Jump to content

Ateist ile müslüman tartışması (kaos-düzen meselesi)

Recommended Posts

ateizmin  ve  agnostizmin  insanı  ne  hallere  getirdiğini  izleyebilirsiniz.Tabi  videoya  eleştirileriniz  varsa  tartışabiliriz.

Muhtemelen  müslümanın  karşısındaki  kişi  size  göre  cahildir.Siz  olsaydınız  kim  bilir  nasıl  cevaplar  verirdiniz!!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 130
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

23 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

ateizmin  ve  agnostizmin  insanı  ne  hallere  getirdiğini  izleyebilirsiniz.Tabi  videoya  eleştirileriniz  varsa  tartışabiliriz.

Muhtemelen  müslümanın  karşısındaki  kişi  size  göre  cahildir.Siz  olsaydınız  kim  bilir  nasıl  cevaplar  verirdiniz!!

Ateizm ve agnostizm insanı hiç bir hale düşürmez, ama din insanı ne hallere düşürür, burada defalarca gösterdik, gösteriyoruz. Dini savunacağım diye çocuk katlini bile aklamaya çalışıyorlar.

Sitelerde Paylaş
35 dakika önce, sağduyu yazdı:

Ateizm ve agnostizm insanı hiç bir hale düşürmez, ama din insanı ne hallere düşürür, burada defalarca gösterdik, gösteriyoruz. Dini savunacağım diye çocuk katlini bile aklamaya çalışıyorlar.

videoyu  izlediğinizde  hiç  öyle  konular  var  sizinde  kabul  ettiğiniz  bilimle  size  geliniyor.

Sitelerde Paylaş
12 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

videoyu  izlediğinizde  hiç  öyle  konular  var  sizinde  kabul  ettiğiniz  bilimle  size  geliniyor.

Bok bilimle geliyor, 7 yy. arap bedevilerinin kıçından üfürdüğü zırvalarla geliyor, bilimle gelen insanın 7 yy. arap bedevilerinin zırvaları ile ne alakası olabilir ki?

Söyle bakalım, bu vidodaki dinci kendi sorduğu soruya nasıl bir cevap veriyor?

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Sen önce git Sağduyu´nun diğer konuda sana sorduğu soruyu dürüstçe yanıtla.

Bana orada anlamadığını yazmıştın. Neden anlamadığını da yazmayı unutma!

Sonra buraya gelip oturacaksın, emek vereceksin, kendin yazacaksın ne istediğini.

Yok öyle yağma ve senin burada uşağın da yok ve hazıra konma da yok.

Belki o zaman, birileri sana yanıt verir.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, sağduyu yazdı:

Bok bilimle geliyor, 7 yy. arap bedevilerinin kıçından üfürdüğü zırvalarla geliyor, bilimle gelen insanın 7 yy. arap bedevilerinin zırvaları ile ne alakası olabilir ki?

Söyle bakalım, bu vidodaki dinci kendi sorduğu soruya nasıl bir cevap veriyor?

videoda  yine  meşhur  atomlardan  ve  bir  atomun  bunu  yapacak  ilim  iradeye  sahip. olmadan  yapamayacağını  asla  aklının  almayacağı  geçiyor.Ayrica  bilimim. asla  onu  bulamayacağı  çünkü; bilim  sadece  önündekini  araştırır diyor.Tanri  olayıni  direk  diskalefi ettiği  için  bilim  bunun  cevabını  bulacak  demek  ertelemek  ve  sacmalamak  anlamina  gelir  diyor  tabi  siz  bizzat  dinlerseniz  daha  iyi  olur. (NEYLE  açıklıyor  insan  vücudu  canlılar  evren  atomlarin  başıboş  haliyle  bunları  yapamaz demesine  geliyor). DÜZEN  MESELESI  ICINSE  BENCE  VIDEOYU  IZLEYIN 

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, kavak yazdı:

Sen önce git Sağduyu´nun diğer konuda sana sorduğu soruyu dürüstçe yanıtla.

Bana orada anlamadığını yazmıştın. Neden anlamadığını da yazmayı unutma!

Sonra buraya gelip oturacaksın, emek vereceksin, kendin yazacaksın ne istediğini.

Yok öyle yağma ve senin burada uşağın da yok ve hazıra konma da yok.

Belki o zaman, birileri sana yanıt verir.

cevabını  bilmediğim  için  yazmadim  bişi  o  konuya 

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, akılsızşuursuzatom said:

videoda  yine  meşhur  atomlardan  ve  bir  atomun  bunu  yapacak  ilim  iradeye  sahip. olmadan  yapamayacağını  asla  aklının  almayacağı  geçiyor.Ayrica  bilimim. asla  onu  bulamayacağı  çünkü; bilim  sadece  önündekini  araştırır diyor.Tanri  olayıni  direk  diskalefi ettiği  için  bilim  bunun  cevabını  bulacak  demek  ertelemek  ve  sacmalamak  anlamina  gelir  diyor  tabi  siz  bizzat  dinlerseniz  daha  iyi  olur. (NEYLE  açıklıyor  insan  vücudu  canlılar  evren  atomlarin  başıboş  haliyle  bunları  yapamaz demesine  geliyor). DÜZEN  MESELESI  ICINSE  BENCE  VIDEOYU  IZLEYIN 

Videodaki dinci kendi sorduğu soruya nasıl cevap veriyor, bana onu söyle. Bakalım bilimle mi geliyor yoksa bir arap bedevisin kıçından üfürdüğü zırvalarla mı?

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

cevabını  bilmediğim  için  yazmadim  bişi  o  konuya 

O zaman bilmediğini yaz ve o kitabın içeriğini anlayamadığın için, cesaretin varsa ve dürüstsen, onu yazanları/yazdıranları eleştir de görelim bakalım.

Görelim bakalım; bunca zamandır el mi yaman sen mi yaman !

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, sağduyu yazdı:

Videodaki dinci kendi sorduğu soruya nasıl cevap veriyor, bana onu söyle. Bakalım bilimle mi geliyor yoksa bir arap bedevisin kıçından üfürdüğü zırvalarla mı?

akıl  ve  mantıkla  geliyor.Dinci  zirvalar  deyip  duracaksaniz  videoda  anlatılan  argümanları  nasıl  irdeleyeceksiniz? 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, kavak yazdı:

O zaman bilmediğini yaz ve o kitabın içeriğini anlayamadığın için, cesaretin varsa ve dürüstsen, onu yazanları/yazdıranları eleştir de görelim bakalım.

Görelim bakalım; bunca zamandır el mi yaman sen mi yaman !

ben  olayın  yaratıcı  güç  ve  bilinç  tarafindayim  teizm  tarafinda  değilim.Bir  güç  olmak  zorunda  ki  yapan  biri. olmak  zorunda  ki  iş  ortaya  çıksın.Yine  ad  hominem  yapmadan  videoya  eleştiri  yaparsaniz  video  üzerinden  ilerleriz

Sitelerde Paylaş
Şimdi, akılsızşuursuzatom yazdı:

ben  olayın  yaratıcı  güç  ve  bilinç  tarafindayim  teizm  tarafinda  değilim.Bir  güç  olmak  zorunda  ki  yapan  biri. olmak  zorunda  ki  iş  ortaya  çıksın.Yine  ad  hominem  yapmadan  videoya  eleştiri  yaparsaniz  video  üzerinden  ilerleriz

Kaytarma ve diğer konuya git; adamsan orada yukarıda dediklerimi yaparsın!

Boş lakırdılara karnım tok.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Tengrizm18 yazdı:

Evreni yaratan Tanrı elbet vardır.Ama bu Tanrı,arap bedevilerin uydurduğu allah değildir.Kısaca Tanrı evrene ve insanlara müdahale etmemiştir.Ve Tanrıyı kitapla kanıtlanamaz.Bu arada videoyu izlemedim,sadece düşüncemi söylüyorum.

videoda  kaos  düzen. meselesinde  ateist  kişi  sacmaliyor  başka  önemli  bir  durum yok

Sitelerde Paylaş
Şimdi, akılsızşuursuzatom yazdı:

bilmiyorum  dedim  diğer  konuyu  ne  yapabilirim  cevabını  bilmiyorum  o yüzden  yazmadım 

Bak hălă ısrarla, orada yazmamaya diretiyorsun.

Bilmiyorsun ama bilemediğin için bu kitabı eleştirmek hiç aklına gelmiyor mu?

Bu kitap neden bu kadar anlaşılmaz ve karman çorman yazılmış diye, kendi kendine de mi sormuyorsun?

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

videoda  kaos  düzen. meselesinde  ateist  kişi  sacmaliyor  başka  önemli  bir  durum yok

Farzet orada ateist kişi saçmalıyor, demek ki bütün ateistler de saçmalıyor.

Aklınca bunu demeye getiriyorsun. Senin mantığına tüküreyim.

Buraya sadece bu amaçla sayısız videolar getirdin, yalan mı?!

Hepsi de elinde patladı.

Ateistlerin sadece tek bir ortak paydası var diye, sana ve senin gibilere kaç defa daha söyleyeğiz?!

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, kavak yazdı:

Farzet orada ateist kişi saçmalıyor, demek ki bütün ateistler de saçmalıyor.

Aklınca bunu demeye getiriyorsun. Senin mantığına tüküreyim.

Buraya sadece bu amaçla sayısız videolar getirdin, yalan mı?!

Hepsi de elinde patladı.

Ateistlerin sadece tek bir ortak paydası var diye, sana ve senin gibilere kaç defa daha söyleyeğiz?!

tamam  işte  buradakilerinde  cevapsız  kalması  en  azından  ateistleri zorlayan  bir  mevzu  olduğunu  gösterir.Video  yerine  benim  konumuma  takıldınız bu da  konuyu  saptırmak  için  mi  bilmiyorum.  

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

tamam  işte  buradakilerinde  cevapsız  kalması  en  azından  ateistleri zorlayan  bir  mevzu  olduğunu  gösterir.Video  yerine  benim  konumuma  takıldınız bu da  konuyu  saptırmak  için  mi  bilmiyorum.  

Saptırmak falan değil, dürüst değilsin ve hiçbir zaman da olmadın.

Cevapsız falan kaldığı da yok,  bunca zamandır bu konularla ilgili özellikle sana sayfalar dolusu yazılar yazıldı.

Aklınca uyanıklık yapacaksın, sanki hiç konuşulmamış, hiç yazılmamış ayaklarına yatacaksın. Yemezler.

Bu arada @teflon duymasın, bu söylediklerini. Sana en fazla emeği geçenlerden birisi odur.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, kavak yazdı:

Saptırmak falan değil, dürüst değilsin ve hiçbir zaman da olmadın.

Cevapsız falan kaldığı da yok,  bunca zamandır bu konularla ilgili özellikle sana sayfalar dolusu yazılar yazıldı.

Aklınca uyanıklık yapacaksın, sanki hiç konuşulmamış, hiç yazılmamış ayaklarına yatacaksın. Yemezler.

Bu arada @teflon duymasın, bu söylediklerini. Sana en fazla emeği geçenlerden birisi odur.

doğru  diyorsun  elbette  eski konuları  okuyorum  arada  sırada  @teflon çok  çaba  göstermiş  hakkını  yiyemem  ama  bu  videodaki  teistin   kaos  düzen. meselesi deki  düşünceleri  yine  maalesef  kafa  karıştırıcı  oldu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...