Jump to content

Türkiye'den umudunuz var mı?

Recommended Posts

On 06.07.2019 at 17:00, Türk Ateist yazdı:

Ne sanıyorsunuz acaba siz halkı? 

Bu toplum acayip bir şekilde mağdur edileni, daha doğrusu mağduru iyi oynayanı seviyor. Ne yapalım, böyle bu. Ama Ekrem'e oy verebilme ve Tayyip'e kızma nedenleri sadece bu değildi. Ekonomi hepsinden önce gelen neden. Türkler bir şeyden fiziki olarak zarar görmedikçe, cepleri yanmadıkça tepki göstermez. Pahalılık olmasa Tayyip'in yaptığı bunca haksızlık o kadar dokunmazdı. Mırın kırın ederlerdi belki ama oylarını da çekmezlerdi. 

Yani endişe etme, her konuda yakınmaya, hiçbir şeyden memnun olmamaya devam edebilirsin.

Sürekli bir şikayet etme halindesin. Hiçbir şeyden memnun olmuyor, ille de kendi moralini bozup ümitsizliğini koruyacak bir şeyler buluyorsun. 

Demek seni de bu besliyor... 

Devrim mevrim olmaz dünyada. O işler bitti. Sistemler devrimle falan değişmez, bizde de değişecek bir sistem yok. Parlamenter sisteme geçmek veya Tayyip'ten kurtulmak için devrime gerek yok. 

Tayyip'i indirecek olan da muhalif parti ve o partilerin oy verenleri olmayacak diye yıllardır söylüyoruz zaten. O yüzden bu belediye seçimleri muhalif partilerin başarısı değildir diyoruz.

Tayyip'i indirecek olan kendi oy verenleri olacak, öyle de oluyor. 

"Biri Kemal'in askerleriyiz diyor , diğeri Allah'tan başkasina hesap vermeyiz diyor."

Mustafa Kemal'in askerlerine kurban olun siz... Onlar olmasa AKP ananızı çoktan ağlatmış, çoktan şeriat getirmişti size, onu da bilin. 

Bunu diyenleri ellerinde silahla selam duran asker özentisi insanlar sanıyorsunuz gerçekten, ona da güleyim mi ağlayayım mı bilmiyorum...

Hani militarizm falan... Hepimiz militaristiz, darbeciyiz, postal yalıyoruz gece gündüz falan...

Allah gerçekten akıl versin. 

Yarın CHP iktidara gelsin ben yine muhalif olurum.

Siz iktidara gelmeyi ne sanıyorsunuz yada muhalif olmayı..

Muhalefet olmadığı için ilk zamanlar şeker şerbet akp diktatörlesti. Muhalefetin adam gibi olduğu ülkelerde iktidarda adam gibi olur.

Mustafa Kemal'in askerleri 100 yıl önceydi , bugünkülerin derdi iktidarı ele geçirmektir.  dincilerin yaptığı gibi takiyyee yapmaktalar.

Tiyatro oynadıklarını gormuyormusun?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 75
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

9 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Yarın CHP iktidara gelsin ben yine muhalif olurum.

Siz iktidara gelmeyi ne sanıyorsunuz yada muhalif olmayı..

Muhalefet olmadığı için ilk zamanlar şeker şerbet akp diktatörlesti. Muhalefetin adam gibi olduğu ülkelerde iktidarda adam gibi olur.

Mustafa Kemal'in askerleri 100 yıl önceydi , bugünkülerin derdi iktidarı ele geçirmektir.  dincilerin yaptığı gibi takiyyee yapmaktalar.

Tiyatro oynadıklarını gormuyormusun?

AKP ilk zamanlar muhalefet olmadığı için gelmedi. Çok akıllıca politika yürüttüğü için geldi. Özgürlük ve demokrasi getirmeyi vaadetti, Kemal Derviş'in ekonomi politikalarının üstüne oturup onu sürdürdü, fakire güzel seslendi ve liberal olduğuna inandırdı. Biraz dindar bir liberal görünümündeki şeriatçılardı.

E ama bu aşağılık heriflerin aslında gerici birer hırsız, şeriatçı olduklarını haykıran, herkesleri uyaranlar kimlerdi?

Hah işte, "o Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" diyen kitleydi. 

Sizin derdiniz ne ki bu kitleyle? Bunlar kendi halinde yaşayan pırıl pırıl insanlar. Milyonlarca sıradan insan. Okumuş, babasından kalan mirasla değil de okumakla elde ettiği işiyle geçinen insanlar. Ve emin ol oy verecekleri doğru dürüst bir parti de yok. Bütün istedikleri ülke doğru düzgün insanlar tarafından  yönetilsin, çocukları bilimsel eğitim alsın, teröriste beslenmesin, dinci kontrol altında tutulsun ki ortalıkta sapıklık olmasın, demokrasi doğru düzgün işlesin, ülkenin sınırları doğru düzgün korunsun, Arap vb ülkeye doluşmasın, ekonomimiz kendimize yetsin. Hepsi bu...

Bu bir mücadele. Herkes hayata bakışı ve beklentisine göre bir tarafta konumlanır ve politika üretir ya da üretilen politikayı destekler. Güçlü olan taraf iktidarı ele geçirir ve ülkeyi kendi idealleri, ilkeleri doğrultusunda yönetir.

Mustafa Kemal'in askerlerinin ideali, Atatürk'ün 100 yıl evvel açtığı o sonsuz yolsa sağlıkla yürüyebilmektir. Olabildiği kadar özgür, bilimsel, sağlam, zengin ve ahlaklı bir toplum olmak.

Başkası değil. Geri kalan sizin uydurmanız. 

Muhalefet şimdilerde hepten berbat, bunu zaten biliyoruz ama AKP'nin bu kadar güçlenmesinin nedeni muhalefetin başarısızlığı değildir. Bu saçma propagandayı yapmayın.

AKP, cumhuriyet tarihinin gördüğü ve belki de göreceği en ahlaksız, en alçak, en hain, en tehlikeli politik çetedir. Anayasa, hukuk, demokrasi, ahlak ve etik değer takmayan adamlar bunlar. Diğer politiklerin, bin sene düşünse aklına gelmeyecek, gelse bile asla başvurmayacak olduğu yöntemleri hayata geçirdi, her şeyi yerle bir ettiler.

Böyle bir güçle mücadele edemezsiniz. Bu hiçbir şekilde mümkün değildir. O yüzden bu yalnız politik değil, sosyal bir süreçtir de.

Günlük hayatımıza, toplumuzun ahlaki kodlarına kadar sirayet eden bir durumdur bu. 

Yalnız tarihçiler değil, toplum bilimciler, sosyologlar da bu 17-20 yılı derin derin inceleyecek ve uzun uzun yazacaklar. Muhalefetin başarısızlığına indirgeyecek kadar basit bir sorun değil.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

AKP ilk zamanlar muhalefet olmadığı için gelmedi. Çok akıllıca politika yürüttüğü için geldi. Özgürlük ve demokrasi getirmeyi vaadetti, Kemal Derviş'in ekonomi politikalarının üstüne oturup onu sürdürdü, fakire güzel seslendi ve liberal olduğuna inandırdı. Biraz dindar bir liberal görünümündeki şeriatçılardı.

E ama bu aşağılık heriflerin aslında gerici birer hırsız, şeriatçı olduklarını haykıran, herkesleri uyaranlar kimlerdi?

Hah işte, "o Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" diyen kitleydi. 

Sizin derdiniz ne ki bu kitleyle? Bunlar kendi halinde yaşayan pırıl pırıl insanlar. Milyonlarca sıradan insan. Okumuş, babasından kalan mirasla değil de okumakla elde ettiği işiyle geçinen insanlar. Ve emin ol oy verecekleri doğru dürüst bir parti de yok. Bütün istedikleri ülke doğru düzgün insanlar tarafından  yönetilsin, çocukları bilimsel eğitim alsın, teröriste beslenmesin, dinci kontrol altında tutulsun ki ortalıkta sapıklık olmasın, demokrasi doğru düzgün işlesin, ülkenin sınırları doğru düzgün korunsun, Arap vb ülkeye doluşmasın, ekonomimiz kendimize yetsin. Hepsi bu...

Bu bir mücadele. Herkes hayata bakışı ve beklentisine göre bir tarafta konumlanır ve politika üretir ya da üretilen politikayı destekler. Güçlü olan taraf iktidarı ele geçirir ve ülkeyi kendi idealleri, ilkeleri doğrultusunda yönetir.

Mustafa Kemal'in askerlerinin ideali, Atatürk'ün 100 yıl evvel açtığı o sonsuz yolsa sağlıkla yürüyebilmektir. Olabildiği kadar özgür, bilimsel, sağlam, zengin ve ahlaklı bir toplum olmak.

Başkası değil. Geri kalan sizin uydurmanız. 

Muhalefet şimdilerde hepten berbat, bunu zaten biliyoruz ama AKP'nin bu kadar güçlenmesinin nedeni muhalefetin başarısızlığı değildir. Bu saçma propagandayı yapmayın.

AKP, cumhuriyet tarihinin gördüğü ve belki de göreceği en ahlaksız, en alçak, en hain, en tehlikeli politik çetedir. Anayasa, hukuk, demokrasi, ahlak ve etik değer takmayan adamlar bunlar. Diğer politiklerin, bin sene düşünse aklına gelmeyecek, gelse bile asla başvurmayacak olduğu yöntemleri hayata geçirdi, her şeyi yerle bir ettiler.

Böyle bir güçle mücadele edemezsiniz. Bu hiçbir şekilde mümkün değildir. O yüzden bu yalnız politik değil, sosyal bir süreçtir de.

Günlük hayatımıza, toplumuzun ahlaki kodlarına kadar sirayet eden bir durumdur bu. 

Yalnız tarihçiler değil, toplum bilimciler, sosyologlar da bu 17-20 yılı derin derin inceleyecek ve uzun uzun yazacaklar. Muhalefetin başarısızlığına indirgeyecek kadar basit bir sorun değil.

Kemal'in askerleriyiz dediler de ne yaptılar bana onu söyle. En basit bir şirkette bile bir konuda şikayet edersen sana soracaklari ilk soru şu, bunun için sen ne yaptın, yerine ne onerirsin? Olacaktır.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Kemal'in askerleriyiz dediler de ne yaptılar bana onu söyle. En basit bir şirkette bile bir konuda şikayet edersen sana soracaklari ilk soru şu, bunun için sen ne yaptın, yerine ne onerirsin? Olacaktır.

Kemal'in askerleri iktidara hiç gelemedi ki? CHP 1940'ların ortalarında başladı kendi çocuklarını yemeye. 

50 yıldır da iktidara gelemediler zaten. 

Buna rağmen diyoruz ki hiçbir iktidar AKP kadar kötü değildi. Hepsi muhafazakar, liberal partilerdi, hepsi de bir şekilde gericileri besledi ama bu kadar korkunç değillerdi.

Benim oy verebileceğim bir parti yok. Hiçbir zaman yoktu. Oy vermeye inandığım için kötünün iyisi diyebildiğim, hayat görüşüme yakın sayılabilecek bir tanesini seçip oy verdim. Bunun içinde liberal partiler de oldu sosyal demokrat partiler de. 

16 yıldır CHP'ye veriyorum elbette. Alternatifsizlikten değil, AKP'ye karşı birlik olmak gerektiğini bilmemden ve CHP temelde bizim olduğundan. Son iki seçimde de İyi Parti'ye verdim. Bundan sonrasını bilemem. 

Aman da o ne yaptı, bu bizi kandırdı, şu para çaldı, öteki akraba besledi falan deyip sızlanmak bir yere kadar anlaşılır. Hepimiz yakınıyoruz bundan, elbette dürüst insanlar bekliyoruz.

Ama ben hiç o kadar romantik olmadım. Halkın ne olduğu belli. Seçilen yöneticiler de bu halktan çıkma insanlar. Çok çok az insan idealdir, bunu bilince o tip şeylere takılıp safsataya kurban gitmiyor insan.

Şu var, biz çaldıklarını gördüğümüzde hemen hesap sorup bedel ödetiyoruz. En azından ödetmek istiyor ve eyleme geçiyoruz. Bu çok önemli. Yani "Çalıyorsa benim paramı çalıyor, size ne" ya da "çalsa da benim adamım sonuçta, görmezden geleyim" demiyoruz. Diğer vatandaşlar da aynı tavrı gösterse çalamazlar. En azından çok çok çalamazlar, ama vatandaş biliyor ki kendisi o mevkiye gelse kendisi de çalacak, o yüzden o çalma işini hak görüyor ya da kendisi de nemalanmak için çaba gösteriyor.

Ne yapalım, bizim toplumuzun önemli bir kısmı da böyle.

Sitelerde Paylaş

Bence yurdum memleketimin yurdum insanların ekseriyeti siyasi güçlerinin pek farkında değiller. Avrupa ile kıyaslandığında, protesto kültürü hiç yok gibi ve azıcık protesto etmeye kalkanlar da polisler tarafından bir güzel pataklanıyorlar. Medya ise sağır ve körleri oynamaktadır.
Bir ara Gezi protestoları nedeniyle bir şeyler kıpırdanır gibi olmuştu ancak yerini yine umursamazlığa bıraktı gibi. Görünen o ki, duygusallık bu milletin kanında var; sadece mağdur edebiyatını iyi becerenlere veya öyle yada böyle o kunuma düşenlere pas veriyor. Harbiden garip bir milletiz.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Bu ülke insanı tembel teneke.Sadede söylenir durur.Çalışması gerektiğini soyleyenide dokuz köyden kovar.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, kavak yazdı:

Bence yurdum memleketimin yurdum insanların ekseriyeti siyasi güçlerinin pek farkında değiller. Avrupa ile kıyaslandığında, protesto kültürü hiç yok gibi ve azıcık protesto etmeye kalkanlar da polisler tarafından bir güzel pataklanıyorlar. Medya ise sağır ve körleri oynamaktadır.
Bir ara Gezi protestoları nedeniyle bir şeyler kıpırdanır gibi olmuştu ancak yerini yine umursamazlığa bıraktı gibi. Görünen o ki, duygusallık bu milletin kanında var; sadece mağdur edebiyatını iyi becerenlere veya öyle yada böyle o kunuma düşenlere pas veriyor. Harbiden garip bir milletiz.

Ben fransa ile almanyanın da durumunu  beğenmiyorum.

Onlarında eğitim sistemi  1970li  yılların ortasından sonra bozuldu.
Çoğu firması doğu asya ülkelerine gitti.
Irkçılık boşuna yeniden  hortlamıyor.

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, uygur yazdı:

Insanlarin yasam kalitesi düserse bir cok negativ unsur hortlar. Insanlar agresiflesir, tahammülsüzlesir ve herseye tolerans düser.

Almanya ve Fransayi terkedip asyaya giden firmeler gercek vatan hainidir. Ucuz is gücü ve düsük vergi pesinde kosan asalaklar.

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, uygur yazdı:

12 saat önce, deadanddark yazdı:

Insanlarin yasam kalitesi düserse bir cok negativ unsur hortlar. Insanlar agresiflesir, tahammülsüzlesir ve herseye tolerans düser.

Almanya ve Fransayi terkedip asyaya giden firmeler gercek vatan hainidir. Ucuz is gücü ve düsük vergi pesinde kosan asalaklar.

Üretim yerlerinin ucuz ülkelere kaydırılması, bilhassa Çin´e, sadece bu iki ülkeye özgü bir sorun değil. Üretimi Avrupa´ya nazaran ucuz bir ülke olan Türkiye´deki birçok şirket bile ürünlerini Çin´de üretmektedirler, çünkü çok cazip. Bunun hainlikle falan bir alakası yok, çünkü hızla globalleşen kapitalist düzen, şirketleri üretimin en ucuz olduğu yerlere yöneltmeye zorluyor.
Piyasada ayakta kalmak istiyorsanız, elinizde pek fazla bir seçeneğiniz de kalmıyor. Bizim şirket de üretilen cihazların yedek parçalarının neredeyse tümü de Çin´de üretilmektedir. Sadece tasarım, planlama, projelendirme, programlama, montaj ve son kalite kontrol şirkette devam etmektedir.

Sitelerde Paylaş
55 dakika önce, kavak yazdı:

Üretim yerlerinin ucuz ülkelere kaydırılması, bilhassa Çin´e, sadece bu iki ülkeye özgü bir sorun değil. Üretimi Avrupa´ya nazaran ucuz bir ülke olan Türkiye´deki birçok şirket bile ürünlerini Çin´de üretmektedirler, çünkü çok cazip. Bunun hainlikle falan bir alakası yok, çünkü hızla globalleşen kapitalist düzen, şirketleri üretimin en ucuz olduğu yerlere yöneltmeye zorluyor.
Piyasada ayakta kalmak istiyorsanız, elinizde pek fazla bir seçeneğiniz de kalmıyor. Bizim şirket de üretilen cihazların yedek parçalarının neredeyse tümü de Çin´de üretilmektedir. Sadece tasarım, planlama, projelendirme, programlama, montaj ve son kalite kontrol şirkette devam etmektedir.

Senin firme komplet gitmemis, bu yüzden sanslisin. Yoksa issizler ordusuna dahil olabilirdin.

Belli basli büyük firmeler ,onlar yerlerinde duruyorlar , asya ve dogu avrupaya yeni werkler aciyorlar. WV sanirim Türkiye/Izmer'de bir yer düsünüyormus. Senin yasadigin gibi neredeyse sadece bürolar kalacak produksiyon ise disari kacacak. Bu da daha fazla issizlik demek.

Yakin zamanda üst yöneticiler gelip bize Lego örnegini gösterdiler. Sanirim is gücü olarak kücülüp arkalarinda büro calisanlarini birakip Rumeniaya kacacaklar. Bu göc alan Almanya Fransa Italia icin büyük sorun.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
6 saat önce, copyPaste yazdı:

Arkadaşlar Türkiye'nin sorunu AKP değildir, Türkiye'nin sorunu müslüman nüfuslu bir ülke olmasıdır. AKP sebep değil sonuç. Müslüman kitlenin çoğunluğa eriştiği diğer coğrafyalar gibi Türkiye'den de hiçbir s.kim olmaz.

Hocam müslümanlar hep olacak ama. 

Onları eğitmeliyiz. 

Sitelerde Paylaş
On 25.07.2019 at 22:45, copyPaste yazdı:

Arkadaşlar Türkiye'nin sorunu AKP değildir, Türkiye'nin sorunu müslüman nüfuslu bir ülke olmasıdır. AKP sebep değil sonuç. Müslüman kitlenin çoğunluğa eriştiği diğer coğrafyalar gibi Türkiye'den de hiçbir s.kim olmaz.

aynen katılıyorum, müslümanların çoğuda arap sevdalısı... bu ülkeden en  fazla keriz ve  enayi çıkar. islam  demek aptallık enayilik

saflık ,psikolojık hastalık demektir.. 

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
35 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

aynen katılıyorum, müslümanların çoğuda arap sevdalısı... bu ülkeden en  fazla keriz ve  enayi çıkar. islam  demek aptallık enayilik

saflık ,psikolojık hastalık demektir.. 

Ben bu konuyu müslümanlarla sınırlı tutmuyorum. Moda budalası olmuş insanlar da çoğunlukta , marka budalası, gösteriş peşinde koşanlar da dinciler kadar salaktır.

Sitelerde Paylaş
On 25.07.2019 at 22:45, copyPaste yazdı:

Türkiyenin sorunu müslümanlar değil müslüman kitledir.Devlet kurulduğu andan itibaren (Türkiyeden Bahsediyorum) insanların inançlarını baskı altında tutmuştur devletin başına geçen kimse kendi inancını dayatmıştır bir seçim öncesi hutbede hoşgörü varken seçim sonrası alevi düşmanlığı propagandaı görmüştür bu ülke bu da devletin sağlıksız ve özgürlük kısıtlayıcı bir rol edinmesinden kaynaklıdır bugün ise Türkiye tarihinde hiç görülmemiş bir dini baskı vardır bu devletin kademeleri tarafından gerçekleştirilmektedir bunun çözümü isse çok açık diyaneti kaldırmak insanlara aynı islamda farklılaşma imkanı sunmak ve dini kurumları özeleştirmek korkmayın ışıde felan dönmez olay geçmişte bunun kanıtları var abasiler hatta bugün bile var ABD eğer oradaki müslüman kitleyle bir gün tanışma imkanı bulursanız çekinmeyin bunu seviceksiniz çünkü orada bahsettiğim bir sistem var eğer amerikadaki müslüman nüfusu azlığı olarak düşünürseniz hayır gerçek öyle değil ne kadar nüfus olursa olsun özgür bir din yapısının olduğu her ülkede bir inancın nüfusu etkili kılınmamaktadır çünkü bu nüfus kendi içinde başka topluluklara bürünür ki buda toplumda gelişmenin önünü çok kolay açılır yine amerikada bir örnek o dönemde lgbt karşıtlığı toplumda biraz daha fazla iken 2015 yılında evlilik eşitliği 53 eyallete de uygulandı özelikle lgbt karşıtı olarak bilinen evanjelikler baskın olmasına rağmen hiç birşey yapamadılar aslında bahsettiğim bu sistem Türkiye için de geçerli Çünkü zannetiğimiz gibi şu anki kültürümüz 2000 yıllık değil sadece 150 yıllıktır elbette eski unsurları barındırır ancak yeni toplumlar yeni kültürler demektir ve bizim kültürümüze benzeyen bir çok kültür vardır mesela amerikan kültürü eğer bu topumdaysanız Amerikansınızdır anlayışı vardır biz dede Türksünüzdür anlayışı vardır eğer bu bahsettiğim sistem amerikada işe yaradı ise kesinlikle burdada iş yarar sonuçta yeni kültürler ve toplumlar etrafında var olan tek şeyden oluşmaya başlar DİN

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, liberalhristiyan said:

Türkiyenin sorunu müslümanlar değil müslüman kitledir.Devlet kurulduğu andan itibaren (Türkiyeden Bahsediyorum) insanların inançlarını baskı altında tutmuştur devletin başına geçen kimse kendi inancını dayatmıştır bir seçim öncesi hutbede hoşgörü varken seçim sonrası alevi düşmanlığı propagandaı görmüştür bu ülke bu da devletin sağlıksız ve özgürlük kısıtlayıcı bir rol edinmesinden kaynaklıdır bugün ise Türkiye tarihinde hiç görülmemiş bir dini baskı vardır bu devletin kademeleri tarafından gerçekleştirilmektedir bunun çözümü isse çok açık diyaneti kaldırmak insanlara aynı islamda farklılaşma imkanı sunmak ve dini kurumları özeleştirmek korkmayın ışıde felan dönmez olay geçmişte bunun kanıtları var abasiler hatta bugün bile var ABD eğer oradaki müslüman kitleyle bir gün tanışma imkanı bulursanız çekinmeyin bunu seviceksiniz çünkü orada bahsettiğim bir sistem var eğer amerikadaki müslüman nüfusu azlığı olarak düşünürseniz hayır gerçek öyle değil ne kadar nüfus olursa olsun özgür bir din yapısının olduğu her ülkede bir inancın nüfusu etkili kılınmamaktadır çünkü bu nüfus kendi içinde başka topluluklara bürünür ki buda toplumda gelişmenin önünü çok kolay açılır yine amerikada bir örnek o dönemde lgbt karşıtlığı toplumda biraz daha fazla iken 2015 yılında evlilik eşitliği 53 eyallete de uygulandı özelikle lgbt karşıtı olarak bilinen evanjelikler baskın olmasına rağmen hiç birşey yapamadılar aslında bahsettiğim bu sistem Türkiye için de geçerli Çünkü zannetiğimiz gibi şu anki kültürümüz 2000 yıllık değil sadece 150 yıllıktır elbette eski unsurları barındırır ancak yeni toplumlar yeni kültürler demektir ve bizim kültürümüze benzeyen bir çok kültür vardır mesela amerikan kültürü eğer bu topumdaysanız Amerikansınızdır anlayışı vardır biz dede Türksünüzdür anlayışı vardır eğer bu bahsettiğim sistem amerikada işe yaradı ise kesinlikle burdada iş yarar sonuçta yeni kültürler ve toplumlar etrafında var olan tek şeyden oluşmaya başlar DİN

Emin ol ateistler de devleti ele geçirsin böyle olacaklar hatta daha beter olacaklar. Şimdiden görünüyor.

Bu yüzden tanrıya inanmam ama  dinlere karşı değilim. Çünkü bu kadar insanı başka türlü tutmak mümkün değil.

Çoğu insan çevresine göre kasılıyor. Kimisi ateistim deyince üç numara büyüdüğünü zannediyor kimisi de dinci olunca..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...