Jump to content

TEVRAT VE KURAN DAKİ NAMAZ RİTÜELİ! ŞAMANİZMDEN ALINTIDIR...

Recommended Posts

Zoroaster aslında iran asıllı bir zerdüştür.,bu iran asllı zerdüşte namazı yahudilerden kopy paste yapmıştır.. m.ö. 4500. yy da. . ve islama uydurmuştur.. yahudilerde ilk namazı şaman yerlilerinden almıştır.. m.ö. 12.000 yy da.. işte gerçek tarih bu ..

Sitelerde Paylaş

kureyş putu aslında firavunun ölmüş rahiplerini sembolıze eder... 

vodoo şamanizmdeki vodoo büyücüleri icat etmiştir evrendeki ilk namaz hareketlerini. m.ö. 24.000 yy a kadar dayanır bu, bu zamanda kabileler arası yapılan vika ayinleri sırasında rötüşlanarak, tapınma içgüdüsüyle hareket edilmiş, ve tanrılara adak adanmıştır ilk adak tan sonrada kurban adı verilerek islamda kurban kesmenın önü açılmıştır. ayetlere hac süreleri eklenmesinde 1400 yıl önce kurban kesme sadece hacca gidenler için keslirken, günümüzde ise bu.bu gelenek zamanla bayramlara dönüşerek el öpme gibi rütüelere dönüşmüş ve günlerde eklenerek kurban bayramı ilk defa osmanlıda icat edilmiştir. ve günümüze kadar gelmiştir. bu gelenklerin günümüze kadar gelmesinde,, tapınma ve tanrılara adak adam ritüelleri baş röl oynamıştır saygılar

Görüntünün olası içeriÄi: 1 kiÅi, ayakta, sakal ve yazı

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Dinlerin kökeni siyonizmdir. Süleyman yada solomon ( soul of moon diyenler de var)  donemine ait.

dostum, siyonizm sana göre dinmidir? yoksa yahudi milletçilik ruhumudur?  şimdi din dersek, inanç olmaz, mantık hatası olucaktır.

miliyetçilik akımı siyonizm demektir.. bence... inanç ve imansa farklıdır. yahudiler din ile devlet işini ayırmıştır.. :)

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, karamsarhuman yazdı:

dostum, siyonizm sana göre dinmidir? yoksa yahudi milletçilik ruhumudur?  şimdi din dersek, inanç olmaz, mantık hatası olucaktır.

miliyetçilik akımı siyonizm demektir.. bence... inanç ve imansa farklıdır. yahudiler din ile devlet işini ayırmıştır.. :)

Siyonizm din degildir sadece bir yonetim şeklidir. Yahudilikle özdeş zannederler ama yahudiler siyonist değiller. Her

devletin içinde Siyonist bir damar bulunur yahudilerde de var.

Musa firavun sarayinda yetiştirilip yahudilerin arasına salınmış Siyonist bir ajandır.  İçlerine kavga ile sokulmuş ve ilginçtir ki bütün erkek çocukları öldürüldükten sonra musa devreye girmiş. 

Her dinin içinde her devletin içinde mutlaka Siyonist bir çizgi bulunur.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Siyonizm din degildir sadece bir yonetim şeklidir. Yahudilikle özdeş zannederler ama yahudiler siyonist değiller. Her

devletin içinde Siyonist bir damar bulunur yahudilerde de var.

Musa firavun sarayinda yetiştirilip yahudilerin arasına salınmış Siyonist bir ajandır.  İçlerine kavga ile sokulmuş ve ilginçtir ki bütün erkek çocukları öldürüldükten sonra musa devreye girmiş. 

Her dinin içinde her devletin içinde mutlaka Siyonist bir çizgi bulunur.

ama burda dinlerin kökeni siyonizmdir dediniz.. şimdide değil diyorsunuz,  

7 saat önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Dinlerin kökeni siyonizmdir.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Dinleri Siyonistler icad etmiştir ve yaymıştır ama kendisi din değildir.

dostum, iyisin  değilmi?  dinleri   siyonistler icat ettiyse, icat eden kişiler aynı zamanda dinleri yaymıyormu? siyonizm kısaca, dinsel bir eperyalizmde diyebilirmiyiz? dinleri icat edipte dinsiz olmak bana hiç mantıklı gelmedi, ilginç bir yorum.. :89:

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

dostum, iyisin  değilmi?  dinleri   siyonistler icat ettiyse, icat eden kişiler aynı zamanda dinleri yaymıyormu? siyonizm kısaca, dinsel bir eperyalizmde diyebilirmiyiz? dinleri icat edipte dinsiz olmak bana hiç mantıklı gelmedi, ilginç bir yorum.. :89:

Zaten inanmiyorlar ki, bu yolla kontrol ediyorlar. Adam kendi ürettiği hikayeye niye inansin ki?

İsaya en az inanan emin ol ki papadir.  Milyarlarca insani üç beş adamla yönetmek ancak dinle oluyor. 

Bizdeki dinci hocalar sence inanıyorlar mi kendi sıktıkları palavralara?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Zaten inanmiyorlar ki, bu yolla kontrol ediyorlar. Adam kendi ürettiği hikayeye niye inansin ki?

İsaya en az inanan emin ol ki papadir.  Milyarlarca insani üç beş adamla yönetmek ancak dinle oluyor. 

Bizdeki dinci hocalar sence inanıyorlar mi kendi sıktıkları palavralara?

tamam şimdi anladım, haklısın, bende senin gibi düşünüyorum, iannıyormuş gibi yapıp aslında inanmıyorlar tıpkı müslümanlar gibi, onlarda sözde inanıyor, icraata gelince millet açlıktan kırılıyor, müslümanlar afrikaya ilaç yolluyor, ama ilacın üzerinde tok karınla ,içiniz yazıyor.. dinleri siyonistler icat etmiş deyince kim olsa benim gibi anlardı, şimdi oldu arkadaşım.. :lol:

Sitelerde Paylaş

Secde " ana rahminde ki begeğin duruşunu simgeler.

Bebek "anne" ye bağımlıdır.yediklerinden,içtiklerinden beslenir.

Secde bebeğin en pasif,en saf ,en itaatkar,en durağan ama hayat dolu ,en zararsız halidir.tabiri caizse fabrika ayarı halidir.çocuğun doğar doğmaz ağlaması secde pozisyonunu terketmesi,rahatının bozulması,keyfinin kaçması ,en huzurlu,kendini en mutlu hissettiği anda ki durumunu,konumunu terketmesindendir.

" Secde "annesine en yakın olduğu andır,yerdir .ana rahmi doğal bir kubbe,daire,korunaklı bir dünyadır.dünyamız ise bir o kadar huzursuz,dertlerin başlangıcı bir yer..

Secdeye vardığımızda ilk halimize ,fabrika ayarlarımıza geri döneriz.secde hinduizmin temel ibadetlerinden biridir.3000 sene öncesinden bahsediyorum.secde bir dinle,inançla ilişkilendirilemiyecek kadar yürümek,koşmak kadar ama hepsinden daha doğal,orjinal bir hareket ve pozisyondur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...