Jump to content

Bu 2 soruya ,kim mantıklı cevap vericek?

Recommended Posts

Gizli bir güç algılıyor ? Yav dahada sana bir şey denmez ki ne denir ne anlatılır.Uyanikkende herşeyi fizyolojik sebeplerden algiliyorsun 5 duyu organı nedir bunları anlatmak gerekecek galiba sana.Nedir 5 duyu organı denemelerini beyine aktarir ve beyinde bu denemeleri tanımlar.5 duyu organindan birini algiyamiyorsan uyusan ne olur uyumasan ne olur? İnsan nasıl kendiliğinden uyanıyor gibi basit bir şeyi içinde boğulmak nedir ? Hayatımda dincilerden bile saçma dusunceleri olan insanlarla karşılaşmakta varmis.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 80
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Uyurken nasıl düşünemiyorsun AMK ? Rüyada muhabbet ettiğin adama vereceğin cevabı mesela karsindakinin senin cevabına göre cevap vermesini sadece bir sinema filmi gibi izliyorum mu sanıyorsun kendi ah yazık vah yazık sexy düşünceleri olan arkadaşım sana

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, Yaratici yazdı:

Uyurken nasıl düşünemiyorsun AMK ? Rüyada muhabbet ettiğin adama vereceğin cevabı mesela karsindakinin senin cevabına göre cevap vermesini sadece bir sinema filmi gibi izliyorum mu sanıyorsun kendi ah yazık vah yazık sexy düşünceleri olan arkadaşım sana

uyurken düşünebiliyorsan, her anını hatırlamış olman gerekmezmi? siz atheistlerin konu meafizik olunca, ne kadar zayıf oldugunuzu 

çok net görüyorum, teistlerden bir farkınız yok, 

kıçıınzdan element uydurmakla , rüyaları veya uykuyu bilinç li olarak yaşadığınızı ispatlıyamazsınız, sadece bir yıgın çöp argüman 

oluşturur bu boktan tezleriniz. 

ilk önce beni anlamadığınız bariz olarak o kadar netki.

ben  uyurken bilnçli olduğumuzu söylüyorum fakat bu bilinç iradeye yansımıyor!

bu irade ve bilnç yalnızca uyanık oldugumuz zamanlarda kullanabiliyoruz.

uyurken yaşıyan bir ölüden veya bitkisel hayata girmiş bir hastadan farkımız yoktur.

narkoz verildiğinde vücüda tüm hücreler donar, buda bilnç kaybına neden olur. fakat hücrelerin donması 

organların durması anlamına gelmez, organlar zaten bize ait değildir. 

bize ait olan organ yoktur. sadece aklımız oldugu içn varlık oldugumuzu düşünüyoruz, 

düşnmemizi saglıyan organ , beyinden gelebilr, kaynak sinyallerini bu organdan alabilr. ama asıl 

kaynak nerden gelmektedir. sonuçta beyınde  et parçasıdır... beynın böyle üstün bir görevi yoktur. 

sizin boktan iddialarınız çürütmek çok kolay, öyle uzun uzu ave aptalca yazmayada gerek yok. teistler, kısa ve öz yazıcaksın, sonuç alabiliyormusun? ben ona bakarım ayrıca sende 

10 yaş altı gibi yazıyorsun, hakaret yerine yapıcı eleştiriler yapamıyorsun. bilidiğgimiz ezberci

klasık atheist mantıgıyla yaklaşıyorsun konu başlıgına.. 

uyurken düşünebiliyorsan zaten uyumuyorsun demektir,  atheistler zeki olur yahuu, sen biraz aptalsın galiba,, 

bunun tartışması bile trajikomık olur, ben uyurken düşünüyorum,, tabi tabi bizde yedik.

ben teist değilim, 

deistim, deistler aptal değildir. 

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
12 saat önce, Yaratici yazdı:

Gizli bir güç algılıyor ? Yav dahada sana bir şey denmez ki ne denir ne anlatılır.Uyanikkende herşeyi fizyolojik sebeplerden algiliyorsun 5 duyu organı nedir bunları anlatmak gerekecek galiba sana.Nedir 5 duyu organı denemelerini beyine aktarir ve beyinde bu denemeleri tanımlar.5 duyu organindan birini algiyamiyorsan uyusan ne olur uyumasan ne olur? İnsan nasıl kendiliğinden uyanıyor gibi basit bir şeyi içinde boğulmak nedir ? Hayatımda dincilerden bile saçma dusunceleri olan insanlarla karşılaşmakta varmis.

kardeşim, ısrarla anlamamakta direniyorsun, yada trolsün  sen,  insan uyuyunca 5 duyu organı çalışıyor yalnızca bilncini yitiriyor, ama bu bilinci bayılma 

veya narkoz gibi algılarsan yanılırsın,

insan uyudugunda 5 duyu organı aktiftir, tüm organları aktiftir, tabiki uyanıcak ses frekansı yüksek olunca.. veya biyolojık uyku saati  dolunca... sadece  , bilinci yani iradesi aktif değildir. biz buna uyku diyoruz zaten, uykunun anlamını bile bilmiyorsun sen... 

sana çok cahil oldugunu açıkça defalarca ispatladım, aklı başında biri olsaydın azıcık alınırdın.

sen bilin kaybı olunca tüm organların durduğunu sanıyorsun , öyle birşey yokki.

hiç kimse böyle bir iddiada bulunmadı  hiç kimse bu kadar salak olamaz.  bilnç kaybı demek, organların çalışması demektir. bitkisel hayata giren biride bilncini kaybeder ama tüm organlar çalışır.. 

uykuda bitkisel hayattan farklı değildir, tek fark,bitkisel hayatta beyin ölmüştür. uykuda ise beyın aktiftir!!

Sitelerde Paylaş

@karamsarhuman'da hala din mantığı ile düşünüyor, her ne kadar ben teist değilim, deistim dinden ayrıldım dese de dinci mantığını korumaya devam ediyor. Zaten deistler tamamen din mantığından sıyrılmış kimseler değildir, biliçaltlarında hala din mantığının izleri vardır, bir noktadan sonra rasyonel, bilimsel düşünmekten kaçmaya, mistizm zırvalarına kaymaya meyillidirler.

Sitelerde Paylaş
43 dakika önce, Yaratici yazdı:

Yahu kardeşim cidden öhh yav.Öhh ki ne öhh en basit şeyleri bile anlayamadığı dan sana bir çocuğa anlatir gibi anlatmaktan sıkıldım eşek kadar adamsın.https://dusunbil.com/yeni-bulgular-ruya-gorulmeyen-uyku-ve-bilinc-kaybi/

bunuda anlamadıysan , sen hiç birşeyi anlıyamazsın,  

Beyin, uyku sırasında bilinçdışı haldeyken bilgileri bilgisayar gibi işler ve uygulamak üzere hazırlar

hadi ben yalancıyım budamı yalan? buda benim gibi düşünüyor...bilinç dışı iken beyın çalışıyor diyoruz . sende kafa olsaydı.

uyurken bilncimizin gerçekten kapalı oldugunu ve bir başkası tarafından irdemizin kullanıldıgını çok net anlardın...  

https://nbeyin.com.tr/uyurken-beynimizin-yaptigi-5-muhtesem-sey/

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, sağduyu yazdı:

@karamsarhuman'da hala din mantığı ile düşünüyor, her ne kadar ben teist değilim, deistim dinden ayrıldım dese de dinci mantığını korumaya devam ediyor. Zaten deistler tamamen din mantığından sıyrılmış kimseler değildir, biliçaltlarında hala din mantığının izleri vardır, bir noktadan sonra rasyonel, bilimsel düşünmekten kaçmaya, mistizm zırvalarına kaymaya meyillidirler.

Aynen öyle o kalıpların dışına çıkıp düşünüp anlamasını bekleyerek hata ediyoruz belkide.

Sitelerde Paylaş

31 dakika önce, sağduyu yazdı:

@karamsarhuman'da hala din mantığı ile düşünüyor.

7 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

bunuda anlamadıysan , sen hiç birşeyi anlıyamazsın,  

Beyin, uyku sırasında bilinçdışı haldeyken bilgileri bilgisayar gibi işler ve uygulamak üzere hazırlar

hadi ben yalancıyım budamı yalan? buda benim gibi düşünüyor...bilinç dışı iken beyın çalışıyor diyoruz . sende kafa olsaydı.

uyurken bilncimizin gerçekten kapalı oldugunu ve bir başkası tarafından irdemizin kullanıldıgını çok net anlardın...  

https://nbeyin.com.tr/uyurken-beynimizin-yaptigi-5-muhtesem-sey/

Sen hala uyku ve uyanıklık arasındaki bilin açıklığı arasındaki farkı anliyamiyorsun ve hile yapıyorsun.

Kararlar verir

Beyin, uyku sırasında bilinçdışı haldeyken bilgileri bilgisayar gibi işler ve uygulamak üzere hazırlar.

Current Biology dergisinde yayımlanmış bir araştırmaya göre, beyin uyku esnasında karmaşık uyarıcıları kaydeder ve bunları uyanınca karar verirken kullanır. Araştırmacılar bununla ilgili bir deney gerçekleştirdiler. Bir grup katılımcıdan, çeşitli kelimeler söyleyerek bu kelimeleri sınıflandırmalarını istediler.  Katılımcılar, hayvanlar ve eşyalar gibi kategorilere ayrılan kelimeleri ait oldukları alanla ilgili sağ veya sol butonu tuşlayarak belirtiyorlardı. Bir süre sonra, seri bir şekilde cevaplamaya devam ederken uyuya kalan katılımcıların, yeni kelimeler söylenmesine rağmen doğru yanıtlar vermeye devam ettikleri gözlendi. Uyandıklarında ise uyurken kendilerine söylenen kelimeleri hatırlamıyorlardı.

Thomas Adrillon ve Sid Kouider, Washington Post’ta bu araştırmanın beynin uyku esnasında bilinçsizken de işlevselliğini sürdürdüğü yönünde araştırmalarına ışık tuttuğunu belirttiler.

Hatıraları yeniden yaratır ve pekiştirir

Uyku esnasında, REM ve REM olmayan uyku süresi dahil olmak üzere, beynimiz yeni hatıralar oluşturur, eski anıları pekiştirir ve güncel anılarla eski anılar arasında bağlantı kurar. Uykusuzluk anılarımızın depolandığı beynimizin hipokampus bölgesinde olumsuz etkiler oluşturur. Yeterli uyku, öğrenmede çok önemli rol oynar ve öğrenilen bilginin kalıcı olmasını sağlar.

California Üniversitesi’nden Dr. Matthew Walker, bir bilgiyi öğrendikten sonra uyumanın, bilgiyi sağlamlaştırmaya yarayacağını ve hatırlamanın daha da kolaylaşacağını belirtmiştir. Ayrıca yeteri kadar uyumadığımız zaman yeni bilgi öğrenme performansımızın %40 düşeceğini de söyleyerek uykunun öğrenmedeki önemini bir kez daha vurgulamıştır.

Yaratıcı bağlantılar yapar

Beynimiz, biz uyurken belki de uyanıkken yapamayacağı kadar şaşırtıcı bir şekilde yeni bağlantılar ortaya koyarak yaratıcı taraflarımızı daha da güçlendirir. California Üniversitesi’nde 2007’de yapılan bir araştırmaya göre, uyku karar vermede kolaylık sağlayacak bağlantılar yapıyor. Bu sebeple, insanların %33’ü, uykudan uyanma esnasında uyanıkken zihinlerinde uzak gibi görünen fikirler arasında, bağlantı kurmuş bir halde kalkıyorlar. Bazen uyanır uyanmaz aklımıza çeşitli çözümlerin gelmesi işte bu yüzden!

Toksinlerden arındırır

2013’te yapılan araştırmalar, uyku sırasında beynimizin temizlik yaptığını gösterdi. Rochester Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, uyku esnasında beynimizin nörodejenerasyon (sinir dokusunun bozulmasıyla ilgili) ile ilgili zarar veren molekülleri temizlediğini belirtiyorlar.

Dr. Nedergaard, beynimizin temizlenmesi için uykuya çok ihtiyacımız olduğunu, yetersiz uykunun Parkinson veya Alzheimer gibi nörodejeneratif hastalıklara yol açabileceğini söylüyor.

Fiziksel aktiviteleri öğrenir ve nasıl uygulanacağını hatırlar

Beynimiz, REM uykusu esnasında uzun süreli hafıza bölümüne bilgi aktarır. Kısaca, öğrenmeye çalıştığımız tenis oynama, araba kullanma veya yeni bir dans türü gibi motor beceriler, REM uykusu sayesinde kısa süreli hafızadan uzun süreli hafıza bölümüne aktarılır.

Beyin bilinç disiyken bilgi depolaya bilir mi ? Karar veremez diyordun uyku halindeyken üst başlığı neden görmüyorsun ? Görsel algılama farkına bilinç dışı diyor kastettiği o ama senin gibiler anlasın diye detaya gorseymis keşke ?

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, karamsarhuman said:

sen bilin kaybı olunca tüm organların durduğunu sanıyorsun , öyle birşey yokki.

hiç kimse böyle bir iddiada bulunmadı  hiç kimse bu kadar salak olamaz.  bilnç kaybı demek, organların çalışması demektir. bitkisel hayata giren biride bilncini kaybeder ama tüm organlar çalışır.. 

bunu diyen, bakın daha ilk mantıklı(!) sorusunda ne buyurumuş:

şu soruya mantıklı cevap verebilirmisiniz? uyurken tüm bilincimizi kaybederiz, fakat uyurken tüm organlarımızı kontrol eden başka biri

vardır. kim dir bu bilinç? hadi bakalım..

Yani uyurken bilinç gidiyor, bilinç gidince organların da durması lazım hesapta..O zaman bu organları kim kontrol ediyor de mi...

Sonra bakın ne demiş: 

@karamsarhuman uyurken bilinç yoktur . fakat bilnç yoksa tıbben beyin ölümü gerçekleşmesi gerekir.. yada bitkisel hayata girilmesi gerekirken, nasıl oluyorda? uyurken hem organlarımız hemde rüyalarımız ayarlanıyor

- mantıklı irdelersek, tıbben ölmek ve uyumak arasında bir fark yoktur, dark  bey, düşünün uyurken hem ayaktaymış gibi nefes alıp veriyorsunuz,

akabinde ise ne demiş:

@karamsarhuman 

1- tıbben bilinç kaybı, ölmek değildir. tıbbi olarak, bitkisel hayat giren biri, ölmüş sayılmazki, beyin ölümü gerçekleşmediği sürece, 

2- beynim uyurken aktiftir,sizden farkl ıbirşey düşünmüyorum

3- ben o anlamda söylemedimki, bana göre uyurken bilinci organlar ayarlamaz ama bilnç yoktur demedimki 

4- Bitkisel hayat ile beyin ölümü kavramları birbirinden farklıdır

Böyle bir tezat, böyle bir fırdöndülük olabilir mi.. ..yahu bu zat bir kaç mesaj önce uyumak ve ölmeyi aynı şey zannediyorken, bitkisel hayat ile ölümü bile ayırmış akabinde, değil uyku..

Bakın yine bu zat ne demiş:

uyku anında beyni ne çalıştırıyor? kendi kendine mi çalışıyor? kimyasalları tekkimeye zorlayan ve tetikleyen nedir?

Bu zata sormak lazım, beynimizi uyanıkken ne çalıştırıyor? Bu zat sanırım uyanıkken beynimizi bilincimizin çalıştırdığını zannediyor. Beynin bir fonksiyonu olan bilinç, beyni çalıştırıyor yani anlayacağınız bu zata göre. 

Örnekler ortada. Başka söze gerek var mı?

Şimdi artık sen iyisi mi ne kendini ne bizi yorma bundan sonra, paşa paşa kendin kaldırt kendi başlığını tavanarasına bence uslu uslu.

Bu başlık için neden bir kez daha vakit harcadım peki?

Ne cins bir troll olduğuna dair güzel bir "veri" teşkil etmesi için.

Bu tip hezeyanlardan nemalanmaya çalışıp, .ok sineği gibi üşüşen bazı(!) tesitlere ibret olması için.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Yaratici yazdı:

Beyin bilinç disiyken bilgi depolaya bilir mi ? Karar veremez diyordun uyku halindeyken üst başlığı neden görmüyorsun ? Görsel algılama farkına bilinç dışı diyor kastettiği o ama senin gibiler anlasın diye detaya gorseymis keşke ?

bilgi toplayan beymimde uyurken o beyin bana ait değil ne anladın bundan ? cidden merak ediyorum.. 

bilgi toplayan beymimde uyurken o beyin bana ait değil ne anladın bundan ? cidden merak ediyorum..şu an bilincim yerinde ve sana taş atıyorum, sürekli gol atıyorum ama anlamıyorsun, .. uyurken sana nasıl yazabilirim.? alowwwww   ...... aklın alıyormu? bilinç nedir? şu an ne yapıyorum? bana bilincimi ne veriyor? 

bilncim olmasa bile beynım çalışıyor. tüm organlarım aktif aksini kim iddia ediyor? 

bilnç irade aynı şey diyoruz... beynimin çalışması tanrının işi ben anlamam tanrı bu ona sor çok zekisinya.. :smashfreak:

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Yaratici yazdı:

niye herşeyi ben ispatlıyorum,

bu işler oyle kolay değil, sende  atheist oldugunu ispatla bakalım hadi bekliyorum, bana tanrının olmadıgını ispatla , ancak o zaman inanırım, ne oldu? yemedimi? 

sakın olmayan birşeyi ispatı olmaz deme bal gibide olur ama senin kıt beynin almaz diye düşünüyorum.. :0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, teflon yazdı:

bunu diyen, bakın daha ilk mantıklı(!) sorusunda ne buyurumuş:

Yani uyurken bilinç gidiyor, bilinç gidince organların da durması lazım hesapta..O zaman bu organları kim kontrol ediyor de mi...

Sonra bakın ne demiş: 

akabinde ise ne demiş:

Böyle bir tezat, böyle bir fırdöndülük olabilir mi.. ..yahu bu zat bir kaç mesaj önce uyumak ve ölmeyi aynı şey zannediyorken, bitkisel hayat ile ölümü bile ayırmış akabinde, değil uyku..

Bakın yine bu zat ne demiş:

Bu zata sormak lazım, beynimizi uyanıkken ne çalıştırıyor? Bu zat sanırım uyanıkken beynimizi bilincimizin çalıştırdığını zannediyor. Beynin bir fonksiyonu olan bilinç, beyni çalıştırıyor yani anlayacağınız bu zata göre. 

Örnekler ortada. Başka söze gerek var mı?

Şimdi artık sen iyisi mi ne kendini ne bizi yorma bundan sonra, paşa paşa kendin kaldırt kendi başlığını tavanarasına bence uslu uslu.

Bu başlık için neden bir kez daha vakit harcadım peki?

Ne cins bir troll olduğuna dair güzel bir "veri" teşkil etmesi için.

Bu tip hezeyanlardan nemalanmaya çalışıp, .ok sineği gibi üşüşen bazı(!) tesitlere ibret olması için.

bu soruya mantıklı cevap veremezsin, beynimiz çalışıyor ama neden uyuyoruz?  kıvırmadan mantıklı biçimde cevap versen iyi olur. 

madem uyurken herşey çalışıyor o zaman irademiz neden yok
? örnegın ben uyurken neden? uydugum saatleri anlıyamıyorum, zamanı neden algılıyamıyorum, uyurken neden acı yada tatlı hisler almıyorum, neden hiç birtşey duymuyorum konuşamıyorum ve sadece rüyamda görüyorum? 

ben sana başka birşey soruyorum, organların nasıl çalıştıgı umrumda değil, neden uyurken, 

gülemiyorum ağlamıyorum kızamıyorum, neden hiç birşey hissetmiyorum? ama bilncim oldugu zaman

bunları rahatlıkla uyguluyorum..... 

uyumadan önceki halimle uyku halimdeki , durum nasıl aynı olabilr?  siz daha beni anlamıyorsunuzki.

anlamadan kafanıza göre yorumlamayın, mantık hatası yaparsınız,.. 

size göre uyku yok galiba, biz hiç uyumuyormuyuz? ben hayatımda bir insan bile görmedim

bilnci yerinde uyurken pi  sayısının karekökünü alsın sen gördünmü hiç? 

Sitelerde Paylaş
59 minutes ago, karamsarhuman said:

bu soruya mantıklı cevap veremezsin, beynimiz çalışıyor ama neden uyuyoruz?  kıvırmadan mantıklı biçimde cevap versen iyi olur. 

madem uyurken herşey çalışıyor o zaman irademiz neden yok

Te allaam..

Önce senin sorun mantıklı mı ki, cevabından mantık talep edebiliyorsun?

Ha biz de deli manyak gibi laf yetiştiriyoruz sana burda, bizimki de akıllı işi değil aslında..

Uyumak demek beynin tamamen kapanması demek değil. Uyursak "tam" kapalı, uyanıksak "tam" açık şeklinde siyah ya da beyaz benzeri bir durum yok ortada.

Cevap ikisinin arasında bir yerde.

Ayrıca uyurken nasıl yapıyoruz dediğin fiil ve edimlerin, kök aldıkları merkez itibari ile uyku-uyanıklık arasında bir ilişkileri dahi yok.

Uyanıkken nasıl çalışıyorsa, uyurken de aynı şekilde. Çünkü ona esas teşkil eden merkez her iki durumda da aktif.

Uyku dediğin sadece bir mod değişikliği. Açma kapama değil.

Beynin aktif ama bu değil ki uyanık olduğun kadar aktif.

Kalınlığının ne kadar olduğunu artık tahayyül edemediğim o kafan şunu bir türlü alamadı işte. 

Sana göre beyin ya aktif ya da değil. Aktifse tamamen aktif. Ama öyle değil. Kimsenin uyurken "herşey" çalışıyor dediği de yok. Bu senin uydurman.

Beynin katmanları var. Bu katmanlar beyin kökü ve merkezi sinir sistemine kadar gidiyor.

Refleksleri düşün, kaynağı nedir, beyin mi? Mesela...

Bahsettiğin fiiller irade meselesi değil, irade ile ilişkili değil.

Eğer öyle şse uyanıkken de sindirim sistemini durdursana dedik ya sana.

Zaten uyanıkken de irade edemediğin bir şeyi, uyurken nasıl irade ediyorum diye soruyorsun..

Bilinç = emir/komuta, o da = irade şeklinde bir denklem de yok ortada.

Daha oyalama beni rica ederim.

Otur araştır.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, teflon yazdı:

Te allaam..

Önce senin sorun mantıklı mı ki, cevabından mantık talep edebiliyorsun?

Ha biz de deli manyak gibi laf yetiştiriyoruz sana burda, bizimki de akıllı işi değil aslında..

Uyumak demek beynin tamamen kapanması demek değil. Uyursak "tam" kapalı, uyanıksak "tam" açık şeklinde siyah ya da beyaz benzeri bir durum yok ortada.

Cevap ikisinin arasında bir yerde.

Ayrıca uyurken nasıl yapıyoruz dediğin fiil ve edimlerin, kök aldıkları merkez itibari ile uyku-uyanıklık arasında bir ilişkileri dahi yok.

Uyanıkken nasıl çalışıyorsa, uyurken de aynı şekilde. Çünkü ona esas teşkil eden merkez her iki durumda da aktif.

Uyku dediğin sadece bir mod değişikliği. Açma kapama değil.

Beynin aktif ama bu değil ki uyanık olduğun kadar aktif.

Kalınlığının ne kadar olduğunu artık tahayyül edemediğim o kafan şunu bir türlü alamadı işte. 

Sana göre beyin ya aktif ya da değil. Aktifse tamamen aktif. Ama öyle değil. Kimsenin uyurken "herşey" çalışıyor dediği de yok. Bu senin uydurman.

Beynin katmanları var. Bu katmanlar beyin kökü ve merkezi sinir sistemine kadar gidiyor.

Refleksleri düşün, kaynağı nedir, beyin mi? Mesela...

Bahsettiğin fiiller irade meselesi değil, irade ile ilişkili değil.

Eğer öyle şse uyanıkken de sindirim sistemini durdursana dedik ya sana.

Zaten uyanıkken de irade edemediğin bir şeyi, uyurken nasıl irade ediyorum diye soruyorsun..

Bilinç = emir/komuta, o da = irade şeklinde bir denklem de yok ortada.

Daha oyalama beni rica ederim.

Otur araştır.

teşekkür ederim, çok  naziksin,  zaten bu mantıkla yazma bencede bana mantık işkencesi gibi geliyor.. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Yaratici yazdı:

Seni gören ateist kelimeyi şehadet getirip iman eder Amk.Poposuna Penisilin vurdugum. ? Haya geçiyor bizle

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim,konuyu kapatıyoruz, iş başka arkadaşlık başka, ben ikinizide seviyorum...

saygılarımla... 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, karamsarhuman yazdı:

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim,konuyu kapatıyoruz, iş başka arkadaşlık başka, ben ikinizide seviyorum...

saygılarımla... 

Mantıksız? şeyler ?düşünüyorsun.Ama sevgi ve saygindan bir şey kaybetmedigin için sende sevilmeyi ve saygı duyulmayi hakediyorsun. 

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Yaratici yazdı:

Mantıksız? şeyler ?düşünüyorsun.Ama sevgi ve saygindan bir şey kaybetmedigin için sende sevilmeyi ve saygı duyulmayi hakediyorsun. 

benim hayattaki felsefem şu, saygıdeger dostum, haksızda olabilirim, sonuçta bende insanım, haklı oldugumu ispatlıyamam,

ama haklıda olsam haksızda olsam asla  ve asla hiç kimsenin kalbini kırmaya değmez, buna hakkım yok benim için herkes eşit değildir.

dogruyu ve mantıgı arıyanlar değerlidir. saygındır.. sevigidir , umuttur..

bu yüzden sen benim dostumsun, teflonda öyle, gerçek ve saygın ve seviyeli bir tartışma, böyle olmalı, sonunda , arkadaşlık sevgi 

ve saygı kazanmalı, burada tartışılanlar burada kalmalı.  

diğer tarafta ise, her zamandostluk kazanmalı,..... ve kalbinizi kırdıysam sen ve teflondan özür dilerim.. saygılarımla..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...