mı?

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Düşünen Hayvan said:

hayvanlarda baya bir çiftleşme yada davranış değiştirme yok. Sadece ilişki sırasında yapılan davranışlara benzeyen hareketleri bazen ilişkiye girmeden hemcinsleriyle yapıyorlar. Eğer hastalık açısından bakarsak , hayvanlar da hastalanabilirler.

Eşcinselliği tanımlayan bir hormon yada gen varsa daha net bilgiler alınabilir. Hayvanları Davranış biçimine göre yorumlamak yanlışlığa sebep olur.

İnsanlar aleminde de dayak yemekten , işkenceden hoşlanan insanlar var. Bunu da normal karşılamalımıyız yoksa hastalık mı demeliyiz...

Dur hemen şaşırma..

Ayrıca hayvanlar tecavüz ede ede çoğalırlar... Kovalar , yakalar ,affetmezler...o zaman tecavüz de doğada vardır. Kız isteme, tanışma  falan yok yani

Şaşırdın mı?

@malta erigi gerekli yanıtı vermiş sana, doğada eşcinsellik var mı yok mu..Ama her zamanki gibi onları görmezden gelip, yobaz ve de bağnaz ezberlerin üzerinden gitmişsin.

Yine şaşırtmadın yani. Düşünen hayvan değil, yobaz ya da bağnaz hayvan desen daha iyi olacak şuna.

Hayvanlarda tecavüz olabilir. Ama onları neo-korteksi yok. Ha sen kendini onlarla bir tutuyorsan bilemem..Kafanı eser miktarda çalıştırsan, bu muhabbetlerin hiçbirisine girmek zorunda kalmayacaz aslında.

karamsarhuman gibi, forumda nasıl hala barındığını idrak edemediğim kişinin, "tecavüz erkeğin hakkıdır" gibi iğrenç ifadelerine vardıracaksan işin sonunu, buyur onları da yaz. 

Ve tekrar edeyim: Tabii ki de şaşırmadım. Tam da beklendiği gibi yazmışsın.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, teflon yazdı:

@malta erigi gerekli yanıtı vermiş sana, doğada eşcinsellik var mı yok mu..Ama her zamanki gibi onları görmezden gelip, yobaz ve de bağnaz ezberlerin üzerinden gitmişsin.

Yine şaşırtmadın yani. Düşünen hayvan değil, yobaz ya da bağnaz hayvan desen daha iyi olacak şuna.

Hayvanlarda tecavüz olabilir. Ama onları neo-korteksi yok. Ha sen kendini onlarla bir tutuyorsan bilemem..Kafanı eser miktarda çalıştırsan, bu muhabbetlerin hiçbirisine girmek zorunda kalmayacaz aslında.

karamsarhuman gibi, forumda nasıl hala barındığını idrak edemediğim kişinin, "tecavüz erkeğin hakkıdır" gibi iğrenç ifadelerine vardıracaksan işin sonunu, buyur onları da yaz. 

Ve tekrar edeyim: Tabii ki de şaşırmadım. Tam da beklendiği gibi yazmışsın.

Ya ne değişik birisin sen. Eşcinselliğe gelince doğayı örnek alacaz ama tecavüze gelince doğayı örnek almayacaz. Bu nasıl çelişki..

Ayrıca doğada eşcinselliğin kesin kanıtı yok henüz. Çift cinsiyetli hayvanları eşcinsellikle karıştırma. Hayvanlar sadece biebirleriyle ilşki sırasında çıkardıkları sesleri çıkarıp sarılıyorlar. Belki biri diğerine ilişkinin  nasıl yapıldığını öğretiyor olabilir. Ortada cinsel orgazm yok sadece taklit var. Hayvanlar bunu yapar çünkü sende demişsin ki ön korteksleri yok yani utanma bilmiyorlar. Anne kızına , baba oğluna nasıl seks yapılacağını gayet rahat gösteriyor olabilir.

Sitelerde Paylaş
15 hours ago, Düşünen Hayvan said:

Dur hemen şaşırma..

Şaşırdın mı?

Çok hatalı bir bakış açın var. Öncelikle hayvanların büyük çoğunluğu kur yaparak eşleşir ve ürer. Diğer erkek bireyler arasından siyrilabilmek ve dişi tarafından seçilebilmek için akla hayale gelmeyecek şeyler yapan hayvan türleri var. Ikincisi, soyledigin gibi olsa dahi, insanların üzerinde yüzyıllardır hatta milenyumlardir mutabık oldukları bir toplumsal sözleşme var. Kendimizi hayvanlarla kıyaslayacaksak, cinayeti de hak olarak görmemiz gerekir. Bizler dışında tüm hayvanlar herhangi bir sonuca katlanmaksızın cinayet işlemekte özgürdür. 

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, malta erigi yazdı:

Çok hatalı bir bakış açın var. Öncelikle hayvanların büyük çoğunluğu kur yaparak eşleşir ve ürer. Diğer erkek bireyler arasından siyrilabilmek ve dişi tarafından seçilebilmek için akla hayale gelmeyecek şeyler yapan hayvan türleri var. Ikincisi, soyledigin gibi olsa dahi, insanların üzerinde yüzyıllardır hatta milenyumlardir mutabık oldukları bir toplumsal sözleşme var. Kendimizi hayvanlarla kıyaslayacaksak, cinayeti de hak olarak görmemiz gerekir. Bizler dışında tüm hayvanlar herhangi bir sonuca katlanmaksızın cinayet işlemekte özgürdür. 

İnsanlar temayüllere göre yaşıyorsa sorun ne o zaman?

Eşcinsellik yani ibnelik ve lezbiyenlik toplumda kabul görmüyorsa kötü birşey dir diyebilir miyiz.

Hayvanları örnek alacaksak güçlü olan kazanır. Hasta bireyler av olarak dışlanır. Öyle ise eşcinsellik bir hastslıksa dışlanmalı.

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

İnsanlar temayüllere göre yaşıyorsa sorun ne o zaman?

Eşcinsellik yani ibnelik ve lezbiyenlik toplumda kabul görmüyorsa kötü birşey dir diyebilir miyiz.

Hayvanları örnek alacaksak güçlü olan kazanır. Hasta bireyler av olarak dışlanır. Öyle ise eşcinsellik bir hastslıksa dışlanmalı.

Eşcinsellik hastalık veya değil, toplumun dışlanmasıyla son bulacak değil. İnsanın, genel olarak hayvanların seksüel davranışları biraz karmaşık.

Eşcinsellik evrimsel olarak elenmemiş, hala da aynı şekilde devam ediyor. Ensesti elemişiz mesela, onu yapanları direkt dışlıyoruz ama eşcinsellik öyle değil.

Hetereseksüel kadın ve erkekler için rahatsız edici bir seksüel eğilim, evet ama kimse heteroseksüel birini zorla eşcinsel yapmaya çalışmadığı için örgütlü biçimde dışlamak, cezalandırmak veya benzeri yöntemlerle elemeye çalışmak epeyi boş iş.

Verdiğin örnekler de hatalı yorumlama biçimin de. 

Bu insanların derdi seks değil öncelikle. Eşcinseller için seks, heteroseksüel için ne ifade ediyorsa o kadar şey ifa ediyor. Eşcinsellik evvela, her şeylerden önce duygu işi. Yani bunlar önce kendi hemcinslerinden hoşlanıyor, ona aşık oluyor. Seks işin ayrıntısı.

Ama sen tipik bir heteroseksüel ve de bilgisiz bir erkek olarak olayı sekse indirgeme hatası yapıyor ve penil endişelerini dile getiriyorsun.

Bu arada, eşcinsellik doğal ama normal olmayan bir seksüel davranış. Ona normal dersek diğer tüm farklı seksüel davranışa normal dememiz gerekir, bebek bezinden başka hiçbir şeyden uyarılmayan meşhur vaka gibi...

Türümüzün nasıl ürediği belli. Bilim de bu tür durumları değerlendirirken insanı heterojen bir yapı olarak görmeyi yeğler. O yüzden eşcinsellik ve diğer seksüel davranışlar geneli yansıtmaz, ama son senelerde tuhaf bir eşcinsel sevicilik baş gösterdiği için habire tartışılıyor böyle...

Kısacası, kişisel olarak hoşlanmıyor olman hiç tuhaf değil, ama duygularına bilimsel zemin ararken de doğru bilgiye erişmeye çalışman lazım.

Eşcinsellik insan olmayan hayvanlarda da yoğun biçimde var bu arada. Lezbiyen hayvanlar da var, gay olanlar da. Muhtemelen hep de olacak. İnsan da hayvanlar alemi içinde bir hayvan neticede... Beynimiz biraz farklı evrilmiş diye her şeyimiz yüzde yüz değişmiş veya değişecek değil, ayrıca neden değişsin zaten...

Sitelerde Paylaş
On 29.06.2019 at 22:22, malta erigi yazdı:

Bu forumda bu benim.

Bu başlığı az önce ekşi sözlükte gördüm. Birisi böyle aman aman bir tespitte bulunmuş ve başlık açmış. Yazılanları da boşverin, aslında. Lümpen, şovenist ayılar pek kendilerini ifade edemezler. Ancak başlıkta kullanmak için seçtikleri sıfatlardan, kimden nefret edip yermek amacı ile bu başlığı açtıkları aşikar.

5 sıfat belirtilmiş ama yalnızca biri beni tanımlayabilir. Gerisi ile uzaktan yakından alakam yok. Ancak ne yazık ki bu bayağı toplum içerisinde bu sıfatlardan birine sahipseniz, hepsi sizsiniz ve aşağılık insanlarsınız. Sağcısı ve solcusu birlik olup size saldırır, aşağılar, zarar verebilirse zarar da verir. 

Bu ülkenin çok sorunu var ama en büyüğü lümpenlik ve beraberinde eşantiyon gelen şovenist milliyetçiliktir. Hastalığa teşhis koyulmadan tedavi bulmanın imkanı yok. Bu başlığı ekşi sözlükte görüp, yazılanları okuyunca kanıma dokundu. Bu halkın %90'ı hanzodur maalesef. Sağcı, solcu, atatürkçü, şeriatçı fark etmiyor. Hanzoluk en buyuk derdimiz. Ötesi de var ama önce farklılıklara tahammül gerek. Bunu başarmak bile muvaffak olmak değil. Düşünün artık gidecek ne kadar yol var... 

Akp öncesi internet çok yaygın değildi. Ben dahil akp öncesine kredi verip, akp'yi ülkeyi pacozlaştirmak ile sucluyoruz ama bu ne kadar dogru? Ben cevabı bilmiyorum. Gerçekten akp öncesi bu kadar hanzo varmıydı bilmiyorum. Ancak bildiğim şu ki, akp ile birlikte hanzolar iktidar oldu. Pacozluk, lümpenlik, şovenizm geçer akçe oldu. Aşağılanan özellikler, yüceltilir oldu. Toplumda oluşan 15 yıllık değişimi gördükçe, yeni nesile kızamıyorum. Anlayışımız bu ülkede öylesine değişti ki... 25 yaş ve altının bunu anlaması çok zor. Bizim komiğimiz Ferhan Şensoy'du,  onların komiği Şafak Sezer. Umarım bu son örnek, anlatmak istediğimi özetler. 

Yalnız bu eşcinsel, ateist, vegan, solcu, HDP'li insanların da çoğu paçoz artık... Onlar bu toplumun ürünü değil mi? Herkeste bir aman da ben ayrıcalıklıyım, üst modelim, pek bir özelim havası var, herkese her şeyi dayatma çabaları, şımarıklıkları kabak tadı verdi. 

Hepsi ayrı manyak... Bir de acayip arabeskler. Hal böyle olunca hanzo kim, hangisi lümpen, tartışmaya açık oluyor.

Buna rağmen içlerindeki en kaliteli grup ateistler yine. O da yeniler değil, eskilerin bir kısmı. 

Bu arada, sen Ferhan Şensoy'un Üç Kurşunluk Opera'sını izlemiş miydin? 

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Türk Ateist yazdı:

Eşcinsellik hastalık veya değil, toplumun dışlanmasıyla son bulacak değil. İnsanın, genel olarak hayvanların seksüel davranışları biraz karmaşık.

Eşcinsellik evrimsel olarak elenmemiş, hala da aynı şekilde devam ediyor. Ensesti elemişiz mesela, onu yapanları direkt dışlıyoruz ama eşcinsellik öyle değil.

Hetereseksüel kadın ve erkekler için rahatsız edici bir seksüel eğilim, evet ama kimse heteroseksüel birini zorla eşcinsel yapmaya çalışmadığı için örgütlü biçimde dışlamak, cezalandırmak veya benzeri yöntemlerle elemeye çalışmak epeyi boş iş.

Verdiğin örnekler de hatalı yorumlama biçimin de. 

Bu insanların derdi seks değil öncelikle. Eşcinseller için seks, heteroseksüel için ne ifade ediyorsa o kadar şey ifa ediyor. Eşcinsellik evvela, her şeylerden önce duygu işi. Yani bunlar önce kendi hemcinslerinden hoşlanıyor, ona aşık oluyor. Seks işin ayrıntısı.

Ama sen tipik bir heteroseksüel ve de bilgisiz bir erkek olarak olayı sekse indirgeme hatası yapıyor ve penil endişelerini dile getiriyorsun.

Bu arada, eşcinsellik doğal ama normal olmayan bir seksüel davranış. Ona normal dersek diğer tüm farklı seksüel davranışa normal dememiz gerekir, bebek bezinden başka hiçbir şeyden uyarılmayan meşhur vaka gibi...

Türümüzün nasıl ürediği belli. Bilim de bu tür durumları değerlendirirken insanı heterojen bir yapı olarak görmeyi yeğler. O yüzden eşcinsellik ve diğer seksüel davranışlar geneli yansıtmaz, ama son senelerde tuhaf bir eşcinsel sevicilik baş gösterdiği için habire tartışılıyor böyle...

Kısacası, kişisel olarak hoşlanmıyor olman hiç tuhaf değil, ama duygularına bilimsel zemin ararken de doğru bilgiye erişmeye çalışman lazım.

Eşcinsellik insan olmayan hayvanlarda da yoğun biçimde var bu arada. Lezbiyen hayvanlar da var, gay olanlar da. Muhtemelen hep de olacak. İnsan da hayvanlar alemi içinde bir hayvan neticede... Beynimiz biraz farklı evrilmiş diye her şeyimiz yüzde yüz değişmiş veya değişecek değil, ayrıca neden değişsin zaten...

Niye yanlış bakıyorum peki.

Travma denen bir olay var. Eşcinsellik travmaya dayalı da olabilir. 

Doğuştan çift cinsiyeti olanlar yads kendi karşı cins olarak görenleri hariç tutuyorum.

Örneğin kadın olarak yaşamış ve daha fazla macera için lezbiyenlik yapanlar bana göre travmalı hastadır. Yada aşırı feminist olanlar travmalıdır. Ve bu travmayı da toplum kendisi yaratıyor. Doğal birşey değil yani.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Niye yanlış bakıyorum peki.

Travma denen bir olay var. Eşcinsellik travmaya dayalı da olabilir. 

Doğuştan çift cinsiyeti olanlar yads kendi karşı cins olarak görenleri hariç tutuyorum.

Örneğin kadın olarak yaşamış ve daha fazla macera için lezbiyenlik yapanlar bana göre travmalı hastadır. Yada aşırı feminist olanlar travmalıdır. Ve bu travmayı da toplum kendisi yaratıyor. Doğal birşey değil yani.

Eşcinselliği duygudan ayırıp sekse indirgemek yanlışlarından biri ama bu genel bir heteroseksüel erkek yargısıdır. Zannederler ki bu adamların canı anal seks istiyor. 

Diğer yanlışın hayvanlarda eşcinselliğin olduğunu reddetmen. 

Çift cinsiyetle doğanlar zaten ayrı tabii, tamam da kendini karşı cins olarak görenlerden kasıt kimler, anlamadım. Kendini kadın gibi hisseden erkeklerden mi bahsediyorsun? Ya da tersi?

Bir de şu cümleni hiç anlamadım. Yani bunları neye göre ayırıyorsun, anlamak pek mümkün değil. Eşcinseller başka, mesela lezbiyenler başka bir şey mi, onu mu demeye çalışıyorsun? Senin kafanda eşcinsel kime denir, onu anlamadım esasen. Ama yine de her durumda yanlış çıkarım.

Seks daima zevk için yapılır, bu eşcinsel için de böyledir heteroseksüel için de. 

Alıntı

Ben belediyede çalışan eşcinseller biliyorum. Onlar seks yapmıyor , herkes kadar yapıyor elbet ama para için değil.

İbnelik yada lezbiyenlik başka onlar doğal yolla bu işi seçmiyor zevk için yapıyor. Ama cinselliği bu yola sevkeden vaşka sebrpler de olabilir.

Eşcinsellik 1973 yılında APA tarafından hastalık kategorisinden çıkarıldı ve bir cinsel sapma olarak tanımlandı. Eşcinselliğe hastalık dediğimizde çevreye ve kendine verilen bir zarardan bahsetmemiz gerekiyor, bir de tedavi etmemiz. Ama eşcinsellik, ikisi de eşcinsel veya daha genel bakarsak ikisi de karşılıklı rıza göstermiş iki kişiden bahsediyoruz olduğumuz için bir zarar söz konusu olmuyor. Bu ve buna benzer nedenlerden dolayı hastalık kategorisinden çıkardılar.

Bu konu çetrefilli. Bazı insanların neden kendi hemcinslerine ilgi duyduğunu bilimsel olarak tam anlamıyla açıklıyor değiliz. Bir sürü görüş var. Ama öyle beklediğin gibi bir eşcinsellik geni falan yok, bu tip durumlarda bir sürü gen birden etkileşiyor vs.

Benim de görüşüm var ama onu tartışmak istemiyorum, çünkü eşcinseller rahatsız oluyor ve onlarla tartışmaktan hoşlanmıyorum. Geçmişte tartıştım ve yoruldum.

Birtakım travmaların kişilerin seksüel eğilimlerine etki ettiği bilimsel bir gerçek, bir noktada haklısın ama tüm eşcinseller için aynı şey söz konusu değil. Bazısı için öğrenilmiş davranış biçiminde söz edebiliriz mesela. Anal seks yapmaları bile bundan. Hatta bilgi olarak geçeyim, erkek eşcinsellerin büyük çoğunluğu anal seksten nefret eder. Bu bilgi belki işi salt seksüel zevk almaya, değişiklik istemeye bağlamanı engeller. 

Sitelerde Paylaş
On 27.07.2019 at 14:52, Türk Ateist said:

Yalnız bu eşcinsel, ateist, vegan, solcu, HDP'li insanların da çoğu paçoz artık... Onlar bu toplumun ürünü değil mi? Herkeste bir aman da ben ayrıcalıklıyım, üst modelim, pek bir özelim havası var, herkese her şeyi dayatma çabaları, şımarıklıkları kabak tadı verdi. 

Hepsi ayrı manyak... Bir de acayip arabeskler. Hal böyle olunca hanzo kim, hangisi lümpen, tartışmaya açık oluyor.

Buna rağmen içlerindeki en kaliteli grup ateistler yine. O da yeniler değil, eskilerin bir kısmı. 

Bu arada, sen Ferhan Şensoy'un Üç Kurşunluk Opera'sını izlemiş miydin? 

Zaten bunlar içinde bena sadece ateist sıfatı uyuyor. Ben sadece insanların belirli bir yaklaşıma sahip insanlara ne gözle baktığını anlatmaya çalıştım. Yoksa ne eşcinselim, ne de hdp'li. 

Ben Ferhan Şensoy'a büyük hayranlık duyuyorum. Yaptıgı hemen herşeyi seyrettim, kitaplarını okudum.

Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, malta erigi yazdı:

Ben Ferhan Şensoy'a büyük hayranlık duyuyorum

Ferhan Şensoy'un sanatı, bakışı bu ülkeyi aşar, özgür bir ülkede olsaydı dünya çapında kalıcı eserler üretecek niteliktedir.

Bu ülkede kısıtlı, sansürlü sanatla bence kendine yazık etti, oysa onun sanat gücü yaptıklarının çok ötesindedir.

Böyleleri her zaman gelmiyor, değerini azınlıkta olan bizler biliyoruz ama bu toplum bilmiyor.

Gerçi bu toplum neyin değerini bilmiş ki, Ferhan Şensoy'un değerini bilsin.

Bu yüzden bu ülkeye böyle kişilerin gelmesini istemiyorum, eriyip gidiyorlar.

Sitelerde Paylaş
On 26.07.2019 at 22:45, Düşünen Hayvan said:

Ya ne değişik birisin sen. Eşcinselliğe gelince doğayı örnek alacaz ama tecavüze gelince doğayı örnek almayacaz. Bu nasıl çelişki..

Ayrıca doğada eşcinselliğin kesin kanıtı yok henüz. Çift cinsiyetli hayvanları eşcinsellikle karıştırma. Hayvanlar sadece biebirleriyle ilşki sırasında çıkardıkları sesleri çıkarıp sarılıyorlar. Belki biri diğerine ilişkinin  nasıl yapıldığını öğretiyor olabilir. Ortada cinsel orgazm yok sadece taklit var. Hayvanlar bunu yapar çünkü sende demişsin ki ön korteksleri yok yani utanma bilmiyorlar. Anne kızına , baba oğluna nasıl seks yapılacağını gayet rahat gösteriyor olabilir.

Biletini kestirmişsin, trollmüşsün, cahilmişsin vs. vs..ama genel manada bir şey ekleyelim:

Bir ileti önce onların(hayvanların) neo-korteksi yok(en azından bu düzeyde) diye boşuna mı dedik? 

Sen yaptıklarının üzerine düşünebiliyorsun, ama o hayvan yapamıyor.

Tecavüz sende başlayıp bitmiyor, karşı tarafın, "bir başkasının rızası dışında zorla yapıyorsun" bu mereti, ama eşcinsellik öyle değil.

Aradaki farkı, iki konunun ayrıca oturduğu zeminin farklılığını ayırt edemiyor musun?

Sapla samanı karıştırmakta üzerine yok. Ama artık tescilli bir salak olduğuna göre, zaten bildiğimiz bu husus üzerine daha da fazla şaşırmamıza gerek yok.

Maksat başka bir sapık da bi halt zannetmesin bu yazılanları..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...