Jump to content
yakışıklı

Güvenlikimiz Tehlikede

Recommended Posts

Forumda güvende değiliz.Yöneticiler üstlerine düşüneni yapıyorlar mı bunu bilmek istiyorum.

Istediği kişinin üyeliği ile yazanlar var.Bu bizim ip adreslerimizin güvenilmez tehlikeli insanların eline geçtiğinin göstergesi.

Lütfen bu konuya el atilsın.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, melih007 yazdı:

Komple teorisi bunlar.

Artık  şifreleme yöntemleri çok gelişti. Şifre kırmak aylar sürer. WhatsApp şifresini kırmak bile neredeyse imkansız.

He ya forumu kırmaktan daha kolay ama zor yani...

Neyse

Forum yönetimi hiç bir şeyinizi korumaz sizin, buna güvenerek yazıyorsanız yazmayın. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Başkasının üyeliği ile yazmak ancak o kişinin şifresinin ele geçirilmesi yoluyla olur. Üye o kişiyle özelden yazışarak, kendisini tanıyıp şifresini tahmin etmiş olabilir, ya da başka bir hesabını kırıp (mesela email), oradaki şifresi ile forum şifresi aynıysa o şekilde ele geçirmiş olabilir, vs.

Onun dışında bir kişinin başka birinin üyeliğiyle yazmasının bir yolu yok.

O durumda bile, hesap bilgileri ele geçirilmiş kişi yönetim ile bağlantı kurduğu takdirde, bunu yapan kişi atılacaktır. Yani endişelenecek bir durum yok.

Ayrıca, bu forumda bilgileriniz güvendedir. Burası bir Amerikan forumu. Ancak Amerikan mahkemeleri bilgi isterse vermek zorunda. Türk mahkemelerinin yasal bir yaptırım gücü yok burası üzerinde.

Ben burasının kurucularından biriyim ve yıllarda aktif yöneticiliğini yaptım. Forumun 17 yıllık geçmişinde, kullanıcı bilgileri sadece bir kez ele geçmiştir, o da hacker'ların o zamanki server'a erişim elde edip forumun veritabanını indirmesi yoluyla olmuştu. Güvenliği zayıf bir server'daydık o zaman. Ki o zaman bile, ele geçirenlerin ilgilendiği tek IP adresleri o zamanki yöneticilere ait IP'lerdi.

Yani yazan üye olarak çekineceğiniz birşey yok. Burada yazmanız Türkiye Cumhuriyeti yasalarına da aykırı değil. Ama tabi diyebilirsiniz ki, herşey yasalara göre mi işliyor. Haklısınız tabi. Türkiye gibi bir ülkede insanların sırf burada yazıyorlar diye rahatsız edilme ihtimalleri var. Ama bunun için önce kimliğinizi öğrenmeleri gerekir, ki aradıkları kişi çok ciddi bir suçtan falan aranmıyorsa, sıft ateist diye falan kimsenin bilgisi ifşa edilmez. Ki, bir şekilde kimliğinizi öğrenir de mahkemeyle falan rahatsız etseler bile, bu sadece caydırma ve korkutma eylemi olur. Yasal olarak başınıza birşey gelmesi çok düşük bir ihtimal. Türkiye'de bile, ve Türkiye'nin bugünkü ortamında bile.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

mantik gerekli açıklamayı fazlasıyla yapmış. Olayın ne olduğunu, bu başlığı açanın ne kadar sorunlu bir tip olduğunu bilmediği için iyi niyetle uzun uzun açıklama yapmış yazık.

4 saat önce, yakışıklı yazdı:

Forumda güvende değiliz.Yöneticiler üstlerine düşüneni yapıyorlar mı bunu bilmek istiyorum.

Istediği kişinin üyeliği ile yazanlar var.Bu bizim ip adreslerimizin güvenilmez tehlikeli insanların eline geçtiğinin göstergesi.

Lütfen bu konuya el atilsın.

Sen aynı saçma saldırıyı daha önce de yapmıştın ve ben sana burada kimse kimsenin hesabını çalamaz, eğer birileri seni özel olarak tuzağa düşürüp de şifreni ele geçirmediyse forumdan yana bir açık bulamaz demiştim, değil mi?

Şimdi ahlaksız bir troll depoladığı nicklerle atılıp atılıp geliyor, bunun böyle olduğunu en geri zekalı insan bile rahatça görebilecekken sen foruma pislik atmak için kalkıp böyle bir başlık atıyorsun.

İşin gücün foruma saldırmak. Milletin annesine küfredip atıldın, geldin bir de utanmadan özür bekledin (harbi akıl hastasısın sen de), istediğini alamayınca sağa sola sardın ve yine atıldın.

Şimdi yine atılacaksın.  Bu akşam temizlik akşamı.

Kendini burada güvende hissetmiyorsun ve bu endişen geçmiyor madem, gelme kardeşim. Seni zorla çağırıp o dandik başlıklarını aç, o dandik sorularını sor diye bekliyor değiliz. Bela mısınız nesiniz anlamıyorum ki...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...