Jump to content

Müslümanlara Bir Soru

Recommended Posts

• İleti 69
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 saat önce, Yeni Üye yazdı:

Sana YEŞEYA 42 ile cevap veriyorum

Rab’bin Kulu

“İşte kendisine destek olduğum, 
Gönlümün hoşnut olduğu seçtiğim kulum! 
Ruhum’u onun üzerine koydum. 
Adaleti uluslara ulaştıracak. 

2 Bağırıp çağırmayacak, 
Sokakta sesini yükseltmeyecek. 

3 Ezilmiş kamışı kırmayacak, 
Tüten fitili söndürmeyecek. 
Adaleti sadakatle ulaştıracak. 

4 Yeryüzünde adaleti sağlayana dek 
Umudunu, cesaretini yitirmeyecek. 
Kıyı halkları onun yasasına umut bağlayacak.” 

5 Gökleri yaratıp geren, 
Yeryüzünü ve ürününü seren, 
Dünyadaki insanlara soluk, 
Orada yaşayanlara ruh veren RAB Tanrı diyor ki, 

6 “Ben, RAB, seni doğrulukla çağırdım, 
Elinden tutacak, 
Seni koruyacağım. 
Seni halka antlaşma, 
Uluslara ışık yapacağım. 

7 Öyle ki, kör gözleri açasın, 
Zindandaki tutsakları, 
Cezaevi karanlığında yaşayanları özgür kılasın. 

8 “Ben RAB’bim, adım budur. 
Onurumu bir başkasına, 
Övgülerimi putlara bırakmam. 

Övgü İlahisi

9 Bakın, önceden bildirdiklerim gerçekleşti. 
Şimdi de yenilerini bildiriyorum; 
Bunlar ortaya çıkmadan önce size duyuruyorum.”

10 Ey denizlere açılanlar ve denizlerdeki her şey, 
Kıyılar ve kıyı halkları, 
RAB’be yeni bir ilahi söyleyin, 
Dünyanın dört bucağından O’nu ezgilerle övün. 

11 Bozkır ve bozkırdaki kentler, 
Kedar köylerinde yaşayan halk 
Sesini yükseltsin. (
Arabistan civarı)
Sela’da(Medinede bir dağ) oturanlar sevinçle haykırsın, 
Bağırsın dağların doruklarından. 

12 Hepsi RAB’bi onurlandırsın, 
Kıyı halkları O’nu övsün. 

Rab’bin Yardım Sözü

13 Yiğit gibi çıkagelecek RAB, 
Savaşçı gibi gayrete gelecek. 
Bağırıp savaş çığlığı atacak, 
Düşmanlarına üstünlüğünü gösterecek.

14 “Uzun zamandır ses çıkarmadım, 
Sustum, kendimi tuttum. 
Ama şimdi feryat edeceğim doğuran kadın gibi, 
Nefesim tutulacak, kesik kesik soluyacağım. 

15 Harap edeceğim dağları, tepeleri, 
Bütün yeşilliklerini kurutacağım. 
Irmakları adalara çevirip havuzları kurutacağım. 

16 Körlere bilmedikleri yolda rehberlik edeceğim, 
Onlara kılavuz olacağım bilmedikleri yollarda, 
Karanlığı önlerinde ışığa, 
Engebeleri düzlüğe çevireceğim. 
Yerine getireceğim sözler bunlardır. 
Onlardan geri dönmem. 

alıntı yapıtğınız kitap sizin için geçerli bir veri midir ki onunla cedel yapabiliyorsunuz?

Havvanın yaratılışı ademin kemiğidir, havva ademi meyveden yemeye yönlendirmiştir siz bunları doğruluyor musunuz?

Mesih İsa Tanrı mıdır? O çarmıha gerildi mi?

Bunları müslümanlar doğrulamaz.

Sitelerde Paylaş

Peygamber efendimiz (S.A.V) dönemindeki zalim ve zulüm düzene karşı çıkan herkes Allah'ın izniyle Cennete gider. Zalim ve zındık bir düzene karşı olanlar Peygamberimizin davetine îcâb edecek idi ve şirret ordusundan olmayacaklardı.

Bu sebeple bu soruları soran zındıkların ya aklı başından çıkmış ya da böyle sorularla bizi köşeye sıkıştırabileceklerini sanıyorlar.

tarihinde Perstian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Yeni Üye yazdı:

öte tarafta istediğin kadar kadına sen de ulaşabilirsin.

Cennet, cehennem bunlar ütopik hayali zırvalar... En ufak kanıtı olmayan, desteksiz masallar... Eski insanların (arapların) kıçından uydurduğu martavallar işte. Sizi avutuyorlar, korkutuyorlar ya da koyun gibi güdüyorlar böyle ütopyalarla...

Gözünüzü açın, kanmayın masallara... Bütün hurafelerden, uyduruk boş inançlardan arınmış, kurtulmuş berrak bir zihin çok değerlidir; hem çok sağlıklıdır, hem çok faydalıdır.

Sitelerde Paylaş

Muhammed'le ilgili yukarılarda verilen liste subjektiftir ve herhangi bir gerçekliği ispatlamaz.

Ben size dünyayla ilgili objektif bir liste vereyim:

IMF verilerine göre dünyanın en büyük 15 ekonomisi (2018 rakamları, GDP (nominal)):

(trilyon dolar olarak)

1. ABD: 20.4
2. Çin: 13.4
3. Japonya: 4.9
4. Almanya: 4.0
5. İngiltere: 2.8
6. Fransa: 2.7
7. Hindistan: 2.7
8. İtalya: 2.0
9. Brezilya: 1.8
10. Kanada: 1.7
11. Rusya: 1.6
12. Güney Kore: 1.6
13. İspanya: 1.4
14. Avustralya: 1.4
15. Meksika: 1.2

Bunlar bu alanda dünyanın geri kalanına fark atmış, arayı çok açmış ülkeler ve ne tesadüf ki hepsi de gayrimüslim ülkeler, gayrimüslim milletler!

Muhammed'i, İslam'ı falan da iplemiyorlar, ciddiye almıyorlar! İslam'da ya da Muhammed'de bir numara, bir keramet, bir enteresanlık falan da gördükleri yok. Görselerdi kitleler halinde müslüman olurlardı.

İslam, geri kalmış dünyaya ait bir bâtıl inançtır, bilimsel değeri sıfır olan, bir 'üçüncü dünya ülkesi' ideolojisidir. Muhammed de, olsa olsa, bu geri kalmış dünyaya ait bir figürdür...

Not: 2. sıradaki 1.4 milyar nüfuslu Çin'in çoğunluğu ateisttir. 3. sıradaki 126 milyon nüfuslu Japonya'nın çoğunluğu dinsizdir.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Abdülmalik yazdı:

Peygamber efendine kim zulüm yapmış? Bir eli yağda bir eli de karıların üzerinde yaşayıp gitmiş. 

Domuzdan da aşağılık olan zındık iblisin yavrusu bu yazdıklarımı iyi oku.

Peygamber efendimiz (s.a.v) zındık zalimlerin şirret dolu düzenlerini onların başlarına yıkmak için ve inanan Mü'minlere yol göstermek için gönderilmiştir. Senin gibi zındıklar her ne kadar olayı sadece cinselliğe indirgemek istese de Peygamberimiz gününü sadece bir hurmayla geçirerek ve zalim zındıklar ile mücadele ederek geçirmiştir. Bunları bildiği halde Peygamberimize zevk içinde yaşadı diyen akılsız zındıktır. İblisin yavrusudur.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, Perstian said:

Peygamber efendimiz (s.a.v) zındık zalimlerin şirret dolu düzenlerini onların başlarına yıkmak için ve inanan Mü'minlere yol göstermek için gönderilmiştir. Senin gibi zındıklar her ne kadar olayı sadece cinselliğe indirgemek istese de Peygamberimiz gününü sadece bir hurmayla geçirerek ve zalim zındıklar ile mücadele ederek geçirmiştir. Bunları bildiği halde Peygamberimize zevk içinde yaşadı diyen akılsız zındıktır. İblisin yavrusudur.

İşte gerçek müslüman, gerçek inanır, düşünmeyen, soru sormayan, kayıtsız şartsız inanan bir insan. Şimdi böyle bir insanla nasıl akıl ve mantık çerçevesi içinde tartışabilirsiniz ki? Adam pilli bebek gibi hep aynı şarkıyı söylüyor, gram akıl yürütme yok. Bu adama yazmak duvara konuşmaktan daha beter, duvar hiç olmazsa bu herif gibi saçmalamaz.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Perstian yazdı:

Zındık, kafir, iblis, domuz, ateş..Başka argümanınız yok mu sizin? Domuz yiyen kafirlerin internetini, ilacını, teknolojisini kullanıp bir de ego, kibir yapıyorsunuz ya..

Zavallı insanlarsınız.

İslam antik bir ortaçağ dinidir. Devri bitmiştir. Haydi yallah.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Perstian yazdı:

Sayın Perstian,

Sözleriniz sanki Tanrı'ya değil de peygambere tapıyorsunuz izlenimi veriyor. İnancın tarihi incelendiğinde onlarca peygamber gelmiş fakat Tanrı hep tek, değil mi?  

Her türlü  noksanlıktan uzak olan Tanrı 'dır diyor kitabınız, Peygamberler değil.

Peygamberin 10 kişiyle evlenmiş olması ya da  cariye tutması, bir hurmayla gününü geçirmesi, ya da ziyafet çekmesi sizi neden ilgilendiriyor.  

Peygamber, ben sadece bir aracıyım demiyor mu?  Muhammed olmasaydı başkası olurdu.

İnanırlarda Muhammedi olmadığı bir konuma yükseltme gayreti var nedense.

Kendinize şunu sormalısınız;

Ben kime tapıyorum?

Saygılar,

Hatırlatma:  Sabrı ve merhameti tavsiye eden kitabınıza uygun kelimeler seçmelisiniz.

tarihinde Rookie Explorer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 hours ago, Perstian said:

Biz demiyoruz ki, nasıl namaz kılacağını anlatan sahih buhari diyor. Peygamberin hakkında yazan insanlar her gün bütün eşleriyle cima ettiğini, otuz, kırk erkeğin cinsel gücüne sahip olduğunu söylüyor. Müslümansan bunlarla çelişmezsin.

Sitelerde Paylaş
On 23.08.2019 at 09:40, Rookie Explorer yazdı:

Sayın Perstian,

Sözleriniz sanki Tanrı'ya değil de peygambere tapıyorsunuz izlenimi veriyor. İnancın tarihi incelendiğinde onlarca peygamber gelmiş fakat Tanrı hep tek, değil mi?  

Her türlü  noksanlıktan uzak olan Tanrı 'dır diyor kitabınız, Peygamberler değil.

Peygamberin 10 kişiyle evlenmiş olması ya da  cariye tutması, bir hurmayla gününü geçirmesi, ya da ziyafet çekmesi sizi neden ilgilendiriyor.  

Peygamber, ben sadece bir aracıyım demiyor mu?  Muhammed olmasaydı başkası olurdu.

İnanırlarda Muhammedi olmadığı bir konuma yükseltme gayreti var nedense.

Kendinize şunu sormalısınız;

Ben kime tapıyorum?

Saygılar,

Hatırlatma:  Sabrı ve merhameti tavsiye eden kitabınıza uygun kelimeler seçmelisiniz.

Peygambere tapılmaz ama son peygamber olduğu için büyük bir saygı duyulur. Saygı ile tapınmayı birbirine karıştırmayalım. İnsan hoşnut olduğu birşeye saygı duyar,hoşnut değilse eğer ne yaparsa yapsın saygı da duyamaz.

Bu saygı duymanın en büyük sebeplerinden bir tanesi o dönemde olan ve günümüzde hala devam eden zalim düzene karşı durması ve Kur'an ismindeki mazlumlar ve Mü'minler için cevher olan bir kitabın kendisine verilmesidir. Tıpkı eskiden Hz. Musa,Hz. İsa ve diğer peygamberlere kitap verildiği gibi.   

Evren de zalimliğin ve zındıklığın karşısında duran Peygamberimiz için yaratıldığından dolayı insanların içinde  en büyük saygıyı Peygamberimize gösteririz.

Sitelerde Paylaş
On 23.08.2019 at 09:52, bayşapka yazdı:

Biz demiyoruz ki, nasıl namaz kılacağını anlatan sahih buhari diyor. Peygamberin hakkında yazan insanlar her gün bütün eşleriyle cima ettiğini, otuz, kırk erkeğin cinsel gücüne sahip olduğunu söylüyor. Müslümansan bunlarla çelişmezsin.

Cima etmek mi suçtur yoksa tecavüz etmek mi ? Günümüzdeki zındık ve zalim sisteme kanarak kadınlara zulüm mü edilmesini istiyorsunuz ? Zina filmlerinde kadınları bir köle olarak kullanıp onların namusunu ve onurunu hiçe sayanlara neden sesinizi çıkarmıyorsunuz ?

Sitelerde Paylaş

Eğer bir kişi medeni değilse dünyadaki en barışçıl inanç bile onu medenileştiremez. Bunun temeli, ancak küçük yaşta başlayan çağdaş, bilimsel bir eğitim sistemiyle atılabilir. Medeni dünyadaki diğer kültürleri en az bir yabancı dil aracılığıyla tanımaya başlamak bu süreci hızlandırır. Müslümanlık gibi dinler, medenileşmemek isteyen kitlelere bir gerekçe sunar. Çünkü medeni insanlar enerjilerini bilim uğruna harcar.

Bilim bir inanç sistemidir ve bence, son inanç sistemidir. Çünkü "Evreni kim yarattı?", veya "Evren hep vardı, hepde var olmaya devammı edecek?" sorularını ancak bilimsel yöntemle inceleyebiliriz. Ancak, bu soruların cevabını bulabileceğimizi sanmıyorum. Birinci soru yaratıcı yaratılan sonsuz döngüsünü tetikler, ikinci soru nasıl meydana geldiği belli olmayan bir şeyin hep var olduğunu kabul eder. 

Müslümanların basit sorulara dahi yanıt verememelerinin sebebi, bilimsel yöntemi kabul etmemeleridir. Bilimi, kurana uydurmaya çalışarak yol alamazlar, alamıyorlar.

Konudan biraz saptım, kusura bakmayın.

Sitelerde Paylaş
12 minutes ago, KuranMumini2698 said:

Böyle bir olay yaşanmadığı için tartışmaya gerek yok.

Nasıl yaşanmadı? Muhammed'in ve bir sürü insanın yaşadığı Mekke'de 613 yılında hiç 15, 16, 17 yaşında insan ölmedi mi? Muhammed'in peygamberliğini ilan ettiği tarihten Medine'ye tüyene kadar geçen zamanda kaç kişi müslüman olmuştu? 150-200 kadar mı? Geri kalanı Allah'a ve diğer putlara tapmıyor muydu?

17 minutes ago, KuranMumini2698 said:

Bu arada 40 yaşına kadar insanlara süre verilir ve gerçeği aramak içindir. 

Bu da senin kıçından üfürdüğün başka bir palavra. Hangi ayette veya hadiste böyle bir ifade var?

Vereceğin cevabı açıklayamayacağın için yalan söylüyor ve ikiyüzlülük yapıyorsun, kıçından sallıyorsun.

Senin vermekten kaçındığın cevabı ben vereyim, bu genç cehenneme atılacak ve sonsuza kadar çeşitli işkenceler eşliğinde yakılacak. Buyur, bu aşağılık, rezil, insanlık dışı savun şimdi.

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, sağduyu yazdı:

Nasıl yaşanmadı? Muhammed'in ve bir sürü insanın yaşadığı Mekke'de 613 yılında hiç 15, 16, 17 yaşında insan ölmedi mi? Muhammed'in peygamberliğini ilan ettiği tarihten Medine'ye tüyene kadar geçen zamanda kaç kişi müslüman olmuştu? 150-200 kadar mı? Geri kalanı Allah'a ve diğer putlara tapmıyor muydu?

Bu da senin kıçından üfürdüğün başka bir palavra. Hangi ayette veya hadiste böyle bir ifade var?

Vereceğin cevabı açıklayamayacağın için yalan söylüyor ve ikiyüzlülük yapıyorsun, kıçından sallıyorsun.

Senin vermekten kaçındığın cevabı ben vereyim, bu genç cehenneme atılacak ve sonsuza kadar çeşitli işkenceler eşliğinde yakılacak. Buyur, bu aşağılık, rezil, insanlık dışı savun şimdi.

Kur'an'da 40 yaş ile ilgili ayetler mevcuttur. Ben hadislerin hepsini çöpe attığım için genç çocuğun "öldürülmesi" uydurma hikayedir. 40 yaşı olayına gelirsek.

40:67 …Olgunlaşmanız ve ihtiyarlamanız için daha sonra sizi çocuk olarak dışarı çıkarır. Sizden bazılarının canı daha erken alınır. Daha önceden belirlenmiş yaşa ulaşırsınız ki kavrayasınız.

46:15 …Nihayet olgunluk çağına erince ve kırk yaşına varınca: "Rabbim, bana, anama ve babama verdiğin nimete şükretmeye ve razı olacağın yararlı işler yapmaya beni yönelt. Benim soyumu ıslah et. Ben tövbe edip, sana teslim olanlardanım" demelidir.

Tanrı, insanı “öğüt alabilecek kadar yaşatmadan” cezalandırmaz. Nitekim cehennem cezasını hak eden insanlar, 40 yaş ve üzerinde ölenlerden (öğüt alabilecek kadar uzun yaşayanlardan) oluşacaktır.

35:37 Orada, "Rabbimiz, bizi çıkar da yapmış olduğumuzdan farklı işler yapalım" diye feryat ederler. Öğüt alabilecek bir kişinin öğüt alabileceği kadar uzun bir süre sizi yaşatmadık mı? Size uyarıcı da gelmişti. Öyleyse tadın. Zalimlerin yardımcısı yoktur.

Ve Tanrı, 40 yaşına ulaşmadan ölmüş herkese rahmet eder. Rahmet edecektir ki, canını “erken” almıştır.

2:286 Tanrı kişiye kapasitesi üstünde yüklenmez…

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, KuranMumini2698 said:

Kur'an'da 40 yaş ile ilgili ayetler mevcuttur. Ben hadislerin hepsini çöpe attığım için genç çocuğun "öldürülmesi" uydurma hikayedir.

Kuran sanki hadis değil. Zamane müslümanlarının hadisleri inkar etmesinin nedeni gayet açık, çünkü Kuran bu hadilserle daha iyi anlaşılıyor, ilkelliği ve saçmalığı inkar edilemeyecek şekilde ortaya çıkıyor.

Ayrıca sorduğum sorunun hadisle falan alakası yok, öldürülme olayı falan da yok, sen daha soruyu bile anlamamışsın. Onu bunu bırak da basit ve açık bir soruya net bir cevap vermekten kaçınmanın nedeni ne, onu düşün.

11 minutes ago, KuranMumini2698 said:

Tanrı, insanı “öğüt alabilecek kadar yaşatmadan” cezalandırmaz. Nitekim cehennem cezasını hak eden insanlar, 40 yaş ve üzerinde ölenlerden (öğüt alabilecek kadar uzun yaşayanlardan) oluşacaktır.

Yani sana göre 40 yaşından önce ölen hiç kimse yok, herkes 40 ve üzeri yaşıyor. Bu kadar salak ve mal olmanı neye borçlusun? Günde 5 öğün arapların kıçından çıkanları yemene mi?

12 minutes ago, KuranMumini2698 said:

Ve Tanrı, 40 yaşına ulaşmadan ölmüş herkese rahmet eder. Rahmet edecektir ki, canını “erken” almıştır.

Yani 40 yaşında ölenlerin hepsi Allah'tan torpilli, o zaman ne yapıp edip insanları 40 yaşından önce öldürecek bir ilaç bulalım, ki herkes cennete gidip şarap içip hurlerle alem yapsın.

Bu Allah'ın 40 yaşından önce öldürüp "rahmet" edeceği insanların ayrıcalığı ne? Mesela küçük yaşta çocuklara tecavüz edip eziyet ederek öldüren ve kendisi de 36 yaşında ölen bir sapığa Allah hangi mantıkla rahmet edecek?

İğrenç, insanlık dışı, akıl almaz suçlar mesela cinayet, çocuklara tecavüz vs işlemiş ve 40 yaşından ölen hiç kimse yok mu? Bunları düşünemeyecek kadar geri zekalı ve mal mısın?

Gerçi sana cinayet, çocuklara tecavüz gibi şeyler normal gelecektir, en iyisi faiz yemiş, şirk koşmuş diyeyim. Ne de olsa İslam'a göre asıl suçlar bunlar.

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, darkrock yazdı:

Eğer bir kişi medeni değilse dünyadaki en barışçıl inanç bile onu medenileştiremez. Bunun temeli, ancak küçük yaşta başlayan çağdaş, bilimsel bir eğitim sistemiyle atılabilir. Medeni dünyadaki diğer kültürleri en az bir yabancı dil aracılığıyla tanımaya başlamak bu süreci hızlandırır. Müslümanlık gibi dinler, medenileşmemek isteyen kitlelere bir gerekçe sunar. Çünkü medeni insanlar enerjilerini bilim uğruna harcar.

Hoşgeldiniz foruma...

İnsanoğlunun elinde, bilimden gayrı, güvenilir bir dayanak olarak başka ne var ki, öyle değil mi?

Bilimden gayrısı hurafeler, efsaneler, rivayetler, temelsiz inançlar demek ve bunlara saplanarak ilerleyip kalkınabilen tek devlet olmadı. Halbuki bilimsel yönteme yaslanarak ve bilimden güç alarak sıçrama yapmayı başaran birçok devlete, topluma şahitlik edildi.

Atatürk, "Hayatta en gerçek yol gösterici bilimdir" derken ne kadar da haklıydı...

Sitelerde Paylaş
On 25.08.2019 at 10:23, Perstian said:

Cima etmek mi suçtur yoksa tecavüz etmek mi ? Günümüzdeki zındık ve zalim sisteme kanarak kadınlara zulüm mü edilmesini istiyorsunuz ? Zina filmlerinde kadınları bir köle olarak kullanıp onların namusunu ve onurunu hiçe sayanlara neden sesinizi çıkarmıyorsunuz ?

Evet pek çok konuya dallanıyorsun. Madde madde gidersek:

Ben laik olduğu müddetçe TC yasasını esas alırım. 

Evet, eşinle cima suç değildir. Konu zaten cimanın suç olması değil.

Çok eşlilik TC anayasasına göre suç. Bu mu zulüm dediğin şey?

Kuran'da tecavüzün hükmü yok, ama TC anayasasına göre tecavüz apaçık ve net bir suçtur. Bu mu zulüm? 

Müslümanlar kadını tecavüzcüsüyle evlendirir. Sence bu kadına zulüm değil de ne?

TC anayasasına göre kölelik de suçtur, fuhuşa aracılık etmek de. Bu mu zulüm? Kuran'da köleliğin hükmü yok. Azat etmek için sevaplık köle biriktirmek yasak değil.

Örneğin birkaç saatliğine imam nikahıyla evlenip boşol diyerek boşanan "cimacı" müslümanlar suç işlemektedir. Bu mu zındıkların zulmü?

Konu, savaşlarıyla ve cinsel zevklerini tatmin etmesiyle ön plana çıkan doyumsuz bir peygamber.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...