Jump to content

tevrat incil ve kuranı baphomet yazdırmış olabilirmi?

Recommended Posts

en net! bilgi luka ayetinde geçmektedir, ve şüphelerim gittikçe artmaktadır, kötü bir tanrı olasılığı ile, insan zihnine giren bir,kontrol ile

özgür irade kontrol  edilmiş olabilir, oldukça mantıklı.:)

önce kuran ayetine bakalım, sürekli ateşle yakma tehdidi, ve dünyada barış yerine tanrıları için ölmek ve öldürmek, ve yok etmek,

kaos getirmek, böyle bir tanrı olsa olsa, kötü tanrı olabilir.

kendi sapıttırır, sonrada sapıttıklarını fantazi diye, ateşlerde , kızartır!  derilerini tekrar oluşturup tekrar kızartır.

böyle iyi  bir tanrı asla hayal edemyorum, ve mantıklı bulmuyorum.

bu tanımlamalar kötü bir tanrı olunca, bana oldukça mantıklı geliyor, ve kötü tanrı gerçekten varsa, bu kitaplar % 100 gerçektir.

nisa 56..Şüphe yok ki, âyetlerimizi inkâr edenleri gün gelecek bir ateşe sokacağız; onların derileri pişip acı duymaz hale geldikçe, derilerini başka yenisiyle değiştiririz ki acıyı duysunlar. Allah daima üstündür ve hikmet sahibidir.

luka:12:49:.Ben dünyaya ateş yağdırmaya geldim. Keşke bu ateş daha şimdiden alevlenmiş olsaydı! 50 Katlanmam gereken bir vaftiz var. Bu vaftiz gerçekleşinceye dek nasıl da sıkıntı çekiyorum! 51 Yeryüzüne barış getirmeye mi geldiğimi sanıyorsunuz? Size hayır diyorum, ayrılık getirmeye geldim

işte sonunda yakaladım, burada bir şifre var, 

tevrat yaratılış:Zifiri karanlık diyarına, ölüm gölgesi, kargaşa diyarına, aydınlığın karanlığı anımsattığı yere. (Eyüp 10 / 22) 

aydınlık neden karanlığı anımsatsın? mantıklımı? yoksa bu iki kavram aslında aynı şeymi? kötülük ve iyilik aslında aynı şeymi? 

Görüntünün olası içeriÄi: 1 kiÅi, sakal ve yazı

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
58 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

en net! bilgi luka ayetinde geçmektedir, ve şüphelerim gittikçe artmaktadır, kötü bir tanrı olasılığı ile, insan zihnine giren bir,kontrol ile

özgür irade kontrol  edilmiş olabilir, oldukça mantıklı.:)

önce kuran ayetine bakalım, sürekli ateşle yakma tehdidi, ve dünyada barış yerine tanrıları için ölmek ve öldürmek, ve yok etmek,

kaos getirmek, böyle bir tanrı olsa olsa, kötü tanrı olabilir.

kendi sapıttırır, sonrada sapıttıklarını fantazi diye, ateşlerde , kızartır!  derilerini tekrar oluşturup tekrar kızartır.

böyle iyi  bir tanrı asla hayal edemyorum, ve mantıklı bulmuyorum.

bu tanımlamalar kötü bir tanrı olunca, bana oldukça mantıklı geliyor, ve kötü tanrı gerçekten varsa, bu kitaplar % 100 gerçektir.

nisa 56..Şüphe yok ki, âyetlerimizi inkâr edenleri gün gelecek bir ateşe sokacağız; onların derileri pişip acı duymaz hale geldikçe, derilerini başka yenisiyle değiştiririz ki acıyı duysunlar. Allah daima üstündür ve hikmet sahibidir.

luka:12:49:.Ben dünyaya ateş yağdırmaya geldim. Keşke bu ateş daha şimdiden alevlenmiş olsaydı! 50 Katlanmam gereken bir vaftiz var. Bu vaftiz gerçekleşinceye dek nasıl da sıkıntı çekiyorum! 51 Yeryüzüne barış getirmeye mi geldiğimi sanıyorsunuz? Size hayır diyorum, ayrılık getirmeye geldim

işte sonunda yakaladım, burada bir şifre var, 

tevrat yaratılış:Zifiri karanlık diyarına, ölüm gölgesi, kargaşa diyarına, aydınlığın karanlığı anımsattığı yere. (Eyüp 10 / 22) 

aydınlık neden karanlığı anımsatsın? mantıklımı? yoksa bu iki kavram aslında aynı şeymi? kötülük ve iyilik aslında aynı şeymi? 

Görüntünün olası içeriÄi: 1 kiÅi, sakal ve yazı

Kötülüğün kaynağıda tanrıdır.

Tanrıyı mutlak iyi kabul edip şeytan diye ayrı varlık yaratmaya gerek yok.:)

Sitelerde Paylaş
günün en kritik! sorusu;
ahlaki değerler tanrısal akılmıdır? yoksa insan aklımıdır?
benim keskin düşüncem!
tanrıların % 100 ahlaki değerleri yoktur, ahlak % 100 insan aklıdır.
nedenmi?
1: bunu dinleri icat ederek ispatlamıştır, dinlerin icadıyla
ahlaki değerler ve tanımlamalarda hortlamıştır.
2 tanrı iyi ve ahlaklı olsaydı, hem iyiyi hemde kötüyü
yaratıcak gücü olmazdı!!
sadece iyi ve merhametli bir tanrıda, sınav yapmaz , cennette dogardık...
ama tanrının algısı bile , iyi ve kötünün özüdür, bunun gerçek anlamı şu, tanrı iyi ve kötünün dengesidir.
güçlü olan dengeyi bozar ve tanrının mantıgını hakeder.
genelde kötülük dengeyi bozarak iyiliği yok eder.
çünküüü tanrı fiziksel yasalarla kötülüğün önünü açarak , kötü oldugunu ispatlamıştır.
3: atom ve hidrojen bombalarını yapanlar kötü insanlardır. onları kötülüğe davet edende hammeddeyi atom bombası ve hidrojen bombası yapıcak kadar kötü olduguun ispatlıyan kötülüğün asıl kaynagı gerçek tanrı baphomettir.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...