Jump to content

Türkiye'den umudunuz var mı?

Recommended Posts

AKP'nin seçimle gideceğini hiç sanmıyorum. 2023 seçimlerinde oyları çalar ya da iç savaş çıkartır yine gitmez. Yada şeriat ilan ederler.

AKP'den kurtulur muyuz?

AKP olduğu sürece bu ülke Somali, İran, Arabistan, Afkanistan seviyesinde olmaya devam edecek.

Türkiye gerçek bir demokrasiye sahip bir ülke olacak mı?

Türkiye'de bir gün insan hakları olacak mı?

Benim hiç bir umudum yok.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 75
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

10 dakika önce, zeus- yazdı:

AKP'nin seçimle gideceğini hiç sanmıyorum. 2023 seçimlerinde oyları çalar ya da iç savaş çıkartır yine gitmez. Yada şeriat ilan ederler.

AKP'den kurtulur muyuz?

AKP olduğu sürece bu ülke Somali, İran, Arabistan, Afkanistan seviyesinde olmaya devam edecek.

Bizdeki sorunlar dokunulmazlıklardan kaynaklanıyor.

Yöneticiler gelirlerinde harcamalarında şeffaf değiller.

Nereden buldun diyemiyorsun.Ceza yok.

Ayrıca komplo teorisi diyeceksiniz  ama gelişmiş ülkelerde az gelişmiş ülkelerin teknolojik gelişmesini istemiyorlar.

İç kargaşanın çoğu bunlardan kaynaklanıyor.

tarihinde uygur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, zeus- yazdı:

Bence o kadar karamsar olma.

Ruzgar bir sure tersten esti diyeceksin gunu gelince.

Cok sevdikleri buyuk generale , onlari arap ve islam devletlerinin girdigi bataktan cikaran kurtaricisina ihanet etmezler. EU bu konuda hep arkanizda olacaktir. Pisligin eu sinirlarina yaklasmasina musade etmeyeceklerdir.

tarihinde deadanddark tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Önce Fetöyü palazlandırdılar .durum malum.

Şimdi Cübbeli ve tayfasını palazlandırıyorlar.

Bir tarafta neredeyse Fetöyü rüyasında gördü diye tutuklananlar...

Diğer tarafta Fetöyü besleyip,büyüten,koruyan,teslim etmeyen ABD ve Trump' a Erdoğan/siyasiler  tarafından gösterilen sevgi seli ,ilgi,alaka.

ABD ile çıkar ilişkimiz var,ses çıkarmıyoruz demek ;

çıkar ilişkimiz olsaydı fetöcüleri serbest bırakırdık demekten farksızdır.

Bu zihniyet değişmediği ,40 senedir açlıktan yaban domuzu avlayıp yiyen ,helikopteri,jeti vs si olmayan Pkk yı bitiremeyen,"sis vardı teröristleri göremedik "diyenler olduğu müddetçe 

ümitvar olamam..

Japonya ne zaman bağımsız ordusunu kurarsa,o zaman Türkiyeden ümitli olurum.

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, fezadabirtürk yazdı:

Önce Fetöyü palazlandırdılar .durum malum.

Şimdi Cübbeli ve tayfasını palazlandırıyorlar.

Bir tarafta neredeyse Fetöyü rüyasında gördü diye tutuklananlar...

Diğer tarafta Fetöyü besleyip,büyüten,koruyan,teslim etmeyen ABD ve Trump' a Erdoğan/siyasiler  tarafından gösterilen sevgi seli ,ilgi,alaka.

ABD ile çıkar ilişkimiz var,ses çıkarmıyoruz demek ;

çıkar ilişkimiz olsaydı fetöcüleri serbest bırakırdık demekten farksızdır.

Bu zihniyet değişmediği müddetçe Türkiye den ümitvar değilim.

Amerikan veya gelişmiş ülkelerin yardımı olmadan gelişemeyiz diyen Mhpliler, Atsızcılar gibi milliyetçi gruplarımız var.

Bağımlı olmayı nasıl milliyetçilik ile bağdaştırıyorlar anlamıyorum.

Atsızcı grup ona buna küfür etmekten başka birşey bilmiyor.

Ekonomi üzerine sağlıklı düşünceleri yok.

Sitelerde Paylaş

Var

Yalnız ülkenin gerçeklerini aynen Aziz Nesin gibi kabul etmeli ve b8raz nabza göre şerbet vermeliyiz. Aynı Ekrem başkan gibi. Gerçi kendisinin islamlığından şüphem yok. Dua etmek için avuç açan Canan Hanım gibi demek daha doğru olur.

Memleket mala bağlamış vaziyette. Millenial çocuklar, ebeveynlerinden daha gerici. Biraz takiyye yapmak elzem görünüyor ama maya sağlam olmadığından durumu düzeltmenin çok zor olduğuna inanmıyorum. Tayyit'in itibarsızlasmaşı inanılmaz değişimlere sebep olacaktır. Allah, muho vs hikaye; rekabet şuanda tayyit'e karşı rekabettir. Çok şükür hala tam anlamı ile araplaşmadık. Radikal tipler her daim olur ama genel öyle çabuk aksi yöne şekillenir ki, ağzınız açık kalır. Çünkü temel yok. Varsa da çürük ve acele. 

Küçük bir Endişem, Ekrem'in sağcı-milliyetçi gelenekten geliyor olması. Şuanda onu, rüştünü ispatlayana kadar hizada tutacak olanlar Gılıjdar ve Canan Hanım. Şahsen Ekrem başkanın samimiyetine inanıyorum ama temkinli olmak hasebiyle, umarım Kemal Kılıçdaroğlu kafadan çok gevşek bırakmaz ve Canan Hanım da hapis tehdidinden kurtulur ve başarılı çalışmalarına devam eder. Ekrem başkanı denetleyecek bir mekanizma varlığını sürdürürse, herşey kesinlikle çok güzel olacaktır.

Kim bilir, bakarsınız Kılıçdaroğlu nihayet koltuğu bırakır da yerine Canan Hanım genel başkan olur. Işte o zaman ben de Chp'li olurum. Bu ihtimal bana Turkiye'nin geleceği için inanılmaz derecede umut veriyor. Hatta hayatımda ilk defa bu kadar umutluyum diyebilirim.

Sitelerde Paylaş

Terörist Aponun kardeşi kırmızı bülten ile arandığı halde TRT ye cikabiliyorsa..

Terör örgütleri devletin kontrolünde siyasi amaçlara hizmet ediyor demektir.

Neden hala mit müsteşarı istifa etmiyor, neden TRT müdürleri komple istifa etmiyor? Neden ilgili şehrin emniyet müdüru , jandarma komutanı istifa etmiyor, neden akp vekilleri istifa etmiyor?

Bu durum açıkça göstermiştir ki terör tüm siyasetçilerin işine yaramaktadır. Olan halka olmaktadır.

CHP nin de bu duruma üzüldüğünü sanmıyorum. Akp oy kaybediyor diye daha çok sevinmiştir.

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, malta erigi yazdı:

Küçük bir Endişem, Ekrem'in sağcı-milliyetçi gelenekten geliyor olması. Şuanda onu, rüştünü ispatlayana kadar hizada tutacak olanlar Gılıjdar ve Canan Hanım. Şahsen Ekrem başkanın samimiyetine inanıyorum ama temkinli olmak hasebiyle, umarım Kemal Kılıçdaroğlu kafadan çok gevşek bırakmaz ve Canan Hanım da hapis tehdidinden kurtulur ve başarılı çalışmalarına devam eder. Ekrem başkanı denetleyecek bir mekanizma varlığını sürdürürse, herşey kesinlikle çok güzel olacaktır.

Kim bilir, bakarsınız Kılıçdaroğlu nihayet koltuğu bırakır da yerine Canan Hanım genel başkan olur. Işte o zaman ben de Chp'li olurum.

Hahahaha...

Hayallerde yaşıyor bazı liberaller...

Allah akıl fikir versin, ne diyeyim. 

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, zeus- yazdı:

AKP'den kurtulur muyuz?

Benim umudum hiçbir zaman bitmedi. En kötü zamanda bile korudum. Güvendiğim şey Türklerin sağının solunun pek belli olmaması ve çıkarını kollamayı pek bir sevmesi.

AKP'yi güçlü yapan ilk şey çok güzel para dağıtması, cahil ve fakiri iki kuruş da olsa maaşa bağlaması, iş vermesi idi.

Deniz bitince etrafı besleyemez oldu, İstanbul gidince her şey daha da sarpa sardı. 

Türkiye'ye şeriatın gelmesi hiçbir zaman mümkün değildi. Bizim için mevcut dindarlaşma hali de şeriattan farksız aslen. Her yerde din var, çocuk ve gençlerin beynini dinle yıkıyorlar, türbanlı sayısı bilmem kaç kat arttı, kadınlar örtünmeye zorlandı falan derken ortalık iyice kirlendi.

Ama şeriat dediğin, bu topraklarda yeşermesi mümkün olmayan bir şeydi zaten Hiçbir zaman yeşermemişti. Osmanlı'nın şeriatı bile kendine özgüydü, hatta Osmanlı bir anlamda laikti.

AKP ucube bir sistem getirdi ve ülkeye çok büyük zararlar verdi. Özellikle ekonomide verdiği zarar ki daha önemlisi zaten yok, epeyi büyük.

Türkiye düzelir. Daha da güzel, yaşaması zevk veren bir ülke haline de gelir. Türk devrimleri bunun temelini çok sağlam atmış. 

AKP dindarlığı sayesinde gelmedi. AKP'yi başta tutan din değildi, hiçbir zaman da olmadı. Daha doğrusu halk ona bu nedenle oy vermiş değildi. Din yalnız aralarındaki iletişim aracıydı. "Ne güzel dindarız, aynı bağın gülüyüz madem, gel biraz da şurayı soyalım, paylaşalım, Allah falan deyip temizleniriz."

AKP şeriat falan ilan edemez. Etmeye teşebbüs etse de beceremez. O gücü yok. 

Seçimle gitmek istemeyecektir, evet, ortalığı talan edecektir, ama sonunda muhtemelen kaçıp gidecektir Tayyip. Bir sabah bir uyanacağız ki Tayyip tüymüş. Nereye nasıl gider, nasıl saklanır, bilmiyorum. O da epeyce zor görünüyor ama başka çaresi kalmayacağı için yapar.

Türkiye çok büyük ve güçlü bir ülke. Biraz akıllı birileri başa geçti mi toparlanır ve yeniden saygınlık kazanır. 

Yeter ki şu dinci hırsız böceklerden kurtulalım. Onlarda çözülme zaten başlamıştı, şimdilerde hızlandı. Bundan sonraki süreç zorlu olacak, çünkü kaybettikçe sertleşecek bunlar. 

Sitelerde Paylaş

Camiden çıkıp yolun karşısında gelenin gecenin gotune bakan tipler azaldikca iyileşir.

Bir de kıçını güzel göstermek için aklını kullanan bayanlar azaldıkça iyileşir.

Bu nokta çok önemli çünkü insanların zihnini meşgul etme , beyine tecavüz etme yöntemidir. Bu yolla çok siyasetçi ve bürokratlar bile kıskaca alınmıştır.

Türk toplumunun kadın olsun erkek olsun zayıf noktası budur.

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
12 saat önce, zeus- yazdı:

AKP'den kurtulur muyuz?

Kurtulamayız. Kılıçdar denen faktör var. Tayyip’in karşısına çıkıp aday  olmaya bile cesaret edemiyor, koltuğu da bırakamıyor. 

Enteresan bir tip. Aradan çekilir de İmamoğlu devreye girerse CHP halkta karşılık bulur. Bir umut işte.

Sitelerde Paylaş
33 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Kurtulamayız. Kılıçdar denen faktör var. Tayyip’in karşısına çıkıp aday  olmaya bile cesaret edemiyor, koltuğu da bırakamıyor. 

Enteresan bir tip. Aradan çekilir de İmamoğlu devreye girerse CHP halkta karşılık bulur. Bir umut işte.

Tayyip herkesin ne mal olduğunu çok iyi biliyor. Kilicdar konuşur kufreder ama Tayyip ne derse sonunda onu yapar.

Tayyip'in de ne olduğunu çok iyi bilenler var. Onun da büyük kabusu ve korkusu bu zaten. Bu yüzden her gittiği yerde ekonomiyi , işsizliği konuşmak yerine fetö feto diyip duruyor.

Herkes birbirine birşey takmış bu siyasette.

Sitelerde Paylaş

Eski kafalı dinozor nesil için yapacak fazla bir şey yok. En büyük umut yeni gelen nesilde.

Lakin, akp bunun farkında olduğu için her tarafı imam hatibe boğup genç beyinleri mümkün olduğunca islami badelemeye tabii tutma peşinde.

İnternet sayesinde bilgiye kolay erişim ve sosyal medya üzerinden yoğun iletişim, cehaletten beslenen dinlerin en büyük düşmanı.

Her şey yolunda giderse çocuklarımız veya torunlarımız islam’ın dişlerini çekip camiye hapsedebilir.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Türk Ateist yazdı:

Türklerin sağının solunun pek belli olmaması ve çıkarını kollamayı pek bir sevmesi.

Ben de hep böyle düşünüyor ve umudumu hep bu düşünceyle koruyordum.

Ancak Türkler sadece isim değiştiriyor, zihniyeti değiştirmiyor.

Açıkgözler, Türklerin bu zaafını bildiği için onlar da aynı zihniyette farklı isimlerle ortaya çıkıyorlar.

Bu yüzden olumlu anlamda yapıcı bir değişikliğe, gelişmeye gidemiyorlar, farklı isimlerle hep aynı yerde dönüp-duruyorlar.

Onlara göre günü kurtarmak başarı sayılıyor, gelecek için ilerlemek için plan yapma, mücadele etme yeteneğinden yoksunlar.

Yüzyıllarca yaşadıkları devletler ve islam onlara böyle öğretti.

Eğer günü kurtarma ve zihniyet değiştirememe olayı evrim boyutuna ulaştıysa durum daha da vahim.

Bence Türklerin köleliğe alışma oranı bilimsel olarak araştırılmalı, çünkü yurttaşlığı, eşitliği, özgürlüğü bir türlü sindiremiyorlar ama sultanlık, diktatörlük oldu mu vidaları gevşeyiveriyor.

Sitelerde Paylaş

Türkler tarihten beri böyle.

Sanayi devriminine ayak uyduramamislar. Devrimden önce de buldukları bir şey yok. Fetih ve yağma konusunda ustalar.

Orta Asya'yı terketme sebepleri medeniyet kurmak değildi zaten. Anadolu'nun zengin topraklarına cokmekti.

Yüzyıllarca çin ile savaşmislar ama buldukları tek şey yoğurt , o da tesadüfen olmuş.

Ne pusula , ne kağıt, ne ilaç, ne dokuma, ne iplik, ne el aleti,  ne bilim , ne mimari...hiçbir şey bulaşmamış.. kurtları bile Avrupa evcillestirip köpek yapmış.

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, zeus- yazdı:

AKP'den kurtulur muyuz?

Arada bir ben de umudumu yitiriyorum ama son seçimler ilerde demokrasinin yerleşebileceğine işaret ediyor. Demokrasi ile birlikte insan haklarının da geleceğini ümit ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Adam olmamiz için önce yerleşik hayata gecmemiz gerekiyor. En basit örnek İstanbul ... Hiç kimse İstanbul’u vatani olarak gormuyor. Cebini doldurup gideceği bir yer olarak gormekte.  
Türkiye’de en kral milliyetçi bile 1 TL ucuz olacak diye  yerli malıni bırakır çin malini alır. Sonrada patron maaş vermedi diyerek aglar. Patronu da ülke için millet için çalışıyoruz diyerek yıl sonunda en cix Mercedes e biner. Alaman yapıyor beeee... Diyerek gerinir.  

İşte göçebe toplumun yaşam anlayışı budur. Göçebenin  mamur bir ülke hayali olmaz. Gittiği yere konar , yer içer , bitince kalkar gocer gider.  

Bu davranışlari hala yapıyoruz. Hala yerleşik hayata gecemedik.  Köyden kente göçün Türkiye’de ki kadar başka ülkelerde olduğunu sanmıyorum.  Yaşadığı bölgeyi mamur etmek yerine hazıra konmak ve orayı da berbat etmek üzere programlı bir beynimiz var. Sonra bizden biri iyi bir şey yapmaya kalktığında hemen taklitcilik yapıp karşına rakip oluyoruz. Onu da yaşatmamak için uğraşıyoruz.  

Sonra da gelsin biri bizi kurtarsın .. nah kurtarır. 

Sitelerde Paylaş

Köyden kente göçün Türkiye’de ki kadar başka ülkelerde olduğunu sanmıyorum.  Düşünen Hayvan...

Sen biraz daha düşün Düşünen Hayvan...

Çin'de 300 milyon köylü kısa zamanda kente göçmüştür. Dünyanın en büyük göçü odur.

Onun dışında sen haklı olabilirsin.

Sitelerde Paylaş

RTE yi falan geçin, onlar çoban , asıl siz kendinizi nasıl hissediyorsunuz?  Çobandan mi memnun değilsiniz yoksa koyun olmaktan mi bir karar vermek gerek .

Evet , yeni Zelandada yasayan bir müslüman kökenli şahıs yeni Zelanda da yapılan katliamı protesto ediyor. Bir gazeteci ise ona soruyor diyor ki , neden kendi dinibize uygun olan sistemden kaçıp da bu ülkeye geldiniz, İslamı çok seviyorsanız neden gidip orada yasamiyorsunuz?  

Benzer durum Türkiye’de de hergun karşımıza çıkıyor. Memleket ve hemşehrilik konusunda övünmek gerekirse kimse mangalda kül bırakmıyor. Ama niye bıraktın da geldin kendi ata toprağını dedin mi , gak guk...

Hepsinin derdi para, başka birşey değil. Memleketini seven orası için birşey yapmaya çalışır. Kaçmaz...

Benzer durum , Türkiye’den yurtdışına gidip de sonra oradakilere Türkiye reklamı yapanlar için de geçerli.

Gittikleri yerler yarın öbür karışmaya başlasa bavulunu alır , vatanım gibisi yokmuş, der.

İşte zihniyet bu...umut da bu kadar oluyor haliyle.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...