Jump to content
Düşünen Hayvan

Hem Ateistlere Hem Dincilere Sorum Var

Recommended Posts

Hem dincilere hem de ateistlere birer sorum olacak.  

Neden tanrı sadece insanı cennete koymak için seçti. Örneğin insanla birlikte kedileri de seçemez miydi? Cennet yada cehenneme gitmek için sadece iki ayaklı kuyruksuz ve konuşkan olmak mı gerekiyor. Üstelik diğer hayvanlar insanlardan daha masum iken insan sadece yaratıcısını tanıdığı için mi bu kadar rezilligi affedilecek ve cennette konacak? Diğer canlılara da aynı şekilde yaratıcıyı tanıma şansı vermesi gerekmez miydi.

Neden diğer hayvanlar insanlar gibi medeniyet kurma ihtiyacı hissetmiyor. Örneğin yazıyı bulan kedi yada balık yok. Neden bir tarih ve şecere tutmuyorlar. Yada insan gibi çevreyi inceleyen bir başka canlı olamaz mı. Örneğin insanları yakalayıp da anatomisini merak etmiyorlar. Yada diğer avlarını çiftlik kurup uretmiyorlar.  Böylece her defasında koşturmak gerekmez. Açlık sorununu çözmüş olurlardı.  

Evrim bir rekabet ise bunun en tepesinde neden hep insan var. Eger evrim bir kural ise bu kurali kim koydu ve neden sadece insanı en tepeye yerleştirdi.  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Evrim bir rekabet ise bunun en tepesinde neden hep insan var. Eger evrim bir kural ise bu kurali kim koydu ve neden sadece insanı en tepeye yerleştirdi.  

Evrimi oluşturan maddedir, evrim bir başka varlık değildir, maddelerin etki-tepki olayına ve bu olay ile dönüşüp-değişimine evrim denir.

Değişim-dönüşüm esnasında her maddenin tepki süreci farklıdır, bu farkı oluşturan sadece rekabet olayı değildir, bunu oluşturan bir çok neden vardır.

Örneğin akarsudaki bir yosunun tepkisi ile denizdeki yosunun tepkisi aynı olmayacaktır, çünkü ikisi arasındaki doğa olayı farklıdır, aynı şey farklı yosunlar için de geçerlidir.

İnsanlar arasında dahi aynı etkiye farklı tepki gösterebilmektedir, örneğin birisi kaçmayı tercih eder, diğeri boyun eğmeyi, bir başkası da vuruşmayı.

Örneğin Türkiye'de 80 kişinin 80 milyonu kendine  köle yapması bu farka dayanıyor, o 80 kişi 80 milyondan daha zekidir, daha fırsatçıdır, daha beceriklidir, daha yaratıcıdır ve daha acımasızdır. Bu bir maddenin oluşturduğu evrim kuralı ve sürecidir, evrimde mutlak olmadığı için her şey değişip dönüşür.

Dolayısıyla maddeler arasındaki ilişkiler etki-tepki gibi belirli bir kurala dayansa da her maddenin etki-tepki olayının farklı gelişmesi, farklı süreci ve farklı değişimi getirmektedir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Ben de onu diyorum zaten. Kediler de ayni maddenin sonucu.. ama aksama kadar tom Jerry izleseler bir gram ogrenmezler.

Neden insan?

Neden sorusu bilimin cevap alanı değildir. Evrimsel süreci sana anlatir, kanıt falan gösterir ama bu süreçte neden insan sorusu havada kalır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, memjan21 yazdı:

Neden sorusu bilimin cevap alanı değildir. Evrimsel süreci sana anlatir, kanıt falan gösterir ama bu süreçte neden insan sorusu havada kalır.

peki dostum, neden sorusu kimin cevabıdır, kim muhatap olucak bu soruyla?, arkadaş oldukça mantıklı bir önerme yapmış.

şempanzelerin dna sı kedi   gibi değil nerdeyse, insan dnasına çok yakındır. % 98 ama şempanzeler bu foruma gelip üye olupta, 

konu başlığı açıcak kadar geliştimi? 

ewrim böyle servis ediliyor,aynı geni taşıyorsan ,en zeki varlıksın demeye getiriyor. insanın evrimine karşıyım, asla inanmadım, mantıklı bulmadım bu ucuz hipotzleri.

ayrıca ara geçiştekı , kayıtlarda asla bulunamadı, onuda boşver, şimdiki şempanzelerin ortak ataları ile eşleşip

homodan modern insan zekası çıkabilyorsa, bir şempanzeninde konuşması zorunluluktur... 

1 :ara geçiş fosilleri yok.

2 :iskelet ve kas yapıları, ewrimleşmeye uygun  değil, (insan iskeleti diktir. şempanze iskeleti eğik ve simetridir. )

3: dinazorların yaşadıgına dair bilmsel kanıt yok(fosil)

Related image

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
19 hours ago, Düşünen Hayvan said:

Hem dincilere hem de ateistlere birer sorum olacak.  

Sen, evrimi kanun olamamış bir teori olarak kabul eden; akabinde ise bilgi eksikliğine istinaden içinde bulunduğun kavram kargaşası sana gösterildiği vakit onca geri adımına rağmen, çıkıp da "evet ben yanlış biliyormuşum" diyebildin mi ki mertçe, şimdi kalkmış bu soruyu soruyorsun? 

Dahası sen hala, evrimin "kanun olamamış bir teori" olduğunu mu düşünüyorsun? Burası önemli. Niyetin üzüm yemek mi, yoksa birşeyler ima eder halde bağcıyı dövmek mi? Öğrenebilecek misin, öğrenme kabiliyetin var mı?

Eğer ortada bir rekabet varsa, bunun bir de neticesi vardır. Neticesi sonuçtur.  Hele hele o sonuç, zaten sürecin "sonunda" ortaya çıkan, daha önce var olmayan bir şeyse..O vakit o sonuç için neden demek kadar abes bir yaklaşım olabilir mi?...İnsan bütün bir süreç zarfında ortada olup da, önceden seçilmedi, ya da aday değildi ki..Bu 100m. koşusu, ve ondaki gibi bir rekabet değil anlayacağın. Ya da anlamadığın.

Kural dediğin şey ise, konulmuş olması gereken anlamına gelmez her zaman. Bu dincilerin, o zaman fizik kanunlarını kim koydu demesi seviyesinde bir soru. Çünkü kanun deyince akılları, 3194 sayılı imar kanunu gibi, bir amaca yönelik konulmuş yönergeler silsilesi ile özleştirme yapmaktan öteye gidemiyor.

Ve en "en tepe" diye bir yer, bir merhale de yok. Kime, neye, hangi kıstas ve kritere göre en tepe? Biz insanlar bir çok kritere göre en tepede değil, belki de en diplerdeyiz.

3 hours ago, Düşünen Hayvan said:

Ben de onu diyorum zaten. Kediler de ayni maddenin sonucu.. ama aksama kadar tom Jerry izleseler bir gram ogrenmezler.

Neden insan?

Bu soruları evrimi, hatta öndan öte canlılığı bilmediğin, bir türlü anlayamadığın için soruyorsun. Bundan önceki tavrını bildiğim için böyle iğneleyici tarzda yazıyorum. Ve görünen o ki aradan geçen sürede bir dirhem ilerleme dahi kaydedememiş, muhtemelen bunun için hiç çaba da göstermemişsin.

Evrimin bir yönü, bir amacı yoktur. Önce bunu bir öğrenin, kafaya kazıyın.

Ve şu başlık içeriğini bir okuyun.

Benim kendi adıma yazdığım bu ileti, ve bir sonraki. Hatta ondan sonraki de...

Ve şu forumda, bu konuya ilişkin olarak belki kırk kez tavsiye ettiğim şu kitabı ister allah, ister bilim, ister öğrenme aşkına oturup bir kez bulun okuyun:

https://www.idefix.com/Kitap/Yasamin-Tum-Cesitliligi/Stephen-Jay-Gould/Bilim/Populer-Bilim/urunno=0000000289129

Bütün sorun "ilerleme mitosunda"..Ama gerçekte böyle bir hadise, yok.

Ama gördüğünüz üzere çeşitli parazitler direk yanaşmakta bu mevzuya. Tıpkı "rüya görüyom, aman da uyuyom da nasıl oluyor, o zaman tanrı var" zerzevatı gibi. Uyurken çişimi nasıl tutuyom, ahan da tanrı tutuyor benim yerime demek kieahh...

Bunları öğrenemezseniz, sizi daha çok güderler koyun gibi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, memjan21 said:

Böyle bir şey yok. Özellikle bu konu bağlamında. Cevap yazayım derken çanak tutmuşsun.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Neden "insan" değil. Sonuçta ortaya çıkan şeye insan denmiş.

Neden insan diyebilmen için, sürecin öncesinde ve zarfında da insan olması lazım.

İnsan diye bir şey.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, teflon yazdı:

Böyle bir şey yok. Özellikle bu konu bağlamında. Cevap yazayım derken çanak tutmuşsun.

Asıl boş laf yapan sensin. Canak tutmuşum falan. Sırf ateistsin diye laf yapıyorsun. Bilim bilinmezleri açıklamaya çalışir. Tüm yaptığı budur. Deney kanıt gözlem vs. Ama bilim agnostisizmle aynı eksende hareket eder. bir tanrının var olması ihtimalinden dahi o denli nefret dolusunuzki her şey çok açık.mucizeye falan inanmazsın çünkü bilimsel bir dayanağı falan yok ama evrenin tum bilinen zaman içinde ve insanın varlığı, serüvenini açıklamak için ne yaparsa yapsın, ki Evrim dahi insanın hayatına katacağı tek ama tek şey herşeyin ötesinde olan tek farkındalık hiç kuşkusuz: boşunaliktir. Bilimin üç temel ilkesinin ilki nedir biliyor musun? Şüphecilik 😉

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@teflon
Sorumun Bir kısmını pas gecmişsin.

Eğer rekabetin sonu insanla bitiyorsa burada tesadüf yoktur. Bu rekabeti insan yapan bir kural vardır.

Eğer tesadüf varsa, bu foruma yazı yazan tek varlık insan olmamalıydı. @karamsarhuman

dedigi gibi bir şempanze de gelip yazabilmeliydi.

Ha bunun sonu Ortadoğu'nun pespaye dinlerine bağlanır diye korkuyorsan bu da kendini hala ikna edemedigine işarettir.

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Düşünen Hayvan yazdı:

@teflon

Eğer rekabetin sonu insanla bitiyorsa burada tesadüf yoktur. Bu rekabeti insan yapan bir kural vardır.

Eğer tesadüf varsa, bu foruma yazı yazan tek varlık insan olmamalıydı. @karamsarhuman

Ha bunun sonu Ortadoğu'nun pespaye dinlerine bağlanır diye korkuyorsan bu da kendini hala ikna edemedigine işarettir.

FotoÄraf açıklaması yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, okuryazar yazdı:

evlenmedim çocuğumda yok.Evlenmeyide düşünmüyorum.

Nasıl olacak o bölünerek mi çoğalacağım.:)

EVRİMCİLER BU RESİMLER HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYOR?

evrim teorisiyle ilgili iddilar vardır, kanıtlar yoktur, örneğin ara geçiş diye sundukları, fosiller, görsellerin tamamı uydurmadır.

çoğudaşoplanmış resimlerdir. bak şimdi evrimci bir arkadaşıın iddiası bu . ilk insanların kafatasları 11 metre boylarıda 44 

metreymış... saçmalık değilmi? evrim böyle birşey değilki iyice içine ettiler evrimin.

neymiş bizevrimi yanlış anlıyormuşuz.. evrim teorisinde 1.4 milyon yıl öncekı primatların kafatasları

11 metre boylarıda 44 metreymiş... 

ve bu kazılar evrimin ispatıymış,, bundan 744. 000 yıl önce oldugu saptanmış. modern insan kafatasları .vediğer bulunan argümanlarda  homo cinsinden kafataslarıda var. 

Image result for DEV  kafatasıImage result for DEV  kafatasıImage result for DEV  kafatası

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

farklı iddialarda  yok değil, bazı  yaratılışçı bilimciler, bu kanıtların, reptilianlı ırka (insanlıgın gerçek atası)ait olduguna dair iddialar var arkadaşlar evrimciler bu konuda ne düşünüyor?

marstada  bulundugu iddia edilen marslı kafatası ..

Image result for uzaylı kafatasları

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, okuryazar yazdı:

evlenmedim çocuğumda yok.Evlenmeyide düşünmüyorum.

Nasıl olacak o bölünerek mi çoğalacağım.:)

İnsanlık hep uçmak ve Süper güçlere sahip olmak istemiştir. Ama buna rağmen günümüzün en seksi kadını ile 10 bin yıl önceki ilkel amazon kadını istemese de yediğini sıçmak zorunda kalmıştır.

Evrimleşseydik ilk önce tuvalet konusunda evrimleşirdik. Ama hala daha bir delikten diğer deliğe transfer şeklinde gerçekleşmektedir.

O yüzden sen de evrimleşmeyi beklemeden birini bulmayı tercih etmelisin.

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 14.07.2019 at 17:04, Düşünen Hayvan said:

@teflon

Yani kusura bakma ama o kadar bilgisiz ve mantıksızsın ki, hakikaten insanı bir üşenme alıyor bu yazdıklarını görünce, vereceği uğraşı bakımından.

Bütün bir literatürü en baştan öğrenmen, ama o da yetmeyecek, bir de mantığını kullanmasını öğrenmen gerekiyor. 

Sen daha evrimi kanun olamamış bir teori zanneden, teori-kanun-hipotez nedir, ne değildir, bunu bilmeyen bir adamsın.

Sonu insanla bitmiyor. İnsan "daha önceden var ve belirlenmiş bir şekilde", sotede bir köşede beklemiyor bu iş için, ya da bekletilmiyor.

Bu sürecin sonunda ortaya çıkan şeye insan diyoruz.

Sürecin sonunda da zaten öyle veya böyle bir şey çıkacak. Sürecin sonucu her durumda olacak.

Sonu insanla değil de hüsnüyle bitseydi eğer, aha da hüsnüler için mi yapılmış diyecektik?

Nedir tesadüf de tesadüf deyip durduğun meret? Tesadüf nedir? 

Ne olsa tesadüf olacaktı mesela?

Rekabetin sonunun bir şeyle bitmemesi, sonunun olmaması gibi bir olasılık mı vardı acaba :) 

Taşı fırlattın bir yere düştü. Neden "şu-bu" yere değil de "o" yere düştü? Aha tesadüf olamaz bu. İşte seninkinin de bundan bir farkı yok.

Ayrıca ne demek yazı yazan tek insan olmamalıydı? Neden ve niçin? Boş beleş sallamasana. Yazsana dayanağını. Varsa(!) bir mantığını..

karamsarhuman gibi bir trolle aynı fikirdesin işte, oradan anla halini. Baştan kızıyorduk ama layık olduğunuzun tam da bu olduğunu anlıyorum artık. 

Ortadoğu dinleri minleri boş beleş demogoji yapma. Niyetinin bozuk olduğu, öğrenmeye niyetinin olmadığı buradan belli.

Sana bu konu ile ilgili başka bir başlığın linkini verdik. Kitap önerdik. O başlık da zaten bu kitabı da içeriyor.

Ne oldu? Okudun mu? Var mı bir eleştirin, üzerine söyleyebileceğin bir şey? Yok.

Varsa yoksa boş demogoji yap.

Kusura bakma ama cahilsin. Konunun özeti bu. Niyetin de öğrenmek değil.

Oysa billur gibi açık, apaçık bir konu bu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, teflon yazdı:

Yani kusura bakma ama

Biliyorsun ki hayvanlar çevresel koşullar değiştiğinde sel, yangın, aşırı soğuklar, besin kıtlığı ve daha pek çok nedenden dolayı ölüyorlar. Tüm bu olumsuz durumlardan kendini korumak adına görece çevresel koşullara uyum sağlamak yerine değiştirebileceği çevresel koşulları değiştirebilen hayvanlar yoktur. Böylece adaptasyon amaçlı değişimler için binlerce hatta milyonlarca yıl süren ve çoğu gereksiz olan tüm bu hengameye gerek kalır mıydı? Bu anlamda insan, evimin ustalık eseri değil midir? Evrimi de bir canlı gibi düşündüğünde bu süreçlere daha kolay ve hızlı çözümler üretebilmek adına bir bakıma kendini kopyalamıştır diyebilir miyiz? 

On 14.07.2019 at 15:08, teflon yazdı:

Evrimin bir yönü, bir amacı yoktur. Önce bunu bir öğrenin, kafaya kazıyın.

Sen bu cümleyi kurmadan önce iyice düşündün mü? Yoksa bu konuda çok düşünmüş biri olarak böyle aksi söylemler üretip popülist olmaya mı çalışıyorsun? Yoksa hayvanlar hakkında daha farklı düşünceler içerisinde misin? İşte örneğin bir sivri sinek yada bir uğur böceği bizden aslında çok çok daha zeki olup çevresel koşulları değiştirmek adına çok gizli deneyler yapıp bunları uygularken aman ha bunu insanlar fark edip komplekse girmesinler diye kendilerini olabildiği kadar doğal gösterip ve zekalarını mümkün mertebe gizlediklerini mi söylemeye çalışıyorsun?

Daha önce seninle yaptığımız farklı bir tartışmada yine aynını söylediğinde sana cevabını en etkili şekilde verdim. Görülen o ki verdiğim o cevaba karşılık veremedin ve yine gözüne kestirdiklerine yine aynı yalanı söyleyip onların aklını karıştırmaya hiç utanmadan devam etmektesin.

Bak sana o tartışmadaki cevabımın ilgili kısmını buraya ekleyeyim. Fakat daha önce okuduğun için yine okumayı ihmal etme ve yine yavaşça ve düşünerek okumanı tavsiye edeceğim. Bir daha böyle evrimi anlamaya çalışan kişilere böyle popülist yalanlar atan sözde bilimcilerin kitaplarını, özellikle ateizmi savunmak için eyip büktükleri bilgiler içerenleri referans olarak gösterme.

Dolayısıyla zeka dediğimiz ve zamanla korelatif olarak artış gösteren bir mevhumun girift girdaplarında canlının hayatta kalma şansını artıracak kendi bünyesinde çevresel koşulları değiştirmeye kadar sirayet eden bir gelişim söz konusudur. Sonra karşıma çıkıp evrimin yönü ve amacı yok dersen yalan söyleyen bir ilkokul çocuğuna gösterdiğim tavrı gösterir parmağımı sallarım. Yada sen nasıl anlamak istersen ;)

(Jay Gould'un kitabı için)

On 24.08.2018 at 02:38, John Ahmet yazdı:

Kitap tavsiyen için teşekkür ederim. Bu kitabı sanırım pdf arşivimde görmüştüm bulursam okurum. Fakat sana şunu söylemek istiyorum. Evrimin yönü ve amacı yoktur derken iyice düşündün mü? Yada benim neyi kasıt ettiğimi anlamamış olabilirsin.

Ayrıca fenotipi bırak, genotipe bak derken üçüncü bir yanılgı içerisindesin kimse sana sarışın ve renkli gözlü olmanın genlerle çok ilgili bir konu olduğundan bahsetmedi mi? Sen önce bu modern popüler bilim kitaplarını bırak evvela Mendel'i bir hatim et isterim.

Evrimdeki ilerlemelerden kasıt ettiğim konuya gelince şöyle biraz düşünmeni istiyorum. İnsanı diğer canlılardan daha üstün kılan neydi? Bu üstünlükten kastım neslin devamını sürdürmek açısından sahip oldukları kabiliyetlerdir. Bunlara kısaca başlılar oluşturmaya çalışırsak şu üç başlık en önemlileri gibi gözüküyor.

1. Zihinsel Faktörler (Beynin gelişimi)

2. Eller konusu ve diğer fiziksel üstünlükler

3. Üreme kabiliyeti 

1. Zihinsel Faktörler (Beyin Gelişimi)

İnsanın daha başarılı bir tür diğer bir değişle baskın tür olmasında rol oynayan en önemli faktörlerden biri planlama yeteneği ve soyut düşünebilme kabiliyetidir. Bu onu karşılaşabileceği sorunları önceden görüp bunlar için önlem almasını sağlamış ve hayatta kalma şansını büyük oranda artırmıştır. Diğer bir önemli faktör de iletişim yeteneğidir ki bu yetenek insanın büyük gruplar halinde örgütlenerek dış güçlere karşı önemli bir avantaj sağlamaması olarak ifade edilebilir.

2. Eller konusu ve diğer fiziksel üstünlükler

Zihinsel olarak gelişmiş insanoğlunun hayatta kalma şansını diğer canlılara göre artıran en önemli unsurlardan biri de sahip olduğu elleridir. Ellerini kullanarak zihinsel üstünlüğünün de yardımıyla kendisine gerekli faydalı ürünler üretip (yiyecek stoğu, silah, barınma için evler vs.) bunu bütün popülasyona gelenek olarak yayarak grup halinde yaşama şansını artırmıştır. Ellerini etkin kullanabilme yeteneği insana sadece diğer canlılara karşı bir üstünlük sağlamamış, kendi türünden de büyük oranda korunma sağlamıştır. Malümünüz insanlar çıkarları için sürekli çatışma halindeydi dolayısıyla üretim konusunda daha köklü bir geleneğe sahip olanlar şanslarını bu yeteneklerini daha etkin kullanarak artırdılar. Geçmişte gerekli olabilecek fiziksel güç, hızlı koşma gibi konularda kısmen önemlidir.

3. Üreme kabiliyeti

Zihinsel olarak gelişmiş, ellerini çok etkili kullanarak üretim yapan insan gruplarının gücünü oluşturan bir diğer konu sayıca üstün olmalarıdır. Bu durumu etkileyen en önemli faktör ise üreme kabiliyetidir. Bu erkek bireylerin dölleme kabiliyeti olarak görülebileceği gibi kadının birim zamandaki doğurganlığı olarak nicelenebilir.

İnsanoğlunun tüm bu kabiliyetleri diğer canlılara üstünlük sağlamasının yanında birbirlerine karşı da üstünlüklerini belirleyen unsurlardır. Tüm bunların evrimsel ilerleme ile ilişkisinin olmadığını söylersen ağzına kürekle vurmam gerekir.

Aslında evrimsel ilerleme, o türdeki bireylerin kişisel çabalarının bir şekilde genler ile gelecek nesillere aktarılmasıyla yeni bireylerin daha üstün kabiliyetlere sahip olmasıdır. Asında doğal seçilimin bilincinden yada evrimin zekasından bahsederken aslında dikkate alınması gereken şey bu populasyonların kolektif bilincidir. Sonra bu konu ile ilgili yaacağım. Tabi burada tamamiyle kişisel çabalara bağlarken olumsuz dış faktörlerin etkilerini de göz ardı etmemek gerekir.

Konumuzun özüne dönecek olursak Afrika'da 500-600 bin yıl önce ilkel homo sapiens'in kuzey doğuda biraz farklılaşarak homo erectus'a evrilmesinin ardından ilk büyük göç meydana geldi ve yukarıda belirttiğim gibi iki kola ayrılıp Asya'nın doğusuna ve batıya göç ederek uzun bir süre birbirlerinden ayrı şekilde çevresel faktörlerin uzun dönemli etkileri ile farklılaştılar.

1. A1  - Denisovanlar: Bugünün uzak doğusunu oluştururlar ve hemen hepsi çekik gözlüdür. Yine tamamına yakını beyaz tenli ve siyah saçlıdır. En köklü kültüre sahip gruptur. Kültürleri yaklaşık olarak 600 bin yıllıktır. Yukarıda saydığım üç unsura puanlama yaparsak şöyle bir tablo oluşturulabilir.

a. Zihinsel Yetenekler - 4 puan (Zihinsel yetenekleri çok fazla gelişmiştir fakat soyut düşünebilme kabiliyetleri A2 kadar gelişememiştir)

b. Eller - Üretim kabiliyeti - 5 puan (max puan) Ellerini en iyi kullananlar bu gruptadır ve üstünlükleri buradan gelmektedir. Üretim konusunda hala liderdirler.

c. Üreme kabiliyetleri 3 puan

2. A2 - Neanderthaller : Bugün %96'sı yok olmuştur. Kalan %4'ünün izleri Avrupa'nın bir bölümünde gözlenebilir. Büyük bir bölümü yok olmadan önce Mu kıtasında yaşamaktaydılar. Teknolojileri en gelişmiş gruptur. Daha sonra Mu kıtası batınca %15'lik bir bölümü Atlantis kıtasına göç ederek orada yeniden çoğalmış ve köklü bir medeniyet kurduktan sonra Atlantis'te batınca  kalanlar, başta Mısır, Anadolu, Avrupa ve Hindistan'a gemiler ile göçmüşlerdir. Zihinsel farkındalığı ve soyut düşünme kabiliyeti en yüksek olan gruptur. Büyük bir bölümü sarışın olmasına rağmen kölelik kültürünü benimsediklerinden zaman zaman Afrika'ya giderek oradan bazı insanları köle olarak getirmişlerdir. Sarışın insanlar içeren tek gruptur. Bu grup dışında sarışın insan bulunmamaktadır. Burası sana çok saçma gelebilir fakat James Churcward'ın kitaplarını okuduğunda ne söylemek istediğimi anlayacaksın. Nasıl yok olduklarını ve tüm hikayeyi James Churchward bulduğu tabletleri deşifre ederek çözmüştür. Kitapların linklerini yazının sonunda paylaşırım.

a. Zihinsel Yetenekler - 5 puan (max puan)

b. Eller - Üretim kabiliyeti 4 puan

c. Üreme kabiliyetleri 3 puan

3. A3 - Afrika'da kalanlar (İlkel homo sapiens): Hemen hepsi siyah tenli ve siyah saçlıdır. Kuzeyden güneye gidildikçe ten rengi daha da koyulaşır. Geçen 600 bin yıla rağmen sen de onaylayacaksın, çok fazla gelişememişlerdir. Fakat onların hala var olmalarına sebep olan şey üreme kabiliyetleridir. Bazı yerlerde tek bir kadın 10-14 çocuk doğurmaktadır.

a. Zihinsel Yetenekler - 2 puan

b. Eller - Üretim kabiliyeti 3 puan

c. Üreme kabiliyetleri 5 puan (max puan)

Bugün yaşayan bütün ırklar saydığım bu üç alt türün gen alışverişinden çeşitlenmiştir. Buraya kadar konunun sana çok saçma ve anlamsız gelen yerleri olabilir. Bunları çekinmeden bana yaz ki sana daha detaylı açıklamalarda bulunabileyim.

Sana sözünü ettiğim şu 5 kitabı mutlaka okuman gerekiyor ki ne anlatmak istediğimi anlayabilesin. 

https://yadi.sk/d/8uykAkmE3ULLfQ

Konunun dinler açısından da çok büyük bir önemi bulunmaktadır. Bu nedenle daha önce şöyle bir başlık oluşturmuştum.

tarihinde John_Ahmet tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, teflon yazdı:

Yani kusura bakma ama o kadar bilgisiz ve mantıksızsın ki, hakikaten insanı bir üşenme alıyor bu yazdıklarını görünce, vereceği uğraşı bakımından.

Bütün bir literatürü en baştan öğrenmen, ama o da yetmeyecek, bir de mantığını kullanmasını öğrenmen gerekiyor. 

Sen daha evrimi kanun olamamış bir teori zanneden, teori-kanun-hipotez nedir, ne değildir, bunu bilmeyen bir adamsın.

Sonu insanla bitmiyor. İnsan "daha önceden var ve belirlenmiş bir şekilde", sotede bir köşede beklemiyor bu iş için, ya da bekletilmiyor.

Bu sürecin sonunda ortaya çıkan şeye insan diyoruz.

Sürecin sonunda da zaten öyle veya böyle bir şey çıkacak. Sürecin sonucu her durumda olacak.

Sonu insanla değil de hüsnüyle bitseydi eğer, aha da hüsnüler için mi yapılmış diyecektik?

Nedir tesadüf de tesadüf deyip durduğun meret? Tesadüf nedir? 

Ne olsa tesadüf olacaktı mesela?

Rekabetin sonunun bir şeyle bitmemesi, sonunun olmaması gibi bir olasılık mı vardı acaba :) 

Taşı fırlattın bir yere düştü. Neden "şu-bu" yere değil de "o" yere düştü? Aha tesadüf olamaz bu. İşte seninkinin de bundan bir farkı yok.

Ayrıca ne demek yazı yazan tek insan olmamalıydı? Neden ve niçin? Boş beleş sallamasana. Yazsana dayanağını. Varsa(!) bir mantığını..

karamsarhuman gibi bir trolle aynı fikirdesin işte, oradan anla halini. Baştan kızıyorduk ama layık olduğunuzun tam da bu olduğunu anlıyorum artık. 

Ortadoğu dinleri minleri boş beleş demogoji yapma. Niyetinin bozuk olduğu, öğrenmeye niyetinin olmadığı buradan belli.

Sana bu konu ile ilgili başka bir başlığın linkini verdik. Kitap önerdik. O başlık da zaten bu kitabı da içeriyor.

Ne oldu? Okudun mu? Var mı bir eleştirin, üzerine söyleyebileceğin bir şey? Yok.

Varsa yoksa boş demogoji yap.

Kusura bakma ama cahilsin. Konunun özeti bu. Niyetin de öğrenmek değil.

Oysa billur gibi açık, apaçık bir konu bu.

Varoluş ceya yaratuluş konusunu kimse ispat edemedi bu güne kadar. Boşuna ispatı var diye yorulma. Ben evrimin araştırılmasına karşı değilim ama senin yaptığın gibi evrimi mit yada din haline getirmiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...