Jump to content

Ateistlerin gayri ihtiyari Allah Tanrı demekten kendilerini alamamaları

Recommended Posts

• İleti 68
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

başlık yanıyor sanki

başlığın başında kırmızı mı turuncu mu bir renk o kırmızılıklar içinde sıcak yazısını görünce korktum

bir süre o sıcaklığın gitmesini bekledim gitmedi

itfaiye eşliğinde girdim:)

insan yanmaktan mı çok korkar donmaktan mı

donmak sanki daha sıcak geldi:)

başlıklara "serin" gibi etiketler mavi zeminle verilmeli bence

bir ayette cennet için:

76:13: " Orada tahtlara yaslanırlar; orada yakıcı sıcak ve dondurucu soğuk görmezler."

ne güzel bir yer  serin mutedil demek

ne donma ne terleme var

tam cennet oda sıcaklığı

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

başlık yanıyor sanki

başlığın başında kırmızı mı turuncu mu bir renk o kırmızılıklar içinde sıcak yazısını görünce korktum

bir ayette cennet için:

76:13: " Orada tahtlara yaslanırlar; orada yakıcı sıcak ve dondurucu soğuk görmezler."

ne donma ne terleme var

tam cennet oda sıcaklığı

Onlar, Adn cennetlerine girerler. Orada altın bilezikler ve incilerle süslenirler. Oradaki elbiseleri de ipektir.Fatır 33

Düşünsene. Altın kolyeler, bilezikler, küpeler takıp süslenmişsin ve birde yeşil ipekten bir giysi giymişsin, genişliği göklerle yer kadar cennette dolaşıyorsun. 

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

başlık yanıyor sanki

O  yanan şeyler,  sendeki sayıları bir hayli azalmış olan gri hücreler olmasın ?

bir ayette cennet için:

ne donma ne terleme var

tam cennet oda sıcaklığı

Dindar atalarının zamanında zırvaladıkları bu sözlerin doğruluğunun sağlamasını nasıl yapıyorsun, anlat hele bir.
Nedir bu cennet/cehennem sayıklamaları?

Bu dünya neyinize yetmiyor?

Sitelerde Paylaş
Şimdi, nogodbutAllah yazdı:

ateşten kaçalım derken buzula yakalandık

buzul başlıkta biraz bekle belki o sıcaklık kaybolur.

kardeş hep aynı şeyler .o yüzden cevap vermediğimiz için kızmayınız.

Ne diyeceksin ki yanıt verince mesela.Şu sırtlanların parçaladığı zebra görüntüsüne bakıp, ne diyeceksin. Buna neden olan allah sonsuz şefkat ve merhamet sahibidir. Ben de bu görüntülerde merhamet, şefkat ve iyilik mi görüyorum diyeceksin?

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

başlık yanıyor sanki

bir ayette cennet için:

ne donma ne terleme var

tam cennet oda sıcaklığı

Cennet neyle ve hangi renk ışıkla aydınlatılıyor acaba? Cennette gece gündüz var mı? Varsa hava kaçtan sonra kararıyor?

Sitelerde Paylaş

kardeşim o ipekler altın bilezikler için zaten maturidi ki itikad da imamımızdır

o arapça tevili ehli sünne de bu cennet tasvirlerinin araplara kadınlara hitap ettiğini söyler

mustafa öztürk adlı ilahiyatçıda ordan almış tarihselcilik yapıyor

ben öyle düşünmüyorum

yer yer erkeklere yer yer kadınlara hitap eder

bazı yerlerde misal hem erkek hem kadınlar için mümin der

normalde müminun erkekler muminat kadınlardır zira öyle yerlerde var

ama bazen birleşir ey nas ey insanlar ey adem oğlu ey beşer yani umumi hitaptır

araplarda diyelim bir yerde 20 erkek 19 kadın var ise o topluluğa çoğunluktan dolayı erkekler sigası ile hitap edilir

bazı yerlerde cehennem ehlinin çoğunun kadın olduğu söylenir

bu ne demek erkekler cennete kesret ve bu yüzden kadın erkek hitabında çoğunluk esas alınır

yani orda bilezik ipek altın kadınlara dır  kendinizi fazla zorlamayın

bu işin esasını az çok biiyoruz

arapça bilenlere bu ayetin değişik yönlerini gösterebilirim

tarihinde nogodbutAllah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kardeşim o ipekler altın bilezikler için zaten maturidi ki itikad da imamımızdır

o arapça tevili ehli sünne de bu cennet tasvirlerinin araplara kadınlara hitap ettiğini söyler

Allah mı demiş kadınlaradır bu ayet diye? Yoksa allah adına sözler mi uydurmaktasınız. Allah adına sözler uyduruyorsanız, bu dinden çıkmaya neden olur. Bu arada senin allahın imamın mı?

Sitelerde Paylaş

hz ibrahim yanarken Allah ateşe : ibrahime serin ve selim ol der.

müfessirler derler ki şayet serin deyip selim demese idi bu sefer yanmaz ama donardı

ateşin belli bir seviyesinin zıdına inkilab ettip dondurduğu söylenir 

hz ibrahimi bağladıkları bağlar ipler yanmıştır ama iplerin yanındak kılları yanmamıştır

o yüzden cehennemde hem yakıcı hem dondurucu azabın olduğu söylenmektedir

cennete ise bu iki kusurun ikiside yoktur

insanın için sevinçle doluyor cennet lafzını duyduğu vakit.

cennete iman edenlerin etraflarını aydınlatan nurdan bahsedilir

hatta cehennemdekiler bize bakın bizde aydınlanalım manasında derler

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

cennete iman edenlerin etraflarını aydınlatan nurdan bahsedilir

hatta cehennemdekiler bize bakın bizde aydınlanalım manasında derler

Nur hangi renk ? Bu arada ibrahimi ve bu yaşandı dediğiniz olayı gördünüz mü? 

Sitelerde Paylaş

maturidi tefsir adını eksik yazdık

tam adı:

تفسير تأويلات أهل السنة/ الماتريدي 

tehvilat-ı ehli sünne olacak.

**

bu arada tefsir ile tevil ayrı kavramlardır

araplar genelde yazdıklarına tefsir derler

türk acemlerin yazdıkları tevilat oluyor

tefsir daha kesindir

tevil ise benim anladımğım mana bu

gerçeğini Allah bilir veya başka biri daha başka ve doğru manasını verebilir manasındadır

daha mütevazicedir

o yüzden maturidi  çoğunlukla Allahu alemder

yani doğrusunu Allah bilir

benim bakışımla gördüğüm bu der

bu tek gerçek hakikat bunun dışında her şey yanlış demez

tefsir biraz bunu der.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

maturidi tefsir adını eksik yazdık

tam adı:

تفسير تأويلات أهل السنة/ الماتريدي 

tehvilat-ı ehli sünne olacak.

**

bu arada tefsir ile tevil ayrı kavramlardır

araplar genelde yazdıklarına tefsir derler

türk acemlerin yazdıkları tevilat oluyor

tefsir daha kesindir

tevil ise benim anladımğım mana bu

gerçeğini Allah bilir veya başka biri daha başka ve doğru manasını verebilir manasındadır

daha mütevazicedir

o yüzden maturidi  çoğunlukla Allahu alemder

yani doğrusunu Allah bilir

benim bakışımla gördüğüm bu der

bu tek gerçek hakikat bunun dışında her şey yanlış demez

tefsir biraz bunu der.

Tamam öyleyse allaha sorun bu ayette kime seslendin diye, apaçık, anlaşılır kuranda kime seslendiği belli değilse. Sorun ki , bu belirsizlik giderilsin. Ama allah neden kime seslendiğini belirtmemiş bu ayetlerde onu anlamadım.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, nogodbutAllah yazdı:

acı bazen nimettir

acı anormal durumları bildiren ikaz sistemi gibidir

başın hiç ağırmasa elin hiç ağırmasa kesersin yaralanır.

Sen onu bunu birak da senin allah en çok kimleri seviyor ona karar ver.

Abd de allah yok ama 7.1 siddetli depremde ölen de yok. Ayni fay hatti iki gun sonra endenozya da kirildi yine 7 siddetinde ama ölenler var mi yok mu devlet gizledi.

İkinci olarak

Çocukken ne öğrenirsen öyle devam  eder. Her duanın sonunda amin denir. Kuran da gecmez, fravunun tanrısı amon dan türemiş sözcük senin gibilere yutturulmuş. Muhammedin sunnetidir diyerekten her duanizin ardina amon yani amin diyorsunuz.

Ben bunlari artık kullanmıyorum

İnşallah yerine umarım

Allah korusun yerine benden uzak olsun diyorum. 

Sitelerde Paylaş
17 hours ago, nogodbutAllah said:

bilinçaltında frenlemiş olsalarda Allaha inanmaktan kendilerini alamadığını gösterir

o yüzden inkara nefis şeytan cebren zorlamış gibi

frenler boşaldığında hemen hakikate geliyorlar

bir ateistin:Allaha şükür ki hala ateistim demesi gibi

veya düşen uçakta atesit bulunmaz hakikati gibi

bu yüzden hayatlarında  radikal olarak yaşadıkları bir hastalık ölüm veya kaza vb şeyler ile

aslına dönüp imana geldikleri görülür

ateizm bir maskedir boyadır yani zahire ve dışa aittir

asla içe akla kalbe ait değildir 

bir makyaj ve kandırmacadır

yağmur yağar boya dökülür

şimşek çakar rüzgar eser 

o maske düşer

her şey meydana aslı ile çıkar

çok geç olmadan ana yola gelmeleri dileklerimle

amin.

Ben bazen zeus adına! diyorum. O a zeus'un varlığına işaret ediyor herhalde. 

Neden iki kere düşünüp yazmıyorsun? Neden ilk aklına geleni çiçekleyip sunuyorsun şu foruma? 

Sitelerde Paylaş

Şu uçaktaki ateist fanteziniz için söylenebilecek tek şey, kendi yalanınıza inandığınız. Çok komik olmaya başladı artık bu durum. Dindoşlar kendilerini arap palavrasina öyle inandırmış ki, ateistleri allah'ın varlığını bilen ama allah ile inatlasan kişiler sanıyorlar. Allah akıl fikir versin.

Lisan konusu ise dinamiktir. Dil sürekli yaşayan ve evrilen bir mefhumdur. Çok kullanılan kelime ve kalıplar bir süre sonra akılda yer eder ve yaygınlaşır. Örneğin 20 sene önce kullanılmayan, ancak bugün 40 yaş üstü insanların bile kelime dağarcığına girmiş kelimeler:Atarlanmak, atar yapmak,yürümek (kur yapmak/flört etmek) vs. Sen ise burada hepimizin doğumundan beri duyduğu kalıp ve kelimelerden bahsediyorsun. Bunun tam tersi de mümkündür. Bir gün bu arap palavralarından kurtulursak, allah ısminin ömrü 1-2 onyildir. Unutulur gider. 90'larda gençler her cümlenin sonunda "falan yani" derlerdi :) şimdi unutuldu gitti. Ciks, tiki, concon vs kelimeleri de 90'larda yayginken, şimdi piyasadan silindi. 

Sitelerde Paylaş

nasıl ki bir tohum toprağa girdiğinde fıtraten kökü aşağıya dal budak salarken filiz başak kısmı yukarıya toprağı delip semaya doğru yükselir

insan fıtratıda iman etmede böyledir

ancak ta ki bir taş veya başka baskı ile  o filizlenen tohumun üzerine kocaman taş bırakılsa bazen o filiz yeryüzüne çıkamaz orda ölür veya zayıf kalır tam neşvü nema bulamaz

ancak bazende o filiz o ağır taşın sağından solundan yol bulup  yine zahmetli ve geç te olsa yeryüzüne semaya doğru çıkar yükselir

insan fıtratı da böyledir  insan kalbi adeta bir çekirdek gibi  topraktan beden  içinde filizlenir iman semasına doğru yükselir yücelir

vakta ki küfür inkar gibi kocaman kayalar o tohumun üzerine konulsa o tohum tam ölmemiş ise sünbüllenmeye yükselmeye devam eder bir çıkış bir sızıntı bulup yükselir

yoksa iman suyu ile sulanmazsa o çekirdek misal kalb zaten taşlaşır kasvetlenir ve daha çiçek sünbül başak veremez ölü hale gelir

kaldı ki taşlar dahiAllah korkusu ile yuvarlanır şakk diye ikiye yarılırda içinden sular akar çiçekler baş verir.

kafir kalbi taş gibi ölüdür 

o yüzden en büyük zalimler kafirlerdir nemrut firavun gibi

zira zalim gaddar insafsız acımasız kişileri kalbi taşlaşmış denir

yani en ufak merhamet acıma şefkat hissi kalmamış taş gibi duyarsız hissiz kör ve sağır gibi

ancak küfürden dönüp halisane iman edenler başka onlar bu durumdan istisnadır.

Sitelerde Paylaş

Evrenin yaratıcısı sırf müslüman olmadığı için sonsuza kadar bazı insanlara muhtelif eziyetler uygularken cennette zevk-ü sefa içinde sonsuza kadar seks yapacak olan arkadaşlar: 

Kimseyi duygusuzlukla ya da zulümle suçlayamazsınız. 
Çuvaldızı başkasına batırıyor, iğneyi ise kaybetmiş. Yanlış yapıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, nogodbutAllah yazdı:

o yüzden en büyük zalimler kafirlerdir nemrut firavun gibi

zira zalim gaddar insafsız acımasız kişileri kalbi taşlaşmış denir

Yaşam tüm kötülüklerin,acıların,kederlerin,ölümlerin kaynağıdır.İslama göre de,yaşamı var eden allahtır.Kendisi canlıları tasarlayarak yoktan var etmiş.Canlıların birbirini parçalayıp,yediği bir düzen kurmuştur.Çeşitli hastalıklarla canlılara acı vermekte,yaşama içgüdüsü olan canlılara ölüm sürecini yaşatmaktadır.Üreyen canlılar aracılığıyla da bu acımasız düzenin sürekliliğini sağlamaktadır.Ayrıca kendisi,üreme özelliği verdiği canlılar aracılığıyla sınavına girecek kişileri ürettirecek,çocuk yapanlar aracılığıyla sınavı dayattıracak,cehennemi için yakıt ürettirecek kadar sinsi,tuzakçı ve pişkindir.Dolayısıyla islama göre allah tüm kötülüklerin ve acıların anasıdır.Tüm ölümlerin nedenidir.Kendisi zaten ölüm nerede olursanız olun bulur.Sizi öyle ya da böyle öldüreceğim demektedir.

Ama senin allahın yaşam olduğu için,yaşam yarattığı için övgü bekleyen allahı senin gibi yaşam yüceltici,doğum kutsayıcısı tipler oluşturduğu için,sen de ataları tarafından atalar dini islama inanmaya programlanmış,atalarının inanç ve öğretilerine tutsak edilmiş,imana tutsak edilerek,kuranın içinde ne yazıyorsa katılmak,gerçek ve doğru olarak görmek zorunda bırakılmış,islamı eleştirme yolu kapatılmış bir zombi olduğu için islamla ters düşen gerçekleri ve doğruları kabul etmeyeceksin.Zalimmiş,gaddarmış,acımasızmış.Vay canına.Şu aşağıdaki görüntüye senin rabbin neden olmuş ya hani.Buna neden olan rabbin ne peki?Sonsuz şefkat ve merhamet sahibi mi?Bu görüntüde rabbinin merhametini ve sevgisini mi görüyorsun?Görüyorsun değil mi?Görmek zorundasın çünkü.Çünkü imana tutsak edilmiş,islam paketi içinde ne yazıyorsa katılmak durumunda bırakılmış,islama duygusal olarak bağımlı duruma getirilmiş,islamı eleştirme yolu kapatılmış bir kölesin.İman yalanları,yanlışları ve tutarsızlıkları savunmak durumunda bırakır.O yüzden de müslümanlar inkarcıdırlar,kafirdirler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...