Jump to content
Faşist Ateist

Sizce bu ilişki yürür mü?

Recommended Posts

Bir saat önce, Faşist Ateist yazdı:

Ben kadın-erkek ayrımı yapmıyorum zaten. Aynı şeyi bir erkek yapsın ona da benzer küfürleri ederim.

Bazı erkeklerin yaptığı şerefsizliklere bakarak genelliyorsunuz, bütün erkekler böyle diyorsunuz. İnsanları tanımadan hemen etiketliyorsunuz. Ben o kızla birlikteyken değil başka kızla flört etmek, yolda yürürken bir kadına bile bakmadım. 

Şu anki ilişkimde de böyleyim. Bırak başka kadına bakmayı cinsel içerikli video bile seyretmiyorum. Çünkü o da aldatmaya girer.

Hatta geçenlerde aynı platformda başka bir kız benimle konuşmaya, sohbet etmeye çalıştı. Onu da tersledim sırf bu yüzden. 

Genelleme yapmıyorum fakat bu internet ortamında gerçekleşen tanışmalarda yaşanan olumsuzlukları ve olası riskleri iyi biliyorum. 

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var. Bir kadın ya da erkeğin sosyal medya üzerinden birisine mesaj atıp hal hatır sorması, o kişiye özel bir ilgisi olduğu anlamına gelmez. Paylaşımları, fikirkeri ya da sohbeti hoşuna gittiği için de bir insanı merak edebilirsin ve bu durum illa ki o kişiye ilgi duyuluyor demek değildir.

Kız sana mesaj attı diye onun sana ilgisi olduğunu düşünmen seni yanıltır fakat kız bunu açıkça belli etti ise o zaman iş değişir, yine de ilk görüşme teklifi ondan gelmedikçe baskı kurman ya da peşinde koşman sana kaybettirecektir.

Seninle sohbet etmeye çalışan kızı terslemene gerek yoktu sonuçta belli bir mesafe korunduğu sürece herkesle sohbet edebilirsin fakat benim anlatmaya çalıştığım farklı bir durum. Yani internette tanışıp ilişki yaşamayı alışkanlık haline getiren insanlardan bahsediyorum ki bu tipler aynı anda çok sayıda kişi ile görüşür ve en uygun bulduğu ile ilerlemeye karar verir fakat ilk ters düşme durumunda da yine sosyal medyada teselli aramaya başlar. 

İnternette tanışılabilir fakat duygusal bir aşamaya gelmeden önce bir araya gelip birbirinizi tanımanız gerekiyor tabii şayet aradığın bir macera değilse ve anladığım kadarı ile de böyle bir şey peşinde değilsin. 

Kendini kaptırmadan önce yüzyüze geleceğiniz zamanı beklemeni tavsiye ederim çünkü tek bir hareket bile birbirinizden soğumanıza sebep olabilir. Resme bakıp da bu insanla güzel bir geleceğim olur demek bir hayalden öteye gitmez. 

Sonuç olarak çok fazla kaptırmadan görüşmeyi bekle yoksa hem boş yere zaman kaybeder hem de üzülürsün. Görüşme adımı gelmiyorsa da hiç uzatmadan geri çekil derim.

tarihinde Kafkaslı tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 11.07.2019 at 08:39, Faşist Ateist yazdı:

Ben kadın-erkek ayrımı yapmıyorum zaten. Aynı şeyi bir erkek yapsın ona da benzer küfürleri ederim.

Bazı erkeklerin yaptığı şerefsizliklere bakarak genelliyorsunuz, bütün erkekler böyle diyorsunuz. İnsanları tanımadan hemen etiketliyorsunuz. Ben o kızla birlikteyken değil başka kızla flört etmek, yolda yürürken bir kadına bile bakmadım. 

Şu anki ilişkimde de böyleyim. Bırak başka kadına bakmayı cinsel içerikli video bile seyretmiyorum. Çünkü o da aldatmaya girer.

Hatta geçenlerde aynı platformda başka bir kız benimle konuşmaya, sohbet etmeye çalıştı. Onu da tersledim sırf bu yüzden. 

Daha geçen gün Nagehan Alçı  hakkında mesajlar atmadın mı?  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Olaya farklı açıdan bakmak gerekiyor.

Öncelikle, o kızın sadece sana değil, bir sürü insana yazmış olma ihtimali çok yüksek. İkincisi, şu an sadece seninle konuşmuyor olma ihtimali de yüksek. Bu yanlış bir hareket değil, ama sen eğer başkasıyla konuşmadığını düşünüyor ve seninle konuşmak isteyen başkalarını bu yüzden engelliyorsan, işte bu yanlış. Çünkü sen konuşmak istemediğin için değil, aynısı başına gelirse "Ama ben yapmamıştım, insanlar çok kötü." diyerek kendini kendine karşı savunabilmek için konuşmuyorsun.

9 yıldır hayatımda kimse yok demiş. 25 yaşında bir insan. 14-15 yaşında sevgilisi olmuş. Yani lisede, üniversitede gençliğinin ve güzelliğinin zirvesinde kimseyle ilişkisi olmamış, hatta ve hatta senin tabirinle "bakmamış". Ve 9 yılda çevresindekileri, ona ilgi gösterenleri, sosyal medya kullanıyorsa her gün ona yazanları beğenmemiş ama bir internet sitesinde, kim olduğunu bilmediği bir adamı mı beğenmiş ve konuşası gelmiş?

Yanlış anlama, şu an sana ne yazılırsa yazılsın zaten dinlemeyeceksin. Ancak olay olduktan sonra yazılanlar bir anlam ifade eder. Bu kız ya sorunlu, ya da yalancı ve seni saf yerine koyuyor, ki bence ikincisi daha muhtemel. Haksız gibi de durmuyor.

Sevgiler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, Bir Buçuk yazdı:

Öncelikle, o kızın sadece sana değil, bir sürü insana yazmış olma ihtimali çok yüksek. İkincisi, şu an sadece seninle konuşmuyor olma ihtimali de yüksek. Bu yanlış bir hareket değil, ama sen eğer başkasıyla konuşmadığını düşünüyor ve seninle konuşmak isteyen başkalarını bu yüzden engelliyorsan, işte bu yanlış. Çünkü sen konuşmak istemediğin için değil, aynısı başına gelirse "Ama ben yapmamıştım, insanlar çok kötü." diyerek kendini kendine karşı savunabilmek için konuşmuyorsun.

9 yıldır hayatımda kimse yok demiş. 25 yaşında bir insan. 14-15 yaşında sevgilisi olmuş. Yani lisede, üniversitede gençliğinin ve güzelliğinin zirvesinde kimseyle ilişkisi olmamış, hatta ve hatta senin tabirinle "bakmamış". Ve 9 yılda çevresindekileri, ona ilgi gösterenleri, sosyal medya kullanıyorsa her gün ona yazanları beğenmemiş ama bir internet sitesinde, kim olduğunu bilmediği bir adamı mı beğenmiş ve konuşası gelmiş?

Yanlış anlama, şu an sana ne yazılırsa yazılsın zaten dinlemeyeceksin. Ancak olay olduktan sonra yazılanlar bir anlam ifade eder. Bu kız ya sorunlu, ya da yalancı ve seni saf yerine koyuyor, ki bence ikincisi daha muhtemel. Haksız gibi de durmuyor.

Sevgiler.

Müthiş  yorum. Bu arada bu arkadaşta dürüst  bir insan değil. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
46 dakika önce, erkek yazdı:

Müthiş  yorum. Bu arada bu arkadaşta dürüst  bir insan değil. 

Amacın nedir senin arkadaşım hasta mısın nesin? Sana mı kaldı Nagehan gibi aşağılık ve şerefsiz bir kadını savunmak? R.O.K. sen misin diye soracaktım da zannetmiyorum çünkü o mezhebi geniş bir arkadaş. 

Daha geçen gün demişsin bir de seni aşağılık yalancı ve iftiracı. O iletiyi ben 29 Haziran'da mı ne yazdım. Şu anki kızla ise 2 Temmuz'da tanıştım. 

Ki bunlar da seni zerre alakadar etmez. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Bir Buçuk yazdı:

Sevgiler.

Her türlü ihtimal olabilir ama adı üstünde ihtimal. Hiç tanımadığınız bir kıza bu şekilde önyargı ile yaklaşmanız bence doğru değil.

Ben öyle bir insan olduğunu düşünmüyorum ama yine de zaman gösterecek gerçeği. Yaşamadan öğrenmenin bir yolu yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Faşist Ateist yazdı:

Her türlü ihtimal olabilir ama adı üstünde ihtimal. Hiç tanımadığınız bir kıza bu şekilde önyargı ile yaklaşmanız bence doğru değil.

Ben öyle bir insan olduğunu düşünmüyorum ama yine de zaman gösterecek gerçeği. Yaşamadan öğrenmenin bir yolu yok.

gençlikte olur böyle şeyler zamanla atlatırsın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kızın/kadının yaşı, teknik olarak problem değil, elbette pedofili gibi şerefsizlikler müstesna olmak kaydıyla.

Bunun ötesi senin vazgeçilemez şahsi tercihindir, sen beğendiysen, istiyorsan, ötesi hikayedir.

Kadının yaşı büyük olması, şöyle bir mevzu ortaya çıkarır. Teknik olarak bir kadının yaşı ne kadar nüyükse, doğurganlığı o kadar zayıf, sağlıklı bebek doğurma ihtimali o kadar düşüktür. Bu nedenle, hem evrimsel, hem toplumsal gelişimimiz, genelde daha genç kadınlara yönelmemizi getirmiştir. Velakin, sene olmuş 2020, bu artık bir dert falan değil elbette. Fakat, toplumda, özellikle Türk toplumunda bu hale karşı önyargılar bir hayli mevcut. Eğer çevrenin olası ters tepkisi bitmeyecek ve sende bunlara karşı gelemeyeceksen, bu ilişki sorun olacaktır. Diyebilirsin ki, ben çekerim, hay hay, eminim öyledir. Ama kadın çekmeyebilir, böyle bir mevzu var. 

Özelde bakarsak, seni öncelikle tanımaya çalışan bir kadınla yaşanacak ilişkinin yüz güldürmesi pek kolay değil. Bu o tür kadınların yapılarından gelen bir şey ve maalesef, böyle bir kadın, en güvenilmez, en ömür törpüsü kadın olacaktır. BU elbette yaşıyla değil, karakteri ile alakalı bir konu.

Gelelim bir diğer hatana, senin gözünde seks ön planda değilmiş gibi söylüyorsun. Bu tehlikeli bir haldir, hele o şekilde önce tanımaya çıkan bir kadınla. Bu tür kadınların genelde derdi, erkek değil, altına girip saklanacak bir kabuk bulmaktır, deniz kabuğuna saklanan yengeçler gibi. Onlar için, öyle seks istemeyen falan erkek, idealdir. Ama bu, bir an eve damacana getiren sucuyla gereken seks ihtiyacını görüp, onun bebeğini sana büyüttürebileceği gerçeğini değiştirmez. Bu, özellikle bu gibi bir kadın için kritiktir. Ama diğer kadınlar içinde gayet önemlidir. Kadını baya baya tatmin eden, iyi bir seks, ilişki için olmazsa olmazdır. Kafayı değiştirmeni tavsiye ederim, seks, hemde iyi ve düzenli seks yoksa, kadın işi yaştır. "Seni çok yakında sikeceğim, sonra da sikmeye devam edeceğim" kafasında olmalı, bunu da kadına hissetirmelisin. Buna teknik olarak sikici olmak deniyor ortamlarda. Bu halde olmadan, bir kadınla ilişki yürütmek zordur, illa kadının kaçması gerekmiyor, genelde burnundan getirir falan. Kadının seks konusunda kaygısı olmaması lazım, gerek nitelik, gerek nicelik olarak.

Tabi, yazdıklarında, bu kadına dair pek bir şey çıkarmak zor. Fazla önyargı, önkabul söz konusu. Ama sen, tanışınca ilk önce seni tanımaya çıkan kadınlar hakkındaki gerçekleri bir şekilde anlamış oluyorsun işte. Doğrusu şu ki, en rahat geçinilen kadınlar, en son olarak erkeği tanımaya çıkan kadınlardır. 

Gereksiz romantizmi bırak, böyle masum aşk, seviyeli ilişki, ciddi düşünmeleri falan unut. Bir erkeğin en korkunç kabuslarının kaynağıdır bunlar. Kadını domine edecek, koruyacak, onu anlayacak, onun sana hizmet etmesine "izin verecek" ve güzel güzel sikeceksin. Sana düşen bu. Böyle yaparsan, ilişkin sorun yaşamaz, sen de kadında mutlu ve mesut olursunuz. Şuna dikkat et, domine edeceksin demek, ben demeden helaya gidemezsin demek değil. Sana hizmet edecek demek, ayaklarını yıkatacan her gün demekte değil. Mesela, bırak yemekleri yapsın, bunu beğen, sev, özendir falan. Yani, olay özünde bunlar ama, genelde erkekler bu konularda çok yanlış giderler. 

Umarım, ilişkin iyi gider, fakat bilhassa seks düşünmüyorsan, bu ilişki seni boğar, ezer. Bu kafayı atman lazım. Ama bunu atmak, kızı çaya davet edip, bardağına ilaç koyup tecavüz etmek değil elbette. Kadın/kız, seni arzulamalı ve senle yatmalı, güzelce hallolmalı, hem orgazm hem muamele açısından, sonra da yanında mutlu huzurlu uyumalı. Kafanda bu olmalı ve kadına bunu yapabileceğini göstermelisin. Bunu da yolu, karşısına geçip kas göstermek falan değil elbette. Zaten ona senle seksi düşündürtmüş ve arzulatmışsan, bu dediğimiz de olmuştur.

Kadını beğendin, içinde bir şeyler varsa, özellikle yatınca aşık olabilirsin. Bu durumda o cendereden çıkman pek kolay değil, bunu da unutma. Kadını elde etmek ve elde tutmak için yapılabilecek görece basit bri sürü şey var, ama bunlar kadına göre değişen şeyler. 

Soruya da bir cevap ekleyelim. Bu ilişkinin yürüme şansı, başka ilişkilerin yürüme şansı neyse o kadar olacaktır. Ve daha ilginci, bu ilişkinin yürümesi etkileyen faktörler, temelde tüm ilişkiler de de geçerli olan faktörler olacaktır. 

tarihinde anibal tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...