Jump to content

Peygamberin evliliklerini yeniden okuyalım

Recommended Posts

7 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

örnek  olarak  regl  durumları. olabilir.Koca-karı  iliskilerinde  evde  nasıl  davranmalilar  gibi 

Bir düzine kadın alırken hiç edep ve haya duymuyor ama iş dini anlatmaya gelince bir utangaçlık geliyor adama, ha? Koca-karı ifadesi eksik olmuş, koca ile karılar ve cariyeler demen lazım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 84
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Aslında Peygamberin evlilik sebeplerine bakıldığında, Allah tarafından desteklenmeyen bir peygamber profili göze çarpıyor. Yani Allah kendisine elçi seçtiği birinin çocuklarına sahip çıkamıyor, onları koruyamıyor mu? Dostlukların gelişmesi için illa evlilikler mi olmalı, arkadaşlıklarla bu iş çözülememiş mi? Siyasi ilişkilerin gelişmesi için Merkel ile Putin de mi evlenmeli? Düşmanlığın azalması için evlilikten başka yordam düşünülememiş mi? Kadınların sosyal güvencesini sağlamak için illa aynı yatağa girmek şart mı, bir kurum yada kanun ile bu sağlanamazmıydı? Kadınlara özel meseleler ile ilgili bilgilendirme için basit bir derslik oluşturulamamış mı? Sorunlar karşısında çözüm olarak sürekli evlilik konusu gündeme gelmiş. Bence peygamber Allah tarafından pekte desteklenmemiş gibi görünüyor.

Sitelerde Paylaş

izan ve insaf ile bakarsak

ve dahi nefsani şehvani dünyevi bakarsak 

günümüzde de erkek genelde ya kendi yaşında yada daha küçük yaşlarda zevce tercih eder

kendinden 1-2 yaş daha büyük bayana bile zor razı olabiliyor

daha büyüğüne zaten hayır diyor

hz peygamber gibi 25 yaşında ve hanımı hz hatice 40 yaşında evleniyor

günümüzde  25 yaşındaki bir genç 40 yaşındaki  hemde dul biri ile evlenmez

bir kere çocuk doğmaz diye bakar yaş farkı çok fazla filan

ancak hz peygamberin yaşayan tüm çocukları  haticetül kübra dediğimiz o ilk hanımından doğuyor

çok madde perest olan dünya yada her şey güzellik gençlik yaş   üzerinden bakılıyor

ahlak edep insaniyete kemalata bakan yok

bu günün gözü ile o günleri yorumlamak doğru değildir

her şeyden önce tarihsel manada bu yanlıştır

taş devrinde ateşli silah kullanmak gibidir.

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, nogodbutAllah said:

izan ve insaf ile bakarsak

ve dahi nefsani şehvani dünyevi bakarsak 

günümüzde de erkek genelde ya kendi yaşında yada daha küçük yaşlarda zevce tercih eder

kendinden 1-2 yaş daha büyük bayana bile zor razı olabiliyor

daha büyüğüne zaten hayır diyor

hz peygamber gibi 25 yaşında ve hanımı hz hatice 40 yaşında evleniyor

günümüzde  25 yaşındaki bir genç 40 yaşındaki  hemde dul biri ile evlenmez

bir kere çocuk doğmaz diye bakar yaş farkı çok fazla filan

ancak hz peygamberin yaşayan tüm çocukları  haticetül kübra dediğimiz o ilk hanımından doğuyor

çok madde perest olan dünya yada her şey güzellik gençlik yaş   üzerinden bakılıyor

ahlak edep insaniyete kemalata bakan yok

bu günün gözü ile o günleri yorumlamak doğru değildir

her şeyden önce tarihsel manada bu yanlıştır

taş devrinde ateşli silah kullanmak gibidir.

Hatice gibi Mekke'nin en zengin kadını Muhammed ile evlenmek isteyecek, Muhammed bunu reddedecek ha? Sanki 15'lik, 20'lik kadınlar Muhammed'in kapısında sıra olmuş da Muhammed bunları beğenmemiş gibi anlatıyor herif. Amcası Ebu talip bile kızıyla evlenmek isteyen Muhammed'i reddetmiş, adam 25 yaşına kadar evlenecek kadın bulamamış, neyse ki imdadına Hatice yetişmiş de Muhammed'i iç güveysi almış.

Sitelerde Paylaş

Minareleri penise,

kubbeleri memelere benzetenler varmış.

Hacerül Esved vajinadır derler.

Bu iddialar doğruysa islamın niyet başından belli diyelim.

Muhammed gerçek olamayacak kadar uydurma bir karakter 

gibi duruyor.uydurma veya değil ama Muhammed'in çok karılı olması,sayısız cariyesinin v olması aynı amaca hizmet ediyor olmalı.

İslamın en büyük amaçlarından biri de dünyaya cihad ilan edip ,bütün -evliler dahil- kadınları cariye yapıp tecavüz etmek,fahişe yapmaktır.

Bu zihniyete ve bu zihniyetin yaratıcılarına 

LANET OLSUN ! LANET OLSUN ! LANET OLSUN! 

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 25.07.2019 at 03:26, sağduyu yazdı:

Adama bak, harem kurmuş bir arap bedevisinin evliliklerini savunacağım diye nasıl yırtınıyor? Yahu bu kadar bahane üreteceğinize bizim adam kadın düşkünüydü deyip, geçin. Bu kadar kıvranmaya ne gerek var? Bu arada bu bahaneler bu herifin kendi aklıyla düşünüp bulduğu bahaneler de değil, birileri bu bahaneleri üretmiş, bu herif de hiç üzerinde düşünmeden aynen kopyalayıp yapıştırmış. Biraz düşünebilse, aklını ve mantığını kullansa nasıl saçmaladığını belki görürdü ama nerede?

Aşağıdaki hadis neyin ne olduğunu apaçık ortaya koyuyor zaten.

Hz. Aişe radıyallahu anhâ anlatıyor: "Beni'l-Mustalik'ten Cüveyriye Bintu'l-Hâris, Sâbit İbnu Kays İbni Şemmâs radıyallahu anh'ın hissesine düşmüştü (esaretten kurtulmak için mukâtebe anlaşması yaptı). O, çok güzel bir kadındı, gözde onun için bir hisse vardı (gören göz haz duyardı). Mukâtebe bedelini ödemede yardım talep etmek üzere Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'a geldi.

Hz. Aişe devamla der ki: "Cüveyriye kapıda durduğu vakit onu görünce durumu hoşuma gitmedi (Resûlullah'ın onu beğenip evlenmeye kalkacağından korktum). Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın da benim onda gördüğüm (güzelliği) göreceğini derhal anladım.

"Ey Allah'ın Resûlü dedi. Ben Hâris'in kızı Cüveyriye'yim. Durumum size meçhul değil. Ben Sâbit İbnu Kays'ın hissesine düştüm. Fakat hürriyetime kavuşmak için onunla mukâtebe yaptım. Size, mukâtebe (bedelini ödemem)de yardım istemek üzere geldim. Resûlullah:

"Sana ondan daha hayırlısını söylesem ne dersin?" buyurdular. Cüveyriye: "O nedir?" dedi.

"Senin yerine mukâtebe ücretini ödeyeyim ve seni zevce olarak alayım?" buyurdular. Cüveyriye de: "Kabul ediyorum!" dedi. (Bunun üzerine, Sabit İbnu Kays'a adam göndererek Cüveyriye'yi ondan talep etti. Sabit: "O senindir, Ey Allah'ın Resûlü! Annem babam sana feda olsun!" dedi. Aleyhissalâtu vesselâm mukâtebe ücretini hemen ödedi. Cüveyriye ile evlendiğini işitince ellerindeki esirleri salıp azad ettiler ve: "Bunlar Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm'ın artık akrabalarıdır (esir olarak tutulamazlar)!" dediler. Hz. Aişe devamla der ki: "Kavmine ondan daha hayırlı bir kadın görmedik; onun sebebiyle Benî Mustalik'ten yüz aile halkı azad olundu."

Ebu Davud, Itk 2, (3931).

Kendisinden özgürlüğü için yardım isteyen çaresiz bir kadına evlenme teklif edebilecek bir karakterde bir insan işte. İslam dininin ne rezil, pislik bir din olduğunu gösteren, adeta İslam dininin özeti olan bir hadis. Kölelik ve cariyelik var, ganimet var, yağma ve talan var.

Benim forumda yazdığım tüm yazılar kendi özgün yazılarımdan oluşmaktadır. Ben hiçbir yerden kopyala yapıştır yapmam. Deneyebilirsin. Google dan bak eğer kopyala yapıştır yaptıysam çıkar ortaya

Sitelerde Paylaş
On 25.07.2019 at 05:44, Abdülmalik yazdı:

Benim kanımı donduran Safiye olayıdır. Koca ve babasını kestiği kadını cinayet günü akşamı yatağa atıp tecavüz edebilmek nasıl bir iştir,? hala tüylerim ürperir. 

Safiyyeye diyor ki ; 

Sana iki teklifim olacak 

1- Müslümanlığı seç seni eşim olarak alayım hür ol

2- Eğer müslümanlığı seçmessen de azatlısın hürsün istediğin yere gidebilirsin diyor

zorlama yok, baskı yok 

ama Hz. Safiyye ilkini seçiyor

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Kindi said:

Safiyyeye diyor ki ; 

Sana iki teklifim olacak 

2- Eğer müslümanlığı seçmessen de azatlısın hürsün istediğin yere gidebilirsin diyor

zorlama yok, baskı yok 

Kaynak?

Aynı şeyi hemen hemen her durumda yapıyorsunuz, kaynak vermeden kıçınızdan sallıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, sağduyu yazdı:

Kaynak?

Aynı şeyi hemen hemen her durumda yapıyorsunuz, kaynak vermeden kıçınızdan sallıyorsunuz.

Sen araştırmadan kopyala yapıştır yaptın diyerek kıçından sallamışsın herkesi kendin gibi sanma kaynak bir sürü yığarım sana ama lisanı beyan aynıyla insan 

seviyene düşmüyom 

seni engelledim muhattabım değilsin 

tarihinde Kindi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, Kindi said:

Sen araştırmadan kopyala yapıştır yaptın diyerek kıçından sallamışsın herkesi kendin gibi sanma kaynak bir sürü yığarım sana ama lisanı beyan aynıyla insan 

seviyene düşmüyom 

seni engelledim muhattabım değilsin 

Çok da şeyimdeydi. Yalanın ortaya çıkınca devekuşu gibi kafanı kuma gömmekle görünmediğini mi sanıyorsun?

Herif bir sürü kaynak yığarmış ama... Bu da başka bir kıvırma, cevap veremeyince, salladığı ortaya çıkınca hemen mağdur ayaklarına yatıp tüymek müslümanların genlerinde var.

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Kindi yazdı:

Safiyyeye diyor ki ; 

Sana iki teklifim olacak 

zorlama yok, baskı yok 

Geç bunları, biraz insan ol.

Sen ananın, babanın, eşinin katili ile aynı yatağa girip birlikte olmayı kabul edermiydin? 

Sitelerde Paylaş
On 25.07.2019 at 01:49, Kindi said:

6-Teşri amacıyla yapılan evlilik: Hz.Peygamberin Zeynep B. Cahş ile yaptığı evlilik Araplar arasında yaygın olan evlatlıkla ilgili uygulamaların kaldırılması amacıyla yapılmıştır. Araplar arasında evlatlık evlat gibi mütalaa edilir ona varis olunur ve evlatlık olan kişi de kendisini evlatlık alan şahsa varis olurdu. Evlatlığın eşi ile evlenmemek yasağı vardı.(Ayrı bir başlıkta incelenecektir.)

Dönemin ilkel ve korkunç arap uygulaması olan "evlat edinme" kaldırılıp onun yerine "gerdeğe sokma" kuralının çıkartılması ayrı bir başlıkta incelenecekmiş. 

Nasıl incelenecek, çok merak ediyorum.

Bir de çok eşliliğin kendi ayakları üzerinde duran hiç bir modern ülkede yasalarca tanınmaması konusunda neler hissediyorsunuz?

Bu durum gerçek müslümanlara zulüm gibi geliyor mu?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, bayşapka yazdı:

Dönemin ilkel ve korkunç arap uygulaması olan "evlat edinme" kaldırılıp onun yerine "gerdeğe sokma" kuralının çıkartılması ayrı bir başlıkta incelenecekmiş. 

Sırf bedevinin teki onlarca karısı ve cariyesi varken evlatlığının karısına göz koydu diye koskoca bir evlatlık müessesesini yerle bir etmişler.

Üstelik bu durum cahiliye devri dedikleri arap kültüründe dahi hoş karşılanmayan bir durum olduğundan, muho ayet üstüne ayet çakmak zorunda kalmış.

Evlatlığının karısını almazsa peygambere zorluk olurmuş, vahiy falan kesilirmiş (ahzab 37) almak zorunda kalmış mış, pişkinliğin, yüzsüzlüğün bukadarı gerçekten hayrete düşürüyor!!

Bu bariz ahlaksızlığa karşı müsloşların yapabildiği savunma ise banker bilo filmindeki maho ağa repliklerinden arak “yapmış ama bi sor neden yapmış” yüzsüzlüğünden başka birşey değil. İslam işte insanı böyle rezil, kepaze eder.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Abdülmalik yazdı:

Geç bunları, biraz insan ol.

Sen ananın, babanın, eşinin katili ile aynı yatağa girip birlikte olmayı kabul edermiydin? 

İşte anlayamadığınız, zorlandığınız şey bu. Sene 2019 aylardan Temmuz. Peygamber şu zamanda yaşıyor Kuranda şimdi iniyormuş gibi düşünüyorsun.

Sen hiç savaş görmemişsin yaşadığın çağın coğrafyanın algısını tek doğru zannediyorsun. Ama 1500 sene önceki Arap coğrafyasî nasıldı? Veya 200 sene sonra toplumlar nereye evrilir bunu bilmiyorsun. 

Hz.Safiyye Peygamberden önce 2 evlilik yapmış 17 yaşında birisi.

İslam gelmeden önce arap toplumu coğrafyasında savaş var. Buna benzer olaylar var zaten. Çünkü Safiyyenin içinde bulunduğu toplumda bunlar ilk değil. İslam gelmeden önce aylarca süren ficar savaşları olurdu. İnsanlar dul yetim kalırdı. Dul yetim kalanlar zaten savunmasız sahipsiz olurdu.

Düşünsene bir yere savaşa gidiyorsun saldıracaksın. Ama yakınların ölecek. Bu savaşın tabii bir sonucu. O dönemin insanları bunu biliyor ve bunu göze alarak savaşa gidiyor. 

O coğrafyada kocası babası ölmüş biri zaten tutunamaz. Biriyle evlenmek zorunda. Eğer evlenmezse ya köle olacak yada esir statüsünde hapiste olacak.

Biriyle evlenmek o kişinin güvencesi

Yani toplumu dönemin şartları içinde olayları okuduğunuzda yanlış birşey yok. 

O insanlar sizin gibi düşünmüyor. Hatta bu uygulamalar bu insanlar için ödül. Onlar seviniyorlar da

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Kindi yazdı:

İşte anlayamadığınız, zorlandığınız şey bu. Sene 2019 aylardan Temmuz. Peygamber şu zamanda yaşıyor Kuranda şimdi iniyormuş gibi düşünüyorsun.

Sen hiç savaş görmemişsin yaşadığın çağın coğrafyanın algısını tek doğru zannediyorsun. Ama 1500 sene önceki Arap coğrafyasî nasıldı? Veya 200 sene sonra toplumlar nereye evrilir bunu bilmiyorsun. 

Tebrikler, islam’ın mantıksızlığını çok güzel ortaya koymuşsun.

Ve katılıyorum, toplum, dil, kültür, teknoloji, vs. sürekli bir evrim içerisindeyken insanların atacağı her adımı dikte eden, yazıldığı çağın ilkel toplumsal kurallarını zorla dayatan, donmuş kalıpta emirler ve talimatlar yollamanın hiç bir mantığı yok.

Bu saçmalığın bir tanrıdan değil, 7. Yüzyıl cahil arap toplumundan çıktığı kristal kadar berrak, tabii gerçekleri görmek isteyene.

Bir saat önce, Kindi yazdı:

İslam gelmeden önce arap toplumu coğrafyasında savaş var. Buna benzer olaylar var zaten. Çünkü Safiyyenin içinde bulunduğu toplumda bunlar ilk değil. İslam gelmeden önce aylarca süren ficar savaşları olurdu. İnsanlar dul yetim kalırdı. Dul yetim kalanlar zaten savunmasız sahipsiz olurdu.

Düşünsene bir yere savaşa gidiyorsun saldıracaksın. Ama yakınların ölecek. Bu savaşın tabii bir sonucu. O dönemin insanları bunu biliyor ve bunu göze alarak savaşa gidiyor. 

O coğrafyada kocası babası ölmüş biri zaten tutunamaz. Biriyle evlenmek zorunda. Eğer evlenmezse ya köle olacak yada esir statüsünde hapiste olacak.

O insanlar sizin gibi düşünmüyor. Hatta bu uygulamalar bu insanlar için ödül. Onlar seviniyorlar da

Siz dincilerin bihaber olduğu ortada yalnız insanlık onuru ve haysiyet diye bir değer var.

Bazı insanlar bu değer için yaşar, kadın veya erkek fark etmez.

Tarihte sayısız kadın vardır tecavüz edilip kullanılmaktansa onurlu ölümü seçen.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Ebu Kafir yazdı:

Tebrikler, islam’ın mantıksızlığını çok güzel ortaya koymuşsun.

Ve katılıyorum, toplum, dil, kültür, teknoloji, vs. sürekli bir evrim içerisindeyken insanların atacağı her adımı dikte eden, yazıldığı çağın ilkel toplumsal kurallarını zorla dayatan, donmuş kalıpta emirler ve talimatlar yollamanın hiç bir mantığı yok.

Bu saçmalığın bir tanrıdan değil, 7. Yüzyıl cahil arap toplumundan çıktığı kristal kadar berrak, tabii gerçekleri görmek isteyene.

Siz dincilerin bihaber olduğu ortada yalnız insanlık onuru ve haysiyet diye bir değer var.

Bazı insanlar bu değer için yaşar, kadın veya erkek fark etmez.

Tarihte sayısız kadın vardır tecavüz edilip kullanılmaktansa onurlu ölümü seçen.

Okuduklarından bunu anladıysan kutluyorum seni maşallah süper

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Kindi said:

Hz.Safiyye Peygamberden önce 2 evlilik yapmış 17 yaşında birisi.

İşte din insana her türlü pisliği, rezilliği savundurtur, aynen bu herifin yaptığı gibi. Herif bu pisliklere hiç sesini çıkaramıyor, ama pislikleri dile getirenlere seviyesiz diyerek arabın önüne koyduğu puta tapınmaya devam ediyor.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Kindi yazdı:

Evet bu cevabı bekliyordum.

Kansızlık bunu gerektirirdi.

Ben Safiye’nin yerinde olsam kendimi kurtarmak için ailemin katilinin altına yatardım, o kadar da kansızım diyorsun.

Allah’ınız sizi ıslah etsin.

Başka sorum yok.

Eminim zavallı safiye sizi görse suratınıza tükürürdü.

tarihinde Abdülmalik tarafından düzenlendi
Bozuk cümle
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...