Jump to content

Tevratı kabul edip, sonra reddeden allah.

Recommended Posts

7 minutes ago, T.TAŞPINAR said:

Müslüman kişi emin olduğu şeyde bile en doğrusunu Allah bilir der..

Bir şey ya doğrudur ya da yanlış, bu mantığın en temel kuralıdır. Buna göre en doğrusunu Allah biliyor diyorsan emin değilsindir. Mesela sen iki kere iki dört eder ama yine de en doğrusunu Allah bilir der misin?

Ali İmran 7. O, sana Kitab’ı indirendir. Onun (Kur’an’ın) bazı âyetleri muhkemdir, onlar kitabın anasıdır. Diğerleri de müteşabihtir. Kalplerinde bir eğrilik olanlar, fitne çıkarmak ve onun olmadık yorumlarını yapmak için müteşabih âyetlerinin ardına düşerler. Oysa onun gerçek manasını ancak Allah bilir. İlimde derinleşmiş olanlar, “Ona inandık, hepsi Rabbimiz katındandır” derler. (Bu inceliği) ancak akıl sahipleri düşünüp anlar.

Bu ayete göre, benim şu ayetten çıkardığım mana kesin doğrudur diyebiliyor musun? Çıkardığın anlamın %100 doğru olduğuna emin misin?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 122
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

23 hours ago, sağduyu said:

Bir şey ya doğrudur ya da yanlış, bu mantığın en temel kuralıdır. Buna göre en doğrusunu Allah biliyor diyorsan emin değilsindir. Mesela sen iki kere iki dört eder ama yine de en doğrusunu Allah bilir der misin?

Ali İmran 7. O, sana Kitab’ı indirendir. Onun (Kur’an’ın) bazı âyetleri muhkemdir, onlar kitabın anasıdır. Diğerleri de müteşabihtir. Kalplerinde bir eğrilik olanlar, fitne çıkarmak ve onun olmadık yorumlarını yapmak için müteşabih âyetlerinin ardına düşerler. Oysa onun gerçek manasını ancak Allah bilir. İlimde derinleşmiş olanlar, “Ona inandık, hepsi Rabbimiz katındandır” derler. (Bu inceliği) ancak akıl sahipleri düşünüp anlar.

Bu ayete göre, benim şu ayetten çıkardığım mana kesin doğrudur diyebiliyor musun? Çıkardığın anlamın %100 doğru olduğuna emin misin?

http://www.yenimucizeler.com//-t83.0.html  HANİ SİZ ŞU KURAN'DA MUCİZE ÖRNEKLERİNDEN BİRİNİ BİLE KONUYA GİREREK ÇÜRÜTEBİLECEK TEK ŞEY BİLE ORTAYA KOYAMADIĞINIZA GÖRE NEDEN EMİN OLMAYAYAYIM..

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, T.TAŞPINAR said:

http://www.yenimucizeler.com//-t83.0.html  HANİ SİZ ŞU KURAN'DA MUCİZE ÖRNEKLERİNDEN BİRİNİ BİLE KONUYA GİREREK ÇÜRÜTEBİLECEK TEK ŞEY BİLE ORTAYA KOYAMADIĞINIZA GÖRE NEDEN EMİN OLMAYAYAYIM..

Yani Allah'ın o ayetlerin gerçek manasını ancak ben bilirim demesine rağmen sen hayır gerçek manasını asıl ben bilirim diyorsun. İyi, Allah'ına anlatırsın o zaman durumu. Yalnız unutma, Allah şirk koşanları asla affetmiyormuş, demedi deme.

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, sağduyu said:

Yani Allah'ın o ayetlerin gerçek manasını ancak ben bilirim demesine rağmen sen hayır gerçek manasını asıl ben bilirim diyorsun. İyi, Allah'ına anlatırsın o zaman durumu. Yalnız unutma, Allah şirk koşanları asla affetmiyormuş, demedi deme.

Bırakın bu acizlikleri de konuya girerek bir şey söyleyebiliyorsanız söyleyin.. Allah size varlığının delillerini gelecekte de göstereceğim diyor, sizi ilgilendiren kısmı bu...

Sitelerde Paylaş
58 minutes ago, T.TAŞPINAR said:

Bırakın bu acizlikleri de konuya girerek bir şey söyleyebiliyorsanız söyleyin.. Allah size varlığının delillerini gelecekte de göstereceğim diyor, sizi ilgilendiren kısmı bu...

1. Allah o ayetlerin gerçek manasını ancak ben bilirim diyor mu? Diyor.

2. Sen Allah'ın A dediği bir ayetten çıkardığın B anlamının gerçekten Allah'ın B anlamını kastettiğini neye dayanarak iddia ediyorsun? Bu çıkardığın B anlamını Allah'a sorarak onaylattın mı? Yoksa Allah'ın zihnini mi okuyorsun?

Fussilet 53. Varlığımızın delillerini, (kâinattaki uçsuz bucaksız) ufuklarda ve kendi nefislerinde onlara göstereceğiz ki, o Kur’an’ın gerçek olduğu onlara iyice belli olsun. Rabbinin, her şeye şâhit olması yetmez mi?

Ayette gelecekte denmiyor, ufuklarda ve kendi nefislerinde deniyor, burada ufuk dış dünyayı, nefis de iç dünyayı temsil ediyor. Eğer senin dediğin anlamı kastetmek isteseydi, ayetlerin manasını ancak ben bilirim demez, bu ayetlerin manası zamanla anlaşılacaktır derdi..

Bir kitabın tüm zamanlara ve tüm insanlara hitap ettiğini iddia ediyorsanız, o kitabın her devirde her insan tarafından aynı anlaşılması gerekir.

Sitelerde Paylaş
18 minutes ago, sağduyu said:

1. Allah o ayetlerin gerçek manasını ancak ben bilirim diyor mu? Diyor.

2. Sen Allah'ın A dediği bir ayetten çıkardığın B anlamının gerçekten Allah'ın B anlamını kastettiğini neye dayanarak iddia ediyorsun? Bu çıkardığın B anlamını Allah'a sorarak onaylattın mı? Yoksa Allah'ın zihnini mi okuyorsun?

Fussilet 53. Varlığımızın delillerini, (kâinattaki uçsuz bucaksız) ufuklarda ve kendi nefislerinde onlara göstereceğiz ki, o Kur’an’ın gerçek olduğu onlara iyice belli olsun. Rabbinin, her şeye şâhit olması yetmez mi?

Ayette gelecekte denmiyor, ufuklarda ve kendi nefislerinde deniyor, burada ufuk dış dünyayı, nefis de iç dünyayı temsil ediyor. Eğer senin dediğin anlamı kastetmek isteseydi, ayetlerin manasını ancak ben bilirim demez, bu ayetlerin manası zamanla anlaşılacaktır derdi..

Bir kitabın tüm zamanlara ve tüm insanlara hitap ettiğini iddia ediyorsanız, o kitabın her devirde her insan tarafından aynı anlaşılması gerekir.

'onlara göstereceğiz ki, o Kur’an’ın gerçek olduğu onlara iyice belli olsun.' buradan gelecekte olduğu anlaşılmıyor mu?İşte iddia burada konuya girerek bir şey söyleyebilecek misiniz?

http://www.yenimucizeler.com//-t83.0.html 

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, T.TAŞPINAR said:

'onlara göstereceğiz ki, o Kur’an’ın gerçek olduğu onlara iyice belli olsun.' buradan gelecekte olduğu anlaşılmıyor mu?İşte iddia burada konuya girerek bir şey söyleyebilecek misiniz?

http://www.yenimucizeler.com//-t83.0.html 

Ayetten cımbızlama yapıp anlamını bozma, "ufuklarda ve kendi nefislerinde" ifadesini neden kesip atıyorsun? Ne biçim müslümansın sen?

Boşuna çakma mucizelerin olduğu sitenin linkini verip durma, Allah'ın "O ayetlerin manasını ancak ben bilirim." dedikten sonra senin çıkardığın absürt çıkarımların hiç bir kıymeti harbiyesi yok. Onun için bu saçmalıklarla insanın zamanını çalma. Eğer senin gibilerin yaptığı çıkarımları 1400 yıl önceki araplar da yapsaydı belki üstünde düşünmeye değerdi. Madem elinizde böyle gelecekten haber veren mucize bir kitap var, neden gavur bilim adamları bulmadan müslümanlar bunları ortaya çıkaramadı, ha? Hiç utanmıyor musunuz gavurun bulduğu şeyleri çalmaktan, kendinize mal etmekten?

Bir gerçek ortaya çıktıktan sonra ayetleri eğip bükerek işte bu gerçek bizim kitapta yazıyor demek kolay, onu herkes yapar, asıl marifet o gerçek ortaya çıkmadan önce kitaptaki o eğip büktüğünüz ayetlerden o gerçeği herkesten önce çıkarmaktır. Bilim bulup ortaya çıkarmadan önce hangi bilimsel gerçeği çıkarabildiniz şimdiye kadar o kitaptan? Bir tane örnek ver.

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, sağduyu said:

Ayetten cımbızlama yapıp anlamını bozma, "ufuklarda ve kendi nefislerinde" ifadesini neden kesip atıyorsun? Ne biçim müslümansın sen?

Boşuna çakma mucizelerin olduğu sitenin linkini verip durma, Allah'ın "O ayetlerin manasını ancak ben bilirim." dedikten sonra senin çıkardığın absürt çıkarımların hiç bir kıymeti harbiyesi yok. Onun için bu saçmalıklarla insanın zamanını çalma. Eğer senin gibilerin yaptığı çıkarımları 1400 yıl önceki araplar da yapsaydı belki üstünde düşünmeye değerdi. Madem elinizde böyle gelecekten haber veren mucize bir kitap var, neden gavur bilim adamları bulmadan müslümanlar bunları ortaya çıkaramadı, ha? Hiç utanmıyor musunuz gavurun bulduğu şeyleri çalmaktan, kendinize mal etmekten?

Bir gerçek ortaya çıktıktan sonra ayetleri eğip bükerek işte bu gerçek bizim kitapta yazıyor demek kolay, onu herkes yapar, asıl marifet o gerçek ortaya çıkmadan önce kitaptaki o eğip büktüğünüz ayetlerden o gerçeği herkesten önce çıkarmaktır. Bilim bulup ortaya çıkarmadan önce hangi bilimsel gerçeği çıkarabildiniz şimdiye kadar o kitaptan? Bir tane örnek ver.

UFUKLARDA DİYORSA,'UFUK ÇİZGİSİ'NE DİKKAT ET..YER YUVARLAĞINI ÇEPEÇEVRE SARAN BİR ÇİZGİDİR..AYNEN ENLEM -BOYLAM ÇİZGİLERİ GİBİ..

BEN SENİ FAZLA ZORLAMAYAYIM..KONUYA GİREMEYECEĞİNİZİ BİLİYORUM..AGNOSTİK.NET FORUMDA DA HİÇBİR HAKLI GEREKÇE OLMADIĞI HALDE AÇTIĞIM KONUYU KİLİTLEDİLER..HATTA DAHA ÖNCE AÇTIĞIM DİĞER KONUYU DA..ADMİN BEN BU KONUYU İLGİLENECEĞİM VE ARAŞTIRIP HATALARI AÇIKLAYACAĞIM  O ZAMANA KADAR SÜRESİZ KİLİTLİYORUM DEDİ..TARİH :30 KASIM 2016 İMİŞ..HALA ÖYLE DURUYOR..HERHANGİ BİR AÇIKLAMA YOK..

MUCİZE ACZ KÖKÜNDEN GELİR ..ACİZ BIRAKAN ANLAMINA GELİR..TIPKI SİZLERİ BIRAKTIĞI GİBİ..

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, T.TAŞPINAR said:

UFUKLARDA DİYORSA,'UFUK ÇİZGİSİ'NE DİKKAT ET..YER YUVARLAĞINI ÇEPEÇEVRE SARAN BİR ÇİZGİDİR..AYNEN ENLEM -BOYLAM ÇİZGİLERİ GİBİ..

BEN SENİ FAZLA ZORLAMAYAYIM..KONUYA GİREMEYECEĞİNİZİ BİLİYORUM..AGNOSTİK.NET FORUMDA DA HİÇBİR HAKLI GEREKÇE OLMADIĞI HALDE AÇTIĞIM KONUYU KİLİTLEDİLER..HATTA DAHA ÖNCE AÇTIĞIM DİĞER KONUYU DA..ADMİN BEN BU KONUYU İLGİLENECEĞİM VE ARAŞTIRIP HATALARI AÇIKLAYACAĞIM  O ZAMANA KADAR SÜRESİZ KİLİTLİYORUM DEDİ..TARİH :30 KASIM 2016 İMİŞ..HALA ÖYLE DURUYOR..HERHANGİ BİR AÇIKLAMA YOK..

MUCİZE ACZ KÖKÜNDEN GELİR ..ACİZ BIRAKAN ANLAMINA GELİR..TIPKI SİZLERİ BIRAKTIĞI GİBİ..

Asıl acizlik İslam'ı akıl, mantık, vicdan ve adalet yönünden savunamayıp çakma mucizelerle savunmaktır. Zamane müslümanlarında bunu çok görüyorum, bir insanın sırf başka bir insana inanmadığı için sonsuza kadar yakılmasını söyleyen bir inancı bir insan nasıl savunabilir ki? Bu saçmalığı açıklayamamanın aczi içinde ellerinde tek kalan şey işte bu çakma, zorlama mucize zırvaları. Eskiden olduğu gibi kelle sayısına güvenerek zorbalıkla insanları da sindiremiyorlar, insanlar gittikçe daha bilinçleniyor, daha çok soru sormaya başlıyor, insan hakları özgürlükler öne çıktıkça, bilim geliştikçe dinler daha da sakil durmaya başlıyor. Bak, papa bile iyi ateistler cennete gidebilir demek zorunda kaldı. Neden bunu demek zorunda kaldı? Çünkü falan insana inanmadı diye bir insanın cehenneme atılıp yakılması inancı insanın akıl ve mantığına, vicdanına, adalet duygusuna ters geliyor da onun için.

Mesela eskiden olsa bir insanı dinden çıktı diyerek acımadan öldürürdünüz, zina yaptı diye taşlayarak öldürürdünüz, şimdi niye yapamıyorsunuz? Çünkü modern, laik kanunlar buna izin vermiyor, bunu insanlık dışı olarak görüyor.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, sağduyu said:

Asıl acizlik İslam'ı akıl, mantık, vicdan ve adalet yönünden savunamayıp çakma mucizelerle savunmaktır. Zamane müslümanlarında bunu çok görüyorum, bir insanın sırf başka bir insana inanmadığı için sonsuza kadar yakılmasını söyleyen bir inancı bir insan nasıl savunabilir ki? Bu saçmalığı açıklayamamanın aczi içinde ellerinde tek kalan şey işte bu çakma, zorlama mucize zırvaları. Eskiden olduğu gibi kelle sayısına güvenerek zorbalıkla insanları da sindiremiyorlar, insanlar gittikçe daha bilinçleniyor, daha çok soru sormaya başlıyor, insan hakları özgürlükler öne çıktıkça, bilim geliştikçe dinler daha da sakil durmaya başlıyor. Bak, papa bile iyi ateistler cennete gidebilir demek zorunda kaldı. Neden bunu demek zorunda kaldı? Çünkü falan insana inanmadı diye bir insanın cehenneme atılıp yakılması inancı insanın akıl ve mantığına, vicdanına, adalet duygusuna ters geliyor da onun için.

Mesela eskiden olsa bir insanı dinden çıktı diyerek acımadan öldürürdünüz, zina yaptı diye taşlayarak öldürürdünüz, şimdi niye yapamıyorsunuz? Çünkü modern, laik kanunlar buna izin vermiyor, bunu insanlık dışı olarak görüyor.

KURAN A AKIL,MANTIK VİCDAN ADALET YÖNÜNDEN VERİLEBİLECEK DERS YOKTUR..BİR MUCİZE İDDİASINDA KONUYA BİLE GİREMİYORSUNUZ SONRA NEDEN İNANIYORSUNUZ DİYORSUNUZ?

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, T.TAŞPINAR said:

KURAN A AKIL,MANTIK VİCDAN ADALET YÖNÜNDEN VERİLEBİLECEK DERS YOKTUR..BİR MUCİZE İDDİASINDA KONUYA BİLE GİREMİYORSUNUZ SONRA NEDEN İNANIYORSUNUZ DİYORSUNUZ?

O konuya girip çoktan palavra olduğunu gösterdim bile sadece sen bunun farkında değilsin.

Ama çok istiyorsan yaz mucize iddialarından birini buraya. hemen paçavraya çevireyim.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, sağduyu said:

İnsan görmek istemezse göremez. Buyur, yaz şu mucize iddialardan birisini de görelim bakalım şu mucizeyi.

O İDDİAMDA SVALBARD ADALARI,DÜNYA TOHUM DEPOSU,NEBE SURESİ VE ABESE SURESİ AYETLERİN BAHSEDİLİYORDU..BUNLARIN HANGİSİNDEN BAHSETTİN DE GÖRMEMİŞİM..? ÖNCE BUNA BİR GİR..SONRA DA ŞUNLARA BAKABİLİRSİN..http://www.yenimucizeler.com//-t71.0.html

http://www.yenimucizeler.com/furkan-suresi-bahreyn-furat/furkan-suresi-bahreyn-furat-t15.0.html

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, T.TAŞPINAR said:

O İDDİAMDA SVALBARD ADALARI,DÜNYA TOHUM DEPOSU,NEBE SURESİ VE ABESE SURESİ AYETLERİN BAHSEDİLİYORDU..BUNLARIN HANGİSİNDEN BAHSETTİN DE GÖRMEMİŞİM..? ÖNCE BUNA BİR GİR..SONRA DA ŞUNLARA BAKABİLİRSİN..http://www.yenimucizeler.com//-t71.0.html

http://www.yenimucizeler.com/furkan-suresi-bahreyn-furat/furkan-suresi-bahreyn-furat-t15.0.html

Bana şuraya bakabilirsin deme, yaz buraya, herkes görsün, biraz gülsün. Bakalım ayetlerin neresinde Svalbard adası, tohum deposu kelimeleri geçiyor, görelim.

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, sağduyu said:

Bana şuraya bakabilirsin deme, yaz buraya, herkes görsün, biraz gülsün.

UZAYDA İLK İNSAN: “GAGARİN”
ve
KURAN’IN MUCİZEVİ İŞARETİ (RAHMÂN) 55:33

55:33 - Yâ ma'şerel cinni wel insi inisteta'tum en tenfuzuu min aktâris semâwâti wel ardi fenfuzuu, lâ tenfuzuune illâ bi sultân.

Diyanet Meali :
55:33 -  Ey cin ve insan toplulukları! Göklerin ve yerin uçlarından bucaklarından geçip gitmeye gücünüz yeterse geçip gidin. Büyük bir güç (SULTA) olmadıkça geçip gidemezsiniz. 

Bu ayet, insanoğlunun uzaya çıkabileceğini anlatan Kuran’ın biricik ayetidir. Yine bu ayette ön plana çıkan bir kelime “Rahman” formundaki  “sultan” kelimesidir. Ayetteki " lâ tenfuzûne illâ bi sultan" (Sultan olmadan çıkıp gidemezsiniz.) deyimi iki anlamı kendisinde barındırır. Biri, yerçekimi ve atmosferin aşılıp uzay boşluğuna çıkılabilmesinin fiziki olarak çok büyük bir güç gerektirdiğidir (mekiğin ateşleme sistemi).  

uzayayolculuk.PNG

Diğeri, aşağıdaki sözlükten de anlaşılabileceği gibi büyük bir iktidar gücün organizasyonu sonucundaki güç anlamını da taşımasıdır.  Yani, çok güçlü bir devletin gücü ve otoritesidir. Uzay çalışmaları bilindiği üzere ancak devlet gücüyle ve devlet otoritesinin kararlarıyla yürütülmüştür. Ayette, sanki bize 1400 yıl önceden, gelecekte uzaya çıkışla ilgili çalışmaların devletlerin gücüyle yapılacağını haber vermekte.

~ Ar sulṭān [#slṭ(n)] 1. iktidar, dünyevi kudret, hükümdarlık [ix], 2. hükümdar

• ~ Aram şulṭānā שלטנא iktidar, hükümdarlık < Aram #şlṭ שלט egemen olma, iktidar sahibi olma → sulta

http://www.nisanyansozluk.com/?k=sultan

İnsanoğlunun uzaya ilk çıkışı (birçoğumuzun belleğinde olmakla birlikte) araştırıldığında, ilk çıkan insanın Sovyet kozmonot Yuri GAGARİN olduğu bilgisine bir çok kaynakta ulaşabiliriz.

Yuri Gagarin (9 Mart 1934 – 27 Mart 1968)

…Bir dökümhanede çıraklığa başlayan Gagarin daha sonra Saratov`da bulunan yüksek teknik okuluna seçildi. Oradayken “Hava Kulübü”`ne girdi ve küçük uçaklarla uçmayı öğrendi. Bir hobi olarak başladığı bu iş zamanla hayatının önemli bir bölümünü kaplamaya başladı. 1955`de okulunu tamamladı ve bir pilot okulunda savaş uçağı eğitimi almaya başladı. Orada 1957 yılında evleneceği Valentina Goryacheva ile tanıştı. Eğitimden sonra hava şartlarının kötü olduğu Norveç sınırında bir bölgeye atandı. Yetişkin biri olduğunda boyu 157,5 cm civarındaydı.
Uzay Yarışının başlangıç döneminde, Sovyetler kozmonot adaylarını belirlemek için geniş bir tarama programı başlatmışlardı. 20 kozmonot ile Sovyet uzay programına seçilen Gagarin bütün testleri başarıyla atlattı. En sonunda gene yetenekli ve başarılı bir kozmonot olan Gherman Titov ile Yuri Gagarin arasında bir tercih yapılacaktı, Yuri Gagarin seçildi. Bu seçimde soğuk Titov`un aksine Yuri`nin güler yüzlü ve cana yakın bir karakterinin olması ve sade bir çocukluk sürmesinin önemli olduğu söylenir.

12 Nisan1961 tarihinde GAGARİN uzaya çıkan ilk insan oldu. Gemisinin adı Vostok 1 idi.

http://www.hossohbetci.com/blog/yuri-gagarin-kimdir-yuri-gagarin-hayati-yuri-gagarin-biyografisi-yuri-gagarin-hakkinda-google-yuri-gagarin-dedi-yuri-gagarin-resimleri-yuri-gagarin.html

vostok1.PNG

yurigagarin.PNG

Yuri Alekseyeviç Gagarin: ( 9 Mart 1934 - 27 Mart 1968) 1961 yılında uzaya çıkarak Dünya'yı uzaydan gören ilk insan olan bir Sovyet kozmonotudur. 12 Nisan 1961 tarihinde Gagarin uzaya çıkan ilk insan oldu.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Yuri_Gagarin

Yuri Alekseyeviç Gagarin, 9 Mart 1934 - 27 Mart 1968 yılları arasında yaşamış Rus kozmonot. 12 Nisan 1961 tarihinde, uzaya giden ilk insan unvanını aldı. Çığır açan bu deneyimiyle çok sayıda ülkeden onur madalyaları aldı.
http://www.biyografi.info/kisi/yuri-gagarin

Yuri Gagarin (9 Mart 1934 – 27 Mart 1968)

Yuri Gagarin, Gzhatsk yakınlarındaki Klushino`da 9 Mart1934 tarihinde dünyaya geldi. Bu kasabanın adı 1968`de GAGARİN olarak değiştirildi

http://www.hossohbetci.com/blog/yuri-gagarin-kimdir-yuri-gagarin-hayati-yuri-gagarin-biyografisi-yuri-gagarin-hakkinda-google-yuri-gagarin-dedi-yuri-gagarin-resimleri-yuri-gagarin.html

Uzaya çıkan ilk insan olan Yuri Gagarin’in adını taşıyan ve doğduğu şehir olan Rusya’daki Gagarin şehri 55 derece.33 dakika  enlemi üzerinde bulunmaktadır.

Gagarin (Russian: Гага́рин), known until 1968 as Gzhatsk (Russian: Гжатск), is a town and the administrative center of Gagarinsky District of Smolensk Oblast, Russia,…
http://en.wikipedia.org/wiki/Gagarin,_Russia

smolenksoblasti1.PNG

Gagarin şehri Rusya’nın Smolensk Oblast eyaletinde bulunmakta ve  55. kuzey enlemi ile 33. doğu boylamının kesişim noktası da bu yönetim birimi sınırlarının merkezi denebilecek bir noktaya denk gelmektedir.

smolenksoblasti2.PNG

Yukarıdaki açıklamalardan da hemen fark edileceği üzere, iki önemli husus vardır: 

1-   Yuri Gagarin’in adını taşıyan şehrin merkezine yakın bir bölgeden, 55 derece 33 dakika enlemi geçmektedir. 

2-   İnsanoğlunun uzaya çıkışından bahsedilen ayet Kuran’da Rahman suresinde, yani  55:33’te geçmektedir.  Gagarin şehrinin bağlı bulunduğu  Smolensk Oblast eyaletinin merkezine yakın bir bölgede 55. kuzey enlemi ile 33.doğu boylamı kesişimini tam olarak vermektedir. 

Bu iki özelliğin bir arada bulunması ve ayetin anlamının insanlığın uzaya çıkışıyla ilgili olması beraber düşünüldüğünde artık bunları tesadüf olarak niteleyebilmek çok zor olacaktır. Aslında, 55. enlem ile 33. boylamın kesiştiği bölgenin uzaya insan gönderen ilk ülke olan Sovyetler Birliği ve günümüzdeki mirasçısı olan Rusya’nın sınırları içinde olması bile zaten yeterince ilginçtir. Bu özellik yetmezmiş gibi yukarıda belirttiğimiz şekilde Yuri Gagarin’in adı verilen şehrin merkezinden 55 darece 33 dakika enlemi geçmesi tesadüfü ortadan kaldırmaktadır. 
Yuri Gagarin’in doğduğu yer ve memleketi olan Smolensk Oblastından  (oblast=eyalet) geçen enlemler arasında, bu eyaletten geçen kısmı en uzun olan enlem 55.kuzey enlemidir. Aynı şekilde bu eyalet sınırlarından geçen boylamlar arasında bu bölgeden geçen kısmı en uzun olan boylam ise 33. doğu boylamıdır. Bu durum 55:33 koordinatlarının tesadüfi olmadığı yönünde yine bir fikir vermektedir. 

smolenksoblasti3.PNG

Şimdi 3 şıklı bir soru:

(a)Yuri Gagarin’in doğduğu Klushino kasabasını Gagarin olarak değiştiren Sovyet hükümeti, bunu sırf  55° 33’ enlem boylamında olduğunu görerek Kuran’a uysun diye mi değiştirdi, (b) veya Peygamber ve arkadaşlarının bir uydusu mu vardı, ki yerküreyi ölçülendirecek bilgiyi toplayıp  Dünya’nın koordinat sistemini kurarak gaybi bir haberle 55:33 ayetini mi oluşturdular, (c) yoksa Kuran’da göklere çıkış ile ilgili net bir bilgi olarak yer alan bu biricik ayet;  geçmişi, an’ı ve geleceği bilen Yüce Yaratıcının bir ölçüsü sonucu mu 55:33 olarak ayarlandı?  Seçim serbest.

Sitelerde Paylaş

55:33 -  Ey cin ve insan toplulukları! Göklerin ve yerin uçlarından bucaklarından geçip gitmeye gücünüz yeterse geçip gidin. Büyük bir güç (SULTA) olmadıkça geçip gidemezsiniz. 

İlk önce sen bu ayette bahsedilen cin topluluğundan bir tane cin göster. Cin dediğin şey bir masal karakteri, hayali bir varlık. Verdiğin ayetin daha baştan masal olduğu ortada.

Şimdi de bana göklerin(!?) ve yerin uçlarını göster. Nerede bu uçlar? Yerin nasıl ucu oluyor? Yuvarlak bir nesnenin ucu mu olur? Bu ayete göre Kuran dünyayı düz sanıyor. Sonra da göklerin ucunu göster. Dur, daha önce bu gökleri göster, nerede bu kuran'da bahsedilen 7 gök? Gök bir tanedir.

Sitelerde Paylaş
12 minutes ago, sağduyu said:

İlk önce sen bu ayette bahsedilen cin topluluğundan bir tane cin göster. Cin dediğin şey bir masal karakteri, hayali bir varlık. Verdiğin ayetin daha baştan masal olduğu ortada.

Şimdi de bana göklerin(!?) ve yerin uçlarını göster. Nerede bu uçlar? Yerin nasıl ucu oluyor? Yuvarlak bir nesnenin ucu mu olur? Bu ayete göre Kuran dünyayı düz sanıyor. Sonra da göklerin ucunu göster. Dur, daha önce bu gökleri göster, nerede bu kuran'da bahsedilen 7 gök? Gök bir tanedir.

RAHMAN 55:33 AYETİ,İNSANOĞLUNUN UZAYA ÇIKIŞIYLA İLGİLİ OLARAK DOĞRUDAN  YORUMLANABİLEN AYETTİR..ÖNEMLİ OLAN KONU BUDUR..UZAYA ÇIKAN İLK İNSAN DA GAGARİN DİR..GAGARİNİN ADI VERİLEN ŞEHİRİN ORTASINDAN 55 DERECE 33DK ENLEMİ GEÇER..BU ŞEHRİN BAĞLI OLDUĞU RUSYA DAKİ EYALET SMOLENSK OBLAST TIR..VE 55.KUZEY ENLEMİ İLE 33.DOĞU BOYLAMI BU EYALETİN ORTALARINDA KESİŞİR..YANİ BU KOORDİNAT DA BULUNDUĞU ÜLKE VE EYALETİ İŞARET EDER..

Sitelerde Paylaş

RAHMAN 55:33 AYETİ,İNSANOĞLUNUN UZAYA ÇIKIŞIYLA İLGİLİ OLARAK DOĞRUDAN  YORUMLANABİLEN AYETTİR..ÖNEMLİ OLAN KONU BUDUR..UZAYA ÇIKAN İLK İNSAN DA GAGARİN DİR..GAGARİNİN ADI VERİLEN ŞEHİRİN ORTASINDAN 55 DERECE 33DK ENLEMİ GEÇER..BU ŞEHRİN BAĞLI OLDUĞU RUSYA DAKİ EYALET SMOLENSK OBLAST TIR..VE 55.KUZEY ENLEMİ İLE 33.DOĞU BOYLAMI BU EYALETİN ORTALARINDA KESİŞİR..YANİ BU KOORDİNAT DA BULUNDUĞU ÜLKE VE EYALETİ İŞARET EDER..

Sen sorulara cevap ver, illüzyonlarınla ilgilenmiyorum.

1. Bu cin denen şey nedir, gören olmuş mudur? Nerede yaşarlar?

2. Bana yerin ucunu göster. Dünyanın ucu nasıl oluyor?

3. Bana göklerin uçlarını göster. Göğün ucu mu olur?

Sitelerde Paylaş
13 minutes ago, sağduyu said:

Sen sorulara cevap ver, illüzyonlarınla ilgilenmiyorum.

1. Bu cin denen şey nedir, gören olmuş mudur? Nerede yaşarlar?

2. Bana yerin ucunu göster. Dünyanın ucu nasıl oluyor?

3. Bana göklerin uçlarını göster. Göğün ucu mu olur?

BURADA BAHSEDİLENİN ATMOSFERİN VE DÜNYANIN ÇEKİMİN ALANININ ÖTESİNDE YÖRÜNGEDE DÖNECEK ŞEKİLDE UZAY BOŞLUĞUNA ÇIKMAK OLDUĞUNU HERKES ANLAR..GÖKLERİN UÇLARI-ÇAPLARI DA GALAKSİLERİN ÇAPLARI OLABİLİR..GALAKSİDEN ÇIKMAK OLABİLİR..

https://www.youtube.com/watch?v=_mgNFaU84kE BU VİDEO VE DAHA FAZLASI BİZZAT NASA TARAFINDAN ÇEKİLMİŞ GÖRÜNTÜLER..VE BU IŞIKLI ŞEYLERİ TANIMLAYAMADIKLARINI SÖYLÜYORLAR VE ZATEN UFO OLARAK İSİMLENDİRİYORLAR..GÖRÜNTÜLERDE HİÇ UÇAN DAİRE BENZERİ BİR CİSİM GÖREBİLİYOR MUSUNUZ..? GÜNÜMÜZÜN EN ÖNEMLİ VE GELİŞMİŞ UZAY ARAŞTIRMA KURUMU OLAN NASA BU GÖĞE DOĞRU YÜKSELEN IŞIKLARI TANIMLAYAMADIĞINI VE NE OLDUĞUNU BİLMEDİKLERİNİ AÇIKLIYORLAR..AMA KURAN I KERİM 1400 YIL EVVELDEN IŞIKTAN,DUMANSIZ ATEŞTEN YARATILMIŞ CİNLERİN VE CİN-ŞEYTANLARIN GÖĞE ÇIKIP GELDİKLERİNDEN BAHSEDİYOR..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...