Jump to content

Sizce bu ilişki yürür mü?

Recommended Posts

Bir saat önce, Faşist Ateist yazdı:

Ben kadın-erkek ayrımı yapmıyorum zaten. Aynı şeyi bir erkek yapsın ona da benzer küfürleri ederim.

Bazı erkeklerin yaptığı şerefsizliklere bakarak genelliyorsunuz, bütün erkekler böyle diyorsunuz. İnsanları tanımadan hemen etiketliyorsunuz. Ben o kızla birlikteyken değil başka kızla flört etmek, yolda yürürken bir kadına bile bakmadım. 

Şu anki ilişkimde de böyleyim. Bırak başka kadına bakmayı cinsel içerikli video bile seyretmiyorum. Çünkü o da aldatmaya girer.

Hatta geçenlerde aynı platformda başka bir kız benimle konuşmaya, sohbet etmeye çalıştı. Onu da tersledim sırf bu yüzden. 

Genelleme yapmıyorum fakat bu internet ortamında gerçekleşen tanışmalarda yaşanan olumsuzlukları ve olası riskleri iyi biliyorum. 

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Bir kadın ya da erkeğin sosyal medya üzerinden birisine mesaj atıp hal hatır sorması, o kişiye özel bir ilgisi olduğu anlamına gelmez. Paylaşımları, fikirkeri ya da sohbeti hoşuna gittiği için de bir insanı merak edebilirsin ve bu durum illa ki o kişiye ilgi duyuluyor demek değildir.

Kız sana mesaj attı diye onun sana ilgisi olduğunu düşünmen seni yanıltır fakat kız bunu açıkça belli etti ise o zaman iş değişir, yine de ilk görüşme teklifi ondan gelmedikçe baskı kurman ya da peşinde koşman sana kaybettirecektir.

Seninle sohbet etmeye çalışan kızı terslemene gerek yoktu sonuçta belli bir mesafe korunduğu sürece herkesle sohbet edebilirsin fakat benim anlatmaya çalıştığım farklı bir durum. Yani internette tanışıp ilişki yaşamayı alışkanlık haline getiren insanlardan bahsediyorum ki bu tipler aynı anda çok sayıda kişi ile görüşür ve en uygun bulduğu ile ilerlemeye karar verir fakat ilk ters düşme durumunda da yine sosyal medyada teselli aramaya başlar. 

İnternette tanışılabilir fakat duygusal bir aşamaya gelmeden önce bir araya gelip birbirinizi tanımanız gerekiyor tabii şayet aradığın bir macera değilse ve anladığım kadarı ile de böyle bir şey peşinde değilsin. 

Kendini kaptırmadan önce yüzyüze geleceğiniz zamanı beklemeni tavsiye ederim çünkü tek bir hareket bile birbirinizden soğumanıza sebep olabilir. Resme bakıp da bu insanla güzel bir geleceğim olur demek bir hayalden öteye gitmez. 

Sonuç olarak çok fazla kaptırmadan görüşmeyi bekle yoksa hem boş yere zaman kaybeder hem de üzülürsün. Görüşme adımı gelmiyorsa da hiç uzatmadan geri çekil derim.

tarihinde Kafkaslı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 59
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Olaya farklı açıdan bakmak gerekiyor.

Öncelikle, o kızın sadece sana değil, bir sürü insana yazmış olma ihtimali çok yüksek. İkincisi, şu an sadece seninle konuşmuyor olma ihtimali de yüksek. Bu yanlış bir hareket değil, ama sen eğer başkasıyla konuşmadığını düşünüyor ve seninle konuşmak isteyen başkalarını bu yüzden engelliyorsan, işte bu yanlış. Çünkü sen konuşmak istemediğin için değil, aynısı başına gelirse "Ama ben yapmamıştım, insanlar çok kötü." diyerek kendini kendine karşı savunabilmek için konuşmuyorsun.

9 yıldır hayatımda kimse yok demiş. 25 yaşında bir insan. 14-15 yaşında sevgilisi olmuş. Yani lisede, üniversitede gençliğinin ve güzelliğinin zirvesinde kimseyle ilişkisi olmamış, hatta ve hatta senin tabirinle "bakmamış". Ve 9 yılda çevresindekileri, ona ilgi gösterenleri, sosyal medya kullanıyorsa her gün ona yazanları beğenmemiş ama bir internet sitesinde, kim olduğunu bilmediği bir adamı mı beğenmiş ve konuşası gelmiş?

Yanlış anlama, şu an sana ne yazılırsa yazılsın zaten dinlemeyeceksin. Ancak olay olduktan sonra yazılanlar bir anlam ifade eder. Bu kız ya sorunlu, ya da yalancı ve seni saf yerine koyuyor, ki bence ikincisi daha muhtemel. Haksız gibi de durmuyor.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
46 dakika önce, erkek yazdı:

Müthiş  yorum. Bu arada bu arkadaşta dürüst  bir insan değil. 

Amacın nedir senin arkadaşım hasta mısın nesin? Sana mı kaldı Nagehan gibi aşağılık ve şerefsiz bir kadını savunmak? R.O.K. sen misin diye soracaktım da zannetmiyorum çünkü o mezhebi geniş bir arkadaş. 

Daha geçen gün demişsin bir de seni aşağılık yalancı ve iftiracı. O iletiyi ben 29 Haziran'da mı ne yazdım. Şu anki kızla ise 2 Temmuz'da tanıştım. 

Ki bunlar da seni zerre alakadar etmez. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Bir Buçuk yazdı:

Olaya farklı açıdan bakmak gerekiyor.

Öncelikle, o kızın sadece sana değil, bir sürü insana yazmış olma ihtimali çok yüksek. İkincisi, şu an sadece seninle konuşmuyor olma ihtimali de yüksek. Bu yanlış bir hareket değil, ama sen eğer başkasıyla konuşmadığını düşünüyor ve seninle konuşmak isteyen başkalarını bu yüzden engelliyorsan, işte bu yanlış. Çünkü sen konuşmak istemediğin için değil, aynısı başına gelirse "Ama ben yapmamıştım, insanlar çok kötü." diyerek kendini kendine karşı savunabilmek için konuşmuyorsun.

9 yıldır hayatımda kimse yok demiş. 25 yaşında bir insan. 14-15 yaşında sevgilisi olmuş. Yani lisede, üniversitede gençliğinin ve güzelliğinin zirvesinde kimseyle ilişkisi olmamış, hatta ve hatta senin tabirinle "bakmamış". Ve 9 yılda çevresindekileri, ona ilgi gösterenleri, sosyal medya kullanıyorsa her gün ona yazanları beğenmemiş ama bir internet sitesinde, kim olduğunu bilmediği bir adamı mı beğenmiş ve konuşası gelmiş?

Yanlış anlama, şu an sana ne yazılırsa yazılsın zaten dinlemeyeceksin. Ancak olay olduktan sonra yazılanlar bir anlam ifade eder. Bu kız ya sorunlu, ya da yalancı ve seni saf yerine koyuyor, ki bence ikincisi daha muhtemel. Haksız gibi de durmuyor.

Sevgiler.

Her türlü ihtimal olabilir ama adı üstünde ihtimal. Hiç tanımadığınız bir kıza bu şekilde önyargı ile yaklaşmanız bence doğru değil.

Ben öyle bir insan olduğunu düşünmüyorum ama yine de zaman gösterecek gerçeği. Yaşamadan öğrenmenin bir yolu yok.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Faşist Ateist yazdı:

Her türlü ihtimal olabilir ama adı üstünde ihtimal. Hiç tanımadığınız bir kıza bu şekilde önyargı ile yaklaşmanız bence doğru değil.

Ben öyle bir insan olduğunu düşünmüyorum ama yine de zaman gösterecek gerçeği. Yaşamadan öğrenmenin bir yolu yok.

gençlikte olur böyle şeyler zamanla atlatırsın.

Sitelerde Paylaş

Kızın/kadının yaşı, teknik olarak problem değil, elbette pedofili gibi şerefsizlikler müstesna olmak kaydıyla.

Bunun ötesi senin vazgeçilemez şahsi tercihindir, sen beğendiysen, istiyorsan, ötesi hikayedir.

Kadının yaşı büyük olması, şöyle bir mevzu ortaya çıkarır. Teknik olarak bir kadının yaşı ne kadar nüyükse, doğurganlığı o kadar zayıf, sağlıklı bebek doğurma ihtimali o kadar düşüktür. Bu nedenle, hem evrimsel, hem toplumsal gelişimimiz, genelde daha genç kadınlara yönelmemizi getirmiştir. Velakin, sene olmuş 2020, bu artık bir dert falan değil elbette. Fakat, toplumda, özellikle Türk toplumunda bu hale karşı önyargılar bir hayli mevcut. Eğer çevrenin olası ters tepkisi bitmeyecek ve sende bunlara karşı gelemeyeceksen, bu ilişki sorun olacaktır. Diyebilirsin ki, ben çekerim, hay hay, eminim öyledir. Ama kadın çekmeyebilir, böyle bir mevzu var. 

Özelde bakarsak, seni öncelikle tanımaya çalışan bir kadınla yaşanacak ilişkinin yüz güldürmesi pek kolay değil. Bu o tür kadınların yapılarından gelen bir şey ve maalesef, böyle bir kadın, en güvenilmez, en ömür törpüsü kadın olacaktır. BU elbette yaşıyla değil, karakteri ile alakalı bir konu.

Gelelim bir diğer hatana, senin gözünde seks ön planda değilmiş gibi söylüyorsun. Bu tehlikeli bir haldir, hele o şekilde önce tanımaya çıkan bir kadınla. Bu tür kadınların genelde derdi, erkek değil, altına girip saklanacak bir kabuk bulmaktır, deniz kabuğuna saklanan yengeçler gibi. Onlar için, öyle seks istemeyen falan erkek, idealdir. Ama bu, bir an eve damacana getiren sucuyla gereken seks ihtiyacını görüp, onun bebeğini sana büyüttürebileceği gerçeğini değiştirmez. Bu, özellikle bu gibi bir kadın için kritiktir. Ama diğer kadınlar içinde gayet önemlidir. Kadını baya baya tatmin eden, iyi bir seks, ilişki için olmazsa olmazdır. Kafayı değiştirmeni tavsiye ederim, seks, hemde iyi ve düzenli seks yoksa, kadın işi yaştır. "Seni çok yakında sikeceğim, sonra da sikmeye devam edeceğim" kafasında olmalı, bunu da kadına hissetirmelisin. Buna teknik olarak sikici olmak deniyor ortamlarda. Bu halde olmadan, bir kadınla ilişki yürütmek zordur, illa kadının kaçması gerekmiyor, genelde burnundan getirir falan. Kadının seks konusunda kaygısı olmaması lazım, gerek nitelik, gerek nicelik olarak.

Tabi, yazdıklarında, bu kadına dair pek bir şey çıkarmak zor. Fazla önyargı, önkabul söz konusu. Ama sen, tanışınca ilk önce seni tanımaya çıkan kadınlar hakkındaki gerçekleri bir şekilde anlamış oluyorsun işte. Doğrusu şu ki, en rahat geçinilen kadınlar, en son olarak erkeği tanımaya çıkan kadınlardır. 

Gereksiz romantizmi bırak, böyle masum aşk, seviyeli ilişki, ciddi düşünmeleri falan unut. Bir erkeğin en korkunç kabuslarının kaynağıdır bunlar. Kadını domine edecek, koruyacak, onu anlayacak, onun sana hizmet etmesine "izin verecek" ve güzel güzel sikeceksin. Sana düşen bu. Böyle yaparsan, ilişkin sorun yaşamaz, sen de kadında mutlu ve mesut olursunuz. Şuna dikkat et, domine edeceksin demek, ben demeden helaya gidemezsin demek değil. Sana hizmet edecek demek, ayaklarını yıkatacan her gün demekte değil. Mesela, bırak yemekleri yapsın, bunu beğen, sev, özendir falan. Yani, olay özünde bunlar ama, genelde erkekler bu konularda çok yanlış giderler. 

Umarım, ilişkin iyi gider, fakat bilhassa seks düşünmüyorsan, bu ilişki seni boğar, ezer. Bu kafayı atman lazım. Ama bunu atmak, kızı çaya davet edip, bardağına ilaç koyup tecavüz etmek değil elbette. Kadın/kız, seni arzulamalı ve senle yatmalı, güzelce hallolmalı, hem orgazm hem muamele açısından, sonra da yanında mutlu huzurlu uyumalı. Kafanda bu olmalı ve kadına bunu yapabileceğini göstermelisin. Bunu da yolu, karşısına geçip kas göstermek falan değil elbette. Zaten ona senle seksi düşündürtmüş ve arzulatmışsan, bu dediğimiz de olmuştur.

Kadını beğendin, içinde bir şeyler varsa, özellikle yatınca aşık olabilirsin. Bu durumda o cendereden çıkman pek kolay değil, bunu da unutma. Kadını elde etmek ve elde tutmak için yapılabilecek görece basit bri sürü şey var, ama bunlar kadına göre değişen şeyler. 

Soruya da bir cevap ekleyelim. Bu ilişkinin yürüme şansı, başka ilişkilerin yürüme şansı neyse o kadar olacaktır. Ve daha ilginci, bu ilişkinin yürümesi etkileyen faktörler, temelde tüm ilişkiler de de geçerli olan faktörler olacaktır. 

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
12 saat önce, anibal yazdı:

Kızın/kadının yaşı, teknik olarak problem değil, elbette pedofili gibi şerefsizlikler müstesna olmak kaydıyla.

Bunun ötesi senin vazgeçilemez şahsi tercihindir, sen beğendiysen, istiyorsan, ötesi hikayedir.

Kadının yaşı büyük olması, şöyle bir mevzu ortaya çıkarır. Teknik olarak bir kadının yaşı ne kadar nüyükse, doğurganlığı o kadar zayıf, sağlıklı bebek doğurma ihtimali o kadar düşüktür. Bu nedenle, hem evrimsel, hem toplumsal gelişimimiz, genelde daha genç kadınlara yönelmemizi getirmiştir. Velakin, sene olmuş 2020, bu artık bir dert falan değil elbette. Fakat, toplumda, özellikle Türk toplumunda bu hale karşı önyargılar bir hayli mevcut. Eğer çevrenin olası ters tepkisi bitmeyecek ve sende bunlara karşı gelemeyeceksen, bu ilişki sorun olacaktır. Diyebilirsin ki, ben çekerim, hay hay, eminim öyledir. Ama kadın çekmeyebilir, böyle bir mevzu var. 

Özelde bakarsak, seni öncelikle tanımaya çalışan bir kadınla yaşanacak ilişkinin yüz güldürmesi pek kolay değil. Bu o tür kadınların yapılarından gelen bir şey ve maalesef, böyle bir kadın, en güvenilmez, en ömür törpüsü kadın olacaktır. BU elbette yaşıyla değil, karakteri ile alakalı bir konu.

Gelelim bir diğer hatana, senin gözünde seks ön planda değilmiş gibi söylüyorsun. Bu tehlikeli bir haldir, hele o şekilde önce tanımaya çıkan bir kadınla. Bu tür kadınların genelde derdi, erkek değil, altına girip saklanacak bir kabuk bulmaktır, deniz kabuğuna saklanan yengeçler gibi. Onlar için, öyle seks istemeyen falan erkek, idealdir. Ama bu, bir an eve damacana getiren sucuyla gereken seks ihtiyacını görüp, onun bebeğini sana büyüttürebileceği gerçeğini değiştirmez. Bu, özellikle bu gibi bir kadın için kritiktir. Ama diğer kadınlar içinde gayet önemlidir. Kadını baya baya tatmin eden, iyi bir seks, ilişki için olmazsa olmazdır. Kafayı değiştirmeni tavsiye ederim, seks, hemde iyi ve düzenli seks yoksa, kadın işi yaştır. "Seni çok yakında sikeceğim, sonra da sikmeye devam edeceğim" kafasında olmalı, bunu da kadına hissetirmelisin. Buna teknik olarak sikici olmak deniyor ortamlarda. Bu halde olmadan, bir kadınla ilişki yürütmek zordur, illa kadının kaçması gerekmiyor, genelde burnundan getirir falan. Kadının seks konusunda kaygısı olmaması lazım, gerek nitelik, gerek nicelik olarak.

Tabi, yazdıklarında, bu kadına dair pek bir şey çıkarmak zor. Fazla önyargı, önkabul söz konusu. Ama sen, tanışınca ilk önce seni tanımaya çıkan kadınlar hakkındaki gerçekleri bir şekilde anlamış oluyorsun işte. Doğrusu şu ki, en rahat geçinilen kadınlar, en son olarak erkeği tanımaya çıkan kadınlardır. 

Gereksiz romantizmi bırak, böyle masum aşk, seviyeli ilişki, ciddi düşünmeleri falan unut. Bir erkeğin en korkunç kabuslarının kaynağıdır bunlar. Kadını domine edecek, koruyacak, onu anlayacak, onun sana hizmet etmesine "izin verecek" ve güzel güzel sikeceksin. Sana düşen bu. Böyle yaparsan, ilişkin sorun yaşamaz, sen de kadında mutlu ve mesut olursunuz. Şuna dikkat et, domine edeceksin demek, ben demeden helaya gidemezsin demek değil. Sana hizmet edecek demek, ayaklarını yıkatacan her gün demekte değil. Mesela, bırak yemekleri yapsın, bunu beğen, sev, özendir falan. Yani, olay özünde bunlar ama, genelde erkekler bu konularda çok yanlış giderler. 

Umarım, ilişkin iyi gider, fakat bilhassa seks düşünmüyorsan, bu ilişki seni boğar, ezer. Bu kafayı atman lazım. Ama bunu atmak, kızı çaya davet edip, bardağına ilaç koyup tecavüz etmek değil elbette. Kadın/kız, seni arzulamalı ve senle yatmalı, güzelce hallolmalı, hem orgazm hem muamele açısından, sonra da yanında mutlu huzurlu uyumalı. Kafanda bu olmalı ve kadına bunu yapabileceğini göstermelisin. Bunu da yolu, karşısına geçip kas göstermek falan değil elbette. Zaten ona senle seksi düşündürtmüş ve arzulatmışsan, bu dediğimiz de olmuştur.

Kadını beğendin, içinde bir şeyler varsa, özellikle yatınca aşık olabilirsin. Bu durumda o cendereden çıkman pek kolay değil, bunu da unutma. Kadını elde etmek ve elde tutmak için yapılabilecek görece basit bri sürü şey var, ama bunlar kadına göre değişen şeyler. 

Soruya da bir cevap ekleyelim. Bu ilişkinin yürüme şansı, başka ilişkilerin yürüme şansı neyse o kadar olacaktır. Ve daha ilginci, bu ilişkinin yürümesi etkileyen faktörler, temelde tüm ilişkiler de de geçerli olan faktörler olacaktır. 

ANİBAL burada bir sıkıntı var dediğin şekilde yaklaştığım herkes kaçtı benden çevrem bakışlarımın dahi çok şey olduğunu söylüyor 

halbuki yakışıklı vücutlu ve HİTABET KONUSUNDA HİTLER İLE HEMEN HEMEN AYNI YETENEKTEYİM AMA BAKIŞLARIMIN ÇOK KÖTÜ OLMASI SÜREKLİ ELEŞTİRİ NOKTASI

VE KADINLAR NOKTASI BİRAZ ŞANS MESELESİ GİBİ.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, İLHAN.1 said:

ANİBAL burada bir sıkıntı var dediğin şekilde yaklaştığım herkes kaçtı benden çevrem bakışlarımın dahi çok şey olduğunu söylüyor 

halbuki yakışıklı vücutlu ve HİTABET KONUSUNDA HİTLER İLE HEMEN HEMEN AYNI YETENEKTEYİM AMA BAKIŞLARIMIN ÇOK KÖTÜ OLMASI SÜREKLİ ELEŞTİRİ NOKTASI

VE KADINLAR NOKTASI BİRAZ ŞANS MESELESİ GİBİ.

Pek şans meselesi değil, zira evrim rasgele bir şeyler yapmaz.

Şu hususa dikkat et:

Yani, olay özünde bunlar ama, genelde erkekler bu konularda çok yanlış giderler. 

Aynen, böyle iken böyle yaptığını söylüyorsun, aslen.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, anibal yazdı:

Pek şans meselesi değil, zira evrim rasgele bir şeyler yapmaz.

Şu hususa dikkat et:

Yani, olay özünde bunlar ama, genelde erkekler bu konularda çok yanlış giderler. 

Aynen, böyle iken böyle yaptığını söylüyorsun, aslen.

ANİBAL daha doğrusu bakışlarımın ETKİLEYİCİ ama aynı zamanda KORKUTUCU (itici değil) olduğu ve bu yüzden kadınların yaklaşamadığı çevremden aldığım söylemler.

bu arada ANİBAL abd konuştuğum biri ilginç konular anlattı vaktiniz olursa bu konular hakkında fikrinizi beyan ederek yardımcı olur musunuz?

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, İLHAN.1 said:

ANİBAL daha doğrusu bakışlarımın ETKİLEYİCİ ama aynı zamanda KORKUTUCU (itici değil) olduğu ve bu yüzden kadınların yaklaşamadığı çevremden aldığım söylemler.

bu arada ANİBAL abd konuştuğum biri ilginç konular anlattı vaktiniz olursa bu konular hakkında fikrinizi beyan ederek yardımcı olur musunuz?

Bir şeyi kendin söylüyorsun, bakışların etkileyici demek değil ki. Sadece itici. Tamam, itmekte bir etkidir ve elbette bir tepkisi de olacaktır.

Normal koşullarda, kadınlar zaten erkeklere yaklaşmaz, yok böyle bir şey. Onlara yaklaşacak olan sensin. Ha yaklaşırsın, doğru davranırsan seni kovalayabilir, peşinden koşabilirler falan, bu ayrı mesele.

Burada yazanları baştan bir oku, anlamaya çalış. Genelde insanlar, hele Türkiye'de, kendilerini her bir şeyi biliyor, bu adam yazmış, bakalım ne kadar doğru yazmış kafası ile okuyor. Her ne olursa olsun, bir şeyi öğrenmenin ilk şartı, o şeyi bilmediğini gerçekten özümseyerek kabul etmektir. 

Sitelerde Paylaş
On 16.07.2019 at 00:33, anibal yazdı:

ani anladığım kadarıyla bu arkadaş senin tanımladığın şekilde yaşamaya çok alıştırılmış bir Selin, bir Sibel bir Berna yada ağlak erkekleri fazla deneyimlemiş bakımlı bir anadolu kızı değil sanırım ki bu kafada olmayan birine ışık vermiş. Bu muhtemelen bildiğin firijit Kezban. Zaten Selin'in, Sibeli'in Berna'nın beklentileri o kadar yüksek ve o denli sıkıştırılmış bir hayat dersi almış ki öyle sağda solda boşta gezen bir tanesine denk gelmek o kadar kolay değildir. 

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 15.07.2019 at 15:07, Bir Buçuk yazdı:

Olaya farklı açıdan bakmak gerekiyor. Öncelikle, o kızın sadece sana değil, bir sürü insana yazmış olma ihtimali çok yüksek. İkincisi, şu an sadece seninle konuşmuyor olma ihtimali de yüksek. Bu yanlış bir hareket değil, ama sen eğer başkasıyla konuşmadığını düşünüyor ve seninle konuşmak isteyen başkalarını bu yüzden engelliyorsan, işte bu yanlış. Çünkü sen konuşmak istemediğin için değil, aynısı başına gelirse "Ama ben yapmamıştım, insanlar çok kötü." diyerek kendini kendine karşı savunabilmek için konuşmuyorsun.

9 yıldır hayatımda kimse yok demiş. 25 yaşında bir insan. 14-15 yaşında sevgilisi olmuş. Yani lisede, üniversitede gençliğinin ve güzelliğinin zirvesinde kimseyle ilişkisi olmamış, hatta ve hatta senin tabirinle "bakmamış". Ve 9 yılda çevresindekileri, ona ilgi gösterenleri, sosyal medya kullanıyorsa her gün ona yazanları beğenmemiş ama bir internet sitesinde, kim olduğunu bilmediği bir adamı mı beğenmiş ve konuşası gelmiş? Yanlış anlama, şu an sana ne yazılırsa yazılsın zaten dinlemeyeceksin. Ancak olay olduktan sonra yazılanlar bir anlam ifade eder. Bu kız ya sorunlu, ya da yalancı ve seni saf yerine koyuyor, ki bence ikincisi daha muhtemel. Haksız gibi de durmuyor.

Sevgiler.

Tam 9 yıldır bu kızcağız bizim bu arkadaşı bekliyormuş ve denk gelmişler, kızcağız bu sürede hiçbir erkeğe yaklaşmamış hatta başka kimseye de yazmıyor ve ilk mesaji da bu arkadaşımıza atmış çünkü hayallerinin prensini buldu sonunda.:) Size niye inandırıcı ve mantıklı gelmedi ki?

Tespitlerinize katılıyorum ama bu arkadaşımız şu an bunu göremez, yaşayıp öğrenmek zorunda.

Sitelerde Paylaş
On 16.07.2019 at 00:33, anibal yazdı:

Mümkün değil çünkü bir insanı yüz yüze tanımakla internette tanımak aynı sonucu vermez. İnsanlarla genel olarak iş, sosyal hayat ya da yeni girdigimiz bazı ortamlarda tanışırız ve belli bir süre sohbet şansımız olur. Ses tonu, mimikleri ya da tarzı bize ilk anda bazı mesajlar verir oysa internette hem bu imkan yok hem de karşımızdaki kimdir, asla emin olamayız. Kafamızda bir hayal yaratırız ve karşılaştığımızda o hayal ile gerçek çoğu zaman örtüşmez çünkü üzerine farkında olmadan fazladan nitelikler de eklemişizdir. Nette hergün yüzlerce insan tanıyan, tanışan birileri ile ciddi bir ilişki yaşamak piyango gibidir, yaşananların çoğu maceraya yönelik ilişkilerdir.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Kafkaslı said:

Mümkün değil çünkü bir insanı yüz yüze tanımakla internette tanımak aynı sonucu vermez. İnsanlarla genel olarak iş, sosyal hayat ya da yeni girdigimiz bazı ortamlarda tanışırız ve belli bir süre sohbet şansımız olur. Ses tonu, mimikleri ya da tarzı bize ilk anda bazı mesajlar verir oysa internette hem bu imkan yok hem de karşımızdaki kimdir, asla emin olamayız. Kafamızda bir hayal yaratırız ve karşılaştığımızda o hayal ile gerçek çoğu zaman örtüşmez çünkü üzerine farkında olmadan fazladan nitelikler de eklemişizdir. Nette hergün yüzlerce insan tanıyan, tanışan birileri ile ciddi bir ilişki yaşamak piyango gibidir, yaşananların çoğu maceraya yönelik ilişkilerdir.

Hah, dedik ya: Bu ilişkinin yürüme şansı, başka ilişkilerin yürüme şansı neyse o kadar olacaktır.

Zira, soru, sorun, yaş meselesi. BU ilişki yürür ya da yürümez, bunun dinamikleri farklı, yaş burada o kadar önemli bir mevzu değil. 

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, anibal yazdı:

Hah, dedik ya: Bu ilişkinin yürüme şansı, başka ilişkilerin yürüme şansı neyse o kadar olacaktır.

Zira, soru, sorun, yaş meselesi. BU ilişki yürür ya da yürümez, bunun dinamikleri farklı, yaş burada o kadar önemli bir mevzu değil. 

Yaş farkı da sorun yaratır ancak 3-5 yaş değil elbette. Kadın büyük olduğu zaman erkeği pek olgun bulmuyor ve bu sebeple ilişkiyi de ciddiye alamıyor hatta seks odaklı bir hale bürünüyor. Domine edemiyor erkek senin ifadenle ancak erkek büyük ve kadın küçükse işler değişir.

Sitelerde Paylaş
22 minutes ago, Kafkaslı said:

Yaş farkı da sorun yaratır ancak 3-5 yaş değil elbette. Kadın büyük olduğu zaman erkeği pek olgun bulmuyor ve bu sebeple ilişkiyi de ciddiye alamıyor hatta seks odaklı bir hale bürünüyor. Domine edemiyor erkek senin ifadenle ancak erkek büyük ve kadın küçükse işler değişir.

Ilişkilerin tümü seks odaklı, zaten konuyu açan arkadaşın anlayamadığı da bu. "Benim için seks ikinci, üçüncü plandadır" dediği sürece de bir yol olmaz ilişkilerinde. 

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, malta erigi yazdı:

Ilişkilerin tümü seks odaklı, zaten konuyu açan arkadaşın anlayamadığı da bu. "Benim için seks ikinci, üçüncü plandadır" dediği sürece de bir yol olmaz ilişkilerinde. 

Seks odaklı derken ilişkinin doğal akışını kastetmiyorum yani kadın yaşı küçük erkeğe bağlılık hissetmiyor ve bir süre kullanıp atıyor çünkü kendini daha güçlü hissediyor ve yanında taşımaktan pek hoşnut olmuyor. 

Kız arkadaşlarımdan birisi daha iki ay önce kendinden 6 yaş küçük sevgilisini bu gerekçelerle terk etti. Yanımda onla bir ortama giremiyorum çünkü çok çocukta davranıyor gibi laflar etmişti.

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, malta erigi said:

Çok erkek, bu mevzuyu bir türlü anlayamıyor. 

Algı, kadının "seks istediği" gibi görülüyor. Yani, kadın seks istiyor, ama erkek vermediği için, o iş sıkıntı oluyor. 

O halde, seks delisi olmayan, şöyle sağlam bir kadın bulursan, öyle bir sorun olmaz, gül gibi geçinir gidersin. Varılan çıkarım da bu oluyor. 

Oysa iş tamamen farklı. Seks, kadının erkeğe tabi olması, piyasa deyimiyle sevmesi, aşık olması ve kalması için gereken hormonları sağlıyor. Kadın bunun farkında bile değil hatta. Seks olmayınca, hissetikleri, seksin eksikliği olmuyor. Bu noktada, ilgisizlik, dırdır, kendine bakmama, eve bakmama, aldatma falan falan gibi bir kadında olabilecek her tür erkek kaçıran husus ortaya çıkmaya başlıyor, ilişkde çürüyor haliyle. 

Seks eksik olunca, kadının şikayeti, "daha çok, daha iyi seks istiyorum" olmaz. Ne bunu hisseder, ne de düşünür. Sadec erekğin doğru olmadığını düşünür, bu da ilişkiyi bitirir gider.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, anibal said:

Çok erkek, bu mevzuyu bir türlü anlayamıyor. 

Algı, kadının "seks istediği" gibi görülüyor. Yani, kadın seks istiyor, ama erkek vermediği için, o iş sıkıntı oluyor. 

O halde, seks delisi olmayan, şöyle sağlam bir kadın bulursan, öyle bir sorun olmaz, gül gibi geçinir gidersin. Varılan çıkarım da bu oluyor. 

Oysa iş tamamen farklı. Seks, kadının erkeğe tabi olması, piyasa deyimiyle sevmesi, aşık olması ve kalması için gereken hormonları sağlıyor. Kadın bunun farkında bile değil hatta. Seks olmayınca, hissetikleri, seksin eksikliği olmuyor. Bu noktada, ilgisizlik, dırdır, kendine bakmama, eve bakmama, aldatma falan falan gibi bir kadında olabilecek her tür erkek kaçıran husus ortaya çıkmaya başlıyor, ilişkde çürüyor haliyle. 

Seks eksik olunca, kadının şikayeti, "daha çok, daha iyi seks istiyorum" olmaz. Ne bunu hisseder, ne de düşünür. Sadec erekğin doğru olmadığını düşünür, bu da ilişkiyi bitirir gider.

Toplum erkek çocuklarını ailesiyle, sokagiyla, sineması ve medyasıyla yanlış yetiştiriyor. Bu çocuklar büyüdüklerinde kendi tabiatıyla savaşan tipler oluyorlar. Kafalarında "Benim derdim seni becermek degil" yaklaşımının kadına güven vereceği, onlarla yakınlaşmayı sağlayacağı gibi bir fikir var. Bu 17 yaşında kimi genç kızlar üzerinde ise yarayabilir ama kadının yaşı ilerledikçe hiç şansları yok. Bir kere kadın arzulandığını görmeli ki kadınlığını hissetsin. 

Ayarsız olmamak gerek. Kadınla tanışır tanışmaz agresif şekilde seks kovalamak nasıl ters tepebilirse, yukarıda bahsettiğim yaklaşım da itici olacaktır. Bazı erkekler ergenlikten çıkamıyor gibi görünüyor. Bu biraz tecrübe imkanı bulamamaktan da kaynaklanıyor sanırım. Yeterince kadın tanıyıp, öğrenemiyorlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...