Jump to content

ayetteki mantık hatasını gören, parmak kaldırsın.

Recommended Posts

23 saat önce, Yaratici yazdı:

Şüphesiz ki ben kuranı anlayasınız diye apaçık indirdim.Kulum sen ne tevsirinden bahsediyorsunuz.Araplar ve İsrailoğullarına torpil yaptık diye o kadarda adaletsiz değilim.Herkesin anlayacağı bir kitap yolladım.Ve o piti piti karamela sepeti yaparak size dinlerin en güzelini seçtim.

:lol:

herkesin anladığı dile bakın hele, evrensel arapça yollamış allah bozuntusu,  bırak herkesin anlamasını adam arap arapça ana dil, kuranı yanlış yorumluyor,, herkesin anladığı dil nedirki?  

madem allah bu kitabı herkesin anlamasını istemiş, neden o  zaman kendisi bizzat teşrif etmemiş, kitap yollamış üstelik ne tesadüftür ki? 

arap birinide yardımcısı yapmış,,  ilginç tesadüfler değilmi? :lol::0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 91
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

:lol:

herkesin anladığı dile bakın hele, evrensel arapça yollamış allah bozuntusu,  bırak herkesin anlamasını adam arap arapça ana dil, kuranı yanlış yorumluyor,, herkesin anladığı dil nedirki?  

madem allah bu kitabı herkesin anlamasını istemiş, neden o  zaman kendisi bizzat teşrif etmemiş, kitap yollamış üstelik ne tesadüftür ki? 

arap birinide yardımcısı yapmış,,  ilginç tesadüfler değilmi? :lol::0_80cbc_37a71a73_L:

Şimdi karamsar kulum her boku sana açıklamak zorunda değilim.Yaptigimin çok makul cevapları var ama sen anlamazsın.Anlamazsanda hesap sorarım.Kafak karışık tanrıyim ama bir psikologa gitme vaktim geldi sanirim

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Yaratici yazdı:

Şimdi karamsar kulum her boku sana açıklamak zorunda değilim.Yaptigimin çok makul cevapları var ama sen anlamazsın.Anlamazsanda hesap sorarım.Kafak karışık tanrıyim ama bir psikologa gitme vaktim geldi sanirim

evet haklısın dostum,,  senin acilen gitmen gerekiyor, beyin cerrahisi, travma ve deve sidiği bölümüne, iyileşme sürecin çok uzun sürebilir.:0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

evet haklısın dostum,,  senin acilen gitmen gerekiyor, beyin cerrahisi, travma ve deve sidiği bölümüne, iyileşme sürecin çok uzun sürebilir.:0_80cbc_37a71a73_L:

1500 yıldır böyleyim.Uzun süreceği kesinde,sen ne ayak benimle dostum felan galu  belada beraber mi bot bagladik

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Yaratici yazdı:

1500 yıldır böyleyim.Uzun süreceği kesinde,sen ne ayak benimle dostum felan galu  belada beraber mi bot bagladik

bende tanrı olmak istiyorum, arap değilim,  kriterler nelerdir? :0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

bende tanrı olmak istiyorum, arap değilim,  kriterler nelerdir? :0_80cbc_37a71a73_L:

CV ni yolla bir inceleyelim.Ben cv mi miladi 611 senesinde İsa'nın havarilerinin söylediği tanrıya yollamıştım.Sonra benden bir proje hazirlamami istediler.Yani coğrafi olarak hangi konumu seçeceği mi hangi ırkı sececegimi hangi insanı tebliğ etmesi için sececegimi ve dinimin kurallarını içeren bir proje hazirladim.Amerika kıtasını ben ve diğer tanrılar insanlar daha kesfetmedigi için secemedim.Uzakdogu da da böyle semavi olduğunu iddia eden bir tanrı ve dini olmadığı için doğru bir tercih olmayacağını düşündüm.İsrailogullari ve Avrupa zaten semavi bir dine inanıyor ve cv mi değerlendirecek diğer tanrıların,mekanı olduğu için cv kabul edilmez kizdiririm onları diye secemedim.En geri kalmış ve kalmaya devam edeceği belli olan Arapları ve dolayısıyla coğrafi olarakta semavi dinlere yabancı olmayan Ortadoğu'yu seçtim.Dini temelimi cv mi inceleyecek tanrıların dinlerinin devamı olacağını ekleyerek onların gururlarini oksadim.Ama o tanrilarda biraz cahil olduğundan kitabımın iceresine bütün dinlerin başlangıcı oldugumu diğer dinlerin de Muhammed'i müjdeleyen dinler olduğunu ve onlarinda benim Peygamberim ve dinlerim olduğunu yazdım.Okumamis enayiler.Simdilerde öğrendikleri için uzun zamandır soğuk savaş var aramızda.Biraz da pagan dinlerinden şeyler kattim ki onlarada cazip gelsin.Birde ben cins olarak erkeğim o yüzden kadınlara pek değer vermem.Kitabimda hep erkeğe hitap etmem ve onların hayatlarını kolaylastirmam bu sebeptendir.Cv mi su mail adresine gonderebilirsin.allah@andolsunki.net

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Yaratici yazdı:

CV ni yolla bir inceleyelim.Ben cv mi miladi 611 senesinde İsa'nın havarilerinin söylediği tanrıya yollamıştım.Sonra benden bir proje hazirlamami istediler.Yani coğrafi olarak hangi konumu seçeceği mi hangi ırkı sececegimi hangi insanı tebliğ etmesi için sececegimi ve dinimin kurallarını içeren bir proje hazirladim.Amerika kıtasını ben ve diğer tanrılar insanlar daha kesfetmedigi için secemedim.Uzakdogu da da böyle semavi olduğunu iddia eden bir tanrı ve dini olmadığı için doğru bir tercih olmayacağını düşündüm.İsrailogullari ve Avrupa zaten semavi bir dine inanıyor ve cv mi değerlendirecek diğer tanrıların,mekanı olduğu için cv kabul edilmez kizdiririm onları diye secemedim.En geri kalmış ve kalmaya devam edeceği belli olan Arapları ve dolayısıyla coğrafi olarakta semavi dinlere yabancı olmayan Ortadoğu'yu seçtim.Dini temelimi cv mi inceleyecek tanrıların dinlerinin devamı olacağını ekleyerek onların gururlarini oksadim.Ama o tanrilarda biraz cahil olduğundan kitabımın iceresine bütün dinlerin başlangıcı oldugumu diğer dinlerin de Muhammed'i müjdeleyen dinler olduğunu ve onlarinda benim Peygamberim ve dinlerim olduğunu yazdım.Okumamis enayiler.Simdilerde öğrendikleri için uzun zamandır soğuk savaş var aramızda.Biraz da pagan dinlerinden şeyler kattim ki onlarada cazip gelsin.Birde ben cins olarak erkeğim o yüzden kadınlara pek değer vermem.Kitabimda hep erkeğe hitap etmem ve onların hayatlarını kolaylastirmam bu sebeptendir.Cv mi su mail adresine gonderebilirsin.allah@andolsunki.net

peki herşeye gücüm yeticekmi? birde tanrıça istiyorum, benim insanlarla işim olmaz, arap tanrısı gibi kafadan sakat değilim,

birde tanrıça olursa, sana bir binlik çalışır...  :0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş

Kuranda,ilk muhattaplarına ortada tamamlanmış bir kuran olmadığı halde,kuran allah katından gelmiş olsaydı,birçok tutarsızlık bulurlardı denilip,meydan okunur.Düşün yani bir kitap yazıyorsun.Ama kitap daha tamamlanmamış.Sonra diyorsun ki,kitabımı inceleyin,içinde tutarsızlık bulamazsınız.Sen ilk önce bir kitabı tamamla.Herkesin ulaşabileceği bir hale getir de,sonra meydan oku.İşte kuranda bu tür mantıksızlıklar,akıl dışı söylemler var.

Kur’an’ı inceleyip düşünmüyorlar mı? Eğer Allah’tan başka birinden gelmiş olsaydı onda birçok tutarsızlık ve çelişki bulurlardı!Nisa 82

Sitelerde Paylaş

En önemli kriter yalani inandırıcı bir şekilde  söylemek.Gaddar olmak ama merhametli oldugunu savunmak.Akilci olduğunu savunmak ama sıkışınca metafiziki şeylere sığınmayı bilmek.Adaletsiz olmak ama adil olduğunu savunmak.Yani olumsuz ek almış bütün karakter özelliklerini taşımak ama aksini iddia etmek.Benim yalanlarim 1500 yıl öncesi için mükemmeldi simdileri hesap edemedimBirde ayet koydum hükme kıyamete kadardır diye update de edemiyorum AMK.Sen bu yanlışa düşme 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

peki herşeye gücüm yeticekmi? birde tanrıça istiyorum, benim insanlarla işim olmaz, arap tanrısı gibi kafadan sakat değilim,

birde tanrıça olursa, sana bir binlik çalışır...  :0_80cbc_37a71a73_L:

Bak ikidir Arap tanrısı diye bana laf çakma.Senin cv ni ben değerlendireceğim.1500 sene öncesi için mükemmel di ben ne bileyim beyni e saygı duyan ve kullanan insanların geleceğini.Her şeye gücün yetmiyecek ama yetiyormus gibi hissettireceksin.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Yaratici yazdı:

Bak ikidir Arap tanrısı diye bana laf çakma.Senin cv ni ben değerlendireceğim.1500 sene öncesi için mükemmel di ben ne bileyim beyni e saygı duyan ve kullanan insanların geleceğini.Her şeye gücün yetmiyecek ama yetiyormus gibi hissettireceksin.

Bizde tanrıça yok.O sistem bizim rakip Zeus un ve mısır tanrilarinda felan var onlara bir başvur.Afrodit i gördüm geçen gün tanrılar avmsinde binlerce yıl geçti kahpe hala at gibi 

Sitelerde Paylaş

Kuran atalarının yolundan gidenleri eleştirir.Atalarını dinine uyanları eleştirir.Ataları hadi doğru yolu bulamamış,akıllarını kullanmamış kimselerse diye sorar,şu ayetlerde olduğu gibi.İyi,güzel.Atalarının inanç ve öğretilerinin tutsağı olmamak gerek.Paket halinde gelen inanç ve öğretilere iman edip, katılmamak,doğru ve gerçek olarak görmemek gerek,değil mi?Çünkü bu paketin içinde yanlışlar,tutarsızlıklar olabilir.İman ettiğin içinde bunlar gerçek,doğru ve tutarlı diye savunmak durumunda ve zorunda kalabilirsin.

Onlara: "Allah'ın indirdiğine uyun" denildiğinde: "Hayır biz atalarımızı üzerinde bulduğumuz şeye uyarız" derler. Şeytan onları dehşetli ateşin azabına çağırıyor olsa da mı?Lokman 21

Ama onlara “Allah'ın indirdiğine uyun” denildiğinde, “Hayır, biz yalnız atalarımızdan gördüğümüz inanç ve eylemlere uyarız” diye cevap verirler. Ya ataları akıllarını hiç kullanmamış ve doğru yolu bulamayan kimseler idiyseler, yine mi atalarının yoluna uyacaklar?Bakara 170

Ama aynı kuran bir başka ayetinde,atalarının dini islama iman edenleri,atalarına iman konusunda uyanları över.İman edip,kuranın içinde ne yazıyorsa katılınmasını,gerçek ve doğru olarak görülmesini,imana tutsaklığı yüceltir.Bir başka ayetinde,atalarına iman konusunda uyanlara sallıyordun.Ne oldu?Ama iş islama gelince atalarının dini islama iman edenleri övüyorsun.Bir de bu akılsızlığı aklını kullanmak olarak sunuyorsun.İşte kuranda bu tür tutarsızlıklar vardır.

İman eden ve nesilleri de iman konusunda kendilerinin yoluna uyanlar var ya, biz onların nesillerini kendilerine kattık. Bununla beraber onların amellerinden hiçbir şey eksiltmeyiz. Herkes kazandığı karşılığında rehindir.Tur 21

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Buzul yazdı:

Kuranda,ilk muhattaplarına ortada tamamlanmış bir kuran olmadığı halde,kuran allah katından gelmiş olsaydı,birçok tutarsızlık bulurlardı denilip,meydan okunur.Düşün yani bir kitap yazıyorsun.Ama kitap daha tamamlanmamış.Sonra diyorsun ki,kitabımı inceleyin,içinde tutarsızlık bulamazsınız.Sen ilk önce bir kitabı tamamla.Herkesin ulaşabileceği bir hale getir de,sonra meydan oku.İşte kuranda bu tür mantıksızlıklar,akıl dışı söylemler var.

Kur’an’ı inceleyip düşünmüyorlar mı? Eğer Allah’tan başka birinden gelmiş olsaydı onda birçok tutarsızlık ve çelişki bulurlardı!Nisa 82

1500 yıl önce kullandığım sozlerle beni vurup durmayin artık.1500 önce sizin gibi aklını kullananlar olsa ona göre hazirlardim

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Ebu Kafir said:

Bunu iddia eden andavallara sormak lazım, madem kitap anlaşılır ve kanıt niteliğinde olsa herkes inanır;

Peki, masala göre allah ile direkt konuşan ibrahim bizzat allah’a neden tanrı olduğuna dair kanıt vermesini istiyor?

Yine allah ile direkt muhatap olan şeytan allah’a nasıl baş kaldırabiliyor?

Adem ve havva allah’ın direkt buyruğuna nasıl karşı geliyor ve cennetten kovuluyor?

Peygamberi canlı olarak gördüğü iddia edilen zamanının koca arabistanı, ölümünden sonra nasıl dinden çıkıyor ve

Kılıç zoruyla tekrar hizaya getirilmek zorunda kalınıyor? Vs. vs..

Velhasıl kelam, allah’ı direkt görmek yeterli gelmezken kitap falan zaten asla kafi gelmez,
Bu deli zırvası argümanların hepsi müslümlerin dinden çıkmamak ve kutsal uyuşturucularına bağlı kalabilmek adına kendilerine ve birbirlerine söyledikleri kuyruklu yalanlardan ibarettir.

Aslında mesele tam olarak bu da değil. Yani burada dahi bir zemin kayması söz konusu. Sizin adınıza değil. Sözde teist yutturmacası adına.

Bir kitabın ya da bir metnin ne dediğini anlamak, metnin bağlamını ya da öğretisini anlamak demek, ona inanmak ya da kabul etmek değildir ki? Böyle bir eşdeğerlilik ilişkisi yok ki arada..

Misal Marx'ın kapitalini okuyup, gayet de güzel anladınız diyelim. Ama o okuma neticesinde marksist olmak durumunda değilsiniz.

Yaptığınız okuma kitabın bağlamını ve mahiyetini anlamınızı sağlar, o bağlam ve mahiyet üzerinden ise kitaba ve öğretisine kendi adınıza bir değer biçer, katılıp katılmayacağınız ona göre karar verirsiniz. Kitabın amacı size "mesajı" vermektir. 

Kuran işte bu ilk, en gerekli ve en temel fonksiyonunu, adeta varoluş amacını dahi yerine getiremiyor ki? 

Kuranı önce anlarsınız. Doğru anladığınızı da anlar, bundan emin olursunuz. Bu zor bir şey değildir. Hele ki kitap kadiri mutlaktan gelmişse eğer, "çok kolay" olmalıdır.

En temel kriter etrafınız ve de tarih olabilir mesela. Bakarsınız herkes nasıl anlıyor? Bakarsınız tarih boyunca nasıl anlaşılmış? Bakarsınız  diğer dillere çevrildiği vakit bir farklılık arz ediyor mu, bir anlam kayması ya da bağlamından kopma problemi yaşıyor mu? Zamana, kültürlere ve değer yargılarına, yani insan denen o çiğ ruhlu mahluka edilgen mi? Hayır. Aynı. Hep aynı. Her yerde aynı. Her zaman aynı. Her dilde ve kültürde aynı. O vakit problem yok der, devam edersiniz. 

Ve teyit ettiğiniz o anlam üzerinden kitaba bir paye, değer biçersiniz. Dersiniz ki, evet bu kitap tanrıdandır, ya da değildir. Şudur budur. 

Kuranda işte bunların neredeyse hiçbiri yok. Kuran daha ilk ve en önemli fonksiyonunu, varoluş amacını yerine getiremiyor.

Bunu 1400 senede de başaramamış.

O yüzden şafisi, hanefisi..bilmemnesi var. O yüzden gerçek islam bu değil söylemi var. O yüzden "aman da şu bu yanlış anlamış, yanlış çevirmiş" söylemi var.

O yüzden güncel yorumcular geçmiş 1400 seneye bok atıp duruyor. 1400 senelik alimleri getirseniz, onlar da bugünkü yorumlara bok atacaktır şüphesiz.

Kadının hor ve ikinci sınıf görüldüğü, köleliğin gayet de gündelik hayat içerisindeki makul bir kurum olduğu, savaş ganimetlerinin bir hak görüldüğü, sübyancılığa dahi daha yumuşak bir bakışın olduğu tarih ve kültürler içerisinden yorumlandığında kuranın anlamı gayet farklı çıkabiliyor. İnsan hakları ile bireysel hak ve özgürlüklerin çok daha farklı bir noktaya geldiği günümüzde ise post modern yorumlar kasılıyor, çünkü kuranın bu hali ve eski yorumları, günümüzün rasyonel dimağlarına "batıyor"..

Çünkü insanlık kurana değil, tam aksine kuran; çağlara ve kültürlere, yani insana edilgen bir kitap. Anlatımı da bozuk ve muğlak.

Eğer mesaj için kullanacağınız araç "dil" olursa, sonunuz da işte böyle ya davulcu, ya zurnacı olur.

Allah baba önce wittgenstein'i okusaymış eğer, muhtemelen böyle bir yolu, böyle aciz ve eksik bir aracı şeçmezmiş. ...Dili.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Her Satırınıza Cevap vermek istiyorum, Her konudaki mantık zâfiyetinizi tek tek ortaya koymak istiyorum.
Sonra içimden, "Boş ver zahmet etme değmez" diyorum vazgeçiyorum. Niye Acaba?
Bu "niye acaba" yı cevaplamak için bile uzun bir cevap yazılabilir.
Bu sayfalar Google ziyâretçilerine açık olmasa, aldatılmalarından korkmasam aslâ sizinle uğraşmazdım.

Mevcûd bozukluklarınızla, En önemlisi anlayış sorunlarınızla,, Mevcûd hâlinizle Sizin, Müslümân değil, Müslümân olmamanız gerekiyor.
Siz Müslümân olsaydınız, Benim müslümân olmamam gerekiyordu. Ben müslümân olmazdım.
O derece bozuksunuz...

Hakâret ve aşağılamak için konuşmuyorum, Bildiğim gerçekleri başka şekilde ifâde etme kabiliyetim yok,,
Dikkat edin,, Siz aslında bu hâlinizle, Allah'ı Tesbîh ve takdîs ediyorsunuz. Eğer bu bozuk yapınızla Allah'ı övseydiniz, Bu Allah için bir kötüleme ve eziyet olurdu.
(Ba'zen Kendi günâhlarımı ve ahlak ve kişilik zâfiyetlerimi düşünerek İslâmı savunmaktan, Müslümân gözükerek müslümânlığı temsîl etmekten utanırım,
Müslümân tanınmak ve görünmek bana ağırlık verir Çünkü İslâma fayda değil zarâr verme durumu sözkonusudur.
Ya'nî Allah'ı ve Peygamberini ve Dînini müdâfa etmek her zamân uygun ve sevimli görülemeyeceği gibi
Sizin gibi fecî bozuklukları olan ateistlerin Allah'ı inkâr ve küfretmesi, işin gerçeğinde Hikmete muvâfık, çok sevimli ve mükemmel bir kulluk iktizâsıdır.
Çünkü bu hâlinizle siz Aslında Allah'ı övüyor kendi bozukluklarınızı kınamış oluyorsunuz. Fakat farkında değilsiniz. "Yedi gök, yer ve bunlarda bulunanlar O’nu tesbih eder; O’nu hamd ile tesbih etmeyen hiçbir şey yoktur. Fakat siz onların tesbihini anlayamazsınız" İsrâ 44. )

Allah (c.c.) İnsânları ve cinnleri kendisine kulluk etmeleri için yaratmış.
İstisnâ'sız her insân ve her cinn ve her varlık O'na kulluk etmektedir.
İster Ateist olun, İster münâfık, İster misyoner isterse şeytân,, Siz de mükemmel kullarsınız, Emîn olun bu bir gerçektir.

Çirkin çirkini öveceği için, sizin Güzeli eleştirmeniz inkâr ve i'tirâz etmeniz,
Mü'minlerin Allah'ı övmesinden ve Büyüklüğünü açığa çıkarmalarından daha doğru ve başarılı bir Tesbîh (Yücelltme ve takdîs) oluyor.
Anlayıştaki bozukluğunuz olmasaydı sizin Allah'ı doğrudan övmeniz doğrudan kulluk yapmanız istenirdi. Ve Allah'ın izniyle size îmân nasîb olurdu.

Anlayışınız niye böyle çarpık, bozuk? Sebebi sizsiniz.
İşlediğiniz fiillerle, Fiilî dûâlarınızla Allah'tan böyle olmayı talep etmişsiniz, Allah'ta sizin talebinize uygun olarak sizi yaratmış, Her ân da yaratmaya devâm ediyor.
Bu durum değişebilir mi? Evet, ihtimâl var. Allah korusun mü'minin durumu da değişebilir. Ölmeden önce her şey mümkün...
Hidrojen Atomu istemeyi bilir ve çalışırsa Allah onu İnsân oluncaya kadar yaratabilir.

tarihinde HATEM tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, HATEM said:

Bu sayfalar Google ziyâretçilerine açık olmasa, aldatılmalarından korkmasam aslâ sizinle uğraşmazdım.

Aman uğraş, millet seni gördükçe ulan bu din böyle insan mı üretiyor diye düşünmeye başlar hiç olmazsa. Bundan daha iyi nasıl hizmet edebilirsin bizim argümanlarımıza. Konuşmaya devam et sen.

Sitelerde Paylaş

Sizin Argümânlarınıza hizmet ettiğimi düşünenler varsa,, Yine sizin gibi bozuk kafalılardır.
Onların da sizin gibi İslâm dâiresi dışına çıkmalarına üzülmem, sevinirim. Ben güzel insânların aldanmalarına, ayaklarının kaymasına üzülürüm.
Lafı gerisinden anlamakta ısrâr eden mahlûk zâten baştan yoldan çıkmıştır.

Yanlış meslek seçen İlâhiyatçılar, Mezhepsizler, Sapık mezhepliler keşke Müslümânlık dâiresinin içinde gözükmeseler de şu bilgi kirliliğinden kurtulsak.
Eskiden müslümân gözükmek bile cesâret ve fedâkarlık isterdi vakit namazlarında cemaat bulunmazdı.
Şimdi çokluk da boklukta arttı. Eskiden daha iyiydi.

Teflona cevap vereceğim,, konuyu daha fazla karıştırmazsanız memnûn olurum.

Şu ânda satranç oynamak daha huzur verici ama zevkimden fedâkârlık edeceğim.
Teflonla ve ateistlerle tartışmak su üstüne yazı yazmak gibi verimsiz bir iş olduğu için çok da üşeniyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...