Jump to content

Türkiye'den umudunuz var mı?

Recommended Posts

karamsar olmakta haklı, aylardır söylüyorum, iç savaş çıktığında bu günleri arıyacağız arkadaşlar, bir birimizin kıymetini bilelim ve 

anlıyalım, iç savaş çıkarsa, çıkma ihtimali çok yüksek, o zaman bir daha asla bir birimizi göremiyebiliriz, bu işin espirisi olmaz

beylerr, mantıklı olmaya çalışın zeus üyemiz noktaatışı yapmıştır yorumunda.. :(

Sitelerde Paylaş
  • İleti 75
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Son İstanbul yerel seçimlerinde fena halde yanıldım, çünkü seçimlerin arefesinde oynanan ayak oyunlarının İstanbul seçmenini hükümet yönünde etkileyeceği yanılgısına düştüm. Nasıl olduysa, seçmen yine de bildiğini okudu. Dolayısıyla umutsuzum diyemem. Hele ki yeni seçilen belediye başkanları yakalarını temiz tutmayı becerebilirlerse ve somut ve temiz hizmetlere izma atabilirlerse, ibrenin yön değiştirmesi mümkün bence.

Türkiye ile iki cümle daha ilave etmek isterim.
1. Bu memlekette bir iç savaş çıkmaz.
2. Bu memleket Cumhuriyet kuruldu kurulalı bir Arabistan, bir Afganistan veya İran seviyesinde olmamıştır. Olacağını da zannetmiyorum.

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, Türk Ateist said:

Hahahaha...

Hayallerde yaşıyor bazı liberaller...

Allah akıl fikir versin, ne diyeyim. 

Kaybedeceksiniz hanımefendi. Türk ateist kişisi olarak değil, hitler-jugend olarak. Zaman böyle birşey maalesef. Size ve zihniyetinize el-faaaatiha. 

Sitelerde Paylaş

Nasıl ki tayyip 17 sene evvel yaptığı politikanın para etmediğini anlayamıyorsa, onun jenerasyonundan başka tipler de anlayamıyor. Onlar inat etse dahi değişim gelir. Insanlığın yazılı tarihi bize ipucu olabilir. Değişim yaklaşıyor ve kimse buna engel olamaz. Bertold Brecht'in  dediği gibi, "durduramayacaklar halkın coşkun akan selini". 

Sitelerde Paylaş
22 saat önce, zeus- yazdı:

Türkiye'den umudunuz var mı?

AKP'nin seçimle gideceğini hiç sanmıyorum. 2023 seçimlerinde oyları çalar ya da iç savaş çıkartır yine gitmez. Yada şeriat ilan ederler.

AKP'den kurtulur muyuz?

AKP gidince ne olacak ki? Kendi içlerinde iktidar kavgasıdır. İktidar bu muhalefet bu beklentimiz ne olabilir?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, malta erigi yazdı:

Kaybedeceksiniz hanımefendi. Türk ateist kişisi olarak değil, hitler-jugend olarak. Zaman böyle birşey maalesef. Size ve zihniyetinize el-faaaatiha. 

malta eriği,

Kürtçülüğün ayyuka çıktı, yazdıkça battın. O yüzden gizli ırkçılığına beni bulaştırma. Hitler'i, Mussolini'yi vb yediririm sana.

Senin ülkeyi okuyabilme yeteneğin de yok şansın da. Ülkede bir şeyler kesin olarak değişiyor ama senin hayal ettiğin gibi değil. Sen daha bu adamlar bu oyları nasıl, neden ve kimden aldı, onun farkında değilsin.

O yüzden sen Kürtçü veya sol liberal sloganlarını bu kadar sık atma burada. 

Partiler üstü bir durum var ortada. Herhangi bir parti veya yöneticinin dominan olduğu bir durum yok. Sen önce bi bunu sindir, ondan sonra değişimden bahset. Bahsini ettiğin değişimi de okuduk işte...

Sağlıklar dilerim.

Alıntı

Küçük bir Endişem, Ekrem'in sağcı-milliyetçi gelenekten geliyor olması. Şuanda onu, rüştünü ispatlayana kadar hizada tutacak olanlar Gılıjdar ve Canan Hanım. Şahsen Ekrem başkanın samimiyetine inanıyorum ama temkinli olmak hasebiyle, umarım Kemal Kılıçdaroğlu kafadan çok gevşek bırakmaz ve Canan Hanım da hapis tehdidinden kurtulur ve başarılı çalışmalarına devam eder. Ekrem başkanı denetleyecek bir mekanizma varlığını sürdürürse, herşey kesinlikle çok güzel olacaktır.

Kim bilir, bakarsınız Kılıçdaroğlu nihayet koltuğu bırakır da yerine Canan Hanım genel başkan olur. Işte o zaman ben de Chp'li olurum.

Sitelerde Paylaş

General Ataturk gibi europali beyine sahip zeki, cagdas, modern, gelecegi dogru hesaplayan insanlara ihtiyac var.

Onun zamaninda onun gibi bir kac tane daha olsaymis simdi Turkiye europanin gozbebegiydi belkide.

Yobazlar orumcek beyinlilerde arabistana kacmisti.Ama cagdas modern Turkiye insani umudunu kaybetmemeli.Mucadelesine devam etmeli.

Ben bunlari General Ataturk'un europayi cok sevmis oldugunu dusunerek tahmin ederek soyluyorum.

Sitelerde Paylaş
53 minutes ago, Türk Ateist said:

malta eriği,

Kürtçülüğün ayyuka çıktı, yazdıkça battın. O yüzden gizli ırkçılığına beni bulaştırma. Hitler'i, Mussolini'yi vb yediririm sana.

Senin ülkeyi okuyabilme yeteneğin de yok şansın da. Ülkede bir şeyler kesin olarak değişiyor ama senin hayal ettiğin gibi değil. Sen daha bu adamlar bu oyları nasıl, neden ve kimden aldı, onun farkında değilsin.

O yüzden sen Kürtçü veya sol liberal sloganlarını bu kadar sık atma burada. 

Partiler üstü bir durum var ortada. Herhangi bir parti veya yöneticinin dominan olduğu bir durum yok. Sen önce bi bunu sindir, ondan sonra değişimden bahset. Bahsini ettiğin değişimi de okuduk işte...

Sağlıklar dilerim.

Ne ayıp. Gerçekten benim kürtçü olduğumu mu düşünüyorsun? Ben de sana gıcık oluyorum ama hep husn-u zan ile yazıyorum. Belki de ihtiyarlıktan oluyordur. Hani insanların geçmişte yazdıklarını tam kafada tutamıyorsundur falan, olabilir...

Ben kürtlere gıcığım. Benim onlara sempatim (toleransım) evrensel insani değerlerin gerektirdiği kadardır. Nasıl cinayet, hırsızlık, tecavüz vs insanlık suçu ise, ırkçılık da öyledir. Ben de kendimi ona göre pozisyonlarım. Tabi bozkurt olsam böyle dertlerim olmazdı ama değilim :)

Birbirimizi kandırmayalım,  sen benim nasıl bir tıp olduğumu gayet iyi biliyorsun, ben de senin. Asagi-yukarı elbette, genel hatlardan bahsediyorum. Şimdi durduk yere kürtçü falan diye bok atarak seviyeyi düşürme.

Senin kafa emekli ediliyor Türk Ateist, taze kan geliyor. Ekrem de müsloş  ama yengemiz at yarışı seyrederken o büyük şapkalardan takıyor. Sadece fotoyu görsem, Derby'de çekilmiş zannederdim. 

tarihinde malta erigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, malta erigi yazdı:

Ne ayıp. Gerçekten benim kürtçü olduğumu mu düşünüyorsun? Ben de sana gıcık oluyorum ama hep husn-u zan ile yazıyorum. Belki de ihtiyarlıktan oluyordur. Hani insanların geçmişte yazdıklarını tam kafada tutamıyorsundur falan, olabilir...

Ben kürtlere gıcığım. Benim onlara sempatim (toleransım) evrensel insani değerlerin gerektirdiği kadardır. Nasıl cinayet, hırsızlık, tecavüz vs insanlık suçu ise, ırkçılık da öyledir. Ben de kendimi ona göre pozisyonlarım. Tabi bozkurt olsam böyle dertlerim olmazdı ama değilim :)

Birbirimizi kandırmayalım,  sen benim nasıl bir tıp olduğumu gayet iyi biliyorsun, ben de senin. Asagi-yukarı elbette, genel hatlardan bahsediyorum. Şimdi durduk yere kürtçü falan diye bok atarak seviyeyi düşürme.

Senin kafa emekli ediliyor Türk Ateist, taze kan geliyor. Ekrem de müsloş  ama yengemiz at yarışı seyrederken o büyük şapkalardan takıyor. Sadece fotoyu görsem, Derby'de çekilmiş zannederdim. 

Kürtlere gıcık falan değilsin. O duygunun adı başka senin.

Senin toleransın evrensel değerlerin  gerektirdiği kadar falan değil. Kimi, niye kandıracaksın ki şimdi... Kendini kandırıyorsundur belki, o kadarını bilemem. Kürtlere, Kürtçülere gösterdiğin toleransın dörtte birini diğer insanlara göstermiyorsun mesela. Türklere alabildiğine saydırıyorsun, aşağılıyorsun, CHP de dahil olmak üzere diğer partilere demediğini bırakmıyorsun. Senin bütün toleransın Kürtlere. Bu uğurda "terör yapmayıp ne yapsınlar" kıvamına geldin be. Ötekilere gelince "öküz anadolulu".

Bu gizli ırkçılık. Farket diye söylüyorum. Gerçi aleni ırkçılık demekte de sakınca yok ama çaktırmadan yapıyor, daha doğrusu öyle yaptığını sanıyorsun.

Ekrem ve karısı tipik Karadenizli. İkisinin de şivesi aynı. Evde hepten kayıyordur.

Kadını çok beğeniyorum öncelikle, şu yaşında hala okuyor (doktora yapıyor), en büyük amacı çocuklarını iyi eğitip yetiştirmek olan bir kadın. Kendi çocuklarına da güzel bir model. Yırtık jean giyen bir kadın olsun artık ortalıklarda.. 

Bizim kafa bu zaten, salak. Hepinizi hizaya getirecek kafa bu. Başka da yok zaten. Bizim ne istediğimiz de belli yolunun nereden geçtiği de.

Kafası biraz çalışan görür, gelir. Geri kalan kara kuru debelenir çamurda. 

Seninkiler gibi entel dantel solcu tipler değil bunlar. Senin Canan'ı görünce insanın neşesi, yaşama sevinci kalmıyor...

Tereciye tere satma kısacası. Gelmiş benim anlattığım adamı bana karşı kullanıyorsun. Kafanda var herhalde.

Sitelerde Paylaş

Türkiye'den umudum yok.

Nüfusu kasten ekonomik baskı altında tutuyorlar. Plan program dahilinde işliyor projeler. Haa Ekrem de aynı Tayyip gibi bir projedir. Zaten 2. İstanbul seçimleri Ekrem'in profilini yükseltmek ve onu gelecek mevkisine hazırlamak için düzenlendi. Tayyip de bunun farkında tabii. Bile isteye daha yüksek puan farkı yiyeceği yarışa girmezdi. Tayyip de devşirme olduğu gibi, Ekrem de devşirmedir. 

Türkiye kervana takılmış gidiyor.

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, Türk Ateist said:

Kürtlere gıcık falan değilsin. O duygunun adı başka senin.

Senin toleransın evrensel değerlerin  gerektirdiği kadar falan değil. Kimi, niye kandıracaksın ki şimdi... Kendini kandırıyorsundur belki, o kadarını bilemem. Kürtlere, Kürtçülere gösterdiğin toleransın dörtte birini diğer insanlara göstermiyorsun mesela. Türklere alabildiğine saydırıyorsun, aşağılıyorsun, CHP de dahil olmak üzere diğer partilere demediğini bırakmıyorsun. Senin bütün toleransın Kürtlere. Bu uğurda "terör yapmayıp ne yapsınlar" kıvamına geldin be. Ötekilere gelince "öküz anadolulu".

Bu gizli ırkçılık. Farket diye söylüyorum. Gerçi aleni ırkçılık demekte de sakınca yok ama çaktırmadan yapıyor, daha doğrusu öyle yaptığını sanıyorsun.

Ekrem ve karısı tipik Karadenizli. İkisinin de şivesi aynı. Evde hepten kayıyordur.

Kadını çok beğeniyorum öncelikle, şu yaşında hala okuyor (doktora yapıyor), en büyük amacı çocuklarını iyi eğitip yetiştirmek olan bir kadın. Kendi çocuklarına da güzel bir model. Yırtık jean giyen bir kadın olsun artık ortalıklarda.. 

Bizim kafa bu zaten, salak. Hepinizi hizaya getirecek kafa bu. Başka da yok zaten. Bizim ne istediğimiz de belli yolunun nereden geçtiği de.

Kafası biraz çalışan görür, gelir. Geri kalan kara kuru debelenir çamurda. 

Seninkiler gibi entel dantel solcu tipler değil bunlar. Senin Canan'ı görünce insanın neşesi, yaşama sevinci kalmıyor...

Tereciye tere satma kısacası. Gelmiş benim anlattığım adamı bana karşı kullanıyorsun. Kafanda var herhalde.

Bak genelde çok bilmiş geçiniyorsun ama böyle de kinayeden anlamayan, düz mantık sahibi bir insansın. 

Öküz anadolulu lafı nereden çıktı? Burada birisi "işte tek parti zihniyeti şöyledir-böyledir. Bir tanesi çıkıp siyaset senin neyine öküz anadolulu demiş" gibi birşeyler yazmıştı, ben de çok isabetli söylemiş diyerek birkaç defa kullandım. Burada hücum ettigim ise Türk, Kürt, Çingene falan değil. Hatta cehalet bile değil. Bağnazlık. Meşhur "köylüleri niçin öldürmeliyiz" şiiri gibi. Sen tabi şairin, anadolu köylüsünü gaz odalarına kapatmak istediğini zannediyor olabilirsin. Açık yazayım, şimdiye kadar bazı şeyleri inat ugruna bilinçli olarak çarpıttığını dusunuyordum. Simdi ise maalesef anlama kapasitenin bu olduğuna inandım. 

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, malta erigi yazdı:

Nasıl ki tayyip 17 sene evvel yaptığı politikanın para etmediğini anlayamıyorsa, onun jenerasyonundan başka tipler de anlayamıyor. Onlar inat etse dahi değişim gelir. Insanlığın yazılı tarihi bize ipucu olabilir. Değişim yaklaşıyor ve kimse buna engel olamaz. Bertold Brecht'in  dediği gibi, "durduramayacaklar halkın coşkun akan selini". 

Halk nerede ki? O video belki yayınlandığı ülkedekileri kastediyor..Türkiye halklarını değil.

Tayyipi iktidardan zayıflatan etken de halk değil. Bunca rezillik yaşandı gıkı çıkmadı tümden sustu toplum. 100 binlerce insana haksızlık yapıldı gocunan bile olmadı. Birtek Ekremcigime haksızlık yapılınca mi bu toplumun onuru kabardi birden?

Toplum falan yok.

Türkiye orta çağ Avrupa derebeylik yada ortaçağ Anadolu beylik sisteminde şuan.. insan olmak yada insan haklarından önce , bizden mi onlardan mi diye soruluyor.

Sitelerde Paylaş
On 02.07.2019 at 10:13, Düşünen Hayvan said:

Halk nerede ki? O video belki yayınlandığı ülkedekileri kastediyor..Türkiye halklarını değil.

Tayyipi iktidardan zayıflatan etken de halk değil. Bunca rezillik yaşandı gıkı çıkmadı tümden sustu toplum. 100 binlerce insana haksızlık yapıldı gocunan bile olmadı. Birtek Ekremcigime haksızlık yapılınca mi bu toplumun onuru kabardi birden?

Toplum falan yok.

Türkiye orta çağ Avrupa derebeylik yada ortaçağ Anadolu beylik sisteminde şuan.. insan olmak yada insan haklarından önce , bizden mi onlardan mi diye soruluyor.

Yavaş yavaş belasını bulacak

https://youtu.be/E3u_IOhlhQM

Sitelerde Paylaş
On 02.07.2019 at 07:59, malta erigi yazdı:

Bak genelde çok bilmiş geçiniyorsun ama böyle de kinayeden anlamayan, düz mantık sahibi bir insansın. 

Öküz anadolulu lafı nereden çıktı? Burada birisi "işte tek parti zihniyeti şöyledir-böyledir. Bir tanesi çıkıp siyaset senin neyine öküz anadolulu demiş" gibi birşeyler yazmıştı, ben de çok isabetli söylemiş diyerek birkaç defa kullandım. Burada hücum ettigim ise Türk, Kürt, Çingene falan değil. Hatta cehalet bile değil. Bağnazlık. Meşhur "köylüleri niçin öldürmeliyiz" şiiri gibi. Sen tabi şairin, anadolu köylüsünü gaz odalarına kapatmak istediğini zannediyor olabilirsin. Açık yazayım, şimdiye kadar bazı şeyleri inat ugruna bilinçli olarak çarpıttığını dusunuyordum. Simdi ise maalesef anlama kapasitenin bu olduğuna inandım. 

Yahu üç gündür tanıyor değilim seni. Hatta belki sen bile kafandaki milliyetçi fikirlerin gücünün farkında değilsin, kendini liberal sanıyorsun. Canan takıntın saf bir şey değil örneğin. 

Benim nickim Türk Ateist, gururla vatanseverim diyen biriyim, Türkleri gayet acımasızca eleştiririm, Köylüleri Neden Öldürmeliyiz" şiirini acayip severim mesela... Ama sen o şiiri neden ve nasıl sevebileceğimi anlayamayacağın gibi, kendi yanlı düşüncelerinin nereden kaynak aldığını da anlayamazsın. Farkında bile değilsin.

Kimsenin yazısını, düşüncesini bilinçli olarak çarpıtmam. Benim kadar dürüst tartışan insan az bulursun. Bazı şeyleri yanlış anlamak veya yarım anlamaktan dolayı hayalı yorumlayabilirim, onu anladığım anda da derhal özür dilerim. Kimine göre sevimsiz olabilirim, sert olabilirim, bilgisiz olabilirim vs vs ama kimsenin yazısını alıp da çarpıtmam, bu tip bir ahlaksızlığa başvurmam. İnat aptalların, cahillerin başvurduğu bir savunma yöntemidir. 

Bu durumda burada sorgulanması gereken senin kapasiten oluyor. 

Sitelerde Paylaş
35 minutes ago, Türk Ateist said:

Yahu üç gündür tanıyor değilim seni. Hatta belki sen bile kafandaki milliyetçi fikirlerin gücünün farkında değilsin, kendini liberal sanıyorsun. Canan takıntın saf bir şey değil örneğin. 

Benim nickim Türk Ateist, gururla vatanseverim diyen biriyim, Türkleri gayet acımasızca eleştiririm, Köylüleri Neden Öldürmeliyiz" şiirini acayip severim mesela... Ama sen o şiiri neden ve nasıl sevebileceğimi anlayamayacağın gibi, kendi yanlı düşüncelerinin nereden kaynak aldığını da anlayamazsın. Farkında bile değilsin.

Kimsenin yazısını, düşüncesini bilinçli olarak çarpıtmam. Benim kadar dürüst tartışan insan az bulursun. Bazı şeyleri yanlış anlamak veya yarım anlamaktan dolayı hayalı yorumlayabilirim, onu anladığım anda da derhal özür dilerim. Kimine göre sevimsiz olabilirim, sert olabilirim, bilgisiz olabilirim vs vs ama kimsenin yazısını alıp da çarpıtmam, bu tip bir ahlaksızlığa başvurmam. İnat aptalların, cahillerin başvurduğu bir savunma yöntemidir. 

Bu durumda burada sorgulanması gereken senin kapasiten oluyor. 

Nasıl diyorsan öyle olsun, şu 3 gündür o kadar mutluyum ki, hiç birşey keyfimi kaçıramaz. En son benim oğlan doğduğunda bu kadar mutluydum :)

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, malta erigi yazdı:

Yavaş yavaş belasını bulacak

https://youtu.be/E3u_IOhlhQM

Tamam da güzel kardeşim , devrimi halk yapmali asker yapmaz. Devrim halk dışından bir yerden gelirse adı darbe olur.  Belasını verecek olan kendi seçmeni olmalı. Türkiye'de de sağı olsun solu olsun böyle bir seçmen potansiyeli yok.

Biri Kemal'in askerleriyiz diyor , diğeri Allah'tan başkasina hesap vermeyiz diyor.

Sitelerde Paylaş
On 05.07.2019 at 22:48, malta erigi yazdı:

Nasıl diyorsan öyle olsun, şu 3 gündür o kadar mutluyum ki, hiç birşey keyfimi kaçıramaz. En son benim oğlan doğduğunda bu kadar mutluydum :)

Aman aman mutlu ol. Umarım hep böyle sürer. Herkes mutlu olsun.

Düşün bak, senin bile çok mutlu olmanı isteyebiliyor ve bundan memnun olabiliyorum. 

Yaşlandıkça bilgeleşiyor muyum nedir...

Sitelerde Paylaş
On 02.07.2019 at 10:13, Düşünen Hayvan yazdı:

Toplum falan yok.

Ne sanıyorsunuz acaba siz halkı? 

Bu toplum acayip bir şekilde mağdur edileni, daha doğrusu mağduru iyi oynayanı seviyor. Ne yapalım, böyle bu. Ama Ekrem'e oy verebilme ve Tayyip'e kızma nedenleri sadece bu değildi. Ekonomi hepsinden önce gelen neden. Türkler bir şeyden fiziki olarak zarar görmedikçe, cepleri yanmadıkça tepki göstermez. Pahalılık olmasa Tayyip'in yaptığı bunca haksızlık o kadar dokunmazdı. Mırın kırın ederlerdi belki ama oylarını da çekmezlerdi. 

Yani endişe etme, her konuda yakınmaya, hiçbir şeyden memnun olmamaya devam edebilirsin.

Sürekli bir şikayet etme halindesin. Hiçbir şeyden memnun olmuyor, ille de kendi moralini bozup ümitsizliğini koruyacak bir şeyler buluyorsun. 

Demek seni de bu besliyor... 

Devrim mevrim olmaz dünyada. O işler bitti. Sistemler devrimle falan değişmez, bizde de değişecek bir sistem yok. Parlamenter sisteme geçmek veya Tayyip'ten kurtulmak için devrime gerek yok. 

Tayyip'i indirecek olan da muhalif parti ve o partilerin oy verenleri olmayacak diye yıllardır söylüyoruz zaten. O yüzden bu belediye seçimleri muhalif partilerin başarısı değildir diyoruz.

Tayyip'i indirecek olan kendi oy verenleri olacak, öyle de oluyor. 

"Biri Kemal'in askerleriyiz diyor , diğeri Allah'tan başkasina hesap vermeyiz diyor."

Mustafa Kemal'in askerlerine kurban olun siz... Onlar olmasa AKP ananızı çoktan ağlatmış, çoktan şeriat getirmişti size, onu da bilin. 

Bunu diyenleri ellerinde silahla selam duran asker özentisi insanlar sanıyorsunuz gerçekten, ona da güleyim mi ağlayayım mı bilmiyorum...

Hani militarizm falan... Hepimiz militaristiz, darbeciyiz, postal yalıyoruz gece gündüz falan...

Allah gerçekten akıl versin. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...