Jump to content

Yanlış sonuçlar

Recommended Posts

2 saat önce, Kafkaslı yazdı:

Şansını deneyen de çıkardı denemeyen de fakat çoğu zaman kadınlar ne yapsa fark etmiyor çünkü kendine göre bir niyet okuyan mutlaka denk geliyordur.

Olay şu aslında, bizler kendi yaşadığımız toplum ve yetiştirilme tarzımıza göre kadın-erkek davranışlarına birer anlam yüklüyoruz fakat tüm bunların ne kadar gerçeği yansıttığı tartışılır. 

Saçma hareketlerle erkeğin ilgisini çekmeye çalışan ya da aynı anda birkaç erkeği idare eden çok sayıda kadın var ve kimsenin buna bir itirazı yok fakat kadınlar hep bu şekilde davranır denilemez. Dikkat çekmek ya da ilgi görmek için senin bu dediklerini yapan kadınlar da elbette çıkabilir fakat hiç ilgiden hoşlanmayan hatta bunalan kadınlar da var yani bu iddia ettiklerin genel kadın davranışı değil, sana öyle denk gelmiş. 

Güzellik, yakışıklılık yaşadığımız son yıllarda çok ön plana çıkartılıyor ve zorunlu gibi algılatılıyor çünkü bundan para kazanan büyük bir sektör var. O bahsettiğin kızlar da kendine pek güveni olmayan ve sürekli çevresinden övgü-ilgi bekleyen, onaylanmak isteyen tipler olabilir çünkü bu davranışları her kadında göremezsin. Erkeklerde de var böyle tipler, yanında bir kadın varken her yeri keser. İlgi çekmek uğruna bir soytarıya dönüşür v.s

Senin denk geldiğin bu kadın profilleri sadece belli bir kadın kesimini yansıtıyor ve bunlara bakıp da kadın analizi yaparsan çok yanılırsın. 

Şunu unutuyorsun, erkeklik ve kadınlık cinsel anlamlar da içeriyor. Bunun insanlarda hayvanlardaki gibi belli bir mevsimi olmadığından biz hareketlerimize dikkat etmek zorunda kalıyoruz. Sadece internette yollu  kadınlara bakip da yada yatak odasında tahrik olup diğerlerine bacı demiyoruz. Kadınlar da aynı şekilde...

İşte kadinlar bunu biliyor ve istismar ediyorlar.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 89
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 saat önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Şunu unutuyorsun, erkeklik ve kadınlık cinsel anlamlar da içeriyor. Bunun insanlarda hayvanlardaki gibi belli bir mevsimi olmadığından biz hareketlerimize dikkat etmek zorunda kalıyoruz. Sadece internette yollu  kadınlara bakip da yada yatak odasında tahrik olup diğerlerine bacı demiyoruz. Kadınlar da aynı şekilde...

İşte kadinlar bunu biliyor ve istismar ediyorlar.

İşin biyoloji kısmını tam bilemediğimiz için senin ya da benim yaptığım tüm yorumlar sadece kendi hayatımızda şahit olduklarımızdan bir kesit yansıtıyor. Senin yetiştiğin çevre farklı benimki farklı ve doğal olarak senin etki altında kaldığını iddia ettiğin birçok şeyi ben fark etmiyorum bile. Mesela yan masada kim var umrumda olmaz fakat sen anlattığın tüm örneklerde, karşındakileri ciddi ciddi izliyorsun, kızların her hareketinden haberin var. 

İstismar edilme o zaman ve iradeni güçlendir, tuzak varsa düşme o tuzağa. Bu duruma başka ne denir ki?:)

tarihinde Kafkaslı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 hours ago, Kafkaslı said:

İşin biyoloji kısmını tam bilemediğimiz için senin ya da benim yaptığım tüm yorumlar sadece kendi hayatımızda şahit olduklarımızdan bir kesit yansıtıyor. Senin yetiştiğin çevre farklı benimki farklı ve doğal olarak senin etki altında kaldığını iddia ettiğin birçok şeyi ben fark etmiyorum bile. Mesela yan masada kim var umrumda olmaz fakat sen anlattığın tüm örneklerde, karşındakileri ciddi ciddi izliyorsun, kızların her hareketinden haberin var. 

İstismar edilme o zaman ve iradeni güçlendir, tuzak varsa düşme o tuzağa. Bu duruma başka ne denir ki?:)

Doğrusu boşa uğraşıyorsun

Olay şu: Kedinin erişemediği ete mundar deme vakası. 

Garibim, kendine harbi harbi bakan eden bir kadın bulsa, anlardı biraz, kadın nedir ne değildir. Ama bu kafayla hiç şansı yok. 

Bir kadın, kendisine bu gözle bakan birine ne kadar bağlanabilir, ne kadar onunla olmak isteyebilir ki? Ha, elbette kars kaşarından hallice, yıllanmış kaşarlar falan diyecem, onlarda yüz vermez sanıyorum bu tiplere. 

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, anibal yazdı:

Doğrusu boşa uğraşıyorsun

Olay şu: Kedinin erişemediği ete mundar deme vakası. 

Garibim, kendine harbi harbi bakan eden bir kadın bulsa, anlardı biraz, kadın nedir ne değildir. Ama bu kafayla hiç şansı yok. 

Bir kadın, kendisine bu gözle bakan birine ne kadar bağlanabilir, ne kadar onunla olmak isteyebilir ki? Ha, elbette kars kaşarından hallice, yıllanmış kaşarlar falan diyecem, onlarda yüz vermez sanıyorum bu tiplere. 

Kendisine yazık ediyor ve vaktini alakası olmayan kadınları gözlemlemekle harcıyor.

İlk üye olduğumda sana da demiştim, ne bilirsek bilelim biyoloji kısmını anlamadıkça taşlar yerine oturmuyor. Senin yorumların benim şahit olduğum durumlarla uyumlu olduğu için üyelik almıştım fakat görüyorum ki çoğu üyede sana karşı bir ön yargı var ve yazdıklarından çok seninle kavga etmeye geliyorlar. Neyse zamanla anlarlar neyin ne olduğunu nasılsa.

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, Kafkaslı yazdı:

Neyse zamanla anlarlar neyin ne olduğunu nasılsa.

Aslında çoğu anlıyor da işine gelmiyor, yani sorun anlamaktan ziyade kişisel çıkara dayanıyor.

Gencin birine tayyibin ne mal olduğunu kanıtlarıyla anlattığımda bana teşekkür etmişti ama bir ay sonra gördüğümde akp üyesi olduğunu söyledi.

Meğerse ben ona hırsızı anlatırken, hırsızı değil, nasıl hırsızlık yapılacağını öğrenmiş.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Kafkaslı yazdı:

kendilerini kandırmayı mı seçiyorlar

İnsanlardaki inanç denen zaafları üç tane din kitaba dökerek insanların bir diğer zaafı olan kendini kandırma özelliğini sürekli canlı tutmuşlar.

Daha sonraları din ve ekonomik koşullar insanlardaki kendini kandırma zaafını aynı zamanda kazanca dönüştürmüştür.

Bu yüzden bazı insanlar gerçekleri görse, bilse dahi kendini kandırmayı tercih etmiştir, yani kişisel çıkarı gerçeklerin önünde görmüştür.

Örneğin diyanette görevli olan bazı imamlar deist veya ateist olmasına rağmen o görevine devam etmektedirler.

Bu gibi bir çok imamla bizzat kendim tanışmış hatta arkadaşlık yaptığım deist-ateist imamlar dahi olmuştur.

Ayrıca şunu da belirteyim, tam yüzde veremeyeceğim ama bana göre imamların üçte biri din ve tanrı inancına şüpheli bakıyorlar.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, AteTürk_ said:

Ha biz orada master yaptık doktora yaptık.... Bunları ağzına verirler. 

Ettiğin küfürler, o çok övündüğün unvanların g.tüne giriverir.

http://sitn.hms.harvard.edu/flash/2017/love-actually-science-behind-lust-attraction-companionship/

Görünen o ki, şemsiyeyi kendi götüne sokmuşsun... Bizim dediklerimizden başka bişey yok zira..

Uğraşma, göte giren şemsiye açılmaz, alışırsın belki..

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, anibal yazdı:

Görünen o ki, şemsiyeyi kendi götüne sokmuşsun... Bizim dediklerimizden başka bişey yok zira..

Uğraşma, göte giren şemsiye açılmaz, alışırsın belki..

Sayın ANİBAL nasılsınız? 3 yıldır sizi sürekli okuyan takip eden biriyim sayenizde hayata daha nesnel bakıyorum. Özellikle ABD konusundaki doğru söylemler ve masallardan uzak bakış açınız, nesnel örneklerle anlatışınız takdire şayan özellikle İHVAN konusunu sizin sayenizde öğrenip ortadoğu olaylarını daha sağlam anladım çok çok teşekkür ederim bundan sonra buradayım. Saygılarımla İLHAN.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, AteTürk_ yazdı:

Bilim aşkı insana her zaman doğruyu söyletecek değil. 

Siteye üyelik alma sebebim, yıllardır şahit olduğum ya da deneyimlediğim fakat bir türlü cevabını bulamadığım sorulara @anibal tarafından verilen cevaplar ve bu cevapların yaşadıklarım ile uyumuydu. 

"Kadınlar aşık olamaz" söylemi beni de rahatsız ediyor fakat çevremdeki örnekler de ne yazık ki bu durumu doğrulayacak şekilde ilerlemekte. Aklına gelmeyecek kadınlar eşlerini gizlice aldatıyor ve fark edildiği zaman gerekçe olarak da 'aşık değilmişim, duygularım bitti ya da eşimi artık sevemiyorum, iyi bir insan ama sanırım onu hiçbir zaman  sevmemişim' tarzında ifadeler oluyor.

Kadınlar için de yıkım bu durum çünkü yola çıkarken bu aşamaya gelebileceklerini hiç tahmin etmiyorlar. 

Kadın bağlanıyor fakat o ilginin sürekliliğini pek sürdüremiyor. Bunun sebeplerini de biyoloji açıklıyor. 

Sen hangi bölüme itiraz ediyorsun ki? 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...