Jump to content

Sizce bu ilişki yürür mü?

Recommended Posts

Az önce Ateistcafe'de benzer bir başlık görünce ben de sorun olmayacağını düşünerek burada kendiminkiyle ilgili bir başlık açayım dedim. Dilerse moderasyon konuyu Tavanarası'na da taşıyabilir, benim için sorun değil. 

Her neyse ismini vermek istemediğim bir platformda benden 3 yaş büyük birisi ile tanıştım.(Ben 22 yaşındayım, o 25 yaşında)

Benimle özelden konuşmayı ilk o başlattı. Hala da bazen o başlatıyor. Ben yazamadığım zamanlar "Napıyorsun, iyi misin?" ya da "Bir şey mi oldu?" şeklinde mesajlar atıyor.

Kıza hislerimi açtım geçen gün. Hayır demedi ama bu konuşma için daha erken olduğunu söyledi. Şu anda birbirimizi tanıma aşamasındayız.

Son ilişkisi 9 yıl önce olmuş. 9 yıldır kimseye bakmamış yani bu kız. 

Son derece olgun, ağırbaşlı ve sakin birisine benziyor.

Yaş farkından dolayı muhtemelen kınayanlar, dalga geçenler olacaktır. Ama umrumda değil. Bana göre iki taraf da yetişkin olduğu sürece hiçbir problem yok.

Ama kızın fotoğraflarına her baktığımda içimde çok güzel şeyler olacağına dair bir his beliriyor. Umarım öyle olur. 

tarihinde Faşist Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 59
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bence doğru yolda ilerliyorsun, aşkın yaşı olmaz, olmamalı, 3 yaş değil , 5 yaşta olabilir, hatta 10 yaş bile olabilr, aşk bu,

ama aşık olduğuna emin olmalısın, çünkü içindeki heves bir gün geçerse, o aşk değildir asla unutma..

eğer gerçekten aşık isen;

içindeki duygular seni ele vericektir, artık içindeki duygular seni kotrol edicekler , bunu hissediyormusun?

eğer hissetmiyorsan sen aşık değilsin.hissediyorsan  artık sende aşık olmuşsun demektir.. 

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Faşist Ateist yazdı:

Az önce Ateistcafe'de benzer bir başlık görünce ben de sorun olmayacağını düşünerek burada kendiminkiyle ilgili bir başlık açayım dedim. Dilerse moderasyon konuyu Tavanarası'na da taşıyabilir, benim için sorun değil. 

Her neyse ismini vermek istemediğim bir platformda benden 3 yaş büyük birisi ile tanıştım.(Ben 22 yaşındayım, o 25 yaşında)

Benimle özelden konuşmayı ilk o başlattı. Hala da bazen o başlatıyor. Ben yazamadığım zamanlar "Napıyorsun, iyi misin?" ya da "Bir şey mi oldu?" şeklinde mesajlar atıyor.

Kıza hislerimi açtım geçen gün. Hayır demedi ama bu konuşma için daha erken olduğunu söyledi. Şu anda birbirimizi tanıma aşamasındayız.

Son ilişkisi 9 yıl önce olmuş. 9 yıldır kimseye bakmamış yani bu kız. 

Son derece olgun, ağırbaşlı ve sakin birisine benziyor.

Yaş farkından dolayı muhtemelen kınayanlar, dalga geçenler olacaktır. Ama umrumda değil. Bana göre iki taraf da yetişkin olduğu sürece hiçbir problem yok.

Ama kızın fotoğraflarına her baktığımda içimde çok güzel şeyler olacağına dair bir his beliriyor. Umarım öyle olur. 

Kadın ya da erkek fark etmez, internette tanıştığı birisi ile ilişki başlatanlar muhtemelen daha çok kişi ile tanışıyor ve yazışıyordur, bu riski gözardı etme çünkü sanalda bu işler çok daha kolay ve hızlıdır. Bak kendin bile bir fotoğrafa tav olmuşsun. Bu tip tanışmalar yüzyüze iletişimin yerini tutamayacağı için en fazla arkadaş olunabilinir. 

Yaşı 25  ve 9 yıldır kimseyi hayatına almamış diyorsun. İyi de 15-16 yaşında bir kızın ne ilişkisi olabilir ki?

Kadınlar toplum baskısı sebebi ile genelde yaşadıkları ilişki sayısını saklarlar. Örneğin 10 erkekle görüşse karşısına biri çıktığı zaman bu sayıyı gizlemeye çalışır. Bu konuda dürüst kadınlar da çıkabilir ama sayısı çok azdır. 

İnternette tanışmanın riskleri çok fazladır ve yüzyüze geldiğin zaman, birlikte vakit geçirdiğinde anlaşılır her şey yani fotoğrafa bakıp da falcı gibi ilişki analizi yapılmaz. 

Yaş farkı çok değil ancak erkek küçük olduğu zaman işler biraz değişiyor, o da çok büyük farklarda sorun olur yani 10 yaş gibi.

tarihinde Kafkaslı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yaş sorun değil de, hisler konusunda kendini gaza getirip fazla coşma. Sonra hem kendin üzülürsün, hem de karşı tarafın kalbini kırarsın. Önce buluş, birşeyler için. Belki de kadını güzel bulmazsın. Ayrıca ten uyumu da önemli. Hoşuna giden bir kadınla ilk defa yattıktan sonra soğuyabiliyorsun. Bu aşamaları geçtikten sonra kalbini dinlersin. O zamana kadar hisleri falan unut.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, malta erigi yazdı:

Yaş sorun değil de, hisler konusunda kendini gaza getirip fazla coşma. Sonra hem kendin üzülürsün, hem de karşı tarafın kalbini kırarsın. Önce buluş, birşeyler için. Belki de kadını güzel bulmazsın. Ayrıca ten uyumu da önemli. Hoşuna giden bir kadınla ilk defa yattıktan sonra soğuyabiliyorsun. Bu aşamaları geçtikten sonra kalbini dinlersin. O zamana kadar hisleri falan unut.

O hatayı daha önce Uludağ Sözlük'te iken yapmıştım zaten. Kız resmen yollunun birisi çıktı. Aynı anda bir sürü erkekle flörtleşiyormuş şerefsiz kız. 

Ama bu kız gerçekten ona hiç mi hiç benzemiyor. Ondan 5 yaş büyük zaten bir kere. Zaten tanıştığımız ortam da hiç Uludağ Sözlük gibi değil, gayet seviyeli ve düzgün bir ortam.

Tabi bunlar benim ilk izlenimlerim. Yine de temkinli olacağım. Umarım bu sefer yanılmam. 

Daha buluşma için de erken olduğunu söylüyor zaten.

Seks meselesi ise hiçbir zaman benim birinci planımda olmamıştır zaten. O istemeden onu hiçbir şeye zorlamam. Onu konuşmak için çok çok erken.

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, Faşist Ateist said:

O hatayı daha önce Uludağ Sözlük'te iken yapmıştım zaten. Kız resmen yollunun birisi çıktı. Aynı anda bir sürü erkekle flörtleşiyormuş şerefsiz kız. 

Ama bu kız gerçekten ona hiç mi hiç benzemiyor. Ondan 5 yaş büyük zaten bir kere. Zaten tanıştığımız ortam da hiç Uludağ Sözlük gibi değil, gayet seviyeli ve düzgün bir ortam.

Tabi bunlar benim ilk izlenimlerim. Yine de temkinli olacağım. Umarım bu sefer yanılmam. 

Seks meselesi ise hiçbir zaman benim birinci planımda olmamıştır zaten. O istemeden onu hiçbir şeye zorlamam. Onu konuşmak için çok çok erken.

Ne zaman olacağı önemli değil ama yetişkin insanlarsınız, eninde sonunda olacak. Benim sana tavsiyem, o zamana kadar ne kendini ne de kızı aşk-meşk konusunda gaza getirme. 20'li yaşlarda benzeri seyleri tecrube ettigim icin sana tavsiye veriyorum. Insanın yatakta kimyası tutmazsa, o ilişki sonlanmaya mahkumdur. Hele ki sizin yaşlarda. 

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, malta erigi yazdı:

Ne zaman olacağı önemli değil ama yetişkin insanlarsınız, eninde sonunda olacak. Benim sana tavsiyem, o zamana kadar ne kendini ne de kızı aşk-meşk konusunda gaza getirme. 20'li yaşlarda benzeri seyleri tecrube ettigim icin sana tavsiye veriyorum. Insanın yatakta kimyası tutmazsa, o ilişki sonlanmaya mahkumdur. Hele ki sizin yaşlarda. 

Anladım. Teşekkür ederim tavsiyelerin için. 

Bu arada Nagehan ile ilgili geyik yaptığımız iletileri sana sormadan sildirdim. Bir sorun olur mu senin için?

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Faşist Ateist said:

Anladım. Teşekkür ederim tavsiyelerin için. 

Bu arada Nagehan ile ilgili geyik yaptığımız iletileri sana sormadan sildirdim. Bir sorun olur mu senin için?

Aslında ben de yeni bir ilişkiye başladım. Bu yüzden 1 haftadır keyfim çok yerinde. Ilk aşkımı hiç unutamamıştım, ara ara facebook'tan neler yapiyor diye bakardım. Kocasından ayrıldığını görünce, aç köpek gibi atladım ?

O da kapıyı aralık bırakınca hemen yürüdüm. 23 sene sonra, bıraktığımız yerden devam. ?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, malta erigi yazdı:

Aslında ben de yeni bir ilişkiye başladım. Bu yüzden 1 haftadır keyfim çok yerinde. Ilk aşkımı hiç unutamamıştım, ara ara facebook'tan neler yapiyor diye bakardım. Kocasından ayrıldığını görünce, aç köpek gibi atladım ?

O da kapıyı aralık bırakınca hemen yürüdüm. 23 sene sonra, bıraktığımız yerden devam. ?

Hayırlısı olsun o zaman ne diyelim :)

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, malta erigi yazdı:

Bu örnek için söylemiyorum fakat bir de farklı şehirde bulunup hiç görüşmeden yıllarca aşk yaşadığını sananlar var. Bir araya gelmeden ve paylaşım olmadan böyle bir durum, kişinin kendini kaldırmasından başka bir şey değildir. Bir yerlere yalnız gitmek zorunda kalıp sevdiğim uzakta diyenler bir süre sonra sıkılıyorlar hatta mesafe evlilikleri bile bitirebiliyor.

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, Faşist Ateist said:

İlişkiye anlama şeklinde bence çelişkilisin. 

Benim fikrim ve tecrübem bir ilişki için gerekli olan sevgi. Aşk ile sevgiyi karıştırmamak da gerekiyor. Hani meşhur söz vardır sevgi neydi sevgi emekti... Aşk bir ilişkide dönem dönem başlar biter ama devamlılık içinde gerekli değildir. Ama sevgiden gelen fedakarlıklar cesaretler olmaz ise o ilişki yürümez. 

Bence sex de doğru kelime değil. İlişkilerde insanlar sex yapmazlar "sevişirler" sevişmek aynı zamanda sex yapmaktır ama her sex sevişme değildir. İnsan onuru kadın olsun erkek olsun çoğu zaman sevmediği şeye dokunmak istemez. Buna "sevmediğine dokunamazsın" denirdi (bknz Leo buscaglia) yeni versiyonu tensel uyum. Sevişmede illa bir cinsel ilişki versiyonu değildir. Bazen bir saç okşamak dahi sevişme olabilir. Bu sebeple sonuncu değilde en birincil amaç olmalıdır. 

Bu konuda aşk ve sex ile ilişki yaşanamayacağını ancak sevgi ve sevişmek ile bir ilişkiden söz edilebileceğini anlatmaya çalışıyorum. 

Rahatsız edici başka konuda kız yollu un biri tabiri. Bir kadının birden fazla flörtü vb. Hiç bir zaman onu faişelere yakın tarzda kaşar, yollu, şerefsiz vb yapmaz. Bunu biz daha çok baskın anne ile büyüyen erkek çocuklarda görüyoruz. 

Sitelerde Paylaş
35 dakika önce, Rhodium yazdı:

Rahatsız edici başka konuda kız yollu un biri tabiri. Bir kadının birden fazla flörtü vb. Hiç bir zaman onu faişelere yakın tarzda kaşar, yollu, şerefsiz vb yapmaz. Bunu biz daha çok baskın anne ile büyüyen erkek çocuklarda görüyoruz. 

İnternet ortamında birileri ile tanışıp da o kişinin tek kendisi ile görüştüğü ya da yazıştığını düşünmek çok büyük bir saflıktır. Öncesinde daha kaç kişi olduğunu asla bilemezsiniz ve baştan bunu kabulleniyorsanız bir ilişki adımı atacaksınız, boşuna soru sorup doğru cevaplar almayı da beklemeyin. Bu kadar toplum baskısı olan bir ülkede sayıyı doğru söyleyecek dürüstlükte kadın zor bulursunuz. Peki sayı önemli midir? Benim için önemli fakat başkası için olmayabilir yani ben herkesin kolayca elde etme olasılığı olan birini çekici bulmam, bu sebeple bu internet işine de asla girmem, yüzyüze tanımam belli bir süre gözlemlemem gerekir. 

Erkek yapınca iyi fakat kadın yapınca yollu ifadesi bence de hatalı, sonuçta insan önce kendi yaptıklarına bir bakmalı ve sonra karşısındakini yargılamaya kalkmalıdır.

Sitelerde Paylaş

Kız bir türlü evet ya da hayır demiyor ya çıldıracağım. En sonunda diyeceğim benden hoşlanmıyorsan söyle bitirelim bu konuşmayı diye. Ya da uzun süre cevap yazmayıp biraz trip mi atsam?

@malta erigi

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Rhodium yazdı:

Kız defalarca kez beni sevdiğini söylediği halde, sürekli bana aşkım canım cicim falan dediği halde o sırada başka erkeklerle flört ediyormuş. Bu yolluluk değildir de nedir?

O kıza fahişe demek zaten fahişelere hakaret olur. 

Kusura bakmayın ama ateist olmak gavat olmayı gerektirmez.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Faşist Ateist said:

Kız bir türlü evet ya da hayır demiyor ya çıldıracağım. En sonunda diyeceğim benden hoşlanmıyorsan söyle bitirelim bu konuşmayı diye. Ya da uzun süre cevap yazmayıp biraz trip mi atsam?

@malta erigi

Kafaya fazla taktıkça daha kötüye gider. Hem şansın azalır, hem de boş yere üzülürsün. Cool olman gerekiyor. Içinden gelmese dahi numara yapmalısın. Çok istekli görünmek alehine işleyecektir. Üstüne düşme. Rahat davran ve oluruna bırak. Ne kadar hevesli görünürsen, o kadar itici geleceksin kadına. Kendini merak ettirmelisin. 

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, malta erigi yazdı:

Kafaya fazla taktıkça daha kötüye gider. Hem şansın azalır, hem de boş yere üzülürsün. Cool olman gerekiyor. Içinden gelmese dahi numara yapmalısın. Çok istekli görünmek alehine işleyecektir. Üstüne düşme. Rahat davran ve oluruna bırak. Ne kadar hevesli görünürsen, o kadar itici geleceksin kadına. Kendini merak ettirmelisin. 

Peki nasıl merak ettireyim? Yani mesaj atmayı kesmek işe yarar mı?

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, Faşist Ateist said:

Peki nasıl merak ettireyim? Yani mesaj atmayı kesmek işe yarar mı?

Kadınla şu ana kadar nasıldınız, neler yazistiniz, şimdi durum nedir bilmediğim için; ayrıca kadını da tanimadigim için sana klavuz gibi cevap veremem. Anlattıklarına bakılırsa, kesmesen dahi azaltman şart. Mesajlasirken biraz gayrı ciddi bir tutum takın. Ortada birşey yok henüz, bu yüzden rahat görün. Senin eğlenceli biri olduğunu düşünsün. Merak etsin ve seninle görüşmeyi o istesin. Eğer seninle keyifli, eğlenceli vakit geçirebileceğini düşünürse, emin ol o teklif edecektir buluşmayı. Yazarken bariz olmayan cinsel innuendolar kullan. Kelimeleri dikkatli seç. Kadın gerçekten yazdığın şeyi mi, yoksa yazdığının ona çağrıştırdığı cinsel olayı mı kastettiginden emin olamasın. Zaten önemli olan da anlaması değil, aklına seks düşmesi ve senin de onun düşüncelerine bir 'erkek' olarak girmen. Bunu da inişler çıkışlar yaratmadan aynı tonda sürdürmelisin. Kısa süre sonra onun da iştirak ettiğini göreceksin. Kadınlar seks hakkında konuşmayı, seks yapmaktan dahi fazla severler. Tabi şimdiye kadar farklı bir profil cizdiginden, dönüşümü de çaktırmadan usulca gerceklestirmelisin. Bir anda farklı bir insan haline gelmişsin gibi olmaz.

Sitelerde Paylaş
On 10.07.2019 at 00:57, Kafkaslı yazdı:

Erkek yapınca iyi fakat kadın yapınca yollu ifadesi bence de hatalı, sonuçta insan önce kendi yaptıklarına bir bakmalı ve sonra karşısındakini yargılamaya kalkmalıdır.

Ben kadın-erkek ayrımı yapmıyorum zaten. Aynı şeyi bir erkek yapsın ona da benzer küfürleri ederim.

Bazı erkeklerin yaptığı şerefsizliklere bakarak genelliyorsunuz, bütün erkekler böyle diyorsunuz. İnsanları tanımadan hemen etiketliyorsunuz. Ben o kızla birlikteyken değil başka kızla flört etmek, yolda yürürken bir kadına bile bakmadım. 

Şu anki ilişkimde de böyleyim. Bırak başka kadına bakmayı cinsel içerikli video bile seyretmiyorum. Çünkü o da aldatmaya girer.

Hatta geçenlerde aynı platformda başka bir kız benimle konuşmaya, sohbet etmeye çalıştı. Onu da tersledim sırf bu yüzden. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...