Jump to content

Allah sınasın diye çocuk yaptım

Recommended Posts

Evet,arkadaşlar.Allah sınasın diye daha önce dokuz çocuk yapmıştık.Bugün de onuncu çocuğumuz dünyaya geldi,yanında da üç külçe altın getirdi,her gün üç öğün yemeğiyle birlikte.Amacımız da,allah sınasın diye yapabildiğimiz kadar çocuk yapmak.Sizler de yüce rabbimiz sınasın diye çocuklar yapınız.

Sitelerde Paylaş

şu dünya hayatında dahi her şey test ve sınavdır

bir araba yapılır en zor şartlar altında basınç sıcaklık sürtünme yük hız  vb tüm parametreleri ile test edilir

madenler ateş altında yüksek ısıda ayrıştırılır

petrolde ki madenler kalem kalem ayrı basınç sıcaklıkta rafine edilir tozdan kirden çamurdan yabancı maddeden tasfiye edilir

insan dahi öyledir

adım adım dağa tırmanır  nefes alma az oksijenle basınçla alışma için testlere girer bedenini adeta o zorlu şartlara adabte eder terbiye eder

denizin dibine iner yine adım adım vurgun yememek için bedeni alıştırır

bir bakarsın altın madalya almış 

yani o testleri başarı ile geçmiş cesareti dayanıklılığı azmi onu diğerlerinden ayrışmış

dünya hayatı da öyle

insanı  hem  dağ gibi yükseğe semaya çeken şeyler var

hemde aşağı deniz dibine yanardağın altına çeken şeyler var

tercihine iradene göre birisine layık hale gelirsin

bulduğu cüzdana elini sürmekten korkan alır almaz  içini dahi açmaktan korkan(zira cazib bir şey gözüne ilişirse belki kayar) hemen sahibine polise teslim olan 

ile milletin cüzdanını çalmak için fırsat kolayan hatta bazen zorla cebren yarayalarak eve girerek alan kişi bir zahmet ayrışsın

burda bile cüzdanı getirene ödül verilir

cüzdanı çalana ceza verilir

bütün hayat boyunca bu birikenler elbet cennet  ve cehennemi vacib kılar.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

bir araba yapılır en zor şartlar altında basınç sıcaklık sürtünme yük hız  vb tüm parametreleri ile test edilir

petrolde ki madenler kalem kalem ayrı basınç sıcaklıkta rafine edilir tozdan kirden çamurdan yabancı maddeden tasfiye edilir

Konuyla oldukça ilgili olan bu bilgece yazından dolayı seni kutluyorum.Bu arada sen kaç çocuk yaptın allaha sınatmak için,mümin kardeşim.

Sitelerde Paylaş

melek hep iyilik işler 

şeytan hep kötülük işler

insan da her ikisi de var

o yüzden melekten üstün şeytandan aşağı düşebilir

potansiyeli her iki uçta da açık olan bir varlık elbet irade akıl kuvveti ile test edilir

ucu açık sorular la imtihan ile test ayrıdır

test sınırlar belli

ucu açık imtihanda kendi gerçek potansiyeli ortaya çıkar

teste ise bilmeden doğruyu işaretleyebilir

test değil aslında dünya hayatı ucu açık sınav imtihan.

Sitelerde Paylaş
15 minutes ago, nogodbutAllah said:

melek hep iyilik işler 

şeytan hep kötülük işler

insan da her ikisi de var

o yüzden melekten üstün şeytandan aşağı düşebilir

potansiyeli her iki uçta da açık olan bir varlık elbet irade akıl kuvveti ile test edilir

ucu açık sorular la imtihan ile test ayrıdır

test sınırlar belli

ucu açık imtihanda kendi gerçek potansiyeli ortaya çıkar

teste ise bilmeden doğruyu işaretleyebilir

test değil aslında dünya hayatı ucu açık sınav imtihan.

Hep iyilik, hep kötülük ya da her ikisini de yapabilme kabiliyeti, üstünlük ya da alçaklık kıstası değildir.

Bunlar izafi kavramlardır. Onları üst ya da alta koyansa senin insan merkezli, antropik yaklaşımındır.

Antropik yanılgın yani.

Bir de ucu açık demişken:

Mesela ben bu hayatımı ateist ama bir suça karışmamış olarak tamamlayacam diyelim.

Ama:

Mesela ben bir hacı hocanın oğlu olsam, veyahut başka bir coğrafya ya da tarihte doğmuş olsam da sonuç böyle mi olacaktı?

Ya da:

Duruma göre belki ateist ama suç işlemiş

İmanlı ya da suç işlemiş

İmanlı ve suç işlememiş

hristiyan, yahudi, budist, hindu vb. vb.... olarak da görebilir miyim finişi..?

Yani bu sözde ucu açık ve sözde sınavda "neye göre" değerlendiriliyorum?

Sonuçta tanrı beni de, sınavın sonucunu da, falanı da filanı da her şeyi biliyor değil mi?

O zaman bir de, neden değerlendiriliyorum, neden sınav oluyorum?

Sitelerde Paylaş
46 dakika önce, okuryazar yazdı:

Hiç çocuğum yok.

Ben hiç evlenmedim.
Aklımı yitirmediğim sürecede ölene kadar da evlenmeyeceğim. 

Ama sen çocuk yapmazsan,yaşam yarattığı için övgü ve şükür bekleyen allah sinirlenir.Hem de o sınasın diye çocuk yapmalısın.Kendisi bildiğiniz gibi çocuk yapanlara bağlı bu konuda.

Sitelerde Paylaş
59 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

işte her kes kendi ürününü test ediyor:)

Allah sınasın diye çocuk yapıp,sınavı dayatan ve yaptığı ürünü sınattıran mümin gibi mümin.Allah ürünü beğenmezse de ürüne sonsuz cehennem.Hayırlı anne,baba bunlar.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
40 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

şeytan hep kötülük işler

Peki allah kötülük yapabilir mi?Bu arada şeytana sallama,çok yüceltiyorsun ya varoluşu.Adem ile Havvayı tuzağa düşürüp,yeryüzüne sürdürmese ve onlar da çoğalmasalar sen var olmayacaktın.Var olmanı şeytana borçlusun.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Buzul yazdı:

Peki allah kötülük yapabilir mi?

Bütün kötülüklerin ilk sebebi bu allah denen tanrı.

Şeytanı yaratan o.

Şeytana izin veren o.

Şeytanı engellemeyen o.

Masal o kadar tutarsız ki, kendi içinde de böyle çelişiyor. Tabi bunu müslümlerin görmesi dileğiyle.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Abdülmalik yazdı:

Şeytanı yaratan o.

Şeytana izin veren o.

Şeytanı engellemeyen o.

Masal o kadar tutarsız ki, kendi içinde de böyle çelişiyor. Tabi bunu müslümlerin görmesi dileğiyle.

Ama o yaptıklarından sorumlu değildir.Bakınız enbiya 23.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Abdülmalik yazdı:

Şeytanı yaratan o.

Şeytana izin veren o. 

Şeytanı engellemeyen o. 

Bu hikayeyi bir yerde duymuşdum.Dilimiz döndüğünce biraz anlatalım bakalım.

Doğru Allah şeytanı yarattı ona vazifeler verdi.Ancak sizin gibi kibirli olduğu için Allahın huzurundan kovuldu.

Şimdi asıl konuya dönecek olursak.Allah insanın yanına şeytan verdiği gibi ruhi bir meleğide insan için görevlendirmiştir.

yani iyi ve kötü olan şeyleri bize eden şeytan ve melek vardır.Burda sanırım durumu eşitlemiş olduk.

Peki Allahın delillerini ve bu nimet sofrasını yarattığı halde bir kaç günlük imtihan için Allahtan vazgeçmek için şeytanı dost edinmek(sizler gibi) aklın alabileceği birşey değildir.

Buna peri masalı diyenler.Evrenin yaradılışını hatta kendi yaradılışını görmezden gelip.Allaha karşı gelip şeytanla aynı safta bulunmak büyük bir kayıptır.

'' Rabbine and olsun ki, biz onları (öldükten sonra dirilmeyi inkâr eden kâfirleri) Şeytanları ile beraber elbette ve elbette mahşerde toplayacağız. Sonra onları muhakkak Cehennem'in etrafında dizleri üstü hazır bulunduracağız''Meryem Suresi 68. Ayet

tarihinde komplo teorisyeni tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, komplo teorisyeni yazdı:

Doğru Allah şeytanı yarattı ona vazifeler verdi.Ancak sizin gibi kibirli olduğu için Allahın huzurundan kovuldu.

Şimdi asıl konuya dönecek olursak.Allah insanın yanına şeytan verdiği gibi ruhi bir meleğide insan için görevlendirmiştir.

yani iyi ve kötü olan şeyleri bize eden şeytan ve melek vardır.Burda sanırım durumu eşitlemiş olduk.

Peki Allahın delillerini ve bu nimet sofrasını yarattığı halde bir kaç günlük imtihan için Allahtan vazgeçmek için şeytanı dost edinmek(sizler gibi) aklın alabileceği birşey değildir.

Buna peri masalı diyenler.Evrenin yaradılışını hatta kendi yaradılışını görmezden gelip.Allaha karşı gelip şeytanla aynı safta bulunmak büyük bir kayıptır.

'' Rabbine and olsun ki, biz onları (öldükten sonra dirilmeyi inkâr eden kâfirleri) Şeytanları ile beraber elbette ve elbette mahşerde toplayacağız. Sonra onları muhakkak Cehennem'in etrafında dizleri üstü hazır bulunduracağız''Meryem Suresi 68. Ayet

Yedi katlı bir göğün üstünde oturan allaha,meleklere,cinlere,şeytanlara,yılana dönüşen asaya,balığın içinde yaşayan adama,cennete,cehenneme vs vs inanmayan inkarcı olamaz.Çünkü ortada inkar edilen bir gerçek yoktur.O yüzden bunlara inanmayanlara inkarcı diyen de yalancının tekidir.

Yoksunluk çeken,muhtaç canlılar tasarlayıp,sonra bu canlılara bakın yoksunluğunuzu gidermek için nimetler verdim diyen,bunu bir güzellik olarak sunan bir tanrı profili de pişkindir.Üstelik size göre bu tanrı profili,canlıların birbirini parçalayıp,yediği bir düzen kurmuş.Üreme özelliği verdiği canlılar aracılığıyla da bu acımasız düzenin sürekliliğini sağlamakta,doğum yoluyla acı,ızdırap ve ölümü dayatıp,çoğaltmaktadır.

Kötüden söz etmişsin ya birde.Hani size göre şuna neden olan allah ya.Bak buna neden olan o salladığınız şeytan değil.Şu görüntüye bakınca ne görüyorsun.Allahın merhametini,şefkatini ve iyiliğini mi?Yaratmak da ortaya koyduğunuz allah adlı tanrıyı eleştirilemez ve haklı yapamaz.Ama dikkat ederseniz,müslümanların yaratmak eylemiyle,allah sizin yaratıcınız,ona nasıl karşı çıkarsınız diyerek dinlerini eleştirilemez yapmaya çalıştığını görürsünüz.Al işte.O inandığın allahının neden olduğu şeye bak.Hadi eleştir.Eleştirebilecek misin?Bırak eleştirmeyi bunu övüp,yüceltmek zorundasın.Eleştirdiğin an da müslüman olarak kalamazsın.Niye?Çünkü allahı senin gibi yaşam yüceltici,doğum kutsayıcı bir anlayış oluşturdu,allah yaşam yarattığı için övgü ve şükür bekleyen bir tanrı.Müslümanların allahı yaşamdır.Yaşama taparlar.İslam da allah ile birlikte anne,babaya da şükür istenir mesela.Bakınız lokman 14.

Asıl kibirli olanlar da,yanlışa yanlış diyemeyenler de,ataları tarafından atalar dini islama inanmaya programlanmış,atalarının inanç ve öğretilerine tutsak edilmiş,imana tutsak edilerek kuranda ne yazıyorsa katılmak,gerçek ve doğru olarak görmek zorunda bırakılmış olan sizlersiniz.Düşün yani bir pakete toptan katılmak zorunda bırakılmışsınız.Bu paketin içinde ya yanlış,tutarsızlık varsa ne olacak.Yanlışa yanlış demeyeceksin dinden çıkmamak için.Birde kendi halinize bakmadan da,ataları tarafından başka dinlere inanmaya programlanmış kimselere de akılsızlar diyorsunuz.Kibriniz dağlar kadar,ama bize kibirli diyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
10 hours ago, komplo teorisyeni said:

"Evren var, dolayısıyla melekler ve şeytanlar da var, buna inanmayan da ahmaktır"

Biraz akıllı mantıklı konuşan dinci görsem namaza başlayacağım.

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, nogodbutAllah yazdı:

senin mantığına göre, allahın yarattığı hammeddeden aynı zamanda atom ve hidrojen bombalarıda yapılıyor, nükleer silahlar da yapılıyor, ve savaşlarda kullanılarak, milyonlarca insan ölmüş bugüne kadar...

bu hammaddeden icat ediliyor da diyebilrmiyiz? o zaman senın mantığına göre allah iyi  oldugu kadar kötü de diyebilrmiyiz?

eğer senın mantığına göre, ve özellıklede verdiğin örneklemelere göre, allahını iyi olarak tanımlarsan, akli dengenın bozuk oldugunu düşünücem.... 

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
17 saat önce, Buzul yazdı:

Ama o yaptıklarından sorumlu değildir.Bakınız enbiya 23.

Şeytan kötülüğü kimden öğrendi?

Kötülüğün şartlarını, zeminini hazırlayan kim?

Tedavi edilemez bir sosyopatı yaratan kim?

Bir insan şeytana uyduğu için mi kötü olur? Kötü bir çevrede öğrendikleri ve genetik mirasla mı kötü olur? Bunu da şeytan mı belirliyor?

Bak hepsi tek bir nedene yani Allah denen puta bağlı. Sorumluluktan nasıl kaçabilir?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...