Jump to content

Türkiye'den umudunuz var mı?

Recommended Posts

5 saat önce, liberalhristiyan yazdı:

anlamadım yıllardan beri batının bu derece gelişmiş olmasının sebebi liberal politikalar olduktan sonra gerçekten kimin hayal dünyasında yaşadığını hiç düşündünmü??

Ne alakası var acaba? "Hayallerde yaşıyor bazı liberaller" dedim, çünkü o pek liberal arkadaş, Canan Kaftancıoğlu'nun, sağcı gelenekten geldiğini düşündüğünü Ekrem İmamoğlu'nu hizaya sokacağını ve ileride CHP'nin başına geçebileceğini söylemiş. Fantezi işte...

Benim hayal dediğim bu. Sense kafanda başka bir şey uydurmuşsun. 

Yani benim liberalizmle ilgili bir sıkıntım yok, ben benimsemem ama birileri de onu benimseyecek elbette. Türk liberalleri sevmiyorum ben. Sen liberal ve bir de din inanırısın. Hristiyansın.

Müslümanlıktan mı geçtin yoksa Hristiyan aileye mi doğdun?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 75
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yok. Türkiye 2023te 3 parça olup büyük kısmı  şeriat ile yönetilecek.  Erdoğan hilafeti ilan edecek. Bunun için zemin müsait. Tarikatlar güçlendirildi.  Halk boğazına kadar dine batırıldı. Yobazlık had safhada. Bir darbe-iç savaş lazım sadece. O da kürt-türk, Kemalist-Ümmetçi arasında geçer. 

Sitelerde Paylaş
On 28.07.2019 at 20:52, Türk Ateist yazdı:

Ne alakası var acaba? "Hayallerde yaşıyor bazı liberaller" dedim, çünkü o pek liberal arkadaş, Canan Kaftancıoğlu'nun, sağcı gelenekten geldiğini düşündüğünü Ekrem İmamoğlu'nu hizaya sokacağını ve ileride CHP'nin başına geçebileceğini söylemiş. Fantezi işte...

Benim hayal dediğim bu. Sense kafanda başka bir şey uydurmuşsun. 

Yani benim liberalizmle ilgili bir sıkıntım yok, ben benimsemem ama birileri de onu benimseyecek elbette. Türk liberalleri sevmiyorum ben. Sen liberal ve bir de din inanırısın. Hristiyansın.

Müslümanlıktan mı geçtin yoksa Hristiyan aileye mi doğdun?

ben selanik göçmeniyim  evet inanır ve hristiyanımda neden böyle kusmuş gibi söyledin anlam veremedim umarım liberal hristiyan ne demek biliyorsundur bide burda açıklamak istemiyorum

Sitelerde Paylaş
On 28.07.2019 at 23:30, SatanistDeğilim. yazdı:

Yok. Türkiye 2023te 3 parça olup büyük kısmı  şeriat ile yönetilecek.  Erdoğan hilafeti ilan edecek. Bunun için zemin müsait. Tarikatlar güçlendirildi.  Halk boğazına kadar dine batırıldı. Yobazlık had safhada. Bir darbe-iç savaş lazım sadece. O da kürt-türk, Kemalist-Ümmetçi arasında geçer.

ben böyle olacağını hiç zanetmiyorum çünkü artık ne türk kürt kaldı ne kemalist ümmetçi kaldı. ne kemalistler var aynı zamanda islamcı! ne ümmetçiler var atatürk hastası! senin teorin bir ülkücüye cumhuriyetmi şeriatmı sormakla eşdeğer eğer bir iç savaş çıkarsa kesinlikle şu anki parti itifakı ne ise öyle çıkar  taban ona göre ayrışır

tarihinde liberalhristiyan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, liberalhristiyan yazdı:

ben selanik göçmeniyim  evet inanır ve hristiyanımda neden böyle kusmuş gibi söyledin anlam veremedim umarım liberal hristiyan ne demek biliyorsundur bide burda açıklamak istemiyorum

Kusar gibi mi? 

Tövbe tövbe... 

İnanır olduğun zaten açık. Hristiyansın, tamam.

Ben, Hristiyan aileye mi doğdun yoksa Müslüman aileye doğup sonra Hristiyanlığı mı seçtin diye sormak istemiştim. Sorduğum bu.

Liberal olmanla ilgilenmiyorum, bunu yukarıdaki iletimde de açıkça söyledim. İkide bir liberalim diye belirtmene gerek yok, nickin bağırıyor zaten. Liberal Hristiyanlık diye bir akım var, onu da biliyorum ama detayını bilmiyorum. Merak da etmedim doğrusu, senin açıklamana da gerek yok. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Kusar gibi mi? 

Tövbe tövbe... 

İnanır olduğun zaten açık. Hristiyansın, tamam.

Ben, Hristiyan aileye mi doğdun yoksa Müslüman aileye doğup sonra Hristiyanlığı mı seçtin diye sormak istemiştim. Sorduğum bu.

Liberal olmanla ilgilenmiyorum, bunu yukarıdaki iletimde de açıkça söyledim. İkide bir liberalim diye belirtmene gerek yok, nickin bağırıyor zaten. Liberal Hristiyanlık diye bir akım var, onu da biliyorum ama detayını bilmiyorum. Merak da etmedim doğrusu, senin açıklamana da gerek yok

zaten açıklamıcaktım merak eden araştırır

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, liberalhristiyan yazdı:

zaten açıklamıcaktım merak eden araştırır

Tamam, sorun yok.

Sorumu yanıtlamak istemiyor musun?

Müslümandın da sonradan Hristiyanlığı mı seçtin yoksa zaten Hristiyan bir aileye mi doğdun diye soruyorum.

Yanıtlamak istemiyorsan onu da söyle, bir daha sormam. Seni çarmıha gerip zorla cevaplatacak değilim herhalde...

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Müslümandın da sonradan Hristiyanlığı mı seçtin yoksa zaten Hristiyan bir aileye mi doğdun diye soruyorum.

Yanıtlamak istemiyorsan onu da söyle, bir daha sormam. Seni çarmıha gerip zorla cevaplatacak değilim herhalde...

sana cevap verdim ben göçmenim dedim dolayısı ile evet ailem öyle

Sitelerde Paylaş
25 dakika önce, liberalhristiyan yazdı:

sana cevap verdim ben göçmenim dedim dolayısı ile evet ailem öyle

Yahu ne geveliyorsun? Anlamıyorum. Selanik göçmeni arkadaşlarım var ve Müslümanlar. Göçmenlerin büyük çoğunluğu Müslüman. Ailem öyle deyince ben Müslüman anlıyorum ama sen "ailem Hristiyan" da demek istiyor olabilirsin.

Basit bir soruydu, amma uzadı.

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

Yahu ne geveliyorsun? Anlamıyorum. Selanik göçmeni arkadaşlarım var ve Müslümanlar. Göçmenlerin büyük çoğunluğu Müslüman. Ailem öyle deyince ben Müslüman anlıyorum ama sen "ailem Hristiyan" da demek istiyor olabilirsin.

Basit bir soruydu, amma uzadı.

hristiyan oldumu sülalecek öyleyiz 

Sitelerde Paylaş
On 27.07.2019 at 16:28, Düşünen Hayvan said:

Ben bu konuyu müslümanlarla sınırlı tutmuyorum. Moda budalası olmuş insanlar da çoğunlukta , marka budalası, gösteriş peşinde koşanlar da dinciler kadar salaktır.

Sanki biz bilmiyoruz pahalı araba satın almayı. Bunların ekonomiye verdiği zarar belli. 
Altında mercedesle, bmw ile gezen gösteriş meraklısı herkes insan müsvettesidir.

Hele hele o içerideki dövmeli sakallı bir genç ise zaten hayatı boyunca çalışmaya çabalamaya ihtiyaç duymadığı ve baba parası yediği net ortada. 

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, liberalhristiyan yazdı:

hristiyan oldumu sülalecek öyleyiz 

Oldu, evet; başım sonunda göğe erdi. 

Sanki benim çok derdimdi. Yanıtlamadığın, ağzında gevelediğin için uzadı, saçma sapan bir hal aldı. Açıkça yanıtlamak istemiyorum demek gibi opsiyonun da vardı ve onu kullanmadın, ama uzattın da uzattın...

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, bayşapka yazdı:

Sanki biz bilmiyoruz pahalı araba satın almayı. Bunların ekonomiye verdiği zarar belli. 
Altında mercedesle, bmw ile gezen gösteriş meraklısı herkes insan müsvettesidir.

Hele hele o içerideki dövmeli sakallı bir genç ise zaten hayatı boyunca çalışmaya çabalamaya ihtiyaç duymadığı ve baba parası yediği net ortada.

baba parası yiyince ne oluyor sanki babadan miras kalınca sıkıntı yok baba parası yiyince sorun var aşağılık kompleksli bir toplumun böyle bir yargı cümlesi aslında çok doğal ayrıca pahalı araba almayı biliyorsan ne duruyorsun sizinde babanız zengin olsaydı sizde alsaydınız marka giyinseydiniz ayrıca o baba parası yiyor dediğiniz insanlar maalesef dizilerdeki gibi değil çıkın ilk önce bir hayal dünyanızdan şimdi bana atlarsınız ben cevap veriyim benim ailem zengin felan değil normal orta hali bir aileyiz sizinle benim aramdaki fark ben onları kendi paralarını istedikleri gibi harcadıkları içi kıskanıyor olmamam...

Sitelerde Paylaş
13 hours ago, liberalhristiyan said:

baba parası yiyince ne oluyor sanki babadan miras kalınca sıkıntı yok baba parası yiyince sorun var aşağılık kompleksli bir toplumun böyle bir yargı cümlesi aslında çok doğal ayrıca pahalı araba almayı biliyorsan ne duruyorsun sizinde babanız zengin olsaydı sizde alsaydınız marka giyinseydiniz ayrıca o baba parası yiyor dediğiniz insanlar maalesef dizilerdeki gibi değil çıkın ilk önce bir hayal dünyanızdan şimdi bana atlarsınız ben cevap veriyim benim ailem zengin felan değil normal orta hali bir aileyiz sizinle benim aramdaki fark ben onları kendi paralarını istedikleri gibi harcadıkları içi kıskanıyor olmamam...

Neden sürekli saldırı altındaymış gibi yazıyorsun? Daha önce farklı bir isimle bu forumda bulundun mu?

Sitelerde Paylaş
21 hours ago, liberalhristiyan said:

Mirasta sorun yok demedim, miras bana saçma geliyor. Özellikle de ailenin borcunun sana miras kalması.

Baba parası yemek terimindeki yemek kısmı savurganlığı ve tembelliği de içeriyor. Örneğin herhangi bir araba ile gayet güzel yıllarca püfür püfür gezebilecek iken hayır mecedes olsun son model olsun çünkü babam zengin diye düşünenlerden bahsediyorum. Bunu savunmak istiyorsan "seninki de zengin olsaydı sen de alsaydın" dan farklı şeyler söylemen gerekecek. Şimdi odaklan, düzgün yaz.

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...